„DE ZEEUW" BIJVOEGSEL mwmw&. RECHTSZAKEN. OPENBARE VERKOOPINGEN ^KERKNIEUWS. SCaOOLNIEUWS. Ingezonden Stukken. ?aa van Donderdag 14 April 1898. Ned. H»rv. Kerk. Beroepen te DirkBland dr. H. Visscher te Delft; te Rozenburg dg. E. H. Jon kers te Znid Beijerland te Woudsend ds. H. Visser te Piaam. Aangenomen naar Scheveningen door ds. G. Mansvelt te Amersfoortnaar Zuidwolde door ds. P. A. C. Douwes te Anloo; naar Delden door dr. A. v. d. Flier te Lemele. Bedankt voor Hoog Blokland door ds. G. Waardenburg te Goedereede voor Dougjum door ds. H. Huizinga te Eext voor Terheijde Jdoor ds. Y. Bootsma te Zoetermeervoor Heerenveen door ds. H. W. ter Haar te Franeker. Baarland- De hear ds. J. E. B. Me loen hoopt Zondag 1 Mei, a. s. des namid dags intrede te doen na des voormiddags bevestigd te zijn door ds. A. F. Ch. Pont, van Nisse. De beer D. van Lonkhuijzen cand. te Heteren, die bet beroep naar Gelselaar had aangenomen, heeft aan den kerkeraad aldaar medegedeeld, dat hg zijn voor nemen om predikant te worden heeft laten varen. In de jaarvergadering der Ned. Herv predikantenvereeniging 27 en 28 April a te Utrecht te houden zullen o. a. spreken: ds. Lamers van Goes, over de Doops- quaestie en ds. Talma van Arnhem, over Moet onze Evangelieprediking zich in de eerste plaats richten tot het individu of tot de gemeenschap Geref. Kerken. Drietal te Sneek B ds. D. Bakker te Broek op Langendijk, dr. J. Hania te Oosterbierum en ds. C. W. E. Ploos van Amstel te Zwolle. Beroepen te Sneek B ds. C. W. E. Ploos van Amstel te Zwollete Gel- dermalsen dr. J. Hania te Oosterbierum te Tzummarum ds, H. J. Willering te Arum; te Oud Yosmeer ds. Joh Visser te Iersekete Baarland ds. P. A. Lanting te Nieuwendam te Hol- werd dhr. J. P. Klaarhamer cand. te Amsterdam. Aangenomen naar Apeldoorn B door A. Boekenoogen cand. te Amsterdam. Bedankt voor Bleiswijk door A. Boeken oogen cand. te Amsterdam; voor Hin delopen en voor Pieterburen door N. G. Kerssies cand. te San werd voor Arne- muiden door ds. F. W. J. Wolf te Lopik voor Wijhe door ds. J. J. Steinhart te Nunspeet B. Te Zuidhorn overleed jl. Dinsdag, in den ouderdom van 69 jaren, de heer ds. P. D. Vlieg, emeritis predikant aldaar. Ds. Vlieg was van 1860 tot 1867 pre dikant te Ureterp, daarna te Oudega en van 1874 tot 1891 te Marrum. Doopsgezinde Gem. Beroepen te Oost- en West Graftdijk ds. G. Hofstede te Aardenburg. Pattist, 's Gravenzande, H. Visser, Anna Paulowna, J. de Jong, Hoedekenskerke,L. Verjaal, Noordwelle, J. Schouten, Capslle a. d.IJsel, J. A. van Harding* veld t, Ouden hoorn, C. J. Jansen, Oud-Vosmeer. In de Dinsdag te Utrecht gehouden vergadering van De Unie, „Een School met den Bijbel", werd ingetrokken het voorstel van het locaal-comité te Rotterdam, luidende„Het Bestuur der Unie „Een Scho 1 met den Bijbel" noodige de heeren prof. dr. J. Woltjer c. s. nogmaals dringend uit om zoo spoedig mogelijk op te geven, welke veranderingen zij in het Unie-rapport verlangen of welke regeling zij daarvoor in de plaats wenschen te stellen, opdat de commissie voor school wets wijziging en de „bezwaarden" in deze zaak, zeo mogelijk, tot overeenstemming komen. Bij de bespreking van het voorstel van het locaal-comité te Bolsward, luidende „De Unie doe stappen bij de regeering om, zoo mogelijk, te verkrijgen, dat ouders, wier kinderen kosteloos van gemeentewege onderwijs ontvangen, vrij zijn in de keuze der school", bleek, dat men zulks zonder wetswijziging niet mogelijk achtte