RECHTSZAKEN. KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. Gebruikte Postzegels, OfENBARE VERKOOPINGEN I- tot ty<leiyk opziener dier visscberyen J. G. Haack Cz., schipper te Brninisse. De gouvernenr-generaal van Ned. Indie jhr. Van der Wijck, wiens vijf-jarige termijn verstreken is, zal op verzoek der regeering aanblijven. De toestand van het lid der Tweede Kamer, den heer Van Kerkwijk, is rede lijk maar de patient blijft zeer zwak, of schoon hij bij goed weder dagelijks even buiten loept. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat alle thans nog bij de korpsen aanwezige Beaumont-geweren in de artillerie-maga zijnen moeten worden ingeleverd. Het aantal nieuwe geweren (M. 95) wordt b9 alle regimenten infanterie gebracht op 5600, terwijl bovendien in de standplaat sen der depots nog 350 geweren zullen •worden opgelegd. By beschikking van den minister van binnenlandsche zaken is, op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan dr. J. L. Goemans, als assistent in het ziekenhuis aan de rijks-universiteit te Leiden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Renesse ds. J. Rooker te Oldeholtwolde te Kolynsplaat (toez.) ds. C. J. H. Yerweijs te Burgh. Bedankt voor Ouwerkerk door P. R. A. v. Meurs cand. te Breda. Drietal te Dordrecht d«. D. Boonstra te Ouderkerk a. d. lJsel, ds. M. Buiskool te Klundert en ds. P. Kuijlman te Oud- Alblas. Beroepen te Dirksland dr. J. W. Posthumus Meijjes te Heinenoord (verb, bericht) te Berkel (toez.) ds. W. Zijl- »tra te Waddings veente Hindelopen P. J. sCouvee cand. te Leiden te Staphorst ds. J. A. v. Boven te Oud- Beijerland. Aangenomen naar Barsingerhorn door P. R. A. v. Meurs cand. te Breda. (verb, bericht). Bedankt voor Morrha door J. D. Dar- denne Ankringa te Hylaard voor Graft door P. R. A. v. Mears cand. te Breda voor Mensingawier door ds. P. Busch Keiser te Roderwoldevoor Wezepe door P. J. Couvée cand. te Leiden voor Saaksum door D. Plantenga cand. te Elahuizen voor Barneveld door ds. C. J. Leenmans te Zetten. Geref. kerken. Tweetal te Vreeswijk ds. H. Buitenhuis te Zaltbommel en K. Bakker cand. te Bunscheten. Beroepen te Onstwedde H. H. Schoe- makers cand. te Kampen te Zalk N. G. Kerssies cand. te Sauwerd te Brussel ds. P. J. Wjjminga te Voorburg. Oud-Vosmeer. Aan den avond van 9 Febr. hadden de Chr. Vereenigin- gen Obacljaen „Dorcasu het voorrecht haar 6e Jaarfeest te vieren. Een gevoelige slag leden beide vereenigingen gedurende het jaar '97 door het heengaan van haar geliefden eere-voorzitter ds. Los en diens echtgenoote, Pres. der „Dorcas". Dit leest werd des avonds ten 6 ure geopend met een openbare rede gehouden door den WelEerw. Heer ds. Schoemaker uit Souburg. ZEerw. nam zijne, voor deze treffende rede gekozen woorden uit Ps. 14412 en verklaarde de jeugdige leeftijd als het schoonste, het gevaarlijkste en het gewichtigste tijdperk des levens. Mogen deze op roerende en iagrij pende wijze gesproken woorden, een rijken zegen afwerpen voor allen, die ze gehoord hebben. De laatste helft van het feest werd ge vierd in besloten kring door leden en begunstigers, en dank zij de taktiek, waarmee ZEerw. ook dit gedeelte wist te leiden, werd daardoor de feestvreugde zeer verhoogd. Door de leden werden verschillende samenspraken en voor