op Donderdag 9 Juni 1898, OPENBARE VERKOOPINGEN MARKTBERICHTEN. een trein overreden, de beide btenen werden hem afgereden hij stierf aan de gevolgen Te Mldlum stierf dezer dagen een kindje sedert is de moeder malende en zegt dat zij 't kind vermoord hetft door 't de hand op neus en mond te houden. Te Oosterhout zijn Maandagmiddag twee mannen in 't veld door den bliksem getroffen, een bleef op de plaats dood. Te Amersfoort is een jongeling bij net zwemmen verdronken. Te Water graafsmeer is een 2 jarig knaapje in een sloot nabij het huis verdronken. Een koopman in pluimgedierte ver trok den 12en Mei om 4 uur 's morgenB per hondekar uit Putte (N. Br.) naar Ant werpen op geen vijf minuten afstands Van zijne woning, in de onmiddellijke na bijheid der Belgische grens, krijgt bij plot seling met een zwaren stok een slag in den nek. Hij spingt over de honden heen van de kar, maar ontvangt tegelijkertijd met een ijzeren voorwerp, waarschijnlijk een boksbeugel, een slag op het been, waardoor hij ter aarde stort. Terwijl een der beide aanvallers hem op het hoofd en borst sloeg en trapte, doorzocht de andere zijne zakken, ontnam hem zijne portemon- naieen een portefeuille,waarin papieren geld, samen ter waarde van 950 francs, en trachtte hem daarop met zijn eigen mes dood te steken. „Maak hem maar gauw af", zeide de een; ,,'t is niet meer noodig", antwoordde de ander, „hij heeft al genoeg." Daarop verwijderden zich de beide aanvallers, den armen man, uit verscheidene wonden bloedende, voor dood latende liggen. Deze kroop daarop naar eene nabijgelegen woning, waar men, tengevolge van het vrotge mor genuur, niets had gehoord. Hoewel zijn toestand op het oogenblik redely k is, is hij nog niet buiten gevaar. Men vermoedt dat de daders reeds eenige dagen in die streek rondzwierven. Vermoe delijk is een van hen een gedeserteerde soldaat, afkomstig uit Zundert, thans te Antwerpen verblijf houdende, een man die in die streken gevreesd is door zijne ruwheid en buitengewone lichaamskracht Daar zitten ze In het Geestmer Ambacht (Noord-Hol land) zijn in 4 weken tijds ongeveer 10.000 ratten gevangen. Het stellen eener premie op het dooden dezer dieren is daar dus een winstgevend bedrijf. De schade, welke zij veroorzaken, bestaat voornamelijk in het uit den grond halen en wegsleepen van de pas gezette koolplanten. Duizenden bij duizenden plan ten gingen daardoor verloren, en de boeren hadden bovendien handen vol werk met herplanten en nog eens herplanten. Zaterdagmiddag stierf te Utrecht een vijfjarig knaapje. De moeder verzweeg dit voor den vader en dwong een ander broertje om bij 't doode kind te slapen. Dit kwam uit toen de vader Zondagmorgen de kinderen kwam wekken, 't doode knaapje vond en 't andere over 't slapen bij 't doode kind zijn beklag deed. De man riep de hulp der buren in die voor 't lijkje en voor 't knaapje zorgden. Een lekker slaatje. Er worden ver schillende tribunes opgericht te Amster dam om tijdens de inhuldigingsfeesten den intocht en den optocht goed te kunnen zien, alle plaatsen kosten f20, ook zijn er van f 15 en f10. Aan een der tribunes wordt een bar verbonden. Samen brengen zij f4500 op. Visschers onder Sexbierum ver zekeren dat zij bij hunn e komst uit zee dagelijks worden opgewacht door twee schapen die niet