8 SCjIOOLNIEUWS. O 01 Buitenlandsch Overzicht. H. M. toegesproken en namens de Neder landsche natie het geschenk aan H. M. aangeboden. LANDBOUW. STAATSPENSIONEERINC: In zijn „Brieven uit het land van Pa trimonium" in het weekblad Patrimonium weerlegt de heer K. Kater de beschuldi ging als zou de Commissie te langzaam hebben gewerkt. Schrijver verwondert zich over deze be schuldiging waar men weten kon dat zelfs nu nog niet aan de eerste voorwaarde is voldaan, waarnaar de commissie werken moest. Haar toch was bij hare aanstelling op 31 Juli 1895 opgedragen „te onderzoeken of naast de instelling van een Rijkslijf- rentebank en naast de regeling der ver zekering tegen ongelukken, maatregelen bij de wet behoorden genomen om te bevor deren, dat werkliedenen met dezen gelijk te stellen personen, dia door ouderdom of invaliditeit blijvend ongeschikt zijn om in hun onderhoud te voorzien, rechterlangen op geldelijke uitkeeringen(en bij beves tigende beantwoording dior vraag een of meerdere daartoe strekkende wetsvoorstellen met memorie van toelichting en raming der geldelijke gevolgen te ontwerpen). Schrijver constateert dat bij 't ontbreken der gegevens, die ook de regeering inhield, de commissie in den blinde heeft getast, geroepen als zij was een huis te bouwen aanpassend aan een buis dat nog niet staat, en waarvan men de grenzen voor het grondvlak nog niet kent. Daarbij komt dat de commissie uit veler lei elkander bestrijdende 1 ---*■■ yeste'd Elders in ons blad vindt men afgedrukt de toespraak door H. M. de Koningin Moeder gehouden bij de aanbieding van de somme gelds door de natie ingezameld als huldeblijk aan de afgetreden Regentes. Deze toespraak heeft een diepen indruk op ons gemaakt. Welk een liefde voor het volk spreekt er uit. Hier is een liefde die tot 't laatste toe 't geheele volk omvat en 't meest zich aangetrokken gevoelt tot lijdenden. Een liefde niet met het woord alleen, maar metterdaad en in waarheid. Een liefde die niet neemt mear geeft. Een liefde die haar volk van aile kanten toeroept dat in het koninklijk paleis niet de majesteit der uiterlijke prachtniet de hoogheid der vorsten maar de stille oefening der barmhartigheid het ideaal is waarnaar gestreefd wordt. Koningin Eoima heeft zich door deze echt vorstelijke daad het wegschenken van haar landgoed ten behoeve van onver mogende longlijders vcor immer een plaats verzekerd in de harten. En vele armen onder ons die willig hun koper afstonden voor een Haar aan te bieden huldeblijk, zullen er trotsch opgaan dat zij aan deze ver wezenlij king van een lang door Haar gekoesterden wensch iets van het hunne hebben mogen bijdragen. i govvord' .„v up /.caere noogte. Hij wraakt het dan ook dat de lieden der Kroon in 1895 toen zij ei een Koninklijk Besluit uitlokten, tast af maar namen van mannen b gaard hebben". Hij noemt ook het veelvuldig, over spreken (praten?) der leden ou< oorzaken van den tragen gang vi arbeid. Hij maakt „hier echter r eenig verwijt van, maar (is) di voor de ontvangen les en terecht (Hem) heeft het een zeer natuurlij klaring gegeven van waar het k het rad van wetgeving doorgaans zoc langzaam loopt". Hij herhaalt dat de Staatscommi; te langzaam heeft gewerkt en voeg opmerking aan toe: „(In) ,volksmeetings kan men a spoediger uiimakeu. Loopt de zaak het gaat over honderden miljoenen dat is naar sommiger oordeel slee! bagatel, waarvoor men in minder minuut of wat wie het betalen n vonden heeftwant het is Vade dien mén als betaalheer verkiest". Vooral, deze laatste opmerking in met de klachten, voor en na 18'. onze pers over den tragen gang di geving geuit en ook nu nog