bijvoegsel „DE ZEEUW" B9 Be verkiezing te Zierikzee. §g| Hage C. Mulder D. en Vis J. C. SCHOOLNIETJWS. GEMENGDE BERICHTEN. Ingezonden Stukken. Briefwisseling. BUHUKHU-llvfc STAND- M A li KT BE li IC HT EN - AFLOOP VERKOOPINGKN ENZ- OPENBARE VERKOOPINGEN van van Dinsdag 14 Juni 1898. Hu onze vrienden te Zierikzee toch be sloten den strijd aan te binden, wekken wij hen dringend op om alle krachten in ts spannen voor onze candidaten. Wij herinneren maar dat ongeveer 500 stemmen indertijd zijn uitgebracht op een antirevolutionairen candidaat den heer Way. Eb dat was nogal voordat er van uitbreiding van kiesrecht sprake was men zou hieruit de gevolgtrekking kunnen maken dat op onze candidaten thans nog meer stemmen zullen, althans kunnen wor den uitgebracht. Waar ditmaal deze drie candidaten zich gaven voor de eer der vlag en 't belang der provincie, daar kome al wie maar immer kan, op om hun een groot stemmencgfer te bezorgen. Maar dan moet ook van Burgh tot Sirjansland alle man in 't geweer ge roepen en van het Zijpe tot de Duinen reeks eenzelfde leus Je kiezers bezielen. Vooral de jongelingen moeten erop uit om in de meest vergeten schuilhoeken van Brie(dor)pe en Houtenpoppe en 't Lagelani vanSchouwen de kiezers te gaan voorlichten. Met persoonlijk bezoek in alle dorpen zullen zij wonderen kunnen verrichten. En indien dan Bruinisse met terzgde- stelling van alle personenquaesties om der zake wil, eens, gelijk in de dagen vands. Karres, den fleren moed grijpen kan om 't met God voor Ned. en Oranje ook bij deze verkiezingscampagne weder eens tot daad te maken, wie weet of het liberalistisch gebouw nog niet eens schudden zou op zijn grondvesten, bij zoo krachtigen aanval. Kunnen wij 't dan al niet toteen overwin ning brengen, deze strijd brenge ons nader aan 't ideaalin de toekomst den Kamerzetel aan de liberale partij te ontwringen. Daar toe is een flinke monstering der troepen, nu reeds, misschien later nog eensdoch een maal voor 't laatst zeker, dringend nood zakelijk. Twee der candidaten zijn ons persoonlijk bekend, 't zijn de heeren Hage en Mulder. Het zijn flinke, degelijke, welbespraakte mannende een een schoolmeester die met zijn tijd meegingde ander een practisch magistraat, die als voorzitter of lid in dgks- en polderbesturen, van wegen- en poiaerbelangen goed op de hoogte is; van den derde den heer Vis vernamen wij dat hij is een ontwikkeld landbouwer alle drie zijn een gang naar de stembus zeer waardig. Zorge men nu maar dat niemand thuis- blgve opdat de tegenstander straks niet zeggezij hebben hunne verdienstelij ko candidaten in de kou laten staan KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te 's Heerenhoek W. Beeckman cand. te Utrecht. Beroepen te Akersloot (toez.) F. S. Knip- scbeer cand. te Amsterdam te Nieuw BeijerlandL. G. Bolkestein cand. te Wijhe te Alten aan den Rijn (toez.) dr. E. J. W. Posthumus Meijjes te Heinenoord te Giethoorn (t.oez.) en te Etershem dhr. J. Ph. Meijnink cand. te Amsterdam te Huizen da. W. R. Kalsboven te Ke8teren te Oldeberkoop ds. W. Meindersma te Vledder. Aangenomen naar Krimpen aan de Lek door ds. J. G. Dekking te Jaarsveld. Bedankt voor Krommeniedijk door T. S. Knipscheer cand. te Amsterdam voor Ankeveen door G. Steenkamer cand. te Utrechtvoor Huins en