trach ten ten beste gegeven, welke afgewisseld werden met Psalm- en liederengezang. Hartelijk dank aan al de begunstigers en begunstigsters en verder aan allen, die ons hun belangstelling hebben getoond en schenke de Heere u bij den voortduur een hart vol liefde en toewijding voor onze Vereenigingen. Namens het bestuur, D. LINDHOUT, Secr.s van „Óbadja11. Corna. BEAUFORT, Secr.e van Dorcas Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Nienw Amsterdam ds. J. Bos te Leeuwarden. Doopsgezinde Gemeenten. Beroepen te Alkmaar ,ds. J. Glasz te Rottevalle. Ev. Luth. Kerk. Bedankt voor Brielle-Hellevoetslui» door T. Scharten prop. te Amsterdam. Dinsdag 22 Febr. vergadering te Utrecht van den Schoolraad. De heer W. Stroo te Vlissingen staat op de voordracht voor hoofd der Chr. School te Nunspeet. Geslaagd te Breda op het examen nuttke handwerken mejuffr. C. Hoogkamer van Oud vosmeer. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Dinsdag zijn veroordeeld wegens diefstal dc or twee vereenig de personen-. P. A. F'., 21 j., tremmer, en J. F. v. I., 37 j., zeeman, Vlissingen, beiden gedetineerd te Middelburg, tot 6 m. gev. straf, met mindering der doorgebrachte hechtenis. poging tot diefstal'. J. J. H., 49 j., ar beider, Hoofdplaat, thans gedetineerd, tot 2 m. gev. straf, met mindering der door gebrachte hechtenis diefstal-, W. M. Wz., 26 jkleermaker, Koudekerke, tot f 3 b. s. 3 d. h. en mishandeling: C. J. W. B., 36j., hvr. P. de Rarbeidster, Groede, f 5 b. s. 5 d. h. Kantongerecht te Goes. In de zitting van Dinsdag 15 Februari zyn veroordeeld wegens jagen zonder acte en vergunning B. d. S. te Hontenisse 2 maal f 10 b. s. 2 maal 4 d. h., verbeurdverkl. geweer met bevel tot uitl. of te betalen f3 s. 3 d. h., C. L. te Krabbendijke 2 maal f5 b. s. 2 maal 4 d. h., verbeurdverkl. geweer en haas, met bevel tot uitlev. of te betalen f3 s. 2 d. h. en fl s. 1 d. h., J. d. M., thans te Vlissingen, 2 m.ial f 5 b. 2 maal 4 d. h., verbeurdverkl. geweer en haas, met bevel tot uitl. of te betalen f 3 s. 3 d. h. en f 1 s. 1 d. h., J. v. d. G. te Driewegen f 2 maal f 5 b. s. 2 maal 4 d. h., verbeurdverkl. geweer en haas, met hevel tot uitl. of te betalen f 5 s. 3 d. h. en fl s. 1 d. d., C. A. te Driewegen f2 maal f5 b. s. 2 maal 4 d. h ver beurdverkl. geweer met bevel tot uitl. of te betalen f 5 s. 3 d. h., P. d. B. te Oude- lande f 2 maal f3 b. s. 2 maal 3 d. h., verbeurdverkl. geweer en haas met bevel tot uitl. of te betalen fis. 1 d. h. voor elk voorwerp. L. W. en P. D. J., beiden te Goes, ieder 2 maal f5 b. s. 2 maal 4 d. h., met verbeurdverkl. der twee in be slag genomen geweren herstellen wildstrikken D. R. te Baar land en C. F. Az. te 's Heerenhoek, ieder f5 b. s. 4 d. h., verbeurdverkl. inbeslag- gen. wildstrikken, met bevel tot vernietiging; vervoeren van haasM. v. d. H. te Kapelle f5 b. s. 4 d., verbeurdverkl. haas met bevel tot uitl. of te betalen f0.75 s. 1 d. h., D. G, H. L.Mz. te Oudelandefö b. s. 4 d. h., verbeurdverkl. haas met be vel tot uitl. of te betalen f 1 8. 