RECHTSZAKEN. LANDBOUW. zegt Spr. dat die geest ook in menig chrn- ten gevaren schijnt. Velen zijn bang om voor den Heere uit te komen. In plaats van fier loopen zjj er bij als de soldaten van Napoleon toen zij den slag verloren hadden. In tegenstelling daarmede herin nerde hij dat Christus overwonnen heeft en de Christen meer dan overwinnaar is in Hem. Met zeer gelukkig gekozen voorbeelden uit 'tdagelijksch leven werd menige op merking, menig advies toegelicht, en de stille aandacht waarmee men hem aan hoorde, toonde genoegzaam aan dat deze geachte redenaar begrepen werd. JDe heer ds. v. Leusen uit Goes sprak 't slotwoord uit, naar aanleiding van Ps. 103 1 tot dank maar bovenal tot zelfof- ferande aansporend, en Leenwijzend naar den grooten da^ waarop alle werk iu het gericht zal komen en de arbeid des Hei ligen Geestes oek van dezen dag, aan de harten zal blijken moeten vrucht te heb ben gedragen. Ds. v. Lelyveld dankte den gastheer dhr. de Bokx voor het gebruik der weide de vrienden die zooveel ongezienen arbeid hadden verricht tot voorbereiding van dit feest, de sprekers, het muziek, de zangvereeniging van Kloetinge welke bei de hij in gedachten een krans vlocht voor hun liefelijke tonen. Daarna ging de heer Zegers voor in dankgebed. 1 Juli 1898. Bij de herstemming op j. 1. Woensdag Voor leden der tweede kamer zijn herkozen de heeren W. A. graaf v. Lynden in 't kiesdistrict Ylissingen met 1362 stemmen tegen 1207 op den heer Bos (a.) J. A. v. Rompu (k.) mst 2255 A. Moer- dijk (k.) met 2124 en J. G. v. Deinse(l.) met 2070 stemmen van de 4456 in het kiesdistrict Hulst. Verder bekwamen J. Nelemans (1) 1221, J. v. Hoeve (a.) 1033 (en) J. F. Heemskerk (a) 980. Op 17 Juni bekwamen de heeren Bos 1181 en v. Lynden 1137 stemmen. En de heeren v. Deinse 1750, Heems kerk 857 v. Hoeve 841de Jonge 756, Moerdijk 1677 Nelemaus 958 v. Rompu 1825 Wieland 750 v. Alphen 394 en v. Waesberghe Janssens, die terstond her kozen werd, 2306. De opening der jacht op waterwild, zijnde: eenden, duikers, waterhoenders, watersnippen, schrieken, kemphanen, strand- loopers, wulpen en plevieren, in deze Provincie is bepaald op Zaterdag 9 Juli a. s. Dat 't stemmencijfer van den anti revolutionairen candidaat de Mos bij de herstemming te 's Gravenhage 400 honger was dan van da beide Boomsche candi- daten, deed ons denken aan spijbelaars uit 't a. r. kamp te Scheveningen. Een der leiders aldaar die goed op de hoogte is, deelde ons gisteren mede dat dit vermoeden onjuist is. De antirevoluti onairen en Riouischen kunnen 't daar niet veel verder brengen dan 4800 stem men. De heer de Mos heeft als Scheve- ninger en met 't oog op de haven-belangen de stemmen van vele Hcheveningsche liberalen gehad. Met ingang van 1 Augustus a. s, wordt de postbode S. Geluk te Rilland belast met den dienst van Goes naar 's Gravenpolder en de postbode A. Touw te Wolfertsdijk met dien van Amsterdam naar Ouderkerk a/d Amstel. KEEKNIËÖWS. Beroepen te Stavenisse (toez.) dhr. J. Haring cand. te Utrecht. Beroepen te Garijp (toez.) L. G. Bolke- stein cand. te Wij he te Annerveen J. G. v. Loenen cand. te Groningen te Nieuw Helvoet (toez.) L. A. Radsmaker cand. te 's Gravenhage te Wezepe J. Ph. Meijnink cand. te Holten ds. E. G. J. Bal te Nijeveen te Heer Hugowaard ds. J. Bruggenkate te Barchem. Aangenomen naar Ravenswaay door R. A. Pleister cand. te Gendringen. Bedankt voor Giethoorn door J. Ph. Meynink cand. te