Een Kalf vaars Een Kalfvaars JOBKBILIjWS. ICEOÖlSlEiöWS. LANDBOUW. MAKKTBEHICHTEN. HIIUUKU1JJKR STAMI- CATH0L1ENTJE BREVET, Hij moet bekend hebbende schrijver te zijn van 't bekende valsche stuk, waarin ce canaille de Dreyfus" genoemd wordt. Natuurlijk dient afgewacht te worden of hier de sleutel gevonden is van 't land verraad en aan wiens zijde de schuld is. Toeh schijnt ons de quaestie hierdoor heel wat nader gebracht aan de oplossing. Kolonel Henry is naar het fort Mont Valerien overgebracht. 31 Augustus 1898. D E FEESTEN. De feesten zijn in vollen gang. Alle steden en dorpen zijn in feestdos. Groot en klein, arm en rijk jubelt, vlagt, groent en is vroolijk. Tot nog toe mogen wij zeggen dat er een aangename stemming heerscht, en dat de drukte ook met name op onze bijzon der feestvierende dorpen als Kloetinge en Kruininge, zich door orde en gulheid van toon kenmerkt. Wij kunnen natuurlijk niet in bijzonder heden treden. Vermelden wij alleen wat ons uit Mid delburg en Goes bekend werd. Te Middelburg namen gisteren avond de feestelijkheden een aanvang met een concert in het Schuttershof door het Muziekkorps der dd. schutterij. De prachtig verlichte tuin was geheel gevuld en te midden van het publiek bewogen zich de deelnemers aan den historisehen optocht in hunne bonte costumen, die natuurlijk veel bekijks hadden en een klein denkbeeld gaven, van hetgeen we Vrijdag te zrin zullen krijgen. Vooral de costumen van Willem II, De Ruijter, de herauten en de abt van Middel burg trokken bijzonder de aandacht. Onder luide instemming werd het concert geopend met het Wilhelmus! oude toon zetting terwijl ook bij het einde dit klas sieke lied met ontbloote hoofden werd aangeheven. De electrische verlichting van het Marktplein bleek goed te voldoen toch hadden velen zich daarvan iels anders voorgesteldhet effect is bij de sobere decoratie niet zoo schoon als van eene illuminatie met gas of vetpotjes. Wat meerder vlaggentooi ware naar het ons voorkomt niet overbodig geweest. Te Goes werd, ondanks de kermisdrukte, 't feest met groote plechtigheid en ten aan- hoore van bijna de gansche burgerij, hetzij zij op de Markt enz, vereenigd was, of in bare woningen in kalme gemoedsstem ming wenfchte te genieten, ingewijd door de uitvoering van een vijftal liederen te middernacht van 30/31 Augustus op den stadhuistorentot welke uitvoering zich bereidwillig geleend had 't Muziekgezel schap Hosanna", versterkt door een paar leden van „Eitphonia". Een en ander had plaats onder leiding van den heer L. de Beste, directeur van Hosanna. Plechtig en indrukwekkend ruischten over de stad de tonen der feest liederen, zoo toepasselijk op deze ure. Sta tig klonk het „Geloofd zij God met diepst ontzag" (Ps. 68 10), daarna speelde het Muziek 't Wilhelmus 't Wien Aeerlandsch bloed 't Wij leven vrij waarop met „Dat 'ft Heeren zegen, enz." (Ps. 134 3) geslo ten werd. Het was voor velen een onver getelijk oogenblik. Des morgens werd in de groote kerk in een „ure des gebeds" H. M. den Heere opgedragen in een rede van ds. v. Koets veld. Gezongen werden daarbij door de vrij talrijk opgek-,menen de bekende