AANBESTEDINGEN OPENBARE VERKÜOPINGEN Ons Buis. BUBKKKI.I.IKK STAND- jezenj ooit 3e belangwekkende biografie gelezen hadden van den Franschen graaf Albert de Man door Prof. Quack in de jongste aflevering d»r Gids deze Katho lieke staatsman heeft begrepen, wat de taak moet zijn van christelijke arbeiders organisaties: eenerzijds bestrijdend het socialisme in zijn goddeloozen geest an derzijds met de socialisten getuigend tegen de ongerechtigheden onzer maatschappij en opkomend voor de belangen der arbeiders. Green staatsalmacht, waarheen de socia listen ons voeren willen; geen staatssnt- houding, gelijk de individualisten die steeds gepredikt hebben. De persoonlijke vrijheid geëerbiedigd; maar niet minder een waarborg in de wet geving, dat niet het eene individu het an dere, de eene klasse de andere onderdrukke. Dat is de weg, die moet ingeslagen de weg, in Frankrijk door graaf De Mun, ten onzent door dr. Nolens, dr. Kuyper, ds. Talma e. a. van christelijke, zoo Room- sche als Protestantsche zijde door prof. Treub e. a. van niet-cbristelijke zijde aan gewezen. Men zegge toch nietmen moet niet alles aan den Staat overlaten nu de Staat nog zóó goed als niets gedaan heeft. Laat de Staat dien weg inslaan m. a. w. zorgen voor een goede sociale wetgeving, en hij zal een langgepleegd verzuim goed maken. En, omdat Patrimonium mede dien weg op wil, de sociale vraagstukken niet weg doezelt of verkleint in hunne beteekenis, maar ze ernstig onder de oogen ziet, staande op den bodem van Gods Woord; daarom acht ik, dat dit Verbond, hetwelk tot hier toe zóó flink zijner roeping getrouw was, niet afgebroken, doch opgebouwd verdient te worden. G. HOFSTEDE. De geachte inzender vergist zich niet. Artikel 1 van den Chrisfcelyken Werk mansbond van leden der Nederduitsehe Her vormde Kerk" luidt aldus: „Ue Bond heeft ten doel, in de leden zooveel mogelijk de lieide tot het Evangelie en de Nederduitsehe Hervorm de Kerk aan te kweeken. hunne stoffe lijke belangen te behartigen en aan al zijne afdeelingen zoo mogelijk een zieken-, wedu wen- en pensioenfonds te verbinden". Artikel '2 zegt „De Bond tracht dit doel te bereikena door het uitgeven van een bondsorgaan, als hoedanig is gekozen het blad De Voor zorg, hetwelk den naam zal dragen van De Voorzorg, officieel orgaan van den Christelijk Nation alen Werkmansbond en geheel aan de belangen van den Bo.id zal worden gewijd, 6. door het doen houden van voordrach ten, c. door het oprichten van afdeelingen te bevorderen, d. door dez» zoo noodig en mogelijk geldelijk te steunen." In artikel 3 wordt geöischt dat „om lid te kunnen worden, (men) moet verklaren op den grondslag van den Bond te zullen medewerken", terwijl „de verdere ver eis ch ten voor het lidmaatschap voor iedere afdeeling in haar bijzonder reglement (worden) vastgesteld." In artikel 21 staat dat artikel 1, 2 en 21 nooit mogen worden veranderd. Wij voegen hieraan nog toe arkelen 1 en 2 der Statuten van het Nederlandsch Werk liedenverbond Patrimonium. „Artikel 1. - Er bestaat in Neuerland een Werkliedenverbond onder den naam van Nederlandsch Werklieden verbond Patrimonium (Vaderlijk Erfdeel), hetwelk, in de overtuiging dat Gods Woord en de traditiën onzes volks de vertrouwbare grondslagen eener Christe lijke maatschappy uitmaken, zich ten doei stelt, allerwegen de kennis daarvan te verbreiden, om de liefde daartoe op te wek ken, teneinde op deze grondslagen de be langen der maatschappij in haar geheel, die der werklieden