RECHTSZAKEN. KERKNIEUWS. verschijnen^ waartegen Zola ernstig öpk'ömtj daar tuoli Mercier da belangrijkste getui- geaissea kan afleggen. Doch uit dit alles blij kt dat de opgeroepen gotuipen geïntimideerd zijn geworden. Aan de eigenlijke zaak gekomen die des namid dags en den volgenden dag behandeld werd, bleek de onmogelijkheid opnieuw om iets omtrent Dreyfus te weten te komen. Alle vragen te dier zake dienende werden gewei gerd. Zola zelf kwam hiertegen erns'ig op. Ik wensch, zoo zei hij eenmaal, eenvoudig te worden behandeld als een dief en moor denaar die hebben altijd het recht van verdedigingmij echter bindt men de handen mij slaat men mij beleedigt men op straateen gemeene pers sleurt mij door het slijk; ik wil 't bewijs leveren van mijne beschuldiging en dit wordt mij geweigerdik wil mijn getuigen doen hooren en zij worden niet toegelaten. De verdediger van Zola verklaarde dat hij bij de ondervonden obstructie al zijn conclusies zal deponeeren. De president viel hem echter in de reden dat kunt gij doen, maar ik zal geen en kele vraag toelaten die leiden zou kunnen tot de revisie der zaak Dreyfus waarin wettig vonnis is gewezen. Wilt gij dan zoo vroeg Labori weer ons zeggen hoe wij dan doen moeten Met een „dat gaat ons niet aan", werd hij afgescheept. Toch werden in de zitting van Dinsdag nog zeer belangrijke verklaringen afgelegd, met name door Scheurer-Kestner en door den advocaat Leblois. Deze laatste deelde mede hoe de luite nant kolonel Picquart, die zich voor de quaestie Dreyfus geïnteresseerd heeft en daarvoor evenals Scheurer Kestner schan delijk belogen is geworden, door allerlei dreigbrieven gekomen is tot een onderzoek in deze zaak en tot de overtniging van Dreyfus' onschuld. Van de zijde der mi nisters is 't een letterlijke samenspanning tegen Picquart geweest om hem te beletten achter de waarheid te komen. Ter. laatste verplaatste de regeering hem naar Tunis, van waar hij eenige maanden geleden te rugkeerde, doch men bleef hem met allerlei laster vervolgen. Zeer bezwarend waren ook de verklaringen van eerstgenoemde voor de ministers van oorlog en bin- nenl. zaken. De oud-president der republiek Casi- mir Perier werd nu opgeroepen. Toen hem gevraagd werd ot hij de waarheid zou zeggen, antwoordde hij: ik kan dit niet. Het is mijn plicht de waarheid niet te zeggen. Toen deed de advocaat hem eenige vragen, o. a. ot hij tijdens h j pre sident was, geweten heeft van de beschul diging van een officier wegens landverraad. De president der rechtbank verbood echter deze vragen te stellen, die toch zoo noodig waren voor 't kennen der waarheid. Zola noemde dit een verkrachting van de rech ten der verdediging. Bij het uiteengaan d.r zitting had Zola het kwaad te verantwoorden. Zij moesten in een kleedkamer de vlucht Demen. Einde lij k op straat gekomen, werd hij door wel vijfhonderd menschen omringd en bleek de politie machteloos hem te beschermen. Ein delijk ontkwam hij door in een rijtuig te springer, dat snel met hem wegreed. De vragen door Labori aan mevrouw Dreyfus gesteld werden eveneens afgewe zen. Een er van luidde aldus: Vertel ons van het eerste bezoek van majoor du Paty de C lam in uwe woning? Wie waren daarbij tegenwoordig? Heeft hij over uw man niet zeer grove beleedi- gingen geuit Heeft hij u niet uitdrukke lijk verboden zelfs met uw familie te spreken Heeft du Paty niet gezegdhg ontkent, welnu ik zal h m de bekente nissen uitzijn lichaam scheuren? Heeft hij u echter toch niet eenige hoop gegeven dat er een dwaling bestend, trachtende u op slinksche wijze bekentenissen af te persen, ook zelfs nog na het uitspreken van het vonnis Men begrijpt dat door de weigering om zulke vragen te stellen, de zaak Dreyfus niet alleen maar ook de zaak Zola hope loos verloren is, ook al hebben zij 't groot ste gelijk van de wereld. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Stellendam ds. W. de Leeuw te Appeltern te Westerschelling (toez.) ds. J. W. Swaan Jr. te Wichmond. Aangenomen naar Culemborg door ds. A. Weerder te Heer Hugowaard. Bedankt voor Zwartewaal door ds. W. H. Roobol te Oostvoorne voor Moer dijk door ds. B. J. Benders te Zijderveld voor Veenhuizen door ds. H. T. du Saar te Lippenhuizen voor Oosternieland door ds. B. v. Eysselsteyn te Nieuwe Pekela; voor Nieuwerkerk aan den IJsel door dr. E. J. W. Posthumus Meijjes te Heinenoord. Geref. kerken. Drietal te Botterdam (alphab.) ds. J. B. Donner te Nieuwdorp, ds. W. H. Gispen te Breukelen en ds. R. J. v. d. Veen te Goes; te Middelburg B. ds. L. Bouma te Emmelenkatnp (Pruisen), ds. W. Breuke laar te Halfweg en ds. J. M. Mulder te 's Hertogenbosch. Tweetal te Baarland ds. H. Buurman te Meliskerke en K. Bakker oand. te Bunschoten. Beroepen te Berlicum ds. H. M. Detbmers te Paesemte Vijfhuizen, te Rotte- yalle, en te Uelsen (Pruisen) K. Bakker cand. te Bunschoten j te Amstelveen (vac. Kapteijn) ds. W. Breukelaar te Halfwegte Kamerik ds. J. Visser te Langerak. Bedankt voor Hol werd door ds. S. Datema te Murmerwoude. Dr. L. H. Wagenaar van Arnhem zal in de Ger. kerk van Middelburg C zijn intrede doen op Zondag 3 April a s. na vooraf tot zijn dienstwerk te zijn ingeleid door ds. A. Littooij aldaar. De classis Zwolle heeft den candidaat H. H. Sihoemakers van de Theologische' school te Kampeu préparatoir onderzocht en met algemeeno stemmen beroepbaar gesteld. SCHOOLNIEUWS. De examens voor de hulpacte beginnen dit jaar op 1 April (schriftelijk) en den dag na Paschen, 12 April, (mondeling). Naar de betrekking van hoofd eener openbare lagere school te Leiden sollici- teeren 206 onderwijzers, die allen deze week voor bet vergelijkend onderzoek zullen worden opgeroepen. Het candiaaats-examen in de Theolo gische Faculteit aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is afgelegd door de heeren C. Zwaan en J. P. Klaarhamer. Arrondisse/nents-Rechtbank te Middelburg. Dinsdag zijn veroordeeld wegens: verduistering J. M., 44 j. hvr. van M. B., zonder beroep Middelburg tot 3 m. gev. strat mishandeling: T. V., 24 j. arbeider Hoek tot 3 m., D. W. F. K., 17 jj. boerenknecht Terneuzen tot 2 ro. en S. P. v. d. H., 18 j. arbeider Othene tot 7 d. gev. straf; openbare dronkenschap en wederspannig- heid G. S., 21 j. zonder beroep Viissiti- gen tot f 3 b. s. 3 d. h. en 7 d. gev. straf u-ederspannigheid J. S., 22 j. kok Vüs- singen tot 7 d. gev. straf beleedigingP. F. W., 32 j. mosselhan delaar Philippine tot f 10 b. s. 10 d. h. en het opzettelijk dragen van onderscheiding s- teekenen behoorende tot een ambt dat hij niet bekltedt: J. D. 20 j. werkman Mid delburg tot f 1 b. s. 1 d. h. Vrijgesproken: A. J. P., 35j. spoorweg- wachter St. Jansteen C. L. P., 31 j. werk man Stoppeldijk eu A. B., 44 j. koopman Kemseke (België) allen beklaagd van af dreiging. Dinsdag werd voorde Middelburgsche rechtbank behandeld de zaak tegen v. d. P., te Vlissingen beklaagd van brandstich ting met levensgevaar. Uit de verklaringen der getuigen bleek dat beklaagde in geldelijke moeilijkheden verkeerende, de toevlucht genomen had tot brandstichting in den vroegen morgen van 18 Nov. jl. en dat bij den brand levens gevaar had bestaan voor 't gezin der aan grenzende woning van v. Agten, slager. Beklaagde hield vol dat de eerste getuige Blankhart, die met beklaagde's zuster ver keerde, hem de daad had aangeraden het welk deze getuige ontkende. De ambtenaar van het Openbaar Minis terie vorderde 6 jaren gevangenisstraf met mindering |van den in voorloopig arrest doorgehrachten tijd. De verdediger mr. de Veer wees er op dat beklaagde door 't ontvangen der assurantiepenningen niet beter worden kon terwijl ook voor brandstichting geen aan leiding bestond in de schulden en ook niet in de gezindheid der crediteuren. Voor failliet gaan evenmin dewijl hij de meeste schulden had aangegaan tijdens zijne min derjarigheid. PI. achtte bekl. niet toerekenbaar, hij toch