1 \a Buitenlandsch Overzicht. &EKKNÏEÜWS. SCHOOLNIEUWS. LANDBOUW. gezichten leverden een treffenden aan blik op. In de Kurzaal werd een concert gegeven aan 2500 genoodigden. Schoolkinderen maakten hunne opwach ting aan den weg. De Paus zond twee telegrammen van gelukwensching, waarvoor, eveneens tele- graphisch, door de Koninginnen in hartelijke bewoordingen dank gezegd werd. In de stad teruggekeerd kreeg het bloe mencorso op het Sportterrein een beurt. De hoofdfiguur in den stoet was de huidewagen, getrokken door acht appel schimmels en voorafgegaan door herauten te paard. Het was een reusachtig bloem bed, gedekt door de Koningskroon, ge vlochten uit oranjekleurige africaners. Alle overige bloemen waren crème en lilakleurige violieren. Op de wanden zijn aangebracht de wapens der provinciën op schilden. Yoor en achter gegroepeerd maagden met de oranjesjerp over het witte kleed en palmtakken dragende. Verschillende spelen, ook door kinderen uitgevoerd, trokken zeer de aandacht. On der anderen een 5 jarige fietser, gezeten in een reddingsbootje klein als de stuur man zelf. Hij behoorde tot een groep van 32 jongens en meisjes in matrozenkleeding een zeilend schip als hoofdfiguur omge vende. Dan een cupidotje en een herautje, typisch rijdende tusschen al die groots menschen. Theodor Wolff zegt in een geestige brief over de Amsterdamsche leesten in liet Berliner Tageblatt o. a. het volgende „Het is moeilijk, menschen, die niet hier zijn, te beschrijven wat bier eigenlijk ge schiedt. Ik voor mij beken, dat ik nooit iets (dergelijks heb gezien, noch in het Zuiden, noch in het Noorden. „Evenals sinds eenige jaren de jaarge tijden geheel en al verwisseld schijnen nu het in den zomer koud is en in den herfst gloeiend warm, zoo schijnen ook de vol keren onder elkander van temperement te hebben geruild. Noch in Italië, noch in Griekenland, noch in Spanje, is men zoo „„Zuidelijk"" als hier in Nederland." Hij spreekt ,dan van de feestvreugde, die hier heerschte, en constateert, dat de sterke drank daarbij geen belangiijke rol speelde. „De groote menigte was zonder kunstmiddelen dronken." Voorts van den gemoedelijken omgang tusschen volk en politie en zegt verder „Als men de eigenlijke oorzaak van deze ongeëvenaarde en vooral ongeëvenaard langdurige feeststemming wil zoeken, dan is die te vinden in de tevredenheid en het krachtsbewustzijn van dit vrije volk". Beginnen wij met het verpletterende nieuws dat de harten van vorsten en on derdanen met weemoed of wrevel vervult den moord op de Keizerin van Oostenrijk te Genève gepleegd. Zaterdag zou keizerin Elizabeth zich van uit haar hotel naar de aanlegplaats der boot begeven, een afstand van slechts enkele meters toen, nabij het monument Brunswick, tusschen het hotel (Beau Rivage) en de landingsplaats, een individu zich op haar wierp en haar een hevigen dolksteek vlak bij het hart toebracht. De keizerin viel neer, doch kon zich met behulp van een dame van haar ge volg en eenige personen opheffen en zich begeven naar de landingsplaats, waar zij aan boord van een boot werd gebracht. Kort daarna zakte zij echter weer ineen, en verloor het bewustzijn. Zij werd i u naar het hotel gebracht en blies daar wel dra den laatsten adem uit. Terstond maakten de bedienden zich van den moordenaar meester, die terstond, na den doodelijken stoot te hebb n toegebracht, de vlucht genomen had. Hij ging zonder tegenweer met hen mede, daarbij luidkeels zingende. Zijn driehoekig scherp lemmet droeg hij niet meer bij zich. Aangekomen op het bureau van politie verklaarde hij Lucchioi te heeten, en van een Italiaansche familie te zijn, uit Parma afkomstig. Hij zelf is echter te Parijs ge boren. Hij gaf voor al van zijn dertiende