Lyons door ds. D. T. Uden Masman te Zweeloo voor Twisk door ds. J. Bruining te Warga voor Den Helder door ds. S. Miedema te Anna Paulownapolder. Verbetering. Het adres uit Rilland aan de Synode waarvan ons vorig no. meldt, ging niet uit van het Classicaal bestuur hetwelk daar zijn zetel niet heeft, maar van het Kerkbestuur, gelijk onze correspondent ook meldde de fout ligt bij ons. Geref. Kerken Beroepen te Fijnaart J. A. de Vries cand. te Amsterdamte Winsum ds. D. Steenhuis te Blija. Benoemd tot onderwijzer aan de o. 1. s. te Hoedekenskerke de heer M. Ossewaarde te Wilhelminadorp. Middelburg. Aan het 42ste verslag van de Veieeniging tot het bezoeken der armen, alhier ontleenen wij het volgende: Met genoegen constateeren wij, dat het personeel onzer vereeniging gedurende het afgeloopen jaar geene verandering heeft ondergaanverder zij U medegedeeld, dat de leden van het bestuur bereid bevonden werden hunne respectieve functiën te blij ven waarnemen. Het cijfer van de nieuw ingeschreven gezinnen of personen blijft dalende en be droeg in het afgeloopen jaar niet meer dan 21. Ten deele is die vermindering een ver blijdend verschijnsel, maar voor een groot deel was zij het gevolg van de aanzienlijke vermindering der inkomsten, die ons dwong tot beperking, zoowel van de uitgaven in het algemeen, als bij de beoordeeling van de aanvragen om onier de ingeschrevenen te worden opgenomen. Wezen wij er toeh reeds op in ons vorig verslag, dat voortaan rekening zou zijn te houden met een j aarlij ksch verlies van f 500 aan giften en corporatiën, wij hebben tevens te wijzen op de toenemende ver mindering der contributiën, die van f 1350 gedaald zijn tot f986. Ook aan ingekomen giften en terugbe taalde voorschotten werd aanzienlijk min der ontvangen, zoodat de gewone inkomsten, vergeleken met die over 1896, tenslotte circa f 1245 minder hebben opgebracht. Geen wonder dan ook, dat de rekening, die aanving met een batig saldo, thans een kwaad slot aanwijst van ruim f 373, ondanks verlaging van alle uitgaafposten, die voor verpleging zelfs tot een bedrag van f781. Behandeld werden, zoo voor het eerst als bij continuatie 500 aanvragen, verdeeld ever 121 aanvragers, waaronder 24, die het geheele jaar door en 8, die gedu rende zes of meer maanden wekelijks on dersteund werden, terwijl 59 aanvragers maar eenmaal in behandeling kwamen. Was de financiëele toestand zeer weinig rooskleurig en een beroep op ruimer me dewerking uit dien hoofde volkomen ge rechtvaardigd, ook hier bleek meer dan eens dat, als de nood het hoogst gestegen was, de hulp het meest nabij was. Wij zullen ons daarom niet laten ontmoedigen. Het planetarium, toebehoorende aan het Zeeuwsch Genootschap van Knnsten en Wetenschappen, waarover voor eenige weken een uitvoerig artikel in de Telegraaf voorkwam, was ter reparatie in handen gesteld van den heer P. den Boer, horlo gemaker te Wissenkerke, daar het Bestuur tevergeefs andere vakmannen daarmee had belast. Thans is het den heer Den Boer gelukt, het kunstige instrument geheel ten genoegen van het Bestuur in orde te brengen, zoodat bezoekers van het museum weer in de gelegenheid zullen zijn, het kunstwerk te bewonderen. Tel. Heinkenszand. Zaterdag werd alhier vergadering gehouden voor het Kronings feest. Aangiftenis