Boereninspan, Aanb NOTARISHUIS. VERKOOPING te Oost Souburg. verkoopen verh HUIS H.H.Lam Al Openbare Verkoping. openbaar verkoopen: EENIG MEUBILAIR» MANUFACTUREN, ENZ. Timmermans- Metselaars- en Schildersgereed schappen. openbaa ONTV r RECHTSZAKEN. Landbouw. verkoopen: Dinsdag 5 April a.s. DE GROOT EN HONDIUS. Woensdag 6 April 1898, NETTE MEUBELEN EN A ND EK HUISUAAD De Groot en Hondius. Vrijdag 1 April 1898, n Dinsdag 12 April 1898. op Vrijdag 15 April 1898, VERKOOPEN- op Donderdag 21 April 1898, VERKOOPING Vrijdag 22 April a. s. Nader te annonceererv Zaterdag Op W oens aan het bon Wo pin; lam spo Woensdag Te hun bij R. Maatschappij van Landboi Paarden- eii BEN, veulens, TUIGEN, TUIGEN LOTEN k (I.-, genaamd de l ro niet vollec ah fondsen geschikt zijn om da sociale ■wanverhoudingen op te heffen. Ik zeg in hoeverre want het volledig opheffen van die wanverhoudingen ver wachten wij evenmin van onze fondsen als de heer Hofstede en de mannen van Patrimoninm dat zullen verwachten van den wetgever, hoezeer zij ander» ook ge neigd zijn diens macht tot wijziging der maatschappely ke toestanden te overschatten Volledige opheffing der sociale wanver houdingen is alleen te wachten van eene verandering van de harten en neigingen der menschen eerst goede menschen, dan konion goede toestanden vanzelf. Wat daartoe het middel is behoef ik den heer Hofstede natuurlijk niet te zeg gen en evenmin is het noodig hem te verzekeren dat in onzen Werkmansbond cat middel wordt toegepastwant hij maakt er ons zelfs een soort grief van dat op onze vergaderingen stichtelijke voor drachten den hoofdschotel vormen", ter wijl men er „geen ernstige bespreking van sociale quaesties hoort". Ik ontken intusschen de juistheid dier laatste bewering. Maar alles hangt hier of van wat men onder bespreking der sociale quaesties verstaat. Wij meenen dat deze kan plaats hebben ook zonder dat men het terrein der politiek betreedtmaar de heer Hofstede is waarschynly k, met de mannen van Patrimonium, eene andere meening toegedaan. Natuurlijkde vraag: behoort een werkliedenverbond al dan niet zich met politiek te bemoeien? «s reed» beantwoord zoodra men heeft verklaard waai men meent het geschikte middel te moeten zoeken tot opheffing der sociale wanverhoudingen in eigen krachtsinspan ning, of in wetten. Wij kiezen het eerste; Patrimonium het tweede. Bijgevolg zoekt Patrimonium zijn heil in het bespreken van politieke onderwer pen, in het ageeren tijdens verkiezingen, in adressen en moties, ja zelfs in het samenstellen van politieke programma's. En daar het nu bij dit alles meer en meer is gaan loopen in het gareel van een zekere groep der A. Rev. partij, heeft het velen van zich vervreemd, die zich niet wenschten te bewegen in de richting waarin die bewuste groep stuurt. Dit ge vaar, dat elke werkliedenvereniging be dreigt zoodra zij het terrein der politiek betreedt, is dan ook de voornaamste reden waarom wij wenschen dat onze Werkmans bond zich van dat gevaarlijke terrein, waarop naar onze vaste overtuiging de oplossing die wij zoeken toch niet te vin den is, verre zal houdenwant zeer zeker zouden zich in onzen Bond, zoodra hij het betrad, twee stroomingen openbaren, waar van scheuring, of vermindering van leden tal het gevolg zou zijn en niets ware minder g»wenscht voor een Bond die iwak- ken in grooten getal» wil vereenigen om kracht, een kapitaal te vermen. Vooi on» du» geen optreden met geruiich, geen optreden voor het oog der groote