8 Idfoon/iuijen, en eenig HUISRAAD, verkoopen KUHSTMESTVEREENIGING. verkoopen lil II op Vrijdag den 29 April 1898, MAANDAG 2 MEI 1898, Dinsdag 3 Mei 1898, openbaar verkonpen Zaterdag 30 April a. s. digd, waaraan reel zorg was besteed, en die zeker veel tot de practische vorming van den aanstaanden werkman zollen bijdragen. Den onderwijzers, die met znlk eene toewijding hunne moeielyke taak verlicht ten, komt, inzonderheid den flinkeu direc teur dhr. A. Prince, een woord van lof toe voor hetgeen zij tot de vorming van aanstaande werklieden helpen bijdragen. Een hoogbejaard man te Sirjans- land die zich op het veld met lichten arbeid had bezig gehouden, is Dinsdag in een sloot verdronken gevonden. Vermoede lijk is hij, bij het huiswaarts [gaan zijn handen willende wasschen, voorover in het water gevallen zonder zichzelf te kunnen redden. De commissaris van politie te Berge n Op Zoom heeft uit Antwerpen bericht ontvangen dat de plegers van den juweelen- en gouddiefstal bij den heer Wollï aldaar gearresteerd zijn. Het is een bekend feit, dat men beter doet zwanen in dan broeitjjd onge moeid te laten. Zulks ondervond dezen middag een kater, die belust op de eieren een zwanennest bij den Westerdijk te Utrecht kwam verstoren. Een zwaan gaf den „huisvredeverstoor der" zulk een slag, dat deze in het water genaamd het Stroompje, terecht kwam. Het deze wraakoefening nog niet tevreden, be gaf de beleedigde partij zich met een ka meraad te water, waar de kater, nu boven dien buiten zijn element, zoo geducht werd afgeranseld, dat hg meer dood dan levend reeds begon te zinken. Al ware dit misschien zijn verdiende loon geweest, toch ontfermde zich over hem een koopman in lompen, zeker ge dachtig hieraan dat katers doen, wat ka ters-aard is. TJ.D 's Lande wijs's lands eer. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. werden de bewoners van de Hoofditraat te Schie dam uit hun slaap gehouden en naer bui ten gelokt door een ongewoon leven in de haven. De bemanning van het Griek- sche stoomschip Amphitrite was n.l. bezig onder het maken van veel geraas en het voortdurend luiden van een bel, om een pop over het dek te sleepen die daarna aan den mast werd gehangen en zoodanig geranseld dat de stukken er afvlogen. Het bleek, dat aldus, volgens een oud gebruik het Russische Paaschfeest werd gevierd, en dat de pop den trouwelcozen apostel Judas moest voorstellen. Rattenplaag. Zoo erg als 't dit voor jaar in Langedijk (Noord-Holland) is gesteld met de rattenplaag zoo meldt men aan het Nieuws is 't volgens men- schen, die 't weten kunnen, nog nooit ge weest. In iedere gemeente in dezen cmtrek worden dan ook ernstig# pogingen aange wend, om die lastige dieren te verdelgen. In Noord-Scharwoude en Broek o/L. stelde men reeds een premie van 10 a 15 ct. op elke gevangen rat; dikwijls werken ge meente- en polderbesturen hierin samen. Te Zuid-Scharwoude en St. Pancras heeft men de vorige week vergaderingen belegd en commissies benoemd om gelden in te zamelen, waarmede de premies op deze vijanden van den landbouw kunnen worden betaald. I e banne Zuid-Scharwoude van den polder Geestmer-Ambaeht besloot, be houdens nadere goedkeuring f200 uit de kas van