SCHOOLHIEUWS. RECHTSZAKEN. KERKNIEUWS, bevoegdheid veTleend aan de kleine zelf standig arbeidende personen om onder de noodige waarborgen deel te nemen aan de verzekering met toekenning in het over gangetijdperk van dezelfde voordeelen als aan de tot verzekering verplichten worden verleend. De commissie was voor een aanvangs- leeftgd van 16 jaar en een pensioneering voor allen op den 65 jarigen leeftijd. De 60 jarige leeftijd was verworpen- £y het aanwijzen van de grondslagen, waarop de verplichte verzekering tegen ouderdom en invaliditeit behoort te berus ten, werd als grondslag voor het begrip invaliditeit aangeraden de bepaling voor komende sub no. 4 in de Eerste Schets des heeren Greven, luidende „Tot pensioen wegens invaliditeit ge rechtigd is hij, die a. tengevolge van zijn lichamelgken of geestelijken toestand blijvend buiten staat is, om door arbeid, die voor zijne krachten en bekwaamheid is berekend, en die met het oog op zijne ontwikke ling en vroegere bezigheid hem in bil ly kheid kan worden opgedragen, een bedrag te verdienen, geiyk aan de som van een zesde van het gemiddeld jaar- ïyksch loon in de loonklassen, in welke voor hem gedurende de laatstverloopen jaren is bggedragen, en van een zesde eener som, door Gedeputeerde Staten voor iedere gemeente vast te stellen, als jaar- ïyksch inkemen door gewonen handenar beid te verdienen b. tydeiyk, langer dan een jaar, daar toe buiten staat is, zoolang die toestand voortduurt". Als hoofdbeginsel voor de pensioensbe- rekening aan te nemen, dat het pensioens bedrag verband heeft te houden met het voorheen genoten loon. In verband met de aangenomen maximum loongrens zijn opgesteld de volgende loonklassen le loonklasse met een jaarloon van Of250. 2e f250 f400. 2e 1400 f600. 4e „f600—f800. 5e „f800—f1000. Tevens werd door de commissie beslist, dat er in het algemeen verband behoort te bestaan tusschen het pensioensbedrag en het aantal daarvoor gestorte bijdragen, met het premiestelsel als grondslag voor de door de deskundigen op te stellen berekening, terwgl de inning der premiën behoort te geschieden door het inplakken van zegels op een daarvoor door de verzekeringsin stelling aan te wyzen document. In een volgend no. bezien wg de werking van 't ontworpen pensioenstelsel. Yoorleopig zij gemeld dat naar 't ontwerp der commissie de Staat jaarlijks 7 a 8 mil joen gulden heeft by te passen gedurende 50 jaren, met 't oog op de pensioneering van hea die op 't oogenblik den 16 jarigen leeftyd reeds hebben overschreden en wier bgdrage derhalve onvoldoende zou zgn. 26 Aug. '98. De kapitein A. E. B. Opstelten, van het 3de regiment infanterie is op zgn aanvrage op pensioen gesteld (f 1594). Scherpenisse. De ingelanden van het Calm. Wat. Scherpenisse (Binnen- beheer) hebben benoemd tot gezworen van voornoemd waterschap den heer A.Rgstenbil Jz. terwgl tot lid van den Dgkraad werd benoemd de heer P. C. van Dalen, beiden alhier. De opening der jacht op klein wild is bepaald als volgt in den Damespolder, op Vrijdag 9 September met uitzondering van de jacht op hazen en fazanten, welke op Zaterdag 1 October d. a. v. wordt geopend 6. in Zeeuwsch-Vlaanderen, op Zaterdag 3 September, met uitzondering van de jacht op fazanten, welke op Zaterdag 1 October wordt geopend c. in het overige deel der Provincie, op Zaterdag 1 October, met uitzondering van de jacht op patrgzen, welke op Zaterdag 3 September wordt