tevreden zijn voor men ze een rauw harinkje heeft laten verorbe ren, waarna ze welgemoed naar hunne weide terugkeeren. Een tractatie die hun wel bekomt. Het klinkt wel zonderling een schaap dat dierlijk voedsel eet. Doch het zal waar schijnlijk wel hier van daan komen dat de haring zout is en een schaap is dol op zout. Ee» groote brand vernielde Zaterdag eene kolenmijn bij Dortmund 43 mijn werkers werden gedood en 6 gewond. Bij een ontploffing in het fort San Julian te Cartagena, zijn 10 menschen gedood en 62 gewond. Te Calcutta is gisteren een oproer uitgebroken. Een dokter die zocht naar een geschikte plaats voor een ziekenhuis, werd door het volk met steenen gegooid. Hij schoot twee menschen dood en kwetste er twee. Ook in het Oosten van üuitschland is het boos weer geweest. In Posen zijn verscheidene menschen door den bliksem gedood, riddergoederen in de asch gelegd, en is door hagelslag onberekenbare schade aangericht. De bekende Amerikaansche socioloog EdwarJ Bellamy is overleden. Zijn naam kreeg nu zeven jaar geleden een Euro- peesche vermaardheid, toen hij, onder den titel van L o o k i n g Backward, een fantaisie ever het leven in het jaar 2000 in het licht gaf. Te ParijB heeft een arrestatie van een dief plaats gehad op een wijze die zeker wel tot de zeldzaamheden behoort. Een winkelbediende werd op heeterdaad betrapt op een kleinen diefstal, welke bi) in een byouterie-winkel pleegde. Hij werd door een inspecteur van politie gearresteerd en naar bet politieburean geleid. Zonder zich te verzetten, volgde de dief den in specteur. Bij een brug gekomen, trapte hij zijn geleider plotseling gevoelig op den voet, waardoor deze zijn arrestant even los liet, die van deze gelegenheid gebruik maakte om oter de brugleuning in de Seine te springen. De moedige inspecteur bedacht zich echter niet lan^, en sprong den koenen winkelbediende na. De dief bleek een goed zwemmer te zijn, maar de dienaar van de heilige Hermandad was hem in dezen tak van sport toch de haas. Weldra had de politieman zijn arrestant ingehaald en nu ontstond er in het natte element een worste ling. Spoedig waren de krachten der beide strijders uitgeput en terwijl zij reeds op het punt waren te verdrinken, kwamen eenige visschers met hun bootjes te hulp, die den inspecteur en zijn prooi op het droge brachten. Het verschrikkelijk ongeluk waardoor onlangs de stoutmoedige Newfoundlandsche robbenvangers werden getroffen, is buiten gewoon, en, gelukkig, zeldzaam te noemen. Volgens de verhalen van hen, die de ramp overleefden, kreeg het stoomschip „Groen land" op ongeveer 30 mijlen van kaap Bonavista een groot aantal zeehonden in het gezicht en onmiddellijk werden drie troepen jagers in verschillende richtingen over een ijsveld gezonden om de dieren te dooden en aan boord te brengen. Plotseling stak een storm op en het ijsveld kwam in be weging. Het stoomschip, aan alle zijden door ijs omgeven was Diet in staat de mannen te bereiken, die op de schotsen wegdreven. Den geheelen nacht en den daaropvolgenden dag sneeuwde het onaf gebroken en hevig door en de koude was was vreeselyk, De ongelukkige robbenvan gers, van hun scheiden door een onover- komenlijke watervlakte, liepen doelloos rond tot zij uitgeput waren. Blootgesteld aan de woede van den storm, de hevige