M* BIJVOEGSEL „DE ZEEUW" n, everd. RECHTSZAKEN. BlJHlitëiiWJlU Si'Ai\II* jwie-^ r-Schelde, KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. Opneming Wegen. Ingezonden Stukken. marktberichten. afloop vërhoorintiën mi- ZOOM-THOLEN =tr Tholen,5,5C, 11,—, 1,30, n-op-Zoom 6,25 55, 12,40, 2,10 oom n. Halsteren Tliolen 15 min. 1MB00T. ag 3 '«m. 9.-— 6 's morg. 4. ETZOEKER". r Amsterdam des Soes eiken Zater- ENST in Zierikzss. Spoorweg Goes 'smerg. s mldd 2 7,50 7,50 2,80 3 1. 4 7.50 3,45 i 5 7,50 3.45 n. 6 6.— 3.45 l. 7 6.30 3,45 l. 8 7.50 3.45 r. 9 7.50 3.45 .10 7,50 3.45 i.ll 7,50 3,45 .12 7.50 3,45 nl3 7,50 3,45 1.14 6,30 3.45 1.15 7,50 2,- \16 7,50 2,30 .17 7,50 1.I8 7,50 3,45 19 6,- 3.45 n20 6,30 3,45 .21 6.30 3.45 1.22 11,30 7,50 3.45 r.23 3,45 24 7,50 1.25 7,50 3,45 26 7,50 3,45 n27 7,50 3,45 1.28 6.30 3,45 1.29 7.50 3,45 r.30 7.50 3.45 m. 3,25 en 6,20c) 3,55 6,50. |55«) en 4,50. 15a) 5,10. 25 6,20c)f) 15 6,40 f) Breskenê heog- egd. to uur boot van TAB ▼an Zaterdag 2 April 1898. Ned. Herr. Kerk. Drietal te Utrecht dr. A. J. T. Jonker te Dordrecht, ds. J. Ossewaarde te Meppel en ds. C. Beets te Arnhem. Beroepen te Hoornsterzwaag en te Jub- bega ds. H. A. Stegenga te Gaastmesr te Westerschelling ds. J. Visser te Woudenberg te Veenhuizen ds. J. Pool te Haastrecht. (Deze beroeping ge schiedde door het classicaal bestuur van Assen, doende wat des kerkeraads is) te Ondorp ds. Y. Doornveld te Den Ham. Aangenomen naar Leiden door ds. K. W. Vethake te Alfen a. d. Rijn en door ds. J. Hoogenraad te Wageningen. Bedankt voor Huizsn door ds. I. D. J. Idenburg te HilligersbergvoorParre- ga door ds E. Janzen te Est. Geref. Kerken. Drietal te Winsum ds. P. Zijlmans te Hengeloo, J. de Jong eu J. P. Klaarhamer candidaten. Tweetal te Vianen a. d. Lek ds. G. de Braai te Oosterbeek en ds. W. Ring- nalda te Haarlem. Aangenomen naar Krimpen a. d. Lek door dhr. N. P. Littooij Az. cani. te Middelburg. Bedankt voor Ooaterland door dhr. N. P. Littooij Az. cand. te Middelburg. De heer ds. D. Klinkert te Rotter dam is Dinsdag op 80 jarigen leeftijd ge storven. ZEerw. wae sinds 1850 in de bediening, eerst bij de kerken onder het Krnis, daarna bij de chr. geref.- gem. en in ae geref. kerken. Er zullen wel niet Teel plaatsen in ons land zijn, waar deze leeraar niet bekend en gelietd was. Doopsgezinde Gem. BedaLkt voor Veendam door ds. C. B. Hylkema te Den Helder. Overgangsexamens B. A. S. te Goes. Bevorderd van de le kl. naar de 2e kl. wet de» eersten graad A. W. v. d. Weert, A. A. van Nieuwenhuijze, L. Kamp, J. C. Airiaanse, G. Verburg, en G. P. A. Luwema. Met den tweeden graad N. N. Baarends, Jon. Melse, J. Adriaanse en A. Grootemaat. Met den derden graad P. Bakker I. Melse, M. B. Schipper, C. D. v. d. Werff, A. Nonnekes, en L. A. M. Sampon. Niet bevorderd 3. Van de 2 naar de 3e kl. met den len graad P. 0. Zandee. Met den 2den graad J. Kooman, L. C. vae Vijven, J. K. Crucq, en C. Vaes. Met den 3den graad P. M. de Jonge, H. D. Nagelkerke, C. Peels en C. S. Hoogesteger. Niet bevorderd 3. Eind-examen B. A. S. te Goes. 18 candidaten waarvan 16 geslaagd t. w. J. M. Snoep van Colijnsplaat, N. Domini ons van Nieuwdorp, A. P. Kruijs Voor- berge van 's Gravenpolder, J. J. v. d. Broeke, Kuijper, J. van Oosten, M. Glerum, G. van Vijven, D. N. Visser, A. Potter, W. M. Maartense, S. de Koning, W. K. van Veen, A. de Beste, J. Heijns- dijk en J. J. Buitendijk, allen te Goes. Na gehouden toel. examen nog toege laten tot