den polder te besteden en verder van alle bouwers in die banne, welke 378 HA. of ongeveer 15.040 „snees" groot is, 2 cent per snees te vragen, teneinde f500 beschikbaar te hebben voor de uitgeloofde prtmies. Eveneens handelde de banne St. Pancras, in denzelfden polder gelegen, door f 60 biervoor uit te trekken het gemeente bestuur stelde een gelijk bedrog beschik baar. Van de landgtbruikers in deze banne zal 3 ct. per snees gekeven worden. Van de ruim 6000 snees hieronder ressortee- rende, kan dat dus een bedtag worden van f180. Deze som, gevoegd bij de f60 uit de polderkas en de f 60 uit de gemeente kas,. inaal;t te zamen'f300. Alleen inde gemeente Broek o/L. is, in den korten tijd dat de bepaling werkt, de gestelde premie reeds 400 maal uitgereikt. Een paar grappenmakers, vrijwilligers te 's Hertogenbosch in garnizoen, hadden eenige recruten weten wijs te maken dat de pluim, bestemd om de kepie tot sieraad te verstrekken, bestemd was om er de voorbereidende werkzaamheden voor het baardscheren mee te verrichten, en zoo kwam 't, dat de korporaal van de week dezer dagen eenige dier pluimen als scheer- kwastjes zag dienst doen. 't Gevolg van een en ander was dat nu ook de vrijwillige grappenmakers oftewel de grappenmakende vrijwilligers zeer waarschijnlijk, zij 'tdan ook op andere manier, zullen worden in gezeept. Een van de beruchte paneelzagers te Amsterdam gebroeders Lavertu, die wegens diefstal tot langdurige gevangenis straf werd veroordeeld, is gisteren uit de bijzondere strafgevangenis te Leeuwarden ontslagen. Hij was in het bezit van een uitgaanskas van ongeveer f 300. Gedurende ziin gevangenschap viel hem een erfenis van eenige duizenden guldens ten deel. Te Osch is gisterennacht een boer derij met inboedel, waaronder twee run deren. een prooi der vlammen geworden. Middel tegen slapeloosheid. 's Avonds moet men het aangezicht, den hals en het bovenlijf met koud water was schen. Kort voor het naar bed gaan drinkt men een glas frisch water. Ook moet men zorg dragen, niet kort voor den nacht te eten, maar evenmin is 't raadzaam zich met yen half hongerige maag ter ruste te leggen. Te Rytnitz in Silezië is ter bepaling van de dikte der kolenlagen in een voor mijnontginning bestemd terrein een boring verricht, waarbij de grootste tot heden bekerde diepte werd bereikt. Tot een diepte van 1600 meter vond men verschillende kolenbeddingen, nog dieper werden dunnere kolenlagen aangetroffen, terwijl op eene diepte van 2004 meter de toestellen stuit- len op een zeer harde kwartslaag. Op deze diepte bedroeg de temperatuur 70° 0. Te Oudkarspel ls een vierjarig meisje onopgemerkt in een sloot geraakt en later als lijk opgehaald. Te Wes- tervoort is een werkman dorr een zund- trein overreden en genood.Te Tilburg is een fabrieksarbeider die met zijn hand tusschen de machine geraakte, aan de ge volgen overleden. Van een echtpaar te Leeuwarden, dat veel misbruik van sterken drank maakt, is de vrouw in dron kenschap te water geraakt en verdronken, terwijl de man in 't ziekenhuis ligt waar hij een zware operatie heeft doorstaan. Wat een uur rechtens op zee kost. Vele menschen hebben zich verbaasd over de enorme som, die de regeering der