„DE ZEEUW" BIJVOEGSEL RECHTSZAKEN. sc aooLUEïï wI7"~~ GEMENGDE BERICHTEN. AAN B E D ING E N Tan van Zaterdag 12 Maart 1898. &EKKNL8UWS, Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Renesse door ds. J Rooker te Oldeholtwolde. Bedankt voor Colijnsplaat (toez.) door ds. C. J. H. Verweijs te Bnrgh. Beroepen te Lutjegast T. H. Hoekstra cand. te Franeker te Hollum ds. C. J. Montijn te Groningen; te Mnider- berg ds. W. G. v. Doorne te Ingen. Bedankt voor Oosterwolde door ds. J. Roeker te Oldeholtwelde. Heinkenszand. Benoemd tot secretaris- ontvanger der Ned. Herv. Kerk alhier, de heer A. W. Wisse. Geref. Kerken. Drietal te Blokzijl ds. S. Dwarshuis te Oldemarkt, ds. J. Meg er Jr. te Langeslag ds. J. J. Westerbeek v. Eerten te Kampen te Bruinisse ds. P. den Boer te Put- tershoek, ds. T. Bonma te Doorn, en cand. N. P. Littooij te Middelburg. Beroepen te Wijckel-Balk ds. H. Huls te Weerdingermond. Aangenomen naar Middelburg B door d». L. °Bonma te Emmelenkamp (Pruisen)'; naar Dirkshorn door H. H. Schoe- makers eand. te Kampen. Bedankt voor Onstwedde. voor Staphorst en voor Krimpen aan de Lek door H. H. Schoemakers cand. te Kampen. Door de classis Amsterdam zijn na gehouden praeparatoir exameu de heeren H. de Lange en A. Boekentor n, candi- daten aan" de Vrije Univernleit, met algemaene stemmen beroepbaar geteld in de geref. kerken. Geslaagd te 's Gravenhage voor de acte nuttige handwerken mej. J. Van Geel te Hansweert. En te Breda mej. S. J. Sinke te Ierseke. Middelburg. Voor de 20 beschik bare plaatsen aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers alhier, hebben zich 89 sollicitanten aangemeld. Het vergelijkend toelatings-examen zal aanvangen Dinsdag 22 dezer. Arrondissements-RechtbanJc te Middelburg Heden Vrijdag zijn veroordeeld wegens diefstalC. K., 19 j., boerenknecht, Goes, tot 4 m. gev. straf poging tot feitelijke aanranding der eer baarheid G. d. S., 16 j., arbeider, en P. C. d., K., 16 j., zonder beroep, Colijns plaat, ieder tot 1 m. gev. straf beleediging A. K., 26 j., beurtschipper, Colijnsplaat, tot. f5 b. s. 5 d. h., enJ.M., 33 j., hvr. van A. D., zonder beroep, Colijnsplaat, tot f3 b. s. 3 d. h. mishandelingA. S., 21 j., en P. C. V., 21 j., kooplieden, Weraeldinge, de le tot 14 d. en de 2e tot 7 d. gev straf, en J. B. v. d. W., 20 j., veldar FEUILLETON. De stikstofvoeding en de stikstof bemes ting der landbouwgewassen. III. In ons vorig opstel zagen wij, dat de salpeterbemesting heel wat kennis en voor zichtigheid vereischt, zil zij aan de ver wachting voldoen. Vooral geldt dit voor den tijd van uitstrooiïng. Somtijds gebeurt het, dat men bij wintergranen reeds in den herfst, eene bemesting met chilisalpeter toepast, met het doel nog voor den winter krachtige planten te krijgen. In vele ge vallen is deze wijze af te keuren; bevindt zich de bodem in goeden cultuurstaat dan bevat hij meestal stikstof genoeg, om het beoogde doel te bereiken, en zou men met eene salpeterbemestirg allicht een gewas verkrijgen dat door zijn weelderigeu groe- juist moeilijk een strenge winterkou zou doorstaan. Proeven ten dezen opzichte door von Hoine-Emersleben genomen, hadden tot re sultaat, dat tarwe, welke in den herfst geen stikstofbemestiug had ontvangen, en eerst in .Oei was overbemest hooger opbrengst gaf dan tarwe in den herfst met Chili salpeter bemest. Bovendien loopt men, als men in den herist eene volle ealpeterbemesting geeft, groot gevaar dat een aonzienlijk