vaak f onverschillig tegen welke regeerin/ groote waarde. Met genoegen zullen wij hetgeen Kater over de quaestie der Staa neering enz. later in Patr. schrijft, i: vatting aan onze lezers mededeele Hij is een man van de practi, men hem hooren. VADERSCHAP. Omtrent het wetsontwerp tot „wijziging en aanvulling van de bepalingen in Burger lijk Wetboek betreffende de erkenning en wettiging van natuurlijke kinderen en daarmede samenhangende srtikelen, alsmede J ta i 1 ,ri I De qnaestie Dreyfus is op 't oogenblik een toestand van stilstand. De ministers •en verdeeld omtrent de vraag of de .._iening van 't vonnis wenschelijk is. minister van oorlog, Cavaignae, die de en ernstig bestudeerd heeft en 't dus kan, zegtneen. Andereu zeggen i onderhen zijn de premierBrisson I stitie Bourgeois. Het geschil is zelfs /oog geloopen dat Cavaignae zijn ont hoeft ingediend. quaestie staat dus weer voor eenige stil. arlang zal 't zoo wel niet blij ven. meerderheid toch der ministers is de revisiede pers heeft eveneens draai genomen in de publieke opinie kentering de generale staf is zwakker •oit. at nu de president der republiek, die «is is, doen zal oud-minister van justitie, Trarieux, ich steeds voor den balling geïnteres- heeft, dringt nu reeds op verzachting .iens lijden aan. Hij vraagt of, blijvende n den eerbied voor de wet, dit niet dend noodzakelijk is. En wie zou dit, en tegenwoordigen stand der qnaestie, hartelijk met hem wensohen iderling echter, dat nu over den oud- te Picquart niet gesproken wordt, ze zit namelijk nog altijd gevangen; het heet omdat hij geheime stukken /eblois heeft laten zien. Maar nit 't s Zola is bekend dat juist dit door tart en Leblois steeds is ontkend ter- het werd volgehouden doorden .el Henry, een misdadiger die bekend i jaar *1 I .„li t vügO ,ot opheffing van het „verbod van onderzoek naar het vaderschap". Toch is dit wetsontwerp ruimer. Het wil niet de rechten der onwettige moeder, maar die van het onechte kind behartigen. De eerste kan, zoo haar geweld is aangedaan, een beroep doen op het gemeene recüt, vooral nu het onderzoek naar het vaderschap is toegestaan door dit wetsontwerp. Is haar kind de vrucht eener vrijwillige overgave, dan dient slechts gezorgd dat het kind van het onwettige der gemeenschap niet de dupe worde. Van deze gedachte gaat het gansche ontwerp uit. Daardoor wordt verklaard de bepaling dat de bijdrage des vaders (voor de opvoeding) zal afhangen van den stand der moeder, o. i. zeer goed gezien, met het oog op den kring en de omstandigheden, waarin het kind zich later bewegen zal, terwijl ook de middelen des vaders in aan merking komen, zoodat deze zich niet van zijn plicht ontheven kan achten door „het kind een aalmoes toe te werpen, noch door „het bloot in het leven te houden". Geheel in aansluiting daarmede wordt verder be paald, dat de bijdrage des vaders per drie maanden vooruit betaald moet worden, opdat niet de moeder, bij betaling in ééns of voor een jaar tegelijk, de gelden voor haar kind bestemd, voor andere doeleinden aanwende. Het zwakke punt in dit wetsontwerp is natuurlijk het onderzoek naar het vader schap. Opheffing van verbod van het onderzoek staat niet gelijk met aanwijzing van het vaderschap. Maar de praktijk zal ongetwijfeld middelen aan de hand doen, die door den wetgever van te voren slechts in zeer algemeene trekken kunnen worden aangegeven. Engelschen maken goede vorderingen sypte- Het vuur der kanonneerbooten, zoo luidde het laatste bericht, heeft verscheidene forten en den koepel van het graf van den Mahdi benevens de groote moskee te Omdoerman vernield. Onderwijl was Kitchener met de land macht tot op anderhalve mijl van Kerreri <*"naderd, de wachtposten des vijands voor ch uitdrijvende. Een later bericht meldt dat Omdoerman nomen is en daardoor de macht der Der- i'hen voor goed gebroken sshijnt. Dat erovering niet zonder hevig verzet is gescüied, getuigen de 2Ü00 lijken van ge sneuvelde Engelschen die op 't slagveld liggen te verbleeken, met die van 8000 Derwisjen. 