Amsterdam voor Wittewierum en Ten Post door J. G. v. Loenen cand. te Groningen voor Raard door R. A. Pleister cand. te Gen- dringen voor Hoog Blokland door J. Haring cand. te Utrecht. Geref. Kerken. Beroepen te Zuidbroek ds. A. S. Schaafs- ma te Boornbergumte Zuidwolde ds. S. Veltman te Gees. Scharendijke. Den 17 Juli a. s. zal ds. W. Raman van Leerdam B, alhier bevestigd worden door ds. N. G. Kaptsijn van Leerdam A. De classis Goes heeft, bijgestaan door deputaten der provincie, den heer N. G. Kerssies, beroep-.n predikant te Biezelinge, peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot de heilige bediening. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Maassluis door ds. J. Schotel te Haarlem. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft de boete van f 75, wegens smaad door de Middelburgsche recthbank opgelegd aan C. de V., letterzetter te Middelburg, ver minderd tot f 25. De boete van f 100, waartoe J. A. L. de L., bakkersgezel te Middelburg, wegens sraaadsohrift en beleediging, door dezelfde rechtbank werd veroordeeld, is gehandhaafd, doch de vervangende hechtenis van 80 op 50 dagen gebracht. Vrijgesproken werd P. R., arbeider te 'sHeerenhoek, beklaagd van ra'shandeling van een veldwachter. Bevestigd werd het vonnis .Ier rechtbank te Middelburg tegen J. H., gewezen jacht opziener te Kruiningen, beklaagd van meineed inzake een jachtdelict. De vorde ring tot dadelijke gevangenne r .i werd afgewezen. Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. Kort verslag van de Zomer vergadering van het Hoofd bestuur, gehouden te Thoten in het Raadhuis, op Dinsdag 14 Juni 1898. Aanvang des avonds te halfacht uur. Aanwezig de leden van het uitvoere ;d deel van het Hoofdbes'uur en de afgevaar digden van alle afdeetingen behalve Hulst. De rijkslandbouwieeraar in deze provincie had bericht gezonden, dat hij niet tegen woordig kon zijn. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom aan allen, in het bijzonder aan den vice-voorzitter, den heer C. A. H. Wagtho, wien het na een lang durige en ernstige ongesteldheid vergund is herstsld de vergadering hij te wonen. De notulen van de voorjaarsvergadering worden onveranderd goedgekeurd. Medegedeeld wordt, dat bij het examen voor het verkrijgen van het diploma als hoefsmid, 30 van de 37 adspiranten ge slaagd zijn, zoodat Zeeland thans 91 ge diplomeerde hoefsmeden telt. Dewijl hier door nog geenszins in de bestaande be hoeften wordt voorzien, zullen andermaal pogingen aangewend worden, om van Rijk en Provincie subsidiën te bekomen, teneinde nogmaals een tweejarigen cursus in het leven te roepen. Aan de leden der examen-commissie, aan den heer J. J. Bendrikse, die zijn uitste kende gelegenheid om exam»n af te nemen zoo belangeloos ter beschikking stelde der Maatschappij, en aan den heer J. Polderdijk, die de zorg op zich had genomen om de benoodigde paarden te verschaffen, zal schriftelijk den dank van het Hoofdbestnur worden overgebracht. Het bespreken van het aanbrengen van wijzigingen in het Reglement op de paar- denkeuringen wordt aangehouden tot in de najaarsvergadering, op grond dat nog geen advies door de Keurings-commissie is uit gebracht. Over gedwongen hengstenkeuring met het veibod van het gebruik van afge keurde hengsten zijn de afdeelingen der Maatschappij gehoord 117 stemmen heb ben zich verklaard vóór, 95 tegen het verbod. Dewijl van de invoering van dat verbod het behouder, der