feest- pBalmen. Melden wij nog dat te Middelburg en Vlissingen 't garnizoen parade bad en in diezelfde plaa'sen, benevens Goes en Zie- rikzee de schutterij in de wapens kwam. Bij kou. besluit is, met ingang van 1 Sept. 1898, aan P. Schietekatte, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als tijde lijk onderwijzer in land- en tuinbouw aan de Bij kskweekscbool voor onderwijzers te Middelburg. Bij kon. besluit zijn benoemd tot ontvanger der directe belastingen te Ter- neuzen E. Smilde, thans te Bidderkerk; en te IJzendijke S. A. Bochat, thans te Vaals. Enkele dagbladen gaven beden een extra nummer uit, een feestno. Onder hen noemen wij alleen de Nieuwe Rotterdam- sche Courant en de Nederlander. Eerstgenoemd blad gaf een keurig over zicht van Hare Majesteits leerjaren met de portretten van ai bare leermeesters en ter inleiding de portretten kabinet formaat: a van H. M. met baar Vader; b van H. M. met bare Moederc. van H. M. en de Begentesd. van H. M. alleen. Het meerendeel dezer portretten was nog niet in den handel. Do Nederlander gaf een no. op carton- papier in oranjeletters en bevat, behalve een keurig portret der Koningin in staande bonding, keurige bijdragen van de Bedactie; W. Jonkvrouw) W. van Hogendorp ds, H. Pierson baron Scbim- melpenninck v. d. Oye van Hoevelaken B. J. Gerretson Jr.; prof. S. D. van Veen; prof. L. Lindeboomdr. F. y, Gheel GildemeesterA. J. Hoogenbirkdr. C. O. SchotE. Gerdes J. Kuiper te Schraard; en J. van 't Lindeuhout. Vooral de (dichterlijke) bijdrage van E. Gerdes is schoon. Wij drukken haar over 'k Heb gezien op Moeders schoot, Een blos van vreugd lag op Uw wangen; G(j werdt begroet door jubelzangen Van 'tVolk dat U een welkom bood. 'kHebü gezien ten doop gedragen; Met 't heilig water op Uw hoofd Gewerd U wat U God belooft Tot aan 't einde van Uw dagen. Ik zag Uw trippelenden voet Door tuin en boven henen sne'len; De Oranjebloem begon te zwellen Vol geur en kleuren rein en goed. Zelfs midden tusschen kinderscharen, Zeer rijk aan adellijk kwartier. Blonk 't Uwe Oranje Nassau s fier Door edelsteen niet te evenaren. Maar daarna kwam voor U de tiid: De ontwikkeling Uwer schoone gaven, En ieder die U kent zal 't staven Hoe Gij volharddet in Uw vlijt; Om met geduld en ernstig pogen Tot heil uws volks en eigen lust Van 's Heeren hulpe wèl bewust Uw schoone roeping te verhoogen. Nog meer: in Vorstelpken kring Hebt Gjj voor veler oog en ooren Beleen dat Ge als Gods uitverkoren Met heel Uw hart aan Jezus hing. Het heilig vuur dat in U brandde, Het worde nooit in U verdoofd. Houd vast wat Ge eenmaal hebt beloofd, Tot eigen heil en dezen lande. En nu staat Gij bereid dcez dag Den sebepter van ons Rijk te aanvaarden. Hoe hebben jongen en bejaa den Daarnaar verlangd met blijden lach Hoe hijgt ons volk U straks te ontmoeten! Het dioeg U trouw steeds metgebesn: Zult Gij 's Lands hoofdstad binnentreên, Dan strooit het bloemen voor Uw voeten. Want 'tvolk mint U, zün vreugd en lust, En nimmer zal het ooit vergeten Dat Ge onder kranken neergezeten En 'sweësjes handen hebt gekust. Daarvoor zal God U rijkelijk zeegnen, Uw kroon met goedertierenheid; Laat Hem niet los, Uw Majesteit Bjj al wat U ooit mag bejeeg'nen. Op aard zal 'k U niet wederzien, Bij 't klimmen van mijn liooge jaren, Maar toch, met die zich om U scbaren Wil heden 'k U mijn hulde biën. En mpn gebed zal daaglpks rijzen Dat God, aanminnige Koningin, Uw gansche hart, en wil, en zin, Bestemm' Hem eeuwiglijk te prijzen. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Amersfoort ds N. M. de Ligt te Middelburg, dr. E. J. W. Posthumus Meijjes te Heinenoord en ds. P. S. Meer burg te 's Graveland. Geref. Kerken. Drietal te Rotterdam ds. G. Elzinga te Kampen, ds. C. Oranje te Berkel en ds. L. Kuiper te Hoogeveen. Beroepen te Sneek ds. N. Y. van Goor te Hazerswoude te Assen ds. W. W. Smitt te Knijpe. Te Garijp heeft Zondag jl. de heer ds. J. Wisse zijn 25-jarige ambtsbediening herdacht, door in de morgengodsdienst- oefening te prediken itaar aanleiding van Hand. 26 22. ZEerw. stond achtereen volgens te St. Laurens en te Garijp. Aan 't einde der Godsdienstoefening werd hem op verzoek van een der broeders Psalm 1343 toegezongen. Geslaagd te 's Gravenhage acte Engetsch M. O. de heer C. Timmermans, van Middel burg. Paardenkeuringen. De uitslag der in Augustus in de provin cie Zeeland gehouden paardenkeuringen is dat een aanhoudingspreraie van f 75 is toegekend aan de volgende eenjarige paarden! Mina van C. G. Harrison te Rilland-Bath, Jacoba van M. Berrevoet te Wolfertsdijk, Lotte van J. H. de Milliano te Waterlandkerkje, Poes van Abr. de Vlie ger te Zuidzande, Eva van J. van Male Dz. te Waterlandkerkje, Emma van J. A. de Hullu te Relrai chement, Zutma van E. B. Plassehaert te St. Jansteen en Fanny van Jos Vael te St. Jansteen dat een aanhoudingsbijdrage van f 100 is toegekend aan de volgende hengsten niet ouder dan 27s jaar Baron van A. Moggré te Schoonöijke, Leon van Honoré Baysse te Biervliet, Willem van A. Goossens te Rilland-Bath, Athar van Er. Buyck te IJzendijke, Leon van G. van Waas te Westdorpe, Baptiste van Jobs. de Feyter te Zaamslag en Jupiter van M. C. Steendijk te Stavenisse dat een aanhoudingsprijs van f75 is toe gekend aan de volgende merrie a van 38 jaar Favorite van D. Koopman Pz. te Nieuwerkerk, Scudo van dezelfde, Marie van H. van de Sande te Brninisse, Mimi van H. J. Dorst te St. Annaland, Dunsmore blackbird van C. G. Harrison te Rilland- Bath, Sopliie var. J. Peman Kakebeeke te Krabbenlijke, Fanny van A. Goossens te Billand-Baih, Ceres van L. Bierens te Camperland, Emma. van L. J. Roggeband te Groede, Fanny van Jac. Lako te Sluis, Lotte van J. van Male te Waterlandkerkje, hnel/a van L, J. Roggeband voornoemd, Jult van S. van Doeselaar te Clinge. Bertha van Wed. Jos. Doelman te Westdorpe, Calo van Jos. Vael te St. Jansteen en Bertha van Cam. van Waes te Westdorpe. Coes. Wij maken er attent op dat de wagen die van hier naar Catsche Veer rijdt voor de reis Middelburg— Rotterdam, meer rijdt. Met zekerheid kunnen wij melden dat de voorgenomen boottocht der leden van Provinciale Staten naar de vlootrevue in het Hollandsch Diep (op 15 Sept.) per provinciale stoomboot, niet doorgaat. Coes. Te Goes is tegen 1 Oct. de betrekking open van