in het bijzonder, door alle geoorloofde middelen te bevorderen. Artikel 2. - Het verbond tracht zijn doel te bereiken door middel vanVerbreiding van dit beginsel des Verbonds bij monde en geschrifte; 4. vergaderingen,zoo mogelijk in alle plaatsen des lands, tot het houden van voordrachten en onderlinge besprekin gen, over onderwerpen van godsdienstigen, zedelyken, staathuishoudkundigen en maat schappe ijken aardc. besprekingen ter piaatse waar Afdeelingen bestaan, van de geschiedenis der we eld in het algemeen, van de vaderlandsche historie in het bijzon- der, met jongelieden, inzonderheid met kin deren der leden; d. bevordering der oprich ting van volksbibliotheken, ter verbreiding van positief Christelijke, zuiver historische en degelijke wetenschappelijke kennis e. al wat verder in aansluiting aan Patrimoniums Sociaal Program met onderwerping aan Gods Woord in hut belang van het Verbond en en zijne Afdeelingen kan worden aan gewend-" (Artikel 1 kan niet worden veranderd.) Red. 26 Maart '98. Bij kon. besluit is benoemd tot lid van het bestuur der waterkeering van den calamiteusen polder Anna Friso W. de Looff Tbz. en tot plaatsvervangend dijk graaf voor den van Haaftempol&or M. P. Rijstenbil. Tot lid van gedeputeerde staten van Friesland is door Je provinciale staten gekozen met 28 stemmen de heer I'. Pereboom, burgemeester van Bolsward, (lib.) terwijl 13 stemmen waren uitgebracht op dhr H."Pollema (antir.). Herbenoemd als kantonrecbter-plaats- vervanger te TerneuzeH de heerjJ. A. van Boven. Hoogstwaarschijnlijk moet het ver zoek om ontslag van den generaal Van Vliet als gouverneur van Atjeh, geweten worden aan een opinie-quaestie over de Pedir-expeditie. Van Vliet is een zeer be dachtzaam man, die niet licht over één nacht ijs gaat. Voorzeker achtte hij de voorbereidende maatregelen nog onvol doende en moeten hem nog te veel gege vens ontbreken aangaande het terrein. Pedir is ons geheel onbekend en wij weten alleen, dat het een broeinest is, een land, bevolkt door de meest fanatieke Atjehers, het grondgebied der oorlogspartij en Atjehscbe priesterscholen. Geen wonder dus, dat hij niet de verantwoordelijkheid durft dragen van een veldtocht, die #oo- veel voorbereiding vereischt, en vooral terreinkennis, de basis van de operatie- plannen. Dat ook de heer Van Langen, resident van Atjeh, zijn ontslag gevraagd heeft, blijkt, dat hij de inzichten deelt van den generaal Van Vliet. Van Langen was reeds als controleur te Atjeh en kent land en volk beter dan menig z. g. Atjeh-specialiteit. Hij staat be kend als een uitstekend ambtenaar, wiens adviezen over Atjeh overweging verdienen. Tegenover de opinie van den generaal en den resident staat wellicht de meening van den gouverneur generaal v. d. Wijck, die vermoedelijk kolonel Van Heutsz ach ter zich hoeft. Van Heutsz is een uitste kend veldheer, die inzake Atjeh goede in zichten heeft, doch die door zijn succes in de laatste jaren, niet van zelfoverschatting vrij te pleiten schijnt. Goes. Gisteren brak bij Jacob van der Hiele in de Korte Nieuwstraat alhier, ter wijl de bewoner zijne vrouw ten grave bracht en alleen een meisje van 10 jaar thuis was brand uit. Door spoedige hulp van eenige mannen slaagde men er in dien spoedig te blussohen. Verbrand zijn een bed met toebehooren en eenige kleeding- stnkken. De inboedel was niet geassureerd. Het huis dat bijna niet heeft geleden was geassureerd bij de Groninger Brand waarborg Maatschappij. Te Goes bedraagt