BIJVOEGSEL „DE ZEEUW" RECHTSZAKEN. Buitenlandsch Overzicht. KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. AFLOOP VERK0OPINGKN ENZ- BUttlifcKLIJiU KÏ'AiNU- marktberichten. OPENBARE VERKOOPINGEN van Zaterdag 16 April 1898. Als aanvulling van on« overzicht in 't vorig nummer meldden wij wat betreft lo. Soedan. Sir Herbert Kitchener, vergezeld door zijn staf en gevolgd door artillerie en ca- vallerie heeft zijn intocht gehouden te Berber. Mahmoed liep in den stoet aan 't hoofd van 2000 krijgsgevangen Derwisjen. Pe geheele stad was versierd en de Sirdar zoo wordt de Engelsche generaal ge noemd werd levendig toegejuichd. 2o. Spanje-Amerika. Het huis van Vertegenwoordigers te Was hington en de Senaat zijn beiden al even oorlogszuehtig gestemd. Tot den oorlog schijnt vast besloten, tenzij Spanje Cuba prgsgeetten dit zal 't nooit doen, althans op zoo'n manier niet. Reeds heeft Don Carlos, eeu der oude Spaansche kroonpretendenten, een procla matie uitgevaardigd waarin hij zeer terecht allen landverraders noemt, die in dit moeilijk tijdsgewricht de regeering in haar optreden nog zouden bemoeilijken. Maar ook evenzeer met landverraad be- stempeleu zou wanneer da regeering aan de eischen van de Amerikanen toegaf. Intnsschen gaat maarschalk Blanco op Cuba voort met 't manifest van den wapen stilstand ter kennis te brengen van het geheele eiland, en van al de opstandelingen. De Cubaansche ministers zijn uit Ha vanna naar 't Ooston vertrokken om met de opstandelingen te onderhandelen. In diplomatieke kringen wordt weer van nieuwe bemiddelende stappen gespro ken, door de mogendheden te doen en in meer bepaalden vorm. Toch is de meening algemeen dat de oorlog onver mijdelijk is, aan weerszijden schijnt men vast besloten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Delden dr. A. v. d. Flier te Lemele (verb.) Beroepen te Harderwijk dr. B. v. Meer te Utrechtte Ternaard dr. W. Huls bergen te Slochterente Utrecht dr. A. J. T. Jonker te Dordrecht te Garsthuizen (toez.) ds. J. Janse te Gas- aelternijeveen. Bedankt voor Noordlaren door dr. L. H. K. Bleeker te Nederhemert; voor Heeze door ds. H. Bax te Doornspijk voor Oud-Begerland door ds. D. J. Pnpkes te Sprang. Geref. Kerken. Beroepen te Gouda A ds. J. R. Dijk stra te JoUTete Siddeburen ds. W. J. Thijssen te Olst. Bedankt voor Rotterdam door ds. W. H. Gispen Jr. te Breukelen. Acte examens lager onderwijs. Middelburg. Donderdag zijn geëxa mineerd 6 candidaten. Geslaagd de dames W. de Koster te Ierseke, N. Kruys Voor- berge te 's Gravenpolder, C. A. M. v. d. Menlen te Goes, C. J. de Mooij te Zie- rikzee en A. J. W. de Manck te Hansweert. Voor de gymnastiek 4 vrouw. cand. Geslaagd A. S. Bethe te Zierikzee, J. A. I. Dielemau te Terneuzen en S. M. H. van Ham te Oostburg. Voor de handw. werden 4 dames geëxa mineerd, die allen slaagdenA. S. Bethe, J. A. I. Dieleman en S. M. M. v. Ham voornoemd en M. C. de Korte te Ierseke. Heden Vrijdag werden geëxamineerd 6 dames, geslaagd M. W. Vonk van Goes, D. C. Ocbtman van Zierikzee, J. C. Seyl idem, C. Wellemaa van Oostburg en A. B. J. Wissel van Terneuzeu. Voor