ut Aanbesteding. hypotheekbank, Is Noord-Beveland. Meubelen en Huisraad, AANBESTEDINGEN De Zeeuwsche Ingezonden Stukken. MARKTBERICHTEN- Opneming Wegen BUKGRHÜ.IKË STAND- 1 AMEMMTIEI I Op Woensdag 4 Mei 1898, Maandag 9 Mei 1898, het afbreken en herhou wen van zijn KOFFIEHUIS, mandant te Amsterdam bevonden, zonder aanleiding aangevallen zijn door twee welgekleede mannen, die onder den invloed Tan sterken drank schenen te verkeeren. De Majoor kreeg met een mes drie vreeseiijke sneden in het hootd, zoodat het bloed letterlijk uit de wonden stroomde terwijl mevrouw Van Rossum een steek ontving, die door haar hoed echter eenigs- zins tegengegaan werd. De Majoor is uiterst zwak door bloedverlies en beiden hebben veel geleden. Goudsche pijpen. In het eerst van de 17e eeuw rookte men nog uit kortepijpjes met kleine koppen en dikke stelen. De kop pen waren in 1640 reeds grooter en de stelen dunner geworden, maar de pijpen bleven nog kort. Yan Diemenbroek zou, om het midden der 17e eeuw, een betoog geschreven hebben om te bewijzen, dat pijpen met lange stelen minder nadeelig voorde gezondheid zouden zijn dan die met korte, als zullende de rook in de eerste beter bekoelen en de oliedeelen meer wegtrekken in de poreuse pijpaarde. Zeker is, dat de eerste fabriek van lange pijpen te Gouda is opgericht tusschen 1655 en 1660, zoo niet door, ten minste op aan moediging van mr. Govert Cincq, burge meester dezer gemeente en zwager van Van Diemenbroek. Nog lang daarna werd ter gedachtenis aan dezen heer, het getalmerk 5 (cincq) op het hieltje der lange Goudsche pijpen geplaatst. Sedert dien tijd zijn de lange Goudsche pij pen algemeen in gebruik geraakt en omstreeks 1663 heeft men te Amsterdam het eerst een order gesteld op de pijpenmarkt. Tusschen 1720 en 1851 vonden te Gauda ongeveer 16.000 menschen hun bestaan bij het pijpenmaken. In 1751 waren er nog 374 pijpenmakersbazen, leden van het gild, en in elke fabriek werden wekelijks van 28- tot 36.000 pijpen vervaardigd. De bekende Engelsche natuurvorscher Lubbock heeft in een zijner voorlezingen mededeelingen gedaan omtrent den levens- dnur van mieren. Hij had n.l. twee „Ko ninginnen" van deze diersoort niet minder dan 15 jaren in gevangenstaat in bet leven kunnen houden. Gevallen van zulk een langen levensduur bij insecten, zijn tot nu toe niet geconstateerd. Op het landgoed „Gross-Wessein", nabij Elbing, Pruisen, ontstond, wegens een geschil over het loon, twist tusschen een inspecteur en een arbeider. Toen de arbeider den inspecteur te lijf wilde, trok de laatste zijn revolver en schoot den arbeider dood. In het gasthuis te Marseille zou dezer dagen een man, die op sterven lag, zich laten trouwen met de moeder van zijn drie jarig kind. Alles was gereed de bedroefde bruid en de getuigen waren bij bet sterf bed. Maar toen de ambtenaar van den bur gerlijken stand naar den zieke toetrad om hem de vereischte vragen te stellen, blies de arme lijder den laatsten adem uit, voor hij het bindend „ja" had kunnen spreken. Zooals men weet, zijn onlangs ge vallen van pest uit Djeddah gemeld. Reeds in het vorige jaar is daar