kerknieuws! RECHTSZAKEN. Zaterdag zijn de laatste getuigen ver hoord. Een der generaals vroeg heftig aan Picquart hoe hij nog in officiersgewaad durfde verschijnen na zijn lagen aanval op den generalen staf. Het trok de aandacht dat daarna Picquart zeer gereserveerd werd in zijn antwoorden. Hij verklaarde o. a. dat het stuk, waarvan het rapport Ravary heeft gewag gemaakt, vooral be trekking heeft op een officier vaa den generalen staf. Op de vraag van den verdediger of Boisdeffre niet tegen hem gezegd had„bemoei u toch eens met de Dreyfus-zaak in 't dossier staat niet veel zaaksweigerde hij te antwoorden. Op een andere vraag van den verdediger „Hebt u Esterhazy niet willen doen ar resteeren antwoordde hij „Ik meende dat dit noodig was, doch 't schijnt dat mijn chefs er anders over gedacht hebben." Een volgenden getuige die belangrijke onthullingen ging doen in de quaestie Dreyfus en onder meer sprak van vier geheime stukken die buiten den beschul digde om aan den krijgsraad zijn mede gedeeld, werd door den president onder de woorden „dat gaat ons niet aan, ga maar zitten", het woord ontnomen. Ook besliste het hof dat de minister van oorlog Billot niet zal worden gehoord en de „Uhlanenbrief" niet ter sprake zal komen. Ook anderen getuigen die in het belang van Zola verlangden te spreken werd het zwijgen opgelegd. Het getuigenverhoor is gesloten. Heden en morgea heeft men het slot van het drama te wachten een drama dat voor de zooveelste maal doet zien dat Frankrijk nog niets geleerd heeft doer de teleurstellingen en vernederingen hem door eigen sehuld in den loop der tyden bereid en dat de Fransohe natie rijp is voor elke bestunrsverandering, 't wacht slechts op den despoot, den dictator, die 't bewind omverwerpt en het verblinde volk doet buigen onder zijn schepter. 20 Febr. '98, Goes. Wij vestigen de aandacht op de advertentie in dit no. van de Gerefor meerde Zangvereeniging. Zij wenscht een uitvoering te geven, waarvan de opbrengst strekt ten behoeve der gereformeerde armen. Wij hopen dat ter wille van dit goede doel velen dit plan steunen zullen. Ook herinneren wij aan de op Vrijdag a. s. te houden vergadering met debat, waarin de bekende en geachte bondsvoor zitter dhr. K. Kater de beginselen van Patrimonium zal ontvouwen en de onjuiste voorstellingen die velen omtrent het werk liedenverbond Patrimonium en het blad Patrimonium koesteren te weerleggen. Wij dringen op een drukke, belangstellende opkomst aan. In een ingezonden stuk in het Deventer Volksblad wordt een schrjjven van den heer J. van Loenen Martinet medegedeeld, waarin deze de Volksparty aanraadt bij de herstemming voor de Tweede Kamer, den heer Van Delden te stemmen. Wg kunnen niet vinden dat een dergelgk advies pleit voor een vooruitstrevend en democratisoh optreden. Meerdere bladen en personen van radi cale richting en gevoelens vallen by deze verkiezing uit hun rol. De (antir.) Nederlander beveelt by de herstemming den heer Heemskerk aan. Met 1 Maart zullen een tiental com miezen der directe belastingen, invoerrech ten en accijnzen bevorderd worden tot commies-verificateur. Kinderlectuur. „De Vereeniging tot beoordeeling van uitgaven voor kinderen en jongelieden" gaat met haar arbeid rustig voort. Haar ledental neemt gaandeweg toe, en daaruit blijkt dat de belangstelling in dit werk vermeerdert. Een gelukkig verschijnsel. Naar men ons meldt zal de Vereeniging haar volle aandacht wijden aan de