een Moestuin met Woonhuis, TIM- liKDBQUW.' ADLKRTFATIBVi Op DINSDAG 2 AUG. 1898, J^AefMoonhuis en ERF, HENGST LION BELOE. AFLOOP YERliOOPlMl'N EI\Z- marktberichten- te Vrouwepolder, op DONDERDAG 28 JÜLÏ1898, VEER A PEN enz. RAFFIA (Bloemenband) enz. hnofrine van jaarwedde ontvangen van vijfSen zeveHtig gulden. Met ingang van 1 Julij1- g Een Irankzmmge f In liet Rechthuis te Sloten, bij Amster dam, heeft Donderdagavond F van den RpJ voor een stampvolle zaal betoogd, dat hii de macht bezit om het naar zijn wil te doen regenen of zonneschijn te geven. Hii verzekert, dat deze macht hem is ge- schonken als vracht van het gebed, nadat hii gezichten aan den hemel gezien en droomen gehad bad. Uit Transvaal teruggekeerd waar hij veel regen had doen neerstorten deelde h'i mede, dat het sinds zijn vertrek zeer droog is,'en dat als gevolg daarvan over dat land runderpest, influenza en andere plagen zijn gekomen. Hij zegt, dat dit alles echter slechts het begin is van nog ^Alle natuurverschijnselen aldus ver haalde hij wordendoor hem beheerscht wijl hij de macht bezit om de magnetische kracht in de aarde los te maken of vast te leggenhetgeen hem steeds gelukt na eene voorbereiding van 4 tot 8 uren. Yijf dagan aaneen heeft hij aan Sloten de ge- wenschte droogte bezorgd. Het terrein zijner operaties strekt zich niet verder uit dan het voor hem zichtbare gedeelte der aard oppervlakte. Ook deelde hij mede, dat de aardbevingen znllen toenemen, als voorbe reiding van het op handen zijnde Duizend jarige Rijk, waarvan in de Openbaring gesproken wordt. Het slot zijner met vele bijbelteksten opgesierde lange redevoering eindigde met een aanbod om aan vijf personen voor de geringe som van f 50 te leeren, dat zij hetzelfde vermogen, wat bij kan. Eet bleek niet, dat een der aanwezigen behoefte gevoelde om door den spreker in zijne verheven kunst te worden ingewijd. J N. v. d. 1). Bestrijding der varkensziekte In tegenstelling met de berichten uit Groningen, waar de inenting van varkens tegen de vlekziekte weinig resultaat had, zijn de uitkomsten in Alkemade zeer guns tig te noemen. Misschien is dit een gevolg van de verschillende methode, die werd toegepast. In Groningen werd met Parcosan ingeënt, terwijl te Alkemade de methode- Lorenz werd toegepast. Een veelbewogen leven Onder de een dezer dagen te Utrecht opgenomen landloopers, bevond zich een man van middelbaren leeftijd, die eenmaal betere dagen had gekend, doch door eigen schuld ongelukkig is geworden. Als eenige zoon van welgestelde ouders, genoot hij een goede opvoeding, doch daar hij als zoovelen, de verleiding eener groote stad niet kon weerstaan, waren zijn ouders ge noodzaakt hem op jeugdigen leeftijd in militairen dienst te laten gaan. Aanvan kelijk paste bij daar goed op, werd vrij spoedig korporaal, terwijl hem zelfs het uitzicht werd geopend om op den cursus te znllen komen. Verkeerde vrienden brachten hem echter weder van het goede spoor, zoodat hij al heel gauw, om zijn Btrepen te redden, naar Indië moest ver trekken. Daar ontving hij enkele jaren laier zijn vaderlijk erfdeel, dat spoedig was verteerd doch met het geld waren ook de strepen