ingekomen f 468,75. De feestviering werd bepaald op 3 Sept Het programma werd vastgesteld als volgt 8Vs tot 9 uur klokluiden; 9l/s uur brood- bedeeling voor de armenlOVs uur be groeting met de schoolkinderen aan den Burgemeester; II uur schoolkinderen ont halen 1 uur Volksspelen op de vogel weide, mastklimmen, zakloopen, turfrapen 3 uur ringrijderij4Vs uur ringloopen 5Vs uur wielrijderswedstrijd67 uur pauze 7 uur uitreiking prijzen 7Vs uur muziekuitvoering in de tent op 't dorp 10 uur vuurwerk. Vlissingen. Zondagavond is tusschen de Zwartepolder en de Nieuwesluis eene boot waarin een familielid van den roeier Ch. Lems, die te laat aan de boot voor Breskens was gekomen, door dezen en den roeier L. v. Dilst, naar Breskers was overgebrachtop de terugreis omgeslagen of overvaren. Maandagmorgen kwam de |sloep onder steboven aan Kadzand aandrijven, met L. bewusteloos er boven op, zoodat v. D. is verdronken. Hij laat eene weduwe met 8 kinderen achter, en daar 't ongeluk huiten dienst plaats had, zonder recht op {pensioen. Een particulier telegram uit Manilla te Madrid ontvangen, verklaart, dat do toestand op 't oogenblik gunstiger is. On danks den opstand op Manilla is de hoofd stad besloten zieh te blijven verdedigen. Een brief uit Tampa te New-Tork ontvangen, meldt, dat Woensdag het leger van Schafter gereed was om met dertig stoombooten, geladen met munitie, levens middelen en paarden, te vertrekken, toen de regeering hem telegraphisch verwit tigde, zijn vertrek te verdagen. Het ge rucht liep, dat men vier Spaansche oorlogs schepen had bemerkt. Men stelde zich in de haven in veiligheid met het oog op een mogelijken aanval van de Spaansche torpedobooten. Veertien paarden stierven tengevolge van de hitte. Men ontscheepte daarop de anderen Donderdagmorgen. De manschappen bleven aan boord, waar ze opeengehoopt zijn en veel van de warmte hebben te lijden. Een telegram nit Washington aan de Herald meldt, dat het leger van Schafter Zaterdag beslist zich naar Key West zou begeven. Een telegram uit Kingston zegt, dat de kanonneerboot Vixen 400 geweien, vijf tonnen met provisie en 60.000 patronen te Assnrado heeft gebracht, bestemd voor de insurgenten op de Zuid-Oostkust van Cuba. De Engelsche bladen annonceeren een bericht dat de postzegelverzamelaars in be roering heeft gebracht. Eenigen tijd gele den had hg de fabricatie van Engelsche postzegels een klein abnis plaats. Bij ver gissing was in de pap van het papier het watermerk C. A. (Colonial Agency) inge drukt, dat natuurlijk slechts bestemd was voor de postzegels der koloniën. Een klein getal van deze zeldzame postzegels was maar in omloop gekomen. Nu begonnen verzamelaars eu kooplieden ijverig hunne verzamelingen te doorsnuffelen. De éen gebruikte een loup, de ander probeerde met geest van terpentijn den verborgen schat te vindenEén hunner kwam op het geniale idee gebruik te maken van X-stralen, en werkelijk in een zijner exem plaren vond hij het zoo zeer gezochte wa termerk Men belegde eene vergadering, en het einde ervan was, dat men hem 1700 galden voor het hoogst zeldzame pa piertje heeft geboden. In 1899 zal gevierd worden de 100- jarige gevangenschap van den meter. Het is de platina-staaf, welke in 1799 als standaard voor het metrieke stelsel werd aangenomen. Deze