boekjes, die nu weldra te wachten zijn over ons Oranjehuis. Met het oog daarop zal het volgend nummer van haar orgaan dan ook niet, zooals oorspronkelijk bedoeld was, tegen Paschen verschijnen, maar in Au gustus uitkomen. Ja, ook moet het plan bestaan, om schrijvers uit te noodigen, voor de Ver eeniging zelve een boekje over on» Oranje huis saam te stellen, welk boekje óf door de Vereeniging zal worden uitgegeven óf door haar van een aanbeveling zal worden voorzien. Uit alles blijkt, dat het werk voortgang heeft. Veoral dit laatste plan zou, zoo het slaagt, de Verseniging een belangrijke schrede nader brengen aan haar doel. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Kats door ds. P. de Buck te Oostkapelle. Zestal te Hollum ds. S. H. A. Begeman te Holwerd, ds. K. Straatsma te Ferwerd, ds. T. Dalhuysen te Wanswerd, ds. K. Kloosterman te Hantum, ds. J. C. Monty n te Groningen en ds. J. Rijnenberg te Kampen. Drietallen te Leiden dr. J. D. de Lind van Wijngaarden te Utrecht, ds. B. Lutge te Groningen en ds. K. W. Vethake te Alfen a./d. Rijn en ds. P. Bokma te Gorinchem, ds. J. Hoogenraad te Wage- ningen en dr. H. Visscher te Delft. te Haaften ds. M. W. Snoep te Wissen- kerke, ds. B. Bollee te Katwijk en ds. D. A. Boss van Charante te Zevenhuizen, Beroepen te Doesburg ds. G. Hulsman te Zandvoort; te Rozenburg ds. H. Visser te Piaam. Bedankt voor Ravenswaai door ds. E. Janzen te Est voor Twisk (toez.) door ds. J. C. Voorduin te Aarts woud voor Schoonoord door P. J. Couveé cand. te Leiden. Geref. Kerken. Beroepen te Giessendam ds. G. Goris te Vroomshoop (2e maal)te Naarden dr. J. Hania te Oosterbierum. De classis Gorinchem heeft op ver zoek van den kerkeraad te Vianen 't door de gemeente op hem uitgebrachte roeping van ds. F. Rispens te Steenwijk, welke roeping reeds aangenomen was, vernietigd. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Bunschoten ds. F. A. Bak ker ts 's Gravendeel. Bedankt voor Aarlanderveen door ds. F. A. Bakker te 's Gravendeel. Ter griffie der arrondissements-recht- bank te Middelburg is door den heer cnr. Mr. J. de Witt Hamer verklaard dat hy in de plaats van den toegevoegden verde diger den heerjhr. mr. J. A. Schorer voor F. G., beklaagd van verduistering van eene waggonlading stroo te Hulst, als raadsman zal optreden. Goes. Den 12 Februari vermiste een ingezetene S. van Kruiningen een trommel met gouden, zilveren en vergulde voor werpen dien hy in den train had laten staan. Hy deed daarna aangifte aan den Commissaris van politie alhier. Het is dien gelukt de voorwerpen te Roosendaal te doen opsporen. Goes. Door den Inspecteur, en Col- legiën van zetters der verschillende ge meenten, zyn tot deskundigen voor de opneming der waarde van het. mobilair voor de personeele belastingen aangesteld, de heeren A. Ie Clercq te Kruiningen en Jan Lindenbergh te Wemeldinge om die schattingen te verrichten voor he t kan toor Goes en bybehoorende gemeenten alsmede het kantoor 's Gravenpolder en de heeren A. Schrijver te Goes en J. Hoogvliet te Baarland voer het kantoor Hansweerd en dat te Heinkenszand. Thans zyn derhalve, op last van den minister van finantiën de geheele schattingen op Zuid-Beveland opgedragen aan vier schatters. Middelburg. Naar wij vernemen zal de bouw van een nieuwe boot voor den Provincialen Stoombootdienst op de Wes- terschelde vermoedelijk worden opgedra gen aan de Maatschappij „de Maas" te Rotterdam. Middelburg. By de