agent van politie 2e klasse; jaarwedde f525 en f75 voor bovenkleeding. Sollicitatien eigenhandig op zegel geschreven voor of op 6 Sept. bij den burgemeester. Oudelande. De raad dezer gemeente besloot de jaarwedde van den onderwijzer I. de Bakker met f50 te verhoogen, en alzoo te brengen op f500 en benoemde met algemeene stemmen tot lelefoonhouder dhr. Joh. Lous brievengaarder. De gemeenteraad vin Wolfaartsdijk besloot Maandagavond jl. aan den ge meenteveldwachter J. de Bakker bij even tueel eervol ontslag een pensioen te ver- leenen van f 250. Stavenisse. In hunne heden Woens dag gehouden vergadering benoemden in gelanden van 0ud-Kempen8hofstedepolder tot ontvanger-griffier den heer A.E. Hans- sens alhier. Te Scheveningen verjaart lieden tegelijk met de Koningin zekere Adriana Cornelia Rog, tegelijk met de Koningin geboren, op 't zelfde nur. Dit vissehers- meisje zal op 9 September, namens de Haagsehe burgerij bij aankomst van H. M. aan het slation van de Staatsspoor den eersten bloemruiker aanbieden. Een sigarenmaker te Utrecht had Zaterdag een familielid gehad, dien hij te middernacht naar den trein bracht. De vrouw bleef met een 19 jarigen zoon thuis terwijl drie andere kinderen boven sliepen. Doordat de vrouw de brandende petroleumlamp vulde, sloeg de vlam naar binnen, sprong de peer uit elkaar en ver spreidde de brandende olie zich zoo snel dat aan blusschen niet te denken viel. In een oogwenk grepen de vlammen de zoldeitrap aan zoodat de arme kinderen boven niet meer konden gered worden. .Een knaap ontkwam met hevige brand wonden door 't dakvenster doch de beide andere een van 6 en een van 18 kwamen om; zeer waarschijnlijk zijn zij gestikt en daarna met den instortenden zolder in de vlammen terecht gekomen. De 18 jarige zoon was juist geslaagd voor 't examen voor onderwijzer, en was de trots zijner ouders, wier steun hij eenmaal hoopte te worden. De vader, van zijn wandeling naar den trein thuis komen.de, vond zijn huis in de ascb, en is nu bovendien straatarm, dewijl niets verzekerd was Te Bedum zijn in eien onbewaakt oogenblik twee kinderen van 2l/2 en lVs jaar verdronken. De stad Kryczew in Rusland is door een zwaren brand bezocht. Er werden 400 huizen in de asch gelegd; zes menschen kwameu om, en velen bekwamen ernstige brandwonden. Het vuur was op verschil lende plaatsen aangestoken. Ia Los Angelos (Californië) heeft men een middel gevonden, om de enorme kracht van het stijgende en vallende water tot het verrichten van arbeid aan te wenden. Te dien einde heeft men eenige vlotten in verbinding gesteld met een hydraulische luchtperspomp, -welke weder gemeenschap houdt met grootere en kleinere waterbas sins, waarin het water op verschillende hoogte staat. Door de saamgeperste lucht wordt het water van een lager naar een hooger vak gedreven en de kracht j waar mede dit geschiedt, brengt een molen of motor in beweging. Het water vloeit dan in een lager vak terng, waaruit het opnieuw door saamgeperste lucht verdreven wordt. Men hoopt op deze wijze 200 paardekrach- ten te ontwikkelen. De verplaatsing van een gebouw heeft dezer dagen weder te Berlijn .plaats