en dat men meende, dat eene zoodanige wets wijziging in de gegeven omstandigheden niet te verwachten is. Een besluit werd te dezer zake niet genomen. Het voorstel van het locaal-comité te Wolvega, luidende: „De Unie stelle een onderzoek in naar de schoolgeldheffing op de openbare lagere scholen", werd geamen deerd door jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman door bevoeging van ds woorden „en naar den invloed, dien de wet Mackay op den financiselen toestand der bijzondere scholen heeft geoefend", aangenomen. In plaats van de heeren jhr. mr. W. H. de Savornin Lohman en J. den Boer, die aan de beurt van aftreden doch niet herkiesbaar waren, werden gekozen de heeren mr. Th. Heemskerk te Amsterdam, en G. Versluijs, te Fijnaart in de plaats van de heeren E. Nijland en H. Bos, die ontslag hadden genomen, de heeren D. Wijnbeek, te Zwolle, en J. C. Wirtz, te Bedum, ter wijl h6t aftredend en herkiesbaar bestuurs lid, mr. T. P. baron Mackay, werd herkozen. Ten slotte werd eene bespreking gehouden over het aanhangige wetsontwerp op den leerplicht. Coes. Gisteren en heden hadden aan de Rij ks Landbouwwinterschool de eind-en overgangsexamens plaats. Ze werden bij gewoond d->or de Commissie van Toezicht en vele amlere belangstellenden. De diploma's werden hun, die eindexa men deden, na een toepasselijke toespraak uitgereikt door den Voorz. der Comm. van Toezicht, den heer dr. Z.Th. Diehl. Het diploma verwierven: met zeer goe den uitslag J. A. van Zagen te Burgh, G. IKlompe te Serooskerke (Sch.), C. J. Boogerd te Duivendijke, C. Franse te Kleverskerke. Met goedeu uitslag T. J. v. d. Bout te Elkerzee, P. M. Mol te St. Maartensdijk en J. Blok te Rilland. Van de le tot de 2e klasse werden be vorderd A. de Jager te Kapelle, I. P. v. d. Weele te Colijnsplaat, M. J. Stout- jesdijk te Tholen, W. C. Allaart te Se rooskerke (W.), W. N. van Liere te Kloetinge en C. Zandee te 's Heer Hen drikskinderen. Twee leerlingen trokken zich tijdens het examen terug. Acte examens lager onderwijs. aVSiddelbUfg, 12April. Geëxamineerd 6 candidaten, geslaagd de dames J. Gr. Bolle te Haamstede, S. Dees te Sluiskil, gem. Terneuzen J. G. v. Nieuwenhuijze, M. v. Stapele en Gr. J. v. sl. Werff, allen te Tuolen. Heden (Woensdag) geexamineerd 6, ge slaagd de dames A. S. Bethe te Zierikzee; J. A. I. Dieleman te Terneuzen, S. M. van Ham te Oostburg en M. C. de Korte te Ierseke. Voor de gymnastiek slaagden de dames J. Gr. v. Nieuwenhuijzen, M. van Stapele en G- J. v. d. Werff, allen te Tkolen. «Viidcielbyrg. Aan de Rijkskweek school zijn benoemd: A. Geluk, St. An- naland, W. Vleugel, Oud-Sabbinge, P. lutegn, Groede, G. W. de Jonge, Krui dingen, i A. de Boer, Baard, A. van Noord, Ouddorp, W. van Strien, Driewe gen, Ph. van Batavia, Dordrecht, N. Mie- dema, Weidum, W. van Gelderen, Slie- dre ht, S. de Jong, Weidum, Y. B. Boers, Lekkerkerk, P. Vos, Grijpskerke, A. P. I. Nederlandsche Zendings- vereeniging. Het orgaan bevat het verslag over het jaar 1897, een mengeling van lief en leed, van teleurstelling en vertroosting. Er wordt in gemeld van groote Jmacht waar over de Vorst der Duisternis beschikt, doch ook van bolwerken tegen die helsche macht opgericht. Bij heerlijke lichtpunten die de Heere met name in Djali en Krawang schonk, blijft het een roeien tegen den stroom. Het aantal afdeelingen der Vereeniging klom met twee, waarvan een in onze pro vincie Sint Laurens. De financiëele nood blijft groot, .de ont vangsten bleven