koude, het zilte zeeschuim en het gemis van zelfs de geringste schuil plaats, was hun toestand verschrikkelijk. Zij trachtten zich zoo goed mogelijk tegen het weder te beschutten. Eenigen maakten vuur van touwen en roosterden een zeehond maar na den tweeden nacht, doorgebracht op het ijs, waren velen omgekomen. Ver kleumd en verstijfd van koude, sommigen stervende, boden de overlevenden een droe ven aanblik, toen de „Groenland" er ein delijk in slaagde hen te bereiken en de redders op het ijs naderden met voedsel en geestrijke dranken. Maar velen waren toen reeds dood, sommigen waren bewus teloos, anderen hadden alle gevoel verloren en spraken wartaal, nog anderen stierven toen hun redders hen bereikten. Nadat de levenden versterkt waren en zooveel lijken aan boord waren gebracht, als mogelijk was, nam de „Groenland" de terugreis naar St.-John aan, op welken tocht zij tweemaal gevaar liep te veron gelukken. Hartverscheurende tooneelen vielen voor, toen het schip aankwam en de vijf en twintig lichamen er hadden in het geheel acht en veertig mannen het leven verloren aan land gebracht wer den. De begrafenis had den volgenden dag plaats en de gouverneur en de leden der regeering fungeerden als slippendragers. -Te Kattswitz is een huis ingestort waarbij vier personen ernstig gekwetst werden. Verscheidene menschen worden vermist. Brin, minister in Italië en Aarts hertog Leopold van Oostenrijk zijn over leden. In Tartarijeworden uien, prei en knoflook als odeur beschouwd. Eene Tartaarsche schoone maakt zich zeer aantrekkelijk, door als zij uitgaat, haar gelaat en handen met een versch gnsneden ni in te wrijven! Te conserveeren. De bekende Deen- sche zoöloog August Pjelstrup, die zich naam maakte door zijn methode om melk zonder suiker te condenseeren, heeft thans een nieuw procédé gevonden om vleesch te conserveeren. De ontdekking heeft na een proeftijd van drie maanden in de slachterij te Odensee practische resultaten opgeleverd. De methode is, evenals de meeste practisch bruikbare ontdekkingen, zeer eenvoudig. Zij beruBt op het principe, het bloed, dat de grootste factor van het bederf is, zoo spoedig en zoo volkomen mogelijk te verwijderen. Het te slachten dier wordt met een revolver, die, om den schedel niet te verbrijzelen, met hagelpa- tronen geladen is, midden voor den kop geschoten. Op hetzelfde oogenblik, terwijl het zonder pijn verdoofd neervalt, opent de slachter met een mes de eene hartkamer, waardoor al het bloed uitgeperst wordt. Onmiddellijk daarop wordt een zoutoplos sing, die sterker of zwakker moet zijn naarmate het vleesch langer of korter voor het gebruik geconserveerd moet blijven, door middel van een spuit door de andere hartkamer in alle aderen van bet dier geperst. Het geheele proces duurt slechts eenige minuten en toch is het slachtdier even goed geprepareerd als na eene behandeling van verscheidene dagen met de oude met hode. Het wordt verder op de gewone wijze aan stukken gehakt en is dan geheel klaar om geëxpor eerd te worden. Op de algemeene vergaderingen van de slachte ryen te Odensee en Aarhnus is Fjelstrup's methode nauwkeurig onderzocht en door alle deskundigen met waardeering ontvan gen. Alle berichten uit de plaatsen, waar het aldus behandelde vleesch aan de markt gebracht werd, luiden