I I i üEKKIilKÜWS. RECHTSZAKEN. s - B'. schitterenden achtergrond, was betooverend schoon. Wat op den dag der inhuldiging van Koning Willem III gebeurde en o. a. door mevrouw BosboomToussaint geboekstaafd is, geschiedde ook thans. De lucht was dezen morgen bewolkt als gisteren, maar gaf toch alle hoop op eeu schoonen dag. Toen de Koningin gezeten was, brak de zon door en deed de heerlijke groep van troon en omgeving schitteren van ver hoogden glans. Nadat de aangrijpende klanken van het a capella koor in een bijna onhoorbaar pianissimo waren weggestorven, nam de Koningin het woord en sprak: „Mijne Heeren, leden van de Staten- Generaal. „Reeds op jeugdigen leeftijd heeft God Mij door het overlijden van Mijnen onver- getelijken Vader tot den Troon geroepen, dien Ik onder het zoo wijze en zegenrijke Kegentschap Mijner innig geliefde Moeder beklom. „Na de vervulling van Mijn achttiende levensjaar, heb Ik de regeering aanvaard Mijne proclamatie heeft dit aan Mijn dier- bair Volk bekend gemaakt. „Thans is de ure gekomen, waarin Ik Mij, te midden van Mijne trouwe S aten- Generaal, onder aanroeping van Gods hei ligen Naam, zal verbinden aan hetNeder- landsche Volk, tot instandhouding van zijn dierbaarste rechten en vrijheden. „Zoo bevestig Ik heden den hechten band die tusschen Mij en Mijn Volk be staat en wordt het aloude verbond tus schen Nederland en Oranje opnieuw be zegeld. „Hoog is Mijne roeping, schoon de taak, die God op Mijne schouders gelegd heeft. Ik ben gelukkig en dankbaar het Volk van Nederland te mogen regeeren, een volk klein in zielental, doch groot in deugden, krachtig door aard en karakter. „Ik acht het een groot voorrecht dat het Mijne levenstaak en plicht is al Mijne krachten te wijden aan het welzijn en den bloei van Mijn dierbaar Vaderland. De woorden van Mijnen beminden Vader maak Ik tot de Mijne„Oranje kan nooit, ja nooit genoeg voor Nederland doen." „Bij de vervulling van Mijne taak heb Ik Uwe hulp en medewerking noodig, Mijne Heeren, Leden der Volksvertegen woordiging; ik ben overtuigd dat Gij Mij die in rnime mate zult verteenen. „Laat ons samen arbeiden voor het geluk en aen voorspoed van het Nederlandsehe volk. God zegene uwen en mijnen arbeid! Dat hij strekke tot heil van het Vaderland!" Deze toespraak maakte een diepen indruk, uitgesproken als zij werd meteen heerlijke stem die de woorden droeg tot achter in de kerk, en met den nadruk waar het behoorde. Toen de Koningin de woorden herhaal de, eenmaal op deze zelfde plaats door haar vader gesproken „Oranje kan nooit, neen nooit te veel doen voor Nederland", toen werd dit gezegd met een bezieling, die de aanwezigen tot in het diepst des harten trof. En nog was de climax niet bereikt. Met kracht en wijding werd ten be sluite de eed uitgesproken en aan de for mule een beteekenis gegeven die de woorden deed leven, en ze als uit het hart deed opwellen met niet te weerstanen drang. H. M. stak de beide voorvingers der rechterhand omhoog en sprak met plech- tigen nadruk den eed Hit „Ik zweer aan het Nederlandsehe volk, dat Ik de Grondwet steeds zal on derhouden en handhaven. „Ik zweer, dat Ik de onafhankelijkheid en het grondgebied des Rijks met al Mijn vermogen zal verdedigen en bewa ren; dat Ik de algemeeneen bijzondere vrijheid en de rechten van alle Mijne onderdanen zal beschermen, en tot instand houding en bevordering van de algemeene en bijzondere welvaart alle middelen zal aanwenden, welke de wetten te Mij ner beschikking stellen, zoo als een goed Koning schuldig is te doeu. „Zoo waarlijk helpe mijGod almachtig!" Een beving van hoog ontzag in dit prachtig moment ging over de menigte. Weer even rust. Toen Zij de vingers, hoog geheven bij het uitspreken van den eed, had