de gymnastiek geëxamineerd 4. Geslaagd de dames N. Kruijs Voorberge, te 's Gravenpolder, C. A. M. v. d. Meulen te Goes en C. J. de Mooij te Zierikzee. Afgewezen 1. Voor nuttige handwerken slaagden de dames de Koster,Kruijs Voorberge, v.d. Meu len, de Mooij en de Mnnck bovengenoemd. De heer M. den Haxtog, indertijd ontslagen als onderwijzer te Amsterdam, heeft tegen 15 April voor de ondersteuning uit de weerstandskas van den Bond van Nedeil. Onderwijzers bedankt. Het bestuur deed f4000 van de weer standskas inschrijven op het Grootboek, Bij ministriëele beschikking is bij de rjjkskweektchool voor onderwijzeressen te Apeldoorn als kweekelinge benoemd o. a. G. M. J. v. Ham te Oostburg. Benoemd tot hoofd der chr. school te Leiden (SingelschoolJ dhr. Meijer te Deiden. Met den benoemde stonden op het drietal dhr. A. Sohmal van Voorburg (vroeger te Goes) en dhr. A. Boot van Zierikzee. Arrondissements-Rechtbanlc te Middelburg. Heden, Vrgdag, zijn veroordeeld wegens: dwfstaU D. J is j. en j. C. v G., l j z°nder beroep Terneuzen ieder tot 7 d gev. straf A. L. P. D., 16j.en jtl. a. 14 j. beiden zonder beroep Ter neuzen beiden tot f 3 b. s. 3 d. h., J. V. T. H., 14 j. tonder beroep Terneuzen, J. d. B., en S. J. d. B., beiden tonder beroep Koewacht allen tot f 1 b. 1 d. h. mishandelingP. v. D., 33 j. landbon- wersknecht Zaamslag tot 7 d. gev. straf en Z. d. S.. 36 j. timmerman en herbergier Koewacht tot f 1 b. s. 1 d. h. en bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gerichtC. v. B., 28 j. koopman Ierseke tot 45 d. gev. straf. In zake E. J., 25 j., klompenmaker te Goes, en G. de J., 26 j., boerenknecht te Ondelande, appellanten van ten hunnen laste afzonderlijk gewezen vonnissen, waarbij eerstgenoemde ter zake van overtreding der drankwet werd veroordeeld tet 14 d. hechtenis en laatstgenoemde ter zake van overtreding der jachtwet tot f 5 b. s. 4 d. h., zijn de vonnissen des eersten rechters bevestigd. Vrijgesproken P. C., 22 j., bakkersknecht te Middelburg, beklaagd vau huisvrede breuk. De inbraak bij Pijke. Voor de Arrondissemsnts rechtbank te Middelburg werd heden behandeld de zaak van Pieter Korstanje oud 46 j. arbeider geboren te Goes en Govert Korstanje oud 20 j. arbeider geb. te Kloetinge thans ge detineerd te Middelburg. Hun was ten laste gelegd inbraak met poging tot diefstal den 21 Jan. 1898 bij de Gebr. Pgke. Voor de bekl. trad als verded. op Mr. J. de Witt Hamer, van Goes. In deze zaak waren 14 getuigen gedag vaard. Nadat de rechtzaak door den ambt. van het O. M. was voorgedragen, werd tot het getuigenverhoor overgegaan. De pres. vraagt aan den oudsten bekl. of hij erkent op 21 Januari omstreeks 7 ure te hebben ingebroken, na alvorens zijn zoor te hebben geholpen een raampje te verbrij zelen, waardoor deze in de schnnr klimmen en de deur openen kon. Beklaagde erkent dit feit te hebben gepleegdhij heeft zijn zoon op zijn schouder» laten staan en deze is blijkens zijn verklaring eerst met de voeten en ver volgens met het gansche lichaam door het raampje gekropen. De jongste beklaagde zag Jan Pijke kort daarop in de schuur komen en heeft