gunstig. De menschelijke stem. Weet men, hoeveel verschillende klanken) de mensche lijke stem kan voortbrengen i Meer dan zeventien en een half trillioen, of, om het juiste getal te noemen 17.592.186.044.415. Veertien direct werkende spieren geven 16383 klanken dertig indirect werkende geven 173.741.823. Wanneer deze 44 spieren in combinatie fungeeren, komt men tot het enorm getal van veertien cijfers, hierboven aangegeven. De omvang der menschelijke stem, haar „regime", zooals musici zeggen, loopt bij verschillende per sonen van een tot drie octaaf. De mannen stemmen staan een ectaaf lager dan de vrouwenstemmen, welk verschil toe te schrijven is aan de omstandigheid, dat de laiynx van den man breeder is en de stembanden langer zijn, dan die van de vrouw. Een grapjedat niet mee/iel. In een tweede klasse coupé van den onderaardschen spoorweg te Londen zaten dezer dagen be halve drie of vier andere passagiers, ook een als grappenmaker hekend staand jongmensch en een ietwat onbeholpen oude heer, oogen- schijnlijk een zeer verstrooid, kortzichtig ge leerde. De raanpjes stonden geheel open en daar de oude beer gedurende de reisïast kreeg van den tocht, stond hij op om zijn jas aan te trekken. Heel voorkomend sprong het grappige jongmensch op om den waardigen gentleman daarbij behulp zaam te zijn, bij welke gelegenheid zijn listig ronddwalende oogen een tamelijk groote whiskyfiesch ontdekten, die uit een der zakken van bet ouderwetsche kleeding- stuk kwam kijken. Onmiddellijk nam de jongeling deze ge legenheid te baat, om een grap uit te ha len en zonder dat de oude heer of een der medereizigers bet bemerkte, liet hij de verdachte fiesch Bnel in een zijner eigen jakken verdwijnen. Nadat de oude beer hem beleeid bedankt bad en weer was gaan zitten, haalde de jonge man de gekaapte fiesch te voorschijn en offreerde den rechtmatigen eigenaar met het bemin nelijkste gezicht van de wereld een kleine hartversterking. Zooals de grappenmaker had verwacht, herkende de oude heer zijn flf-sch niet meer, doch nam een gereser veerde houding aan en zeide ernstig „Dank u, mijnheer, ik diink nooit." De komiekerige snuiter iiet zich hierdoor niet uit het veld slaan en zeide fijntjes glim lachend „O, dat beteekent niet mynheer, dit merk zal u geen kwaad doen, het is wat extra-fijns! De oude heer bleef hij zijn besluit en sprak hoogst ernstig Jonge man, wanneer ge zoo doorgaat met whisky te drinken, dan zult ge op uw veertigste jaar een ge broken man zijn. Wat mij betreft, ik heb in mijn geheele leven nog geen druppel alcohol gebruikt en ik zal daartoe ook nooit te bewegen zijn Men zag het den jongen man aan, dat bij zich geweld aandeed om niet nit te proes ten, douh hij hield zich goed en antwoordde met de meeste hoffelijkheid Nu, wanneer dat het geval is, zal ik er niet verder op aandringen, maar daar ik geen geheelonthouder ben, zal ik zoo vrij zyn, op nw gezondheid te drinken. Hij zette de whiskyfiesch aan den mond en nam een fikschen teug. Op hetzelfde oogenblik echter liet hij de fiesch vallen en hoorde men een krachtige verwensching. O 1 o jammerde de jongeling, terwijl hij met heide handen den mond vasthield, als het maar geen vergift geweest is! Mijn keel is totaal verbrand! Nu eerst ontdekte de oude heer zyn verlies en zeide tot groot