verdwenen. Vijf jaren daarna als gegageerd soldaat naar Holland gekomen, aanvaardde hij zijn moederlijk erfdeel en trok daarmede naar Amerika, van waar hij een paar jaren later weer terugkwam. Niet wetende wat nu te be ginnen, slaagde hij er eindelijk in om remplagant te worden, doch gedroeg zich zoo slecht, dat hij nog niet lang geleden met een briefje van ontslag werd wegge zonden. Daarop beproefde hij zich bij bet vreemdenlegioen te engageeren, doch werd afgekeurd en naar Holland teruggezonden, waar hij het nu eens in een werkinrich ting zal probeeren. Onlangs is meegedeeld dat in de Frie- sche gemeente Oostdongeradeel een Duitsche knaap rondzwierf, gewapend met een revolver, welke knaap door tusschen- komst van ds. Groenewoud te Ee, naar zijne woonplaats heeft overgebracht. De knaap heeft nu aan den heer G. bericht gezonden van zijn goede overkomst en ZEw. dank gezegd voor diens bereidwilligheid niet alleen, doch ook als een aandenken ge schonken den revolver, die bij ds. G. was achtergelaten. Te Leiderdorp zal men bij de Inhuldigingsfeesten een optocht houden, voorstellende: de 3 Koningen van het Vor- Btelijk Huis. Dan kan men gauw klaar zijn Een goed geslaagde operatie. Onder de kippen van den heer J. P. de Korte te Meppel bevonden zich er twee, waar aan de krop zich zoodanig ontwikkelde, dat deze over den grond schuurde bij het loopen en de pooten telkens in de veeren Verward geraakten. Wat te doen Slach ten £en der werklieden wist raad. Hij snijdt den krop open en daar ver toont zich etn bal, grooter dan een vuist, beslaande uit heide, gras enz., dat zich, onverteerd, daar had opgehoopt. Met een draad wit naaigaren, door olie gehaald, en eene naald weid fluks de borst weer dichtgenaaid; vier dagen zijn de patiënten afzonderlijk gehouden en nu, 14 dagen na de operatie, zijn de kippen niet alleen volkomen genezen, maar ook weer geregeld aan het leggen. Aangaande het tramongeluk van Donderdag op de lijn Bergen op Zoom Antwerpen kan nu nog met zekerheid be richt worden dat tengevolge van déraille ment even over de Belgische grenzen de locomotief omviel, waarop door den val de afsluitkraan van den stoomketel brak. De machinist, die onder de locomotief ge vallen was, kreeg al het kokende water en de ontsnappende stoom over het lichaam en werd daardoor zóó deerlijk verbrand dat bij nog denzelfden avond in het gast huis te Antwerpen overleed. Zaterdag is zijn lijk naar Bergen op Zoom, waar hij thuis behoorde, vervoerd en daar gevolgd door den directeur en een deel van het personeel der maatschappij, begraven. De stoker is er zonder ernstige verwon ding afgekomen en doet reeds weder dienst. Het ongeluk is te wijten aan een scherpen hoek in den toch reeds zoo heuvelachti- gen weg. Te Denekamp zitten de leden van de vroegere coöperatieve zuivelfabriek in spanning. Deze fabriek, die in Januari liquideerde, heeft eene [schuld van ruim f 11.000, waarvoor de deelhebbers zullen worden aangesproken. Weer een moord. Te Budel hadden een vijftal werklieden van de witfabriek Donderdagavond hun werkloon ontvangen en toen, zooals het gewoonlijk gebruikelijk was, de noodige glaasjes bier gedronken, zoodat