bijvoegsel DE ZEEUW" schoolnieüw3. "gemengde berichten. Ingezonden Stukken. MARKTBERICHTEN- 5J ▼an van Dinsdag 28 Juni 1898. IÉERKNXEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te St. Annaland ds. C. Waar- denbarg te Goedereede te Sas van Gent J. Visser, cand. te Delft. Bedankt voor Klaaswaal door ds. P. Kuplman te Oud Alblasvoor Garrels- weer door R. A. Pliester cand. te Gen- dringen; voor Noordlaren doer ds. W. Hulsbergen te Slochteren voor 't Woud en voor Ytens door Joh. Visser cand. te Delftvoor Weidum door ds. W. Scherphuis te Blankenham v.mr Dirksland door ds. A. v. d. Sluis te II. nis ter. Geref. Kerken. Aangenomen naar Gouda A door dhr. G. Wisse Jr. cand. te Kamperland. Bedankt voor Zalk en Veecaten, Wijhe, Westmaas, en voor Montfoort en Linscuoten door dhr. G. Wisse Jr. cand. te Kamper land voor Zaamslag A door ds. G. J. v. d. Vegt te Haren. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Harlingen ds. G. A. Gazelle Meerburg te Almeloo. Dinsdag had op eenvoudige wijze in de Chr. school in de Molstraat te Middel burg de installatie plaats van het nieuwe hoofd der school mej. Hemmekam. Nadat mej. H. was binnengeleid in het schoollokaal, waar al de kinderen met enkele genoodigden zich bevonden, werd zij met een kort woord door de presi dente van het bestuur Freule A. W. van Doorn ontvangen, waarna een der kinde ren haar een bouquet overhandigde en allen een lief welkomslied aanhieven. Toen nam ds. Romeny het woord, om namens het bestuur mej. H. welkom te heeten en de beste wenschen uit te spreken over haar persoon en arbeid. Mej. Stütterheim begroette haar namens de onderwijzeressen en de heer L. C. Breebaart uit naam van de Chr. onderwijzers te Middelburg. Mej. H. dankte allen, vooral het be stuur, en sprak hare nieuwe leerlingen zeer hartelijk toe. Met dankzegging aan God werd de plechtigheid gesloten. (N. Zond. bode) Aan de hoogeschool te Leiden ver wierf het doctoraal in de rechtsweten schap de beer B. J. Verhey. Aan de universiteit te Amsterdam is het theoretisch geneeskundig examen afgelegd door den heer H. J. Stigter en door dhr. J. J. C. Massee, het 2e na tuurkundig examen. Het achttiende jaarverslag van de „Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Gereformeerden grondslag" is versctieiien. Op de jaarvergadering te Zwolle 6 en 7 Juli te houden, zal door pro fessor Fabius het onderwerp worden ingeleid „De beslissing van den Hoo- gen Raad, dat ie doctorale graad der Vrije Universiteit geen bevoegdheid geeft zich te doen inschrijven als advocaat", door prof. Kuyper zal de vraag worden bespro ken „op welke wijze kan de Vrije Uni versiteit zich, voor zooveel aan haar hangt, de mogelijkheid waarborgen, van steeds mannen beschikbaar te vinden, die bij va catures tot hoogleeraar kunnen worden aan gesteld" en door Prof. Geesink „De Vrije Universiteit en ons volksbestaan." In het verslag van de Universiteit wordt medegedeeld, dat ingeschreven waren 116 studenden, van wie 73 voor de faculteit der Godgeleerdheid, 3 voor die der God geleerdheid en Rechten, 2 voor die der Godgeleerdheid en Letteren, 21 voor die der Rechtsgeleerdheid en 15 voor die der Letteren. Met gunstig gevolg werden afgelegd 1 doctoraal examen en 9 candidaats in de Theologie, 2 candidaats in de Letteren en 14 Propaedeutische voor de Theologie. Door den heer :De Groot, uit Alk maar, werd op de Vrijdag te