1 d. h., M. K. te Kruiningen f3 b. s. 3d. h., verbeurdverkl. haas met bevel tot uitl. of te betalen f 1 s. 1 d. h. door de politie gevraagd weigeren as sistentie te verleenenH. H. te Kapelle f 5 b. s. 5 d. h. straatschenderijG. S. te Ierseke f 5 b. s. 2 d. h., C. V. te 's Heer Arendskerke en I. d. V. te Heinkentzand ieder f 5 s. 3 h.; nachtrumoerJ. B. te Heinkenszand f 5 b. s. 3 d. h., A. L., C. H., A. V., J. J. J. B. te Hoedekenskerke ieder f 1 b. s. 1 d. h., M. P. te Wemeldinge f 2 s. 2 d.; loopen over eens anders met vruchten bezetten grond zonder verg.J. v. A. te Vieuwdorp, J. v. W. te Schore, ieder f 1 b. s. 1 d. h., J. B. en L. S. te Vlake ieder f 2 s. 2 d. h., J. Z. Jz. te Wemel dinge f3 s. 3d.; loopen over een anders grond met verb, toegang C. W. K., L. K., C. P., Ierseke, ieder f2 b. s. 2 d. h. overtred. Schelderegl.A. H., Ierseke, f 0.50 b. s. 1 d. h., C. W. K. Ad., J. v. S., W. R., M. G., P. de R. Jz., M. C. P., M. de V., M. de V., J. P., D. P., J. N. Jz., allen te Ierseke, ieder fib. s. 1 d. h., A. de R., Arnemuiden, f2 b. s. 2 d. h. overtred. Schelderegl. 2maal gepleegd J. M. hvr. Ph. P., C. N., Fd., beiden Ierseke ieder 2 boeten van f 1 s. 2 maal 1 d. h.; kreukels rapen op eene zeewering W. v. B., D. v. d. V., M. v. B., J. v. d. V., alleu Wemeldinge, ieder f2 b. s. 2 d. h. te laat zitten in eene herberg H. D., J. D., M. D., J. B., Baarland, ieder fl b. a. 1 d. h. hardloopen zander vergunning A. Th. zonder bekende woonplaats f2 b.s. 1 d. b. in staat van dronkenschap verkeerende een rijtuig besturenH. D., Ierseke, f 10 b. s. 5 d. h dronkenschap en orde verstoren D. P. v. H., Goes, 5 d. h. varen zonder licht in den mast: A. P., Sas van Gend, f 3 b. s. 3 d. h. dronkenschapP. M. v. W., Goes, f 1 b. s. 1 d. h., A. T., Hoedekenskerke, L. C., Goes, M. v. H., Kruiningen, P. S., 's Heer Arendskerke, W. M., Goes, ieder f2 b. s. 2 d. h., L. S., Scherpenisse, J. J. v. S., en A. v. d. B., Hoedekenskerke, M. de J., W. B. en A. T. allen te Goes, ieder f 3 b. s. 3 d. h., J. v. K. Schore, f 15 b. s. 3 d. h. 1 Schore. Door het vertrek van den heer D. Elsman, raadslid alhier, zal er eene verkiezing voor een lid van den raad moeten plaats hebben. De ingeleverde lijst van candidaten bevat de namen van de heeren M. Karelse en A. Stevense Mz. Stemming 24 Febr. a. By een landbouwer te Hoek heeft een varken 21 levende biggen ter wereld gebracht. In den nacht van Vrijdag op Zater dag is aan de suikerfabriek te Sas van Cent een partij koperen buizen ontvreemd, ter waarde van ongeveer f 300. Door den waker, die des nachts daar dienst doet, is hiervan niets bemerkt. Daar tot heden nog geen spoor van de daders is ontdekt, werd daarvoor door den directeur der fabriek eene Bom van f 100 uitgeloofd. Tem. Ct. Hansweort. Van het tjalkschip „An- tonia Catharina" schipper Dorst, geladen met mesi, van België naar Schore, is op de Schelde de raast gebroken. Door de sleep boot „Hansweert 2" is het schip hier bin nengebracht. Waarde. In deze gemeente circuleert een verzoekschrift aan het gemeentebestuur tot het oprichten van een Telefoonkantoor. St. Annaland. De heer A. J. v. Luyk, vroeger ambtenaar ter secretarie alhier, thans te Lichtenvoorde, is als zoodanig benoemd te Stad Almelo. Stavenlsse. De heer J. J. Crucq, klerk-telegrafist bij de Staatsspoorwegen, wordt 26 dezer verplaatst van Esschen naar GilzeRijen. Veere. Voor de stemming vaneen lid voor den gemeenteraad alhier op 1 Maart a. s., in de plaats van Jhr. Mr. A. A. van Doorn van Koudekerke, vertrokken naar