deel van net salpeterzuur door de winterregens weg spoelt. Wie dus reeds in den herfst eene be mesting met Chilisalpeter wil toepassen zal wijs doen, zijne gewassen slechts zooveel Chili te geven, als zij voor het intreden der winterrust kunnen opnemen én verwerken. Slechts op gronden, welke een zeer diepe bouwlaag hebben en die moeilijk bet water laten, kan het gawaagd worden in den herfst eenegroote hoeveelheid Chilisalpeter te gebruiken. Strooit men deze meststof eerst uil, als de planten zich reed» eenigs- zins ontwikkeld hebben, gebruikt men haar dus als kopbemesting, dan is het gevaar ▼oor wegzinken in den ondergrond zoo groot niet meer. Behalve voor graangewassen gebruikt men de Chilisalpeter ook veelvuldig bij de teelt van suikerbieten en andere wortel gewassen. heider, Heinkenszand, tot f5 b. a. 5 d. h. en bedelarij en no. 1 bovendien diefstal F. d. J. Mz., 28 j., en J. A. B. Pz. 27 j., arbeiders, Goes, ieder tot 3 d. h. en no. 1 bovendien tot 1 m. gev. straf. In zake M. d. P., 28 j., veldarheider te 's Heer Abtskerke, appèllant van een vonnis van het kantongerecht te Goes, waarbij hij ter zake van overtreding der jachtwet is veroordeeld tot 2 maal f 10 b. s. 2 maal 4 d. h., is het vonnis des eersten rechters bevestigd. Het gerechtshof te Amsterdam heeft eene vroedvrouw wegens strafbare hande lingen in de uitoefening van haar practijk tot 3Vs jaar gevangenisstraf veroordeeld. Doodstijding. De burgemeester van een plattelandsge meente ontving een briefje vau den vol genden inhoud „Geachten vriendt burge- meeste, kompelement van vrouw alsdat de hond doot is en of u het aan de ge- meenteraadt wil laten aanzeggen, enz." De verwonderde burgemeester vond de oplossing in het kohier van de hondenbe lasting. Requaestrante wilde nl. van den aanslag in de hondenbelasting ontheven worden, op grond dat haar hond dood was. Sprinkhanen in Argentinië. Uit Videa schrijft men aan een onzer bladen Ik wenseh u nog het een en ander mede te deelen over den Argentijnschen oorlog metde sprinkhanen. We zijn nu al meer dan 20 dagen druk in de weer met het begraven en verbranden van sprink hanen, die eene ware plaag des lands zijn. En als ge nu op 't oogenblik bij me achter 't huis kwaamt, zoudt ge nog met verbaasd ineengeslagen handen uitroepen „Wat 'n sprinkhanenEn we hebben er toch millioenen bij millioenen doen sneuvelen in de verloopen 20 dagen. Ze zitten op heden bij mij aan den munr, op het dak, in de kamer, ja overal. Ze springen zelfs op en over den brief, dien ik u schrijf. Geen wonder dus, dat ik het heb over sprinkhanen en nog eens over sprinkhanen en over niets dan sprinkhanen. Op alle plaatsen wordt de strijd tegen dit gedierte met onvermoeide kracht voortgezet. Alle manschap is opgeroepen. Van de 15 tot de 50 jaar moet ieder aan de verdelging deelnemen. Uit de groote steden is werk volk gezonden naar alle plaatsen. Zoo zijn van Mercedes naar Hinkou 250 man ver trokken. Zelfs de spoorweg-maatschappijen moeten hunne medewerking verleenen aan een dezer, die in gebreke bleef, is 8000 pezo boete opgelegd. Niemand raakt vrij, geen schoenmaker, geen kleermaker, geen winkelier, geen kastelein, geen boekdruk ker, geen letterzetter, er zijn er geen, die uit hoofde van huu beroep eene reden tot vrijstelling kunnen opgeven. Op heden worden er nog 2000 man hulptroepen gevraagd, 's Winters, beweert men, trekken de sprinkhanen naar Grand Jaknra, 'n 300 uren hier van daan. Daar