f 6900 beneden die der beide voorafgaande jaren. Verslagen omtrent hun Zendingsarbeid kwamen in van de zendelingen: Van Jder Brug te Indramajoe, Muis te Cheribon, Verhoeven te Tjideres, Alkema te jTjand joer, Muller te Pangharepan, De Haan te Cheribon, Albers te Meester Cornelis, Tie- mersma te Tanggeran en Pennings te Lebak. De gemeente te Indramajoe verloor twee leden door den dood. Onder hen was een in 1882 reeds ontslagen helper, die tel kens meer en meer afgedwaald, op zijn ziekbed door zijn Heiland opnieuw gevon den, in vrede mocht hen ingaan. Een teeken van vooruitgang is 't zeker wel dat de school van dezen zendeling thans ook door meisjes uit de Chineezen wordt bezocht. Deze menschen achtten vroeger onderwijs voor hunne dochters overbodig. In de gemeente te Cheribon ontsliepen twee vrouwen in volkomen vrede, doch ook werden den zendeling groote teleur stellingen bereid daar een vijftal leden af vielen van hun geloof. Zendeling Verhoeven heeft een zeer druk arbeidsveld. Gelukkig is hij in staat ook geneeskundige diensten te verrichten dat hij daardoor bij velen een geopende deur vinden mócht, laat zich verklaren. Ook de Heiland ging heen leerende en gene zende. Slechts van éen overgang uit den Islam gewaagt de zendeling van Bandoengbr. Alkema die te Tjandjoer woont. Doch door dezen evergang van éen kreeg de zendeling vasten voet in een gansch ge zin. Bandoeng is thans een steenen kerkje rijk geworden, wat de Heere bevorderlijk moge maken aan de opkomst onder 't lie felijk eklank des evangelies. Te Pangharepan en Soekaboemi zag zendeling Muller grooten voortgang van het Koninkrijk Gods. Met toeneming van geestelijk leven gaat meerdere sociale welvaart saam. Schoon de theeoogst mis lukte, geeft de peperaanplant goede voor uitzichten. De Chineezen te Buitenzorg beginnen meer belangstelling te toonen in des Zen- delings arbeid. De helpers in de buiten gemeenten werken met ijver en vrucht mede. Zendeling Albers werkt met toenemen- den lust en jeugdige kracht, ondanks zijn hoogen leeftijd aan zijne zich steeds uit breidende taak. Hij klaagt zeer over de verwoesting in zijne plaats aangericht door Roomsche zen. delingen. Kampoeng Sawah in een oostelijk en westelijk deel gescheiden telt 175 christe nen waaronder 47 Roomschen. De helpers Laban enJosen werken met lust, doch de concurrentie der roomsche zending heeft deze gemeente zeer beroerd. Ook de oude Ananias te Poelo Gebung werkt met grooten zegen. Op «en enkele plaats moest de arbeid worden gestaakt, men heeft daar nu al zijn hoop op de school gevestigd, wetende dat wie de school heeft de toekomst heeft. Zendeling Tiemersma werkt vooral door colportage. De menscheu schrikken echter helaas terug voor het woord Evangelie dat op den band van 'tBoek staat. Thans tracht hij hen met listigheid te vangen door hen de Handelingen der Apostelen te verkoopen. Zendeling Pennings verzamelt gelden voor zijn ziekenhuisje; daarin getrouw bij gestaan door ds. Hengeveld, onzen lezers te Schore immers »og wel bekend, en die predikant is te Serang. Slot volgt. Voor de rechtbank te Rotterdam is behandeld de zaak van J. Sluis uit Lopik, beklaagd dat hij op den 6en Januari onder Willinge Langerak, Aria Boef zoo hevig met de klomp tegen het hoofd schopte, dat een hersenschudding ontstond en de man den volgenden dag bezweek. Het is het bekende geval van den man, dien men dood heeft gevonden, aan een boom vast gebonden. Wie dit laatste hebben gedaan is ter