menigte. Voor ons een schier onopgemerk- ten, een stillen arbeid. Maar men vergi»»e zich niet in dat werkmen houde niet voor zwak wat minder in het oog valt. Van werk dat blinkt en dat geracht maakt is dikwijls het oogenblik èn wieg èn graf; maar de krachten die de gedaante en het wezen der dingen veranderen, wonen in duister, werken in stilte. M. de Red., de gedachten vermenigvul digen zich. Ik had nog willen spreken over dat „democratisch" en „conservatief"; ik had willen spreken over de verschillende manier waa.op beide Bonden meenen het socialisme te moeten bestrijden over het geen wij verstaan onder „bespreking der sociale vragen" op onze vergaderingenik had nog willen wijzen op de blijde pro fetie voor enzen Bond gelegen in het voorbeeld der machtige „Trades Unions" van Engeland, werkliedenverenigingen, die juist door zulke „eenvoudigr huismiddeltjes" als fondsen zijn geworden tot een kracht waarmee kapitaal en werkgever rekening moeten houdenik had willen opkomen tegen de al te besliste verklaring dat de werkstaking door de „christelijk-conserva- tieven" onvoorwaardely k wordt afge keurd en bovenal, ik had gaarne nog in het breede uitgeweid over de woorden „het sociale vraagstuk geene zaak van barmhartigheid", (wat ik volkomen toegeet, al klinkt het mij vreemd uit deu mond van iemand die staatshulp wenscht) „maar eene quaestie van recht." (wat ik moet tegenspreken.) Over dit alles, en vooral over het laatste, zal ik gaarne later met de Zeeuw en den heer Hofstede poleroiseeren. Nu ontbreekt mij de tijd en U waarschynlijk de plaats. U dankend voor de algestane ruimte, Hoogachtend C. E. VAN KOETSVELD. Goes, 26 Maart '98. (Zonder te willen vooruitloopen op de repliek van ds. Hofstede, naar aanleiding van bovenst, and stuk, merken wy alleen op dat wat de heer Van Koetsveld zegt over de goede werking van een zieken fonds in de Goesche Werkmansvereeni- ging, door ons van nabij met groote be wondering en sympathie wordt gadegesla gen doch dat immers menige afdeeling van Patrimonium o. a. Vlissingeu I hierin evenmin van achteren staat. Voorts merken wij den geachten inzender op dat Bchoon zijn onderstelling in den aanhef van zijn stuk in hoofdzaak juist ia, hy hieruit niets mag concludeeren ten nanzien van onze inzichten in ons artikel \au 22 October 1896, aangezien wij hierin niet veranderd zijn. De door hem aangehaalde woorden zyn nog de onze. Doch riet minder wat wij in datzelfde uo. schreven Doch bij gemo tiveerde weigering om tot de „hervormde" vereeniging toe te treden, dienen de weiger achtige» zich tot een afdeeling van Patri monium te vereenigen en gaarne willen wij daartoe medewerken. Want net schoone ideaal geven wy niet prijs om onder het oude vaandel van Patrimonium allen ts schareu die, van wat kerk ook, den socia len strijd voer allen en tegen den gemeen- schappelijken vijand wenschen te strijden RED.) Arrondissemrntl-Rechtbank te Middelburg. Dinsdag zyn veroordeeld wegens: poging tot diefstalF. W. C., 18 j. zonder beroep /Middelburg, thans alhier in hechtenis, tot 1 jaar gev. straf, met mindering van den tijd, in veizekerde be waring doorgebracht diefstal: J. F. G., 18 j. zonder beroep Middelburg tos 1 jaar en J. G. H., 28 j. hvr. P. d. VV., M. A. D., 29 j. hvr. L. G., beiden zonder beroep Terneuzen en P. F. H., 33 j. arbeider Watervliet (België) allen tot 14 d. gev. straf, A. P. N., lUj. en P. V., 12 j. beiden zonder beroep Mid delburg en J. d. N., 15 j. J. B., 16 j. en C. v. B., 13 