dit jaar bet aan tal kiezers voor de Tweede Kamer 864, de Prov. Staven 859 en den gemeenteraad 848. In 1897 bedroegen die cijfers 912, 911 en 890. Goes. Heden, 25 Maart, viert J. F. Wolfers gedachtenis van zijn 25 jarigen arbeid in de stoomhoutzagerij van den heer S. V. d. Peijl alhier; en 1 April, a. s. herdenkt de heer J. de Groot zijn 25 jarig kostersehap bij de ned. hervormde gemeente alhier. Bruinisse. In dejl. Woensdag gehou den vergadering van den Gemeenteraad werd achtereenvolgens behandeldle Her ziening der Verordening op de kaai- en havengelden. Deze werd onveranderd voor het volgend tijdvak vastgesteld. 2o. Werd besloten ia verband met andere gemeenten op onze eilanden, een adres te richten tot den minister van Waterstaat, waarin wordt aangedrongen op de verbetering van het Hellegat voor de scheepvaart. 3o. Werd op een adres van een carousel-houder om vermindering van staanplaatsgeld afwijzend beschikt. 4o. Werd het suppletoir kohier van den H. O. vastgesteld. Na de mede- deeling van den Voorzitter van gedane kasopname en de goedkeuring van eenige af- en overschrijvingen, werd de verga dering gesloten. Waarde. Wij vernamen uit nog meer dere plaatsen op Zuid-Beveland van dood gevonden hazen. De pachter vandejaeht te Waarde heeft een dergelijk exemplaar op laten zenden om de oorzaak van hun dood op te sporen. Heinkenszand. Dezer dagen werd iemand na het gebruik van hazenbout zeer dik en onpasselijk. Het gelukte hem echter te braken. Zou de haas ook klaverguano ge bruikt hebben? In dat geval konden de wildstroopers, al ontloopen zy de rechter lijke straf, wel eens vrij wat eiger af kun nen zijn. De ioteling A. Bruinoage die een paar weken geleden zoo maar „zonder slag of stoot" een arm brak en 14 Maart voor den dienst was opgeroepen, is afgekeurd, zijn opvolger is thans opgeroepen. Een 80jarige vrouw te Breda zag zich door het overlijden van een bloed verwant geheel zonder dak. Maar zij had elders zonen die in goeden doen verkeeren. Zij begaf zich naar 't bekende adres voor dakloozen, en daar werd er aanstonds werk van gemaakt die zoons van een en ander op de hoogte te brengen. Allen ech ter weigerden volstandig hun moeder op te nemen. Alleen de jongste kwam later tot andere gedachten. Hy verzocht haar naar zijn woonplaats te transporteeren maar gaf tevens de waarschuwing: geef haar niet het beheer over het reisgeld want dan komt ze toch niet. En zoo gebeurde bet hedenochtend dat het 80 jarige oudje onder geleide in den trein werd gestopt, en eerst goed en wel zittende, een kleinigheid ontving om wat te gebruiken. N, B. C. Een galant, wat is dat Een boerendochter te Wijk-bij-Heusden, die sedert korten tijd in Den Haag woonde en aldaar verliefd was geraakt, schreef aan hare ouders dat zij hen eens kwam bezoe ken en tegelijk haar „galant" zou mee brengen. De goede oudjes, die dit woord nog nooit hadden gehoord, zaten niet wei nig in de war, wat voorwerp dat wel zou zyn. Moeder de vrouw ried haar man aan, om voor alle securiteit als hij zijn dochter van de boot ging afhalen, maar een krui wagen mee te neme» om zoodoende dien galant naar huis te trausporteeren. Toen de boot aankwam en de eerste ver welkoming tusschen vader en dochter had plaats gehad, zeide deze laatste, terwijl zy haar galant voorstelde: „Kijk vader, dat is mijn vrijer." Men wilde zich naar huis begeven, doch de vader riep, toen de tou wen van de boot werden losgegooid en deze haar reis zou vervolgen, tot den ka pitein „Stop, stopde galant van mijn dochter is nog aan boord en daarvoor heb ik een kruiwagen meegebracht 1" Wat keek die Hagenaar vreemd op Gisteren sprong een dame -tusschen Bokstel en Tilburg uit den in be weging zijnden trein, ombaar hoed, welke afgewaaid was, te redden. Gelukkig werd dit door het treinpersoneel bemerkt. De onvoorzichtige, die zich blijkbaar erg be zeerd had, werd in den trein gedragen en te Tilburg in bet station gebracht, ter verdere behandeling. Te Haumont (Fr.) is in een ijzer- klooverij een stoomketel gesprongen. Twee arbeiders werden gedood en 29 an leren meer of minder zwaar gewond. De kracht van de ontploffing was zoo «root dat een werktuig van 4000 kilogram tien meter ver werd geslingerd. De stukken van den ketel zeiven vond men op een aanmerke- lijken afstand. Dronken mieren. Ter toelichting van een voordracht onlangs door den heer Lub- bach in den dierentuin te Londen gehouden, heeft deze een amusante proefneming ver teld, die hij eens gedaan had. Door middel van alcohol benevelde hij een vijftigtal mieren, die daarop bedwelmd neervielen en geen teeken van leven meer gaven. Toen liet hij vijf-en-twintig nuchtere mieren aanrukken en zag tot zijn verwondering dat deze laatste hun beschonken kameraden opnamen en in hun nest brachten, waar zij hen hun roes lieten uitslapen, onge twijfeld om hen voor slechte ontmoetingen te vrijwaren. De grootste school der wereld is de Israëlitische school in Whitechapel te Londen. Zij telt 3500 schoolkinderen en 100 onderwijzers. De leerlingen behooren tot de armste Joodsche families van Oost- Lorden. De inrichting zou niet kunnen blijven bestaan als Rothschild haar niet op vorstelijke wijze steunde. Iedere leerling die daartoe het verlangen te kennen geeft krijgt 's morgens gratis een ontbijt. Boven dien schenkt Rothschild iederen leerling eens of tweemaal per jaar een nieuw pak kleeren. Een paar Engelsche officieren te Cal cutta houden er een eigenaardige slaap kamer op na. Des middags, als de hitte een siesta in een koele omgeving zeer wenschelijk maakt, zoeken zij hun toevlucht in een kanon, gegoten in het begin der 15e eeuw, dat by de verovering van lndië den Engelschen in banden viel. Dit kanon heeft een omtrek van bijna 41/» Meter en een lengte van 5 Meter, zoodat drie per sonen er gemakkelijk een dutje in kunnen doen. De grootste flauwigheid is zeker wel een neuzententoonstelling, door de Vereeni- ging der Jolige Jongens te Milaan ge organiseerd waarop alle bezitteis van groote maar welgeschapen kokkers, uitgenoodigd waren tot de étalage van dit uitstekend lichaamsdeel. De prijzen bestonden in gou den en zilveren medailles. De jury begon eerst met de neuzen af te wijzen die niet concurreeren konden, waarna er nog maar 22 overbleven, die aan de vereischten voldeden. Men bad lange, spitse, puntige, kromme, arendsneuzen en neuzen met sterke neusvleugels. Eindelijk werden vijf me dailles gegeven aan personen, wier neuzen hun een krijgshaftig voorkomen gaven. Een humoristisch blad gaf onlangs de volgende voorspellingen omtrent Noord- poolexpeditiën 1898 Haans Haansen doet een ontdekkings tocht naar de Noordpool. 1899 Torm Tormpsen onderneemt een tocht om Haansen terug te vinden. 1900 Jhim Jhorusen onderneemt een tocht om Tormpsen terug te vinden. 1901 Jjaik Jjaksen onderneemt een tocht om Jhornsen terug te vinden. 1902 Jjaksen keert terug met het stof felijk overschot van Jhornsen. Er wordt een marmeren gedenkteeken voor Jhornsen opgericht. 