jaar af anarchist te zijn, die geen brood had en het niet gemunt had tegen de werklieden maar tegen de rijken. Op ver dere hem gedane vragen antwoordde hij slechts zeer weinig. Alleen vertelde hij hij te Genève was gekomen om een ander hoog personage, bijvoorbeeld den hertog van Orleans, te vermoorden. Dit voornemen kon hij niet ten uitvoer brengen en nu had hy bij toeval van het voorbijtrekken der Keizerin gehoord, wat het plan bij hem rijzen en rijpen deed, deze te dooden. Dat de (Zwitsersche) Bondsregeering zeer ontsteld was op 't vernemen der droevs tijding, laat zich begrijpen. Zij toch was officieel in kennis gesteld met de aanstaande komst der Keizerin en had door de bestu ren der verschillende kantons de noodige maatregeleu doen nemen doch van haar plan om zich naar Genève te begeven, wist de Bondsregeering nietszij had ook geen reden er zich mee (te bemoeien, de wijl de Keizerin incognito reisde. Dit laatste was zij in de laatste jaren gewoon te doen. Vooral sedert den zelf moord van haar eenigen zoon Rudolf had zij zich in haar paleis teruggetrokken, treurend en met een gebroken hartniet meer uitgaand, niemand meer vertrouwend, altijd vreezend voor sluipmoordenaars en nergens ruste vindend. dat of Niemand verwonderde 't derhalve dat zij ook ditmaal incognito reisde. Te Weenen heeft het bericht der vreeselij- ke gebeurtenis veel schrik teweeggebracht. De droefheid is algemeen, de verontwaar diging groot. Straten en pleinen waren gisteren gevuld met duizenden personen in honderden straten was het verkeer zelfs onmogelijk. De rouw is niet te beschrijven. De slag is voor den Keizer dan ook bijna al te groot, na de vreeselijke rampen die zijn huis in den laatsten tijd troffen of bedreigden. Hij mocht 44 jaren met de Keizerin getrouwd zijn; en van dit vorstelijk hu welijk wordt getuigd dat het een huwelijk uit liefde waswat immers zoo zelden van eenig vorstelijk huwelijk kan gezegd. Elisabeth Amalia Eugenie werd geboren 24 December 1837 zij was de oudste doch ter van hertog Maxiunliaan Jozef van Beieren en huwde 24 April 1854 met keizer Erans Jozef I van Oostenrijk, aan wien zij drie kinderen schonk. Gisela en Maria Valeria. Haar middelste was Rudolf die, gelijk wij boven zeiden, zoo droevig aan zijn einde kwam op Mayerburg. Dien slag is zij nooit te boven gekomen. In de bosschen om haar eigen heerlijke villa op Korfoe gaf zij zich eerst ongestoord over aan de herinneringen aan dien be weenden eenigen zoon. Later ging zij liever naar de Riviera of de bergen in. De laatste maal dat zij zich bij een feestelijk heid vertoonde was toen de Hongaren hun duizendjarig feest vierden, in 189G. Doch meestal verving haar nicht Maria Jozeta haar ten hove. Dit jaar zou de Keizer zijn 50-jarig jubilé als Keizer hebben gevierd. De lust er toe zal, ook al had hij zich over alle rampspoeden kunnen heen zetten, hem nu wel vergaan zijn. Zij was een majestueuse, trotsche. mooie verschijning en wist zich daardoor de sympathie te verwerven van het Hongaarsche volk, waarvan zij in 1867 als koningin werd gekroond. Dreyfus' papieren dalen. De minister Zurlinden heeft zijn onder zoek geëindigd en hij moet tot de 'over tuiging gekomen zijn dat een revisie van deze netelige strafzaak niet gewenschtis. Minister Cavaignac wordt hier derhalve wel in 't gelijk gesteld. Immers ook zijn opvolger moet verklaard hebben zijn ontslag te zullen indienen, wanneer 't ministerie de revisie doordrijft. Of nu deze aarzeling ot onwil gevolg is van ontdekte schuld aan de zijde van den balling dan wel aan de zijde van zijn beschuldigers en den staf weet men natuur lij k niet. Het zou ook best kunnen zijn dat de ministers geschrokken zijn van den stapel valsche stukken, welke