is zenuwachtig, en met zijn familie stierven er versoheidenen aan krankzin nigheid. Hij schetste 't leven van beklaagde waaruit hij tal ,van redenen te putten wist voor eene lichtere slraf. De uitspraak volgt 22 Febr. a VHS Kapelle. De Minister van Justitie heeft benoemd tot onbezoldigd rijksveld wachter C. Eversdijk alhier. Middelburg. De wethouder H. P. den Bouwmeester heeft, naar aanleiding van een verzoek van de „Imp. Gas- Association" tot overneming van de ge meentegasfabriek voor eene som van f550,000, een rapport uitgebracht, waarin hij op verschillende gronden, o. a. het meerdere gebruik dat gemaakt wordt van Electrisch licht en de mindere opbrengst van nevenproducten, tot de conclusie komt, dat een eventueele verkoop van de gasfabriek in het financiëel belang der gemeente zou zyn. Vrouwepolder. Benoemd tot gemeen teveldwachter J. Gleium, agent van politie te Bergen op Zoom. St. Maartensdijk. Door eenige inge zetenen alhier is in beginsel besloten tot oprichting eener boterfabriek, Als eene bijzonderheid meldt de „Tern. Ct.", dat bij den landbouwer Levi- nus de Feijter in den Buthpolder, ge meente Axel, eergisteren avond een koe is verlost waarvan het kalf de buitenge wone zwaarte had var. ruim 70 kilo. Kapelle. Ingevolge eener uitnoodiging van een 8 tal ingezetenen aan alle manne lijke ingezetenen boven de 20 jaren, tot het by wonen eener vergadering in het lokaal '„Obadja", ter bespreking van het aanstaande Kroningsfeest, op Maandag 7 Februari, waren plm. 150 ingezetenen op gekomen, zoodat het lokaal stampend vol was. Door de voorloopige commissie (de 8 oproepers) werd voorgesteld eene com missie van 10 leden te benoemen, waartoe men met gesloten briefjes, ieder tien namen bevattende overging. Nadat een 30 tal brieven waren afgelezen, begreep men dat aflezing van alle briefjes te veel tijd zou vc-reischen zoodat voorgesteld werd uit het afgelezen 30 tal tien die de meeste stemmen op zich vereenigd hadden, voor leden der commissie geko/en te achten, wat goedgekeurd werd. De commissie be staat uit de hk. A. Visser, A. v. d. Brugge, W. K. C. Schrier, W. de Groene, P. Dronkers, D. van Maris, J. Meeuwse, H. Blok en P. J. van Dam, de burgemeester werd tot Eere-voorzitter benoemd. Alsnu weid besloten tot bet honden van een kronings-volksfeest op 6 September a.s., en teneinde de noodige gelden bijeen te brengen, eene lijst te doen rondgaan ter inteekening voor bijdragen in eens of in termijnen. De commissie die vooraf weten wil over welke som zij beschikken kan, zal daarna plannen ontwerpen, en de verga dering andermaal oproepen, om die plannen haar ter beoordeeling en goedkeuring voor te leggen. De commissie werd gemachtigd, om als zij het noodig oordeelde, uit de op de 30 briefjes genoemde namen zich nog leden toe te voegen. Daarna ging de vergadering uiteen. Omtrent 't voorgevallene te Mzeri- cSijke zie ons vorig no. meldt de Midd. Crt. 't volgende Nadat reeds maanden lang door de jus titie pogingen werden aangewend om den, in onze streek befaamden en gevreesden dief Leo Millioen, vroeger wonende te Biervliet, thans te Eecloo, wiens aanhou ding in bet Algemeen Politieblad verzocht was, in handen te krijgen is dat einde lijk Zaterdagavond omstreeks half tien uren gelukt. De marechaussees onzer brigade, Adam en Van der Waal, lagen van af zeven uur in hinderlaag in den Koninginnen<po\d.er onder Biervliet, toen zij, verkleumd van koude, drie mannen uit de riciiting van België zagen aankomen, onder wie zij Mil lioen, die een geweer droeg, meenden te herkennen. De marechaussee Van der Waal had zich ontdaan van zijn overjas en schoenen, teneinde den strijd gemakkelijker te kunnen voeren en zoo noodig, den vluchteling pijlsnel achterna te kunnen zetten. In de doorsnede van den dijk hield het drietal stil om te beraadslagen, hoe zij hun voorgenomen rooftocht zouden ten uitvoer brengen. Geen onraad bemerkende, togen zij voort totdat zy, gekomen