Amsterdam gehouden jaarvergadering der „Vereeniging tot Bevordering van Fabrieks- en Hand- werksnijverheid" volgend vraagpunt in geleid „Hoe moet het vakonderwijs voor den ambachtsman, voor zoover dit niet gege ven wordt op de ambachtsscholen worden ingericht Voldoen de programma's der burger avondscholen aan de behoefte Kunnen deze Burgeravondscholen omge zet worden in inrichtingen waar de aan staande ambachtsman zich theoretisch voor zijn vak kan bekwamen Zoo ja, verdient het dan niet aanbeve ling zoodanige burgeravondscholen te vas- tigen in alle plaatsen waar voor de vier meest algemeen uitgeoefende ambachten (timmeren, smeden, metselen, schilderen) voldoende leerkracht en een voldoend aan tal 1-erlingen aanwezig zijn, terwijl alleen in de groote gemeenten ook andere am bachten theoretisch worden onderwezen Wordt eene regeling der uren, waarbij yerband gelegd wordt tusschen den geoor- loofden arbeidstijd van jongeren en het theoretisch ambachtsonder wijs uitvoerbaar geacht, zoodat dit onderwijs niet in de late avondaren behoeft gegeven te worden?'' Volgende conclusiën werden door de vergadering aangenomen lo. dat de programma's der burger avondschool volgens de wet niet voldoen aan de behoefte (algemeene stemmen!2o dat zonder wijziging der wet niet moge lijk is de programma's te laten voldoen aan de behoefte (16 tegen 12 stemmen); 3o. dat de burgeravondscholen behooren te worden omgezet; 4o. dat wenschelijk is vakscholen op te richten in die streken waar voldoende leerkracht en leerlingen aanwezig is; 5o. dat wenschelijk is zoo veel mogelijk het onderwijs zoo te rege len dat niet uitsluitend onderwijs in de avonduren noodig is (13 tegen 10 stemmen) 6o. dat wenschelijk is inspecteurs over het ambachtsonderwijs aan te stellen. Men schijnt aan het '.schommelen te zijn geweest in onde vonnissen, althans der politie te Amsterdam zijn tal van onde vonnissen ter uitvoering toege zonden. Hierbij komen er voor, die reeds 6 8 jaren oud zijn! Velen van de veroordeel den bedoeld, dachten er nauwelijks meer aan, dat zij nog wat „te goed" hadden, anderen zijn intusschen getrouwd en vaders van gezinnen geworden. Dat die aanzeg ging hun als koud water over den rug is geioopeu, is te begrijpen. Men heeft hier te doen met een aantal kleine vonnissen, die de nieuwe officier van justitie, mr. Von Baumhauer, bij de aanvaarding van zijn ambt nog onuitgevoerd vond. £ene vreeselijke hagelbui, vergezeld van donder en bliksem, zoo heftig als de oudsten van dagen die nimmer zagen, heeft Woensdag in den omtrek van Noor beek in minder dan een vierde uur, den te velde staanden oogst, henevens de tuin gewassen totaal en de boomvruchten ten deele vernietigd. Bnitendien werd aan de oostzijde geen enkel venster gespaard. !De gebouwen van kerk, school en onderwij zerswoning alleen tellen meer dan 250 verbrijzelle glazen. De te middag nog golvende korenvelden en bloeiende boomperken leken reeds ten 2 ure op eene woestenij. De schade is onberekenbaar. Een jong adsistent van een tandarts te Berlijn is tot 150 mark boete veroor deeld, omdat hij bij de behandeling van een hollen kies, waarvan de zenuw gedood moest worden, daarop een watje met 98 pCt. carbol had gelegd, enkel bedekt met een stukje watten, waarvan het gevolg was dat de mond van de patiënte een jonge vrouw deerlijk werd gebrand. Volgens den gehoorden deskundige had hij