Vereenigde Staten toegestaan heeft voor de nationale verdediging, n.l. 50 millioen dollars, d. i. 125 millioen gulden. Zij weten natuurljjk niet wat een zeeslag op het einde onzer eeuw kost. Als Spanje en de Vereenigde Staten er toe overgaan hunne krachten te meten, zullen wij zien dat die veie millioenen even spoedig verdwijnen als ze toegestaan werden. Men heeft berekend wat aan de Span jaarden en Amerikanen een zeeslag van een uur zou koeten tusschen het oorlog schip Massachusetts der Vereenigde Staten, en de Pelnyo, van Spanje. Daarbij is men gekomen tot het fabelachtige cijfer van 4 millioen gulden, waarbij de schade aan de schepen toegebracht, niet in aanmerkiug is genomen. Als een dezer schepen zonk, zou de schade voor elk 2 millioen zijn, maar de stoffelijke schade aan beide door een beschieting van een uur toegebracht, zou waarschijnlijk twee en een half millioen bedragen. De Massachusetts heeft vier groote ka nonnen die in een uur 80 kogels kunnen werpen, wegende in 't geheel 4C ton, daarbij begrepen het kruit. Een kanonschot koBt 3000 gulden. Daarenboven bezit het schip nog een aantal andere kanonnen, waarvan de schoten minder kostbaar zijn. De Pelayo heeft 17 groote kanonnen die telken male als zij vuur geven, voor f 25000 verschieten. Dan is er nog eene tweede batterij die f 50.000 per uur kost. Als deze schepen een uur lang in een gevecht gewikkeld zjjn, verschieten zij bijna voor een millioen gulden. Dat is nu voor twee schepen. Als een zeeslag mocht plaats hebben, rekent men dat een zestig tal schepen daaraan zouden deelnemen. Men kan daaruit berekenen welke enorme sommen eer. oorlog tusschen Amerika en Spanje zou verslinden. Te Pompeji is bij een van de opgra vingen, die daar nog voortdurend worden gedaan een bijzonder mooie specimen van musief kunst gevonden. Het is een mozaïek 20 centimeter lang en 18 breed, verbazend fijn bewerkt. Het is het portret van een zeer mooie vrouw van ongeveer 30 jaar met de haren op het achterhoofd bijeenge houden door een een bruin lint, om den hals een collier van parelen in goud gezet. Het mozaïek van dit portret is zoo goed gemaakt, dat de tinten prachtig in elkaar loopen op eenigen afstand zou men het voor een geschilderd portret houden. Dit werk, dat uitstekend geconserveerd is, is tot nu toe het eenig bekende musiefportret naar het leven. Prof. Sagliano, de inspec teur der opgravingen te Pompeji zal de nieuwe vondst door geschrift en afbeelding aan de geleerde wereld bekend makeu. Een stier op zolder. Een landbouwer van Ghoy, bij Lessen, is iets zonderlings overkomen. De man had zich met een prachtigen stier naar Lessen begeven. Bij een herbergier aldaar binnentredende, volg de zijn stier hem op de hielen en in de gang een gemakkelijk te bestijgen trap ziende, klom het dier naai boven, hetgeen in de herberg een gemakkelijk te begiijpen ontroering wekte. Men liep naar den zolder en men vond er den stier bezig met de haver op te eten. Na allerlei beraadslagingen besloot men zijn pooten samen te binden en het beest aldus zachtjes van tree tot tree af te dragen. Opiit'iiiiitg Wegen VROUWEPOLDFR 25 April. OOSTKAPELLE, KOUDEKERKE, BIG- GEKERKE, SOUBURG. DOMBURG en SEROOSKERKE 2 