gehad. Hetwrs een huis van 11 M. lang en 4 M. breed. Des Maandags werd met het werk begonnen. Deuren en ramen werden er vooraf uitgenomen en daarna werd het door kelderwinden 1 M. van zijn fundamenten gelicht. Na er ijzeren hinten onder door gescho ven te hebben, werden er twee aaneenge- koppelde ijztren rolwagens onder gereden en door acht sterke paarden getrokken, verplaatste zich het geheele gevaarte 1400 M. ver, waarna het Woensdagmiddag op de plaats zijner bestemming aankwam. Sedert is het weer als van ouds in gebruik genomen. Twee luchtreizigers Dex en Dibo en de Afrika-reiziger Hourst, die te Parijs en Washington hun plannen, om met een luchtballon een ontdekkingsreis door Afrika te maken, hebben voorgelegd, hebben van den Parijschen gemeenteraad een bijdrage van 15000 francs gekregen tot verwezen lijking van hun koene onderneming. Ze heb ben evenmin als hun voorgangers een bestuur baren ballon, doch zij gelooven, dat zij dit bezwaar zullen opheffen door ge- htuik te maken van de luchtstroomingen, die tamelijk regelmatig zijn boven het zwarte werelddeel, tenminste in sommige jaargetijden. De ballon, welken iij denken te gebruiken, beeft een straal van 14 meter en een inhoud van 41.500 kubieke M. Hij is van zijde vervaardigd en door achtmaal vernissen gasdicht gemaakt. Het schuitje is door latwerk in twee afdeelingen gesplitst, welke door touw ladders verbonden zijn de bovenste is bestemd voor zes reizigers, hun bagage, de onderste is de kamer tot het doen van waarnemingen. Een klein schuitje kan, wanneer de ballon geankerd is, door mid del van een kaapstander worden neerge laten, om naar beneden te gaan. Vrcdag 2 Sept. Kloetinge, 2 uur bjj Akkenaar door not. Houwer oppervruchten in Goe Kloe tinge. Kapelle Eversdijk, Hoedeken.-kerke, Nisse. 7 perc. aardappels. 1 perceel juin in Kloetinge. Zaterdag 3 Sept. Hansweert, bij dhr. Str. Boudier door not. Prins 2 uur inboedel 2 linnenkasten, penantkast, fornuiskachel, ledikant, pendule regulatuur, mahoniehouten stoelen. Vrijdag 9 Sept. Ierseke, 2 uur het erfpachtsrecht van den put met loods van de maatschap Eens gezindheid door not. Houwer. Maandag 12 Sept. 'sHeer Areiirlskerke, 11 uur bjj de .Ruiter door not. de Ronde Bresser een huis en erf 164 cA. Inl. dhi. Minnaard. Nieuw- eu St. Jooslaiicl, 5 uur in de Roode Leeuw door not. Tak voor 7 jaar verhuren 15 perc- tiendvrfj bouwl. in Mor- lierepolaer 8, 61, 15 H. Woensdag 21 Sept. Bergeii-op-Zoom, 3 uur in de Dra .k door not. Maris uit Klundeit, de hofstee Deenhoeve onder Tholon 72 H. in huur by H. J. Bogaart. Toewijzing 6 October 3 uur bjj v. IJzerloo. Donderdag 1 Sept. Groede, 11 uur door het bestuur van Oud en Jong Breskens het maken eener keibestrating op den toegangsweg tot het halen van zand van het strand bewesten den westhavendam te Breskens. Dinsdag 6 Sept. Goes, 12 uur broob en speklevering vooi de Spijs commissie bij dhr. J. J, Ochtman 400 KG, cpek en 1009 KG. tarwe winkelbrood. Vrijdag 9 Sept. Goes, 6 uur in de Prins van Oranje door dhr. Dekker 4 huizen Oostsingel. Inl. dhr. v d Weert. Aanwijzing 5 Sept. half 11. September. Goes,uur in Bellevue het bouwen van 