het dossier bevat. Het schijnt toch nagenoeg zeker dat het dossier vervalschle brieven van Keizer Wilhelm bevat. De Duitsche pers heeft zich altijd vroolijk gemaakt over het denk beeld dat de Keizer met spionnen zou corresponieerenmaar de Fransche bla den hebben het nooit gewaagd er aan te twijfelen. Nu staat die vervalsching wereldkundig te worden. Volgens som migen is er te Brussel eene bende verval- schers gevestigd, die al jaren lang allerlei stakken gemaakt hebben en deze als ge stolen uit ambassades en archieven voor grof geld aan de Fransche regeering hebben verkocht. Door deze handige vervalschin- gen zoudendan indertijd de minister Mercier en zijn collega's en ook de leden van den krijgsraad overtuigd zijn, d. w. z. er in geloopen. Men ziet het die zaak Dreyfus heeft een bespottetijken, een ergerlijken, een afschuw- wekkenden kant. Wat er nog eens van groeien zal Omtrent het gevecht bij Omdurman komen bijzonderheden aan het licht die met toonen hoe groot een moed de Der wisjen in den dood gingen, en hoe moord dadig de Engelsche maxims waren. De Derwischen hebben in den slag van Omdurman niet minder dan 27,000 man verloren. Om en in de stad zijn 11,000 lijken van dezen gevonden. Een verbazend aantal, dat te meer moet verwonderen als men bedenkt, dat de slag slechts vijf uur duurde en de Epyptiscbe troepen niet eens repeteergeweren hadden. De Telegraaf geeft nu een lijst van de verliezen, die de Derwischen in vroegere gevechten leden: bij El Teb (29 Februari 1884) op 6000 strijders 1500 dooden, bij Tamai (Maart 1884) op 9000 a 12,000 strijders 2000 dooden; bij Abu Klea (Januari 1884) op 10,000 strijders 1200 dooden, bij Ferkeh (1896) op 40U0 strijders 1500 dooden en bij Atbara op 16,000 strij ders 3000 dooden. Voorwaar groote slachtingen! Voor de machtsuitbreiding van Engeland in dat werelddeel is de nederlaag van den Chalief inderdaad een evenement dat te denken geeft. Engeland weet wel wat 't doet wanneer 't Egypte zijn steun, Duitschlandzijn vriend schap, Amerika zijn medewerking biedt. De staatkunde der groote vorsten is er een van egoisme vooral in Transvaal heeft men reden om met bezorgdheid de gebeur tenissen aan te zien. Bijvoorbeeld hoe de Delagaobaai van Por tugal wordt aangekochthoe Duitschlands toestemming tot vermeerdering van grond gebied wordt verkregen hoe stout de lieve lingsdroom wordt uitgesproken dat er een spoorlijn loopen zal van den Nijl tot den Limpopo. Voor 't oogenblik moge 't gevaar voor oorlog, voor inmenging van Rhodes in de Zuid-Afrikaansche aangelegenheden zijn af gewend, later herhaalt de luipaard zyn sprong en zal zich schadeloosstellen voor de thans geleden nederlagen. Op 't oogeublik bevindt zich Chamber lain Engelands grootste staatsman in Noord Amerika. Deze staatsman schijnt vervuld te zijn van een bondgenootschap tusschen Engeland en de Republiek. Hij zei onder meer dat zelfs een oorlog niet te duur een prijs zou zijn voor een dergelijk bondgenootschap, waarbij de ver bondenen moesten jtrachten door uitbrei ding van grondgebied elkander steeds meer te naderen. Hij sprak 't onverholen uit dit te wen- schen ook met 't oog op de plannen van Duitschland en Rusland in zake de Chinee- sche landverdeeliag. Als gij de Philippijnen neemt, zoo sprak hij tot een Engelschen reporter, dan wilt gij daarmee tot Rusland en Duitschland zeggen, dat gij er ook nog zijt, wanneer 't op de oplossing van de Chineesche puzzle aankomt. Het is te begrijpen dat deae staatsman met 't vredevoorstel van den Czaar niet veel op heeft. Hem te hooren zeggen dat Engeland er mee ingenomen is, zou ons voor goed ge nezen van het geloof aan 's mans oprechtheid. De Senaat van Spanje heeft het protocol betreffende den vrede aangenomen. 