Mei. ARNEMUIDEN 6 Mei. LEESTAFEL Homoeopathisch Maandblad. Uitgave Larivière en Voorhoeve Zwolle. No. 4 van den 9en Jaargang bevat no. 4 van Brieven aan een Medisch Student door dr N. A. J. V. Vervolg van Onze Geneesmiddelen van dr. J. Voorhoeve. En beantwoording van vragen. Kinderen huns tijd» en Vrij antirevolutionairen. Een woord aan den heer Hoogenbirk, door J. v. Oversteeg Am sterdam W. Kirchner. „Kinderen hun tijds" van Hoogenbirk heeft velerlei gevoelens opgewekt. Een heftig anti-Kuyperiaan noemde 'tin een kindersameukomsl „het mooiste bock dat in den laatBten tijd verschenen was" vele vrienden van dr. Kuyper, eu de vrienden van volstrekte juis'heid in de beoordeeling van personen, waren er diep door gegriefd. Wij voor ons hebben het boek zonder eenige opgetogenheid of geraaktheid gele zen en konden ons met de recensie van J. A. Wormser in Excelsior best vereeni gen. Wij behooren ook de minder juiste beschouwingen van den tegenstander, al zijn zij oiiB op zichzelf hinderlijk, met zeker objectief genot te kunnen lezen, op dit punt zijn wij beslist Kuyperiaan. Bovendien we kennen nu eenmeul bet „einspani.erige"", standpunt van Hoogen birk en zijn overtuigd dat het veel meer hem parten spelen dan ons die bij Lestrijdt schaden zal. Wij kunnen asn Kinderen huns tijds" nooit denken zonder tegelijk ons Mannen van beteekenis in onze dagen" te her- inneren, met zijn bondige en nuchtere biographie in 1887 van dr. Kuyper door een nu overleden staatsman gegevm. En dat maandrebrift stond toen onder redactie van den modernen predikant ds. Balsem te I.angezwaag I En deze zelfde ds. Balsem vertaalde eens in een modernen almanak De liefde sticht van 1873 eenige aphoris- nen, waarvan wij er ons een herinneren „Blijft ook de maan stilstaan voor iederen hond die haar aanblaft En deze wooi- den, doch cum gr an o salis opgevat, pasten wij toe op 't geval dat de naaste jon geren van dr. Kuyper naar de pen deed grijpen. W ij vonden de beschrijving van den redacteur van de Voorvechter tamelijk on juist, doch was deze brochure ter eere- herstellirg wel noodig? Intusschen zij 't niet verholen dat wij ook deze brochure met genoegen, en op vele plaatsen met instemming lazen, en wij haar, zij 't ook om andere reden, met name om de Bijlage „Tegen de Staats- almacht" en het een en ander aan 't adres der vrij antirevolutionaire partij, in welke de niet-„politieke" of anti-„polit.ieke" schrijver van Kinderen huns tijds lid der commissie van (politiek) advies is, met ingenomen heid begroeten. Uit duisternis tot licht. Gods leidingen met Eliëzer Kropveld. Tweede, tot op heden bewerkte druk. Amsterdam W. Kirchner. De merkwaardige bekeeringsgeschiedenis van dezen zoon uit Israël wordt op best papier en vermeerderd herdrukt, in 8 af leveringen a 17Vs centen is voorzien van schrijvers portret en enkele platen, personen en gebouwen op zijn levensge schiedenis betrekking hebbende, voorstel lende. Van den eersten druk verschenen vertalingen in Engelsch en Duitsch, en werden tot in Afrika en Amerika ver schillende exemplaren verkocht. Wie Krop veld kennen 't zij van persoon, hetzij uit zijn geschriften, zullen deze tweede aitgave met genoegen tegemoet zien. Gedenkplaat