11 arbeiderswoningen aan den Bergweg. Teekeningen ter inzage bij dhr. Mudde; en a 50 cent te bekomen, alleen voor Goesche aannemers. I L Bijbel, dat is de gansche Heilige Schrift, enz. Met illustratiën naar schilderijen van beroem de meesters. Onder toezicht van Prof. dr. S. D. v. Veen te Utrecht. Groningen J. B. Wolters. De 9e aflevering verscheen. Dat de uit- gave zoo krachtig wordt voortgezet be wijst dat zij in eene behoefte vooziet. De uitvoering is dan ook alleruitnemendsten de overdruk aan de slatenoverzetting ge trouw. Ook korte inleiding en verwijzings teksten maken 't gebruik van dezen bijbel gemakkelijk. Zoowel de Oud- als de Nieuw Testamentische platen zijn wonder- schoone reproducties; altijd wanneer wij ons plaatsen op 't standpunt der voorstanders van platen in den bij bel. Men kent onzeopinie dat de Bijbel niet door Platen behoeft gesierd, Doch wie een Prachtbijbel in dit opzicht zoekt, die zal zich de kennismaking met dezen van Wolters werkelijk niet beklagen. Vorstenhuis en Vaderland. Ge denkboek bij de a. s. kroning van H. M. de Koningin. A. H. ten Bokkel Huinink, Utrecht. Wij ontvingen aflevering XI, door een portret der Regentes gesierd, en waarin de schrijvers reeds gevorderd zijn tot den dood van Koning Willem III. Bijna onnoodig is 't, nogmaals de aan dacht te vestigen op deze uitnemende uit gave. De laatste aflevering zal bevatten een levenschets van de Koningin en de Koningin Moeder, en de voornaamste bij zonderheden der inhuldiging. Het zal derhalve inderdaad een gedenk boek zijn. De premieplaat, waarvan de teekening is opgedragen aan den heer Schipperus, stelt mede deze gewichtige gebeurtenis voor en bevat voorts de por tretten der meest, bekende Vorstinnen uit bet Huis van Oranje Nassau, en enkele feiten welke op deze betrekking hebben. De prijs van 't geheele werk is slechts f 4.80. Men vrage hun die 't reeds be zitten, of dit niet zeer goedkoop is. Praai gebonden kost het ongeveer f 1 meer. SCHOUWING*. WEMELDINGE, 14 Sept. GOES, 30 Aug. 1898. Ter graanmarkt van heden was tarwe, met woinig kooplust, 25 a 50 cents lager anders onveranderd. Oude Tarwe f8 50 a f8.75 Nieuwe Tarwe f 7.25 a f 7.75. Rogge f4.50 a f 4.75. Winterg. per 100 kilo f7.20 a f 7.40. Zomergerst f f Haver f a f—Bruineboonen f - a f Paardenboonen f—a f - Koolzaad f 8.25 af 8.50. Groene Erw ten f7.50 a f7.75. Kar weizaad f a f Boter f 1.10 f 1.30 a fl.20 per kilo. Eieren f 3.—, f 3.40 a f3.20 per 104 stuks. MIDDELBURG, 30 Aug. 1898. De aanvoer uit Walcheren was heden weder niet groot. Kroon Erwten en Kool zaad werden nog al aangeboden, van andere artikelen was het aanbod gering. Jarige Tarwe met weinig handel tot f8,50 te be komen. Nieuwe tarwe tot f 7.50 aangeboden. Puike zaai-rogge niet ter maikc. Winter Gerst f4.75. Zomer dito f4,25 a f4.40 Walcli. Witteboonen op 19 gehouden. Kleine Groene Erwten nier getoond. Kroon Erwten naar kwaliteit f7.75 af 8 betaald. Nieuw Winter Koolzaad tot f8.60 gekocht die hooger hielden konden niet verkoopen. Karweizaad zonder handel. Boter 11.