j. allen zonder beroep Arne- muiden, allen tot f3 b. s. 3 d. h.en huisvredebreuk C. v. K 35 j. kleer maker, Terneuzen tot 14 d. gev. straf. Vrijgesproken: P. P., 7(3j. lankbouwer Watervliet (België) beklaagd van uiefstal. Coes. A. s. Maandag 4 April zal de Commissaris der Koningin onze gemeente bezoeken en des middags 12 uur gelegen heid geven een ieder die hem over de een of andere zaak wenBcht te «preken. Coes. Dins lag jl. vergaderde in de Prins van Orauje de commissie tot regeling van den optocht bij het a. s. kroningsfeest, onder voorzitterschap van den heer I. G. J. Kakebeeks. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat reeds verscheiden ver- eenigingen van allerlei aard en richting, in en buiten Goes, hebben toegezegd te zullen deelnemen aan den optocht, zoodat het op dit oogenblik reeds zeker is dat deze in alle opzichten zal slagen. Aangezien echter van diverse vereeni- gingen nog geen bericht was ontvangen, werd besloten de termijn van aangifte te verlengen tot 1 Mei en inmiddels door oirculaires en persoonlijk bezoek de nog achtergeblevenen aan te wakkeren. Om tot groote deelname op te wekken, werd nog besloten dat aan ieder gezelschap in den optocht eene herinneringsmedaille zal worden uitgereikt, terwijl voorde best- geslaagde nummers geldprijzen zullen wor den beschikbaar gesteld. Tevens zal een beroep worden gedaan op de particuliere nijverheid en handel om zich in den optocht te doen vertegen woordigen. Als voorl jopige wenk aan de deelnemers dient dat de versierde wagens niet hooger mogen zijn dan 4 M., bij eene breedte van hoogstens 2.50 M., terwyl aan de versie ringscommissies wordt verzocht de versie ringen naar die afmetingen te regelen en vooral de eerepoorten niet op te richten precies aan de hoeken der straten wat eene stremming van den optocht en onge lukken zou kunnen ten gevolge hebben. De volledige lijst der deelnemers zal nader worden opei baar gemaakt. De Minister van Justitie heeft tot onbezoldigd rijksveldwachter aangesteld, H. M. Bruynzeel te Vlake. Voor de Provinciale Staten bedraagt te Middelburg het aantal kiezers 1990 en voor den raad 1920. In 1897 be droegen die cijfers resp. 2146 en 2102. Te Vlissingen bedraagt dit jaar, volgens de voorloopig vastgestelde kiezerslijst, het aantal kiezers voor de Tweede Kamer, de Provinciale Staten en den gemeente raad respectievelijk 1804, 1796 en 1730. Ten vorigen jare waren deze cyfers 1852, 1840 en 1694. Onder de 1804 kiezers voor de Tweede Kamer komen voor 1715 belastingkiezers 11 huurkieze's, 62 loonkiezers, 3 pensi oenkiezers, 5 spaarbankkiezers en 8 examen kiezers. Van deze kiezers behooren 909 tot het eerste en 895 tot het tweede stemdistrict. Van de 1730 kiezers van leden van den gemeenteraad behooren 581 tot het le, 587 tot het 2e en 562 tot het derde kiesdistrict. Eh en vloed onder de kiezers. In 1897 bedroeg het aantal kiezers te Wissekerke 407. Dit jaar bedraagt het slechts 319. Te lerseke is het aantal met 58 ver minderd en zijn de cijfers 540 voor de lie Kamer, 539 voor de Prov. staten en 539 voor den gemeenteraad. Te Wolfertsdijk bedraagt het aantgi' kiezers voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten 258 en voor den ge meenteraad 256. Op de vorige lijsten kwamen respectievelijk voor 340 en 336 namen. Hier alzoo eene sterke vermin dering. Ook te Kolijnsplaat is het aantal be langrijk verminderd het is n.l. voor de Kamer en ,de State» 216 tegen 263 in 1897 en voor den raad 212 tegen 25<5 