1903 Jhornsen keert terug met het stof felijk overschot van Tormpsen. Er wordt een baksteenen monument op gericht voor Tormpsen. 1904 Tormpsen keert terug met de over blijfselen van Haansen. Er wordt een houten gedenkteeken opgericht voor Haansen. 1905 Haansen keert terug, uitgeput van vermoeienis. De Noordpool nog onge rept 1906 Een Amerikaan ontdekt de Noord pool. Verkoop tegen opbod van de gedenkteekens. 't Is aardig gedacht, wij zijn 't er echter niet mee eens. Op 71 jarigen leeftijd is te Marburg de Hofrath Hanz Wachenhusen gestorven, door oppervlakkige romans, doch beter door zijn werk als oorlogsverslaggever be kend. Alle oorlogen van den Krimoorlog tot den Franseh Duitschen heeft hij bijge woond. Hij was een journalist die prettig vertellen kon. Een zelfmoord die Maandag in een der Parijsche kazernes plaats bail-, heeft het enorme doordringingsvermo-ren van het moderne geweer andermaal aangetoond. Een sergeant zette de tromp van zyn Lebelgeweer tegen de slaap eu trok door middel van een touwtje, aan de haan be vestigd, af Da kogel ging door zijn hoofd heen, vervolgens door de houten deur, vloog door de cha nbrée, het venster uit, een binnenplaats over, en bleef steken in den steenen muur aan de overzijde. Deze week is van ie werf te Chatham het pantserschip Goliath van stapel ge- loopen. Het behoort tot het verbeterde Renown-type.Er worden er zes van gemaakt. Elk schip kost 21 miljoen gulden. De Goliath is het zwaarste schip dat ooit van een Engelsche marinewerf afliep. Het weegt ongepantserd 6000 ton. Alleen het te water laten van het schip heeft 24000 gulden gekost. Een Engelsche boot, die Zondag met dertien koppen bemanning en 27 passagiers voor Klondyke, de Golden Gate uitgezeild was, is het onderste boven drijvende ge vonden. Men vermoedt dat alle opvarenden zijn verdronken. In de bierwereld van Miinohen en die is zeer groot wordt over bijna niets anders gesproken dan over de „Mass- regelung tegen een „stamgast". Deze had zich veroorloofd aan de directie van een der grootste brouwerijen een brief te schryven, waarin hij klaagt oTer de slechte qualiteit van het versche bier, dat men duurder moet betalen, en te kennen geeft dat menig trouw bezoeker er door zal wor den verdreven. De directie heeft dit schrij ven als een beleediging opgevat en den schrijver geboycot. Hem mag in haar lo kalen geen potje meer geschonken worden. Hij heeft zich nu tot de pers gewend en de gedachtenwisseling voor en tegen is in vollen gang. Ja, er is zelfs sprake van een proces. Een der bladen herinnert dat Bis marck op zijn 80ste jaar nog gezegd heeft dat het Beiersch bier hier zoo goed blijft omdat de Miincheners zoo strenge proevers zijn. Dat proefrecht mogen de burgers zich niet laten ontnemen. Te Fella (Jowa, Noord-Ainerika) is den 19n Eebruari in ruim 92 jarigen ouder dom overleden Mejuffrouw Hiltje Auaes Sipma, eene Friezin van geboorte en de eenige wellicht nog overgeblevene van de Nederlandscbe kolonisten, die in 1847, on der Ds. H. B. Seholte, naar de Vereenigde Staten emigreerden. Dezer dagen was te Eu (Frankrijk) in den gemeenteraad juist een „belangrijke" quaestie aan de orde, toen te midden der discussies een man de raadzaal binnenstorm de en hijgend van vermoeienis uitriep „Mijnheer de burgemeester, ik heb een troep van zes wilde zwijnen gezien; vyf minuten hier vandaan, ze zijn^in het riet land van mijnheer B. en kunuen er nog niet uit zyn...." De burgemeester verloor zijn tegenwoor digheid