een kleine epidemie geweest, toen de Mekkagangers terugkwamen. Er kwamen toen 76 ern stige gevallen voor met 63 dooden, maar over het algemeen was de ziekte niet hevig, en vele lijders behoefden nauwe lijks het bed te houden en waren na vijf of zes dagen weer beter. Het bleek toen dat vooral de bewoners van de Arabische kust, tusschen Mascate an Aden waren aangetast, die veel verkeer met Engelsch- Indië hebben, en er werden dus dit jaar zeer strenge maatregelen genomen en scherp toezicht gehouden, evenwel ook ditmaal kwamen er na den terugkeer der pelgrims gei allen van pest voor: een zestal sterf gevallen in den omtrek van Djeddah en eenige in Djeddah zelf. In een menagerie te Como is een dame, die te dicht bij de hokken der wilde dieren kwam, coor een tijger bij den arm gepakt. Op hare angstkreten snelde het personeel der menagerie toe, om hsar te bevrijden maar dit gelukte niet dan met verlies van een gedeelte van haar arm. Zij verkeert in bedenke lijk en toestand. Een tragi.komisch geval is de vorige week voor een der Londensche rechters behandeld. Een dag te voren had een dienstmeisje in een klein hotel haar in trek genomen en acht dagen vooruit be taald. Dien nacht kon niemand in het hotel slapen wegens een vreeselijk ge- druisch, dat uit de kamer der nieuwe gast bleek te komen. Zij snorkte met een zoo doordringend geluid, dat haar verzuchting dat zij nergens 8 dagen in dienst had kunnen blijven, volkomen werd begrepen. De overige gasten eisch- ten haar verwijdering uit het hotelan ders zouden zij vertrekken. De ongeluk kige snorkster beriep zich echter op de vooruitbetaling en een politieagent, die binnengeroepen werd, meende dat zij in haar recht was. De hotelhouder bracht de zaak toen onverwijld voor den rech ter, die haar nogal netelig vond, temeer omdat het vrij lastig was zich te over tuigen of de eischer niet overdreef. Toen echter een reeks van getuigen de vreese iijke verhalen over den slaperloozen nacht had voorgedragen, wees de echter den eisch toe, mits het geld werd terugbe taald. Maar waar moet het arme meisje, met haar lastig gebrek, nu blijven? Een nieuw middel tegen zeeziekte is door een Italiaansck geneesheer, Dr. Galliano, uitgevonden. Het is een gordel, Waardoor de maag op een bijzondere wijze gedrukt en alle onpasselijkheid voorkomen wordt. Het oefenen van drukking op de maag, als middel tegen zeeziekte, was reeds lang bekendmaar nieuw is het methodisch toepassen van dat beginsel. Proeven, met den gordel van dr. Galliano genomen, moeten goed hebben voldaan. In de Vereenigde Staten is een ver- eeniging, die zich de teelt van St. Bern- hard's honden van het zuiverste ras ten doel stelt. Zij koopt daarvoor de beste honden, die zij kan bekomen, voor hooge prijzen aan. Onlangs kocht zij een St.Bernhardshond Prince, voor f25.000 en een anderen, Queen, voor f 12.500. In Zwitserland werd de vorige week een bosckbrand tusschen Gersau en Brun- nen, veroorzaakt door een draad der elec- trische geleiding tusschen die paatsen, welke brak door een omgehakten boom die daarop viel. Twee mannen, die den brand trachtten te blusschen en