Rijkssubsidie af hangt en Gedeputeerde Staten geneigd schijnen het opnemen van dat verbod in het provinciaal reglement te bevorderen, meenen twaalf leden van het Hoofdbe stuur, dat het in het belang der paarden fokkerij gewenseht is, zich bij het besluit van den minister neêrte leggen, ces (daar entegen verklaren, dat zij voor dat ver bod zouden stemmen, al hing de Rijkssub- sidie daarvan niet af. Een en ander zal aan Gedeputeerde Staten worden medegedeeld. De algemeene vergadering en de ten toonstelling worden het volgend jaar ge- houdt, n in de afdeeling Oostburg. Omtrent landbouwonderwijs wordt be sloten, het onderwijs door bevoegden aan wintercursussen zooveel mogelijk te be vorderen en voorloopig cursussen, aan welker hoofd personeu staan, die binnen een zekeren tijd hun examen willen doen in landbouwkunde vanwege de Maatschappy voor een jaar te ondersteunen. Eene defi nitieve beslissing over de te ondersteunen cursussen zal genomen worden in de na jaarsvergadering, omdat eene toekenning broksgewijze gedaan, aanleiding zou kunnen geven tot onbillijkheden. Omtrent de paardenkeuring wordt dui delijk uiteengezet, dat ingevoerde hengsten volgens het Reglement aangaande de onder steuning van Rijkswege van paarde fokkerij slechts aan ééne keuriug mogen deelnemen. Het verzoes, om Axel ook aan te wijzen als keuringsplaats, en het Rapport van het N. L. C. betreffende Landbouwcrediet worden aangehouden tot de volgende ver gadering. Eea verzoek om verlaagd tarief voor het vervoer van pulpe op de lijnen der Staatsspoorwegen heeft aanleiding gegeven tot een schrijven van den Directeur- Generaal, waarin hij, bij verzekering van een belangrijk vervoer op een eenigszins belangrijken afstand, zich bereid verklaart een voorstel van belanghebbenden in over weging te nemen. Herkeuring van den hengst Cavour kan niet plaats hebben, omdat deze diende aan gevraagd te zijn door den eigenaar. Ged. St. zijn niet bevoegd eene herkearing te gelasten. In den veeartsenykundigen dienst op Schouwen zal door Ged. St. zoo spoedig mogelijk worden voorzien. Tegen het verzoekschrift in zake het wetsontwerp op den leerplicht zijn bezwa ren ingebracht op eene vergadering van de afdeeling Heinkenszand, terwijl door de afdeeling Hulst een adres van nagenoeg tegengestelde strekking is ingediend, of schoon de afgevaardigden van de afdeeling Hulst op de voorjaarsvergadering zich met de overige leden voor het adres hadden verklaard, en geen enkel der bezwaren was geojiperd, die later in de afdeelings- vergadering waren te berde gebracht. Ook was door die afdeeling eene aanmerking gemaakt op de behandeling van dat onder werp, zonder dat het op de agenda voor kwam, ofschoon Art. 13 daartoe volledige vrijheid geeft, i dien de meerderheid der aanwezige leden voor de behandeling is bovendien was hier eene dadelijke behan deling noodzakelijk, wildehet verzoekschrift op tijd de 2e kamor hereiken. Het ging naar de meening van den voor zitter niet op, dat eene afdeeling, wier afgevaardigden stemmen voor eenig voorstel in de vergadering van het Hoofdbestuur, later hare afgevaardigden desavoueert, door een besluit in geheel tegengestelden zin te neinen. In de vergadering van de afdeeling Heinkenszand was der Mij verweten, dat zij zich door dit adres, tegen de statuten in, bewogen had op politiek terrein. Niets was minder waar dan dat. Er was in het adres hoegenaamd geen oordeel nit- gesproken over