bevindt zich te Breteuil bij Parijs, en de massief ijzeren deur, waar achter de gevangene wordt bewaard, is slechts te openen met drie sleutels, waar van één zich te Berlijn, één te Pargs en één te Breteuil bevindt. Sinds 1799 is dit eens geschiedin 1892. In het ziekenhuis te Metz is een man van 104 jaren overleden een Israëliet, Leo Eisenberg, in de wandeling „Rabbi Leib" genoemd. Hg was zeer rijk en dacht eerst op 100-jarigen leeftijd aan het maken van zgn testament. Te Planitz, bij Zwickau, moeten 50 personen door trichinsnziekte zgn aangetast. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Stokken worden in geen geval terng gezonden. Mijnheer de Redacteur Vergun mij een klein plaatsje in uw blad om belangstellenden iets te vertellen over de genotvolle uurtjes door ons met de kinderen uit Goes en hun geleide genoten. Opgewacht door eene groote schare, ar riveerde „de Admiraal" alhier te ruim elf ure. Van de haven begaf „de stoet" zich onder een opgewekten marsch van Hosan na naar den tuin van den heer Verwer, eene mooie gelegenheid tot vermaak. Het was een alleraardigst gezicht de kinderen daar met hnnne van vreugde stralende ge zichtjes te zien spelen en zingen. De da mes en heeren van geleide „mitsgaders" de commissie van voeding lieten niets on beproefd om het der jeugd zoo aangenaam mogelijk te maken. Alle lof voor de verhouding tusschen personeel en kinderen. Te twee ure deed men eene wandeling door de stad en stelde men zich „en co lonne" op voor de Chr. School alhier, wier bevolking voor het gebouw geschaard stond. De heer Oranje trad naar vorea en hield eene warme toespraak tot personeel en kinderen daarbij vooral wijzende op de eenheid van het beginsel, dat beide scho- leu tot grondslag hebben en op hetzelfde doel, dat beide trachten te bereiken, ter wijl hij eindigde met de beste wenschen voor het ouderwijs uit te spreken. Daarna nam de heer Mulder, hoofd der Chr. School alhier het woord, die den vori- gen spreker voor zijne wenschen dankte en ook onze wenschen voor den bloei der Bchool te Goes vertolkte spreker nam deze zoo schoone gelegenheid te baat om krach tig tegen den Leerdwang op te komen, daar dit feest immers bewees, dat men ook zonder boeten en gevangenisstraf wel mid delen kan aanwenden om het schoolver zuim te bestrijden. De heer de Hoogh hierop antwoordende, bracht den lof zijne school toegezwaaid, ook over op de Openb. Scholen te Goes, waar eveneens bet schoolverzuim door de zelfde middelen tot een minimum is herleid (nauwelijks 1 percent). Nadat men omringd door eene groote schare het Oade Wilhelmus had aangehe ven, ging men terug naar den tuin, waar men gezellig bijeen was tot kwart voor vijf, het uur van vertrek. De heer de Hoogh wees de kinderen op de heerlijke voorrechten hun dezen dag geschonken, ook in de gesteldheid van het weder en dankte allen, die tot het welslagen van dit feest hadden medege werkt, waaronder ook de heer Yerwer, wien hij zgn leedwezen uitdrukte, dat dit feest hoogstwaarschijnlijk het laatste zou zgn, want komt het knellende dwangjuk van den Leerplicht dan valt ook het mo tief voor een heerlijk uitstapje als dit. „Nu leven we nog in het land der vrij heid", zei spreker, „maar met boeten en ge vangenisstraf in het verschiet". Met het zingen van Ps. 843 en dank gebed werd dit feest alhier besloten en begaf men zich omstuwd door een talrijke menigte naar de boot.