de 2de klasse der R. N. L. te Goes de 4 mnl. candid. W. van Strien ▼an Driewegen, P. Both van Hansweera, J. de Jonge van iHoedekenskerke sn W. Hengeveld van 's Gravenpolder. Bij beschikking van den minister van hinnenlandsche zaken is benoemd tot onder wijzer bg de leerschool, verbonden aan de rijkskweekschool voor onderwijzers te Mid delburg de heer P. Peerlkamp thans te Becrta. Bij het dezer dagen te 's Gravenhage gehouden examen tot het verkrijgen van een diploma voor opzichter bg den Rijks- waterstaat zijn o. a. geslaagd de heerenj. M. Krijger te Bruinisse en P. Mulder te Breskens. -- Geslaagd aan de hoogeschool te Utrecht voor 't doctoraal examen, theologie, de heer P. J. Roscam Abbing, beroepen pred. te Nieuw Buinen en voor 't doctoraal exa men rechtsw. de heer E. B.v. Leeuwen, geboren te Vlissingen. Arrondis-iem'nt i-Rechtbank tt Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens: diefstalP. G., 33 j., timmermansknecht, Oostkapelle, thans te Middelburg in hech tenis, tot 1 jaar gev. straf, met mindering der preventieve hechtenis het opzettelijk verijdelen van handelingen door een ambtenaar: A. R. Pz., 38 j., boe lenknecht, 'sHeerenhoek, tot f 10 b.s. 10 d.h. dronkenschap en wederspannigheidJ. G. ▼an 't W., 19 j., arbeider 's Heer Arends- kerke, tot f3 b. 3 d. h. en 1 m. gev. straf V H. de R. Pz., 17 j. boe lenknecht, Colijnsplaat to> 4 m. gev. str. huisvredebreuk en btleediging van een ambtenaar J. 21 j., landbouwer, Moer- bek* (België), tot 14 d. gev. straf huisvredebreukP. v. O., 20 j., werk man, Vlissingen, tot 14 d. gev. str., en bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gerichtP. H., elepersknecbt, Vlis singen, tot 1 m. gev. straf. Namens H. T., ontslagen commies 3e kl. dor posteryen ts Vlissingen, is hooger bt- rosp aangeteekend tegen het door boven genoemde rechtbank op den 18en Maart 1898 gewezen Tonnis, waarbij hij terzake van het als ambtenaar van eenige openbare instelling van vervoer opzettelijk zich toe eigenen van eenen aan zoodanige instelling toevertrouwden brief en van een daarin gesloten geldswaardig voorwerp, werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met in mindering brenging der bereids doorgebracht hechtenis. Het gerechtshof te 's Gravenhage be vestigde het vonnis der Middelburgsche rechtbank, waarby J. V., arbeider te Hoe- dekenskerke, werd veroordeeld wegens mishandeling. Het Rykstelegraafkantoor te Goes verzond gedurende de maand Maart 1898, 734 telegrammen, ontvangen 684, overgeno men en verder geseind werden 422 totaal 1840 telegrammen. Ont- Var- Kantoren. ringen, zanden. Totzil Baarland 11 9 20 Borsele 21 17 39 Driewegen 26 16 42 Ellewoutsdgk 16 20 36 's Gravenpolder 18 23 41 's Heer Arendskerke 26 29 55 's Heerenkoek 22 22 44 Heinkenszand 22 18 38 Hoedekenskerke 30 23 53 Kloetinge 15 9 24 Nieuwdorp 18 19 37 Nisse 15 11 26 Ovezand 18 24 42 Wolfsrtsdyk 20 27 47 Krabbendijke. Aantal telegrammen over Mrt. '98. Ontvangen 174 verzonden 46 totaal 220. Vlissingen. Hets. s. Zeeuwach-Vlaan- deren van den Prov. Stoombootdienst is eenigen tijd uit de vaart gebracht daar het 8chip van een nieuwen ketel moet wor den voorzien. Vlissingen. In overleg met de Staats spoorwegen zal door de Stoor* vaartmaat- schappy Zeeland een abattoir worden opge- risht ten noorden van de bnitenhaveu op het stationsterrein alhier, naar welke haven per spoor wordt aangevoerd. Na 't slachten zal 't vleesch naar Engeland worden verzonden. In verband