allen, zoo niet geheel, toch half dronken waren. Toen zij huiswaarts keerden wilde zekere Ver- vreken de znster van zekeren Vermeulen absoluut begeleiden, hetgeendoor Vermeulen evenwel geweigerd werd. Vervreken, die zich hieraan niet stoorde, werd door Ver meulen tegengehouden. Hierop trok Ver vreken een mes en bracht Vermeulen daar mede een doodelijken steek in den buik toe. De getroffene viel dood neder, en de dader werd Vrijdagavond zwaar geboeid naar Roermond overgebracht. ZotEen verlofganger van de lichting 1895 is gepasporteerd, omdat een nalatige, in wiens plaats hij aangewezen was, alsnog in dienst is getreden en daardoor het con tingent door de gemeente (Haarlem) te leveren zou overschreden worden. Nu doet zich het eigenaardige geval voor, dat zijn opvolgende broeder geen reden van vrij stelling heeft, omdat hij 2 jaar 11 maanden en 8 dagen in werkelijken dienst is ge weest en voor vrijstelling te dezer zake een tijdvak van 3 jaar is gesteld. Bestrijding der aardappelziekte. Van 4 perceeleu aardappelen te 's Gra- venzande waren 2 besproeid met Bouilli Bordelaise, terwijl de heide andere onbe- sproeid hieven. Op beide onbesproeide pereeelen werden zieke knollen aange troffen, terwijl de besproeide geheel vrij van ziekte bleven. De kaartlegster Hinke Kaart te Neiuwebrug, in heel Friesland, ja zelfs daarbuiten bekend, heeft het tegenwoordig drnk. Boeren en boerinnen, knechts en meiden komen baar raadplegen omtrent den hooibroei. Heel geruststellend is Hinke's profetie niet; volgens baar zullen in de omgeving van baar dorp binnenkort nog 7 boerderijen door het hooibroei en ver branden. En velen gelooven in Hinke's voorspellingen. Branden. Te Groningen werd ten gevolge van 't onweder, te Zenderen ten gevolge van hooibroeiing, en te Nijmegen door onbekende oorzaak een hofstede in brand gestoken en in de aseh gelegd. In alle diie kwamen eenig klein vee om. Te Enkhuizen is Vrijdagochtend het gebouw van een lijnbaan met een grooten voorraad teer, hennep en touw afgebrand. Te Bloemendaal is een 3 jarig kind in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. Te Beem- Ster trof dit ditzelfde lot een tweejarig kind. Te Angerloo geschiedde bet zelfde met een driejarig zoontje van een schipper terwijl deze aan het turf lossen wes. Te Amsterdam is een schoen maker die zich met een els een vinger kwetste, na 't opzwellen der hand en te vergeefs inroepen van geneeskundige hulp aan bloedvergiftiging gestorven. Te A.ugustinusga is een 5 jarig knaapje al spelende onder de wielen van een zwaar beladen melkwagen geraakt. Het hoofd van den kleine werd totaal verbrijzeld. Het zesjarig meisje, dat Donderdag met levensgevaarlijke brandwonden in het ziekenhuis te Rotterdam werd gebracht, is Vrijdag overleden, Na herhaalde waarschuwingen beproefde een 20-jarige dienstbode toch nog de brug over de Koningshaven aldaar te passeeren, nadat deze reeds voor een groot deel opengedraaid was. Het gevolg van haar roekeloosheid was, dat zij tusschen de leuning der brug en het vaste gedeelte beklemd geraakte en inwendig tamelijk ernstig gekneusd werd. Te Wannèperveen is een ruim 90 jarige vrouw achter