daarbij met den draad in aanraking kwamen, vielen dood neder. De reeds vermelde brand in het tele- foonkansoor te Zurich werd veroorzaakt door het vallen van een draad op een kabel van den electrischen tramweg. Al de kleppen der toestellen vielen tegelijk open, de draden werden gloeiend, caoutchouc er om heen verteerdehet hont begon te branden, en binnen vijf minuten stond alles in vlam. De juffouwen hadden maar even tijd om hare hoeden en mantels te krijgen en te vluchten. De vijfduizend toestellen zijn voor weken en maanden onbruikbaar. Men berekent dat de schade van dezen brand met die te Genève (leidingen door de sneeuw ver nield") minstens een millioen francs zal be dragen. Binnen zes weken zal de Soudan- spoorweg, naar men verwacht, de samen vloeiing van den Nijl en de Atbara hebben bereikt en dan daar even ver zijn doorge drongen als het Engelsch-Egyptische leger. Te Westminster is van een huis in aanbouw het dak ingestort, alle verdiepin gen in zijn val meesleepende. Vijf werk lieden vonden den dood onder de puinhoo- pen. Vele anderen werden gewond. Verkiezingsmanoeuvres in Frankrijk. Dufayol en Arnaud-Bonneterre, beiden rijke fabrikanten, hebben zich tegenover elkaar candidaat gesteld in het departe ment Correze, voor de verkiezingen op 8 Mei. Beiden elk veertig gemeenten van het departement op hun hand. Vijf dor pen van het district bleven echter twijfel achtig de kiezers wilden eerst eens nauw keurig uit den mond der beide tegenstan ders vernemen wie de meeste uitzichten gaf op een door de bewoners verlangde spoorlijn ter verbinding met de hoofdplaats in het departement Saint-Auban. Dufayol is de beste redenaar, beschikt over flinke agitatoren en heeft de plaatselijke pers op zijn hand. En toch kan Arnaud-Bonneterre bij de verkiezingen rekenen op de stemmen van de kiezers der vijf dorpen. De reden daarvoor is deze De slimme candidaat zei tot zich zelf Wat het oog ziet dat gelooft het hart. Hij liet met behulp van den hem bevrienden maire van de hoofdplaats in het departe ment daar een aankomenden trein kinema- tograflseh opnemen. Ook voor in het wit gekleede meisjes was gezorgd verder zag men twee brandweermannen, die een schild dioegen met det duidelijk leesbare opschrift „Gelukwensch met de opening van het station Saint-Auban." Eindelijk steeg het beroemde fanfarekorps van Corrèze uit den trein en de maire met de leden van den gemeenteraad. Het geheel stelde duidelijk de ontvangst der feestgenooten aan het toekomstige station Saint-Auban voor. Men kan de geestdrift begrijpen, welke deze levende beelden bij de kiezers der vijf dorpen opwekten. Men schonk Arnaud-Bonneterre zijn verkiezings rede en bereidde hem een schitterende ontvangst. Het is dus meer dan waar schijnlijk dat hij zal worden verkozen! Dinsdag 26 April. Goes, 7 uur in de Prins van Oranje door not. Mulock Houwer, lo. een huis, (slagerij), schuur en erf 315 cA. Lange- vorststr. C 2222o. een slachthuis en ert Korte Nieuwstraat B 85 groot 89 cA van J. Bannet. En voor dhr. Dron kers eenhuis, schuurtje en erf Rozemarijnstraat B 201 groot 210 cA. Woensdag 27 April. Zwake, 10 uur mangels en beestenpeen door not. Paardekooper Overman voor B. Burger. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. de Vos 2 woonhuizen Arnemuid- sche pad T 851i en j. Arnrmulden, 10 uur door not. Tak inspan op Hazenberg als1 bruin veulen- dragend merriepard oud 7 jaren, 2 bruine merries 8 en 15 jaren, 11 baatgevende melk koeien, 2 kallvaarzen, 4 3jarige ossen, 2 2-jarige ossen, 1 2-jarige stier, 1 l'/s-jarige stier, 3 jarige vaarzen, 6 D/sjarige vaarzen, 2 jarige vaarzen, 12 kweekkalvers (meest allen van Noord-Hollandsch ras), 1 schaap met lammers, 1 drachtig varken, 3 Kaapsche eenden, 70 kippen met honen, karnhond met hok, 2 menwagens, 1 driewielekar, Ameiik pomp, schalen en balans, mutsaards, brand hout, hooi, stroo, paardenwant, landbouw, melkers- en zoldergereedschappen, en huis raad, jachtgeweer, bureau, k ok, glas- en aardewerk. Vlissingen, 8 uur in de Oude Vriend schap deor not. de Maret Tak lo. huis, erf plaats en loods Korenstraat K 79 groot gioot 136 cA. 2o. een stal 104 cA. daar naast. 3o. 1.2570 H. weiland Boschweg. 4o 1.1780 H. id. KoudekerkBche straatweg. Te zien 26 cn 27 April 10—12 en 2—5 uur Donderdag 28 April. Oudelande, bij wed. Lous inzet en 5 Mei toewijzing 11 uur voor dhr. J. Th. Hendiikse te IJzendfjke de hofstede't Hof Mejjers saam 58 H. 25 A. 54 cA. Middelburg 8 uur in de Vergenoe ging door not. Verhuist vier huizen met erfpachtsreeht tot 1964 Korte Geere K 333, 332, 331 en 3S0. En 5o. een winkelhuis en erf met vergunning Lange Singelstraat N 202. Te zien 27 en 28 April 10—12 en 2—4 uur. Yrjjdag 29 April. Souburg, 10 uur door not. Tak b(j Cevaal inspan als: 1 vosmerriepaard oud 14jaren, 12 baatg. melkkoeie.t, 2 mestputloopers, 2 melkgeiten, 1 trekhond, 19 kippen en 1 haan, veerwagen, menwagen, lemoenkar op veeren, 2 Zeeuwsche ploegen, 2 jjzerenploe- gen, 5 eggen, turk, arreslee, kortmolen, windmolen, stioosnjjder, moesmaker, mut saards. paardenwant, landbouw-, melkers- en zoldergereedschappen, huisraad, bedden met toebehooren, koper-, glas- en aardewerk enz. Maandag 2 Mei. Goes 7 uur in de Prins van Oranje door not. v. d. Kloes8 huizen Westerstraat E230. 229,228, 227, 225, 224, 223, 22 met erf pachtsrechten. Dinsdag 3 Mei. Middelburg, 10 uur Nieuwstraat C 221 door not. Tak inboedel, tafel en ander zilver enz. Inl. de Groot en Hondius. Vlissingen voor den stal Koren straat uur door not de Maret Tak een koe- meluersinspan, 6 melkkoeien, 1 varekoe stal-, melkers- en zoldergereedschap. Woensdag 4 Mei. Wemeldinge, 10 uur door not. Liebert afbraak kerk. Colijnsplaat, bij Jacob Visser door deurw. Gelnerhalf 10 inspan als 5 werk paarden. 1 met veulen, 2 vette varkent, 3 baatgevende melkkoeien, 20 kippen, kalf, 2 rijtuigen, 3 menwagens, lemoenkar, ploegen eggen, karn- en melk gereedschap, mest, meubsls, huisraad, 1 veerenbed met toebe hooren, vloerkleeden, glas en aardewerk. Woensdag 11 Mei. Goes, door deurw. Hollmann 11 uur vendutie. Middelburg, Notarishuis door not. Veihulst 10 uur palisanderhouten salon ameublement, brandkasten, koek- en banket- bakkersgereedschap enz. Rreskens Tramweg naar Oostburg door not. Koksma