verzuimd het bijtend vocht door een plombeersel af te sluiten. Bovendien heeft de onhandige nog 45 mark moeten betalen voor kosten van geneeskundige hulp, enz. Een Amerikaansche waaghals Robert Leach heeft een reisje door de draaikolken van de Niagara gemaakt in een stalen ton, expresselijk tot dit doel vervaardigd. Eenige mijlen beneden den waterval kwam hij ongedeerd weer nit zijn zonderling vaartuig kruipen. Hij stelt voor eveneens de reis te maken over de z. g. Hoefijzer watervallen (Horse Shoe Falis) in dezelfde ton. Dr. Riedel uit Lübeck heeft bij een typhusepideraie in een der voorsteden van Lübeck opgemerkt, dat bij 25 gevallen de menscben melk hadden gekocht van den zelfden boer, en die ongekookt hadden gebruikt. Na onderzoek bleek, dat een kind van 15 maanden van dien boer kort geleden overleden was onder verschijnselen van typhus. Dezelfde persoon, die het kind had verpleegd, had ook de koeien gemol ken. De besm tting scheen ontstaan door putwater waarmee de er-mers waren afge spoeld. De Villa van een Socialist. Hoe ver de voormalige draaiersgezel August Bebel, thans leider der sociaal democraten in den Duitschen Rij ksdag, het gebracht heeft, moge blijken nit wat een inzender in de „Charlottenb. Nackr." hier van zegt Voor eenigen tijd gingen wij naar Kusznacht aan het Zürich Meer ten einde Behels villa te bezichtigen. Reeds van verre zagen we het vlak aan het meer gelegen prachtige imposante gebouw, met zijn fraai, bloed rood dak. Aan de zijde van het meer be vindt zich een groote tuin met priëelen en paviljoens. Deze tuin is geen natuurlijk oeverland, maar ten koste van schatten gelds aan het meet ontwoekerd. Voor de drie verdiepingen hooge villa aan de straatzijde is mede een groote tuin, die in het midden door een breeden weg door sneden wordt, welke naar de vestibule van „Bebels Ruk" voert. De gelieeie tuin is als wijnberg ingericht met duizenden van edele ranken. Overeenkomstig het Italiaan- sche „lacrimae Christi", noemen de bewo ners in deze streken den wijn beteekenisvol „lacrimae stultorum". Van de straatzijde is dit sociaal-democratische heiligdom afge zonderd door een muurj van graniet. De waarde van het geheel wordt op f 300.000 geschat. Het socialistische handwerk brengt Bebel dns meer voordeel aan dan het eerzame beroep van draaiersgezel. Eon jongmenseh te Genua wedde met zijn vrienden dat hij eenige kilo's strand- keien zou verorberen, mits men hem voor eiken steen 5 centimes betaalde. Men begaf zich naar het strand en daar werkte hij wezenlijk ongeveer drie kilo steen naar binnen. Zijn vrienden, die zich ongerust begonnen te maken, riepen toen, dat het genoeg was. Hij nam daarna het geld in ontvangst en ging heen. Te middernacht werd hij echter in het portiek van den schouwburg gevonden, krimpende van de hevigste pijnen. Men bracht hem naar het ziekenhuis. Daar werd hem een machtig braakmiddel toegediend. Hij had reeds verscheidene keeren meer of minder dau 3 kilo steen opgegeten, zonder er ooit hinder van te hebben Een vader te Komiehowo (Polen) was verontwaardigd over de uitgave voor nieuwe schoolboeken van zjjn zoon. Hij ging daarom naar den onderwijzer en deelde dezen, zeker niet vriendelijk, zijn meening mede. De onderwijzer zette den man eenvoudig de deur uit. 