herstemming voor de verkiezing van een commissaris in het bestuur van den polder Walcheren werden uitgebracht 283 geldige stemmen. Gekozen de heer Joh. de Visser met 151tegen 132 op den heer Jac. de Nood uitge bracht. By de eerste stemming hadden deze heeren resp. 102 en 54 van de 210 stemmen verkregen. Middelburg. Vrij dagavond had alhier eene vergadering plaats van de vereeniging tot bevordering der Homeop. geneeswijze in Walcheren. Besloten werd de vereeni ging te noemen„De vereeniging tot be vordering der Homeop. geneeswyze voor Zeeland". De statuten der vereeniging werden vastgesteld, terwyl in het bestuur werden gekozen de heeren A. de Kam, K. Ie Cointre en C. J. Huvers, voorts werd de heer Merckens als adviseerend lid aan het bestuur toegevoegd. Hoofddoel is om nu een garantiefonds bjj elkander te brengen voor den eventueel te benoemen geneesheer. Colijnsplaat. Het schijnt, dat de landbouwers, die tel nog toe hunne suiker bieten niet geoontracteerd hebben, aan den voordeeligsten kant sta-n. Er wordt namelijk hier f9,50 geboden, met de geheime toezegging echter, dat, wanneer door anderen b. v. f 10 gegeven wordt, ook die 50 cent zullen worden bijgelegd. Jammer is het, dat reeds eenige landbou wers hebben gecontracteerd op f 9,50, die dus niet zullen kunnen profiteeren van die eventueele toelage. (Wy merken op dat deze aanbiedingen reeds vroeger ook elders hebben plaats ge had. In het westelyk gedeelte van Zuid-Be veland, zoo vernemen wy, o. a., zyn de landbouwers nog niet erg genegen om hunne suikerbieten volgens de nieuwe voor wanden van de hand te doen, Axel, Hulst, en omstreken van Cadzand houdt men het op f 10, en de oude voorwaarden. Red.) In een werkmansgezin teSliedrecht is een 2 jarig kind tijdens afwezigheid der moeder onder de hoede van eene ouder zusje gesteld in een pot met kokend water geraakt en aan de bekomen brand wonden bezweken. Een schipper die met zyn schip even buiten Venloo in de Maas lag, had het ongeluk van een vry hoogen fortmuur te vallen, en kwam met zyn rug zoodanig op de steenen te recht, dat hy met gebroken ruggegraat opgenomen, aan de gevolgen overleed. Te Oosterblokker is een negen jarig meisje levenloos uit het water opge haald; zij was 'b avonds tevoren, terug- keerendevan een schoolfeestje, onopgemerkt, waarschijnlijk door een windvlaag, te water geraakt. Men deelt aan de N. Gr. Ct. uit Beerta mede, dat een boerenmeid te Rütenbroek (by Terapel), die f 1200 uit een loterij trok, dit in de spaarbank wilde beleggen, doch vermoord werd op weg naar den directeur. Haar meester belette haar zóó vroeg te gaan, dat ze by licht kon overkomen, weshalve zij des avonds een onveiligen weg moest passeeren. Een gendarme te paard, die haar tegemoet kwam, vergezelde haar een eindweegs, doch keerde spoedig, omdat het meisje zei, wel alleen te durven, terug. Dit speet hem later, waarom hy besloot andermaal te keeren en te onderzoeken of het meisje goed was overgekomen. Op niet grooten afstand vindt hij haar met afgesneden hals en beroofd van haar geld Hij heeft vermoedens tegen haar meester, neemt het mes mee, dat op de plaats des onheils ligt,begeeft zioh naar de boerderij, en vraagt daar brood voor zijn paard. De vrouw zoekt een mes manlief is nog niet terug en onze wakkere politie man vindt gelegenheid het gevondene en- der bet brood te leggen. Hy vestigt op dit mes de aandacht der vrouwzy erkent dit als het hare. Intusschsn komt de man, die