5 Sept. De ministers hebben 31 Aug. hunne be dieningen ter beschikking van Hare Maje steit de Koningin gesteld, die de ministers terstond in hunne betrekking heeft ge handhaafd. H. M. heeft den premier minister Pierson bevorderd tot commandant in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Den 20 September, a. s. zal H. M. de Kamers der Staten Generaal openen. Dat ook deze eerste regeeringsdaad der Koningin duizenden belangstellenden naar Den Haag lokken zal, zal wel niet behoe ven geprofeteerd te worden. De uitgever Klemkerk zond ons 't Programma van de feestelijkheden te Goes op 14, 15 en 16 Sept. a. Wij zullen in een volgend no. een en ander van de feesten opnemen wij merken nu slechts op dat 't Programma er kranig uitziet. Tot surnumerair bij de posterijen en te'egraphie is benoemd de heer J. C. Viersma te Groede en tot directeur van 't post- en telegraafkantoor te Mijdrecht de heer J. Waale Jr., thans commies 2e kl., vroeger te Goes. De aanbieding van het Nationaal Huldeblijk. Men schrijft ons uit 's-Gravenhage H. M. de Koningin-Moeder ontving hedennamiddag half zes in plechtige su- dientie de hoofdcommissie tot aanbieding van bet Huldeblijk aan H. M. van het Nederlandsche volk. De burgemeester van Amsterdam heeft Bij het geschenk was gevoegd een album bevattende de namen van de leden der commissies die zich hadden gevormd om het geschenk bijeen te brengen. De burgemeester deelde aan H. M. mede dat een bedrag van ongeveer f 300.000 was bijeengebracht. H. M. de Koningin-Moeder dankte voor de aanbieding in de volgende bewoor dingen „Ik ben zeer getroffen door uwe woor den het geschenk, Mij aangeboden door het Nederlandsche volk bij het nederleggen van het Regentschap, stel Ik op den hoogsten prijs. „Mijn dank daarvoor uit te drukken, zooals Ik dien gevoel, is Mij op dit oogen blik niet mogilyk. Slechts dit wil Ik u zeggen, mijne heeren, dat Ik bij het einde van mijn taak, in de liefde en den dank van het Nederlandsche volk, waarvan dit geschenk getuigt, de grootste, de schoonste voldoening vind voor wat lk gepoogd heb te doen in bet belang van Land eu Volk. „Ik hoop aan het geschenk een waardige bestemming te geven en ik meen dit niet beter te kunnen doen dan door het te bestemmen voor een liefdadig doel. „Sedert lang was het mijn wensch eene stichting in het leven te roepen, waaraan ik geloof dat groote behoefte bestaatik bedoel een sanatqrium voor longlijders, in de eerste plaats ten bate van hen, die de middelen missen in 't buitenland hulp te zoeken tegen de vreeselijke kwaal, die helaas in ons vaderland zoo veelvuldig voorkomt en zulke ernstige gevolgen na zich sleept. „Ik hoop eerlang de vrije beschikking te krijgen over het landgoed „Oranje Nassau-oord" bij Renkum en dit af te staan voor het doel, dat Mij lief is. Door deskundigen voorgelicht stel Ik my voor op dat landgoed het eerste Nederlandsche Sanatorium te stichten. Dat het geschenk van het volk; dat Ik lief heb, Mij daartoe in staat stelt, maakt Mij oprecht gelukkig en stemt My tot groote dankbaarheid. „Moge op deze wijze het huldeblijk Mij heden aangebodeh een zegen worden voor velen tot in lengte van dagen. „Nog hoop Ik in onze Indische bezit tingen eene herinnering achter te laten