hiermede worden de sporen en wissels zoodanig ingericht dat men aan de noordzijde zal kunnen los se* entevens ruimte voor benoodigde wa gens beschikbaar zalzyn, zoodat de aan voer van vee geregeld kan plaats hebben. Tot aspirant-verificateur te Vlissingen (haven) is benoemd W. P. J. Boaman, wonende te Rotterdam, in plaats van J. N. v. Remortel die naar Rosendaal is verplaatst. Waarde. In de Gemeenteraadsver gadering van 31 dezer werd tot telefo nist benoemd de heer C. J. Vroegop, op een bezoldiging van f 50 jaars. In de zelfde vergadering werd het kohier hoef- delyken omslag vastgesteld op f 1717,87, en dat der hondenbelasting op f 55. lerseke. Raadsvergadering van Donder dag 31 Maart. Tegenwoordig 9 leden. Voorzitter de burgemeester. De Voorzitter maakt melding van ingekomen missiven van Ged. Staten, o. a. van de goedkeuring van het besluit tot het uitschrijven eener geld- leening van hoogstens f 64500, en van eene andere naar aanleiding eener oproeping van onderwijzers met landbouwakte. Het nut van landbouwonderwijs voor lerseke wordt daarin erkend, maar aangeraden dit te voegen by het herhalingsonderwys. Ook kan de te benoemen onderwijzer niet ver plicht worden tot het houden van voor drachten. De Voorzitter deelt eren wel mede, dat zich voor genoemde betrekking nog geen enkel sollicitant heeft aangemeld, waarom, in overeenstemming mot een ver zoek van het hoofd der school en met het oog op de aanstaande examens, voorgesteld wordt na 4 April sollicitanten voor de betrekking van onderwijzer of onderwijzeres op te roepen. B. en W. worden gemachtigd in dien zin to handelen. Onlangs is door B. en W., daartoe door den raad gemachtigd, een woonhuis aangekocht om dit als berg plaats van een lijkwagen in te richten. Dezo koop ad f460 wordt nu met alge- meene stemmen goedgekeurd. De Voor zitter deelt nog mede, dat de te keop aanbieding van straatmest van de gemeente tot heden zonder gevolg is gebleven. B. en W. worden daarom gemachtigd den bepaalden prijs te verlagen. In gssloten zitting wordt het kohier van den H. O. opgemaakt. Naar wij vernemen wordt onder de onbezoldigde rijksveldwachters door het geheele land een adresbeweging op het ge touw gezet, waarin de minister van justi tie zal worden verzocht het daarheen te willen leiden, dat hun na 40 dienstjaren een pensioen zal worden toegekend ten bedrage van 2/s van hun activiteits-jaar- wedde der laatste 6 jaren. Een bakker uit Spaarndam die bij Haarlem den afgesloten overweg door onderkruiping wilde passeeren om zich langs de lijn te begeven werd door een aanko menden trein gegrepen en gedood. Te Rozendaal sloeg door het breken van een ketting waaraan een boom bevestigd was, de disselboom van een mallejan een werkman op 't hoefd die op de plaats ge dood werd. Te Elburg is een kind van een jaar in een pet met kokende pap gevallen en verbrand. Bij beschikking van den minister van hinnenlandsche zaken is benoemd tot hortnlanns by de Rijks-universiteit te Lei- de* E. Th. Witte, thans tuinknecht in den hortus. 