Vlissingen, is door de antir. kiesvereeni- ging tot candidaat gekozen de heer C. Maasde lib. kiesvereeniging stelde den heer L. de Nood. De Ve ndetm. Betreffende de redding der opvarenden en de scuipbreuk van het stoomschip Veen- dam nog eenige bijzonderheden. Nadat het stoomschip op het wrak had gestooten, stelden de officieren onmiddel lijk beneden een onderzoek in, doch be vonden dat de veroorzaakte beschadiging zoo groot was en er zooveel water het stoomschip binnendrong, dat aan het her steilen der beschadiging niet te deDken viel. De stoompompen werden onmiddel lijk aangezet, de booten van proviand en het r.oodige voorzien en aanhoudend vuur pijlen afges oken. Dz emigranten waren zeer verschrikt en schreeuwden en baden om hulp. De gezagvoerder bracht hen spoedig tot bedaren, door hen aan te manen om aan de handpompen te werken en het binnendringende water met putsen te helpen verwijderen. Acht uren duurde de strijd tegen het water, dat tegen alle po gingen in steeds hooger in het schip kwam zoodat de machinekamer half vol water geraakte. De werkende passagiers en de bemanning raakten uitgeput en het schip was zinkende toen gelukkig de St. Louis in het gezicht kwam, de noodseinen van het bet stoom schip beantwoordde en spoedig de booten tot hnnne redding afzond. Toen de booten van de St. Louis langs zijde van het in nood verkeerende stoom schip kwamen was de eerste die in de booten werd nedergelaten, een kind van zes maanden. De gezagvoerder was de laatste, die het zinkende vaartuig verliet na het vooraf te hebben doen in brandsteken. De mail van de Veendam is door de St. Louis te New-York aangebracht. Tegen 5 jongens te Schoterland, van welke de oudste pas 12 jaar oud is, is proces-verbaal opgemaakt wegens opzet telijke brandstichting. Met lucifers staken zij te Nieuweschoot twee hoopen turf in brand, eigen aan den v rvener Bnltsma. Deze kreeg een schade van circa f 40. De heer van der Zwaag deed eergis terenavond te Tjalieberd rekenschap van zijn houding als Kamerlid. By het debat werd hem de vraag gedaan, of bij de voor geschreven eeden zou afleggen bij de in huldiging der Koningin. De heer v. d. Zwaag anrwoordde hierop als ik er niet voor uit den weg kan, stel ik mij n mandaat in handen der kiezers. (N. G. C.) Op het eiland Terschelling zijn zoo veel ratten, dat er eene premie van een dubbeltje gesteld is op het vangen en dooden van zulk een dier. Een der raads leden betaalt de premie uit. Een vrouwelijke letterzetter. Naar Evolutie meldt is de vrouw, die op de aanstaande Nationale Tentoo: stelling van Vrouwenarbeid als typografe werkzaam zal zijn, de echtgenoote van den bekenden J. K. van der Veer. Zij zal een snel- en drukpers tot haar beschikking hebben en door eenige vrouwen en meisjes bijgestaan worden. Allerlei klein drukwerk zal er besteld kunnen worden en uitsluitend door vrouwen, staande het bezoek, gereed wor den gemaakt. Op dit oogenblik is mej. v. d. Veer in Nederland de eenige drukster en zetster. By genoemden heer v. d. Veer, redacteur, drukker, zetter, uitgever, enz. van het blad „Vrede" zijn naar hij meedeelt, thans twee jongedames uit den aanzienlij ken stand bezig zich in het letterzetten te oefenen. Zij zijn nog slechts tien dagen bezig en kennen nu reeds niet alleen de kast, doch