aan de hulde Mij heden gebracht. „Oprecht en innig ben Ik dankbaar voor het Mij aangeboden geschenk". Bij de audiëntie vergezelde H. M. de Koningin. H. M. de Koningin-Moeder. Nadat de aanbieding had plaats gehad, heeft H. M. de Koningin-Moeder zich met alle heeren afzonderlijk onderhouden en de Koningin nog met de meesten dier heeren. Onder de leden der hoofdcommissie kwamen voor de heeren mr. J. Roest en W. A. Graaf v. Lijnden, uit Zeeland. Middelburg, 2 Sept. Dat er een buitengewone drukte zou heerschen was te verwachten, maar een levendigheid als heden in de stad was waar te nemen is zeker nog zelden ge zien van alle zijden, per sport, boot, tram en met tal van particuliere rytuigen en boerenwagens stroomde de menigte te zamen, daartoe uitgelokt door het veelbe lovende programma en aangemoedigd door het heerlijke weder. Ten 1 ure leverde het Schuttershof een phantastisch schouwspel opridders iu blinkende harnassen, heraut in kleurig gewaad, bekoorlijke pages, krijgslieden en matrozen uit vroegere eeuwen, 't was een bonte maar schitterende menigte. Vele photographen maakten van de gelegenheid gebruik om van een en ander opname te doen. Tengevolge van de doeltreffende maat regelen kostte het weinig moeite om den stoet op te stellen en ten 2 ure trok deze uit langs Cen voorgeschreven weg, die aan alle kanten bezaaid was met een talrijke menigte. De stoet werd geopend door den commissaris en twee bereden politieagenten, die echter ook thans een betrekkelijk gemakkelijke taak hadden, omdat het publiek alles deed wat mogelijk was om de orde te bewaren, zelden zagen wij bij feestelijkheden zulk een voorbeel dige orde. Zooals iu het programma was vermeld was de stoet samengesteld. De hoofdpersonen, vooral de abt van Middelburg, de admiralen en niet miuder de beul met zijn rakkers werden herhaal delijk toegejuicht. Sommige personen had den de beleefdheid den hoofdpersonen bouquetten aan te bieden, terwijl anderen hun een verfrisschenden drank boden. Wij kunnen natuurlijk niet alles bespre ken, het geheel leverde een geheel eenigen aanblik op, niet het minst de praalwagen, een kunststuk van decoratie. Eerst te 6 ure keerde de stoet in het Schuttershof terug. Aan de volgende de- pntatiën werd toen een berinneringsme- daille aangeboden. Uit het volk voor het volk. Nederl. bond van ou l-onderofficieren afd. Middelburg. Chr. Nat. Werkmansbond afd.Middelburg. Chr. Jongel. Veraeniging Spr. 23: 23a. Werkmansvereeniging. Handboogsohutterij Eensgezindheid en Patrimonium. Ten 7 ure begonnen de muziekuitvoe ringen op het Molenwater en de Markt. Ook daar heerschte een vroolijke, pret tige stemming, maar de orde liet niets te wenschen over. Ten 9 ure stroomde de menigte naa j de Loskade, waar een vijftal prachtig ver lichte vaartuigen met de gasverlichting een schitterend effect maakten. Op een der booten liet zich het muziek hooren tot ten 10 ure de eerste vuurpijl de lucht doorkliefde. Ook dit vuurwerk was waard gezien te worden. Dat het dan ook in den smaak viel bleek uit de luide toe juichingen. Vooral het slotstuk was schoon en een waardige hulde aan onze koningin. Opgewonden van de feestvreugde keerde men huis- of stadwaarts en onder daverende toejuiching werd het feest op de Markt gesloten met het spelen en zingen der volksliederen. De feestcommissie komt een woord van dank en lof toe voor al de moeite, die zij zich getroost heeft om zulk een feest te bereiden, maar niet minder de politie voor hare goede voorzorgsmaatregelen even als het publiek, dat zich kranig gehouden en bewezen heeft te gevoelen, dat een feest ter eere van Koningin Wilhelmina niet ontaarden