geopend. Voor de geheele Provincie zal de korte jacht geoorloofd zgn dagelijks en de lange jacht op Maandag, Woensdag en Zaterdag van iedere week, alsmede op de vier dagen, voorafgaande aan de sluiting der jacht, alles met uitzondering van de Zondagen. Vergadering van den Middelburgschen Ge meenteraad van 24 Augustus 1898. o Afwezig zgn de heerenSchorer, Bre vet, Hegse, W. H. Snouck Hurgronje en van der Swalme, terwgl eene vacature bestaat. Na het lezen en vaststellen der notulen van het verhandelde in de 'aatste zitting, stelt de Voorzitter aan de orde de volgende punten der agenda. I. Ingekomen stukken. Daartoe behooren o. verschillende missiven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van vroeger geno men raadsbesluiten b. eene missive van den heer Commis saris der Koningin, begeleidende de aan stelling tot zetters van W. J. J. Koole en J. A. Frederiks; c. de ontwerp-gemeentebegrooting voor 1899; d. een adres van J. J. Hendrikse om verbetering der bestrating in de Spanjaard straat, Ba'.ans en St. Pieterstraat; e. een adres van Albers Co. om ver lenging van erfpacht van grond aan het Seisbolwerk f. een voorstel van B. en W. tot onder- handsche verhuring van landergen in den Mortierepolder enz. De stukken sub i en 1 worden voor kennisgeving aangenomen, dat sub c zal gedrukt en aan de leden rondgedeeld worden, die sub d en e worden ten fine van prae- advies gesteld in handen van B. en W. en dat sub f, conform het voorstel des Voorzitters, in onmiddellgke behandeling genomen. Nadat vroeger door deu Raad zgne sanctie gehecht was aan een voorstel van B. en W. om de buiten pacht komende lande rgen in den Mortierepolder enz. in het openbaar te verpachten, zgn deze hiertoe overgegaan, doch het resultaat is zoo pover geweest dat alle perceelen moesten worden opgehouden. B. en W. hebben toen, in overleg met den notaris A. M. Tak, ge tracht de landergen onderhands verhuurd te krggen. De uitslag is geweest dat van verschillende personen aanbiedingen op de diverse perceelen inkwamen tot een ge zamenlijk bedrag van f 1916.55, zgnde f471.55 meer dan bg de openbare ver pachting geboden werd. B. en W. hebben geen hoop meer te zullen kunnen ver- krggen en stellen na voor de diverse per ceelen voor de geboden sommen onderhands te gunnen, welk voorstel, nadat de heer van Dunne den dank der vergadering be tuigd had aan B. en W. voor hunne be moeiingen in deze, zonder verdere discnssie of hoofdelijke stemming wordt aangenomen. II. Benoeming van eene onderwijzeres aan school J. Op de voordracht staan raej. J. den Boer te Scher.keldgk, F. Zoiidervan te Hem en J. Kidder te Zterikzee, van wie de eerste benoemd wordt met 6 stemmen tegen 5, welke op de laatste waren uitge bracht. III. Opmaking voordracht zetters. Aanbevolen worden als zetters C. van Loopik, J. Borsius, mr. F. J. Sprenger, A. W. Berdenis van Berlekom, J. P. Boude- wgnse en D. Hildernisse, die, volgens den Voorzitter, zich bereid verklaard had den eene benoeming aan te nemen. Zg worden dan ook achtereenvolgens op de voordracht geplaatst met respectievelgk 11, 11, 10. 