hem daarop vastgegrepen waarna beiden op den grond zijn gevallen en een worste ling is ontstaan waarbij Pijke Govert Korstanje in den vinger heeft gebeten. Op de vraag wat den oudsten beklaagde tot deze daad bracht antwoordt hij daartoe te zijn gebracht door financiëelen nood tengevolge van achteruitgang. Ook wordt door beiden erkend dat zij zich daarbij vermomd en onkenbaar gemaakt hebben door koolzak- ken het gebruik van roet wordt ten sterkste ontkend. Getuige Jan Pijke verklaart niet ver te wonen van het huis der beklaagden. P. Korstanje had vroeger land van hen in pacht gehad, maar de verstandhouding was in den laatsten tijd minder goed om dat beklaagde nog schuld bij hem had, waarom hij hem, maar op zachte wijze, gemaand had. In den bswusten avond, omstreeks half 8 ging getuige naar den stal en werd daar aangegrepen en op den grond geworpen. Eerst werd hem een slag toegebracht aan de linkerzijde van het hoofd, daarna een aan de rechterzijde. Bij de worsteling stak do aanvaller de vingers in getuige's mond, waarop get. daarin heeft gebeten. Bij een derden slag op het achterhoofd bekwam get. een bloedende hoofdwonde, die hem in bewusteloozen toestand bracht. Hij kon niet zeggen wie der beklaagden hem heeft aangevallen. Gedurende vier weken ia hij tengevolge van zware hoofd pijn verhinderd geweest arbeid te verrioh- ten. De wonden zelf zijn spoedig hersteld. Volgeas dezen getuige moet er voor beide deuren stroo hebben gelegen, dat dus bij de inklimming moet verwgderd zijn. Beklaagde Govert Korstanje verklaart getuige slechts éen slag te hebben toege bracht. Pieter Korstanje ontkent pertinent iets van deze worsteling te hebben gezien. Op een vraag van den pres. of beklaagde hem ooit had bedreigd antwoordt hij ont kennend. Als reden van diens achteruit gang gaf hij op te hooge pacht. De vraag of beklaagde er kennis van kon dragen, dat bij getuige geld aanwezig was beantwoordt getuige ontkennend. Door pleiter werden in lichtingen gevraagd omtrent de oorzaak der minder goede verstandhouding en of hij ge neeskundig is behandeld gewoiden. De tweede vraag werd met neen be antwoord, op de le werd als de oorzaak daarvan, de bestaande schuldvordering en aanmaning daarvan genoemd. De 2e getuige Pieternella v. Weele, huishoudster bij de Pijkes, verklaart om streeks half 8 met Jan Pijke naar de schuur te zijn gegaan een weinig later dan deze getuige. Zij zag J. Pijke worstelen, maar op hetzelfde oogenblik kwam er een zwart persoon op haar toe, van den eersten dorschvloer, deze gaf haar een hevigen slag op het hoofd en sloeg haar de lan taren uit de hand. Zij liep toen bloedend naar huis en riep om licht. Zij kan niet verklaren met wien der beide beklaagden J. Pijke worstelde. In huis gekomen riep zij Jac. Pijke, die haar echter door zgn doofheid niet ver stond, ze is toen naar buiten geloopen eu heeft „moord" geroepen. Na het opsteken vau een anderen lantaren is ze opnieuw in de schuur gegaan, maar heeft niet ge zien wat er met den baas gebeurde. In huis teruggekeerd vond ze Jan Pijke in sufferigen toestandze heeft hem water gageren, hij waa zeer