vermaak der andere passagiersZoo, zoo, jongeman, een volgende maal zult ge wel niet zoo vlug uw vingers uitsteken naar eens andors goed. Ik ben dr. Bertens en deze fiesch bevatte kinine en andere medicamenten, die wel niet vergiftig zyn, maar waarvan ge to h een paar dagen plezier kunt heb ben 1 Aan de eerstvolgende halte stapte de grappige jongeling uit. NAGEKOMEN ADVERTENTIE. De Notaris HUVERS te Middelburg is voornemens des avonds 8 uren, op de bovenzaal der Sociëteit „de Vergenoeging", aan de Groote Markt, te Middelburg, in het openbaar te verkoopen No. 1. Een WINKELHUIS en ERF te Middelburg, aan de Vlas- markt, wijk K no. 148. No. 2. Een WOONHUIS en ERF te Middelburg, aan de Vias- markt, wijk L no. 15. No. 3. Een WOONHUIS en ERF met LOODS te Middelburg, aan de Schuitvlotstraat, wijk O no. 298. Bezichtiging daags vóór en op den dag van verkoop van 1012 en 2—4 uur, op vertoon van permüsiebiljet. Breeder bij biljetten. Inlichtingen geeft de Notaris. Vrijdag 27 Mei. Vlissingeii, bij dhr. v. d. Linde Groots Abeele door not. de Vos timmermans-, met selaars en schildersgereedschap, meubelen, kruiken, likeuren, glas-, koper- en aardewerk, verplaatsbaar varkenshok. Te zien daags voor en op den koopdag. Donderdag 2 Juni. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Tak lo. een huis Nedersttaat 135 cA. 2o. een huis en tuin 403 cA. Noord singel. 3o. 212 cA. bouwterrein. 6o. een huis en tuin Wal B 48. Te zie» 1 en Juni 10-12 en 2-4. Zuidzaude, voor A. Risseeuw door not. Lansen Croin uur een winkelhuis met wagenroakerswerkplaats, erf, enz. 6 Aren te veilen iu 2 perc. en bij accumu latie. En wagenmakersgereedschappen en houtwaren. Vrijdag 3 Juni. C'olijnsplaat, in de Patrijs door not. Roelof en Tak voor mevr. Blussé de Jongh in 8 perc. en in massa 9 H. 40 A. 70 cA. bouwland. Maandag 6 Juni. Goes, IDA uur in 'tSlot verpachting door not- Prins van gras en nagras op de taluds en bermen en in de slooten van den spoorweg Roosendaal—Viissingen. Dinsdag 7 Juni. Goes, door not. mr. Liebert 3 uur bij Ver wer door Kerkmeesters der R, K. kerk voer 7 jaar verpachten 20540 cA. bouwl. in Borsele, Terixhoek17127 cA. id. en we- geling 'sHeer Abtskerke Poelhoek; 10730 cA. id.; 3960 cA. id. 1.2004 cA. bouwl., wegeling en watergang a daar in Klaas- winkelhoek 1.6230 H. id. en weil., 2.5760 H. weiland in Nisse, Schagtstreke. Woensdag 8 Juni Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. de Vos lo.en 2o. huizen, schuurtjes en erf Oude Arnemuidsche voetpad T 83 en 84. Arneinuiden, uur door not de hofstede van Joh. Crucq in Arnemuiden en Middelburg, groot 28 H. 91 A- 40 cA, Donderdag 9 Juni. Middelburg, door not. Huvevs 8 uur in de Vergenoeging lo. een winkelhuis en erf Vlasmarkt K 148 2o. een woonhuis en erf L 15 aldaar. Te zien 8 en 9 Juni 10-12 en 2—4 uur. Dinsdag 21 Juni. Hulst, hotel Graanbeurs door not. v. RJisoort v. Meurs voor den ontvanger der registratie en domeinen, ook volgen Je dagen, telkens 9 uur bij instel en 30 Juni en volgende dagen toewijzing 495 H. 77 A. 32 cA. ingedijkte staatsgronden in Sieftinge. Aanwijzing 14 Juni aan den uitwaterings duiker van den nieuwen polder en 15 Juni op den zeedijk van den Prosperpolder bij de oude haven van Clinge. AFLOOP YERLÖÖFIIWLN ENZ- Kruiningen. Door not. Prins werd heden verkoctit voor Erven S. Verlar6 alhier, lo- Woonhuis en Erf aan H. A. Marcusse alhier voor f 2500. 