's Avonds, toen de eerste een wandeling maakte, werd hij eensklaps van achteren aangevallen door twee mannen, die hem knevelden en in een grooten zak stopten, dien zij toebonden. Na hem erg mishandeld te hebben, bonden ze hem aan de buis van een stoompomp. Terwijl hij met het onderlichaam in de waterton stond, kreeg hij van hoven een ijskoud stortbad. Eerst na een paarnur werd de onderwijzer uit zijn benarde positie verlost. E-rn voetreis over den Atlantischen Oceaan zal, naar de Amerikaansche bladen berichten, worden ondernomen door kapt, Oldrieve, uitvinder van een paar voor dat doel bestemde groote houten waterlaarzen. Hij heeft met die laarzen al meermalen op het water gewandeld, o. a. over de Hudson, de Merrimac en de Niagara, Eens, bij de kust van Florida, werd hij door een plotselinge windvlaag de volle zee ingedreven. Men dacht toen dat hij ver loren was maar weldra zag men hem, bedaard van de eene golf op de andere springend, weer naar de kust wandelen. Kapt. Oldrieve zal den 4en Juli zijn wan deling naar Europa ondernemen, in ge zelschap van zijn vriend, kapt. Andrews, die al tweemalen (1874 en 1892) in een schuitje naar Europa voer en dat nu ten derden male zal doen. Oldrieve zal alleen in dat schuitje slapen ea eten. Maar An drews zal ook wel meeloopen met zijn vriend, en dan nemen zij hun bootje op sleeptouw. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Stokken worden in geen geval terng gezonden. Mijnheer de Redacteur Gnn mg een klein plaatsje in uw blad Donderdag 16 Juni ontving ik een cir culaire van de Centr. vryz. kiesvereeni- ging met de aanmaning op twee hunner candidaten te stemmen, ten eerste omdat die heeren voorstanders zijn voor verbeterde verkeerswegen, en ten tweede werden de kiezers er op gewezon dat o. a. de heer Loois tegen subsidie tramweg was, en de heer Bos niet, maar die is doleerend. Mijnheer weet u soms iemand die my kan inlichten welk genootschap dat tegen woordig is, want ik dacht dat sinds de hereeniging dit Geref. was. En waar er nu sprake, kon vijnvanden heer Bos, die heeft nimmer tot de doleerende kerk be hoord, maar wel by de Chr. Geref. En waar men nog zoo dikwijls nu hoort spre ken van doleerende, blijf ik in afwachting op onderricht of er soms weer een do leerende gemet nte is U dank zeggende voor de verleende plaatsruimte. Koudekerke, W. B., lid der Ned. Herv. Kerk. Wij danken den geaehten inzender voor zijn mededeeling en zijn vraag. De libe ralen hebben met dat „doleerende" in den verkiezingsstrijd te mengen een ongeoor loofd wapen gebruikt. Want zij weten zeer goed dat er geen doleerenden meer zyn en dat dit bij een verkiezing voor de sta ten ook niet thuis behoort. Op die wijze werden eenvoudige menschen misleid. En hiertegen protesteeren wij. Red. Een hartelijke danktoon uit Indie. Ondergeteekeude smaakte het vorige jaar het genot dat hij van af zijn krank- bed door vele liefdegaven in staat gesteld werd 900 flinke degelijke scheurkalenders benevens een maBsa traktaten enz. naar Nederlandsch Indië te zenden, die met Kerstfeest onder onze kolonialen werden uitgereikt. Zeer verblijdend was het ons, toen wij van de huisvaders der Milit. tehuizen na mens onze Militairen (le hartelijkste dank betuigingen ontvingen met de verzeke ring dat deze stille Evangeliebodes door hen zeer gewaardeerd jen met vrucht voor veler hart. gelezen worden. Menig soldaten hart is getroffen door de liefde, die uit het Moe Ierland hun bewezen wordt, De er kentenis, dat de