van geest geen oogenblik, bedankte den boodschapper, stond op en stelde aan den raad voor, de zitting een oogenblik te schorsen, welk voorstel bij acclamatie werd aangenomen. Eenige oogenblikken later was de burgemeester gewapend met een jacht geweer en een jachtmes en, nog steeds omhangen met de teekenen van zijn waar digheid, toog hij, gevolgd door de raads leden, op jacht. De zwijnen, die weldra waren opgespooord stonden een oogenblik verbluft bij de waarneming van het zon derlinge jachtgezelschap, doch sloegen ver volgens op de vluoht. Ongelukkigerwijze waren het geweer en de patronen, die men den burgemeester geleend had, in ondeug- delyken toestand, zoodat de twee eerste schoten ketsten. Het derde schot ging ech ter af en trof een der zwijnen, dat in een ommezien door den gemeenteraad afgemaakt en in triomf naar de dorpsherberg gebracht werd. waar een opgetogen menigte de hel den toejuichte. De veldwachter moest zyn sabel ieenen om het wild te verdeelen, waarna de bur gemeester aan ieder der raadsleden pleeh- tiglijk een stuk vleesch overhandigde. Beladen met den buit toog men vervolgens weer naar de raadzaal, waar de beraad slagingen onmiddellijk werden hervat. Maandag 28 Maa't. Goes, Gasthuis rund-, kalfs-, varkens vleesch, spek, tarwebrood 2e kwartaal. Biljetten vóór 12 uur b(j dhr. v. d. B. la Motthe. En schoonmaakwerken vóór 3 uur in 't Gasthuis Dinsdag 29 Maart. Goes, Armbestuur rund-, kalfs-, varkens- vleesch, spek, tarwebrood 2e kwartaal. Bil jetten voor 4 uur by dhr. Kakebeeke. Woensdag 30 Maart. Oudelaude, 11 uur gemeentehuis door 't waterschap Baarland verhooging van een gedeelte van den zeedijk benevens vernieu wing en onderhoud tot 30 Apr. '99 van de werken. Aanwijzing door G. Moerdijk 28 Maart. Bestekken a 60 cent bjj dhr. v. d. Bilt la Motthe. Donderdag 31 Maart. Aardenburg, voorin. 11 uur, koffiehuis L. I. Pieren-Boone, aanleg grindwegen Isa- ballapolder benoorden Aardenburg, gezamen lijke lengte 77Ö7 M, Raming f32680. Aanw. 24 Maart v. m. 10 uur, beginnen aan Draai brug. Bestekken ad f0 77 verkrijgbaar bij mr. A. A. J. v. d. Broecke, Ontv Grin. Maandag 4 April. Ierseke, gemeentebuis 7 uur levering 120 M3 Duitscbe onderhoudsgnnt, 46 Ms Ma cadam 1-3 cM. steenslag, 35 M. id. 3-6 cM., alles vrij wal voor 1 Sept. Woensdag 13 April. Zierikzee, werken voor den aanleg van den stoomtramweg Brouwershaven Steenbergen. Woensdag 30 Maart. Gr ij |iHkerkc, bij wed. Poppe 3 uur door not. Havers een huis, erf en tuin no. 53. Te zien daags voor en op den koopdag 10—2 uur. Meliskerke, II uur bij Matthijsse door not. de Maret Tak een huis, erf, schuurtje en tuin 150 cA. van P. Kuzeeen 040 c A moesland bij de gore', kerk in 2 perceelen Misse, bij dhr. Nieuwenhuijze door deurw Hoilmann 10 uur 21000 kilo beestenpeen 300J kilo klaverhooi, 2000 kilo lucernehooi! weihooi, stroo. En bjj wijlen wed. Schipper meubelen, varkenshok, mest, 12 schapen met lammeren, ram, loopvarkens en biggen. Middelburg, Schuttershof door deurw. Rosier 10 uur vendutie. Kloetingc, 2 uur bij Akkenaar door not. Houwer 1,2220 H. tiendviy bouwl.aan den Dijkwelschen Zandweg. Donderdag 31 Maart. Krabbeudijke, voorButijn bij Krijger door not. Prins 11 uur een huis, erf, boom gaard en tuin aan de schans 1675 cA. 's Gravenpolder, bij de Koster door not. Overman 10 uur lo. 2010 cA bouwl. 