't Blaadje keerde gauw Marie, kreet hy hartstochtelijk, zich aan de voeten van de rijke weduwe werpende, wil je mijn vrouw zijn Ja Willen, fluisterde zij, haar armen om zijn hals slaande, het zal mij een groot offer kosten, want het vruchtgebruik der goederen van myn overleden man houdt op by een huwelijk, maar Marie, dat offer kan ik niet. aannemen Ik zal een broeder voor u zyn Te Roordahuizen (Friesland) doet zich het zeldzame geval voor, dat er 5 broeders en zusters wonen, waaronder tweelingzus ters die thans met elkander 415 jaren tel len. De oudste is 88, de tweede 85, de tweelingen 82 en de jongste 78 jaar. Nog woont er bovendien een vrouw, Eitje Heeringa, die heden haar 98sten ver jaardag viert. Te Jonre stierf dezer dagen een 80- jarige vrouw in zeer armoedige omstandig heden. Wel bezat ze een paar huisjes doch deze waren zwaar belast en niet zonder moeite kregen de hypotheekhouders hun rente. Trouwens zij zelve had vaak aan het noodzakelijkste gebrek e* gednrende het laatste halfjaar leefde zy nagenoeg ge heel van de liefdadigheid van haar ook al niet ryke buren. Na haar dood echter is gebleken dat zy een aanzienlijk vermogen men zegt zelfs meer dan een halve ton nalaat wat ten goede komt aan een drie tal arme erfgenamen. Woensdagnacht ontstond te Woerden brand in een hooiberg op een hofstsde, vermoedelijk ontstaan door een of anderen landlooper die zyn nachtverblijf in den berg had genomen. De hooiberg brandde uit. Een jonge bengel die geruimen tijd aan de Westerrmrkt te Amsterdam de voorbijgangers had gehinderd, werd door een rechercheur beetgepakt met het doel om hem in arrest te brengen. Een domme menigte die te hoop liep verzette zich echter daartegen, mishandelde den recher cheur en wierp hem zelfs tegen de straat. De man moest per r&derbaar naar het Gssthnis worden vervoerd. Een logementhouder te Amsterdam deed aangifte dat Zaterdag een vronw met een vieijarig kind aldaar haeft gelogeerd en vertrokken is met achterlating van het kind. Geruchten omtrent een op Krnger gelaagden moordaanslag bleken onjnist te zyn. Wel ontving hy een dreigbrief, doch de schrijver daarvan bood hem reeds des anderen daags zyn verontschuldiging aan. Karditzi en Georges, die een aanslag op den koning van Griekenland pleegden, zyn ter dood veroordeeld. De oudste drukfout. De eerwaardige stamvader der tallooze drukfouten is zeker wel„Spafmorum" veor „P*af morum" in het onderschrift op het oudste gedateerde exemplaar van den Mainzer Psalter, anno 1457. Het Huis va* Afgevaardigden te New-York heeft met 179 tegen 139 stem men op voorstel van den voorzitter besloten de motie van Bailey om de Cubanen on afhankelijk te verklaren, terzijde te leggen. De republikeiusche meerderheid is der halve nog niet gebroken. Maar deze stem ming kan niet beschouwd worden als een bewijs voor de verdeeling van de voor- en tegenstanders van Mac Kinley's politiek. Yerschillende republikeinen die 't met de democraten eens zyn, stemden tegen hem, dewijl zy aan de oppositie de leiding der zaken misgunnen. Toch is de uitwerking van de stemming een nederlaag voor de oorlogsparty. De president heeftj tyd noo- dig en heeft dien weten te krijgen. Te Trenton, in New-Yersey, hebben twee boksers, Kelly en Brown, een match gehouden, waarby de laatste door zyn tegenstander is gedood. De overwinnaar, die laid werd toegejuicht, is in hechtenis genomen ook de scheidsrechter en de man, die de vechtpartij organiseerde. Te Llandovery, in Wales, is een man overleden in den onderdom van 104 jaren. Het was zekere William Rees, een varkensslachter, die, naar men berekent, ongeveer 20,000 varkens heeft gedood. Hy zou in Napeleon's tyd soldaat zyn gewor den, maar hy werd afgekeurd, omdat hy te klein van gestalte was. De Russische pope Johannes uit Kroonstad is een zeer bekend personage en wordt door de Rassen ongeveer als een heilige beschouwd en behandeld. Hieraan is een