kerknieuws! begonnen hit tè sprrfken, vefschêéfi ïh een der bladen een stuk „De verrader*een stuk vol leugens, ingegeven door den generalen staf. In dit stuk stond geschre ven „cette canaille de Dreyfus", terwijl in het oorspronkelijke slechts gestaan had „cette caaaille de D.". Eenige dagen na de plaatsing er van ontmoette mr. Demange (die Dreyfus verdedigd heeft) zijn ouden kameraad Sallss, die hem vertelde dat een officier die deel had uitgemaakt van den krijgsraad hem verzekerd had dat een stuk tijdens de beraadslagingen was rondgegaan, hetwelk de schuld van zijn cliënt zonneklaar bewezen heeft. Tegen een zoodanige onwettige behande ling der zaken protesteerde Pleiter, en hij deed dit zonder tekort te doen aan de waardigheid van het leger en zijn staf. In chronologische volgorde verhaalde hij de feiten der zaak. Hij herinnerde aan de inhechtenisneming van Dreyfns, aan 't dreigement van du Paty de Clam tegenover mevrouw Dreytus, dat zij niet in het belang van haar echt genoot mocht sprekenaan de mededee- lingen aan de bladen door het ministerie van oorlog verschaftaan de gunstige verklaringen van majoor Pornizetti omtrent Dreyfusaan de vreesaanjaging door du Paty de Clam herhaaldelijk op mevrouw Dreyfus toegepastaan 't zoo straks ge noemde stuk in de bladen, welk stuk door de gesluierde dame aan Esterhazy moet zijn ter hand gesteld; aan de dwaze dictee- proef waaraan generaal Mercier Dreyfus on derwierp ter confronteering van diens schrift met het immers valsche stuk aan 't logenachtige rapport Ravary aan 't dossier met de veroordeeling aan de geheime en ro maneske instructie tegen Dreyfus gevoerd aan het gefingeerde rapport van Lebrun Renaud, (welke getuige niet verschenen is waardoor wij hem niet konden open baar ontmaskeren). Daarna stond Pleiter stil by de handeling der degradatieen las verschillende brieven deze by zijn voor, waarin van Dreyfus betuiging van en aandringt te sporen. Dit totale onschuld volhardt om toch den schuldige op zegt meer dan 't pas in 1897 opgemaakte rapport van Lebrun Renaud, met zooge naamde bekentenissen hem door Dreyfus gedaan, en toen minister Méline in de Ka mer weigerde dit rapport te vertoonen, ■was dit wijl hij onthutst raakte door de krachtige betuigingen voor de onschuld van Dreyfus, zegt PI. Om van Dreyfus de bekentenis te krijgen zegt Pleiter verder is men zelfs voor bedrog niet teruggedeinsd. Du Paty de Clam heeft tot Dreyfus gezegd De minister zal u ontvangen als je be kennen wil. En hem 't borderel toonende heeft hij hem de verklaring ontlokt dat dit schrift veel op 't zijne geleek maar Dreyfus voegde er ook in één adem by zend mij waarheen gy wilt, maar van mij is 't nietik ben onschuldig. Pleiter eindigde: Men heeft een gebouw van leugens en huichelarij opgetrokken. Laat de zwaarste schuldigen het weten, en niet vergeten dat de meest vernederende naam die aan den schandpaal der geschie denis is genageld geworden de naam is van Pontius Pilatus. Velen drukten hem na zijn rede de hand, of juichten hem toedoch ook niet weinigen riepen „Leve het leger weg met de joden I" en in onbeschrijfelijke wanorde werd de zitting gesloten Heden voerde Clemenceau, de verdediger van de directie van 't blad „L Aurore" dat de 't woord. aanklacht van Zola opnam 23 Febr. '98, Met ingang van 1 Mei a. s. wordt de heer U. J. Huiskes, commies der posterijen 2e kl. te Middelburg, verplaatst naar 's Gra- venhage en met dien datum vervangen door den heer J. War naars