laten dalen, riep een stem „leve de Koningin!" en hartstochtelijk herhaalden allen in de kerk dien roep. Toen trad de voorzitter der vereenigde zitting, de heer A. Van Naamen van Eemnes voor den troon en staande tegenover Hare Majesteit, sprak hij de in de Grondwet voorgeschreven plechtige verklaring „Wij ontvangen en huldigen, in naam van het Nederlandsehe volk en krachtens de Grondwet, U als Koninginwij zweren, dat wij Uwe onschendbaarheid en de rechten Uwer kroon zullen handhaven wij zweren alles te zullen doen wat goede en getrouwe Staten-Generaal schuldig zij a te doen. „Zjo waarlyk helpe ons God almagtig!" Ook van deze fiere beteekenisvolle woorden ging ten hooge bekoring uit. De voorzitter trad toen links voor Hare Majesteit. De griffier van de Eerste Kamer las de namen der leden van de vereenigde zitting voor en achtereenvol gens stond elk bij rame genoemd lid op en sprak „Zoo waarlyk helpe my God Al machtig" of „Dat beloof ik". Zittende ontving Hare Majesteit dezen eed, terwijl Zij op elk lid, onder de eeda aflegging den blik vestigde. Er. toen hierop de oudste koning van wapenen, het was toen 11,50, metluider stem uitriep „Hare Majesteit Koningin Wilhelmina is ingehuldigden daarna driemaal het „Leve de Koningin aanhief, verloor zijn stem zich in den juichkreet van het publiek, dat ter kerke vereenigd was, en dat uit eigen impulsie dien hul- digingskreet deel hooren, driemaal, met stijgende geestdrift. De trompetters bliezen weer een signaal en de herauten keerden naar hun plaats in de kerk terug. Dadelijk naden uitroep van de Koningen van Wapenen hief het koor op de tribune het koraal aan: „Nun danket alle Gott"! De Koningin verhief zich van Haren troon en, terwijl buiten opnieuw kanonge bulder dreunde, weer het carillon en weer het klokgelui gedempt in de Kerk door drong, verliet zij, in dinzelfden stoet als bij de binnenkomst, het gebouw, uitgeleide gedaan tot aan de deur der kerk door de commissie uit de Staten Generaal. Onderwijl dat Hare Majesteit zich teiug begaf naar het Paleis, steeg een hartelijk gejubel op uit de buiten wachtende me nigte, dat zich oploste in een „Wien Neerlandsch Bloed", Haar toegezongen door de duizenden op en om den Dam saamge- stroomd en dat een plechtigen statigen weerklank gat op den eed door de Koningin zooeven voor Haar volk afgelegd. Op het aanhoudend gejubel vertooude Zij zich op het balcon vriendelijk, statig dankenden toen de volks-ovatie gecu einde nam, vertoonde Zij zich oogmaats en nogmaals en het was als klonken de toe juichingen immer hartelijker en luider. Toen Hare Majesteit de kerk verlaten had, werd Hare Majesteit de Koningin- Moeder ook met hetzelfde ceremonieel en langs denzelfden weg naar het Paleis teruggeleid Haar volgden de genoemde vorstelijke personen, de Indische vorsten, de leden van de Staten-Generaal, de ministers, hoofden van ministerieele departementen en de ledeu van den Kaad van State naar het Koninklijk 1 aleis. Enkele Kamerleden gingen niet den weg naar het Paleisdit was aan hun Keuze overgelaten. Wij mogen ook niet verzuimen te melden dat op 't oogenDlik dat de Koningin ae Nieuwe Kerk binnentrad in den ZniJelyken Transeptgevel aan de Damzijde het gedenk raam werd onthuld dat een hulde is aen de Koningin en een verheerlijking van haar voorgeslacht. De bovenhelft van het raam bevat twee rijen figuren der vorsten van Prins Willem 1 af, vele met hun vrouwen. In de benedenhelft zijn twee allegorisch ontworpen groepen aangebracht. De linker stelt voor het eerste verbond tusschen Oranje en Nederland in tijden van angst, Willem en Jau v.Nassau gehuldigd door de zeven provinciën. De rechter stelt voor 't nieuwe verbond door onze koningin in rust en welvaart aan te