het wenschelijke van deal of niet invoering van leerplicht, er was alleen verzocht om eene betere schikking der vacanties, opdat het onderwijs door toegelaten schoolverzuim niet zon lijden; in het belang van den landbouw was ge vraagd leerplicht van 13-jarigen leeftijd terug te brengen tot 12-jarigen, en einde lijk, omdat onderwijs tot 12 jarigen leeftijd door niemand voldoende geacht kan wor den, eene betere regeling van het herha lingsonder wijs. Er is dus niets anders gebeurd dan dat hst Hoofdbestuur door enkele veranderin gen aan te geven, getracht heeft het wets ontwerp, indien het jmocht aangenomen worden, zoo weinig drukkend mogelijk te maken voor den landbouw. Niemand, meende de voorzitter juicht meer dan hij de bepaling toe, dat theologische en staat kundige onderwerpen buiten bespreking blijven op landbouwvergaderingenmaar daar hier uitsluitend het ontwerp met het oog op landbouwbelangen ter sprake is gebracht, achtte hij het uitgesproken ver wijt onverdiend. Van alle zijden geeft de vergadering blijken van instemming met het gesprokene. Met ingenomenheid wordt kennis geno- meu van een schrijven van den heer Sickesz, waarin deze de toezegging doet, dat hij bij de vervulling zijner gewichtige betrek king de belangen van den landbouw in Zeeland niet zal vergeten. Medegedeeld wordt, dat uit het station Hulst naar de Halles Centrales te Parijs in 1897 verzonden zijn 4640 KG. kikker billetjes en van 1 Januari 1898 tot 18 April d. v. 1052 KG. Uit het station Sas van Gent werden dit jaar ruim 1000 K.G. verzonden. U.t deze cijfers blijkt, dat het tijd wordt, dat aan de verdelging der kikvorschen, die voor land- en tuinbouw zoo nuttig zijn, een einde worde gemaakt. Bij de rondvraag, dringt een der leden er nogmaals op aan, om pogingen aan te wenden, ten einde de proefvelden te ver vangen door een proefhoeve; een ander wijst op de goede gevolgen van de toe passing van dc methode Lorenz tegen de vlekziekte en zou gaarne pogingen aange wend zien, om die methode algemeen in zwang te brengen. Na de behandeling van enkele punten van ondergeschikt belang en de mededeeling, dat er alle kans bestaat, dat Zeeland eer lang ook in het bezit zal zijn van een zuivelconsnlent, wordt de vergadering ge sloten. Mr. P. C. IIENNEQUIN, Voorzitter. G. A. VORSTERMAN VAN O YEN, Secr. Hansweert. Heden nacht zijn alhier bij eenige ingezetenen konijnen gestolen. Bij onderzoek door de politie aan boord van de mosselhengst Ph. 76, liggende voor de sluis alhier, werden de konijnen ge vonden, en zijn dan ook direct de schipper V. H. en zyn knecht, beiden van Philip pine, naar het huis van bewaring te Middel burg overgebracht. Goes. Maandagavond 4 Juli verga dering van den gemeenteraad te 8 uur. Punten van behandelingNotulen. In gekomen stukken. Verzoek eervol ont slag van mej. Kosters als onderw. aan school E. en mej. Ittmann aan school A. Voorstel B. en W. inzake het Lager Onderwijs. Id. in zake het Middelbaar Onderwijs. Verzoek van de commissie tot regeling der Inhuldigingsfeesten om subsi die. Verzoek van de commissie voor de Paardenmarkt om subsidie. Ie suppl. kohier Hoofdei. Omslag. Poortvliet. Door een onbekende oor zaak brak onder deze gemeente Woens dagnamiddag omstreeks 5 unr, brand uit, in de schuur van J. Steketee, die na weinig tijd, met alles wat zich daar in bevond een prooi der vlammen was. Het aangrenzende woonhuis is door flink op treden der brandweer gespaard