2e. Weiland in IJersewaardhoek alhier per Bloois [gemet voor f 599. Kooper dhr. a. Rijk Lz. Goes. Behalve le perc. onkosten autorisatie f 15 en losse goederen f 50 en op de koopsomme 8Va pCt. Donderdag 26 Mei. Middelburg in Nederlandsch Koffiehuis verbouwing Magazijn firma M. H. Boasson en Zn- Vrijdag 27 Mei. Borsele, in de direetiekeet 2 uur herstel, enz. der werken geraamd op f25532 aan 't waterschap Ellewoutsdijk—Borsele. Be stek a 55 cent bij dhr. Beenhakker. Wisselt erke, Directiekeet Anno Friso- polder 10 uur verbeteren en onderhouden der waterkeerende werken. Zaterdag 28 Mei. Walzoorden, 11.50 uur onderhouds werken waterschap Walzoorden. Raming f5586.88. Zaamslag, door 't bestuur var. de Mar- garetha-, Kleine Huissens- en Eendragtpol- ders 2 uur herstel enz. der werken. Ra ming f9536. Bestek bfi dhr. Wortman. Cadzand, Bestuurlokaal waterschap Tienhonderd en Zwarte 2 uur onderhouds werken. Breskeus, Directiekeet Nieuwe sluis IO1/2 uur onderhoudswerken waterschap Oud en Jong-Breskens. Raming f9787. Vrfidag 3 Juni. Middelburg, Provinciaal gebouw 11 uur het verlagen en herstellen van strandhoofd no. 8 aan de Oude Hoeve aan de Noordzijde vaa het eiland Schouwen, behoorende tot de zeewerken in Zeeland. Raming f2000. Aanwijzing 27 Mei op de plaats. Zaterdag 4 Juni. Cats, Gemeentehuis 10 uur onderhouds werken Leendert Abrahampolder. Begroo ting f3640.76. Aanwfizir.g 28 en 31 Mei. Vrijdag 10 Juni. Middelburg, 11 uur Provinciaal bestuur voorziening der boorden van het kanaal van Terneuzen. Aanwijzing 3 Juni. Vrijdag 17 Juni. Middelburg, Prov. bestuur 11 uur herstel der stiandhoofden te Noordwelle voorden steenen lichttoren. Ram. f 1500 Aanwijzing 10 Juni. Zaterdag 28 Juni. Middelburg, door den polder Walcheren 11 uur onderhouds- en vernieuwingswerken dienst 98 van de Noordwatering. tSTAiYU™ Van 24 tot 25 Mei 1898. MIDDELBURG. Getrouwd J. H. van Lin- donk jm. P4 j. en J. Klap jd. 30 j. Bevallen: C. Eimfin geb. den Engelsman z. M. Davidse geb. Francke d. E Hufibregtse geb. van den Broeke d. Overleden J. Bostelaar wedr. van P. van Maldegem 81 j. S. A. Spitsmaker wede van J. H. Pundke 79 j. GOES. Geboren24, Pieter z. v. Willem Walrave en Maria Elisabeth de Wijs. Overleden: 23, Cornelia Wilhelmina Pol derman 63 j. wede van Daniel Adriaan Oerlemaris. Van 14 tot 21 Mei. VLISSINGEN. OndertrouwdL. A. Kreber jm. 23 j. en F, Spoel jd. 23 j. Getrouwd: A. D. A. Bulteel jm. 23 j.en H. P- de Zitter jd. 23 j. J. Meerman jm. 26 j. en G. Visser jd. 30 j. A. J. Buisman jm. 20 j. en M. Christiaanse jd. 25 j Bevallen J. M. Snikkers geb. Lufimes z. C- M. S. de Hondt geb. Steinz z. J. Schuit geb. Antheunisse z. A. M Kloeg geb. Botting d. M. A. Pluimets geb. Schardus d. C. Coivelefin geb. Byleveld z. C. de Jongh geb. Wal) ave d. P, Jilleba geb. Huibregtse d. A. C. Desloover geb. Odem z. M. E. A. J. Kemeling geb. Eikelens d. J. Gillissen geb. Fefi' d. N. Mudde geb. Nagtegaal z- en d. (tweelingen). Overleden: A. Daane wed. van H. de Pagter 77 j. W. H. Edelman man van H. L. van Deficit 61 j. M. Sierevogel man van S. G- Scbfif 58 j. J. Vos man van J. Houtzager 66 j. C. Moerland d. 4 m. - M. W. Smit d. 8 w. H. van Wfik z. 22 m. VLISSINGEN 24 Mei 1898. Boter f .85 a f —.70 per kilo. Pieren f3.20 af—.