8, 11 en 11 stemmen. IV. Voorstel van B. W. tot het ver- leenen van vergunning aan den eigenaar van het in aanbouw zijnde perceel op het Mo lenwater wijk M no. 1756 tot plaatsing van een ijzeren hek op gemeentegrond. Het voorstel strekt om de vergunning te- verleenen tegen betaling eener jaar- lgkscbe retributie van f 1, onder voor waarde dat voetstuk en hek zullen ge plaatst worden volgens aanwgzing van den gemeentebouwmeester en dat de grond, vallende binnen het hek, niet anders dan als siertuin mag worden gebezigd, zonder dat daarop iets mag worden geborgen of opgehoopt. Niemand heeft tegen het voor stel eenige bedenking, zoodat het zonder hoofdelgke stemming wordt aangenomen. V. Voorstel van B. en W. tot aanleg duinwaterleiding in een deel van den Veer- schen weg en het daarvoor aangaan van een leening ad f 1290. Door C. de Rgke, J. de Witte, J. An- driesse en L. Barentsen, allen bewoners van den Veerschen weg, was een adres inge zonden tot uitbreiding der waterleiding tot op dien weg, onder verklaring dat zij bereid waren gedurende drie jaren een wa terverbruik daar ter plaatse te garandeeren van f 140. Van B. en W. kwam hierop het voorstel in om het verzoek van adressanten in te willigen, de garantie aan te nemen en de kosten van aanleg, geraamd op f 1200, te vinden uit eene geldleening, daar zg moei- lgk uit een anderen post der begrooting konden gekweten worden. De Commissie van Financiën wil de ga rantie van drie tot zes jaren zien uitge breid, waardoor dd zekerheid wordt ver kregen dat ongeveer 3/4 van de kosten van aanleg van de gemeente worden ver goed. Bovendien eischt zg dat door adres santen, ten genoegen van B. en W., vol doende borg moet worden gesteld dat zg of hunne rechtverkrggenden de eenmaal aangenomen verplichtingen geheel zullen nakomen. Over dit tweeledig voorstel van de Com missie van Financiën, dat door B. en W. niet was overgenomen, ontspon zich eene breede discussie, die hoofdzakelyk liep over het vorderen eener garantie voor drie of voor zes jaar. De Voorzitter der Commissie, de heer W. J. Sprengerlicht de redenen toe, welke de Commissie hebben geleid om een garantie van 6 jaar te vorderen. De heer den Bouwmeester moet die re denen bestrgden. Op vele |andere plaatsen is de duinwaterleiding aar,gelegd zonder vordering van garantiezgns inziens gaat het dus niet aan van deze menschen, die dringende behoefte aan goed drinkwater voor hun vee hebben, eene garantie van 3A in de kosten van aanleg te vorderen, nu zij reeds uit eigen beweging eene ga rantie van Vs in die kosten aanbieden. Eene garantie van drie jaar is meer dan voldoende, want nh het verstrijken van dien termijn zal het waterverbruik wel bestendigd worden en ter plaatse eer toe- dan afgenomen zgn. De heer van Dunne is het eens met do Commissie van Financiën en pleit voor eene zesjarige garantie. De heer de Stoppelaar wgst op de op merking van die Commissie, die hare vrees uit dat van de buiten wg ken nu meerdere aanvragen zullen inkomen en, staat men nu eene driejarige garantie toe, bezwaar- lyk van eventueel nieuwe aanvragers een zesjarige zal kunnen gevorderd worden. De heeren Gratama en Verhage verklaren zich homogeen met den heer den Bouw meester,terwijl de beer A. P. Snouck Hur- grouje de redenen uiteenzet, waarom hg de garantie tot zes jaar wil zien uitge breid. Bij stemming wordt de driejarige ga rantie aangenomen met 6 tegen 5 stemmen (voor de heeren den Bouwmeester, Ver hage, Koole, de Waal, van der Harst en Gratama, tegen de heeren Sprenger, van de Ree, Snouck Hurgronje, de Stoppelaar en van Dunné), terwgl ten slotte, nadat het voorstel van de Commissie van Finan cien omtrent het stellen van borg door adressanten door B. en W. was overgeno men, dier voorstel wordt goedgekeurd met 8 teger. 