dadelijk wordt opgepakt en het geld nog in zijn bezit blykt te hebben. Naar Amerika. Voor eenige jaren gingen uit de provincie Grongen een tien tal boerenzoons gezamenlijk naar de Ver- eenigde Staten van Noord-Amerika, om met eigen oogen daar den toestand te verkennen om daarna, zoo mogelijk, zich als farmer er te vestigen. De uitslag van het onderzoek is echter klaarblijkelijk bij de meesten niets dan teleurstelling geweest. Men kwam terug en bleef stilletjes in het oude vader land, zoo goed of zoo kwaad als het wou, zich er door heen slaan. Toch was niet in alle gevallen de uitkomst zoo. Twee jongelui, de gebr. Van der Veen, van Westerlee, keerden wel terug, maar tijdelijk. Later werden ze door twee an dere broers gevolgd, terwyl thans de vijfde zich gereed maakt eveneens de groote reis te aanvaarden. Een er van is eigenaar van een boerderij van 130 acres, in den staat Kansas, een tweede groente boer bij Kalamazoo. Twee ervan namen aanstonds een ge zellin medede reis naar Amerika was meteen hun huwelijksreis Een derde liet een meisje overkomen, om zijn ega te worden en de jongste treedt eerlang in het huwelijk met een dochter van een lamdbouwer in Kansas, ook uit het Oldambt daarheen geëmigreerd. Te Walsum (bij Bolsward) is de bliksem geslagen in de kerk, gelukkig zonder brand te veroorzaken. Te Tjerk- werd werd de spits van den toren ver nield, de haan van den toren geslingerd op den weg en zyn de looden en zinken afvoerpijpen uaar den regenwaterbak ge smolten en verbrijzeld. Ruim f 400.per stuk. Volgens een schrijven in Hoy man's Exportblad blykt, dat voor 3 koeien onlangs uit Amsterdam naar Durban (Z.-Afr.) ver zonden; aan vracht en onkosten f 1399.80 is besteed. Te Breda hadden twee begijnen zich ter ruste begeven na de kachel met natte steenkolen gevuld jen den sleutel geheel dichtgedraaid te hebben. Hierdoor werd de geheele ruimte bezwangerd met verstikkende kolendamptoen men des morgens beiden in de kapel miste ging men haar opzoeken, em daar de deur op slot was, brak men die open, waarbij men heiden bewusteloos vond liggen. Met veel moeite slaagde men er in haar tot bewust zijn terug te brengen. Te Apeldoorn is een begin ge maakt met den aanleg van een bosch en kweeketij op een terrein van 26 H. A., aangekocht uit bijdragen der kwartgulden- vereeniging. Ter eers van haar die den stoot gaf tot de oprichting dier nuttige vereeniging is het met den naam Van der Huchtbosch gedoopt. Om vloerkleeden, die met den tijd hun frissche kleur hebben verloren, weer als nieuw te maken, neemt men rauwe zuur kool, perst ze uit en wrijft het kleed met de groente ia. De zuurkool wordt zwart, daar ze het vuil van het kleed in zich opneemt, en het kleed wordt weer frisch. Een paar maal per jaar kan dit middel worden toegepast. In Indische bladen komt volgend verhaal voor, dat wel in staat is om meni- gen lezer kippenvel te bezorgen Het was op 12 September 1897, na terugkomst der troepen uit Segli, dat een Europeesch kanonnier zich in de Atjeh- rivier ging baden, toen hij zich in eens aangevallen zag door een kaaiman. Terwyl dat heer zijn tanden reeds gezet had in des kanonniers knie, had deze de tegenwoor digheid van geest om zijn vuist tot diep achter in het keelgat van den kaaiman te brengen, die zoodoende genoodzaakt was zijn prooi los te laten. Geholpen door kameraden, werd De Jonge, zoo was zyn naam, naar het hospitaal gebracht, waar het bleek dat de verwonding toch nog van dien aard was, dat het been tot boven de knie moest worden afgezet. Gevolg hiervan is nu dat deze jonge man, nog pas 26 jaren oud, het leger zal moeten yerlaten. Een commissie heeft zich gevormd 0m gelden in te zamelen, ten einde hem een weinig voort te helpen. Het nieuwe Kantongerechts-gebouw te Bergen op Zoom nadert zijne vol tooiing. Nu dat mag dan ook wel, daar binnen eenige weken de huur der nu daarvoor gebruikte Gemeentelokalen ver valt. 