wordt veel suikerriet verbouwd en er zijn ook vele suikerfabrieken. Men beweert, dat de sprinkhaan daar weer eieren legt. Nu wil de regeering in den komenden winter (we hebben hier winter als 't in Europa zomer is, en omgekeerd) er eene macht van werkvolk heenzenden, om den sprinkhanen er zooveel afbreuk te doen, Er is een tijd geweest, dat men voor de suikerbieten de kopbemesting geheel en al verwierp en de geheele hoeveelheid Chilisalpeter reeds gedurende den zaaitijd in den grond bracht. Daarop volgde een tijd, dat men alleen van eene kopbemesting wilde weten en zelf zóóver ging, dat men de Chilisalpeter in drie op elkander volgende tijdperken uitstrooide. Iu Duitsehland, het land der suikerbie tenteelt bij uitnemendheid, zijn in den laatsten tijd tegen deze wijze van bemesting heel wat stemmen opgegaan en zijn er velen, die er op aandringen, om de kop bemesting niet te ver te drijven. Dr. Mareker, die ook aan den strijd over deze zaak ijverig deelnam, raadt op goede gronden aan, om èen deel van de Ctiili- salpeter te geven bij het zaaien en de rest te gebrniken als kopbemesting. Boven zeiden \vy reeds, dat de Chili salpeter ook bij de overige wortelgewas sen met succes kan gebruikt worden; bijv. bij mangels. Veelal wordt dit gewas verbouwd na eene bemesting met stalmest en dit levert ongetwijfeld geede resultaten op. O. i. echter, doet men beter den stalmest te bewaren voor de halmgewassen en de mangels te bemesten met Chilisalpeter. Inzonderheid zouden wij dit aanraden aan hen, die nog gewoon zijn hun land te braken. In dit geval zou het o. i. wenschelijk zijn de mangels te houden voor de laatste vruchten haar dan eene salpeterbemesting te geven. Men heeft dan groote kans op eene zeer ruime opbrengst en het gevaar /voor uit putting is dan niet aanwezig, omdat er dan toch eene volledige bemesting met stalmest op volgt. Ook hier zouden wij eene kopbemesting aanraden. Eerstens, omdat er heil wat dagen verloopen, eer de zaden ontkiemd zijn en de planten in staat zijn, om da salpeterstikstof te verwerken en er dus gevaar bestaat, dat gedurende dier. tijd een deel van het salpeterzuur verloren gaat, en ten tweede, omdat er bij het verdunnen heel wat planten verwijderd moeten worden. (Slot volgt). als slechts mogelijk is. Men meent te weten, dat een spriakhaan aiet langer dan een half jaar laeft. Die hier uitgebroed worden gaan naar Grand Jakera, en die daar uitgebroed worden komen naar hier. Ik houd het er voor, dat er nooit een oorlog ia geweest, waar bij toch zoo weinig bloed vergoten is een sprinkhaan heeft nl. geen bloed. Hoe snel dit goedje zich vermenigvuldigt, kan uit uit het volgende big ken. Een «prinkhanenpaar krijgt 120 jongen en die jongen krijgen over 'n half jaar, als ze paren, weer 120 elk, zoodat, als een sprink haan het beleven mocht, hij over 'n (jaar grootvader zou zijn van 7200 kleinkinde ren. Argentinië is anders een goed land, maar de sprinkhaan zorgt er voor, dat het noodige er te wenschen over blijft. Naar Uruguay is 15.000 pezo gezonden, naar Mercedes 5000. In Pilaar is op heden een zwerm loopers over een lengte van 15Vs uur gaansdeze trekt van Zuid naar Noord. Te Santa-Fé is eene maohine uitgevonden, waarmee drie man per dag 900 kilo sprinkhanen kunnen verdelgen. Men zoekt nu naar eene maohine, waarmee men ook vliegende sprinkhanen zou kunnen dooden. In Uruguay, waar ze later zijn dan hier, heeft men in een dag 1283 kilo sprinkhanen-eieren