9 Sept. '98. Tot lid van den gemeenteraad in het le kiesdistrict te Middelburg is zonder stemming gekozen verklaard, de heerjhr. C. J. J. A. van Teijlingen (lib.) De buiteniandsche journalisten hebben Vrijdag een bezoek gebracht aan Edam en omliggende dorpen en de merkwaardigheden van Marken g zien. Hetjweder was schoon, de rijtoer door het polderland afwisselend, het gezicht op de kalme zee bij avond indrukwekkend. Men zal daar nog lang van spreken. H.M. de Koningin heeft in een eigen handig schrijven den burgemeester van Am sterdam verzocht de burgerij te danken voor de toewijding en belangstelling haar betoond. H.M. heeft eene som van tien duizend gulden ter hand gesteld voor de Armen, duizend gulden voor de politie en f 250 voor de brandwacht. De kommiezen-verificateur 3e cat. bij de rijksbelastingen A. G. Roozen te Vlis- singenhaien en J. Zuidema te Hansweert zijn bevorderd tot kommies-verificateur 2e cat. ingaande 1 October a. s. Door den minister van marine is, met ingang van 1 October, aan den zee- loods hij het Ned. loodswezen te Vlissin- J. P. Baljé, wegens lichaamsgebreken, eer vol ontslag uit den dienst verleend, behou dens aanspraak op pensioen. Bij koninklijk besluit is bepaald: De tegenwoordige zitting van de Staten- Generaal zal worden gesloten op Zaterdag 17 September, des namiddags te 3 uren. De min.ster van binnenlandscne zaken wordt gemachtigd zich op het in art. 1 vermelde tijdstip te begeven naar de ver gadering der Staten-Generaal, teneinde in eene vereenigde vergadering der beide Kamers, de zitting in naam van H.M. de Koningin te sluiten, Bij koninklijk besluit is tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, gedurende de zitting die zal aanvangen op den derden Dinsdag in deze maand, benoemd, mr. A. van Naamen van Eemnes, lid van die Kamer. PEDIR. (Officieel telegram). „Kolonel Van Heutz maakte een tocht naar Teupin Raja en kreeg door nachtelijke omsingeling Toekoe Bintara Gloempang Pajong en Potjoet di Ramboeng, die het verzet gaande hielden, gevangen. Vele hoofden kwamen zich melden. Kedjoeroean Blang Kelmala zal dit doen, zoodra hij van zijne ziekte ge nezen is. Alsdan zullen alle Pedireesche hoofden zich onderworpen hebben. In de Edistreek s van de opgelegde boete 126 duizend dollars betaald. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te O. en W. Souburg ds. W. J, Aalders te Buikslout. Aangenomen naar Rozenburg door ds. W. H. H. Dijkman te Breskens. Beroepen te Dubbeldam (toez.) ds. A. de Visser te Herwijnen te Wester schelling ds. G. Vossers te Sellinge te Amersioort ds. P. S. Meerburg te 's Gra- veland te Groot Schermer ds. A. de Pecker te Spijkenisse te Sliedrecht dr. G. Salomons te Wetsinge Sauwerd; te Mid woud ds. tl. Vermaas te Hensbroek. Aangenomen naar Ouderkerk a. d. Ysel door ds. E. J. Homoet te Groot Ammers. Bedankt voor Streefkerk ds. T. Lekker- kerker te Hagestein. Geref. Kerken. Beroepen te Staphorst ds. S. Dwarshuis te Oldemark te Oosterland as. A. Voogel te Gouda A; te Holten ds. C. J. Bos te Opeinde. Aangenomen naar Naarden door ds. A. Steijling te Axel. Bedankt voor Zuidbroek door ds. J. Koppete Beetgum. Voor het toelatingsexamen voor de burgeravondschool te Goes hadden zich 16 candidaten aangemeld. Daarvan slaagden P. Mange, J. Goed- bloed, D. Boone, P. A. Reijerse, J. VVol- ferts, I. Rooze, J. A. Boel, G. Kosten (amb. school), allen van Goes en L. Been hakker van Kloetirge, D. Beun van Co- lynsplaat en J. Augustijn van 's Heer Arendskerke. Wij ontvingen het jaarverslag der Maat schappij van Weldadigheid. Zal de Maatschappij aan hare schoone roeping kannen beantwoorden, dan is 't hoog noodig dat velen zich bereid ver klaren om de kleine contributie van f2,60 per jaar bij te dragen. Mocht 't verslag niertoe bijdragen. Men make er kennis mee. 