- Langzaam voer de boot onder de opwek kende tonen der muziek heen. Een hartelg k woord van dank aan het comité van uitvoering is zeer zeker hie* niet misplaatst. Het feest slaagde keurig. Genoten de kinderen en hunne geleiders, het deed ook den vrienden vau hier goed hunne medestrijders van elders weer eens te mogen ontmoeten. Gode de eere voor zoovele zegeningen IJ dankend voor de plaatsruimte. Uw. dw. Een Zierikzee8che Kindervriend. Zierikzee, 11 Juni '98. AanNiet geplaatst. De eene helft was reeds elders vermeld, de andere helft was onvolledig. Aan Heeren Berichtgevers! De uitslag der stemmingen behoeft a. s. Vrijdag niet getelegrafeerd te worden. Aan „Eenige Kiezers" te Krabben dijke. Als gij uw naam er onder plaatst, zal de advertentie Woensdag opgenomen worden. Van 9 tot 10 Juni 1898. MIDDELBURG. Ondertrouwd: P. Rosier jm. 24 j. en J- W- Bosman jd. 24 j. C. Joziasse jm. 23 j. en M. Adriaanse jd. 22 j. Bevallen: S. M. Schou geb. de la Vienne z. J. Wattel geb. Minderhout d. L. E. Baljeu geb. van den Broek d. A. Klinke geb. Quaak z. OverledenJ. Corbijn wede van D. de Bree 61 j. M. J. Kommers ongeh. d. 83 j. GOES. Geboren 11, Pieter Hendrik z. v. Johannes Ortelee en Hendrika Maria Snoodjjk. 12, Maria Elisabeth d. v. Pieter Willem den Herder en Maatje Maria En- gelblik. Van 4-11 Juni. VLISSINGEN. OndertrouwdK. W. To- renvliet jm. 18 j. en L. Schroevers jd. 18 jaar. BevallenT. Stecher geb. Wouterse d. W. Bosselaar geb. Wielemaker z. C. J. Bax geb. Van der Werf d. A. Krug geb. Steketee z. J. Breel geb. De Visser d. G. Lure geb. Hollem z. C. Lems geb. Wilkens d. en z. (tweel.) H. S. van Olffen geb. Velge z. - J C. Hebljj geb. B.os z. J. M. Cornielje geb. Van der Eist z P. Verhaagen geb. Gescbiero z. G. Roest geb. Sorgedrager d. - M. J. C. Smit geb. Kloeg d. C. A. C. Balmakers geb. Biaakmans z. M. P. van derBurgtgeb. Ujjtdenhof z. Overleden: A. Wouterse wede van J. Maas 37 j. M. Harpe man van L. de Bruijne 31 j. M. A. Schuurbiers d. 10 m. F. van den Berg z. 7 dg. - R van Belzen man van G. van de Ketterij 29 jaar J. W. Dekker vrouw van J. Ova 65 jaar. Over de maand Mei 1898. SEROOSKERKE. Gehuwd4. J. van den Bosse jm. 25 j. en W. de Bruflne jd. 27 j. 6, J. Wondergem jm. 23 j. en M. de Vos jd. 22 j. W. Poppe jm. 25 j.en P. Poppe jd. 22 j. 11, H. Broerse jm. 23 j. en S. de Bruijne jd. 18 j. 13, H. Tavenier jm. 25 j. en P. Geldof jd. 27 j. Geboren: 1, Maatje d. v. B. Wattel en C. van Keulen. 7, Jan z. v. J. Flipse en J P. Adriaanse. 9, Jasperina d. ran P. Joziasse en M. Me'se. 19, Cornelis Jo hannes z. v. C. A. Verton en P. Maas. Overleden8, Jan Vreke 79 wedr. van J Back. R1LLAND-BATH. Gehuwd: 5, Adriaan Nagelkerke 26 j. jm. te Krabbendijke en Harmina Theodora Brinkman 20 j. jd. te Rilland-Bath. 12, Cornelius Antonius Leonardus Aertsens 33 j. jm. te Schore en Charlotta Maria Vervaeck 27 j.jd. te Rilland- Batb. 11, -Jaoobus Johannes Kalle 25 j. ;m. en Paulina Tieleman 29 j.jd. Geboren 2. Johannis z. v. Jan Bouwens en Helena Smit. 4, Cornelia Pieternella d. v. Jan Vogelaar en Elisabeth Cornefia Boudeling. 5, David Marinus z. v. Jacob Dansen en Jacomina Moerman. 