accident te wijten, dat hem dezer dagen overkwam. De geestelijke had zich namely k naar Petersburg begeven, waar hy een bezoek bracht in een particuliere woning en als gewosnlijk had zich daar voor een groote menigte verzameld, die hem opwachtte en hem de handen kuste, toen hy de woning verliet. Plotseling zakte hy ineenhet bleek, dat een vrouw in zeker aan godsdienst waanzin grenzend fanatisme den priester in de hand gebeten had. Het valk was met moaite te weerhouden van moord op da schuldige. Johannes kreeg hevige koort sen tengevolge van den beet. ZOUTELANDE on WESTKAPELLE, d3 April. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Stiklcaa wordoa im [Wu («val tanig gsiaadaa. Mynheer de Redaeteur Met genoegen zie ik, dat da heer Yan Koetsveld op myn schrijven ia ingegaan. Met nog meer genoegen, dat da gaachte bestrijder verklaart gaarne later mat u en my te willen polemiseerea,vooral overdo kwestiohet sociale vraagstuk geen zaak van barmhartigheidmaar van reeht. Niet* is my liever, dan waar ik in myn artikel nog elechts in het algemeen eenige stellingen heb uitgesproken, deze breed voerig te motiveerenan foud werd de kwestie nog niet behandeld en dat juist is, wat ik gaarne zou willen, dat door het debat werd bereikt, dat de belang- etelliug in en de studie van maatschappe lijke vragen by de christenen in Zeeland er door werd beverderd. Alvorens echter het debat voort te zetten, wilde ik u, M. d. R.vragen, of ik daartoe op de kolommen van uw blad mag rekenen. Ik voel, dat het bezwaarlijk kan zyn aan ééne kwestie, waar zooveel andere dienen besproken te worden, eenige weken lang veel plaatsruimte ts verleenenen daarom waarschuw ik u van te voren, dat ik voor m'n repliek neg al heel wat ruimte zal noodig hebben. Het zon beet over drie of vier nummers kunnen loopen. Drie punten heb ik achtereenvolgens te bespreken 1. het kerkelijk of niet-kerkelyk karakter van de vereenigingen in kwestie 2. hun beider verschillend optreden op sociaal terrein 3. het vraagstuk van den arbeid zelf; wat helpen zal op sociaal terrein. Op dit laatste pnnt, waarop het bovenal aankomt, zal ik nog al diep moeten ingaan. Is u bereid, M. d. R.over deze punten eene serie artikelen (vier of vijf) van mijne hand op te nemen? Het kan natuurlijk niet van u gevergd worden. Zoo ja, ik be* u dankbaarzoo neen, ik zal myne repliek langs anderen weg, in den vorm van een Open Brief of eene brochure het licht doen zien. Achtend, Uw dw. G. HOFSTEDE. Aardenburg, April 1898. (Wanneer 't slechts een quaestie van drie of vier artikelen gold, dan hadden wij tegen de plaatsing geen bezwaar. Maar de omvang van 't artikel van den heer Hofstede in een vorig no., doet ons vreezen dat 't een qnaestie zal zyn van aeht ar tikelen. Komen hier nu nog acht nog langere artikelen van den heer v. Koetsveld by, dan wordt dit eene quaestie van zestien, zoo niet twintig artikelen, en worden de lezers in dit geval zeven weken verveeld met eene bespreking die hoe interessant ook haar doel misBen zal. Wy moeten derhalve tot onzen spijt voortzetting van het debat ontraden en zien met belangstel ling de brochures over deze belangrijke quaestie, van den heer Hofstede (en van den heer v. Koetsveld?) tegemoet. Red.). Van 31 Maart tot 1 April 1898. MIDDELBURG. Getrouwd: P.J. H.Blok- poel jm. 23 j. en M. J. van Iran jd.23 j. H. Huybregtse jm. 20 j. en E. van den Broeke jd. 22 j. A. Reynkoudt jm. 24 j. en M. La Bvuyeere jd. 24 j. BevallenI. Boone geb. Schout d. A. C. Aarnoutse geb. Foree d. S. Bij nevelt geb. Hansma z. GOES. Ondertrouwd: 31, Flip Flipse 29 j. jm. te Goes en Anthonetta Ossewaarde 25 j. jd. te Goes onlangs te Wolfaartsdyk. Lijst van onbekende brieven verzonden door het Postkantoor te Goes over de le helft van Maart 1898. J. Roelands BredaMej. D. Keyzer Haar lem. Brieven Buitenland. Leonard Ar Ion, Mej. M. Barasette Bouscat, J. van Eeuwen Grand Rapids. ZIERIKZEE, 24 Maart 1898. BOTER. Hoogste koers f —.55 a f I aagstekoers f—.45 af—.