bebloed. Touw of roet heeft zij in de schuur niet gevonden. De 3e getuige Jao. Pijke, die door zijn doofheid moeilijk ta verhooren bleek, ver klaart op een vraag van den prei. dat hij 21 Jan. geld in huis had. In de schuur komende en daar iemand aantreffend die hem aanviel, ii hij een atok gaan halen en den aanvaller te keer gegaan, waarbij hij „een blauw oog" opliep, maar den in dringer verdreef, die zich verwijderde. Hij verklaart dat de aanvaller een stoppel baard had en dus waarschijnlijk de oude K. was. Hij heeft de op de terechtzitting aanwezige voorwerpen iu de schuur ge vonden. Cornelia v. d. Weele, dienstbode bij Gebrs. Pijke en zuster der huishoudster was iu huis gebleven met Jac. Pijke. Zij zag haar zuster gewond uit de schuur ko men, en hoorde haar om licht roepen. Jac. Pijke is toen de schuur in geloopen en zij is met haar zuster naar buiten gegaan en heeft „moord" geroepen. Daarna weer in de schuur gekomen heeft ze Jan Pijke bewusteloos gevonden en hem met behulp van Cornelia naar binneu gebracht, zij zag ook Cornelia naar een persoon slaan en tevens dat deze klein van persoen was. De volgende getuige Brg. Maj. Verhoek verklaart omstandiglgk hetgeen hg op de plaats der misdaad heeft gezien en gevon den nog denzelfden avond. Het stroo lag een manshoogte, hij had spoedig ver moeden op beklaagde en heeft de ver wonding aan de vingers gezien. Op een vraag aan den oudsten be klaagde wat zijn voornemen was met het touw, antwoordt deze dat men plan had de bewoners eerst te boeien. Dr. Goemans die nu verhoord wordt constateert dat de wonden van G. Korstanje door bijten kunnen ontstaan zijn. Hij heeft ook het gebit van J. Pijke daartoe on derzocht. Oreel uit Goes heeft don oudsten be klaagde omstreeks 6'A uur nabij de hof stede ontmoet, deze vroeg hem of hij niet bij Pijke aanging, waarop Korstanje zei dat hij nog esn beetje bleef „hangen". Beklaagde P. K. verklaart dezen getuige wel Woensdag maar niet Vrijdag te hebben ontmoet. Geense neef van den oudsten be klaagde, verklaart in Dec. een gesprek met den oudsten beklaagde te hebben gehad waarin deze sprak over het „zitten van veel geld" bij Pijke en beklaagde hem toen zijn verwondering geuit had dat daar nog nooit was ingebroken. P. Kamp, herbergier te Kloetinge ver klaart dat de oudste beklaagde ongeveer half 6 by hem in de herberg geweest is en daar drie borrels gedronken heeft. Hg kwam wel meermaal, ditmaal om aftereke- nen. Big keus verklaring van den beklaagde is hg daarna naar huis gegaan om zijn zoon te halen, na dezen te I hebben over gehaald hem te helpen, met de geruststel ling dat het toch niet zou uitkomen. De verklaring van Slabbekoorn knecht van Pgke komt overeen met die der andere getuigen. Hg heeft bloedsporen op den vloer gevonden en glasscherven gezien. Bugsrogge heeft beklaagde ongeveer 6 uur gezien. Hjj droeg een zak over den arm den jongsten bekl. heeft hg niet ontnfoet. Deze verklaart echter het tegendeel. Hg heeft B. wel gezien en ook gegroet. Ook getuige Dekker heeft bekl. omstreeks 6 uur ontmoet gaande ia de richting van Pgke. Beklaagde houdt staande dat dit