liefde tot Christus de har ten der Christenen in Nederland beweegt om de Militairen te verrassen doet wel dadig aan nietwaar geachte lezers ;Sj Daar echter de dankbaarheid onzer Mili tairen niet my maar hun toekomt die ons door hnnne liefdegaven in staat stelde den Militairen een feestgeschenk aan te bieden, brengen wy gaarne hunnen dank aan het adres onzer hooggeachte mede werkers (sten») over. En nu wenschen wy ons gaarne ander maal in den weg te «teilen om onze krygs- lieden in Indië een zegen te bereiden D.V. October a.s. zagen wy ons gaarne in staat gesteld een flink getal kalenders te kunnen verzenden, 900 verzonden wy er het vorige jaar, hoe gaarne zonden wy dit getal verdubbelen U stemt toe 900 ka lenders is weinig onder zoo vele duizenden soldaten, krachtige steun en aller mede werking is zeer noodzakelijk. Zal onze verwachting teleurgesteld wor den Wy hebben goede hoop van niet, te meel nu D.V. onze geliefde vorstin de regeering des lands zal aanvaarden, Igeloo ven wy dat velen zich gedrongen zullen ge voelen een offer der dankbaarheid te brengen in het belang van het zielenheil dergenen, die voor vorstin en vaderland hun leven veil hebben. Met alle boscheidenheid en gepasts vrij moedigheid verzoekt uw by na 18 jarige kranke broeder u hem een bijdrage voor dit heerlijk doel te willen zenden. Iedere gave, het zy groot of klein, wordt dank baar ontvangen, ten voordeeligste besteed en in de Chr. bladen vermeld. Ter wille der eerlijkheid en goede trouw zonden wy onze rekening ven ontvangsten en uitgaven in 1897 aan den Heer Leem bruggen te Brummen, Penningmeester van de vereeniging voor Evangelisatie onder de Militairen in Indië, en aen den Heer Stap Midderbacbtzeudeling te Utrecht. Beide Heeren publiceerden ia de Chr. bladen dat zy onze rekening accoord be vonden hadden. Bereids ontvingen wy f 6.50 wie helpt om des lieven Heilaads wil dit bedrag tot eenige honderden guldens te maken? Verlangend en liefst spoedig worden uwe bijdragen te gemoet gezien, onder het motto: Chr. scheurkalendersnaar Indië" door uw. aller dw. dnr. A. GR U IJS Sr. Zaandam, Molenpad 32. BlIiUJKIU»l.iKK STAiMI- Van 25 tot 27 Juni 1898. MIDDELBURG. OndertrouwdL. de Rjjke wedr. 60 j. en C. Francois wede 51 j. Bevallen: J. G. Liplyu geb. Tieria z. L- M. Westdorp geb. Kest z. GOES. Geboren: 24, Jacoba Adriana d. v. Jan Beuns en Jacomina Weezepoal. 26, Maria d. v. Marinus de Jonge en Johanna Vermue. Van 18—25 Juni. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. de Boo van Uyen jm. 22 j. en M. Dees jd. 21 j. BevallenH. Polderman geb. Lems z. a. P, Arde wijn geb. Baart z. - S. M. Cattoor geb. Mollemans d. M- M. Daane geb Embregts z. J. Buijs geb. Almekinders z. M- C. Demarest geb- Plouvier z- J. M. Kentin geb. Van den Heuvel d. A. P. Luitwieler geb Van der Mejjden z. P. M. Groenouwe geb. Paulus d. F. Hollebrandse geb. De Bree z. Overleden: H. M. Baan z. 5 m. W. F. de Leeuw man van J.R. E. F. Kloeg 77 j. Woensdag 29 Juni. Wissekerke, door deurw. Gelner voor dhr. A. van Leeuwen bij mej. v. Damme 6 uur kanthooi. Koudekerke, in Pax Intrantibus 10 uur door not. Loeff de hofstede en landen onder Grijpskerke en Koudekerke en de ar beiderswoning met schuurtje aan de Seis- straat samen 27,7958 H. van K. v. Slujjs te Hoogelonde. En 2 perc. wei- en bouwl. van dhr. P. Visser tegenover de hofstede van Jan de Witte. In 41 pee. en