vernietigd Sneeuw. Uit Parijs schrijft men van Dinsdag Na den geheelen winter geen sneeuw, ik geloof zelfs geen sneeuwvlok te hebben gezien, hebben wij Vrijdag de eerste bui gehad, waarvan niets is big ven liggen, daar alles nog droop en doorweekt was van den regen der vorige dagen. Een nieuwe bui in een gnren nacht begonnen en Zaterdag eerst tegen den middag geëin digd, heeft de daken der huizen en de grasvelden in de stadsparken onder den witten wintertooi gebracht en Zondag en gisteren gehouden. Van nacht is de derde bui gevolgd en dezen ochtend lag de sneeuw overal een paar duim hoog. Pekel- wagens en talrijke ploegen werklieden heb ben heden 8 Maart de Parijsche straten moeten schoonmaken. Sneeuwstormen hebben in Zwitserland veel storing gebracht in het verkeer. De Spliigenpas, de St. Bernhardinerpas, de Malojapas en de Berninapas zijn geheel versperd, zoo lat de posten niet aankomen. Lawines hebben eenige wegen in de ber gen geheel vernield, en de wegwerkers hebben van de gelegenheid gebruik ge maakt om tengevolge van een loonver- schil te staken. De treinen ondervinden aanmerkelijke vertraging, en tal van tele graafdraden zijn gebroken. Eenige boerde rijen met een massa vee zijn onder de sneeuwvallen bedolven. De correctioneele rechtbank te Parijs heeft zich competent verklaard i i het pro ces van de schriftkundigen tegen Zola, en de behandeling over veertien dagen gesteld. Een typisch staaltje van wat tegen woordigheid vun geest en energie somtijds vermogen werd gisteren tusschen Marseille en Nice in den automobielen-wedstrijd ge geven door Charron, den eerstaangeko- mene, die op ongeveer vier kilometers afstand van Nice bemerkte, dat de petro leum in het reservoir voor zijn branders begon op te raken en toen op het minder smakelijke maar geniale idéé kwaua, om door middel van een pijpje de petroleum uit het reservoir van de motor op te zuigen en met die petroleum uit zijn mond de branders te voeden waardoor hg als eerste te Nice kon aankomen. Groote vroolij klisid heerschte dezer dagen in de zaal van het Gerechtshof te New-York, waar de eisoh tot schadever goeding, door zekere Miss Brooke ingesteld behandeld werd. De schadevergoeding werd gevorderd vau een dokter, die de reeds bejaarde dame had voorgespiegeld, haar schoonheid volgens een wetenschappelijk systeem weer te kunnen teruggeven. De rimpels op het voorhoofd zouden b. v. weggemaakt kunnen worden door de huid naar achteren te trekken, waardoor ook de wenkbrauwen regelmatiger zouden wor den. De onderste deelen van de ooren zou den een weinig afgekort worden, waardoor zij meer in harmonie moesten komen met het overige gelaat. De oogleden moesten wat meer naar bo ven, zoodat de oogeu grooter en glanzen- der zouden gelijken, ja zelfs zou de dokter een kuiltje in haar kin maken. Inderdaad ging de man aan het opereeren en snijden, maar na verloop van dat alles en nadat de noodige insnijdingen enz. weer genezen waren, vond miss Brooke zich nog minder mooi dan voorheen en nu verlangt zij als schadevergoeding voor haar verdwenen schoonheid 50,000 dollars. Het spreekt van zelf, dat de behandeling dezer zaak de grootste hilariteit bij het pu- blik ten gevolge had.