Oranje en Ne derland, met boekje. Utrecht, A. ten Bokkel Huinink. Van de firma ten Bokkel Huinink ont vingen wij de Gedenkplaat, 't Gedenkboek verschijnt weldra ook, ter herinnering aan 'tKroningsfeest. Op deze sierlijk bewerkte plaat treft men aan de voorstelling van eenige treffende momenten uit het leven van eenige Oranjesonder meerPrins Willem 1 zijn tafelzilver verkoopende op de Eranktorter mis; Koning Willem 111 in den Bommelerwaard; (Koning) Willem (II) in den slag bij Waterloo een en ander met klassieke onderschriften van Marnix en anderen voorzien. Het middel punt is de inhuldiging, de joyeuse entree van Koningin Wilhelmina. Portretten van al de Oranjevorsten, wapens van de pro vinciën, Oost en West, enz. en bovenaan 't Nederl. wapen met de bustes der ouders onzer Koningin, verkoogen de waarde dezer plaat, welke wij om haar fraaie, sprekende uitvoering hartelijk aanbevelen. Maandag 25 April. Middelburg, 2 uur Notarishuis door not. Je Vos manufacturen, damesmantels, enz. Inl. de Groot en Hondius. Crijpskerke, by A. Huysman door not. Lotff 2 merrien 3 en 4 jaar, 1 van 11 jaar met veulen, 6 baatgevende melkkoeien, 4 twee en een halfjarige weivaarzen, 5 twe* jarige, 9 kweekkalvers, 3 melkschapen, 6 lammers, 30 kippen en hanen, 3 menwagens met toebehooien, marktwagentje met, vaste kap, 1 veeien wagen, 1 ariewielskar, 2 kruiwagens, windmolen, mangelmolen, 2 veldgangtn, kiekenrennen, landbouwers- fa and gereed schap. paardenwant, melk- en zoldergereedschap, wagenzeil, stioo, hooi, mangels, mutsaards, huisraad. En 80 voer mest by Jan Huysman Az. dorp. Dinsdag 26 April. Koudekerke, by S. Simonse 10 uur door not. Loeff, 2 zwarte merriën 16 en 13 jaar, 8 baatgevende melkkoeien, 1 bruin ruinpaard 11 jaar, 3 kahdiagende vaaizen, 2 tweejarige en 6 anderhalfjaiige, 1 melk- schaap met 3 lammeren, mestputloopers, 100 kippen met hanen, 2 menwagens met toebehooren, 1 kleir. wagentje, 1 veeren wagen, 1 lemoenka) op veeren, driewielskar 2 veldsleden met borden, spekstandeis waterbakken, landbouwershandgereedschap' paardenwant, melk- en zoldergereedschap, paardenwant, 1000 groene wilgen mutsaards, 700 groene boommut aards, huisraad, enz. Goes, 7 uur in de Prins van Oranje door not. Mulock Houwer, lo. een huis, (slagery), schuur en erf 315 cA. Lange- vorststr. C 2222o. een slachthuis en ert Korte Nieuwstraat B 85 groot 89 cA van J. Ban net. En voor dhr. Dronkers eenhuls, schuurtje en erf Rozeinarynstraat B 201 gioot 210 CA. Woensdag 27 April. Xvvukc, 10 uur mangels en beestenpeen dooi not. Paardekooper Overman voor B. Burger. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. de Vos 2 woonhuizen Arnemuid- sche pad T 851i en j. Arm1 niuiden, 10 uur door not. Tak inspan op Hazenberg als1 bruin veulen- dragend merriepard oud 7 jaren, 2 bruine merries 8 en 15 jaren, 11 baatgevende melk- koeiin, 2 kallvaarzen, 4 3jaiigo ossen, 2 '.'-jarige ossrn, 1 2-jarigo stier, 1 l'/s-jarigu stier, 3 jarige vaaizen, 6 lVcjarige vaarzen, 2 jarige vaarzen, 12 kweekkalvers (meest allen van Noord-Hollai.dsch ras). 