terechtzitting niet gebleken, maar wel werd als bewezen aangenomen, dat de verslagens, die te water is geraakt, door Sluis met een klomp tegen't hoofd is ge schopt. Hij is toen door anderen op het droge gebracht en is alleen naar huis ge- loopen. Daar echter is hij niet aange komen, maar wel vond men hem den vol genden morgen op de aangegeven wijze behandeld. De eisch tegen Sluis is 3 jaar. GEMENGDE BERICHTEN. Te Utrecht waren Zaterdagmiddag op de werf eenige kleine jongens aan het spelen toen de aandacht van twee hunner werd getrokken door een bakkerij waarvan men de deur bad opengezet. Na een poosje aan de deuropening te hebben staan kijken waagden zij zich een paar schreden voor waarts en was de oudste weldra in gesprek met een knechtje, dat deeg stond te maken. Gedurende dat gesprek was het andere knaapje de bakkerij eens rondgeloopen en vervolgens op een gemetseld fornuis ge klommen, waarop een groote koperen ketel met water stond te koken. Op eens werd echter een luide angstkreet vernomen en bleek, dat het kind achterover in den ketel was gevallen. In deerniswaardigen toestand werd de kleine weggevoerd, ter wijl hij reeds den volgenden morgen, na een vreeselijk lijden bezweek. Het eiertikken op Paschen. In de meeste steden en dorpen van ons vaderland waar het eiertikken op Paschen nog in gebruik is, heeft men eene plek gronds voor dit feest afgezonderd, Zoo bijv. te Winters wijk,de Wême,te Arnhem dePraast ofPaasch- wei, te Wageningen den Paaschberg. Het eiertikken bestaat hierin dat de een met een der punten van zijn ei tikt op dat van den andere, die het, om beter weerstand te bieden, maar even met het eene einde buiten de gesloten vuist houdt, Wiens ei gedeukt wordt heeft het verloren. De gewoonte is, dat men met gelijke einden op elkander tikt, dat is: spits op spits, stomp op stomp. In dit spel hadden vroe ger wel eens zeer ergerlijke praktijken plaats. Sommigen bliezen den inhoud door een klein gaatje uit hun ei weg en goten gesmolten pek in de plaats hetwelk, hard ge worden, de eieren van alle partijen kneusde. Anderen wisten op een houten ei zoo kunstig de klenr van de eierschaal aan te brengen, dat het voor echt doorging en natuurlijk alles kneuzende, wat maar voor kwam. Ongelukkig echter voor de bedrie gers wanneer het werd ontdekt De minste straf bestond daarin dat zij van het hoofd tot de voeten met eierstruif bedekt wer den, waarna zij dan, onder de slagen en schoppen der menigte de Paasch wei werden afgedrongen. Bij den Chilkootpas, op den weg naar Klondyke, het bekende Oanadeesche goudland, heeft een sneeuwverschuiving plaats gehad, waardoor ruim tachtig menschen gedood zijn. In het proces wegens het spoorweg ongeluk te Gerolstein waarbij 10 men scken gedood, 18 zwaar- en 20 licht gewond werden is gisteren te Trier uitspraak ge daan. De beschuldigden de stationschef, de remmer, en de stoker zijn allen vrijgesproken, omdat het niet was uit te maken, aan wiens schuld het ongeluk moest geweten worden. Vrijdagavond is op de rivier de Schelde bij Antwerpen een roeibootje met zes winkelbedienden er in die dien dag voor bun plezier uit waren door de stoom boot „Cambridge" van de lijn Antwerpen Harwich aangevaren en gezonken. De opvarenden verdronken op twee na die zwaar verminkt door de schroef der boot, door zwemmende matrozen van genoemde boot en eenige schippers uit de nabijheid gered werdendoch ook van deze twee bezweek er een zoodra hij aan wal ge bracht was, terwijl den ander