gebleven. Alles was verzekerd. Te Eksloo (Dr.) heeft een hevige burentwist plaats gehad over d6n dood eener koe, waarvan de eigenaar beweerde, dat het dier behekst was, en waarvan een der bejaarde buren, die meermalen bij hem in hnis kwam, beschuldigd werd. Met hevige beschuldigingen werd den ouden man, die verklaarde nimmer met boven natuurlijke krachten te hebben omgegaan, de denr gewezen. Als een curiosum op het gebied van stemmen kan worden medegedeeld, dat bij de verkiezing voor de Provinciale Staten in de gemeente Kloosterburen een kiezer niet de vierkantjes vóór zijne candidaten zwart maakte, maar achter de namen van hen dergelijke zwarte vier kantjes teekende. Een halfblinde vrouw te Rouveen was naar den dokter geweest om raad voor haar oogen. Op de terugreis verraste haar de bel van de tram waarop zij naar den verkeerden kant uitweek en op de trambaan terecht kwam, waar de tram haar greep, doodde en deerlijk verminkte. Te Ber gen Op Zoom is gisteren nacht de villa „Conprant", een hoenderpark, geheel af gebrand, waarbij 500 kippen zijn omge komen. Bij een hevig onweder te Helenaveen is een 25 jarige boeren knecht, die het dorp binnen reed met paard en kar, door den bliksem gedood. Het paard werd lam geslagen. Te Kulem- borg is een 5 jarig knaajije in een on bewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. Met het stoomschip Soembing der „Rott. Lloyd" zou gisteren gevankelijk van Marseille aangebracht worden de Haagsche sportman, wiens uitlevering door de Ne- derlandsche Regeering was aangevraagd ter zake van vervalsching van wissel brieven te 's Gravenhage gepleegd. Toen de politie hem in ontvangst wilde nemen, we-d gerapporteerd dat hij in het Engelsche Kanaal over boord gesprongen en ver moedelijk verdronken was. Iemand, die dezer dagen een jubileum vierde, adverteert in zijne openbare dank betuiging e. a., dat hij aan ieder, die hem verraste met een blijk van belangstelling „zeventig handdrukken beleefd aanbiedt". Hoe hartelijk ook gemeend, toch zal menig een wel vinden, dat hij op die manier liever per advertentie dan in werkelijk heid wordt bedankt. Te Wachtum (Dr.) voelde eenigen tijd geleden iemand des nachts iets aan zijn oor hij keerde zich om en sliep weer door. Eenige oogenblikken later echter voelde hij gekrabbel aan zijn neus, hij greep en had een dikke muis te pa kken, waarmee hij natuurlijk spoedig afrekende. Zoodoende kon hij zijne huisgenooten den volgenden morgen met de doode muis, zoowel als met zijne wonden aan oor en neus overtuigen van hetgeen er gebeurd was. Er werd door hem in den beginne weinig acht geslagen op den muizebeet, doch daar zijn hoofd langzamerhand opzwol, vond hij het toch geraden eindelijk den dokter te raadplegen. Deze heeft de wond onderzocht en gereiuigd en vreest geen verdere kwade gevolgen. Een nieuw middel van bestrating wordt in Dnitschland beproefd, nl. beu kenhout dat langs scheikundigen weg is verhard, en wel door indompeling eerst iii een oplosping van zwavelzure kleiaarde in ijzervitriool en dan in een oplossing van chloorcalcium en kalkmelk. Uit Algiers wordt geseind Een zekere Aiiron, handelsbediende, die een aanvraag om ondersteuning gericht had aan het centraal-consistorie te Parijs, welke de aanvraag naar het consistorie te Algiers verzond met verzoek om inlich tingen, vond de hem verstrekte onder steuning te gering. Heden ram Aiiron plaats in de tram, waarin ook de heer Bloch, opperrabijn van Algiers, gezeten was, die zich naar zijn villa te Bab-el-bued nabij Algiers begaf. Op 't oogenblik dat de heer Bloch de tram verliet, volgde Aiiron hera en bracht hem tnsschen de schouders een hevigen messteek toezoo dat het lemmet tien centimeters diep in het lichaam drong. Des opperrabijns toestand is zo.