zetten reeds vrijgoed platwerk. Voor Juli, als de tentoonstelling begint, denkt de heer Van der Veer ze zoover te hebben dat zij ook eenigszins aan smoutwerk kunnen doen. Hij zelf gaat mede naar de tentoonstelling om te distribueeren. Bij ontvangt zeer veel aanvragen van meisjes om opgeleid te wor den, zelfs van onderwijzeressen met de hoofdscte de daguren worden besteed aan depractijk; en avonduren aan de theorie! De typografie, zegt hij, levert aan vrou wen een uitstekend arbeidsveld de vrouw is daar uitnemend voor geschikt. Te Amsterdam is een zuigeling van 9 dagen overleden, dewijl de baker 't kind bij vergissing in plaats van zoeten olie, opodel loc had ingegeven. Een boerenhofstede te IJselstein is verbrand met 2 paarden, 19 koeien en 100 kippen. Oorzaak onvoorzichtigheid met licht in de schuur. Zekere A. Gorter uit Helder, die bijna de geheele wereld heeft rondgezwor ven, zich voordoende als priester, staat nu voor de Rechtbank te Mainz terecht, beschuldigd van valsehheid in geschrifte, bedrog en het opgeven van valsche namen. Vervalsching van patent (raap)olie. In hun Maandblad schrijven dr. v. Ha mel Roos en Harinens. Wij constateerden een zoodanige ver valsching van patentolie met katoenpitten- olie, dat men hierbij hoogstens van met patentolie verontreinigde katoenpittenolie kan gewagen. Dit ergerlijke bedrog komt natuurlijk alleen in tijden voor, zooals nu, wanneer nl. een eenigszins belangrijk prijsverschil de menging loonend maakt. Natuurlijk wordt de kooper deerlijk bedrogen daar, afgezien van het prijs verschil, de eigenschappen der katoenpit- ten-olie in geenendeele die van zuivere patentolie evenaren. De lezer herinnert zich de beide paardendieven te Loosduinen, waarvan er een uit den toren aldaar wist te ont snappen, doch later gepakt, in de gevange nis te 'sGravenhage terecht kwam; ook daaruit is deze 19 jarige jongman ver dwenen. Met nog een persoon in de werk kamer opgesloten heeft hij onder etn venster, waar een werktafel staat, met een beitel een gat in den muur gemaakt, en na door de gemaakte opening gekropen te zijn, zich van eene hoogte van 3,5 M. laten zakken en zich toen op tot nog toe on verklaarbare wijze tegen een muur van 7 M. hoogte weten op te werken nergens is een beitelhouw of iets dergelijks aan den muur waar te nemenvervolgens is hij over een dak geklauterd, waarbij hij met groote krachtsinspanning looden en zinken bedek kingsstukken heeft moeten ombuigen, en ten slotte is hij van een muurtje gesprongen waarna hij op de straat uitkwam. Hij droeg geen gevangeniskleeding, en men vermoedt dat hy naar Duitschland is, waar hij vrorger werkzaam was. Klondyke. Er is doer de Amerikaan- sche regeering onder bevel van den majoor der cavalerie Rucker en twee andere of ficieren, een corps van 90 keursoldaten uitgezonden, benevens 100 muil lieren en 400 rendieren, met levensmiddelen beladen, om de noodlijdende goudzoekers in Klon dyke te hulp te komen. Zij zouden tegen Mei hunne bestemming bereiken. Er moeten in 't zuiden van Klondyke en aan de Indiaansche rivier nieuwe goud streken gevonden zyn. Die van Dawson City trekken bij hoopen derwaarts. Onder de twintig goudzoekers, die onlangs uit Klondyke terugkeerden, is ook een jonge dame, mej. Lula Kellar, die zes maanden geleden op