3 stemmen, die der heeren Spren ger, Snouck Hurgronje en van Dunné. VI. Adressen \V. A. de Jager en A. Gabriëlse om vergunning tot plaatsing vaneen houten vloer op de klinkerbeetrating van de Markt Wijk I no. 11 en wijk K no. 3 met voorttel van B. en W. dienaangaande en tegen eerstgenoemd adres ingekomen be zwaarschriften. Op bovenstaande verzoeken waren tegen het eerste bezwaarschriften ingekomen van C. F. Diesch, Corn. Henning, R. A. Papegaay en L. E. Rivière tegen het tweede geene, waarom de Voorzitter voorstelt de verzoe ken afzonderlijk te behandelen. Omtrent beide verzoeken werd door B. en W. inwilliging voorgesteld, onder opmerking dat aan de bezwaren, tegen het verzoek van VV. A. de Jager ingebracht, naar bil lijkheid genoegzaam wordt tegemoet ge komen door de bepaling in de voorwaarden dat de voor- en zg kanten van den houten vloer niet verder dan 1 meter boven de straat mogen worden afgesloten. De vergunning, te verleenen aan W. A. de Jager, is thans aan de orde. De hesr Koole betreurt het dat geen meer regard wordt geslagen op de bezwaar schriften hij vindt ze zwaarwichtig genoeg om tegen het voorstel van B. en W. te stemmen. Oude affaires worden benadeeld door eene pas gecreëerde herberg en aan den houder dezer staat men zoo maar voetstoo's toe eene veranda te plaatsen, waardoor anderen schade lgden. De heer den Bouwmeester merkt den heer Koole op dat hier niet gevraagd wordt om het plaatsen van eene veranda die komt op de stoep, waarover de gemeente niets te zeggen heeft. Er is alleeu sprake van eene vergunning tot het leggen van een houten vloer buiten de stoep, waar van anderen geen nadeel zullen hebben. De heer Koole blijft echter bij zgne eenmaal uitgesproken meening. Er moge sprake zgn van eene veranda of van een houten vloer, beiden zgn hinderlgk en nadeelig voor de nevenbewoners. De heer van de Ree zegt dat men be zwaarlijk aan de Jager zal bunnen wei geren wat men eenmaal aan van der Harst en de Sociëteit „de Vergenoeging" toestond. De heer van Dunné is mede van oordeel dat de heer Koole de bezwaren te breed uitmeet werd de vergunning gevraagd in eene straat, het ware wat anders, maar op het marktplein met zgn wijd uitzicht kun- nea, naar zijne meening geen billgke be zwaren rgzen. Het voorstel van B. en W. omtrent de vergunning van de Jager, in stemming gebracht, wordt laangenomen met 8 tegen 3 stemmen; die der heeren Verhage, Koole en Sprenger. Dat om rent de vergunning aan Gabriëlse, waarover niemand het woord meer ver langde. eveneens met de hiervoren genoemde 8 tegen 3 stemmen. VII. Adres A. Bulk om vergunning tot p aatsing van een bord bij den Scgeers- singel bij den Schrooweg, met voorstel van B. en W. Het voorstel van B. en W. strekt om het verzoek van adressant tegen eene jaar- Igksche retributie van f 0.75 in te willigen, welk voorstel Zonder eenige bedenking of hoofdelijke stemming wordt goedgekeurd. VIII. Rekening godshuizen 1897. Deze rekening, in ontvang f 5 1309 IbVi, in uitgaaf f 50317.91Vj en dus sluitende met een goed slot van f2991.54, worlt zonder beraadslaging of stemming goedge keurd. (Tgdens de behandeling verliet de heer A. P. Snouck Hurgronje als regent der godshuizen de zaal). IX. Begrooting godshuizen 1899. Deze begrooting wordt tot een bedrag van f 50395.36 zonder discussie of stemming aangenomen. X. Gemeenterekening 1897. Deze rekening, die ter visie gelegen heeft en door de commissie van Financiën is goedgekeurd, in ontvang f 484895.40l/s, in uitgaaf f477404.56, goed slot dus f7490.84Vv, wordt thans bij hoofdelijke stemming (waarvan de Wethouders zich onthielden) op genoemde cyfers vastgesteld. XI. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van verordeningen betreffende de al- gemeene begraafplaats. Dit voorstel van B. en W. lokte geene discussie uit en wordt zonder stemming aangenomen. XII. Voorstel van B. en W. lot uitgifte van gemeentegrond aan de voormalige Veersche poort in recht van erfpacht aan C. SlabberP. de Pag ter en J. Joosse. B. en W. stellen voor de verzoeken van adressanten in te willigen tegen een jaar- lgksche retributie van f 0.10 per centiare en vragen tevens machtiging om, zoodra daartoe in verband met de te bouwen woningen naar hnn oordeel voldoende aan leiding bestaat, voor rekening der gemeente in aansluiting op het hoofdkanaal (gelegen in het Arnemnidsche voetpad) een 35 M. lang riool aan te leggen, waarvan de kosten op ±f95 zijn begroot. Naar het oordeel van B. en W. is deze uitgaaf wel gerecht vaardigd, waar de pacht f 69.60 in plaats van gelgk nu f 15.50 zal gaan bedragen. Zonder beraadslaging of stemming wordt het voorstel goedgekeurd en de gevraagde machtiging verleend. XIII. Voorstel van B. en W. tot verlenging huur ijkkantoor. Het voorstel strekt om het benedenge deelte van het huis op den Dam wyk F no. 97 en het zich daarin bevindende meu bilair, voor zoover het aan de gemeente behoort, tot 31 December 1908 onveranderd, dat is op den grondslag van een door den inspecteur van het ykwezen overgelegd ontwerp, te verhuren, welk voorstel geene bedenking ontmoette en. zonder hoofdelgke stemming wordt aangenomen. XIV. AdresG. Alberts Lzn. en Co. be treffende het als puinplaats aan te wijzen gedeelte van het dok der voormalige Com mercie Compagnie, met voorstel van B. en W. De heeren Alberts en Co wien het ter ooren gekomen was dat B. en W. van plan waren dat dok tot stortplaats van puin aan te wijzen, hebben zich deswege met een bezwaarschrift tot den Raad gewend, doch B. en W. adviseeren afwyzend op dat bezwaarschrift te beschikken, naar geene geschikte andere stortplaats van puin aan wezig is. De heer Koole komt op tegen het ge bruiken van het dok voor stortpl ats van puin. Hij zou liever een paar oude vaar tuigen willen koopen en leggen die als lichters voor puin bij de mestvaalt om ze later, wanneer hier geer. plaats is, ter lediging te laten slepen b.v. voor dendyk van den Bastiaan de Langepolder. Van de havens en dokken, die zoo onmisbaar zijn, mag niets gedempt worden. De heer den Bouwmeester merkt den heer Koole op dat de behandeling volgens zijne methode veel geld zou kosten, be halve dat Waterstaat er zicb tegen zou verzetten, wanneer men zoo maar roekeloos het puin voor den dgk van den een of an deren polder ging werpen. De heer Koole blijft echter bg zgne meening. De houthandel heeftin onze stad eene tamelijk hooge vlncht genomon vroeger ontvingen wij het hout en thans verzenden wij het. Wij mogen dus dien handel geene belemmeringen in den weg leggen. Op andere plaatsen beschermt men dien handel door het aanleggen van hont- havens; laten we tenminste dien handel niet beuadeelen door het dempen van een dok, dat onzen houthandelaren een groot gemak aanbiedt. Liever zelfs een opoffering ons getroost en daarom blyf ik bg mgn gevoelen zegt hg dat, mocht er geene