haar huis te water geraakt en verdronken. De knecht van een landbouwer te Terheyden moest een paard uit de weide halen, en wasdaar op gaan zitten. Bij het maken van een draai van den weg werd hij met zulk een vaart van het paard gegooid en tegen een boom geslingerd, dat hij voor dood bleef liggen. Bij heeft eenige ribben gebroken zijn toestand is hopeloos. Te Bemelen (L.) is de 25-jarige eenige zoon van een landbouwer, door het op hol gaan van een paard, onder zijne kar geraakt en op de plaats dood gebleven. Op de veiling van schilderijen van Burne Jones, den onlangs overleden En- gelschen schilder, heeft de schilderij Love and the Pilgrim (Liefde en Pelgrim) den buitengewoon hoogen prijs van 5500 guinjes (f 68,750) opgebracht. Voor den Val van Lucifer werd f13,000 betaald; voor Eliainde Woestijn f 12,350 voor de aquarel Be Boom d's Levens f 10,000, enz. Ook de kleine studies en de krijttee- keningen betwistten de liefhebbers elkan der. De gemiddelde piys per teekening was f750. De twee veilingsdsgen hebben te zamen ongeveer f320,000 opgebracht. Moet een man het valsch gebit zijner vrouw betalen Die vraag werd dezer da gen behandeld voor de rechtbank te Weenen. „Ja", zei de tandmeester, bij wien de vrouw een valsch gebit had gekocht voor f 150, waarvan zij f 50 bad afbetaald en hij dagvaardde den man tot betaling van de overige f 100. Maar de liefhebbende echtgenoot zei „neen". Een valsch gebit behoort niet tot het „onderhoud" van de vrouw, waartoe de man bij de wet is verplicht. Zij had het huiten zijn weten gekocht en moest maar zien hoe zij het betaalde. De rechter wist ten slotte een schikking te bewerken, waarbij de man den tandarts, in plaats van met f 100, met f60 geheel afbetaalde. "Welgeslaagde proeven met telegra- feeren zonder draad ten hate van de pers, zijn dezer dagen te Dublin genomen, on der leiding yan den uitvinder Marconi zeiven. De berichten werden op afstanden van 5 tot 10 mijlen zonder geleiding overgeseind naar land en vervolgens gete- lephoneerd naar de bureelen der heide bladen. Marconi zelf seinde in de kajuit der stoomboot van de Daily Express en zijn eerste helper, de Heer Kemp, nam de be richten op in het landstation te Kingstown. Alles ging uitmuntend. Er was geen enkele storing de toestellen werkten zeer goed en er behoefde geen enkel bericht te worden herhaald. Op den Hochtorden hoogsten berg der Ennsthaler Alpen, is een toerist uit Weenen in een afgrond gestort en door den val om het leven gekomen. Omtrent den toestand van den Prins van Wales, die zijn heen verzeerd heeft, vreezen de doktoren dat een tijdelijke ver lamming van het been een gevolg van deD val zal zijn. Zij nemen om den anderen dag een opname met een X. stralen appa raat van de knieschijt om den stand der wonde beter te kunnen beoordeelen. Om de verveling te verdrijven maakt de priLs gebruik van een electrophone, die in verbinding staat met verschillende pu blieke vermakelijkheden te Londen Het is 310 jaar geleden, dat Spanje zulk een gevoeligen knak werd toegebracht door de Engelschen en Nederlanders, die in den Btorm een machtigen bondgenoot had den, in de vernietiging van zijn „onover winnelijke vloot" (1581). Dit reuzen eskader onder bevel van den onbekwamen Medina Sidonia bestond uit 130 groote oorlogs schepen met 3165 kanonnen, 8050 zeelieden, 2088 galeislaven, 18973 soldaten, 1382 edelen en 150 monniken aan boord. Als men nagaat dat er van deze scheepsmacht van Mei tot September 13,000 man zijn omgekomen, behoeft men tot heden van den Spaansch Amerikaanschen oorlog niet als van een bloedigen te spreken. Dinsdag 26 Juli. Goes, in de Prins van Oranje 2 uur door not. Mulock Houwer 20 rijwielen. Woensdag 27 Juli. Klenwland, b(j Bauidoux door not. Tak 11 uur het hofsteedje het oliekot. En om 1 uur 2 bruine morriepaarden 11 en 16 jaar, 2 melkkoeien, landbouwgereedschappen, veld vruchten. Biezelinge, door not. de Vos 11 uur voor dhr. Jan Lepoeter lo. 8220 cA. wei land; 2o. 8820 cA. id.; 3o. 75 A. bouwl. 4o. 1,6130 H. id.5o. 4070 cA. weiland b(j het Kellioeksche weegje. Ellewoutsdijfc Everinge 11 uur door not. v. d. Kloes voor D. de Bree 1 zwart ruinpaard 10 jaar, 1 bruine merrie 15 jaar, 1 rund IVs jaar, 6 mestputloopers, 80 kip pen en hanen, 1 merwagen met ijzeren as, oliehuifwagen, driewielskar, 1 Zeeuwsche 1 zaai en 1 Coksploeg, bouwmelkers zolder- en arbeidersgereedschappen, huis houden. Colijnsplaat, 9 uuropKlaverwyk voor dhr. J. v. Putte door not. Roelof 8 werk- pa arden 2-20 jaar2 jenge paarden hoorn, en pluimgedierte, bouw- en melkgereedschap, hooi, stvoo, mesthorken, musterd, brandhout, vederenbed met toobehooren, barometer, vloerkleeden, huisraad. Donderdag 28 Juli. Driewegen, door not. v. d. Kloes ver pachten 11 uur bij v. Strien voor 7 jaar gronden in Driewegen, Ovezande Ellewouts- dijk en Oudelande van de Herv. kerken te Driewegtn en Ovezande en B. A. Vrjjdag 29 Juli. Goes, b(j wed. M. Rijk 11 uur door deurw. Hollmann 7 aftandspatrden en veel mestputloopers. Westkapelie, door not. de Vos voor Jan Gabiielse 10 uur inspan; daarna 3 woonhuizen en 9 perc. bouw- en weiland. En veldvruchten. Wissekerke, bij Gaanderse door r.ot. Roelof voor dhr. v. d. Linde 20 gemeten veldvruchten. Ierseke, 2 uur door not. Mulock Houwer voor de hh. Poelman, Camphuis en Muller erfpachtsrecht van oesterput, steiger en loods, Breedschen dijk in 3 perc. en in massa. Zaterdag 30 Juli. Goes, half 8 voor dhr. Schrijver aldaar 't logement de Koophandel groot 304 cA. Dinsdag 2 Aug. Goes, door not. mr. Liebert 8 uur in de Prins v. Oranje voor dames de Backer een huis en erf 2 A. 67 cA. Te zien dagelijks 2- 4 uur. Woensdag 3 Aug. Biggekerke, bij Schout door not. Tak 1 uur schaap, geiten, hoenders,troo, mest landbouw-, melk- en zoldergireedschappen huisraad, veldvruchten. Oostkapelle, bij Reoze door not. Hu- vers 1 uur een hotsteedje 1,8340 H. En een dubbel woonhuis, schuurtje en erf 501 cA., Kamperland, 9 uur bfl A. v. Leeuwen door deurw. Gelner inspan als: 1 zwarte ruin 17, 1 bruine merrie 14, 1 zwarte veu- lendragende merrie 12 jaar; 1 bruin dito 10 jaar, 1 zwart dito, 1 vos ruin 6,2 bruine 5 en 3 jaar, 2 dito merrien 2 jaar; 3 hengstveulens, 13 melkkoeien, 1 vare koe vaarzen, 12 kalveren, 15 eenden, 2 karn honden, 3 menwagens, klaverwagen, tilbu ry met