goed geluk naar het nieuwe goudland ging en thans terugkomt als de bruid van den jongen Leonard Sedgwick, een goudzoeker, die zyn grond voor 125,000 dollars heeft verkocht. Voorts is onder hen de Zweed Olson, de vinder van den grootsten goudklomp aan de Yukon. Hij verkocht zijn claim voor 172.000 dollars. De goudzoekers verzekeren, dat nu de langgezochte hoofdader gevonden is. Zy vertellen voorts van groote vondsten, hard. werken en groot lijden. „Het is daar," zeggen zij, „het rijkste goudland, dat nog ooit werd ontdekt, en als in de lente het goud begint te komen, zal de wereld ver baasd staan." In de stad Dawson-city, zoo verzekeren zy, zal geen hongersnood heerschen. Maar de toestaad van de troepen goudzoekers, die verder op langs de Yukon zijn ver spreid, zal, naar zij vreezen, zeer beden kelijk z|n. Een Amerikaansch blad meldt, dat 5000 Japanners voornemens zijn als arbeiders naar Klondyke te gaan. Een gevaailijke tocht werd een paar dagen geleden door een paar officieren te Straatsburg gemaakt met een „ballon cap- tif." Toen Vrijdagvoormiddag om half elf de oefeningen waren afgeloopen en men den ballon wilde inhalen, brak de kabel door een heftigen rukwind. De ballon schoot in de hoogte, bewoog zich naar het Oosten, den Rijn over en was binnen en kele minuten uit het gezicht verdwenen. In de mand zaten twee officieren, die geen van beide bijzonder met de behandeling van den ballon bekend waren, zoodat men het een wonder mag noemen, dat zij on gedeerd op den grond zijn gekomen. In de buurt van Offenburg slaagden zij erin den ballon te doen dalen zoodra hij dicht bij den grond was klauterde een der offi cieren aan een touw naar beneden doch voor hij den grond had geraakt joeg een windstoot den ballon weer naar boven. De officier liet zich van een vrij aanzienlijke hoogte vallen, doch kreeg geen letsel. De halion steeg nogmaals mat den ande ren officier het luchtruim in, ongeveer 100 Meter hoog en daalde toen weer. De eerste officier schoot nu toe en met vereende krachten slaagde men er in den ballon aan een boom te bevestigen. Sandow, de beroemde athleet, heeft nu eindelijk zijn meester gevonden in eeu aap. In den Londenschen die rentuin is, volgens het Sportblad, een orang-oetan, die de bewondering van alle athleten opwekt door zijn buitengewone spierkracht. Zonder eenige moeite breekt hij een hoelijzer midden door, en een ijzeren slaaf van 4 cM. middellijn buigt hij als een rietje. Sandow liet hem aan een caoutchouc krachtsontwikkelaar van 150 K. G. weerstand trekken. Hij trok die 1 M. 80 uit. Het dier is 1 M. 95 lang en zijn biceps heeft een omtrek van 67 centimeter. De heer Pitcher, missionaris der Amerikaansche Gereformeerde kerk te Amoy in China, rapporteerde dat aan de drie zendingsposten van de Foechow-distric- ten zich 20.000 Chineezen hebben aange meld om tot de Christelijke kerk te wor den toegelaten, waarvan er 5000 op belijdenis des geloofs als lidmaten werden aangenomen. Te Marcilly (Fraukrijk) is door kin deren van 10 a 12 jaar Wosnsdagmiddag kort na het uitgaan der school een moord gepleegd onder de navolgende omstandig heden. Vier of vijf bengels wierpen zich op hun 11-jarigen schoolmakker M., ran selden hem geducht af, dreven de wreed heid zoover, om den op den grond liggen- den