gaan met ons volk. Zij, steunend op den Bijbel en begroet door Voorspoed, en Trouw, legt de hand op de Grondwet, haar door den genius dir Gerechtigheid aangeboden. Het geheel wordt omvat in eeu Gothi- sche architectuur, welke zich in de tracee- ring oplost in een rijk spel van oranjebla- deren en vruchten. Bovenin zijn aangebracht de 4 kwartie ren ucr Ki.ii.Lgit, terwijl in het hoogste vak de Kroningskroon zweeft, omgeven door palmtakken. Het raam is 24 M. hoog en 7 M. breed de onderdorpel ligt op 8 M. uit den vloer! De iengte der staande figuren is 2 M. Het overige van den dag trok de aan dacht in de eerste plaats de rijtoer der Koningin. Deze rit van ruim twee uren was een triomftocht gelijk. Groote pracht, verblindend, en groot gejuich, verdoovend, van de meer dan verdubbeld schijnende bevolking. In snellen draf ging het, zoo dat de koetsiers der volgrijtuigen nauwe lijks de koets der Koningin konden bij houden en de huzaren die den trein slo ten, hun paarder.de sporen niet mochten sparen. Op het Oosteinde ter zijde van het Pa leis voor Volksvlijt, tuimelt een huzaar uit den zadelmaar is daardoor niet uit het veld geslagen. De forsche jonge kerel sohikt het zadel recht, bestijgt het lernig ros opnieuw, drijft het tusschen de juichende menschenrijen heen en achterhaalt in enkele seconden den voortsnellenden feeststoet. In de nauwste stegen op alle verdie- pingen, tot in de nokken der daken groote geestdrift, zwaaiende zakdoeken van ouden en in oranje gestoken kinderen. De Joden buurt met haar eigenaardige drukte gaf een klein oponthoud. Eveneens de Kat- tenburgerbrug waar een eerepoort de Ko ningin zien liet het stamslot van haar ge slacht het sterke Vianden en het ouderlijk huis van Willem den Vader des Vaderlands het slot „Dillenburg"; aan- grijpeud schoon. Indrukwekkend was ook de revue van het garnizoen in het Mniderbosch, bij de eerepoort der genie, van welker trans heranten de bazuins staken, en aan welker ingang twee stukken geschut waren op gesteld. r Het toppunt van vreugde werd echter bereikt bij de illuminatie. Welk eene keurige afwisseling en ver scheidenheid van uitwerking: het stille statige, breed uitstralende electrisch licht' de beweeglijke nu eens gedempte dan we' derop gejaagde gasvlammen, en de zacht stra lende, bekoorlijk g'anzende vetglaasjes. De gansche stad baadde zich in fantastisch licht, door 't water der vele grachten spelend weerkaatst. Van dezen aanblik hebben de koninginnen twee uren lang genoten, in licht toilet, in open rijtuigen gezeten, rijdend door de straten en langs de grachten als in een heerlijk oord der fantasie. Het was een heldere avond, bij lichte- maan en volstrekte windstilte. Ook de prachtige illuminatie der vier nieuwste stoomschepen op het Y had een prachtig effect. Nog dient gemeld dat de Koningin Maan dag- en Dinsdagavond had doen verzoeken dat men na middernacht alle onnoodig feestgeruisch om en bij 't Paleis zou staken, opdat zij zou kunnen slapen en dat 't publiek hieraan gevolg heeft gegeven. Aan het diner ten hove had de Koningin de leden der beide Kamers van de Staten Geneiaal vereenigd. Zij bracht den navolgenden toost uit Mijn hart dringt mij op het oogenblik uiting te geven aan de wenschen die mij bezielen voor het heil en het welzijn van mijn dierbaar land en volk. Ik noodig u allen uit met my een dronk te wijden aan het Vaderland. Leve het Vaderland De heer Vau Naamea vau Eemnes, voor zitter der eerste kamer, beantwoordde dezen dronk met een betuiging van erkentelijk heid voor de wijze, waarop Hare Majesteit des morgens de Staten Generaal had toe gesproken, en besloot met een dronk op het heil der Koningin, welke dronk met gees'drift door de aanwezigen met een „Lang leve de