't Staat heel mooi op den hoek der Stationsstraat en den weg naar het Park en is van binnen zeerdoel- matig ingericht. Jammer is het echter dat het scheef staat binnen het ijzeren hek dat geheel in de rooilijn en dus gelijk met de belendende gebouwen gezet is, en dat het niet wat meer uit den grond is gebouwd, waardoor het werkelijk fraaie gebouw een meer monumentaal karakter zou hebben gekregen. Ontbrand door de liefde, welke uit een huwelijksadvertentie straalde had een lieve 17-jarige magd te VenlOO zich verloofd met den steller dier annonce die een 50-jarig weduwnaar en vader van vele kinderen bleek te zijn. Deze wetenschap schrikte de 17-jarige niet afzij had den man harer keuze gevonden en wilde met hem door den echt verbonden worden. De vrijerij werd echter op ruwe wijze gestoord. De ouders ontrukten het meisje aan den verliefden bruidegom en half dóór overreding, half door geweld werd het kind in den trein geduwd, waarmee het vertrok steeds stevig door de ouders vastgehouden. De wanhopende minnaar moest zich alleen huiswaarts begeven, achtervolgd door het schaterend gelach van allen, die deze kod dige ontknooping hadden bijgewoond. In de Indische bladen worden nadere bijzonderheden verteld omtrent het brengen van het alluminium stoombootje Koningin Wilhelmina naar het Toba-meer op Su matra. In Augustus jl. werden de verschillende deelen der boot goed verpakt te Siboja gelost. Thans stond men voor de moeilijkheid om al deze onderdeelen, waarvan de ketel het groote schrikbeeld was, 74 paal in het binnenland, langs een smal bergpad, met koelie's op te voeren. Een Sumatra- paal is 1500 Meter. Nog moet worden opgemerkt dat alle onderdeelen der machine, benevens de benoodigde werktuigen, in duple of triple waren geleverd, om eventueele stremmin gen te voorkomen. De ambtenaren van het binnenlandsch bestuur hadden echter geen bezwaar ge zien in de opvoering, want het is bekend dat de Tobaneezen buitengewoon sterke kerels en zeker de beste koelie's van ge heel NederlandschTndië zijn. Nadat men alles zooveel mogelijk had ontpakt, om de vrachten handzamer te maken, waren er 350 man noodig voor de opvoering. In 18 dagen kwam men er mede klaar. De Bataksche hoofden aan het Toba- meer waren zoo ingeaomen met de atten tie van de regeering om hun een stoom boot te zenden, dat zy verklaarden zoo noodig duizend koelie's te zullen leveren. By aankomst te Siboga was ook de machinist W. van Soerabaja met zyn in- landsch personeel present om bij de lossing, den opvoer en het in elkander zetten der boot }te Baligé, onder leiding van den Zwitserschen deskundige, tegenwoordig te zijn de proeftochten voldeden best. Zooveel mogelijk houdt men de kruis tochten met dit stoombootje op de pasar dagen van Baligé en Lagoe Boti, om zoo noodig de handelsprauwen te beschermen tegen de rou verprauwen uit het onafhan kelijke gebied. Zooals boven reeds is aan gegeven, zal dit stoomertje bij eventueele militaire expeditie's goede diensten kunnen