patentassen, ploegen, eggen, rol- blok, harnassement, karn- en melkgereed schap, wilgen mutsaards. Donderdag 11 Aug. Sausweerd, 11 uur voor erven Bek door not. Prins een dubbel woonhuis enz. 97 A. 40 cA. NAGEKOMEN ADVERTENTIE. van LEDEN der Vereeniging tot verbete ring van bet Paardenras in Walcheren en Nieuw en St. Joosland op DONDERDAG 28 JULI 1898, des namiddags ten 1 uur op de bovenzaal der Sociëteit „De Vergenoeging", ter be spreking D. BORN, Voorzitter. A. MEEUSE, Secretaris. Coljjnsplaat. Zaterdag werd door not. Roelof publiek geveild de onverdeelde hel't in den dijk met bouwland in de gemeente Cats, groot 2.5840 H. en den dijk met boomen, 3,1660 H.Kooper dhr. Dirk Klaasse alhier voor f1079, onverminderd f200 ver goeding voor boomen en 8y3 pCt. voor onkosten. Cats. Vrijdag werd door het bestuur van den calamiteusen Leendert Abrahampolder aanbesteed het doen eener steenbestorting aan het Noordelijk oeverweik van genoemden polder. Raming f 2650. Ingeschreven werd door J. Janeen te Terneuzen I 2485, Basalt- maatschappij Rotterdam f2475 en P. A. van de Velde Terneuzen f2435. Serooslserke. Zaterdag werden do 2 notaris Tak publick verkocht 49 A. 17 cA bouwland en sp'ink voor 1560 aau A Houterman en 60 A. 70 cA. bouwland voor f675 aan N. Houterman. Beiden alhior. Nog werd geveild 35 a. 29 c. bouwland en opgehouden op f 401. Middelburg. Zaterdag werd door not. Huvers publiek geveild een winkelhuis Langedelft 219 cA. Opgehouden op f 10.000. Zaamslag. Zaterdag werd alhier aan besteed de werken tot dfjksverbeteringaan de watei keering van de cal. poldeis Mar- garetha-, Kleine Huissens- en Eendragtpol- der. Raming f18130. Ingeschreven dooi de hh. B. van Eek, Terneuzen, f19870, A. Tholens Dz., Terneuzen, f18990, J.de Bree, id. f18940, P. J. Visser Hansweerd f18230, 3. F. Adriaansens Polfliet, Walsoorden f 18090, C. van der Plas Jr., Hardinxveld f18000. G. van Meelen, Vlissingen 117995 L. G. Heimans en P. A. Wairens, Ossenisse f 17775. P. A. Adriaansen,Walzoorden f 17596 J. van Bters, Vlissingen f17557. D. den Doelder, Terneuzen en H. Klaasse.r, Zaam- slag, f17552. J. de Jonge, Middelburg, f 17488 W.Adriaansens,Hontenisse,f 17390, a. Vermoiken, Hontenisse, f17360. C. de Wilde, Kattendflke, f16973. D. den Doelder, Tei neuzen en H. Klaassen, Zaamslag, 116532. J. Geluk, Tholen, f 16263. J. L.Geluk, Tholen f16173. Gegund aan laatstgenoemde behou dens goedkeuring door Ged. Staten. AXEL, 2? Juli 1898. Oude Tarwe f af Nieuwe Tarwe f 12.— at 12.25.Rogge f7.50 a f8.—Nieuwe Wintergerst f8.25 a 18.75. Zomergerstf a f—Haver 16.50 a f 7—Kookerwten f a f—Voererwten f 7.50 a f8.— Paardenboonen f7.75 a 18Lijnzaad f -.— af Koolzaad f a f Alles per 100 kilo. Aardappelen f 2.— a f2 25 per 100 K.G. Rotterdam 25 Juli 1898. Tarwe mindere 50 cent lager; puike 25 cent hooger. Buitenlandsche vast. Meel vast, maar stil. NieuweTarwe. - 8.75 -11.25 Nieuwe Rogge - 6.— - 6,50 Wintergerst - - - Zomergerst - Chevalier - Haver - 3,— - 4.— Paardenboonen - 5,80 - 6,50 Erwten- 0,— - 0.— Kookerwten - 7,25 8.— Bruine Boonen - 7,25 - 8,50 7,50 9,50 Witte.... Kanariezaad - 5.