Jz., thans te Arnhem. Tot lid der tweede kamer te Deven ter (vacature Stoffel) is by herstemming gekozen mr. A. van Delden (lib.) met 3425 stemmen, tegen 2229 op mr. Th. Heemskerk (antir. en kath.). Hy de stemming op 15 Febr. bekwamen Van Delden 1850, Heemskerk 1790 en Van Loenen Martinet (rad.) 1621 stemmen. De 70 jarige oud-liberaal (in ons vorig no. stond abusievelijk 73 1) is dus slechts enkele maauden „buiten betrekking" ge. weest. By de jongste periodieke verkiezin- gen werd hy door zyn neef den radicaal Stoffel vervangen, die op zyn beurt thans weder voor zyn oom heeft plaatsgemaakt. By de herstemming op 25 Juni 1897 bekwamen Stoffel 3248 en v. Delden 2256 De belofte van getrouwheid. In de Soc. Dem. komt mr. Troelstra onder het opschrift „doed gebruld, leeuw!" nog eens terug op de quaestie, of de so ciaal-democratische Kamerleden de belofte vaa getrouwheid aan de Koningin in Sep tember a. s. zullen kunnen afleggen. Zyne meening daaromtrent geeft hy klaar en duidelijk ia de volgende woorden te kennen In de praktijk is zy zeer eenvoudig de soc.-dem. Kamerleden zyn verhinderd de inhuldiging in de Nieuwe Kerk bij te wonen en deze heeft plaats zonder hunne medewerking. Van de verplichting, om later nog eene belofte van getrouwheid aan de Koningin af te leggen, is in de grondwet niets ge. schreven. De soc.-dem. Kamerleden komen dos niet te staan voor het dilemmaeene voor hen onaannemelijke verklaring afleg gen of hun mandaat in handen hunaer kiezers stellen. Proïr. Blad ne. 26 bevat 't ber'.cht dat de jacht op houtsnippen en waterwild met ingang van 12 April zal gesloten zijn het weispel van kwartelen alleeu van 2 Mei tot en met 13 Juli zal geoorloofd wezen de kooieenden door den kooiman moeten worden opgesloten of gehokt van 31 Maart tot en met 26 April en van 1 Juli tot de opening der jacht op waterwild de visscherij van 14 Maart tot en met 14 April zal gesloten zyn, voor zooveel be treft het visschen met het kruisnetde visschery met de overige voor deze Pro vincie geoorloofde vischtuigen zal gesleten zyn van 14Maart toten met 14 Meien gedu rende den gesloten vischtijd sub 5U. vermeld, in de wateren, waarop de sluiting der visschery toepasselijk is, het visschen van aal of paling, doch alleen met aalkorven zal mogen plaats hebben. Godsdienstigwijding van de aan vaarding der regeering door H. M. de Koningin. Wy vernemen, dat de synodale commis sie der Nederl. Herv. kerk twee besluiten heeft genomen ten aanzien van deze aan gelegenheid, die reeds ettelijke pennen in beweging heeft gebracht en in bladen van verschillende richting is besproken. Het eerste is om de kerkeraden der Herv. ge meenten, onder uiteenzetting der redenen, die haar nopen de voorkeur te geven aan dezen datum, uit te noodigen op den 31en Augustus a. s. den dag zelf, waarop kraehtens de bepalingen der grondwet H. M. de Koningin de regeering feitelyk aan vaardt deze gewichtige gebeurtenis door gebed en dankzegging te wijden in eene daartoe in den voormiddag te houden godsdienstoefening. Het tweede, dat zij, als vertegenwoordigster van het talrijkste kerkgenootschap meeade, zonder den schijn van aanmatiging op zich te laden, den eersten stap te kunnen doen ter verkrijging eener hoogst wenschelijke eenstemmigheid en samenwerking van alle godsdienstige gezindten in Nsdsrland en daartoe aan de besturen van dezen een afschrift van hare uitnoodiging aan de kerkeraden zal doen toekomen met beleefd verzoek van hun zijde het beoogde