7, Lam- breeht Cornelis z v. Maarten Lobbezoo en Marina Hennekij 19, Marina Pieternella d. v. Marinus Franje en Margaretha de Hamer. 20, Jacoba d. v. Marinus Wisse en Maria Deurloo. Willemina Maatje d. v. Jacob S uit en Pieternella Staal. 24, Cornelis z. v. Janus de Hamer en Janna de Boe. 27, Cornelis z. v. Adriaan Hirdes en Neeltje de Jonge. 28, een onechte zoon. Rotterdam 13 Juni 1898. Tarwe mindere 50 cent lager. Rogge 10 cent hooger. Buitenlandsche stil. Meel levendig. NieuweTarwe. - 8.— -10.50 Nieuwe Rogge - 5.6O - 6,40 Wintergerst - - Zomergerst - Chevalier - - Haver - 3,- - 4-- Paarde nbo on en - 5,50 6,20 Erwten- 0,— - 0.- Kookerwten - 6,25 - 8.— Bruine Boonen - 7,15 8,40 Witte 9,25 10,- Kanariezaad - 5.- 6.50 Op de Veemarkt van heden waren aan gevoerd 266 runderen 455 kalveren, 680 scha pen oi lammeren, 522 varkens. De prezen waren als volgtvette runderen le qual. 58, 2e qual. 50, 3e qual. 42 a c. kalveren le qual. 70, 2e qual. 60 a 50 c schapen le qual. 602e qual. 50—Var kens le qual. 36 2e qual. 35 c. 3e qual. 34 c. licht soort 36 a 34. Zeeuwsche EIEREN f2.40 a f 2.60. VLAS. 3483 steen blauw. 83 steen wit, 1100 steen Groningscb,steen Hollandsch geel.Friesch. AARDAPPELS. Spuische Jammen f3.90 a f4.—. Flakkeesche Jammen f5.50 a f5.80. Getdersche blauwe fO.— a fO.— Zeeuwsche blauwe fO.— a fO.— Champion* fO a f3.50. Footer* f2.75 a f 3,—. Wadden f 0.— a fO.— Westlandsche Zand f3.— a f3.50. AXEL, 12 Juni 1898. Oude Tarwe f af Nieuwe Tarwe f 12.25 a f 12.50. Rogge f8.— a f Nieuwe Wintergerst f8.50 a 18.75. Zomergerst f a 1 Haver f7 50 afS.—Kookerwten f a t Voererwten f7.50 a 8.— Paardenboonen f7.50 a f8.—. Lijnzaad f a f Koolzaad f a f Alles per 100 kilo. Aardappelen f6.— af—, per 100 K.G. Middelburg. Woensdag werden door not. de Vos publiek verkocht, de volgende te Middelburg gelegen perceelen: lo. een huis, schuurtje en erf, Oude Arnemuidscho voetpad, T 84, aan D. A. Tilroe alhier voor f676 2o. een dito T 83, aan J.P. Meijboom alhier voor f 603 3o. een huis en erf T 85, aan C. Janse alhier voor f1025. Ierseke. Vrijdag werd door r,ot. Mulock Houwer in de Oesteibeurs publiek verkocht: lo. 1.0440 H. bouwl. in den Olzendepolder aan dhr. J. Boone te Kruininge voor f690 per 3924 c.A. of den hoop f 1835.78. 2o., 5o., 7018 c.A. bouwland Molenpolder samen voor f937 per gemet of den heop f 1675,80 aan dhr. C. A. E. Sauer alhier60. 4815 c. A. bouwl. Steeweg voor f810 per gemet of f 993,92 den hoop aan dhr. C. Sonüe alhier. 7o. 87 A. weiland voor f665; of den hoop f1030,96 aan dhr. E. de Jonge alhier. 80. 2890 c.A. bouwl. Teekenburgschen Weg voor f 710 per 3924 c.A. of den hoop f515,54 aan dhr. J. M. v. Weele q. q. te Goes. Dinsdag 14 Juni. Goes, half 2 in de Prinse door deurw. Hollmann voor C. v. Damme 2 H. lucerne- klavers in Frederikpolder, in 6 perc.en voor M. Berrevoet 3 H. luoerneklavers in Oosterlandpolder. En voor W. L. Harthoorn 76 Aren in Baarsdorp le en 2e snee. Grijpskcrke, 10 uur door not. Tak af braak op Molenbaix. Woensdag 15 Juni. Zierikzee, 12 uur in Concordia door not. Franse een bakkerij Appelmarkt. Donderdag 16 Juni, Kloetinge, 2 uur bij Akkenaar door not. Mulock Houwer kersen in Goes, Kloe tinge en 's Gravenpolder. En voor de heeren Burger 13i/s H. hooigras in Kloetinge en 's Heer Abtskerke. Voor dhr. A. M. Poman Kakebeeke 6,3425 