Koningin 1" werd bezegeld. De ervaring door onzen landgenoot Sieve- king telschl opgedaan bij verzuimde onop zettelijk eerbied te bewijzen aan eene hem voorbijtrekkende processie, kreeg daardoor quaestie en zit thans in de gevangenis herinnert ons aan een dergelijke ervaring, indertijd door Von Bismarck opgedaan, tijdens hij in 1836 4e Aken een on dergeschikte betrekking bekleedde bij het gouvernement. Het was op een katholieken feestdag toen hij een processie onder klokgelui en kanonschoten, met wapprende banieren de stad zag doortrekken. Her. gezicht der kerke lijke praal was hem zoo nieuw dat bij op een boek van de markt staan bleef oin den stoet te laten voorbijtrekken. Geheel in de aanschouwing verdiept, bespeurde hij niet hoe alle omstanders by de nadering van 't heilige blootshoofds op de kniüen vielen, zoodat zijn hooge gestalte met den zwarten hoogen hoed op 't hoofd ver boven de menigte uitstak. Plotseling kreeg hij van achteren een harden slag op zijn hoed, en toen hij ver wonderd omkeek, zag hij een stevigen, breed gescbouderden kerel, met een blauwe kiel aan, achter zich staan, die dreigend de vuist tegen hem balde, terwijl de kre ten „Hoed af" „Geeft den ketter een pak!" „Pruisische jonker"! geen twijftl over lieten voor wien de menigte party zou trekken. Bismarck was er echter de man niet naar op deze wijze een les aan te nemen of den aanslag op zijn hoed ongestraft te laten. Zoodra hij den dader in de blauwe kiel zag, gaf hij dezen met een lichten spaanschen rotting, dien hy naar de mode in de baud had, zulk een slag in het gezicht dat de man achterover tuimelde hy zelf echter was met één sprong binnen de rij van soldaten, die aan weerszijden den stoet eskorteerden om 't gedrang t^er menigte te beletten. Niemand waagde het hem hier te vervol gen en nadat hij een poos met den stoet was meegegaan, en zoo in een ander ge deelte der stad was gekomen, keerde hij ongedeerd naar zijn woning terug. Dat Kapitaal en Arbeid vaak als elkan der vijandige machten, met tegen elkaar strijdende belangen tegenover elkaar staan, is een feit, waartegen weinig te doen valt. Iedere poging om aan deze t-eurige verhouding een eind te maken verdient waardeering. Een dier pogingen heeft de Londenscbe United Municipaled Gas Company (U. M. G. C.) openbaar gemaakt. In de laats.e 8 jaar bestaat tusschen deze Gasfabriek voor Zuid Londen en hare be ambten een bijzonder goede verhouding. Voornamelijk te danken aan den president der vennootschap, Mc. Lizesy. Hy heeft den arbsiders belang weten in te boezemen bij het resultaat van hun arbeid. Keels sinds een aantal jaren kunnen de arbeiders aandeelhouders der vennootschap worden, zoodat van de 7966 aandeelhouders nu 1186 tevens beambten aan de fabriek zijn. Onlangs nu heeft Mc. Livesy het volgende voorstel gedaan „Zij die in weekloon arbeiden zullen voortaan 2 directeuren, zij die in maand loon arbeiden 1 directeur mogen kiezen (d. w. z. leden vau het Hoofdbestuur der vennootschap). Wanneer de directeuren, door de beambten gekozen ais zoodanig werk hebben, zijn zij van den gewonen arbeid vrij gesteld. Als schadeloosstelling ontvangen zij hnn gewone loon en daaren boven lOVs Shilling (f 6,30) voor iedere wekelijksche zitting. Om verkiesbaar te zijn als directeur moet een beambte 7 jaar in dienst der vennootschap zijn en min stens 100 Pd. St. (f 1200) aan aandeelen bezitten. Dat er meerdere verkiesbaar zijn blijkt wel uit het feit, dat 1186 beambten gezamenlijk voor 80.000 Pd. St. f960.000) aandeelen hebben". Het voorstel werd met op twee na, al- gemeen© stemmen aangenomen. 7 Sept. 1898. Goes, De feesten van den 14en enz. zijn als volgt geregeld 14 Sept. 3 uur be.eeling der armen, en te 6 uur bezoek van het hoofdbestuur aan de versierde str .ten met Euphonia en Hosanna. 