— per 104 stuks. GOES, 24 Mei 1898. Handel en aanvoer waren van zeer weinig beteekenis, in de prfizen der granen was geen verandering. OudeTarwef af Nieuwe Tarwe f9.50af 10. Rogge f6.— a f6.25. Win- tergerst f af-.—. Zomergerst f a f - Haver f 4.— a f4.50. Bruineboonen f a f Paardenboonen f—a f - Koolzaad f a f—.—. Groene Erw ten f—a f— Versche Boter: f-.32 a f36. Eieren f - .621/, a f - .75. Op de veemarkt waren aangevoerd 16 stuks hoornvee en 2 schapen. De handel was gering. OOSTBURG, 25 Mei 1898. Oude Tarwe 10.—af0.~. Nieuwe Tarwe f9.75 a f 10.—. N. Rogge f6.50 a f 6.75 N. Wintergerst f 8.80 a f 9.20 per honderd kilo Zomergerst f850 a f8.80 per honderd kilo Haver per 100 kilo 17.80 a (8.— Kookerw- ten fO.— a fO.—Erwten i6-80 a f7.— Paardenboonen f 6.50 a f 6,75. Koolzaad af—.—. Waar 't niet er hij staat, is de prfis por H. L. Rotterdam 23 Mei. Ter graanmarkt van Maandag was de handelsbeweging in bin- nenlandsche granen als volgt: TARWE werd flauw alsvoren verkocht. Per heet. f8.75 a f 11 en per 100 kilo f 12.50 a f 13.70. ROGGE onveranderd. Naar deugd verkocht van f5.60 tot 16.50 en puike Zeeuwsche nog daarboven. HAVER met tragen kooplust, 20 cent per heet. lager. Per heet. f3 a f4.10 en per 100 kilo f7.60 a f8.20. PAARDEBOONEN 20 cents lager, f5 60 a f6.20. "WITTE BOONEN die in puike kwal. schaarsch voorkomen, zfin in deze soort 25 cent hooger verkocht, overigens onver anderd. Naar deugd f9 a f 10.10. BRUINE BOONEN vondsn prijshoudend plaatsing, f7.25 a f8.50. ERWTEN komen schaars voor. KANARIEZAAD onveranderd f5 a 16.50. ZEEUWSCHE EIEREN f2.80 a f2.90. MAIS per 2000 kilo: Amer. Mixed f92 f102; idem uit zeeboot f91—f95; idem atoomend f 91 f 95idem Mei aflading f 92— f95; Odessa f109—f 114; Cinquantin f118 -f120. MEEL. Vorige week werd het stiller in zaken en deze beperkten zich tot consumptie- verkoopen. Lagere offerten in 't bijzonder van de inlandsche molens wekten den verkoop niet op, ook daar winstnemers onder de no teeringen. Heden was er weinig handel, niettegen staande dat Amerika en Londen hooger afkwamen. Rotterdam, 24 Mei. Ter veemarkt van Dinsdag waren aangevoerd: paarden, 2324 runderen, 811 vette, 384 nuchtere kalveren 695 schapen. 712 varkens, 317 biggen. De prfizen waren als volgt: Runderen le kwal 58, 2e kwal. 50, 3e kwal. 42. Kalve ren le kwal. 74, 2e kwal. 62, 3e kwal. 50. Schapen le kwal. 62, 2e kwal. 44, 3e kwal. 88 Varkens le kwal. 37, 2e kwal 35 3e kwal. 32 c. Alles per kilo. Zoo de Heer wil hopen onze geliefde ouders Janus Smaliegange en Anna Jacoba Spruijt op 28 Mei a. s. hunne veertig' jarige Echtvereeniging te gedenken. Namens hunne dankbare kinde ren, behuwd- en kleinkinderen. Ellewoutsdijk, Mei 1898. Heden overleed, na een langdurig lijden, zacht en kalm, de heer P. A. RIJK, inleven landbouwer te Wolfertsdyk, geacht en geëerd door allen, die hem in zyn zorgzaam leven hebben gekend. Namens de familie, M. RIJK. Wolfertsdyk, 23 Mei 1898. V* Voor de zeer vele blijken van belangstelling zoowel van hier als elders op 17 Mei ondervonden, betuigen de onder- geteekenden namens kinderen, behuwd- en kleinkinderen hunnen hartelijken dank P. DEN BOER. J. A. J. DEN BOERSprenger, Middelburg, 25 Mei '98,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 3