bewijzen. Een groote schuit, waarin een geheele compagnie met alle benoodigd- heden geborgen kan worden, ligt reeds gereed en kan in alle richtingen door het bootje gesleept worden. Ingeval van beschieting kan de jmachine met stalen platen gedekt worden, ten einde beschadiging te voorkomen. Per uur wordt dertig liter petroleum verbruikt. Londen zal binnenkort het bezoek ontvangen van een zeer belangwekkend onderdaan der Koningin, in den persoon van een volbloed Indiaansch opperhoofd. De verwachte bezoeker is Nohitekuhon- wake (Lodewyk Twee Kanoes), het opper hoofd van den stam der Irokeezen in de provincie Quebec. Het doel zijner komst is in persoon een beroep te doen op de Koningin, ten einde voor zijn stam de vernieuwing te verkrijgen van eene ver vallen overeenkomst met de Vereenigde Staten, ten gevolge waarvan de stam, thans nog omstreeks 2000 personen sterk, gelijk vroeger de grens zal kunnen over trekken, zonder van hunne goederen en bagage rechten te betalen. Lodewyk is een man van hooge gestalte en waardige houding, die er in zijne na tionale kleederdracht zeer schilderachtig uitziet en het beroep uitoefent van loods op de rivier St. Laurens. Hij is 68 jaren oud en werd geboren op korten afstand van de plaats waar hy nu woont. Zijn grootvader is reeds opperhoofd van den stam geweest en heeft indertijd aan de regeering van Canada gewichtige diensten bewezen. Lodewyk was de eerste, die als loods zijne hulp verleende op de Ottawa- rivier en was gedurende de laatste twintig jaren eene bekende figuur op den St. Lau- xensstroom. Hy is schrander en ernstig en komt omdat hy gehoord heeft, dat hem een onderhoud kan worden toegestaan met de Koningin, by welke hij de belangen van zijn stam kanbeplgitpn. Hjjjg trotsch op aijn"- IrokoeSclfbl?eil en "beweert, d#t de Koningin geene trouwer onderdanen heeft dan de mannen ^an zyn stym. Een trein naar Luik ging, dicht bij het station Sclaigneaux, weg<.ns een ge geven sein, langzamer rijden. Een bejaard man meenende dat hij aan het station was, maakte het portier opem en sprong er uit. Maar juist op dat oogenblik versnelde de vaart weêrde onvoorzichtige man viel onder den trein, en zyn beiUe beenen wer den verpletterd. Hy is den volgenden dag overleden. Eene dame te Turijn, is op haar bed, waar zy, eenigszins ongesteld, haar ontbijt gebruikte, verbrand door het om vallen van een petroleumlamp. De geheele slaapkamer stond rondom in vlammen, eer men iets kon doen om de arme vrouw te redden. Drie kamers van het huis brand den geheel uit. Sedert 1 Febr. wordt te Wilkesbarre, Pennsylvanië het proces gevoerd tegen den sherif Martin en 82 zijner beambten, die op 10 Sept. 1897 bij een werkstaking van kolendelvers te Littimer, 19 rustige en ongewapende arbeiders gedood en 38 ge wond hebben. De vermoorde mannen waren allen, vluchtende, in den rug getroffen. Aan de Oostkust van de Finsche Golt is plotseling tijdens een sneeuwstorm het ijs gebroken. Tweehonderd-veertig visschers en vele paarden dreven op ysschollen in zee. Volgens de laatste berichten zijn veer tig visschers gered. Het lot der overigen is nog onbekend. Een vreemde buit. Te Budapest is de statistiek verschenen waarin men lezen kan wat de gezamelyke Boheemscue jagers geschoten hebben. Het is een vreemde buit. In het begin toont de lijst niets dan namen die bekend genoeg in jagers- ooren klinkenpatrijzen, fazanten, hazen enz. Maar daarna blykt dat de Boheem- sche