doel te helpen berei ken, opdat den 31n Augustus Nederland het verheffende schouwspel aanbiede dat zyn zonen en dochteren, hoe ook in be- lijdeiis en eeredienst verschillende, maar éen in liefde voor Vaderland en Koningin, op hetzelfde uur, zoo mogelijk, in hun bedehuizen saamgekomen, dezelfde gebeden voor het heil onzer jeugdige Koningin en het geluk Harer regeering voor den troon van aller Hemelschen Vader opzenden. De synodale commissie is voorts gemach tigd daarbij te voegen, dat reeds lang bij H. M. de Koningin het voornemen bestond om aan den 31n Augustus eene godsdiens tige wijding te geven, door het bijwonen van eene godsdienstoefening, hetzij in het koninklijk paleis, hetzy in eene der ker ken van de residentie, en diensvolgens Hoogstdezelve evenals H. M. de Koningin Regentes met bizondere ingenomenheid kennis hebben genomen van beide hierbo ven vermelde en Haar meegedeelde be sluiten der synodale commissie. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Nieuw Buinen door P. J. Roscam Abbing Jr. cand. te Middelburg. Tweetal te Jutfaas ds. J. W. F. Gobius du Sart te Woudrichem en ds. E. B. Gunning te Oosthem. Beroepen te Nieuwerkerk a. d. Ysel ds. K. A. de Groot te Houten te Zoeterwoude ds. H. J. de Groot te Oude- wetering te Oirschot (toez.) ds. J. Kemman te Batavia (thans met verlof), Aangenomen naar Vlijmen door ds. A. G. Reede te Castricum naar Chaam door ds. A. M. Bleem te Dussen. Bedankt voor Vuren-Dalem door ds. B. A. de Jong te Giesen-Nieuwkerk. Geref. kerken. Tweetal te Zevenhoven ds. J. Koning te Mijdrecht en ds. P. Warmenhoven te Alblasserdam te Pietersburen ds. F, Diemer te Aalden en N. G. Kerssies cand te Sauwerd. Beroepen te Dedemsvaart ds. W. Breu kelaar te Halfwegte Baarland ds. H Buurman te Meliskerke. Aangenomen naar 's Gravenhage door ds. R. K. Brouwer te Makkum. Bedankt voor Kamerik door ds. J. C. Vesseur te Langerak voor Winsum door ds. J. S. Langen te Oldebroek. Ev. Luth. Kerk. Aangenomen naar Stadskanaal door Th Scharten, prop. te Amsterdam. De Regeerlng verbood daarom al, om meer daa 20 kweekelingen in eene klasse der normaalschool te plaatsen en nog steeds zien de menschen in onderwijzer worden hun heil. Over 3 a 4 jaar, misschien dit jaar reeds, zyn er onderwijzers en onderwijze ressen te veel. Leeuw. Crt. ïiECHTSZA lv EiN. Arroyidissementi-Rechtbank te Middelburg. Dinsdag werd behandeld de zaak tegen J. M., slagersknecht te Arnemuiden, be klaagd van door onvoorzichtig wielryden op den 15 December jl. een vrouw die op de kleine klinkers liep, te hebben om vergereden waardoor zy een lichte hersen schudding bekwam, en drie weken onder geneeskundige behandeling moest blijven. Het gebeurde werd door getuigen be vestigd. Beklaagde ontkende op de trottoirs te hebben gereden. Hij was den hoek der Bellinkstraat omgereden dadelijk naar 't midden der straat, doch wijl de vrouw een zelfden kant uitweek als hij, had hij haar aangereden. Het O. M. vorderde 14 dagen hechtenis. Nog werd behandeld de zaak tegen S., werkman, en G., pakjesdrager, te Terneu- zen, beklaagd van inbraak in de woning bepaald op Vrijdag in van vrouw O. te Hoek, Neuzenpolder, en poging tot diefstal in een mede door hen opengebroken kabinet dezer weduwe. De inspecteur van politie Klaassen, verklaarde als getuige hoe hij tot de ze kerheid kwam dat zij de daders waren. Beklaagden bekenden wel, doch gaven op de serste dat 't om brood, de laatste dat 't om drinken te doen was. Een getuige, Jac. Kiel, herkende