voor dhr. Stoutjesdijk te Schoondyke 12 uur inspan. Donderdag 28 April. Baarland door H. Driedfjk op diens hofstede de oude brouwerij lo. het bouwen van een wagenhuis met aanwezige bouw materialen, 2o. het verbouwen van het woonhuis met bjjlevering. Aanwijzing 20 April 2 uur door dhr. Hoogvliet. Vrfjdag 29 Apr. Goes, biljetien voor 30 April bij mr. Liebert het in steen verbouwen eoner schuur bij G. de Jager te Wolfertsdijk. En 't in steen bouwen van een varkenshok in Broeder- en Zusterpolder. Aanwijzing 23 Apr. 1—2 uur door dhr. Hannink. Vrijdag 6 Mei. Goes, 11 uur in de Prins van Oranje door de Breede Watering a eenjarig onder houd der sluizen, gebouwen, booten, enz. b leveren en lossen grind. Bestek bij Kleeuwens. AFLOOP AEMOOPINf.KN ENZ- Ovezand. Voor het uitbreken van 252 Ms straatkeien en het leggen van die oppervlakte, met bijlevering der daarvoor benoodigde Waalklinkers (le soort) was ingeschreven door de h.h.J. H. van de Ven, Middelburg, f649; F. Duijnhouwer, Goes, f 504 C. v. Beers,Vlissingen, f 619.62V2 A. Goedemond, Hansweert, f 510; A. Jansen, Nisse, f 560L Laban, lerseke, f 502. Gunning binnen 14 dagen. Stavenisse. Bij de Zaterdag alhier gehouden herbesteding van het vervoer van 450 M3 grint naar drie verschillende wegen hadden ingeschreven: M. Hikke voor f0.59, f0.76 en f0.73; Q. Smits voor f0.58, f0.78 en f0.75 A. van Dalen voor f 0.55, f 0.75 en f0.70; M. C. Wielaard voor f 0.60, f 0.90 en f0.80, alles gerekend per M'. Het vervoer is wederom niet gegund. Zierikzee. Het vischbestuur verpachtte Zaterdag de navolgende perceelen schelpdie- renvisscherij a. Grevelingen. No. 19. Pachter Joh. v. Vessem te St. Annaland voor f4. b, Oosterschelde westelijk deel. Pachters werden van Perc. 489b voor f2 L. Lindenbergh, We meldinge 489c voor f 16, W. Jumelet, Bruinisse. 453 voor f 1. D. Verschuur, lerseke, 454 voor f 5, Groeninx v. Soelen, 's Hage. 459 voor f 5, J. Lemson, lerseke. 460 en 461 voor fl, Reinhout, Wemeldinge. 462 voor fl de zelfde. 464 voor f27, dezelfde. 465 voor f 18, F. Burger, Wemeldinge, 466 voor 11, L. Lindenbergh, Wemeldinge, 467 voor f39, Gr. v. Soelen, 'sHage. 468 voor f33, W. de Koning, Bruinisse. 469 voor f 15, L. Linden bergh, Wemeldinge. 470 voor f44, dezelfde. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Stakken worden in geen geval terug gezonden. Mijnheer de Redacteur I Vergun mij s. v. p. een plaatsje in uw blad naar aanleiding van een bericht Donderdag 11. dat er weer geruchten loo- pen dat er weer gelegenheid zou komen tot het vervoeren van passagiers langs het kanaal v. v. Middelburg en wel tegen een laag tarief hetgeen zeker in het belang van den werkman zou zijn. Nog te meer zou dit verblijdend zijn, daar er niet zonder reden vrees bestaat dat anders de tram als hij alleen tusschen bovengenoem de plaatsen het middel van vervoer in handen houdt, vooral op feestdagen, er een soort afzetterij op na zal gaan houden, althans 11. Paaschdagen getuigen hiervan daar des Maandagsmorgens retour- kaarten 3de klasse werden afgegeven voor den geheelen dag, en men des namiddags met de terugreis nog 7Vs eent per persoon