jagers bovendien niet minder dan 15,000 honden en 9039 katten geschoten hebben. Twee paarden zijn slechts door het moordend lood getroffen, daarentegen hebben de koeien en kalveren het erger moeten ontgelden an zijn 15 koeien en 32 kalveren benevens 129 schapen door kort zichtige jagers neergeschoten. Het merkwaardigste van alles is dat 2050 menschen getroffen zyn, waarvan er 50 gedood zijn. Het is te begrijpen dat de strafrechter wegens overtredingen van de jachtwetten in het geheel 74,388 dagen gevangenisstraf en boeten tot een bedrag van 2l/s millioeu francs heeft moeten uit dealen. De Débats stelt den Roheemschen jagers voor, om evenals Tartarin de Ta- rascon de muts in. de hoogte te gooien en daarop te schieten. Zekere Discours, te Parijs, werd voor eenige dagen door een hondje in de hand gebeten. De wond was maar kleinde hand scheen niet verdacht, en zoo wiesch hij alleen de wond uit en bekommerde zich er verder niet om. Maar nu is de man plotselsng dol geworden, zoodat men hem naar een gesticht moest brengen, waar hij in een dwangbuis zit en vreeselyk lijdt Met do methode tot genezing van ruggegraatsverkrommingen heeft men in het Zuider-Gasthuis, te Liverpool, goede resultaten verkregen. In dat gasthuis het eerste in het Britsche Rijk, waar deze methode wordt toegepastheeft men thans reeds 70 ruggegraatsverkrommingen genezen, en meestal zonder pijn. De firma Siemens en Halske, te Ber lijn, is met Prof. Nernst, te Göttingen, in onderhandeling over het aankoopen van het patent van een nieuw electrisch gloeilicht, dat die hoogleeraar heeft uitgevonden. Voor het licht wordt geen luchtledig ver- eischt, en er is niet mesr dan Vs van de kracht en kosten noodig, welke tegen woordig voor het gloeilicht worden ge bruikt. De professor vraagt 5 millioen Mark voor zyn uitvinding. Op zijn laatsten tocht naar Bloem fontein zeide Kruger tegen een der stads raadsleden „Waarom schrijf jelui hierin Bloemfontein alle namen van de straten in 't Engelsch Nu is Bloemfontein groo- tendeels Engelsch en de stadsraad zelfs geheel. De man, die stadsrand is, ant woordde „Ja president, ik heb toch zelf toen ik in Holland was veel Engelsch ge lezen, b.v. aan het station in Amsterdam: Beware for pickpockets „Rech," antwoordt Kruger lachend, „die Hollanders weten wel waarom ze juist dit in het Engelsch schrijven, maar anders is alles in 't Hollandsch." leder voor zich. De bisschop van Worcester kwam onlangs door het kleine plaatsje Banburg. Daar bij wist, dat men daar een kostelyk gebak verkocht, de Banburg Cakes, steeg bij aan het station uit den trein en gaf, daar de trein BlechtB weinig oponthoud had, een kleinen knaap bevel om zulk een cake voor hem te koopeu. De bisschop gaf den jongen geen 3, maar 6 pence, met de woorden„koop au ook zulk een cake voor je zelf." De trein stond op het punt te vertrek ken, toen de knaap kwam aanhollen met een vollen mond. „Hier mynheer", riep hij, „hier hebt ge de 3 pence terug; er was maar één meer te krijgen". De beroemde duizendjarige rozestruik bij den dom van Hildesheim toont sedert den vorigen herfst teekenen van ziekte. Men heeft er den koninklijken tuinier Wendland uit Hannover bij go- ha&ld, die de roos al eens vroeger behan deld en voor afsterven Jiehoed bad. Heel de wijd vertakte struilj heeft thans te lijden van een schadelijk inseet en overal ziet men witte stippen. De heer WendlaucJ

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 2