1 schaap met lammeis, 1 drachtig varken, 3 Kaapsche eenden, 70 kippen mot honen, karnhond met hok, 2 menwagens, 1 driewielskar, Ameiik pomp, schalen en balans, mutsaards, brand hout, hooi, stroo, paardenwant, landbouw, melkers- en zoldergereedschappen, en huis raad, jachtgeweer, bureau, k ok, glas- en aardewerk. Vliss ingen, 8 uur in de Oude Vriend schap deor not,, de Marot Tak lo. huis,erf plaats en loods Koienstr.iat K 79 groot groot 136 cA. 2o. een stal 104 cA. daar na, st. 3o. 1.2570 H. weiland Boscli weg. 4o. 1.1780 H. id. Koudekerksche stiaatweg. Te zien 26 en '27 April 10 12 en 2 5 uur Donderdag 28 April. Oiidclmide, by wed. Lous inzet en 5 Moi toewijzing 11 uur voor dhr. J. Th. Hendiikse te IJzetidyke do hofstede't Bof Meyers saam 58 H. 25 A. 54 cA. Middelburg; 8 uur in de Vorgenoe- ging door not. Vei hulst vier huizen met erfpaclitsrecht tot 1964 Koi te Geere K 333, 332, 331 en 330. En 5o. een winkelhuis en erf met vei gunning Lange Singelstraat N 202. Tezien 27 en 28 April 10—]2en 2—4 uur. Vrydag 29 April. Souburg, 10 uur door not. Tak by Cevaal inspan als; 1 vosmerriepaard oud 14jaren, 12 baatg. melkkoeie.r, 2 mestputloopers, 2 me kgeiten, 1 trekhond, 19 ki; pen en 1 haan, veerwagen, menwagen, lemoenkar op veeren, 2 Zeeuwsche ploegen, 2 yzorenploe- gen, 5 eggen, turk, arresleo, kortmolen, windmolen, st.oosnyder, moesmaker, mut saards, paaidenwant, landbouw-, melkers-en zoldergereedschappen, huisraad, bedden met toebehooren, koper-, g as-en aardewerk enz. Maandag 2 Mei. Goes 7 uur in de Prins van Oranje door not. v. d.Kloes8 huizen Westerstraat E 230, 229,228, 227, 225, 224, 228, 22 met erf pachtsrechten. Dinsdag 3 Mei. Middelburg, 10 uu: Nieuwstraat C 221 doer not. Tak inboedel, tafel en ander zilver enz. Inl. de Groot en Hondius. Vlissingcu voor den stal K oren straat uur door not de Maret Tak een koe- melKersinspan, 6 melkkoeien, 1 varekoe stal-, melkers- en zoldergereedscbap. Woensdag 4 Mei. Wemeldiuge, 10 uur door not. Liebert afbraak kerk. Colijnsplaat, by Jacob Visser door deuiw. Gelnerhalf 10 inspan als b werk paarden. 1 met veulen, 2 votte varkent, 3 baatgevende melkkoeien, 20 kippen, kalf, 2 rytuigen, 3 menwagens, lemoenkar, ploegen eggen, kaïn en molk gereedschap, mest, meubsls, huisraad, 1 veerenbed met toebe hooren, vloerkleeden, glas en aardewerk. Woensdag 11 Mei. Rreskens Tramweg naar Oostburg door not. Koksma voor dhr. Stoutjesdyk te Schoondijke 12 uur inspan. Woensdag 18 Mei. Oontburg by J. Jansen door noj. Koksma 12 uur inspan. Woensdag 25 Mei. Poortvliet, op Mariahof by dhr. M. v Dyke door not. v. Steenbergen 9 uur inspan als: 8 werkpaaiden waaronder 3 met veu len, 2 jonge paarden, 18 baatg. melkkoeien, 10 tweejarige ossen, 1 tweejarige stier, 8 tweejarige en 10 eenjarige ossen, 30 melk- kalveren, 11 loopvarkens, pauwen, ganzen, eenden, kippen, karnhond met hok, landbou wers-, stalmelk- en zoldorgereedschappen, 25000 K.G. weihooi. miwj rt»m, »iwi [wv Ty Zoo de Hcere wil en zij leven, J, hopen mijne geliefde oom en tante, ||j ADRIAAN SCHOUT en PIETERNELLA BIMMEL den 25 April a.8. hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare nicht IJ! N. BIMMEL. KovdekerlceApril 1898. t,iÜAiSat Voor de vele bewijzen van deelne ming bij het overigden van onzen geliefden echtgenoot en vader, onzen welgemeen- den dank. Wed. C. VAN DAMME Hz.