knaap hevig op den buik te trappen, en lieten eerst van hem af, toen hij geen teeken van leven meer gaf. Een Christelijk hulpbehoeveud Huisva der, bijna ±7 jaar bedlegerig, hebbende slechts de linkerhand tot zijne beschikking, verzoekt den vriendelijken lezers beleefd franco toezending van gebr. postzegels zoowel Binnen- als Buitenl., alsook Bui- tenl. briefkaarten. Ten einde nog eenige bezigheid te hebben en tevens een klein voordeel voor zyn hulpbehoevend gezin te genieten, worden de zegels door hem op zyn krank bed gesorteerd en te gelde ge maakt, terwijl de helft der opbrengst de binnen- en buitenl. Zending ten goede komt. Met heenwijzing naar Gal. 6 2 beveelt hij zich beleefdelijk aan. Adres ALB. GRUIS Sr. Zaandam. Molenpad 32. De heer N. HENDRIKSE, Help u zeiven, Goes, belast zich met de in ont vangstneming. LAATSTE BERICHTEN. Middelburg. De gemeenteraad heeft heden met II tegen 4 stemmen bsslotem de exploitatie der gasfabriek door de gemeente te bestendigen. Het voorstel van B. en W. tot verkoop aan de Imperial is hierdoor verworpen. Donderdag 17 Febr. middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Verhulst lo. een huis, erf en tuin Heerengraclit M 36, groot 6 A. 55 cA. 2o. 5 A. 55 cA. bouwterrein. 3o. een huis en erf Bogaardstr. 115 cA. Vrijdag 18 Febr, Ierseke, Dam door deurw. Hollmann bij J. Wisse 9 uur nieuwe houtwarer,r bury, tentwagen, brik, diligence voor.' sonen, lamoenkar, steekkar, 3000 k>' te depeen, 2 paarden, 2 koeien, 2 rn-iurt vette varkens, loopvarkens. in Ëllcwoutsdijk, 9 uur voor c. ^us Platteeuw door not. d. Kloes 3 zwarte en vos ruinpaarden 18,12 en è,1 I veulendragend vos- en 1 dito zwart p- II en 5 jaar, 1 vos merriepaard 2 jaar, melkkoeien, 2 tweejarige ossen, 3 tweejarige vaarzen, 4 eenjarige runders, 3 kalvers. 1 vet varken, 2 loopvarkens, 2 drachtige zeu gen, 70 hoenders en hanen, 2 men wagens, 1 driewielskar, 1 Utrechtsen wagentje, ploegen, 7 eggen, enz. karn-, melk en bouwgereedschap, meubelen, eikenhouten boogkabinet, veerenbed, bascule met gewich ten, barameter, enz. Zaterdag 19 Febr. Biezelinge, 10 uur door not. Liebert by Leenpoel smidsgoieedschap, bankschroef boormachine, snij ijzers, 2 engelsche sleutels enz. Kattendijke, 10 uur bij Vermaire door ieurw. Hollmann nieuwe houtwaren. Wilhelmiiiadorp, aan de Stoof half 3 door deurw. Hollmann nieuwe houtwaren. Dinsdag 22 Febr. Koes, half 3 in de Prins v. Oranje door not. de Ronde Bresser weiland en watergang in Baarsdorp, saam 2.4124 H. En 4.1970 H. weiland in pacht bij erven Lucasse. Woensdag 23 Febr. 's Gravenpolder, 9 uur door deurw. Hollmann by dhr. H. A. v. Weel inspan als 3 merriën 2, 2 en 8 jr., 2 ruinpaarden 8 en 9 jaar, 28 melkkoeien, 8 N.H. kaifvaarzen, 4 loopvarkens, 30 kippen, Utrechtsch wa, gontje met collingassen, dogcart met tuig, Ellewoutudijk, verpachting 9 uur van land van de Hervormde kerk en 't Burger lijk Armbestuur. Kruiningen, by Boudeling voor Prins door not. Prins 11 uur een huis, schuur, bouwl. en erf 11 A. 20 cA. 2o. een huis, schuur en erf 70 cA. van J. Prins Sr. 3o. 4780 cA. bouwl. 4o. 6330 cA. id. Zanddijk. Nieuw- en St. Jowgland, 1 uur door not. Huvers en Dumouleyn aan dijken van den Nieuwekerkschen en Nieuwelandsc hen polder 500 canada s, by tolhuis no. 2. Aan- wyzing iederen werkdag door den bewoner der hofstede Puttendale. Donderdag 24 Febr. Ovrznnd, by wed. Thomaes9 uur door not. Overman inspan ais: 10 paarden waar onder 3 veulendragend, (20, 15, 14, 10, 6, 5, 4. 