2o. 3650 cA. id. 3o. 2720 cA. id. 4o. 4520 cA. id. 5e. 6110 cA. id. 6o. 4670 cA. id. 7o. 8445 cA. id. 8o. 2,0530 H. id. 9o. 9940 cA. id. 10o. 1,3220 H. id.; alles in 's Gra venpolder; llo. 2,0723 H. weiland en watergang; 12o. 1,8940 H. weiland; 13o. 1,1720 H. id. alles in 's Heer Abtskerke; 14o. 1,8590 H. weiland. 15o. 1,08 H. bouwl. alles in Nisse. Oudelaude, bü wed. Lous door not. Mulock Houwer voor dhr. v. d. Repe 10 uur een huis, wagenmakerswinkel en erl 3 A. 96 cA. met hout, gereedschap enz. En een landbouwschuur en ert 2 A. 50 cA. Vrijdag 1 April. Goe 10 uur door deurw. Hoilmann voor dhr. v. d. Weele afbraak van den oliemolen. Zaterdag 2 April. Oostkapelle, 10 uur bij Rooze door not. de Vos nieuwe houtwaren. Westkapelle, halt 1 door not. de Vos by Joosse nieuwe houtwaren, inboedel, 2 boogkabinetten, 2 kastklokken, 4 linnen kasten, 2 veeren bedden met toebehooren, aardappels, mangels, stroo, hooi enz. Aruemuideu, 3 uur aan den Wal door not. Verhulst de hoogaars Vrouw Teuntje Dinsdag 5 April. Serooskerke, 1 uur door not. Huvers A 86 meubelen. Woensdag 6 April. Oost-Souburg, 11 uur in Dorpzicht door not de Maret Tak 2 nieuwe woningen 182 E 2 en 182 E 3 met ruim 100 roeden moesland en schuurtje aan den oudan Vlis- singschen rijweg. Kijkdag 4 en 5 April 10-12 en 2—5 uur. Vlissingen, door not. Bosch 8 uur b(j Bos 2 heerenhuizeu Beursplein. Woensdag 37 April. Arnrmuiden, uur door not inspan op Hazenberg als Zaterdag 30 April. Grijpekerke, bij A. Huijsman door not. Loeffinspan als April. Kruiiiingeu, op Oomshoek 9 uur door not Prins bij H. Vermue inspan ais: Kruiningen, verpachten voor 7 jaar uur by door not. Prins de hofstede Oomshoek met ruim 16 H. bouw- en weiland. Woensdag 4 Mei. Colijngplaat, door deurw. Gelnervoor dhr. Visser 9 uur inspan als Op Zaterdag 26 Maart a. s, des avonds te 8 uur praatavond ia de leeszaalde heer J. J. Berdenis van Berlekom, arts. zal behandeleu „praatjes op medisch en hygiënisch gebied". Op Donderdag 31 Maart a. s. des avonds te half achf zal in het Schuttershof plaats hebben een bijeenkomst, waarop muzikale en letterkundige voordrachten zullen wor den gehouden, lichtbeelden zullen worden vertoond enz. Allen die als begunstigers, leden of belangstellenden der V ereeniging, als ingeschreven voor leeszaal, lessen, cur sussen en clubs of als leidsters en leiders daarvan aan „Ons Huis" verbonden zyn, hebben tot die bijeenkomst toegang. De ingeschrevenen voor lseszaal, lessen, cur sussen en clubs kunnen, te beginnen met 24 Maart a. s. hun toegangsbewijs by den concierge afhalen, eiken avond tusschen 7 eu 10 uur. Dit bewijs van toegang is strikt per soonlijk geen ander kan er op toegelaten worden. Alleen kunnen ditmaal gehuwde ingeschrevenen voor hunne of hare echt- genooten op aanvraag ook een toegangsbe wijs verkrijgen. Van 24 tot 25 Maart 1898. MIDDELBURG. Ondertrouwd L. de Ryke jm. 27 j. en O. Wisee jd. 21 j.. - L. van Tatenhove jm- 2i J- e» P- Provoost jd. 21 j. j. Bravenboer jm. 27 j. en N. Baljeu jd- 23 j- - I- B. Tazelaar jm. 27 j. en E. C. Goote jd. 22 j. Bevallen: P. Hendriks® geb. Vreke d. - A. Nellen geb. Proos d. S. Polak geb. Braasem z. F. Leenhouts geb. Hesselink z- T. Vermeulen geb. Hoogendoorn d. Overleden: B. C. van der Weele man van C. A. Konings 59 j. J. Gunter 7 dg. z. GOES. Ondertrouwd 24, Laurus Cornelia van Kogelenberg 23 j. jm. en Maatje Verhage 26 j. jd. Gehuwd: 24 Jan Frederik Wolfere 36 wedr. van Maatje Hoogesteger en Magdalena Adriana Catharina Ossewaarde 46 j. jd. Levenloos aangegeven23, een zoon van Jacobus de Kok en Wilhelmina Schuite,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 2