— a fl.10 per kilo. Eieren f3.60 per 100 stuks. VLISSINGEN, 30 Aug. 1898. Boter fl.35 a f125 per kilo. Kieren f 4.a f 4.20 per 104 stuks. Rotterdam 29 Aug. Ter graanmarkt van Maandag was de handel in binnenlandsche granen als volgt: TARWE. Ja> ige vond naar deugd plaatsing van f7 tot f8.7n pe'- heet. en extra puike f9, voorts per 100 kilo naar kwal. van f9.75 tot f 10.75. Nieuwe waarvan do aanvoer beduidender was werd verkocht van f6.25 tot f7.85 per heet. naar deugd en extra dvike nog daarboven en per 100 kilo van f8.75 tot f9.50. ROGGE werd van f4 tot f 4.75 naar kwal. afgegeven voor zarisoort was nog daarboven te bedingen. GERST. Winter- was prijshoudend te plaatsen, naar kwal. verkocht van f7 tot f 7.60 per 100 kilo. Zomer- waarvan enkele partijtjes van het nieuwe gewas ter markt waren, kon f 7.25 per 100 kilo opbrengen. Chevalier-, waarvan eveneons do eerstelingen werden aangeboden, werd naar deugd opge ruimd van 18 30 tot f8.50 per 100 kilo. HAVER. Jaiige onveranderd. Per heet- f 3 a f4. Nieuwe bracht naar deugd op van 13 tot f3.50 en 'n eukel extra puik partijtje f3.75. BLAUWE ERWTEN van 't nieuwe gewas voor de eerste maal ter markt, vonden in kooksoort plaatsing van f7.25 tot f8.30 en niet-kokende van f6.50 tot f7. KOOLZAAD bracht in beoaald puike kwal. van f8.50 tot f8.75 op, mindere soort naar deugd van f8 tot f8.40. KANARIEZAAD zonder eenige vora dc- ring. Naar kwal. f5 a f6.50. MAJS per 2000 kilo: Amer. Mixed f91 -f90; idem uit zeeboot f90; idem s'oo mend f89-f90; La Plata f87 -1 90. MEEL. Geduiende de afgeloopen week kwamen eenige zaken tot opnieuw verlaagde prijzen tot stand; het was vooral het dade lijk leverbaar meel, dat net meest gevr aagd werd. Heden ter markt was er ledelijke con- sumptiekandel. Rotterdam, 30 Aug. Ter veemarkt van Dinsdag waren aangevoerd: - paarden, 2119 runderen, 768-vette, 45 nuchtere kalveren, 1953 schapen. 573 varkens, 198 biggen. De prijzen waren als volgt: Runderen le kwal 60, 2e kwal. 50, 3e kwal. 40. Kalve ren le kwal. 78, 2e kwal. 66, 3e kwal. 54. Schapen le kwal. 46, 2e kwal. 38, 3e kwal. - Varkens le kwal. 39, 2e kwal 37 3e kwal. 34 c. Alles per kilo. Van 29 tot 31 Augustus 1S93. GOES. Geboren 29, Dirkje Jacoba d, v. Jan Vermeule en Antje de Vos- 30 Geertje Frederika d. v. Nicoiaas Frank en Neeltje Catharina Maartense. Heden overleed, tot diepe droef heid van mij en mijne kinderen, mijne geliefde Echtgenoote in den ouderdom van ruim 69 jaar. C. D. VAN NOPPEN. Gem.-Ontvanger. Wissenkerke, 28 Augustus 1898. 1 Heden morgen half 10 overleed na een langdurig lijden in de vaste hope des eeuwigen levens, mijn on vergetelijke echtgenoot en onze dierbare zoon CORNELIS VAN OOSTEN, in den ouderdom van ruim 26 jaren. Mede namens wederz. familie Wed. C. VAN OOSTEN-Staal. M. VAN OOSTEN. W. VAN OOSTEN-Sinke. M. STAAL. J. STAALSlabbekoor.de. Ierseke30 Augustus 1898. 1 Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde dochter, zuster en behuwdzuster JOZINA JACOBA, in den ouderdom van 42 jaar. Wed. J. P. MAGIELSE en kinderen. Goes, 29 Augustus 1898. TE KOOP rekenining 13 Sept. bij P. GEERSE, Serooskerke. TE KOOP rekening 15 September bii K. POLDERMAN Biggekerke, -

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 3