'Uil Goes. Benoemd tot hoofdagent-titu lair de agent Windhorst en tot agent le klasse de agent Van Kogelenberg. Goes. Volgens onze belofte geven wij in dit no. onzen voorloopigen indruk om trent de versieringen. Sedert Vrijdag zijn tal van rappe han den tot in den nacht bezig geweest, doch nog geen enkele straat kan gezegd worden reeds op de kelft klaar te zijn. Wij zagen derhalve van alles nog slechts 't haive werk met staketsel. Toch mogen wij nu reeds vaststellen dat de versiering een grootschen indruk maken zal. Iedere buurtcommissie schijnt zelfstan dig, zonder ruggespraak met aanwonende buurten opgetreden te zijn, immers iedere volgende straat heeft weer een ander idee. Het poortje bij de Ganzepoortstraat, te rekenen naar 't geraamte dat wij slechts te zien kregen, belooft een mooi, los poortje te zullen worden. Deze straat leent zich ook zeer tot vlaggenversiering de vlaggen trekken nu reeds fraaie lijnen door de slangen van groen. De schilder heeft daar 't rood, wit en blauw aan de palen die de oranjevaandels dragen, niet gespaard. Op den Opril van de Markt vinden wij de masten het mooist. De geheele inrich ting getuigt van fijnen smaak. De bloemen zullen aan 't geheel een vriendelijk lachen den indruk geven. De Lange Kerkstraat is ijverig in de weer om de monumentale poort aan de zijde van de Markt af te krijgen. Dat zal inderdaad een kunststuk worden. Voorzoo ver te zien is, wordt hier een prachtig idee uitgevoerd. Jammer alleen van die roode doeken en letters. Waren zij er uiet en werd 't welkom bijv. door een bande- rolle toegeroepen, de imitatie zou getrouwer geweest zijn. Overigens levert die lange rij wimpe.s, met de driekleur aan alle zij den er door heen een fantastisch eigen aardig gezicht. Een aangenaam gezicht leveren Pape gaai- en Adriaanstraat met hun dak van groen. De Langevorststraat laten wij zoo maar stilletjes voortgaan. Dat werk is in uit stekende handeu. De eerepoort aan de woning van den heer de Ligny belooft een kunststuk te zullen worden, met zyn fraai vlaggendoek en koepeldak met torens, en fiksche korte opschriften. In de Korte Kerkstraat heeft men weer een ander idee gevolgd, heel aardig. Daar heeft men tusschen de hoornen bogen van gebogen latten met groen aangebracht, en wel met de bochten uaar boven doch ook hier is men nog lang niet klaar. 't Zal aardig zijn aan Help u zelf en Stati onsweg waar de Doornen 't fraaiste levende houvast voor de lampions bteden en de beste versiering waarborgen terwijl het branden uan teertonnen in de Voorstad, waar ook een aardige eerepoort staat, een eigenaardige verlichting bieden zal, welke oud-Goesenaars zich van 't Blauwbeenfeest nog wel herinneren zullen, maar die den nieuw- Goesenaars iets belooft dat zij nooit zullen gezien hebben. De Beestenmarkt en de Kaai met hunne rijen sparreboomen zullen een eigenaardige bekoring bieden. Apropos Gemeentebestuur! kunt Gy niet eens er toe overgaan, op de Markt en op de Kade heusche boomen te planten? Vermelden wij nog dat de Nieuwstraat met tact en smaak aan 't versieren is, en de 's Heer Hendrikskinderenstraat een goed figuur maakt met zyn drie poorten vooral die aan den opril o. a. door 'tGoesche en 't Zeeuwiche wapen gesierd, terwijl die aan de voormalige Poort aan buitenman en Middelburger die daar per fiets of op andere wijs de Ganzestad binnen komt een vriendelijk Welkom toeroept. Enkele particulieren zullen uitnemend hunne woningen versieren. Wat wij zagen aan de woningen van de heeren mr. v. Eeten en ds v. Koetsveld bevestigt ons vermoeden; en een prachtige illumineering over de geheele lengte en breedte van hun huis mag