an dere 'plaats kannen worden aangewezen, men het puin verzamelen moet in oude vaartuigen om het later te brengen voor de dg ken van calamiteuse polders waar zoo vaak dykvallen plaats hebben, Waterstaai zal zich hiertegen niet verzetten, integen deel, naar zgne meening, het niet ongaarne zien. De heer van Dunné vraagt of de Vest waar die op den Veerschen Singel reeds voor een gedeelte gedempt is, geene ge schikte gelegenheid biedt tot het storten van puin, waarop de heer den Bouwmeester antwoordt dat de overeenkomst, gesloten met den polder Walcheren, hiertegen een beletsel is. Na eenige verdere opmerkingen van de heeren de Stoppelaar, Verhage en den Bouwmeester, wordt met 8 tegen 3 stem men goedgekeurd de afwgzende beschik king, die B. en W. op het adres van G. Alberts Lz. en Co. willen geven. Tegen de heeren Verhage, Koole en de Waal. XV. Benoeming voorzitter en plaatsver vangend voorzitter van het stembureau in het tweede district ter verkiezing van een lid van den raad (vaciture F. G. Sprenger.) Met algemeens stemmen wordt benoemd tot voorzitter de heer W. J. Sprenger en tot plaatsvervangend voorzitter de heer H. I\ den Bouwmeester of een der overige leden van den Raad. Hierna ging de vergadeiing uiteen. Coes. Vergadering van den gemeente raad Woensdagavond. Voorzitter dhr. Ra- mondt. Medegedeeld wordt dat B. en W. voor den cursus 1898,99 tot waarnemend direc teur der inrichtingen voor M. O. benoem den den leeraar M. C. J. de Visser en dat, wegens ziekte, aan den heer dr. Z. Th. Diehl, op diens verzoek, tot herstel van gezondheid, een verlof is toegestaan tot 1 Oct. a. s. Ingekomen zijn o. a. een rapport van den inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht omtrent den toestand van school A en een kennisgeving van de commissie van toez cht op het M. O. dat zg collectief ontslag neemt, op grond, dat in den laatsten tyd de inzichten van het college van B. en W., in het bg zonder betreffende het personeel der Hoogere Burgerschool, welk deel barer bemoeiingen de commissie als niet het minst belangrijk meent te mogen beschouwen, bij herhaling dermate bleken af te wyken van de hare, dat zg naar haar gevoelen, de haar toever trouwde belangen niet verder naar den ei8ch kan behartigen. De voorzitter zegt dat de raad dit be sluit zeker betreurt. B. en W. hebben nog een poging aangewend om genoemde heeren te overtuigen dat 't verschil tusschen de meerderheid van den raad, niet met B. en W. gelgk zg abnsievelgk meenen, en de Commissie niet behoeft te leiden tot de door haar genomen conclusie. Deze poging heeft echter niet gebaat, zoodat B. en W. zich onder dankbetuiging noode bg de ontslagname hebben neergelegd en met bekwamen spoed nieuwe voordrachten zullen doen toekomen. Nog is ingekomen een verzoek der dia conie der gereformeerde kerk om grond in de achterhaven in pacht te mogen hebben, welk verzoek in handen van B. en W. wordt gesteld ter Sue van onderzoek en advies. Benoemd werden tot leeraar in 't Fransch aan de H. B. S. de heer S. A. Leopold te Voorburg, no. 1 der voordracht met 9 stemmen tegen 4 op no. 2 den heer C. Roevers te Gorinchem. En tot brugwachter binnenhivenmeester M. van Waarde met 9 stemmen tegen 3 op J. L. Koekoek en 1 «p J. v. Eg keren. De gemeentebegrooting over 1899 wordt door B. en W. overgelegd en daarna de vergadering gesloten. lerseke. Tegenwoordig 8 leden, afwe zig de heeren Sauer, Polderman en Muller. Voorz. de