15 Sept. 's morgens klokluiden, 10 uur feestrede in de groote kerk met uitvoering Uer feestcantate door 17U personen, om half 1 muziek op de Groote Markt, door Hosanna. Om 2 uur optocht, waaraan zul len deelnemen o.a. een vaandeldrager te paard met het vaandelrijtuig met 4 meisjeshet wapen van Goes het hoofd bestuur in rijtuigen; muziekgezelschap van Oud Gastel met vaandelpraalwagen der Gastelsche beetwortelsuikerfabriekde Zangvereeniging Excelsior met versierden wagen waarop een groep van 6 dames en een Prins voorstellende de aanbieding der Kroon aan H.M. Voorts een vaandeldrager te paard der boogsehntterij Jacoba van Beijeren en 't bestuur der vereeniging in rijtuig de schippersvereniging Eensge zindheid. Een vaandeldrager te paard der Goesche landbouwvereenigingde chr. Jongelingsvereeniging, 4 leden in rijtuig, voorafgegaan door een man te paard met 't Bondsvaandel. De triomfwagen met 't borstbeel l van H. M.. geflankeerd door de werkende ie leit der gymnastiekvereniging „Sparta". Eenige damesleden van het zang koor der Ned. Herv. kerk Euphonia ge volgd door wagens van den Cbr. Nationalen Werkmansbond landbouwonderneming de Wilhelininapolder" met wagens door 4 of 6 paarden getrokkenmet Ceres met de landbouwat ributen landbouwge wassen zuivelbereidinglandbouw werktuigen. Voorts vaartuig met de oes- teiteelt. Gecostumeerde optocht, voorstel lende intocht van prins Frederik Hendrik in 's Bosch. Hosanua gevolgd door eenige wagens, o. a. met klompenmakerij land bouwgereedschappen drukkerij. Voorts de gymnastiek vereeniging „Volharding" met vaandeldrager voorop 2 dames en 2 heeren van de Nationale Chr. Greheelonthouders- vereeniging in rytuig de harmonie Wol- ferts Fanfare sluit den trein. De optj kt begint aan den Stationsweg, gaat van daar naar de Voorstad en van daar terug door de Ganzenpoortstraat en Lange Kerkstraat naar de Marktvan daar naar de 's Heer Hendrikskindeien straat, keert bij de Gasfabriek en trekt over de Groote Kade doorKorte Kerkstraat en Wijngaardstraat naar Station terug. Des avonds 7 nur bezoek aan de straten door 't Hoofdbestuur met 't oog op de uit geloofde prijzen. En om 8 uur concert van Euphonia. Om half 10 vuurwerk. 16 Sept. Groot kinderfeest 11 uur samenkomst in de Wandelkerk, daarna wandeling, door de Spoorsingel, Langevorst, Groote Kade, 's Heer Hendrikskinderen- straat, Niauwstraat, Wijngaardstraat naar West wal tot planten Wilhelminaboom, daarna onthaal in de Prins van Oranje. Te 7 nnr concert op de Markt door Hosanna en Euphonia. En half 8 in de sociëteit muziek der Middelbnrgsche schut- terij. Wij deden hier en daar slechts een greep in 't programmaalles belooft eeu goeden indruk te zullen maken. Goes. De Chr. Werkliedenvereeni- ging alhier afd. van den Chr. Nat. Werk mansbond van leden der Ned. Herv. Kerk vierde gisteren avond in de kranig met dra perie en vlaggen, groen en lampions, wapens en tropeeën versierde en geïllumineerde wandelkerk, met de leden der Chr. Jonge lingsvereeniging saam en begunstigers met hunne huisgenooten en verdere genoodig- den, 't feest van de inhuldiging der Koningin. Kr was een groote opkomst, terwyi ue commissie tevens gezorgd had voor tafels waaraan de gasten konden aanzitten onder het gebruik van melk en sigaren of een van beide. Wijl thans een spreekplaats met hemel was aangebracht, konden de sprekers zich vrijgoed door 't groote, hooge gebouw doen verstaan. Allereerst trad de voorzitter der W erk- liedenvereeniging de heer l'lazier op om 't doel der samenkomst te schetsen. De beer v. Koetsveld sprak de feestrede uit, waarin hij aan dc plechtigheid van dezen dag herinnerde, op de rechten en plichten van