de beklaagden die zij aan bedoelde woning had zien inbreken. Het O. M. eischte zes maanden gevan- SCHOOLNIETJWS. In 1897 is het aantal onderwijzers en onderwijzeressen hier te lande met p. m. 1000 toegenomen. Bijna alle plaatsen zyn vervuld de meest afgelegen dorpjes zullen het toe vluchtsoord zyn voor de velen, die dit jaar examen zullen doen. Het getal zal dit jaar veel grooter zyn dan verleden jaar. Alleen in Fries land waren in 1896 ruim 730 in opleiding Yoeg daarbij nog degenen, die niet aan eene normaalschool zijn en die uit Fries land aan de kweekschool hun opleiding ont vangen, dan wordt het alleen voor deze provincie 800. In Zuid-Holland alleen hadden zich in 1897 vierhonderd en vijftig voor het onderwijzersexamen aan gemeld. Nog werd behandeld de zaak tegen vrouw K. en L. J. F., beiden melkver- koopers te Vlissingen, beklaagd van het bezigen van lasterlijke woorden ten op zichte der melk van de Middelburgsche melkfabriek. Getuige A. Reijnierse verklaarde dat zyn ciandisie te Vlissingen sterk achteruit, ging, vermoedelijk wegens logeaachtige bestrijding zijner waar door concurrenten. Hij zond zijn bediende met twee getuigen naar Vlissingen om te -onderzoeken of dit vermoeden zekerheid bevatteen deze bediende vernam uit twee met deze be klaagden gevoerde gesprekken, dat althans deze beklaagden de melk van de fabriek zeer verachtten, zeggende onder meer dat zy stinkt. De heer Reijnierse had hierop een klacht ingediend bij de justitie. Zyn bediende gaf een relaas van de ge voerde gesprekken, terwijl de twee ge tuigen die verklaring bevestigden alleen wisten zij niet zooveel van den inbond zich te herinneren. Beklaagden beweerden den bediende en diens getuigen nog nooit gezien te hebben. Het O. M. achtte de aanklacht bewezen en vorderde voor elk der beklaagden f 25 boete of 25 dagen hechtenis. De verdediger, mr. v. d. Bilt, laakte zeer de manier waarop Reijnierse zich in dezen had zoeken recht te verschaffen en oordeelde dat geen termen aanwezig waren om deze beklaagden te straffen, de wijl immers opzet om te beleedigen is buitengesloten geweest. Uitspraak 1 Maart. Voorts werd uitgesproken in de zaak van C. L. v. d. P. te Vlissingen, beklaagd van opzettelijke brandstichting. Hij werd ter zake van opzettelijke brandstichting waarvan gemeen geoaar en levensgevaar te duchten is veroordeeld tot vijf jaar ge vangenisstraf met mindering. Nog zijn veroordeeld wegens het opzetielijk dragen van onderschei- dingstvekenen, behoorende tot ven ambt dat hij niet bekleedtW. C. S., 22 j horlogemaker, IJzendijke, tot f 1 b. s. 1 d. h. mishandeliug J. J. de K., 25 j., visscher, Breskens tot 4 m., en J. J., 20 j-, arbeider, Hoofdplaat, tot 3 m. gev. straf; J. C. V., 20 j., arbeidster, en A. de L., 54 j., wed C. L. V., werkvrouw, beiden Nieuw-Namen, (Clinge), de le tot 14 d. gev. straf en de 2e tot f 5 b. s. 5 d. h., en P. S., 20 j boerenknecht, Zaamslag, tot f5 b. s. 5 d. h., en J. d. P., 11 j., zonder beroep, Vlissingen tot f3 b. s. 3 d. h.en bedreiging met eenig misdrijf tegen het A. V. S. C., 40 jaar, Antwerpen, tot 1 m. leven gericht handelsreiziger, gev. straf. Inzake P. v. te Goes, op 21 H., oud 33 jaar, werkman _r Januari 11. wegens hais- vredebreuk bij verstek veroordeeld tot 14 d. gev. straf, en daarvan in verzet geko men, in diens vonnis bekrachtigd VrijgesprokenW. V., 21 j., landbou wer, Vrouwepolder, beklaagd van mis handeling. Wissenkerke. Morgen 24 Febr. her denkt de heer G. L. van der Heijde al hier zijn 25-jarig jubileum als gemeente secretaris. 