mocht in bachanaliën. Wij houden ons overtuigd, dat dit feest den band met ons geliefd Oranjehuis heeft versterkt. Ruste daarop Gods zegen en blijve Oranje nog lang het symbool onzer nationale eenheid stuk „kwaad" is er weinig in gekomen. De suikerbieten zullen over het geheel goed zijn van grootte; het gewicht kan natuurlijk slechts worden gegist. De voe derpeen en paarden- en mangelpenen zien er vrij goed uit. De ontvangst van de vreemde jour nalisten te Amsterdam heeft Zaterdagavend 9 uur in het Maison de la Presse op het Spui plaats gehad. De prachtig versierde zalen waren reeds vroegtijdig gevuld met de vertegenwoor digers van binnen- en buitanlandsche bladen. De heer Ch. Boissevain, hoofdredacteur van het Handelsblad sprak de gasten aan in 't Pransch, en richtte zich vervolgens tot de Belgische journalisten in 'tPranschen Vlaam8ch, tot de Engelsche in 't Engelsch, tot de Eransche in 'tPransch, tot de Duitsche in 't Duitsch eu tot de andere („auxquels faute de savoir je ne puis courtoisement ra'airesser en votre langue maternelle") in 'tPransch. Op deze tamelijk lange rede antwoordde namens het Comité de Direction du Bureau Central des Associations de Presse de heer W. Singer, president, („dans trés pen de mots puisque nous sommes entre nous") met een woord van kartolijken dank en lof, waarvan ke eclatante slotzin luidde: „En nous réservan d'en donner commu nication au monde entier, je veux me bomer a résumer notre sentiment de pro- fonde gratitude dans le cri auquelje suis sur tous se joindront Yive la Hollande Vive la Presse hollandaise Vive la Presse d'Amsterdamet vive notre cher ami Boissevain!" Ons voorbehoudende er mededeeling van te doen aan de gansche wereld, wil ik m(j er toe bepalen ons gevoel van Jiepe erkentelijkheid saam te vatten in den kreet waarmee, ik ben ei zoker van, allen zich zullen vereenigen Leve HoLand Leve de Hollanlsche rers! Leve de Amsterdam- sche pers 1 en leve onze waarde vriend Boissevain I ÜÜI&K3ÜEU WS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hoogeloon ds. J. A. Schou ten te St. Philipsland. Beroepen te -i.ioli.en ds. E. G. J. Bal te Nijeveen te Dalfsen (toez.) ds. G. Boersma te Hollaudscheveld. Aangenomen naar Nieuwe Pekela door ds. P. Tammens te De Leek. Bedankt voor Klundert door ds. A. V. d. Sluijs te Monster. Heinkenszand. Zondag 4 Sept. nam ds. J. D. van Spankeren afscheid van de gemeente, met een rede naar Matth. 7 24 27. Door de gemeente werd den scheiden den leeraar op verzoek van ds. Keers van 's Heer Arendskerke Ps. 121 4 toegezongen. Doopsgezinde Gem. Aangenomen nazr Noordhorn door A. de Jong prop. te Amsterdam. Ev. Luth. Kerk. Beroepen te Harlingen ds. A. L. v. Hoorn te Winschoten. R. K. Kerk. De bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te 's Heereuhoek den heer P. J. Bonnet, die den 15 Aug. jl. tot priester gewijd werd. Nisse. Voor de vacante betrekking van Hoofd der openbare school alhier, luidL de alphabetische voordracht aldus C. Klap te IJmuiden, P. Meijers te Nisse, C. v. d. Slikke te Woifertsdijk, J. Spek te Haamstede en J. C. Visser te Schagen_ Men schrijft ons van het eiland Tholen De oogst is, met uitzondering van de aardappelen, suikerbieten en witte en bruine boonen, weder binnengehaald met het trekken der twee laatstgenoemde hebben sommigen reeds een begin gemaakt. De wintergerst gaf eene ruime opbrengst en is van goede qualiteit, wat ongeveer ook van de tarwe en rogge ka.i worden getuigd. Van de erwten zjn opbrengst en hoeda nigheid slechts middelmatig, terwijl de haveroogst alleszins reden tot tevredenheid gaf. Paardenboonen werden weinig gezaaid en