- Blok. Rilland, April '98. Bij dezen betuigen wij onzen har- telijken dank aan allen, die ons bewijzen van deelneming betoonden, gedurende de ziekte en het overlijden van onzen geliefden vader, behuwd- en grootvader. Uit aller naam, J. VERLARE. Kruiningen, 21 April 1898. Vriendelijke dankbetuiging voor de bewijzen van deelneming in bet telijk verlies onzer dierbare zuster MARIA THERESIA. Cortgene, 23 April 1898. Familie CALLENBACH. Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden bij het overigden mijner geliefde echtgenoote betuig ik mijnen oprechten dank. P. DE VISSER Sr. Domburg, 23 April 1898. Voor de vele bewijzen van vriend schap en belangstelling, alsmede voor het fraai geschenk van Gemeenteleden, op 19 April door mij ontvangen, betuig ik bij dezen mijn hartelijken dank. C. VAN KOETSVELD C.E.z. Allen die iets te vorderen hebben van, verschuldigd zijn aan, of borgtochten onder hunne berusting hebben ten laste van wijlen den eerzamen Steven Verlare, rustend landbouwer, overleden te Kruiningen 5 April 1898, worden ver zocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van den ondergeteekenden voor den 5 Mei 1898. C. PRINS, Notaris. De Notaris A. M. TAK zal voormiddags te 10 ure, op de hofstede „Middenhof" bewoond door P. Cevaal te Oost Souburg in het openbaar 1 Vos Meniepaard oud 14 jaren, 12 baatgevende Melkkoeien, 2 Mest putloopers, 2 Melkgeiten, een Melkschaap met Lammers, 1 Trek hond, 19 Kippen en 1 Haan, 1 Veerwagen, 1 Menwagen, 1 Le moenkar op Veeren, 2 Zeeuwsche Ploegen, 2 IJzeren Ploegen, 5 Eggen, 1 Turk, Handblok, Sleep- deur, Veldgang, Arreslede, Gee- selstoel, Kortmolen, Windmolen, Stroosnijder, Moesmaker, Kruiwa gen, Stampbak, Voederbakken, Tobben, Wagenlichter, Hooihark, Kookfournuis, Vleeschblok, Slijp steen, Ladders, Zeilen, Reepen en Blokken, Horden en Staken, Boon stokken. eene paitij Mutsaards, Paardenwant. EENE PARTIJ LANDBOUW MELKERS en ZOL- DERCEREEDSCHAPPEN, waaronder Karn, Roomtonnen. Bo- tertobbe, Emmers, Melkkannen, Graanzeelten, Zakken, Tafels, Stoelen, Bedden met toebehooren, Kachels, Koper-. Glas- en Aarde werk en meer andere goederen. 0|> de Hofstede bestaat geen gelegenheid tot stalling. Ee Notaris J. VAN DER KLOES zal des avonds ten 7 nnr te Goes, in het kof fiehuis „de Pbins van Oiianje" ten ver zoeke van zijn principaal in het openbaar te Goes, aan de Westerstraat wijk E no. 230, 229, 228, 227, 225, 224, 223 en 222 met daarbij behoorende erfpachtsrechten. De veiling geschiedt bij inschrijving en opbod. De Notaris P. DE MARET TAK zal op voorm. II uur, voor den Stal aan de Korenstraat te Vlissingen, gemerkt K 79, in het EEN IT .Tl bestaande in: 6 Melkkoeien, 1 vare Koe, STAL-, MELKERS- eu ZOLDERGE- REEDSCHAPPEN, als: Kaarn, Emmers, Kannen, Tobben, Kort molen, Mangelmolen en hetgeen vei der zal worden gepresenteerd. Beste THEE en smakelijke KOF- IF1E werken opwekkend, en helpen U aan een goed humeur Probeert eens de koffie en thee- I soorten uit het magazijn „DE THEE- 1 BUSU! Aanbevelend, Middelburg. J. COEDBLOED. n n n i n i T i M r oo Daartoe worden belangstallenden uitge- noodigd op namiddags 2 uur bij H. C. MODDERKREEKE, Nienwdorp.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 2