Oranje en Neerland wees en de christelijk historische opvatting omtrent Gezag, Koningschap enz. duidelijk maakte. Na een geestdriftigen wensch voor t heil der Koningin naar wier haar van God verleend gezag niemand straffeloos de Bchen- nige hand uitsteken zou, noodigde deze spreker de aanwezigen uit tot een driewerf lang leve de Koningin waaraan van harte gaarne voldaan werd. Nog andere sprekers traden op die zeer voldeden. Onder anderen de heer B. Ver boom met een beschouwing over de Ge- nestet en zijn dichtwerken, gevolgd door een voordracht van des dichters schoone „Stem des Harten" dan ds. Latnera die op humoristischen toon de kermis alstra te en tegen 't kermisvermaak protesteerde, a keurde hij ook elk vermaak daarvan op zien- zelf niet af, en zijn causerie besloot met een De kermis sterve Wilhelmina leve Ein delijk werden verschillende samenspraken uitgevoerd, enz. Madeliefjes Myrthe Aster Deze feestavond is uitnemend geslaagd en de commissiede beeren v. d. Bosch, v. d. Pejjl, v. d. Deert en v. Koetsveld, laatstgenoemde vooral, verdient een woord van lof voor de energieke voorbereiding en de prachtige decoreeriug waardoor een der ongezelligste vergaderplaatsen in een aangenaam feestlokaal werd herschapen. Dat verschillende nationale liederen, en psalmen, gezongen werden, en dat de verga dering met gebed geopend en met dankzeg ging [door ds. v. Melle uit Sluis] gesloten werd, behoeft niet gezegd. Prof. dr. N. Beets (Hildebrand) wordt D. V. Dinsdag a. 84 jaar. Met 1 Sept. zijn verplaatst de kler ken der posterijen en telegraphie R. Hui zing van Assen naar Terneuzen en A. I. Lij baai t van Terneuzen naar Enkhuizen. Met 1 Oct. is benoemd tot brievengaarder te Walsoorden H. Lochmans. Nationaal Huldeblijk. Wij laten bier eene korte beschrijving volgen van het album dat het Nationaal Huldeblijk der Koningin-Moeder aangebo den, vergezelde. Ie blad. Wapen H. M. Koningin-Moeder. 2e blad. Titelblad met opdracht, luidende Aan Hare Majesteit EMMA Koningin-Wed.Regentes van hetKoninkrijk. Het dankbare Nederlandsehe Volk. 31 Augustus 1898. Dit blad in goud en kleuren is rijk ver sierd met ornament, de kroon-insignes, het Ned. wapen, de provinciale wapens, voor stellingen van handel, landbouw, weten schap, kunst, vervoeren nij vei beid. De naam van H. M. versierd met bloemen volgens eene opgave van prof. Oudemans Edelweiss het zinnebeeld van on- bevlekten adel het zinnebeeld van be- minnelijken eenvoud het zinnebeeld van alles omvattende liefde het zinnebeeld van nim mer falenden tronw. 3e blad. Een gedicht van prof. Nicolaas Beets. Op het vierde blad begint de oorkonde, in gothisoh schrift geschreven, en door alle leden van de hoofd commissie met hunne bandteekening bekrachtigd. Op een daarop volgend blad Ie paleizen te Arolsen, 's Gravenhage, het Loo en Soestdijk in penteekening. Hierna volgen de pl. m. 12000 namen der leden van de hoofd-commissie, der provinciale en plaatselijke commissiën in Nederland, Oost- en West Indië en het buitenland over ongeveer 200 bladen verdeeld. De eentonigheid van zoovele namen wordt geheel verbroken doordien daar- tusschen meer dan 1000 gekleurde wapens van provinciën en gemeenten en ongeveer 260 penteekeningeu van merkwaardige of historische gebouwen, monumenten, stads en dorpsgezichten benevens kleederdrachten uit Nederland en zijne koloniën zyn aangebracht. Ned. Herv. Kerk. Tweetal te Dwingeloo B. H. Gunst te Losdorp en L. Meeth te Westerbork. Beroepen te Berkel ds. T. Siigter te Grootelindt. Aangenomen naar Maasbommel door ds. A. H. Magendans te Ter Kaple. Bedankt voor Waspik door ds. J. Boss te Hendrik Ido Ambacht voor Üude Niedorp en voor Anna Paulowna (toez.) door ds. H. Vermaas te Hensbroek. Geref. Kerken. Beroepen te Baarland ds. G.J. Hekkert te Appelscha. Bedankt voor Nieuw Loosdrecht door ds. H. Teerink te Amersfoort Bvoor Blokzijl door J. F. Jonkers cand. teDordt. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Woensdag, zyn veroordeeld we gens bedriegelijke bankbreuk J. A. P. v. W., 23 j., koffiehuishouder, Vlissingen, thans te Middelburg in hechtenis, tot 1 jaar gev, straf, met mindering der doorgebrachte hechtenis diefstalF. v. H., 27 jen H. A. B., 21 j., visschers te Philippine, thans te Mid delburg in heeh., ieder tot 3 m. gev. str., met mindering der doorgebrachte heeh. feitelijke aanrandiug der eerbaarheid I. R., 20 j., werkman, St. Krnis, thans te Mie deiburg iu heeh., tot 3 m. gev. straf, met mindering der doorgebrachte heeh. en bedelarijM. I. d. P., 44 j., koopman, Amsterdam, thans te Middelburg, in heeh. tot 12 d. hecli. en met last tot plaatsing in een rijkswerkinrichting voor den tijd van 3 jaren. Het dienstmeisje dat eerst te Rotter dam en toen te 's Gravenhage diefstal pleegde en dat later te Goes werd gearresteerd, stond Maandag voor de rechtbank te 's Hage terecht. Het O. M. vorderde een jaar en zes maanden gevangenisstraf, terwijl de verdediger verzachtende omstandigheden pleitte. - vereeniging alhier acht nur tot des n schietwedstrijd g schietbaan, des av het Schuttershof schieden. De wedstrijd za' A. Personeele baa teurs der vered B'. Vrije baan, Be ka C. cyj F1 Middelburg. Maandag 19 September a. zal vanwege de Middelbnrgsche schiet- D. I)e vrije banen en donateurs der v lijk voor leden v gingen uit Walch Vlissingen. Hoek van het spoi wordt met 16 Sept (op zijn verzoek) Vlissingen om in te doen op de lijn Vlissingen. even na 9 uur wt^ ook wel jongens] zaamheden ie her fabriek der Kon. I eenigen groeiden sp delijk ging men in heen en dat werd st directie genoodzasktj te voorkomen, de ia Goeden en kwidm de fabriek veriater Honderden liepei pak in optocht door waren beschonken, dewijl de inhuldigH afliepen. Maar dez^ geen feest genoeg Vrouw en kinderen de dupe te worden Bruinisse. In houden buitengewo Dykraad werd beh den Minister van deelte zeedijk aan plaats waar de tra gelegd, van het w voor het Rijk. Te onderhoud van dat rekening van den een en ander door was bezichtigd wei Minister, behoude toegestaan. 's Heer Hendi| afgeloopen nacht is Lugt de 25 jarige Jor; een oppassend jongnl ouders, bij hetvisscl schynlyk is hij in zi slaap gevallen en te zyn lijk wordt gedre Het lijk is nog n sommigen opmaken 6 dronken kan zyn. Op den 31 A jaardag van Koningir Vlissingen slechts Men gaf 't de voornam Gedurende den het garnizoen Midc manoeuvres van de terie zal deelnemen, tacheerd tot het veij nizoensdienst 42 onde van het 5e Bataljon,j tweede-luitenant L. die den 14en dezer hier zullen aankomei Het detachement te 1324 September do onder den tweede-l velinck, nit Bergen op laatstgenoemden neuzen gedetacbe nit Middelbnrg ond tweede-luitenant C.I Naar wij verne beid van de aanvaa door H. M. Koning ongeveer 180 gedetin den kwijtschelding c straf verleend tot een jaar. - Te Groningen bij het verbouwen vg gebouw ingemetseld hoeveelheid Franach 25 franc. Dat was e{ rassing Bij onderzoek is ge jetten nog volkomen tijd afkomstig) maar g Dat was een onaang| Op een vraag te Assen, gedaan naa| damesplaats in de Ni sterdam, ter gelegenheil ontving bij uit AmBte antwoord, dat hij een voorf 1000. Hoe de tijden ticj De 91-jarige heer te Schiedam, droeg gj dagen, aldaar, een ora een eeuw geleden óok| zijn vader, die er in ten komende, onmiddel' voor opliep Een vrouw te Ij woude (Fr.) werd, gel Verrast door de geboot allen meisjes. De jong naar H. M. de Konin ben nu te dezer geleg

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 2