-gelijk. Hij had indertijd Aiiron een ondersteuning uitge reikt. Woensdag 13 Juli. Wilhelminadorp. half 12 in Gemeen tehuis door het dyksbestuur het bouwen van drie vaste bruggen over de waterleiding tusschen Hongersiyk en Waterloo. Aanwij zing» Juli 2 uur. Samenkomst op de hofstee Waterloo. Inl. S. v. d. Vegt. Bestek b(j v. Dijke. Vrijdag 15 Juli. Middelburg, provinciaal gebouw 11 uur het maken van eene basaltglooiing tot ver dediging van het duin vóór den steeuen lichttoren te Noordwolle, aan de noordzijde van het eiland Schouwen. (Ram. f15.950). Vrjjdag 22 Juli. Middelburg, Provinciaal gebouw 11 uur «.het verrichten van bagger werk in het kanaal door Walcheren met zijtakken en in de Wes ter- of Koopmanshaven te Vlissingen. (Ram f 6000.) b. Het leveren en storten van steen tot verdediging van den oever voor Tor- neuzen. (Raming f 11.850). Aanwijzing 15 Juli Cats. Gemeentehuis 10 u. Steenbestor- ting Leendert Abraha ïpolder. Raming f2650. Aanwijzing 15 en 18 Juli. Inlich tingen Wagtho. Dinsdag 5 Juli. Sluis, in Het hof van Brussel door not. Koksma 11 uur de Hofstede te Heille in pacht bij E. J. de Meyer. Grijp kerke op hofstede K. v. Sluys 10 uur door not. Loeff 2 bruine me:iies li en 7 jaar, 2 bruine ruinen 10 en 7 jaar 11 baatgoveude melkkoeien, 1 2Va jarige wei vaars6 kallvaarzen, 3 anderhalljarige vaar zen, dito stieren, 2 vette varkens, 2 geiten> 6 lamineren, 2 karnhonden met hok, 2jonge karnhonden, 80 kippenen hanen, 40 kuikens, 2 raenw.igens met toebehooren, 2 driewiels- karren, landbouwgereedschap, mutsaard mest, paarden want, melkgereodschap, 2 ka binetten, bed, enz. Woensd.ig 6 Juli. Ovezand, 7 uur by wed. van 't West- oinde door not. Pilaar voor dhr. Risseeuw 19 perceelen hooigras te velde in Slake an voor P. Korstanjo 3 perc. roode klaver in Meeuwenoord. Kwudekerke 10 uur in Pax Intran- tibus door not. Huvers voor dhr. Goedhard een hofstede met tiend vrij bouw- en wei land 6.4190 H. Donderdag 7 Juli. Middelburg, 8 uur in de Vergenoe ging door not. Tak lo en 2o huizen Schoor- steenvegerssingel 95 en 95a. 3o een huis Winterstraat 97 4o 43 cA. bouwterrein Wagenplein. 5o een huis Zusterstraat 1217; 6o een huis en bakkerij Wagenplein P 17. Te zien 6 ea 7 Juli 10 12 en 2—4 uur. Vrijdag 8 Juli. Drciscluir, 10 uur door not. Franse 2 hofsteden. Aruoutuidcu, door not. Verhulst b(j J. Crucq 10 uur inspan als: 6 paarden 1—16 jaar, 8 melkkoeien, 10 anderhalljarige ossen en vaarzon, 2 jaarling stieren, 5 kalveren, 2 schapen met 5 lammeren, driewielskar, 3 Zeeuwsche ploegen, tilbury, arrestee, snij- molens, stroo, meubels, veldvruchten. Maandag 11 Juli. Schore, half 3 voor Schore en Vlake door not. Liebert en v. d. Kloes voor 't Kroon domein enz. tiendenverhuring. Wenieldinge, 9 uur tienden voor kroondomein. Ierseke, half 11 bij Klaasse verhuring tienden. Burenpolder er onder begrepen. Kruiniugc, 1 uur tiendenverhuring voor Kruininge, Nieuwlande en Oost Inke- lenpolder, Waarde en een deel van Valcke- nisse door not not. Liebert en v. d. Kloes. Dinsdag 12 Juli. Woltcrtisdijk, 7 uur tiendenverhuring voor Kroondomein. Goes, op 't stadhuis door not. Liebert en v d. Kloes, voor den rentmeester van het kroondomein te Goes en particuliere tiendheffers verhuring tienden te Goes, Ril land en Borsele. Woensdag 13 Juli. Kruininge, 11 uur bij Platteeuw door not. Prins 18 H. tarwe in Oomshoek. Oost en West .Souburg, door not. Loeff 10 uur in het Zwaantje in 40 perc. en samenvoegingen 2 hofsteden voorerven J. de Witte. 