2 en 1 jaar); 12 melkkoeien, 18 een, en tweejarige runderen en ossen, 5 kalvers, 1 drachtige zeug, 2 vette varkens, 17 loop- varkens, 130 kippen en hanen, 2 karnhonden- 3 menwagens op yzeren aesen, driewielskar, Brabar.tsche kar op veeren, Engelsche zaai- macbine, 8 ryig; Sackscbe ploeg no. 2, 8 dito's no. 3 met driescharrel, Zeeuwsche wa- lepleeg met Sacksch onderstel, eenpaards- tredmolen, windmolen, moesmaker, stroo- molen geschikt voor paardentuig, 2 geesel- steenon met paarden, karngere9dschap, huis raad, ijzerdraad. 2 veeren bedden. Kapelle, 10 uur aan den Dykwelschen Zandweg door not. Liebert voor M. Scheele 5 kalfkoeien, 1 drachtig varken, mestput, landbouwgereedschappen, meubelen. Vrydag 25 Febr. Boraele, 10 uur door not. de Vos nieuwe houtwaren, biggen en loopvarkens. Ierseke, door deurw. Hollmann by dfir, U steld willen Ket 11 uur stoelen waschstel, petrole ledikanten, kinderv Ierseke, 1 uur in de Oesterbeurs een huis Stok vis< Verschuure. Ellen outsdyi Kloes by v. Liere oud 2, 3 en 7 jaa ruinpaarden, 4, 9, baatgevende melkk ders, 1 tweejarige 9 runders van 9 n varkens, 2 zeugen hoenders, 7 eendei mers, 3 menwagei 2 driewielskarren, chine, snymachin peenmolen, moorp ploeg, 7 eggen in ting, 2 slepers, windmolen, 2 kot mestplanken, zaa bascule met gewic schaaphekken, me Kamperland, Verhuist halt 1 ii paard 6 jaar, 2 v 2 merriën Belgisc melkkoeien, 3 ka' vaarzen van lVs veren Hollandsch lammeren, 2 drac 100 kippen en hai om 10 uur melkg Zater Schore, door huren in peiceelei en weilanden bel van Jan v. Koev klavers- Maan Kwadendan Houwer by P. de olmen vaamhout beestenpeeën 600( wagens, 5boomga kippen, kabinettei 2 regulateurs, gei pen, bedden enz. Schore, 10 u Prins landbouwf mest, gezaagd hc tenpeen, hooi, strc Helnkensca not. Ronde Bress Daarna verpachte en weiland in dei cA. bouwl. Woei Borsele, 10 voor erven wed 2 huizen en aan chiffonière, dito stoelen, kachel toebehooren, krui Aruemuidei] Tak 10 uur insp dragende merriën 4, 12, 3 en 1 jas j iar, 10 baatgeve vaarzen, 4 lVjjsr tegenstanu.a|verg, j dracht astputloopers iet lammers, 1 A t'e*ers1Q eenden, 2 ka. Zyn - wielskar, ploegen 1 Feb? veldsleden, boon denwant, lanabo meubelen. Middelburg de Vos Notarish ten, verrekykers enz. Inl. de Groo 's Graven po Hollmann beesti tenpeen. Kortgenc, 9 door not. Roelof 2 veulenöragendt jong hoornvee pluimgedierte, schap, riem wag mtfhine, kantin Dont Ilciiikcuszi Ronde Bresser zwart merrie 18 1 jaar, 2 baatgt jarige vaars. 1 mestputlooper, haan, buifwager wielskar, snymc 4 eegden, slepe kruiwagen, spe: zolder en melkgt gels, 50 kilo spi Briewegen uur by W. v. C 17 jaar, 1 blaut zwart ruinpaar melkkoeien, 1 ka 2 mestputioope windmolen, stro bak en goot, m Schore, by mr. Liebert 10 i Zat. Kruin in gei Ronde Bresser Ma IleinkeiiHX Ronde Bresser van erven van A Don Nlssc, op de notinsj Vr Ierseke, 1( Bresser by Ierseke, ii de Vos half 12 166 cA. Doi Gravenp mann by dhr. H Middelbar door not. Verh Lange Noordsti D Koadeker uur door no Wo Arnrmuld inspan op Haz bet- J

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 2