- Tel. Te Bloemfontein in Oranje-Vrijstaat is de heer Carl Borokenhagen gestorven, die hoewel Duisscher van afkomst, de Vrijstaat-Express uitgaf, een courant, die in de Hollandsche en Engelsche taal ver schijnt. Het blad heeft altijd de belangen der boerenrepublieken tegen Engelschen invloed verdedigd. Te Bombay zijn ongeregeldheden voorgevallen tengevolge van het verzoek van geneeskundige autoriteiten om toegang te erlange.» in een Mohammedaansch huis, waar eene vrouw ziek lag. Het volk liep toe en wierp met steenen naar de over heidspersonen. Deze trokken zich terng, maar kwamen met politie-escorte weer. Een Perzisch magistraat richtte het woord tot de menigte, doch toen men op hem insloeg, beval hg de politie een charge te doen. Vier Mohammedanen werden ge dood. De onlusten namen nu met buiten gewone snelheid toe. De Hindoes sloten zich bij de Mohammedanen aan, en violen op de buitenwijk Byella aan, welker be woners hnnne huizen trachtten te verster ken en met los kruit schoten. De troepen kwamen met twee kanonnen in galop aan gereden, waarop de opwinding onbeschrij felijk werd. De onlusten schijnen vooral tegen de Christenen gericht. Twee Euro- peesche soldaten moeten gedood zijn. De sneeuw heeft in 't kanton Zurich (Zwitserland) 2100 van 2400 telefonische verbindingen verbroken. Er zullen minstens twee maanden noodig zijn om deze schade te herstellen. - De waard van het hotel op den Luk- manier (Graubunderland) is door den hevigen sneeuwval leelijk gedupeerd. Den 20 lebruari toen de bergwegen nog ge makkelijk begaanbaar waren, ging hij per rlituiS boodschap in Chur doen, een plaatsje in het dal. Terwijl hij daar bezig was, braken de sneeuwbuien los, en op den terugweg bleef hij in 't gehucht Dis- sentis in de massa steken. Aan verder komen wag geen denken. En daar ver toeft hg nog steeds, in groote ongerust heid over zyn familie boven op den on- herbergzamen bergtop, dien hg onmogelijk kan bereiken, terwijl ook de telegrafische verbinding van het hotel naar het dal verbroken is. Het Roemeensche stoomschip „Eliza beth" heeft bij het binnenvaren van den Bosporus schipbreuk geleden. Slechts twee man der bemanning konden het leven redden. Cavalotti's begrafenis. Onder grooten toeloop van mensohen werd Cavallotti's lijk Dinsdag te Rome naar het station vervoerd om naar Milaan te worden overgebracht. De regen had opgehouden. De stoet was een uur lang er waren 450 kransen en 125 banieren werden meegedragen, waaronder zwarte van anarchisten, omringd door agenten. Deze vreemde eptocht werd door een bataljon infanterie geopend. Er liepen senatoren en afgevaardigden, werkloozen en garibaldia- nen in hun roode hemden mee. De win kels, waar de stoet langs kwam, waren gesloten en republikeinsehe en socialistische manifesten waren op vele muren aange plakt. Opgegeten Uit den Congostaat ie te Brussel het bericht ontvangen dat de 23-jarige Gerhard Neuhaus, de zoon van een chocolade-fra- brikant en hoofd eener factory van de Opper-Congomaatsehappydoor inboorlingen is opgegeten. Men heeft alleen zgn hoofd teruggevonden. M ALiKTBERICHTEN. VLISSINGEN, 11 Maart 1898. Boter fl.— a f 1.10 per kilo. Eieren f3.30 a 13.40 per 104 stuks. MIDDELBURG, 10 Maart 1898. De aanvoer uit Walcheren was heden matig, veel ging er in den handel niet om en met uitzondering van Winter Gerst die lager werd verkocht bleven prijzen van alle artikelen onveranderd. De noteering is als volgtTarwe in puike soort werd met t 7.75 a f7.80 betaald, Rogge tot f5.40 aangebo den. Wintergerst tot f 5.50 verkocht. Zomer dito f 5.25 betaald, Walch. witte boonen in puike soort f 9, dito Bruine boonen f 7.25 a f7.50. Groene erwten op de kook f7, Kroon Erwten f6.75 a f7 naar deugd, Walch. Paardenboonen op 15.75 gehouden. Boter f .85 af —.95 per kilo. Eieren f3.