's Heer Arendskerke. Bij de op Maandag den 21 Februari j. 1. gehouden verkiezing voor één lid van deR gemeente raad, zijn tot candidaten gesteld deheeren J. Dekker en D. Vermet. De daarover te houden stemming is den 4 Maart a. s. Terneuzen. Dinsdagavond vergaderde de commissie voor het a s. Kroningsfeest. Eere-Voorzitter dier commissie is de heer J. A. van Boven, burgemeester. Voorzitter de heer J. A. van Rompu Secretaris de heer J. Sturm en Penningmeester de heer Engels Rijksontvanger. De Commissie be staat uit 26 leden. Besloten werd het feest D. V. te houden op 6 September. Voorts dat eene iyst zal circuleeren bij de inge zetenen, teneinde de noodige gelden te verkrijgen. Op een voorloopig programma komen voor Uitvoering eener cantate door de gezamenlijke zangvereenigingen te dezer plaatse met begeleiding van strijkorkest uitvoering eener kinder-cantate het hou den van een optochtmuziekuitvoeringen onthaal der schoolkinderen volksspelen een bloemen-corso door de wielrijdersclub vuurwerk. Vlissingen. Naar de Midd. Crt. ver neemt heeft de opperbrandmeester J. G. Geysen als zoodanig ontslag aangevraagd wegens de niet benoeming van den door het bestuur van het brandwezen aanbe volen secretaris. Door den raad van Nieuw- en St. Joosland is Dinsdag tot gemeente bode benoemd I. Catsman Lz., en tot haven-, markt-en keurmeester W". Jobse, gemeente-veldwachter, aldaar. Die betrekkingen waren vacant gekomen door het overlijden van Jb Teerlinck, laatst gepensioneerd veldwachter. Terwijl Zondagmorgen te Buiten post de Gereformeerde gemeente in haar kerkgebouw alhier vergaderd was, en de predikant Ds. Dekkers zou optreden, ont stond er plotseling eens opschudding. De bijna 70-jarige landbouwer E. Rispens, die gezond naar de kerk gegaan was, zakte, eenige oogenblikken na zijne aankomst op zijne bank ineen, en niettegenstaande men met koud water enz. hem weer trachtte bij te brengen, bleef alles vruchtelooshij werd dood opgenomen en uit de kerk ge dragen. Dat dit plotselingesterfgeval grooten indruk op de hoorders maakte, laat zich denken. N. Pr. Gr. Crt. Te Eksloërveen is een ongeveer 6-jarig kind dat op het huis zou passen in brand geraakt en bekwam daarbij zoo hevige brandwonden, dat het kort daarna is overleden. Een 80-jarige vrouw is te Rotterdam van een trap gevallen, en onderwijl zij naar het ziekenhuis vervoerd werd overleden. Te Haarlem is Zon dagavond een pakje gevonden inhoudend een levend kind van het mannelijk slacht, ongeveer veertien dagen oud. Het kindje is naar 't Gasthuis gebracht en al daar overleden. In een brouwerij te '8 Cravenhage heeft een werkman bij een twist zijn kameraad een levensgevaar lijken messteek toegebracht. Te Maas tricht viel een meisje van 9 jaar met een brandende lamp van eene trap en zweek aan de daarbij bekomen brandwon den. By een straatgeveoht te Zome ren (Drente) heeft een arbeider een zijner tegenstanders met een mes doodgestoken, een ander doodeljjk gewond en een derde verwondingen aan armen hand toegebracht. Zondagavond brak in de Jan Steen straat te Amsterdam een vreeselijke brand uit op de tweede verdieping bij Mayer en wel doordat de man olie in een bran dende lamp deed. Het gezin redde zich de straat op, doch spoedig was ook de derde verdieping aangetast, waar Hausch woonde Dit gezin vluchtte naar den zolder. Het bestond uit den vader, de moeder, een zoon van 20, een dochter van 14, een