een been moest worden afgezet, hij had nog meerdere kneuzingen bekomen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Stukken worden in geen geyal terug gezonden. Een goed begin. Mynheer de Redacteur Waar het zoo algemeen is, dat de kroe gen 's Zondags in het bijzonder, vol zijn met jongens, die de melk in de koffie nog niet verdienen, en mannen die klagen, (wellicht terecht), dat zij te slecht betaald worden, kan het zelfs bij een vurig tegen stander van het gebrnik van alcoholische dranken, weinig nieuwe minachting, ver ontwaardiging en medelijden wekken, vaders en kinders zwaaiend uit de herbsrg te zien komen. En toch niettegenstaande dat telkens en telkens wederkeerend verschijn sel, hinderde het mij zeer toen ik Paasch- Zondag enkele heeren het pesthol, dat men herberg noemt, zag binnentreden. Waarom? Zij waren den vorigen Zon dag „bevestigd" en hadden nu 's morgens mede "aangezeten". Ik geloof, dat verdere nitlegging on- noodig is, en dat het mededeeleu van dat fsit alleen, een voldoend bewijs is, dat znlke kinderen Gods, die 's morgens aan het Heilige Avondmaal gaan en zich 's mid dags in het „voorportaal der hel" begeven de ware broeders niet zijn. Ellewoutsdijk, N. N. KUMxtóKhI.iiY& S i'Al\ li- Van 13 April 1898. MIDDELBURG. OndertrouwdJ. A. Cuüpers jm. 32 j. en M. E. Hendrikse jd. 26 j. GetrouwdA. Schouten jm. 30 j. en H. P. Geldof jd. 29 j. BevallenP. Palmkoek geb. van Wolve- laar z. P. A. Goote geb. Bug's z. A. Joziasse geb. Bosschaart z. M. A. Nellen geb. Pijnenburg d. GOES. Geboren10, Adriaan Willem Leendert z. v. Jacob van de Velde en Jannetje Saaman. Dingenis Bernardus z. v. Pieter Geluk en Jannetje Geene. 11, Cornelia Catharinad. v. Gerard Marinus Timmerman en Martina van Oosten. Overleden9, Johanna Jacoba Loenje 54 j. wede van Gerard Baardolf. Levenloos aangegeven8, een zoon van Cornelis van der Klooster en Lauwerina Kriekaard. Over de maand Maart 1898. HEINKENSZAND- Geboren: 2, Johannes Poulus z. v. Pieter de Jonge en Anna San- derse. 12, Stoffel z. v. Jacob Hollestelle en Katharina de Broekert. Overleden: 2, Daniël Musse 77 j. wedu wenaar van Cornelia Babeco. 11, Maria Boonman 74 j. weduwe van Aalbregt Huige 25, Johanna Driedijk 41 j. echtgenoote van Cornelis Janse. GRIJPSKERKE. Getrouwd A. de Visser wedr 51 j. en C. Stevense wede 46 j. Bevallen M. Riemens geb. de Witte z. OverledenC. Boogaard wedr van J. Verhage 79 j. MARKTBERICHTEN- GOES, 12 April 1898. Handel en aanvoer van Granen waren onbeduidend, in de prijzen was geen merk bare verandering. jr;Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe f8.- a f8.50. Rogge f5.10 a f5.40. Win- tergerst f a 1 -Zomergerst f a f Haver f 2.90 a f3.25. Bruineboonen f 6.50 a f 7.75. Paardenboonen f 5.25 a f 5.50. Koolzaad f a f Groene Er w ten f6.25 a f7.-. Verscho Boter f .40 af —.50. Eieren f .65 a f —.75. OOSTBURG, 13 April 1898. OudeTarwe fO.—afO. NieuweTarwe f8.- a f8.50. N. Rogge f5.80 a f6.- N. Wintergerst f9.— a f9.25 per honderd kilo Zomergerst f 8 50 a f 8.75 per honderd kilo Haver per 100 kilo f 5.50 a f 6.25 Kookerw ten fO.— a fO.