— per 100 stuks. ZIERIKZEE, 10 Maart 1898. BOTER. Hoogste koers f—.56 af— I aagstekoers f-.45 af-.-. KIPEIEREN Hoogste Koers f —.70. Laagste koers f - .50. EENDEIEREN. Hoogste koers f 0.90. Laag ste koers f0.75 de 25. UUiitiËUhUivfc tVi'ANii- Van 10 tot 11 Maart 1898. MIDDELBURG. Ondertrouwd A. Teitsma jm. 25 i-, en M. E. C. J. Tazelaar jd. 25 j. Getrouwd: E. K. von Stein jm. 24 j. en E. de Goede jd. 20 j. C. Jongepior jm. 33 j. en A. 0. Wondergemjd. 25 j. G. Wisse jm. 23 j. en S. M. Braun jd. 23 j. J. Cevaal wedr. 35 j. en J. Bosselaar jd. 30 j. Bevallen C. Ouwerkerk geb. Gastelejjn d. A. M. H. de Kan geb. Aerts z A. Verhage geb. Toutenhoold z. OverledenW. G. Verbeek man van J. Schrier 73 j. A. H. Luteg'n ongeh. d. 71 j. GOES. Huw- aangifte. 10, Jan Frederik Woliers 36 j. wedr. van Maatje Hoogesteger en Magdalena Adriana Catharïna Ossewaarde 46 j. jd. Geboren10, Matthijs z. v. Izak Kriekaard en van Anna Maria Pieternella de Koster. Overleden10, Pieter 13 m. z. v. Johan nes Sinke en van Cornelia van Noorden. B Vrydag 18 Maart. Colijnsplaat, door 't bestuur van den Nieuw Noord Bevelandpolder 10 uur djjks- verhooging tusschen de djjkpalen 0 en 2. Aanwijzing 17 Maart 10—12 uur. Bestekken bij dhr. Vink, ontv. griffier. middelburg, 11 uur aan het gebouw van het Piov. bestuur het vernieuwen der afheiing aan het zeeëinde van den Westha vendam, behoorende tot de havenwerken in de provincie Zeeland. (Ram. f7700.) Cats, 10 uur in het gemeentehuis, steen- bestorting Leendert Abrahampolder. (Ram. f6780). Zaterdag 19 Maart. ©roede, bü dhr. Hammachter door het bestuur van Oud en Jong Breskens 10 uur levering 647 M' grind vrij op 't haventerrein te Breskens2o. het per as vervoeren van daar naar aan te wijzen plaatsen. Woensdag 23 Maart. Kloetinge, 2 uur door B. en W. het begrinden van een gedeelte van den Ferva- tenschen weg over 389 M. tusschen den Rijksweg en den broeden weg II. Aanwijzing half 1. Inl. dhr. F. Sturm te Goes. Vrijdag 25 Maart, 's Gravenhage, 1 uur aan 'tgeb. van 't ministerie van waterstaat het onderhoud van het post en telegraafgebouw te Hans- weert tot 31 Dec. 1900. Raming f680. Bestek ter lezing aan 't ministerie van waterstaat, aan 'tprovinciaal bestuur te Middelburgen te bekomen by Gebr. v. Cleef, Spui 28a 's Gravenhage. Woensdag 30 Maart. Oudelande, 11 uur gemeentehuis door 't waterschap Baarland verhooging van een gedeelte van den zeedijk benevens vernieu wing en onderhoud tot 30 Apr. '99 van do werken. Aanwijzing door G. Moerdijk 28 Maart. Bestekken a CO cent bij dhr. v. d. Bilt la Motthe. Dinsdag 15 Maart. Zicrikzce, door not. Franse 12 uur het Duivelandsch Koffiehuis aan de Kraan. Woensdag 16 Maart. Middelburg, Molstraat F 89 door not. Huvers en Wisboom Verstegen inboedel, huisorgels, goud, zilver enz. Inl. de Groot Hondius. Donderdag 17 Maart. Kapelle, voor dhr. P. Dronkers door not. Liebert op den boomgaard naast de meestoot 10 uur afbraak. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Tak f huizen resp. 378 cA., Se- geersingel 375 cA. id. 317 cA. en 157 cA. Koepoortstraat. Vrijdag 18 Maart. Ierseke, in de Oesterbeurs door not. Liebert 2 uur het huurrecht van perc. 227a der Iersche bank met de oesters. Inl. dhr. Sauer. Meliskerke, 10 uur bij Matthysse door not. de Vos nieuwe houtwaren. Domburg, half 1 door not. de Vos in de Roode Leeuw nieuwe houtwaren. Veere, door not. Tak 10 uur op denKamp- veerscheti toren lo. een dubbel woonhuis erf en tuin Warwijksche straat A 102, groot 240 cA.2o. een schuur en erf aldaar A 110 groot 623 cA. 3o. 1 H. 20 cA. bouwl. Molenweg. Te veilen in 4 p9rc. 4o te veilen in 5 perc. 1 H. 72 A. 35 cA. tit ndvry bouwl. Platteweg. En om half 2 aan A 102 land bouwwerktuigen, kunstmest, 7 kippen en 1 haan, 3 geiten, gedorschen granen. Ierseke, 1 uur in de Oesterbeurs door not. Liebert een huis, erf, bergplaats en tuin Kerkhoekstraat. Te zien Woensdags en Donderdags 11—2 uur, Zaterdag 19 Maart. ©apingc, 10 uur door not. de Ves by de botstee van Dingemanse nieuwe hout waren. Veere, half 1 op de weide van Castel door not. Vos nieuwe houtwaren. Ierseke, door not. Mulock Houwer 1 uur in de Oesterbeurs de bezittingen der Oestercultuurmaatschappij o.a. perc. 153a, 153b, 209, 227b, 228a, oesterput, loods erfpachtsrecht van den oesterput met wo ning, kantoor, loods, enz. Inl. dhr. I. Hage. Donderdag 24 Maart, £3iddelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Verhulst een huis, erf en tuin Lange Noordstraat; 2o. een winkelhuis en ert Lange Delft3o. een huis en erf Lange Singelstiaat. Te zien perceel 1 daags voor den verkoopdag 11 4 uur; en pereeel 2 en 3 daags voor en op den verkoopdag 10—1^ en 2—4 uur. Woensdag 30 Maart. Middelburg, Schuttershof door deurw Rosier 10 uur vendutie. Kloetinge, 2 uur bij Akkenaar door not. Houwer 1,2220 H. tiendvi'ij bouwl.aan den Dykwelschen Zanuweg. Donderdag 31 Maart, i 's Gravenpolder, bij de Koster door nol. Overman 10 uur lo. 2010 cA. bouwl. 2o. 3650 cA. id. 3o. 2720 cA. id. 4o. 4520 cA. id. 5e. 6110 cA. id. 6o- 4670 cA. id. 7o. 8445 cA. id. 8o. 2,0530 H. id. 9o. 9940 cA. id. 10o. 1,3220 H. id.; alles in 's Gra venpolder llo. 2,0723 H. weiland en watergang12o. 1,8940 H. weiland13o. 1,1720 H. id. alles in 's Heer Abtskerke; 14o. 1,8590 H. weiland. 15o. 1,08 H. bouwl. alles in Nisse. AFLOOP VERKOPINGEN ENZ, 's Gravenpolder. Door notaris Paar- dekooper Overman is heden alhier voor dhr W. J. van der Hooft c. s. verkocht lo. Een perceel weiland onder 's Heer Abtskerke groot 1.0030 HA. aan Mevr. M. J, Overbeeke te Goes voor f525 per ge met is f 1341,93 den hoop en 2e. Een perceel weiland onder Kloetinge groot 1.40 20 HA. aan J. Felius Cz. alhier voor de minderjarige C. v. Liere voor f 450 per gemet is f' 1607,80 den hoop. Behalve de gewone onkosten. Middelburg. Donderdag werden door not. Tak publiek geveild de navolgende woningen. Koopers er van zijn: lo. een woonhuis, schuur en tuingrond, gem. Koudekerke aan den Singel C 83, groot 11 A. 70 cA. de heer J. Felle Wz. alhier voor 12500, plus f150 voor losse goederen. 2otot l3o. Twaalf naast elkaar staande woonhuizen aldaar C 83, a tot 1. a. de heer J. Hendrikso alhier voor f891. b. dhr. J. Wouters, Vlissingon voor f860. C. dezelide voor f872. d. dhr. J. Hendrikse, alhier voor f861. e. dhr. H. Wouters alhier voor f 870. f. dhr. J. Hendrikse alhier voor f879. g. dhr. M. P. de Vos alhier voor f856. U. dhr. A. Botting alhier voor f842. i., j. en k. dhr. J. F. Scheybeler alhier resp. voor f825, 1825 en f820. 1. dhr. J. Sanderse alhier voor f 1345. So. een huis met tuin groot 1 A. 68 cA' Yerwerystraat dhr. H. Hendrikse alhier voor f1345. 4o. een winkelhuis Schuitvlotstraat dhr. J. Pelle Wz. alhier voor f2026 plus f150 voor losse goederen. Alles onvermin derd 8 pCt. voor onkosten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 5