Donderdag was. Getuige Oele verklaart dat de oudste bekl. omstr. half 6 bg haar in deu win kel geweest is en kaars (kaas?) gekocht heeft. Beklaagde wist niet dat zgn vrouw deze reeds gekocht had. Getuige Weststrate is tusschen 6 en half 7 het huis van Pgke gepasseerd en beeft glasscherven hooren vallen. Nogmaals ondervraagd bekennen beide beklaagden schuldig te zgn aan het hun ten laste gelegde. De off. van justitie wgst op de onrust die dit voorval in Goes veroorzaakt heeft op het ernstige van het gepleegde misdrgf op het beleid door get. Verhoek bij de op sporing aan den dag gelegd. Spreker acht de schuld overtuigend be wezen en eischt schuldigverklaring dezer beklaagden aan het hun ten laste gelegde en hunne veroordeeling den eersten beklaagde P. Korstanje tot zesen deu tweeden bekl. tot twee jaren tuchthuisstraf. Alsnu krggt de verdediger het woord. ZEG. geeft toe dat het misdrijf van ern- stigeu aard is maar kan niet toegeven dat den tweeden getuige lichamelgk letsel is toegebracht. Ook hg toont aan dat er vooral voor den jongsten beklaagda verzachtende omstandigheden pleitten, omdat hij geheel on der den invloed zyns vaders heeft gehan deld. Terwgl hg van meening is dat den oudsten beklaagde eerder een plaats in een krankzinnigengesticht toekomt dan in een gevangenis. Immers reeds het plan om vier personen te willen knevelen, ge tuigt niet van normale hersenen. Ook in de familie van K. is zielsziekte geen onbekende zaak. De beklaagde P. K. wgst nogmaals op zgn diep treurige finantiëele omstandigheden, hg heeft zich doodgepacht. Bekl. herhaalde voor zich en zgn talrgk gezin, dat gebrek aan deksel en voedsel had, geen uitkomst meer te heb ben geweten. Uitspraak over 8 dagen. Te Rotterdam is Woensdag door de Rotcerdamsche Tram wegmaatschappij, tsn behoeve van delya Brouwershaven -Steen bergen aanbesteedhek bouwen van de kunstwerken in de provincie Zeeland met bijlerering van de bouwstoffen em. Inge schreven door de heeren M. van der Linden, Zierikzee f33.097. P. Vink, Nooidgouwe f 33,863. H. J- Romijn, Burgh f 84,400. A. Hejjboer, Serooskerke f34,469. A. Verjaal, Noord weile f34,475. L. Koole, Zierikzee f 33 528. F. P. v. d. Dussen, Rotterdam f 34,900. J. J. Hornstra, Bergen op Zoom f36.500. A. van Seters, Rijswijk f36,800. G. Vlot Gz. Hardinxveld f 36,900. J. H. v. d. Ven, Uiddelburg f 36,945- J. M. van Dit- mars en Zoon, id. f36.999, D. J. van Riemsdijk, Dordrecht f37,500 en M. Nolet, Ierseke f 42,800. Alle werken moeten gereed opgeleverd worden binnen zeven maanden na den datum der goedkeuring. Gegund aan v. d. Linden. Kruiningen. Door den heer A. le Clercq, architect is aanbesteed: het bouwen van een nieuwe stalling met varkens- en kippenhok op de hotstede de „Hooge moer" alhier, namens zijn principaal. Ingeschreven door J. P. Panny, Krabbendijke f 1080. J. Okker, Kruiningen f 1052,50. A. Paasschen id. f 1045. C. Karelse id. f 999. J. M. Lam- meree, Hansweert f984. Gegund aan den laagsten inschrijver. Zaamslag. Donderdag werd alhier door de Vereeniging In 't belang der Landbou wers aanbesteed de levering van 122300 K. G. Chiiisalpeter. Hiervoor werd inge schreven door de heeren A. Snelleaian, Dinteloord f 8,49i/a- Iman van dar Have, Zierikzee f8,40. P. J. Versluijs, Terneuzen f 8,19. P. J. Scheele id. f 8,14y9. P. Adriaansens Walsoorden 18,13. A. Snelleman, Din teloord 18,13. Gegund aan Adriaansens. Middelburg. Donderdag werd door notaris Huvers publiek geveild: lo. een winkelhuis, erf en tuin Lange Burg. Kooper de heer P. A. Bakker te Koudeksrke voor f 7825. 