—. KIPEIEREN. Hoogste icoers f —.80. Laagste koers f .721/3 EENDEIEREN. Hoogste koers 10.87i/s. Laag ste koers 10.80 de 25. MIDDELBURG, 31 Maart 1898. Uit Walcheren was heden de aanvoer niet groot, echter toereikend voor de be hoefte. Met uitzondering van ronde Bruine- boonen bleven prijzen van alle andere arti kelen onveranderd. De noteei ing is als volgt Puike Walch. Tarwe f 7,90 a 18 betaald Rogge hield men op f5,60. Wintergerst weinig getoond en f 5.60 betaald. Zomerdito 15.25 nominaal. Walch, Witteboonen van f8.75 tot f9 in puike soort gekocht. Dito Bruineboonen f7.75 a 18,—. Groene Kook- erwten in puike soort f7.— a f7.25. Kroon Erwten f 6.75 a f7. Walch. Paardenboonen f5.60 a f5.75. Boter t .85 af - .95 par kilo. Eieren f2.80 per 100 stuk». Aardenburg. Door het bestuur van den Isabella-polder benoorden Aardenburg is aanbesteedhet maken van werken tot aanleg van grindwegen in bovengemelden polder, ter gezamenlijke lengt» van 7757 meters, met het onderhoud tot 1 October 1899. Raming f32680. Ingeschreven door: J. van Beers, Vlissingen, f32900; C. van der Hooft, Terneuzen f 32600. H. de Jonge Ammerstol f 32600- J. B. van Akker, IJzen- dijke f32530. P. J. Visser, Hansweert f32517. Abr. Hanewiackel, Vlissingen I f32499. G. van Beers, id. 132479. Abr. Tholens, Terneuzen f32200. A. Foudraine, Goes i 32175. A. van Male, Sehoondjjke f32157. J. de Bree Fz., Terneuzen f31970. J. H. van de Ven, Middelburg f31900. P. Omon, Aardenburg f31775. P. Monjé, Breskens, f30967, C. Boelhouwer, Giessendam f29247. B den Exter v. d. Brink, Krabbendijke f28740. Gegund aan den laagsten inschrijver. Nog wae ingeschreven voor een perceel, door J. P. Solomé, Breskens voor f8994. Ondelande. Het woonhuis, de wagen makerswinkel en erf van den heer v. d- Repe, Donderdag geveild door notaris Mulock Houwer, is toegewezen aan den heer Jacob de Jager Gz. te Oudelande voor f1300. Gravenpolder. Ten overstaan van not. Paardekooper Overman is Donderdag in de herberg by P. de Koster in het openbaar verkoeht In de gemeente 's GravenpolderBouwl. groot 0.20.10 HA. aan C. Driedyk, alhier voor f 376 per gemet is f 192-60, Bouwland groot 0.36.50 HA. aan G. Meijaard ta 's H. Abtskerke voor f 454 per gemet is f422.39, Bouwland groot 1.33.50 HA. aan C. Kosten alhier voor f569 per gemet is 11935.82, Bouwland groot 0.46.70 HA. aan A. Wattel te Nisse voor f601 per gemet is f715,26, Bouwland groot 2.05.30 HA. aan M. Burger te Kloetinge voor f 505 per gemet is 12642.11 Bouwland groot 0.84.45 HA. aan J. Blok Jz. te Krabbendijke voor f551 per gemet is f 1185.83, Bouwland groot 0-99.40 HA. aan M. Burger voornoemd voor 1630 per feemet is f 1595.87, Bouwland groot 1.32.20 HA. aan G. Meijaard voornoemd voor f713 per gemet Is f 2402.11. Gemeente 'sHeer Abtskerke: Weiland groot 2.07.23 HA. aan J. Allemekinders te Kloetinge voor 1562 per gemet is f 2967,97, Weiland groot 1.89.40 HA. aan de Diaconie der Herv. Gem. te Krabbendijke voor f465 per