gaven weinig beschot bij redelijke qualiteit. Vlas is op het geheele eiland Tholen zeer weinig uitgeiaaid; men zegt van niet meer dan ongeveer 25 Biooische gemeten. De aardappelen (bijna uitsluitend blauwe) beloven dooreengenomen eene goede opbrengst, maar zij zijn klein vaü Middelburg. Zaterdag werd door den burgemeester in tegenwoordigheid van vele belangstellenden de eeremedaille ver bonden aan de Oranje Nassauorde die door H. M. aan de heeren de Roo en Belderok was verleend, dezen mannen op de borst gehecht. Na voorlezing van dit besluit, waarbij de onderscheiding hun was toegekend, sprak de burgemeester een hartelijk woord, waar bij hij met lof het feit constateerde dat ook mannen gedecoreerd zijn geworden die met de handen hun brood verdienen. Spreker meende de reden van deze on derscheiding nergens anders te mogen zoe ken dan in de omstandigheid dat de hee ren Belderok en an Roo met hun tijd weten mee te gaan en oog hebben voor de belangen van den werkman. Hij wensch- te hen geluk. Daa.na hechtte hij hun 't onderschei- dingsteeken aan. De heer Belderok bedankte voor de gesproken woorden. Hij zette uiteen hoe hij en Van Roo hunne taak opvatten en hun gezag niet uitoefenen neerdrukkend maar opheffend en tegelijk degelijke werk lieden vormend. Hij dankte de Koningin voor deze onderscheiding en beval zich en zijn compagnon voorts aan bij allen die hen tot hiertoe in staat gesteld hebben den strijd, tegen veel misbruiken en mis standen in den werkmansstand te voeren. Middelburg. Woensdagavond zal de kazerne weer worden verlicht voor rekening der bewoners van de Korte Noordstraat. Het wordt \Y oensdag gedaan omdat Dinsdag de feesten in Vlissingen worden gehouden. Wemeldinge. Benoemd tot wethouder en ambtenaar van den burgerlijken stand de heer A. de Groene, Te Arcen is een 4-jarig kind, ge volg van 't spelen met lucifers, levend verbrand. Te Renkum sprong na een woordenwisseling een driftige arbeider van de stoomtram en bleet op de plaats dood. Te Nijkerk is een man bij 't pruimen plukken van de ladder gevallen en aan een schedelbreuk gestorven. Te Rot terdam is een man bij 't afnemen eener vlag van de ladder gevallen en aan de gevolgen overleden. Aldaar werd een knaap door een paard dat door hem een geruimen tijd geplaagd was geworden, zoo ernstig tegen het hoofd getrapt dat men voor zijn leven vreest. Aldaar is door een sleperswagen overreden een 8 jarig knaapje. Pn door de stoomtram een 4 jarig meisje. Beiden bleven op de plaats dood. loen Zaterdagmiddag een reiziger te Rozendaal in de wachtkamer kwam, ontdekte hij dat zijn beurs was gerold met 240 francs er in. Zaterdag zijn te Scheveningen twee jongens van 7 en 8 jaar eenige kinderen van het echt paar Steenkamer, bekende vischverkoo- pers, die als alle dagen met hunne waar naar stad waren en derhalve van 't ongeval niets af wisten, toen 't plaats had verdronken bij 't baden in het zoogenaamde balkengat, een der spranken van het kanaal naar Scheveningen. Te Papendrecht is Vrijdagavond na afloop van een vergodering voor de inhuldigingsfeesten een oppassende 38 jarige landbouwer door een öOjarigen arbeider onverhoeds aangevallen die hem met een slagersmes vier diepe sneden in den buik gaf, zoodat de ingewanden er uit puilden. Zijn toestand is zorgelijk. Een 60jarige arbeider uit Aalsmeer van de feeste lijkheden huiswaarts keerende, is in de ringvaart verdronken.Te Oud Beijer- land is ten gevolge van hooibioei een bouwerswoning in de asch gelegd; twee varkens en twee veulens kwamen in de vlammen om.Te Zuid Scharwoude is een knaapje van 7 jaren in het donker te water gesakt en verdronken. Te Rheden