H. hooi- en nagras in Goes en 's Heer Arendskerke; en voor dhr. G-Ha. rinck 8307 cA. dito. Vrijdag 17 Juni. Kapelle, by Hanson 7 uur door not. Houwer kersenen pruimen in boomgaarden in Kapelle en Biezelinge. Goes, bij inschrij ving de kersen in boom gaarden van de heeren de Fouw en Pilaar te Oudelande. Biljetten voor 18 Juni bij not. Pilaar Kapelle, 6 uur in de gemeenteherberg, door not. Liebert en Pilaar kersen, pruimen, enz. in Kapelle, Goes, Kattendjjke, Kloetinge. Zaterdag 18 Juni. Kloetinge, 1 uur bij Akkenaar door not. Pilaar 2 veeren bedden met toebrhoo- ren, vergulde pendule, statenbijbel met ko peren beslag, wekker, kleeden, eikenbouten linnenkast, kippenren, 6 hoenders, goud en zilver enz. Kapelle, 3 uur bij Hanson door not. Liebert kersen in boomgaarden onder Kapelle. Maandag 20 Juni. Batk, bij dhr. J. v. Boven door not. Prins 12 uur mahoniehouten linnenkast, dito secretaire, 2 tafels, stoelen, ledikant, kachels spiegels, schilderen, karpetten, kleeden enz Dinsdag 21 Juni. Hulst, hotel Graanbeurs door not. v. Rijsoort v. Meurs voor den ontvanger der registratie en domeinen, ook volgen le dagen, telkens 9 uur bij instel en 30 Juni en volgende dagen toewijzing 495 H. 77 A. 32 cA. ingedijkte staatsgronden in Sreftinge, Aanwijzing 14 Juni aan den uitwaterings duiker van deu nieuwen polder en 15 Juni op den zeedijk van den Prosperpolder Wjj de oude haven van Clinge. Goes, in de Prins van Oranje half 8 door not. Houwer voor wed. H. Janse een winkelhuis St. Jacobstraat en een huis Oostwal 106 cA. Woensdag 22 Juni. Krabbendijke, 11 uur door not.Mulock Houwer bij Krijger 8,23.80 H. tiendvrjj gedraineerd bouwland in Monnikenpolder, in pacht bij dhr. Vogelaar. Donderdag 23 Juni. Ierseke, 3 uur door not. L. Liebert inde Oesterbeurs het hotel de Oesterbeurs. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Tak de stalhouderij Heerengracht met woonhuis, koetshuis, stallingen enz. Zaterdag 25 Juni. Arnemuiden Calandspolder Sloe 1 uur door not. Tak 4 menwagens, huifwagen, saxploeg, koksploeg, voorploeg, driescharige ploeg, wentelploeg. 2 Hollandsche ploegen, 9 ijzeren eggen, 1 heitelegge, rolblokken, molbord met ketting, veldslede, kooktoestel zaaimachine, veebascule, roeiboot met toe- behooren, meubelen enz. Woensdrecbt 10 uur bij Leyten nabij den Anna Mariapolder 200 H. koolzaad in den in 1896 ingedijkten Anna Mariapolder onder Rilland Bath voor de heere7 F. Hom- bach te Hulst en E. Moors te Hoogerheide. Inl. deurw. Ponne te Bergsn-op-Zoom. Maandag 27 Juni. Driewege, 12 uur bij v. Strien door not. v. d.Kloes voorerven wed. Leijs 1,8990 H. boomgaard. Woensdag 29 Juni. Koudekerke, in Pax Intrantibus 10 uur door not. Loeff de hofstede en landen onder Grjjpskerke en Koudekerke en de ar beiderswoning met schuurtje aan de Seis- straat samen 27,7958 H. van K. v. Slug's te Hoogelande. En 2 perc. wei- en bouwl. van dhr. P. Visser tegenover de hofitede van Jan de Witte. In 41 pee. en samenvoegingen. Kijkdag 27 en 28 Juni-9—12 en 1-4 uur. Dondeidag 30 Juni. Hulst, ook volgende dagen 9 uur toe wijzing land Saeftinge. Vrijdag 1 Juli. Grijpskerke, door not Loeff 1 uur bij K. v. Sluis, veldvruchten en gras. Donderdag 6 Juli. Gryp kerke, op hofstede K. v. Sluijs 10

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 5