gemet is f2244.42, Weiland groot 1.17.70 HA. aan Johs de Koster, alhier voor f 465 per gemet is f 1394,25. Gemeente NisseWeiland groot 1.85 90 HA. aan W. Geelhoed alhier voor i 510 per gemet is 12416,13, Bouwland groot 1.08.00 H.A. aan P. A. van Acker qq te Goes voor f417 per gemet is f 1147.71. Totaal 15,16.38 H.A. met (een opbrengst van f 21262.38 of bijna f 533 per gemet be- halte 8Vs pCt. onkosten. Dinsdag 5 April. Middelburg, 10 uur Notarishuis door not. Huvers en Wisboom Verstegen meuï beien, goud en zilver, damesrijwiel, manu facturen, dameshoeden, garens anz. Inl. de Groot en Hondius. Serooskerke, 1 uur door not. Huvers A 86 meubelen. Woensdag 6 April. Nisee, door not. Pilaar bij B. Elstnan 10 uur 1 bruin merriepaard, 6 melkkoeien, 1 vare koe, kalivaars, tweejarige vaars, 2 zeugen met biggen, 50 kippen en hanen, rijtuig op veeren, drielingwagen op ijzeren assen, driewielskar, arreslee, 2 ploegen, 4 eggen, stroomolen, peenmolen, harnas, zet- aardappelen enz. Sloe, uur door deurw. Hollmann huis houden. 's Heerenkoek, 10 uur bjj J. B. de Jonge door not. de Ronde Brosser huisraad, boomgaardladder, canadaboomen, klompen makers- en arbeidersgereedschap, 2 varkens 3 geiten, 25 kippen en 1 haan, mest, spek enz.' Driewegen, 1 uur bij v. Bovan door not. v. d. Kloes voor v. Wijngen een huis, herberg, schuur, erf en tuingrond 12 Aren. Oost-Souburg, door not. de Maret Tak aan no. 22 meubelen, boogkabinet, dekens, karpetten, kleeren, goud en zilver, bloedko ralen, enz. Inl. de Groot en Hondius. Oost-Souburg, 11 uur in Dorpzicht door not de Maret Tak 2 nieuwe woningen 182 E 2 en 182 E 3 met ruim 100 roeden moesland en schuurtje aan den ouden Vlis- singschen rijweg. Kijkdag 4 en 5 April 10—12 en 2—5 uur. Vlissingen, door not. Bosch 8 uur bij Bos 2 heerenhuizen Beursplein. Donderdag 7 April- Misse, 9 uur door not. Paardekooper Overman by inspan als: Vlake, door deurw. Hollmann 10 uur beestiaal. Vrijdag 8 April. Vlissingen, 3 uur door not. Bosch de hoogaarts Vrouw Adriana. Zaterdag 9 April. Vlissingen, verhuren door B. en W. half 2 het koffiehuis enz. in den z.g. Gevangentoren. Voorwaarden a 25 cent ter gemeente-secretarie. Dinsdag 12 April. Veere, by C. Brouwer door not. Verhulst 10 uur 5 baatgevende melkkoeien, kweak- kalf, schaap met lammeren, vet varken, loopvarken, 15 kippen, kortmolen, kieken- ren, meubelen, bed met peluw enz. Goes, by wed. M. Rijk voor dhr.Fuyk- schot door not. Mulock Houwer 7 uur lo. een winkelhuis St. Jacobstraat2o. het pak huis aan 't vuilstraatje; 3o. drie woonhui zen, schuur en erf buiten de barière; 4o. het dubbel huis en erf 'sHeer Hendriks- kin derenstraat, verhuurd aan Visser en Burgs. Woensdag 13 April. Vlissingen, in de Oude Vriendschap vier huizen 8 uur door not. de Maret Tak lo. Korte Noordstr. ;Bankertstraat; Paling straat; Slijkstraat; resp. 74, 65, 129 en 213 cA. Donderdag 14 April. Scbore, 10 uur door deurw. Hollmann by Op 'i Hof 4 paarden 1 en 2 jaar, 2 af tandspaarden, 5 melkkoeien, 10 twee- en eenjarige runders, varkens, vet varken, tilbury, hooi, planken. Kruiningen, verpachten 11 uur door not. Prins bij Platteeuw voor 7 jaar de hof stede Oomshoek met 16.69.50 H. bouw- en- weiland in één perceel. LAATSTE BERICHTEN. Vlissingen. By beschikking van den Minister van Oorlog wordt de Adjudant M. Meeuse Administrateur in het Militair Hospitaal alhier, op heden i* gelijke be trekking overgeplaatst naar Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 5