het vorige jaar. Te Kats daalde het aintal van 89 in 1897, op 57 thans. Vliss. Crt. Coes. Volgens be-duit van de commissie voor de Inhnldigingsfoesten, zal door de harmonieën Euphonia en Hosanna alhier in den nacht van 30 op 31 Augustus a.s. koraalmuziek gegeven worden op den toren van hit stadhuis, aanvangende direct na den laatsten klokslag van twaalf uren. De heeren L. de Beste, directeur van Hosanna, en J. Kooijman, directeur vun Euphonia, of wie hem vervangt, zullen de leiding daar van op zich nemen. Te Vlissingen is de vroegere so ciëteit Unitus, op de Rommelkade, aange kocht, met het doel daarbij een nieuwe concert- en gehoorzaal te bouwen, welke voor tenminste 1200 personen plaats zal moeten aanbieden. Burgh. Op uitnoodiging van den minister van buitenlandsche zaken heeft Maandag de burgemeester uitgereikt aan Jacob v. d. Klooster de gouden medaille; Cornelis, Marinus, Nelis v. d. Klooster en Hendrik Speelman een zilveren med ille, allen wo nende te Burghsluis, en uitmakende de bemanning van de aldaar gestationneerde reddingsboot Prinses Wilhelmina, wegens redoing dor bemanning van het op 29 Ncv. 1897 voor deze kust gestrande Engelsche stoomschip Baider. De medailles waren ter beschikking gesteld door den Engelschen Board of Trade. Een heer treedt te Amsterdam oen café binnen, direct gevolgd door drie stu- den tjes van het eerste jaar. Knipoogend tot den kellner roept de heer uit: „Jan breng mij wat ik zelf ben", en spoedig daarna verschijnt Jan met kwast. De studentjes vinden het aardig en be stellen ook „wat ze zelf zij n", e» even vlug daarna verschijnt Jan met drie echte Friesche boerenjongens N. 11. C. De groote boerderij van den heer de Ridder in de Purmer onder Monniken dam is gisteren in vlammen opgegaan. T» Diepenveen is een boerenerve, met al wat er in was, ook de levende have, een prooi der vlammen geworden. Door landbouwkundigen werd in den laatsten tyd meermalen gewezen op het nadeel van de voeding mot maïsmeel voor melkvee, waardoor wel de hoeveelheid melk vermeerdert, maar het vetgehalte ver mindert. Te Pro» wenermond gaf de landbou wer S. Haan aan zyn melkvee gedurende een paar weken maïsmeel in plaats van raap- of lijnkoeken. De uitslag van di» voeding was, dat de melkgift grooter werd, maar dat van die grootere hoeveelheid melk minder boter kwam dan van de klei nere hoeveelheid melk, dia tijdens de voe dering met raapea lynkoeken bekomen werd. Vrijdag 1 April. Gocq 10 uur door deurw. Hoffmann voor dhr. v. d. Weele afbraak van den oliemolen Zaterdag 2 April. C'olijiiMplaat, door not. Noordjjke voor dhr. Degenaars 3 uur aan 't havenplein hout. Oostkapclle, 10 uur by Rooze door not. de Vos nieuwe houtwaren. WcstkapcIIe, halt 1 door not. de Vos by Joosse nieuwe houtwaren, inboedel, 2 boogkabinetten, 2 kastklokken, 4 linnen kasten, 2 voeren bedden mot toebehooren. aardappels, mangels, stroo, hooi enz. Ariicmiiiden, 3 uur aan den Wal door not. V hulst de hoogaars Vrouw Teuntje Dinsdag 5 Ap'il. Middelburg, lu uur Notarishuis door not. Huvers en Wisboom Verstegen meu belen, goud en zilver, damesrywiel, manu tacturon, dameshoeden, garens enz. Inl. de Groot en Hondius. Scrooskcrke, 1 uur door not. Huvers A 86 meubelen. Woensdag 6 April. Sloe, uur door deurw. Hoffmann huis houden. 