moest bijbetalen, zonder dat hiervan maar eenigszins kennisgeving van was gegeven dat retourkaarten dien dag niet geldig waren, en men op die wijze nog meer moest betalen dan dat men telkens een kaart enkele reis fO.10 nam. Wie toch kan deze handelwijze als eerlijk beschouwen Men hoort tegenwoordig veel spreken van flessehentrekkerij, oplichterg, afzetterij en nog meer, doch onder welke catagorie zou men deze handelwijze kunnen stellen M. d. T. AXEL, 25 April 1898. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe f 11.50 a f 12.40. Rogge f7.75 a f8.-. Nieuwe Wintergerstf8.75a 19.—Zomergerst f7.75 a i 8.Haver f7.75 a f8.—. Kookerwten f7.50 a f8. Voererwten f7.50 a 7.75 Paardenboonen f7.50 a 18.—. Lijnzaad f af Koolzaad f a f Alles per 100 kilo. Aardappelen f 4.— a f—perlOOK.G. Ovezand. Ter heden Maandag gehouden veemarkt in dezegemeentejwaren aangevoerd 42 stnk» rundvee, 3 paarden en 1 schaap. Handel redelijk. Rotterdam 25 April 1898 Tarwe f 1,20 hooger. Rogge 50 en Haver 25 cent hooger. Paardenboonen en Kook erwten 25 cent hooger. Witteboonen 10 cent lager. Buitenlandsche granen vlug. Meel onveranderd vast, le kwaliteit f 14,75 a f 15,50. NieuweTarwe. - 8.75 -11.— Nieuwe Rogge - 5.60 - 6,— Wintergerst - - - Zomergerst - - Chevalier Haver - 3,25 - 4.25 Paardenboonen - 5,80 - 6,25 Erwten- 0,— - o.— Kookerwten 6,25 - 7.26 Bruine Boonen - 6,— - 8,50 Witte - 7,— - 8,50 Kanariezaad - 5.- 6.50 Tarwe blijft steeds stijgende. Op de Veemarkt van heden waren aan gevoerd 328 runderen 508 kalveren, 153 scha pen ot lammeren, 462 varkens. Deprpzen waren als volgtvette runderen le qual. 60, 2e qual. 55, 3e qual. 40 a c. kalveren le qual. 90, 2e qual. 65 a 75 c schapen le qual. 55,2e qual. 50 c., Var kens le qual. 40 2e qual. 39 c. 3e qaul.38 c. licht soort 37 a 40. Zeeuwsche EIEREN 12.80 a f 3.— VLAS. 10942 steen blauw. 1010 steen wit, 3000 steen Groningsch, 1400 steen Hoilandsch geel.Friesch. AARDAPPELS geen aanvoer. KRUININGEN 30 April. SEROOSKERKE 2 Mei. WEMELDINGE 4 Mei. ARNEMUIDEN 6 Mei. OOST- EN WEST-SOUBURG 9 Mei. Van 23 tot 25 April 1898. MIDDELBURG. Ondertrouwd A. Abra- hamse jm. 20 j. en H. B. Verhulst jd. 21 j. A. C. Cornelisse jm. 25 j. en L. Vader jd. 23 j. J. van Schaik jm. 31 j en M. Openneer jd. 24 j. Bevallen J. Doeleman geb. Kol« d. J. C. van Westen geb. Michels d. (tweel.) E. M. W. van Kujjk geb. de Jonge z. M. Malgo geb. van Donge z. M. G. Raaffels geb. Roelands z. Overleden E. C. Jobse ongeh. d. 65 j. M. M. van Staal wede van Th. Wijtman 72 j. A. F. Witte 7 weken d, GOES, le huw. afk.24, Johannis van 't Westende 38 j. jm. te Ovezand en Lena Di'tjdijk 34 j. jd. te 's Gravenpolder onlangs te Goes. Van 16-28 April. VLISSINGEN. OndertrouwdA. D. A. Bulteel, jm. 23 j. en H. P. de Zitter, jd. 23 j. G. A. Gillissen, jm. 23 j. en P. Bijleveld, id. 20 j. GetrouwdG. van der Star, jm. 20 j. en J. M. de Visser, jd. 22 j. C. van Beers, jm. 24 j. en M. W. de Groot, jd. 20 j. BevalleD V. A. Verstraete, geb. Demoor, d. L. de Bors"geb. Van Hekken, d. H. de Kam, geb. Abrabamse, z. N. van der Graaf geb. Brasser, z, C. Cohen, geb. Hamme, z. J. Meert, geb. Mequelin, d. J. de Noojjer, geb. Meulmeester, z. F. Ver meulen, geb. Peire, z. (levenl.) OverledenE. Duvekot, d. 4 m. A. C. Wielink, man van J. de Boofl. 