- 6.50 Op de Veemarkt van heden waren aan gevoerd 196 runderen 299 kalveren, 2018 scha pen of lammeren, 700 varkens. Beprjjzen waren als volgt: vette runderen le qual. 60, 2equal. 52, 3e qnal. 42 a c, kalveren le qual. 80, 2e qual. 60 a 70 c.- schapen le qual. 502equal. 45—Var kensle qual. 36 2e qual. 35 c. 3e qual. 34 c- licht soort 34 a Zeeuwsche EIEREN iS.20 a f 3.30. VLAS. 700 steen blauw.steen wit,steen Groningsch, 000 steen Hollandsch geel.Friesch. AARDAPPELS. Westlandsche Zand 11.60 af 1.80. Westlandsche Klei f 1.20af 1.40. Geldei sclie Kralen f 2.70 a f 2.80. Muisjes 11.60 a f2.— Flakkeesche Jammen f0.a f0. Chamjnms f0 a f0. BUiiliKIU.UKE SfAM). Van 23 tot 25 Juli 1898. MIDDELBURG. Ondertrouwd: D. Faasse jm. 25 j. en C. Brasser jd. 24 j. BevallonS. J. S. van Puffelen geb. Daman z. H. Steutel geb. Vader z. P. J. Marijs geb. Bu(js z. A. C. Hondsmerk geb. Zachariasse d. Geboren een onechte dochter, moeder 23 jaar. Overleden J. F. A. van Breda wedr. van A. J. Kruijsse 79 j. C. Braam ongeh. d. 33 j. A. C. Kloos z. 53 j. GOES. O vei leden: 23, Marietje Jannetje Hoogesteger 24 dg. 24, Johanna Anna 7 m. d. v. Jacob Slager en Frederica Louisa Francina Goossen. - 25, Willemina Maria Schouwenburg 62 j. geh. met Jan Steutel. Van 16 tot 23 Juli. V jISSINGEN. Ondertiouwd A. Meulmees- tor jm. 24 j. en M. de Ridder jd. 23 j. J. Otte wedr. 50 l. en N. Willeboer wed. 37 j. C. Steketee jm. 20 j. en H. Otte jd. 20 j J. Castel jm. 22 j. en N. A. jd. 20 j. Bevallen: J. R. Aspeslagh en Lambreeht d. C. Lemoine geb. Klop d. W. Kooistra geb. Verdaasdonk z. 0. J. van der Meijer geb. Geldhof d. A. A. C. Zahn geb. Brandwijk z. A. C. Lindhout geb. Beaufort z. J. A. Step geb, Casteleijn z. H. M. Haarsma geb. Nobels z. I. A. Ratelband get- de Vos d. M, Dalebout geb. Florusse z. L- Kuypers geb. Schuit z. K. van Mear geb. Schont d. Overleden C, C. Nobels z. 16 m. A. Prul d. 11 m. M. Sohier z. 6 m- W- Balmakers z. 1 m, - V "tTa-V vv; 'SV. II lil II II II Zoo de Heere wil en wij leven hoopt onze grootvader FLORUS JANSE, op 28 Juli a. a. zijn 80sten jaardag te gedenken. Zijne dankbare kleinkinderen FLORUS ADRIAANSE. f, PIETER DANIEL ADRIAANSE. Zoutelande, 26 Juli 1898. Heden Zondag 24 Juli behaagde bet den Heere plotseling ons eenig geliefd dochtertje JOHANNA ANNA tot zich te nemen, op den jeugdigenleeftijd van zeven maanden. .T. SLAGER. F. L. F. SLAGER—Goobsen. Eenige kennisgeving. Heden overleed tot diepe droefheid van ons, van zijn broeder en verdere familie onze geliefde zoon LOURENS in den jeugdigen leeftijd van ruim 12 jaren. Uit aller naam, J. KODDE. M. KODDE Geb. Duvekot. Zoutelande, 23 Juli 1898. des avonds te 8 uren, zal in „de Prins van Oranje", worden geveild te Goes, sectie D no. 702, groot 2 Aren 67 Centiaren, bewoond door de dames De Backer. Dagelijks te bezichtigen tuSBchen 2 en 3 uur, mits vooraf belet vragende. DAARNA staande en gelegen te Goesin de Voorstad, groot 20 A, 12 cA., aankomende dhr. Joseph Bookelaar te Goes. Mr. J. L.H. LIEBERT. liilï des namiddags te zes uren, in de her berg bij A. Tileoe, ten overstaan van den Notaris A. M. TAK. VOORHANDEN MEIKLAVER, PLANTMAIS, WISS E, Zeeuwsche Zqadhandei, Middelburg,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 3