's Xleerenlioek, 10 uur by J. B. de Jonge door not. de Ronde Bresssr huisraad, boomgaardladder, canadaboomen, klompen- makers- en arbeidersgereedschap, 2 varkens, 3 geiten, 25 kippen on 1 haan, mest, spek enz. I>ricwegeii, 1 uur by v. Bovin door not. v. d. Klo-s voor v Wyngen een huis, he:berg, schuur, erf en tuingrond 12 Aren. Oost-Souburg, door not. de Marot Tak aan no. 22 meubelen, boogkabinet, dekens, karpetten, kleeren, goud en zilver, bloedko ralen, enz. In1, de Groot en Hondius. Oost-Souburg, 11 uur in Dorpzicht door not de Maret Tak 2 nieuwe woningen 182 E 2 en 182 E 3 met ruim 100 roeden moesland en schuurtje aan den ouden Vlis- singschen ryweg. Kykdag 4 en 5 April 10—12 en 2—5 uur. Vlissingen, door not. Bosch 8 uur by Bos 2 heerenhuizen Beursplein. Donderdag 7 April. Xis.se, 9 uur door not. Paardekooper Overman by inspan als Vlake, door deurw. Hoffmann 10 uur beestiaal. Vrijdag 8 April-, Vlissingen, 3 uur door not. Bosch de hoogaarts Vrouw Adriana. Zaterdag 9 April. Vlissingeu, verhuren door B. en W. half 2 het koffiehuis enz. in den z.g. Gevangentoren. Voorwaarden a 25 cent ter gemeente-secretarie. Dinsdag 12 April, does, by wed. M Rijk voor dhr. Fuyk- schot door not. Mulock Houwer 7 uur lo een winkelhuis St. Jacobstraat2o. hetpakj huis aan 't vuilstiautje; 3o. drie woonhui" zen, schuur en erf buiten de bariore; 4o. het dubbel huis en erf 's Heer Hendriks- kinderoustraat, verhuurd aan Visser on Burgs. Woensdag 13 April. Vlissingeu, in de Oude Vriendschap vier huizon 8 uur door not. de Maret Tak lo. Korte Noordstr.Binkertatraat.Paling straat; Slijkstraat; resp. 74, 65, 129 en 213 cA. Donderdag 14 April. Krui Hingen, verpachten 11 uur door net. Prins by Plattceuw voor 7 jaar de hof stede Onnshoek mot 16.69 50 H. bouw- en weilard in één perceel. Woensdag 27 April. Arnejiiuiilv-n, uur door not inspan op Hazenberg als Z iterdag 30 April. Grjjpiikerhe, by A. Huysman door not. Loeff inspan ais April. Kruiniiigeu, op Oomshoek 9 uur door not Prins by H. Vermue inspan als: Woonsdag 4 Mei. CoIiJiisi>lsia(, door deurw. Gelner voor dhr. Visser 9 uur inspan als Tot diepe smart van mij, mijn eenig kind en wederzijdsche betrek kingen, overle.-d lieden, in den oud r- doui van bijna 34 jaar, uiyn geliefde echtgenoot Herman Jan Malthijs Barghuijs, in leven Ryks-Veearts te Middelburg. Uit aller naam, Mevr. Wed. BERGHUIJS-| Entink. Rouwbezoeken kunnen niet af gewacht worden. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig doch geduldig lijden onze geliefde dochter JANNA in den ouderdom van 22 jaar en 3 maanden. JAN VERHULST. WILHELMINA VERHULST geb. van dhu Maas. Kamperland, 28 Maart 1898. o De Notarissen HUVERS en WISBOOM VERSTEGEN, zyn voornemen» te dca morgens ten 10 uren. A. MKUBELEN en ander HUIS RAAD, w. o. 2 Schrijf bureaux, Bi andkastjllandnaairnachine enz. B. Gou lenen Zilveren Werken,Hor loges, Pendules met en zonder Coupes, Regulateur, Wekker en andere Klokken, Ilorlogemakers- iournituren enz. C. Dames Rijwiel, nieuwe Haver- pletter, Slioosnijmachine. D Wollen en Katoenen Manufactu ren, Dameshoeden,Zijden Linten, Rloemen, Veeren, Wollen en Ka toenen Gat ens, Dames Kleeien, 1000 rol Behangselpapier, God geleerde Boeken, en wat meer is te bezichtigen ééri dag vóór den verkoop. Dagelijks gelegenheid tot het by voegen van zindelijke goederen. De Taxateurs- Vendumeesters, De Notaris P. DE MARET TAK te Vlissingen, zal verkoopen, des middags te één uur, voor het huis no. 22 te Oost-Souburg waaronder: BOOGKABINET, VEEREN BEDDEN, DEKENS, KARPETTEN, VROUWENKLEEREN, GOUDEN- en ZILVEREN WERKEN, GITTEN- en BLOEDKORALEN, en dadelijk daarna voor bet huis van den beer Jan de Buck West-Souburgsche weg, no. 