—Erwten f6.25 a f6.50 Paardenboonen f 5.50 a f 5.75. Koolzaad af Waar 't niet er bij staat, is de prijs per H. L. Rotterdam, 12 April. Ter veemarkt van Dinsdag waren aangevoerd: paarden, 2296 runderen, 193 vette, 627 nuchtere kalveren 38 schapen, 542 varkens, 169 biggen. De prijzen waren als volgtRunderen le kwal 56, 2e kwal. 48, 3e kwal. 40. Kalve ren le kwal. 90, 2e kwal. 78, 3e kwal. 68. Schapen le kwal. 52, 2e kwal. 40, 3e kwal. Varkens ie kwal. 42, 2e kwal 38, 3e kwal. 34 c. Alles per kilo. Ons Huis. Op Vrijdag 15 April a. s. Zangcursus „Oas Huis" voor de oudere klasse. AFLOOi' ViSKÜOOPIMilN KM- Te 'sGravenhage is aanbesteed 't onder houd van het post- en telegraafgebouw te Goes tot 31 Dee. 1900. Raming f860. In schrijvers firma W. J. v. d. Weert en Zonen voor f846, A. Jacobs f848 en firma W. de Beste voor 1905. Gegund aan v, d. Weert. Bi-uiaisse. Heden Woensdag werd door het Bestuur der Waterkeering van het Calamiteuse Waterschap Bruinisse te Zijpe aanbesteed Het herstel de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1899, van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken aan de waterkeering van bovengenoemd Waterschap. Raming f'23704.71. Ingeschre ven was door C. Bolier, Bruinisse, f 23560 Jac. Geluk, Tholen, f 23610 L. van Popering Bruinisse, f23650H. J. Romeijn, Burgh, f 24012 P. Besugen, Duivendijke t 241' 0 S. Guliker, Tholen, f 24219 en P van der Lin de, Scharendjjke, f24234. Alzoowasde laagste inschrijver de heer C. Bolier alhier. Goes, Dinsdag werd door not. Mulock Houwer voor dhr. C. Fuykschot publiek verkocht een dubbel woonhuiseri erf 's H. He drikskinderenstraat aan dhr. H. Zwieter qq voor f 1500 plus f 20 voor losse goede ren. En het huis aan de blauwe steen aan den heer A. Pais te Kloetinge voor f521 Donderdag 14 April. Middelburg, in de Vergenoeging door not. Huvers 8 uur, lo een winkelhuis, erf en tuin, Lange Burg B 5. 2o een huis, erf en tuintje Vischmarkt H. 153. 3o een pakhuis en erf Noordweg S 29d. Vrgdag 15 April. Hoed eken slier ke, verpachten 2 uur bg Gelok voor 3 jaar 1.6420 H. weiland van wijlen dhr. Joh. Mol. Katteudijke, bij Feleus door not. Pi laar verpachten 5 uur voor de diaconie 6 perc. bouw- en weiland. Middelburg, 1 uur door not. Tak bij wed. Overtveld Langevglebuitensingel meu beien, buffetkast, barometer, waschmachine droogrek, landbouwgereedschappen, 9 kippen, handblok,turk, houtwaren, ijsbak enz. Te zien vanaf 's morgens 10 uur. Arnemuideu, in Spoorzicht 10 uur door not. Verhulst 11 huizen Lionstraat B 82 tot 79, 76 tot 73. Westdijkstraat A 85, 84 en 79. (B 76 is koffiehuis). En 12o. 835 cA. tuin aan den Wal. Hansweert, bg Bruggeman door not. Prins 10 uur 3 melkkoeien, 4 aanhoudkal- vers, menwagen op ijzeren assen, tentwa gen, harnas, egge, scheepsmast, meubelen, Engelsche biljart, kanarie met kooi, manu facturen enz. Dinsdag 19 April. Veere, door not. Huvers 1 uur bij wglen mej. Thomas meubelen en manufacturen enz. Ink de Groot en Hondius. Woensdag 20 April. Kloetinge, de Groe en bg Kamp door not. de Vos half 11 ark, schuur-, kippen en andere hokken, kanthooi, kookfornuis, harnassement, landbouwinspati, varken(beer,) 11 kippen met haan, meubelen, houtwaren loopvarkens, biggen. Arnemuideii, 11 uur in de Vriendschap door not. Verhulst een huis C 52 bij het station met erfpachtsrecht op 120 cA. grond. Dinsdag te zien. En om 2 uur aan A 107 kabinet, antieke kast, staande klok, veeren bedden met toebehooren, branddoos, oud porcelein, waaiers, roomkleur, kwartobijbel, prentbijbel, boeken, schalen en gewichten enz. Ondelande, bg v. d. Rede door not. Mulock Houwer 10 uur 3 runders, 3 geiten, 1 vet varken, 20 voer mest, 3 nieuwe eggen voerkist, meelkist, 3 watertonnen, stal- en arbeidersgereedschap, eikenhouten boogkabi net, bureau, latafel, ronde tafel, hanglamp klokken, enz. Oostkapelle, 10 uur bij Megers door not- Tak 