dochter tje van 5 en een grootmoeder van 80 jaar De zoon redde eerst nog zijn zusjes, daarna keerde hij terug om zijn grootmoeder te redden, doch die bleek reeds op den zolder in veiligheid gebracht. Toen ging hij ook naar den zolder doch allen vergaten in hun verbauwereerdheid de schotten in te trappen. Hadden zij dit gedaan, zij zouden de brandgangen gevonden hebben, waar langs zij in de aangrenzende perceelen zich hadden kunnen bergen. Tot overmaat van ramp zijn zij in 't duister over een ijzeren ledikant gestruikeld en daar door den rook in zwijm gevallen. Spuitgasten waren spoedig met licht boven en vonden de vier bowustelooze menschen die zij haastig over bet dak in veiligheid brach ten doch de beide vrouwen bleken reeds verbrand, de vader en de zoon leefden nog, doch bezweken na een hevig lijden aan de bekomen vreeselijke brandwonden De vader stierf Maandagmorgen reeds, de zoon gisteren. De l eide dochters waren bij buren in veiligheid. Een ingezetene van Oosterhout werd per telegraaf in kennis gesteld, dat hij universeel erfgenaam was van iemand die hem in geen enkele familiebetrekking be stond. De erfenis, waarop hy natuurlijk niet gerekend had, vertegenwoordigt een flink bedrag Een scharenslijper te Weert kreeg dezer dagen tijding uit Indië dat hy, door het overlijden van zyn zwager aldaar erf genaam was ge word n van 'f20.000, som migen beweren zelfs van f 50.000. Ds. E. Kropveld te Waddingsveen heeft voor de verspreiding van Christelijke Scheurkalenders in de kazernes van H. M. de Koningin Regentes een bankbiljet van f 25 ontvangen. -— Vrijdagnacht verliet het stoomschip Marbella de haven van Huil, toen zij kort daarop tegen het oorlogschip Galatea aanvoer. De aanvaring geschiedde met zoo'n kracht, dat de ram van het oorlogsschip in het stoomschip drong. Passagiers en bemanning redden zich door op het oor logsschip over te klimmen. De Marbella had 41 kostbare renpaarden voor Hamburg boord, waaronder twee- en driejarige voor een Oostenry kschen renstal en be halve dit aantal waren er ook nog veulen- merriën, hunters en hackneys aan beord. Het stoomschip zonk onmiddellijk en het was onmogelijk een enkel paard te redden. Allen verdronken onder het nitstootenvan een waar gebrul. Een geslepen advocaat. Een consor tium van kapitalisten te Boston was door aankoop eigenaar geworden van een in Canada gelegen mineraalbron en maakte reeds aanstalten om het water onder het lage invoerresht van het Wilson-tarief in de Vereenigde bt&ten in te voeren, toen het Dingley-tanef op mineraalwater een invoerrecht van 24 dollarcents per gallon stelde; het consortium te Boston zat leelyk in de klem, want bij een invoerrecht van 24 cents per gallon viel aan exploitatie der bron niet te denken, zoodat het kapi taal in het water geworpen scheen. In hun vertwijfeling wendden de heeren zich tot een advocaat. Deze schudde het hoofd, doch vroeg alleen, of het water zyn ge neeskrachtige werking zou verliezen, als hef in ijs werd omgezet. De proeven bewezen, dat het bevriezingsproces geen nadeeligen invloed op het water had en hiermede waren de kapitalisten gered, daar de heer Dingley merkwaardigerwijze het ijs op de lijst van onbelaste artikelen had gezet. De bron klatert lustig voort; het water komt in den vorm van ijs over de grenzen en wordt later in kruiken getapt. De kapitalisten jubelen, de maaglijders, wien het water een geneesmiddel is, even eens en luid jabelt de advocaat, die zijn goeden inval