samenvoegingen. Dondeidag 30 Juni. Katteudijkc, voor erven J. Staal 10 uur door not. Mulock Houwer huisraad, geiten, arbeidersgereedschap; en bij Feleus 8 perc. veldvruchten. Vervolgens verpacht voor 7 jaar in 11 perc. 1 H. 99 a. 50 cA. bouwl. in Zuidhoek. middelburg, door not. Huvers in de Vergenoeging in 3 perc. en combinatiën 2 uur 1.1090 H. hotstede met oouwland van A. Baljeu Veersche weg. Weineldinge, 10 uur bij de kerk door not. L. Liebert voor dhr. v. Maris afbraak. Hulst, ook volgende dagen 9 uur toe wijzing land Saeftinge. Vrijdag 1 Juli. Middelburg, bij Abr. Baljeu door not, Huvers 1 uur 2 melkgeiten, windmolen, geeselstoel mot steen, roomtonnen, spekkuip. zakken, mutsaards, kabinet, enz. mest, veldvruchten. Goes, half 8 door not. Pilaar bij v. d. Dungen bet koffiehuis van dhr. v. d. Dungen Bellevue". Grijpskerke, door not Loeff 1 uur bij K. v. Sluis, veldvruchten, roggeen gemaaid hooigras. Donderdag 5 Juli. Sluis, in Het hof van Brussel door not. Koksma 11 uur de Hofstede te Heille in pacht bij E. J. de Meyer. Grijp -kerke, op hofstede K. v. Sluijs 10 uur door not. Loeff 2 bruine merries 17 en 7 jaar, 2 bruine ruinen 10 en 7 jaar, 11 baatgevende melkkoeien. 1 2y$ jarige wei vaars; 6 kapvaarzen, 3 anderhal/jarige vaar zen, dito stieren, 2 vette varkens, 2 geiten, 6 lammeren, 2 karnhonden met hok, 2jonge karnhonden, 80 kippenen hanen, 40kuikens, 2 menwagens met toebehooren, 2 drie wiels- karren, landbouwgereedschap, mutsaard, mest, paardenwant, melkgereedschap, 2 ka binetten, bed, enz. Woensdag 6 Juli. Koudekerke 10 uur in Pax Intran tibus door not. Huvers voor dhr. Goedhard een hofstede met tiendvrjj bouw- en wei land 6.4190 H. Vrijdag 8 Juli. Arneiuuiden, door not. Verhuist bij J. Crucq 10 uur inspan als: 6 paarden 1—16 aar, 8 melkkoeien, 10 anderhalfjarige ossen en vaarzon, 2 jaarling stieren, 5 kalveren, 2 schapen met 5 lammeren, driewielskar, 3 Zeeuwsche ploegen, tilbnry, arrestee, snij- molens, stroo, meubels, veldvruchten. Maandag 11 Juli. Schore, half 3 voor Schore en Vlake door not. Liebert en v. d. Kloes voor 't Kroon domein enz. tiendenverhuring. Weineldinge, 9 uur Lenden voor kroondomein. Ierseke, half 11 bij Klaasse verhuring tienden. Burenpolder er onder begrepen. Kruinlnge, 1 uur tiendenverhuring voor Kruinir.ge, Nieuwlande en Oost Inke- lenpolder, Waarde en een deel van Valcke- nisse door not not. Liebert en v. d. Kloes. Dinsdag 12 Juli. Wolfertsdijk, 7 uur tiendenverhuring voor Kroondomein. Goes, op 't stadhuis door not. Liebert en v d. Kloes, voor den rentmeester van het roondomein te Goes en particuliere tiendheffers verhuring tienden te Goes, Ril land en Borsele. Woensdag 13 Juli. Kruinlnge, 11 uur bij Platteeuw door not. Prins 18 H. tarwe in Oomshoek. Oost en West Souburg, door not. Loeff 10 uur in het Zwaantje in 40 perc. en samenvoegingen 2 hofsteden voorerven J. de Witte. 22.0976 H. onder Grijpskerke en Oost- en West Souburg. Kamperland, door not. de Vos 11 uur voor erven v. d. Velde hun hofstede te Kamperland 85,4290 H„ in pacht bjj Abr. Verhubt. 