4 merriën 16, 13, 11 en 3 jaar; 1 veulendragend, 1 zwart ruinpaard 5 jaar; 10 baatg. meikkoeien, 4 kalfvaarzen, 9 kweek- kalvers, 1 geit, 2 schapen met Jammers, 1 twee- en eenjarige vaarzen, 2 karnhonden, 35 kippen en 1 haan, 3 ploegen, 10 eggen, rolblok, melkgereedschap, 4 bedden met toebehooren, porselein, koper-, glas- en aarde work enz. Donderdag 21 April. Wolfertsdijk, 10 uur bij D. Remgnse door deurw. Hollmann 6 melkkoeien, 6 kal vers, weivee, drachtige zeug, varkens, melk en karngereedschap. En om 1 uur bij de Koster Verhage eikenhouten boogkabinet, linnenkast, 2 pluimbedden met toebehooren, kachels, barometer, nachttafeltje, kooi met duif, arbeidersgereedschap. Kruiningen, op Oomshoek door not. Prins bij H. Vermue 10 uur inspan als: schimmel veulendragend mernepaard, oud 4 jaar, 1 bruine bles id. 3 jaar, 1 bruine merrie met venlen 8 jaar, een schimmel- m errie met veulen 5 jaar, vos merriepaard 3 jaar, 10 'oaatgevende melkkoeien, 2 stie ren 1 en 2 jaar, 2 driejarige ossen, 10 vaarzen, 20 kipper, keuken, ganzen, land bouwgereedschappen, stroo, peen, mest enz. Middelburg. 8 uur in de Vergenoeging door not. Tak, lo. een huis, erf en tuin Nieuwstraat, 320 cA. 2o. een aandeel in de Zeeuwsche spoorbootmaatschappij groot f500, 3o. een dito aandeel groot f 250. Te zien 't huis daags voor en op den verkoopdag 10—12 en 2—4 uur. Vrijdag 22 April. Serooskerke, door not. Tak voor dhr. Schuman 10 uur timmermans-, metselaars- en schildersgereedschappen, kozijnen met ramen, marmerefi schoorsteenplaten, borden, draaihekken, hondenkarnmolen, kolders, de len, ribhout, meubelen, droogrekken, 3 melk- geiten, koper-, glas- en aardewerk, 120 oude kerkstoelen. Vrouwepolder, 1 uur bij J. Moens door not. Huvers 4 baatg. melkkoeien, 1 twee jarige vaars, 2 stierkalvers, vaarskalf, jaar lingvaars, 2 loopvarkens, 3 geiten, 25 kippen, windmolen, snjjmolen, huisraad, meubels enz. En bg C. de Vos 2 geiten, mutsaards, kruiwagen, ijsslede, mest, houtwaren enz. Maandag 25 April. Middelburg, 2 uur Notarishuis door not. de Vos manufacturen, damesmantels, enz. Inl. de Groot en Hondius. Grijpskerke, bij A. Huijsman door not. Loeff 2 merrien 3 en 4 jaar, 1 van 11 jaar met veulen, 6 baatgevende melkkoeien, 4 twee en een halfjarige weivaarzen, 5 twes- jarige, 9 kweekkalvers, 3 melkschapen, 6 1 immers, 30 kippen en hanen, 3 men wagens met toebehooren, marktwagentje met vaste kap, 1 veeren wagen, 1 driewielskar, 2 kruiwagens, windmolen, mangelmolen, 2 veldgangen, kiekenrennen, landbouwers- handgereedschap. paardenwant, melk- en zoldergej eedschap, wagenzeil, stroo, hooi, mangels, mutsaards, huisraad. Dinsdag 26 April. Koudekerke, bij S. Simonse 10 uur- door not. Loeff, 2 zwarte merriën 16 en 13 jaar, 8 baatgevende melkkoeien, 1 bruin ruinpaard 11 jaar, 3 kalfdragende vaarzm, 2 tweejarige en 6 anderhalfjarige, 1 melk- schaap met 3 lammeren, mestputloopers, 100 kippen met hanen, 2 menwagens met toebehooren, 1 klein wagentje, 1 veeren wagen, 1 lemoenkai op veeren, driewielskar, 2 veldsleden met borden, spekstanders, waterbakken, landbonwershandgereedschap paardenwant, melk- en zoldergereedschap, paardenwant, 1000 groene wilgen mutsaards, 700 groene boomnut aards, huisraad, enz. Goes, 7 uur in de Prins van Oranje door not. Mulo Houwer, lo. een huis, (slagerij), schuur en erf 315 cA. Lange- vorststr. 0 222; 2o. een slachthuis en ert Korte Nieuwstraat B 85 groot 89 cA, van

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 5