22.0976 II. onder Grijpskorke en Oost- en West Souburg. Kamperland, door not.de Vos lluur voor orven v. d. Velde hun hofstede te Kamperland 85,4290 H., in pacht by Abr. Verhuist. 's Gravenpolder, 1 uur by de Koster voor 's Gravenpolder en Hoedekenskerke door not. Liebert en v. d. Kloes tienden- verhuring. Aisse, voor Nisso, Sinoutskerke, 's Heer Abtskerke en Baarsdorp 2 uur tiendonver- huring. Kloetinge, 9 uur tiendenverhuring voor 't kroondomein door net. Liebert en v. d. Kloes. Kapelle, 10 uur door not. Liebert en v. d. Kloes tiendenverhuring in Kapelle Biezelinge, Eversdyk, Kattendjjke, pastory- tienden van Kattendjjke. Donderdag 14 Juli. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Verhulst lo. een huis, stal en koetshuis Korte delft F 24 en 25; 2o. een huis en erf Vlissingsche straat K 52; 3o. een winkelhuis Braxstraat O 276; 4o. een huis en erf by de Vlissingsche Singel C 65b. Te zien 10—12 en 2 4 uur. llorsele bij Wabeke door not. de Vos 11 uur de hofstede in pacht by J. P. v. d Dries Az. van wylen I. v. d. Velde te Papen- drecht, groot 54,9460 II. met 3,80 H. bouw en weiland in Ovezand in 29 perceelen en bij combinatiën. Heinkenszand, by wed. P. Rjjk 10 uur tiendenverhuring voor 's HeerArends- kerke, Heinkenszand en Ovezand. Oudclaiide, tiendenverhuring voor kroondomein, enz. door not. v. d. Kloes en Liebert in Oudelande, Ellewoutsdflk, Baar land en Driewegen 1 uur. Vrijdag 15 Juli. 'et ïleer Arendskerke, 10 uur by wed. Jan deRujjter voor dhr. de Fouw door not. mr. Liebert 2,4464 tarwe! 1,3512 erw ten 1,2911 zomergerst. Hausweert, bij wylen L. Bek door not. Prins antieke kast, kachels, kapokbed, 8 kippen en 1 haan, revolver, geit, aardap pels, tuinvruchten te velde. Biggekerke, door not. Huvers by wed. W. Dingeminse 1 uur 4820 cA. bouwl. in Krommenhoekobeestiaal, veldvruchten, landbouwgereedschappen, monbelen, mest, wilgentronken. Dinsdag 19 Juli. Grijpskerke, by wed. Poppe 10 uur 12 perc. bouw- en weiland, saam 8,7880 door not. Tak. En te 1 uur op de hofstede van wylen G. Boogaard 1 vos merriepaard, 4 melkkoeien, 1 vare koe, 2 vaarzen, 1 var. ken, 2 drielingmenwagens. 2 ploegen, 4 eggen, melkgereedschap, huisraad, godgeleer de boeken in prachtbanden, veldvruchten" Woensdag 20 Juli. Meliskerke door not. Tak 10 uur voor K. v. Sluis, de hofstede met bouwl. enz. saam 29 H. 82 A. 3 cA, AFUMP VEKHGomUEN ENZ- Koudckerke. Woensdag werd door notaris Loefï publiek geveild de hofstede van Krijn van Sluis, in Hoogelande. gemeente Grijpskerke, met huis, schuur en verderen opstal, erf, boomgaard, wei- en bouwlanden sprink, ter gezamenlijke grootte van 25.6657 hectaren. Pere. 1 tot 7, samen 6 h. 27 a. 66 c. voor 16232.50 aan dhr. S. van Oste Middelburg80. 38 a. 70 c. bouwland voor f 430 aan A. Clarisse te Koudekerke; 9o. 41 a. 10 c. bouwland voor f 416 aan dhr. M. Melis te St. Laurens; lOo. en llo. 75 a. 10 c.A. voor f 892 aan dhr. J. Groenenberg te Grypskerke 12o. tot 15o. 4 h. 84 a.20 c- voor f3395 aan dhr. W. A. de Rycke tq

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 2