is een 9 jarige knaap die Dinsdag niet uit de school thuis gekomen was, eenige dagen later dood uit de Laa k opgehaald. Den avond voor de fëesten overlegde een vleeschhouwer te Rotterdam met zijn vrouw hoe het best hun geld in zekerheid te brengen, met het oog op eventueele inbrekers als zij uit waren. Na rijp beraad werd besloten een ijzeren geldkistje, met ruim f 100 aan geld, te verstoppen in de vuilnisbak onder stukken papier en afval. Aldus geschiedde, en man en vrouw trok ken welgemoed naar de festiviteiten. Men kwam in ogeruimde stemming thuis en legde zich ter ruste. Toen zij opstond, was de huisvrouw glad vergeten waar zij in overleg met haren man het geld geborgen had, en als naar gewoonte werd de vuil nisbak buiten gezet en door den vuilnisman geledigd. Eerst later op den dag, toen de man zijn goed verstopten schat wilde op delven, kwam de vergeetachtigheid der vrouw aan 't licht. Het was te laat; hoe de politie die in den arm genomen werd ook zocht, het geldkistje is en blijft zoek' Volkshumor. Een schipper te Bergen op Zoom weigerde op Koninginne-verj'aar- dag te vlaggen, 's Nachts klommen de ha venbewoners bij hem aan boord ,en schil derden zyn gansche schip rood," wit eu blauw, den mast schitterend oranje. Een smiggere. gemeente in Gelderle week iemand in aBe overlijdens-akte vraf gelukte het aan den belanghebbende te o van overleden mensi kunnen afgegeven v« Te Loppersnm van oen arbeider al maken van de aschi rijksdaalders, men z het slot van 't kabi vader van het mei dat bij afwezigheid van den buit maakti bewaarplaats gekozei Den 31sn Auj zekere Johan Appel boorte zijner zevend den gelukkigen vade noemd. Te Midwolda geweldig hooge vlo« den aan den Dollar landbouwers, die dr door hen gemijnde slechts op de van paarden nog intijds Het losliggende kw ven. Aan de Boeze heeft Zaterdagmorg een bloedig drama de dader van de i aan zich zeiven te rechtmatige straf hi In perceel no. 7 achen Rijweg, kwis en de nationale kb w. o. dat van J. C en sedert enkele ji van Gent, die uit twee meisjes van 1 In hetzelfde gezi verblijf de 36-jarig ertswerker, die reet wegens een ongelu voor hem uit veis f 21 uitgekeerd wo was er steeds onee de Gier zijn kost| een ander kosthuis Zaterdagmorgen vroeg Pieterae hei spreken over de zi vrouw, doch de G dat kan van avond toen in huis, nam mes, greep de vro lag en sneed baar af, waarop hij haa nog een wond iu Een der meisjes naar 't voorkamertji om een halfbemdje andere meisje dat dreigde te zullen ve: de. Hij bracht bat den arm toe. Daar af en schoot zich e Terstond riepen het venster om hi bijgangers en poli snelden en de den openden. Een ontzettend toen aan de binne stede lag vrouw 1 grijselij ke wonde in haar bloed. Naast baar lag verwonding aan hei Van Gent was bu In het vertrek strekt de kostgang hand eene gelader vijf schoten, in di vaarlyk broodmes Pieterse was re dellijk alle zorgen werden besteed. Zy werd naar gebrachtdoch d< hoop, wegens het door de slagadere doorgesneden. Als oorzaak denl P. was gehuwd gescheiden. De rei 's avonds te vorei De Zweedse tin heeft in het deel van den Zw den dertig-jarigen nader onderzoek rijkdommen van de is hem gebleken zilveren vaatwerk zijn van Zweedse! van Rusland. Dez honderd in getal, metingen en kost fcijn vervaardigd! sen van Augsbui ben dus ongetwij Gustaaf Adolfs o tin heeft verlof baarheden te phc Op de kern dwergje vertoonc die nogal goede was van een klei met kostbaarhed zeer dure, die h Een van de bt aario maakte va dat het ongeluk 1 en ontnam haar geschrei. Toen v haar lot overlati niet gepakt.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 2