2o. een huis erf en tuintje Visch- markt. Kooper de heerW. van de Woestyne alhier voor f1300. 3o. een pakhuis en erf Noord weg. Kooper de heir J. Sa nderse alhier voor f350. Vlissingen. Woensdag werden publiek geveild door not. Maret Tak, de volgende huizen 1. Een huis en erf Korte Noordstraat, wijk F no. 28, groot 74 centiaren. Hoogste inschrijver dhr. A. J. Brakman voor f 1700. Niet verhoogd. Niet toegewezen. 2. Een huis en erf Palingstraat, wijk K no. 161/162 groot 1 are 29 centiaren. Hoogste inschrijver de heer J. P. Kouse maker voor f 1800. Kooper do heer P. J. Kakenberg voor f2015. Twee overige perceelen waren uit de hand verJcocht. Middelburg. Heden Vrijdag werd aan het Gebouw van het Prov. Bestuur aan besteed „Het voortzetten van de herstelling der boordvoorziening van hdt kanaal door Walcheren". (Raming 19500). InschrijversC. Boor Az. Sliedrecht f9989, C de Wilde Az. Kattenfyke f9700, I. van de Velde Iz. Papendrecht f 9542, G. v. Moe ien en J. van Baers, Vlissingen f 9447, A. Foudraine Az. Goes f9325, P. Dronkers, Kapelle f9290, C. van Beers, Vlissingen f9247. J. de Jonge, Middelburg f8184. W. Dekker, Veere f9086, J. de Rijke Jz. Mid delburg f9080, C. v. d. Hooft, Terneuzen f8924. J. W. van Wijnen, Sliedrecht f8890. J. F. Adriaansens Polfliet, Walsoorden f8774, Abr. Tholens Dz. Terneuzen f 8768. J. de Bree, Fz. id. f8716. J. H. van de Ven, Middelburg f 8690, B. van Eek, Terneuzen f8648 er. J. de Bree Fz. id. f 8495. 2 biljetten van onwaarde. LAATSTE BERICHTEN. Co'ijnsplaat. Tot leden der feestcom missie bg de aanstaande kroningsfeesten zgn gekozen de hh.J. Vermeulen, voorzitter, H. van Gorsel, secretaris, L. A. Vink, penningmeester, W. D. van der Moer, G. Israel Sr., C. Kievit, D. J. Anemaet, A. D. Snoep, L. Steendam, W. Adriaansen en P. Tazelaar. Van 14 15 April 1898 MIDDELBURG. Ondertrouwd Mr. G. F. baron thoe Schwartzenberg eu Hohenlans- berg jm. 33 j. en A. M. Snouck Hurgronje jd. 26 j. J. de Kok jm. 24 j- en N. Kuijs jd. 31 j. A. Tjaarda jm. 24 j. en A. Come- lisse jd. 23J. Bevallen: P. G. van den Bosse geb. Quist d. Overleden: S. van da Putte wede van W. A. Borket 66 j. N. P. Barentsen 7 j. d. J. Marcusse ongeh. z. 26 j. GOES. Ondertrouwd: 14, AntonMarinus Verdonk 24 j. jm. en Elizabeth Johanna van Huet 24 j. jd. Huibreeht Delzenne 24 j. jm. te Midieiburg en Geertruida Cor nelia Mange 23 j. jd. te Goes. Gehuwd: 14, Flip Flipse 29 j.jm. te Goes en Anthonatta Ossewaarde 25 j. jd. te Goes onlangs te Wolfaartsdyk. Geboren 14, Neeltje d. v. Francois Crucq en Elisabeth de Dreu. Overleden15, Maria Molhoek 69 j. ongeh- VLISSINGEN, 15 April 1898. Boter f 1.15 a fl.05 per kilo. Eieren f3.