eveneens verwacht worden, onder anderen van de heeren W. Pelle en G) H. Kakebeeke. Dat de versiering aan het huis van den heer de Ligny prach.ig is, kan men wel begrijpen. Goes zal een goed figuur maken; zoo wind en weer dienen mogen. Coes. Dinsdagavond 8 uur vergadert de gemeenteraad Jtot vaststelling der ge meenterekening. Goes. Wij herinneren er aan dat de Ganzepoortstraat tot den 20 September niet mag ingereden van den kant der Ganze- poortbrug maar dat voertuigen wel door die straat de gemeente mogen verlaten. Ook de Kiokstraat, vanaf de woning van mevrouw v. Heel tot de Lange Kerk straat mag ook niet gedurende dezen zelfden tijd bereden worden. Men kan dien tijd de stad binnenkomen door den Keizersdijk en de Wijngaardstraat Stavenisse. Tot secrataris-penning- meester der Waterkeering van het Cal. Waterschap Stavenisse is in de vergade ring van heden Maandag benoemd de heer A. F. Hanssens uit eene voordracht, be halve uit den benoemde bestaande uit de heeren C. L. Dorst en C. Steendijk. Ver volgens werd eene voordracht opgemaakt voor lid van het Bestuur, waarop no. 1 werd geplaatst de heer C. Steendijk, af tredend lid. Ook werd in eeu eveneens heden Maan dag gehouden vergadering van het Cal. Wat. Stavenisse (binnenbeheer) benoemd tot ontvanger-griffies de heer A. F. Hans sens, met wie als no. 2 en 3 op de lijst van aanbeveling voorkwamen de heeren C. L. Dorst en C. Steendijk. Men schrijft uit Sas van Gent: „Klaagt men uit Rozendaal en omstre ken, dat de veemarkten daar zoo buiten gewoon slap zijn, hier daarentegen gaat de veemarkt meer en meer vooruit. „Elke week komt er meer vee ter markt, en alles, wat aangevoerd is, wordt gewoonlijk tegen goede prijzen verkocht. Dit komt omdat onze markt steeds door zeer veel Gentsche en Antwerpsche slagers bezocht wordt, die alles opkoopen wat aan de lijn komt. „Verleden week waren aangevoerd 235 beesten, waarvan geen enkel onverkocht wegging. Deze dieren worden eerst door een Nederlandschen veearts gekeurd en gaan dan per spoor naar Selzaete, alwaar zij door de Belgische autoriteiten onder zocht worden. By goedkeuring gaan zij dan rechtstreeks naar de slachthuizen te Gent of te Antwerpen". Naar in de „Vrije Soo." wordt mee gedeeld, is de heer Domela Nieuwenhuis, die tijdelijk te Baarn woont, daar Maandcg van de vorige week, toen ds Koninginnen van het naburige Soestdijk vertrokken, en de volgende dagen op ernstige wijze lastig gevallen. Een troep dronken opgesohoten knapen kwam een paar malen den tuin binnendringen, eischende dat hij de vlag zou uitsteken. Zelfs greep men den heer Nieu wenhuis en zijn vrouw aan, doch dezen verdedigden zich krachtdadig. Eenmaal moest volgens het blad de politie er nog met de sabel onder hakken om de bende weg te krijgen. Een dronken boer trok zijn mes om den heer N. te steken en moest met geweld door zyn vrouw worden weggetrokken. De burgemeester kwam zijn spijt betuigen en beloofde surveillance, maar niettemin gooide men later nog een klomp door de ruiten. „Gedurende den nacht", zegt het blad, „werd het huis vol doende bewaakt, maar wij hadden gezorgd voor onze eigen verdediging en uiet be- hoorende tot de lijdelijke verzetters zouden wij eiken indringer eenvoudig hebben neer geschoten. Gelukkigdat hetnietnoodig was". Als er een teekenaar eergisterenavond in de Warmoesstraat te Amsterdam hadde rondgeflaneerd, hij zon zijn crayon haastig hebben gegrepen en over het papier gedre ven om met wat schrapjes en krabbeltjes het portret uit te teekenen van O, het was zoo aardig In de buurt van Kras, waar het grim melde van volk, was, gelijk het in een saamgepakte volksmassa soms onverhoeds gebeuren kan, een plekje der met asphalt bekleede straat vrijgekomen. En