burgemeester. De geraeenterekening 1897 wordt voor- loopig vastgesteld in ontvangst op f 32806.49 in uitgaaf op f33168,37 nadeelig saldo f361,88. Op de voordracht tot benoeming van 2 leden van het college van zetters worden geplaatst de heeren1. L. Laban (aftr.) 2. I. Hage (aftr.), 3. H. Snyder, 4. T. Cupery. Tot het nazien der mede ingekomen re kening van het Algem. Armbest. worden aangewezen de heeren Vin der Burght, Wesdorp eD Van Harmeien. Daarna wordt de vergadering gesloten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Barneveld (toez.) dr. E. J. W. Posthumus Meyjes te Heinenoord te Hoornsterzwaag c. a. D. van Lonkhui zen cand. te Heteren; te Steenwijkerwold (toez.) ds. A. de Visser te Herwijnen te Oude Niedorp ds. H. Vermaas" te Hens broekte Aalsum ds. H. Limpers te Akkrum. Bedaukt voor Tzum door ds. H. Visser te Piaam voor Nienwerkerk a. d. Ysel door ds. D. Cladder te Schoonrewoerd voor Ransdorp door dr. J. D. Bierens de Haan te Hoogland voor Aalsum door ds. J. L. de Mol Moncourt te Droge- ham (verb, bericht). Geref. Kerken. Beroepen te Onstweddermussel ds.A. Geu- chies te Munnekezyl. Bedankt voor Aalst door ds. J. v. d. Byl te Doornspyk. Doopsgezinde Gem. Beroepen te Noordhora A. J. de Jong cand. Op verzoek van den Correspondent te Biggekerke plaatsen wij 't bericht, dat de Unie-collecte aldaar opbracht f40.30, 't hoogste bedrag dat we te Biggekerke nog bereiken mochten. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden Vrydag zijn veroordeeld wegens: mishandeling: A. L., 30 j., vrachtryders- knecht, 's Gravenpolder, en P. P., 15 j., arbeider, Kloetinge, beiden tot f8 b.s.8 d. h.; het doen van een belofte aan een ambte naar: H. v. D., 23 j., kleermakersknecht, Hansweert, tot f8 b. 8. 8 d. h. siroopervj P. S. Dz., 17 j., W. d. J. Dz., 16., arbeiders, L. P. Lz., 15 j., timmerman, en C. H. Az., 16 j., arbeider, allen Kapelle, ieder tot f3 b. s. 3 d. h., en verduistering J. O., 18 j., dienstbode, Middelburg, tot 14 d. gev. straf. In zake A. H., 42 j., vrachtryder te Coly uspiaat, geappelleerde van een vonnis van het kantongerecht te Goes, waarby hg ter zake van overtreding der wet op de brievenposterij is ontslagen van rechtsver volging, is het vonnis des eersten rechters vernietigd en geappelleerde ter zake van „het als ondernemer van een openbaar middel van vervoer een brief binnen de grenzen des ryks vervoeren tegen genot van vracht" veroordeeld tot f 5 b. g. 5 d. h. Vrijgesproken: J. J. B., 34 j., koopman, Hansweert, beklaagd van mishandeling. Bg bevelschrift van bovengenoemde rechtbank is naar de openbare terechtzit ting verwezen. J. O., oud 54 jaar, onderwgzer, geboren te Zaandam, wonende te Waarde, thans gedetineerd te Middelburg ter zake dat hij tusschen 1 Januari 1887 en 31 December 1897 te Waarde, tijdens hg aldaar onderwgzer en hoofd der openbare lagere school was, op verscheidene tyd- stippen in het schoollokaal aldaar, met aan zgn zorg of opleiding toevertrouwde minderjarigen, ontucht heeft gepleegd op de wijze, als in bovenbedoeld bevelschrift is omschreven. Aan den beklaagde is de heer Mr. A. A. de Veer Gz., advocaat te Middelburg, ambtshalve als verdediger toegevoegd. 's Heer Arendskerke. Het pro gramma van het op 31 Augustus a. s. in deze gemeente te honden Kroningsfeest luidt als volgt9—9.30. Muziek op den toren. 9.30—9.55. Klokgelui. 10—11. Bid.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 2