— a f3.20 per 104 stuks. ZIERIKZEE, 14 April 1898. BOTER. Hoogste koers f ,52i/s a f I aagstekoers f—.40 af—.—. KIPEIEREN. Hoogste Koers f .75. Laagste koers f .50 EENDEIEREN. Hoogste koers f —.90. Laag ste koers f0.75 de 25. MIDDELBURG, 14 April 1898. Uit Walcheren was heden maar een ma tigen aanvoer ter markt hoofdzakelijk be staande uit Tarwe en Witteboonen. Tarwe werd 10ct. boven vorige weekprijs betaald, overigens bleien prijven van alle andere artikelen onveranderd. De noteering is als volgt. PUike Tarwe 18.10 a f8,20 betaald. Rogge tot f5,60 aangeboden. Wintergerst niet ter markt. Zomer dito f 5,25 a f 5,35. Walch. Witteboonen f8.75 a f9. Dito Brui- neboonen f 8,25 a f 8,50. Groene Erwten in puike kooksoort f 7,25 a f 7,40. Kroon Erw ten van f6.75 tot f 7 aangeboden. Walch. Paardeboonen f 5.60 a f 5,75. Boter f .95 a fl.05 per kilo. Eieren f2.70 per 100 stuks. Dinsdag 19 April. Veere, door not. Huvers 1 uur bij wy'len mej. Thomas meubelen en manufacturen enz. Inl. de Groot en Hondius. Woensdag 20 April. Kloetinge, de Groe en bjj Kamp door not. de Vos half 11 ark, schuur-, kippen en andere hokken, kanthooi, kookfornuis, harnassement, landbouwinspan, varken(beer), 11 kippen met haan, meubelen, houtwaren, loopvarkens, biggen. Amemuiden, 11 uur in de Vriendschap door not. Verhulst een huis G 52 bg het station met erfpachtsrecht op 120 cA. grond. Dinsdag te zien. En om 2 uur aan A 107 kabinet, antieke kast, staande klok, veereu bedden met toebehooren, branddoos, oud porcelein, waaiers, roomkleur, kwartobybel, prentbijbel, boeken, schalen en gewichten enz. Ondelande, by v. d. Rede door not. Mulock Houwer 10 uur 3 runders, 3 geiten, 1 vet varken, 20 voer mest, 3 nieuwe eggen voerkist, meelkist, 3 watertonnen, stal- en arbeidersgereedschap, eikenhouten boogkabi net, bureau, latafel, ronde tafel, hanglamp klokken, enz. Oostkapelle, 10 uur by Meyers door not. Tak 4 merriön 16, 13, 11 en 3 jaar-, 1 veulendragend, 1 zwart ruinpaard 5 jaar 10 baatg. meikkoeien, 4 kalfvaarzen, 9 kweek- kalvers, 1 goit, 2 schapen met lammers 1 twee- en eenjarige vaarzen, 2 karnhonden, 35 kippen en 1 haan, 3 ploegen, 10 eggen, rolblok, melkgereedschap, 4 bedden met toebehooren, porselein, koper-, glas- en aarde werk enz. Donderdag 21 April. Wolfertsdijk, 10 uur by D. Remynse door deurw. Hollmann 6 melkkoeien, 6 kal vers, weivee, drachtige zeug, varkens, melk en karngereedschap. En om 1 uur by ds Koster Vsrhage eikenhouten boogkabinet, linnenkast, 2 pluimbedden met toebehooren kachels, barometer, nachttafeltje, kooi met duif, arbeidersgereedschap. Kruiningen, op Oomshoek door not. Prins by H. Vermue 10 uur inspan als: schimmel veulendragend merriepaard, oud 4 jaar, 1 bruine bles id. 3 jaar, 1 bruine meraie met venien 8 jaar, een schimmel- merrie met veulen 5 jaar, vos merriepaard 3 jaar, 10 'oaatgevende melkkoeien, 2 stie ren 1 en 2 jaar, 2 driejarige ossen, 10 ▼aarzen, 20 kippen, keuken, ganzen, land bouwgereedschappen, stroo, peen, mest enz. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Tak, lo. een huis, erf en tuin Nieuwstraat, 320 cA. 2o. een aandeel in do Zeeuwsche spoorbootmaatschappij groot f500, 3o. een dito aandeel groot f 250- Te. zien 't huis daags voor en op den verkoopdag 10 12 en 2—4 uur. 