uitstekend liet betalen. Een koene reizigster is seker wel de echtgenoote van Dr. Adriani, den te Poso ter beoefening van de Toradjasche talen geplaatsten letterkundige. Deze dame onderneemt geheel alleen, in een gemakkelijk reistoilet gehuld, tochten naar het Posomeer en de omliggende To- radjastammen, waar zij do door haar man opgemaakte woordenlijsten aanvult en uit breidt. Zij spreekt zeer vlot de landtaal en is een onvermoeibare loopster. Trajecten, waarvoor de laatste commissie, flink door stappend, vier uren noodig had, legt deze kranige vrouw in nog een kwartier korten tijd af. Hoe de wetenschap in de door haar tot nog toe als koppensnellende er menschenvleeschetende bekende Toradja- landen door zoo iemand gediend wordt, behoeft geen betoog. Het behoort stellig tot de grootste zeldzaamheden dat drie generaties tegelyk haar huwelijksfeest op denzelfden dag vieren, zooals dit eenige dagen geleden in de Hongaarsche gemeente Agendorf het geval was. In spanning zag de gemeente het merkwaardige huwelijksfeest tegemoe en op den bep-alden dag was de kerk dan ook overvuld met belangstellenden. Het eerst trad Andreas Biaszmann met zijn bruid Suzanne Pohl voor het altaar, daarna volgde de inzegening van de ouders van den bruidegom, Matthias Blasz- man en zyn echtgenoote Marie Grimstl, die hun zilveren bruiloft vierden en ver volgens kwam het gouden echtpaar Johann en Elisabeth Biaszmann. De oudjes, die beiden 84 jaar tellen, werden door 'twes kinderen, zes kleinkinderen en dertien achterkleinkinderen naar de kerk geleid. Te Frankfort is tegenwoordig een reus onder de paarden to zien. Het ia een zesjarige appel-schimmel en is 2.40 M. hoog, 3.70 M. lang, en heeft een buikom- vang van 3 M. De kop is 1 M. lang, het dier weegt 22 centners en het heeft hoef ijzers van 7 pond. Tengevolge van veel sneeuw zyn talrijke verkeerspassen over Zwitsersche bergen versperd. Alle telefoon- en tele graaflijnen van Zurich zijn onder den last bezweken, zoodat de electrische verbinding ook met het buitenland, geheel is afge sneden. Een werkman kreeg te Bazel een gebroken telefoonlijn, die door contact met de stroomgeleiding voor de electrische tram was gaan gloeien, om den hals, waar door hy letterljj k onthoofd werd. Talrijke vruchtboomen die door het zachte weer reeds uitgeloopen waren; zyn vernield. Vele dier boonen zijn onder de vracht gevallen. De schade is op't oogen- blik onberekenbaar. Te Neudingen in Wurtembergis een meiBje dat reeds een half jaar zonder voedsel leeft en hijna voortdurend slaapt. Te Berlijn stierf dezer dagen een oud heer, een (kamerbewoner, die van de menschen niets wïlde weten. Alleen jegens de kinderen van zijn bovenburen, een arm gezin, toonde hij zich altijd vriendelijk. Voor eenigen tijd werd hij ziek en toen zorgde de moeder dier kinderen en zij zeiven goed voor den ouden zonderling. Hjj deelde hun mede, dat de oorzaak van zyne ziekte was verdriet over het verlies van bjjna zijn geheele vermogen. Maar moeder en kinderen bleven even hartelyk voor hem zergen alleen reken den zij nu geen geld meer voor verster kende middelen. De oude stierf, waarop rouwende nichten en neven verschenen. Het testament werd gelezen, neef bleek er warmpjes in fe zitten, maar hij had alles vermaakt aan de kinderen van zijn boven buren. De olifant. Tot vier geleerde heeren van verschillende nationaliteit, zegt het Italiaansche weekblad „II Caffaro", werd

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 2