over dit plekje asphalt strompelde rustigjes, een oud, tanig, gerimpeld bestje. Maar er tintelde iets in haar oogen van oranjelevenslust, welke zich af en toe ook uitte in de rhythmische dansbeweging van haar afge leefd lichaam. Met de eene hand hield zij den tip van haar voorschoot op en in de andere hand droeg zy een wuivend pauweveertje. Blij streek zij het door de lucht en lachte zoo vergenoegd, het goede, oude grootje Niemand, geloof ik, blijder dan zy, niemand gelukkiger, niemand vroo- lijker „En 'tis Oranje, en 't blaif Oranje en 't is Oranje bove", neuriede zij. En aldoor wuifde zij met haar pauwe veertje. Ach, dat geen teekenaar het bestje ontmoet heeft {Tijd.) In een der eerste hotels te Utrecht logeerde gedurende eenige dagen een net gekleed heer van omstreeks 50-jarigen leeftijd, die, zonder nu juist goede verte- ringeu te maken het er toch goed van nam. Begrijpende dat het wenschelijk was om den hotelhouder eens wat geld te laten zien, presenteerde hij dezen op zekeren morgen een chèque van 5 pond op een Londensche bank, met verzoek om deze voor hem aan de een of andere bankin stelling te willen verzilveren. Daar dit echter niet zoo dadelijk kon geschieden en de logé gereed stond om een klein uitstapje te doen, had de hotelhouder er niets tegen om de f60 zoolang voor te schieten. Dien dag kwam meneer evenwel niet terug, doch zond een briefkaart dat hij later wel zou komen afrekenen, het geen echter nog moet geschieden. De chèque bleek valsch! Het vooroordeel tegen het gebruik van paardenvleesch is in den laatsten tijd sterk afgenomen met name in Fri in de voeding b land bestaat ten toezicht op het boden paardenvl Daardenvleesc voeding en heefi schappen. Het I osse- of koeienvl tong is verre te tong. Het tonisc is veel sterker da tea is tevens aa soepvleesch aang voordeeliger, ma worden. Gekookt zijnd verteren gebrai wildbraad. Hoe het is gezond, billy k. Nu de automo baan breken, zal vloed blijven op van paardenvleei De publiek te worden tot di Nieuwe Kerk, b huldiging, stond reeds den avonc uur voor een di Hoe 't hun ve wachtenden in 1 Schrijver deze er reeds sedert twaalf. Doch ju kwamen er ook te beraadslagen, maar zoodra merl gemaakt waren voor de kerk te stoeltjes medeget ons voorbeeld, en goede wool schaffen. Het dui weder twee heel over ie kerk li, tafel, in den vo voor zitplaatsen Dus wij wist wachten stond, i dooddrukken zo komen. Het we middernacht. Thans werd h te vormen, hetv er voor zorg te menschen een p Voor dit doel t naar den tijd v No. 1 dus, de wezig was, met president verko: president. Zoo streeks 2 uur, c 20 man was aai lumineus idee k te vereeuwigen, roepen, de heer die ons met bel gephotographeer zaten. Zoo vlo< bij elk half uui leisklok |hare z ieder weder op moest afroepen, half vijf; toen enz. op zijde g naar volgorde, van pl. m. 40. I naar half zeven, daar men vertel de politie alles klok het ons hadden het wel eens wiskundig groeien der men met het verloo begon dan ook te gelijken, vooi willige koetsier moest. Eindelijk zeven uur, de p moeite er in hel gende straten te om de kerk sch der onzen, een inspecteur van j geheele geschied „alles zal wel Het scheen ook clubleden, naar en achter elkaai land van belofte daar kwam een werd geïnformee op de publieke l dat deze niet ti kaarten, terwijl my, voor de zal kantoor is) aan medegedeeld wei voor noodig wal en zonder kaarti stonden we nu, di nacht gewacht, gesteld en ons 1: grooter echter vi baasdheid, toen blad lazen, dat uitgedeeld en mi op straat heeft mi pas daar stonden nacht gewaakt plaatsen te vuile raadselachtig? niet één van de woordigd. In de herl lingen, het vo< socialisten, won<

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 2