's Heer Arendskerke 12 uur bij wed Pieters door not. de Ronde Bresser kabinet, 3 tafels, 20 stoelen, 2 kastklokkeu, 2 kachels, 1 kapokbed met toebehooren, 5 Keulsche. potten, arbeidersgereedschap, 1 geit, 8kippen Vrijdag 22 April. Serooskerke, door not. Tak voor dhr. Sohuman 10 uur timmermans-, metselaars- en schildersgereedschappen, kozijnen met ramen, marmeren schoorsteenplaten, borden, draaihekken, hondenkarnmolen, kolders, de len, ribhout, meubelen, droogrekken, 3 melk- geiten, koper-, glas- en aardewerk, 120 oude kerkstoelen. Vrouwepolder, 1 uur by J. Moens door not. Huvers 4 baatg. melkkoeien, 1 twee jarige vaars, 2 stierkalvers, vaarskalf, jaar lingvaars, 2 loopvarkens, 3 geiten, 25 kippen, windmolen, snijmolen, huisraad, meubels enz. En bij C. de Vos 2 geiten, mutsaards, kruiwagen, ijsslede, mest, houtwaren enz. Maandag 25 April. Middelburg, 2 uur Notarishuis door not. de Vos manufacturen, damesmantels, enz. Inl. de Groot en Hondius. GriJpskerke, by A. Huysman door not. Loeff 2 merrien 3 en 4 jaar, 1 van 11 jaar met veulen, 6 baatgevende melkkoeien, 4 twee en een halfjarige wei vaarzen, 5 twee jarige, 9 kweekkalvers, 3 melkschapen, 6 lammers, 30 kippen en hanen, 3 menwagens met toebehooren, marktwagentje met vaste kap, 1 veeren wagen, 1 driewielskar, 2 kruiwagens, windmolen, mangelmolen, 2 veldgangen, kiekenrennen, landbouwers- handgereedschap. paardenwant, melk- en zoldergereedschap, wagenzeil, stroo, hooi, mangels, mutsaards, huisraad. Eu 80 voer mest by Jan Huysman Az. dorp. Dinsdag 26 April. Koudekerke, by S. Simonse 10 uur door not. Loeff, 2 zwarte merriön 16 en 13 jaar, 8 baatgevende melkkoeien, 1 bruin ruinpaard 11 jaar, 3 kalidragende vaarzen, 2 tweejarige en 6 anderhalfjarige, 1 melk- schaap met 3 lamineren, mestputloopers, 100 kippen met hanen, 2 menwagens met toebehooren, 1 klein wagentje, 1 veeren wagen, 1 lemoenkai op veeren, driewielskar, 2 veldsleden met borden, spekstanders, waterbakken, landbouwershandgereedschap, paardenwant, melk- en zoldergereedschap, paardenwant, 1000 groene wilgen mutsaards, 700 groene boommuL aards, huisraad, enz. Goes, 7 uur in de Prins van Oranje door not. Mulock Houwer, lo. een huis, (slagerij), schuur en erf 315 cA. Lange- vorststr. C 222; 2o. een slachthuis en err Korte Nieuwstraat B 85 groot 89 cA, van J. Bannet. En voor dhr. Dronkers een huis, schuurtje en erf Rozemarynstraat B 201 greot 210 cA. Woensdag 27 April. Arnfmuiden, 10 uur door not. Tak inspan op Hazenberg als Vlissingen, 8 uur in de Oude Vriend schap deor not. de Maret Tak lo. huis, erf, plaats en loods Korenstraat K 79 groot groot 136 cA. 2o. een stal 104 cA. daar naast. 3o. 1.2570 H. weiland Boscbweg. 4o. 1.1780 H. id. Koudekerksche straatweg. Te zien 26 cn 27 April 10—12 en 2—5 uur. Donderdag 28 April. Oudelande, by wed. Lous inzet en 5 Mei toewijzing 11 uur voor dhr. J. Th. Hendrikse te IJzendyke de hofstede 't Hof Meyers saam 58 H. 25 A. 54 cA.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 5