79 j. I. N. F. de Nefj, z. 4 m. A. F. Smagghe, z. 10 m. P. Vintioen, man van N. Van- decasteele, 56 j. f f <1 Zoo de Heere wil en zij leven hopen ouze geliefde ouders is LEENDERT WISSE en NEELTJE GESCHIERE, hun vijf en veertig jarige echtvereeniging te herdenken a. s. Woensdag 27 April. Hunne dankbare kinderen behuwd- en kleinkinderen. Camperland. Heden den 26 April viert onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot- moeder, de /Si Wed. J. PLAZIER, I haar 85sten geboortedag, (j Hare dankbare kinderen behuwd- en kleinkinderen. Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader JACOBUS DEKKER, in den ouderdom van 59 jaren, na een lijden van slechts enkele dagen. Uit aller naam Wed. T. DEKKERWisse. Meliskerke, 24 April 1898. Bij dezen betuigen wij onzen har- telijken dank aan allen, die ons bewijzen van deelneming betoonden, gedurende de ziekte en het overlijden van onzen geliefden vader, behuwd- en grootvader. Vit aller naam J. VERLARE. Kruiningen, 21 April 1898. Allen die iets te vorderen hebben van, verschuldigd zijn aan, ef borgtochten onder hunne berusting hebben ten laste van wijlen den eerzamen Steven Verlare, rustend iandbeuwer, overleden te Kruiningen 5 Apiil 1898, worden ver zocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van den ondergeteekenden voor den 5 Mei 1898. C. PRINS, Notaris. —OOO De deurwaarder J. F. GELNER te Cortgenezal ten verzoeke van den Heer Jacob Visser, landbouwer, aan zijn woonhuis aldaar in de gemeente Colijns plaat, publiek verkoopen op 6 maan den crediet. des voormiddags ten 9i/g uur. 5 beste Werkpaarden, waaronder een met veulen, 3 extra baatgevende Melk koeien, 3 anderhalf jarige Vaarzen, 1 Kalf, 2 vette Varkens, 20 Hoenders, voorts 2 Rijtuigen, 3 Menwagens, Lamoenkar, diverse Ploegen, en Eggen enz., Karn en Melkgereedschap, alsmede de Mest in de mestput ongeveer 60 voer. Verder een groote partij Als Chiffonnière, Linnen kast, 2 Tafels, 25 Stoelen,y 2 Spiegels, 2 Klokken, Lam pen, 2 Kachels, 1 Veeren- en 1 Kapokbed met toebehooren, Vloerkleeden, Bloemvazen, Beelden, Koper, Glas- en Aardewerk en meer andere Goederen. ONBEKENDE KOOPERS moeten ter stond voldoende en bij de Deurwaarder bekende borgen stellen of CONTANT BETALEN. X O des namiddags 3 uren is de Heer M. J. AMPT te OudVosmeer voornemens aan te besteden: aanwijzing 29 April des namiddags 3 uur en den dag der besteding 'b morgens 10 uur. Bestek en teekening liggen ter inzage bij den besteder en den Heer Architect A. LE CLERCQ te Kruiningen. gevestigd te Middelburg, verstrekt gelden op eerste HYPOTHEEK legen een rente van tot 43A per jaar. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore der Bank, Langedelft B 121, en door verschillende Agenten. Terstond te koop, voor f2000. Op den besten stand van een flink dorp, EESTE MOOIE ZAAK, een gedeelte kan er op gevestigd blijven. Adres Motto „Broodwiniing" bureau „De Zeeuw" te Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 3