's Gravenpolder, 1 uur by de Koster voor 's Gravenpolder en Hoedekenskerke door not. Liebert en v. d. Kloes tienden verhuring. Misse, voor Nisse, Sinoutskerke, 's Heer Abtskerke en Baarsdorp 2 uur tiendenver huring. Kloetinge, 9 uur tiendenverhuring voor 't kroondomein door not. Liebert en v. d. Kloes. Kapelle, 10 uur door not. Liebert en v. d. Kloes tiendenverhuring in Kap)lle Biezelinge, Eversdfjk, Kattendijke, pastory- tienden van Kattendijke. Donderdag 14 Juli. Borsele by Wabeke door not. de Vos 11 uur de hofstede in pacht by J. P. v. d_ Dries Az. van wylenl. v d. Velde t9 Papen, drecht, groot 54,9460 H. met 3,80 H. bouw" en weiland in Ovezand in 29 perceelen en bij combinatiën. Heiukenszand, bij wed. P. Rijk 10 uur tionden verhuring voor 's Heer Arends- kerke, Heinkenszand en Ovezand. Oudelande, tiendenverhuring voor kroondomein, enz. door not. v. d. Kloes en Liebert in Oudelande, Ellewoutsd(jk, Baar land en Driewegen 1 uur. Vrijdag 15 Juli. Hansweert, bij wijlen L. Bek door not. Prins antieke kast, kachels, kapokbed, 8 kippen en 1 haan, revolver, geit, aardap pels, tuinvruchten te velde. Biggekerke, door not. Huvers by wed. W. Dingemtnse 1 uur 4820 cA. bouwl. in Krommenhoekoheestiaal, veldvruchten, landbouwgereedschappen, menbelen, mest, wilgentronken. Woensdag 20 Juli. Meliskerke door not. Loeff voor K. v. Sluis, de hofstede. Zaterdag 23 Juli. Westkapelle, 1 uur in Het koffiehuis verhuren door not. Loeff 12 perc. bouwl. Vrjjdag 29 Juli. Meliskerke, uur verhuring door not. Loeff land. Juli. Wlssekerke, uur bij wed. v. Damme voor A. v. Leeuwen te Camperland door deurw. Gelner veldvruchten. Woensdag 3 Aug. Kamperland, op de hofstede van v Leeuwen door deurw. Gelner9 uur inspan als AF LOOI' VEIIMIüiTMifeN KM- Stavenisse. Bij de Vrijdag 1.1. gehouden aanbesteding van het maken eener steen glooiing aan den Oud-Kempenshofstedepolder waren 12 biljetten ingeleverd, en wel van de heeren: L. M. Geluk, Tholen, 12165; J. de Jonge, Middelburg, f2144 L. v. Popering, Bruinisse, f2120; J. Duijnbouwer, Scherpe- nisse, f2100; C. Klein, Sliedrecht, f2095; C. Boxman, Haidinxveld, f2085; G. Bolier, Scherpenisse, f 2048; P. Moerland, Stavenisse, f2007; J.Hoek, Oud-Gastel, f 1994;P.Besuyen, Duivendijke, fl985;M. Kleppe, Scherpenisse, 11984; G. Wesdoip, Stavenisse, f 1979.45. Het werk is aan den laatstgenoemden in schrijver gegund. Zaamslag. Kerkvoogden der Nederl. herv. gemeente hebben hedon Maandag aan; bdsteed in 3 perceelen en in massa liet afbreken van de bestaande kerk en consisto riekamer en bet bouwen van een nieuwe kerk met bylevoring der bouwstoffen. Be groeting f18.825. Laagste inschrijver de heer P. J. Wisse alhier voor f18767; en gegund. Rotterdam 27 Juni 1898. Bruine boonen 25. Witte 50 cent lager. Buitenlar.dsche en Meel stil. NieuweTarwe. - 8.— -10.50 Nieuwe Rogge - 5.60 - 6,40 Wintergerst - - Zomergerst Chevalier - - Haver - 3,— - 4 Paarde nbo on en 5,80 6,50 Erwten0,- 0.— Kookerwten. 6,25 - 8 Bruine Boonen - 7,25 8,50 Witte 7,50 9,50 Kanariezaad - 5.— - 6.50 Op de Veemarkt van hei en waren aan gevoerd 242 runderen 338 kalveren, 1247 scha pen ol lammeren, 608 varkens. Depryzen waren als volgtvette runderen le qual. 62, 2e qual. 66, 3e qual. 50 a c. kalveren le qual. 80, 2e qual. 70 a 55 c schapen le qual. 602e qual. 40—Var kens le qual. 36 2e qual. 35 c. 3e qual. 34 c. licht soort 34 a 32. Zeeuwsche EIEREN fS.- a f 3.10. VLAS. 1720 steen blauw. steen wit,steen Groningscb,steen Hollandsch geel.Friesch. AARDAPPELS. Westlandsche Zand f2.35. Westlandsche Klei f 1.75af 1.90. Muisjes f 1.60 a f 1.75. Flakkeesche Jammen f5.50 a f5.80. Champions f 0 a f 3.50. Pooters f 2.75 a f 3,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 5