164, SALON- en ANDERE TAFELS, BUFFET, ÉTAGÈRE, KACHELS, ROOMKLEUR, GLAS WERK en ander HUISHOUDELIJK GERIEF,LANDBOUWERSGEREED SCHAPPEN, KRUIWAGEN, BOON STAKEN, BRANDHOUT, ENZ, en wat meer is te bezichtigen op den morgen voor den verkoop. De ondernemers van publieke verkoopingen. De deurwaarder IIOI.LMANN te Goes za! op des voormiddags om 10 uur op het terrein van den voormaligen Oliemolen te Goes, ten verzoeke van den heer J.v.d. Weele aldaar EENE GROOTE PARTIJ 11 n afkomstig van dien Oliemolen en bestaande o. m. uit Zwate Gebinten, Balken, Bat tings, Ribben, groote party Blanken, Bran Ihout, enz. De Notaris J. W. VERHULST zal des voormiddags ten 10 uur, op het hof- steedje bewoond door Cornells Brouwer aan den Straatweg van Middelburg luar Veere, in de gemeente I eere, in het 5 baatgevemle Melkkoeien, 1 Kweekkalf, 1 Schaap met Lammeren, 1 vet Vaiken, 1 Loopvarken, 15 Kippen, 1 Koitmolen, Kruiwagen, Ladders, Stokken, Horden, Staken, Kiekenreu, Melkers- en Zoldeigereedschappen, verder, Hooi, Stroo en Mest, en ein delijk eenige Meubilaire Goederen als: Bed met Peluw, Kabinet, Tafel kastje, en wat meer zal worden ge presenteerd. De Notaris C. PRINS t» Kruiningen zal verkoopen des voormiddags te 10 uren, ten herbergo van den heer J. Bruggeman, te Hansusetrd, 3 Melkkoeien, 4 aauhoudkalvers, Menwagen op ijzeren assen, Tent wagen, Harnas, l Egge, 1 Rolblok, 1 Ploeg, IJzeren Damhekken met palen, Arreslede, lleiningspalen met puntdraad, Blanken, Rechters Mestputpalen, 1 Scheepsmast, In- ventariskleeden geschikt voor tasch- kleeden, Sleepnet met fuiken, For nuisketel van 100 liter als Kachels, Spiegel, Hanglamp, 2 Trapnaaimaehines, Kanarie met kooi, Engelsch Biljart, De Notaris C. PRINS te Kruiningen, zal des voormiddag» ten 10 ure, op de Hofsted» „Oomsuoek" namens den eerzamen Hu- ri recht Vermue te Kruiningen, EEN KAPITALEN bestaande uit l Schimmel Veulendragend Merriepaard oud 4 jaar, 1 Bruine Bles idem oud 3 jaar, 1 bruine Merrie met Veulen oud 8 jaar, een Schimmel-merrie met Veulen oud 5 jaar, een Vos Merriepaard oud 3 jaar, 10 baatge- vende Melkkoeien, 2 Slie ren van 1 en 2 jaar, 2 drie- jat ige Ossen, 4 tweejarige Ossen, 5 driejarige Vaarzen, 2 twee jarige Vaarzen 3 jaarling Vaarzen, 3 dragende Varkens, 2 loopvarkens, een Zeug met biggen, 2 Honden met Hok, 20 Kippen, Kuikens, 2 Ganzen, 2 Eggen, 3 Ploeg n, Rolblok, Wan molen, Peemolen, Moesmaker, Sleep- egge, Harnas en Gareel, 400 groene Mntserd, groote partij Brandhout, Balen, Balken, Planken, Rogge- en Tarwestroo, Beestenpeen, Paarden- peen, de Mest in den Mestput en hetgeen meer zal worden te voor schijn gebracht. Op de Hofstede geen stalling. te Serooskerke van eene groote partij De Notaris J. de» namiddags t te Arntmuiden i des namiddags te koffiehuis te Kri WELLEMAN, g. Het bestek met inzage by den he architect A. LE i waar ook nadere zyn. De notaris Pil des voormiddags I het hotfje bewoo Elsman, m 1 br Melkki Koe, 1 twee-jarige Vj lingen, 1 Schaa] met Biggen, 1 pen met Hanen V O 1 Rijtuig op wagen op ijzerei kar, 1 Arreslede 1 Stroomden, molen, Rolblok, Geeselsteen en Landbouw-, Me schappen, Ham aardappelen, W in den Mestput EENE N.B. Er bestaa gelegenhe met vast werk DE JAGER, landt puike nieuwe Blo matten Karpetten e Concurreerende p IN ZE. AFDEELING (e Middelburg, c Juni 1898, met v bekomen bii den T°0IJ, te Middelbi eenige balei voorhanden. Aanbevelend v' OostkerkpUi^ M, Daags voor en

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 2