ter hoogte van de hinderlaag, onverwacht door onze wakkere mannen werden besprongen. Van der Waal, een forsch gebouwde ke rel, greep den gespierden Millioen vast. Adam, van minder herculische gestalte, maar vlug en sterk, pakte Van de Velde bij den kraag. De derde koos zonder aar zelen het hazenpad. Een geweldige strijd ontstond. Gedurende tien minuten kropen de vechtenden over eene lengte van dertien meters als palingen over den grond. Millioen verloor daarbij zyn geweer en trachtte uit een zijner broekzakken zyn revolver, die met vier kogels geladen was, of zijn mes te voor schijn te halen, in welke pogingen hij ge stadig verhinderd werd, terwijl hij tever geefs beproefde Van der Waal onder de knie te krijgen. Adam worstelde intusschen niet minder hevig met Van de Velde die, gelukkiger dan zyn collega Millioen, zich wist los te rukken en naar het geweer van dezen greep. Millioen, de verlossing nabij wa nende, riep „schiet hem dood". Het be slissende oogenblik was aangebroken want de krachten begonnen Van der Waal te begeven en Millioen was op het punt zich meester van zyn revolver te maken. Adam trok zijn revolver; het eerste schot miste maar met het tweede trof hij Van de Velde boven het linkeroog de kogel vfoog door het achterhoofd en Van de Ve'lde zeeg neer. Zonder verder naar dezen omte- zien, kwam Adam zijn kameraad te hulp en na een bloedige worsteling werd ein- lijk Millioen gekneveld. Toen constateer den zy dat Van de Velde een lijk was. Met behulp van een in de nabijheid woneiiden boer werd Millioen onder ge leide van Adam, per rijtuig naar IJzen- dijke vervoerd, terwijl de bewaking van het lijk aan Van der Waal werd overge laten. In den morgen werd dit eveneens naar IJzendijke overgebracht. Aanvankelyk was de verslagene aan de maréchaussees onbekend ook Millioen ver klaarde hem niet te kennen, evenmin als de vluchteling, maar Zondagnamiddag maakte hij den naam van den doode be kend, zonder evenwel den anderen makker te willen noemen. Behalve geweer, revolver en mes hadden de roovers, twee oude bekenden der jus titie, die wegen en hoeven onveilig maakten, een bos groote en een bos kleine sleutels by zich. Ünnoodig te melden dat onder de land bouwers een gevoel van verlichting is ontstaan en dat men algemeen niets dan lof over heeft voor de kloeke daad der beide manschappen, die de gevreesde boos doeners met eigen doodsverachting onscha delijk hebben gemaakt. Ongetwyfeld zal ook de overheid dat weten op prijs te stellen. Een bewijs van erkentelijkheid wacht hen van de zijde der boeren. In de lithographische metaalwaren- fabriek, van den firma Ruttenberg Van Zanten, te Rotterdam, ia men bezig met de vei'Vaaidiging van een reusachtige waterflesch 4 meter hoog, 1 meter in diameter en 240 kilo zwaar. Deze flesch is niet van glas, maai van blik, en moet dienen voor reclame voor de staalwater- brou te Haarlem. Deze reuzenllesch wordt te water gelaten en door een schroefstoom- boolje naar Haarlem gesleeptvandaar gaat ze naar Amsterdam en naar andere steden, welke havens of grachten hebben, om dan, als zij haar diensten in de havens en grachten verricht heeft, in de Noord zee te worden geworpen, waar zij verder haar weg maar zal moeten zoeken. Een feeks. Te Rotterdam werd Zaterdag een 54-jarige vader door zijn 18-jarige dochter in de Vierwindenstraat eerst vreeselijk geslagen en daarna voor den grond geworpen. De doch'er trapte vervolgens haar vader zoodanig op het hoo.d, dat een slagader sprong. Een schipper, die ier vervoerde vin Leeuwarden naar de Groninger Veenkolo niën, moest te Ennmatil de leis staken, daar hij en zijn gezin, behalve de knecht, door den invloed der ammoniak volslagen blind waren geworden. Na een verblijf van een paar dagen in een toevallig ledig staande kamer aldaar zyn zij thans bete rende en hopen weldra de reis weer voort te zetten. In verband met de vergiftigi ogszaak te Sassenheim meldt men nog: VanKampen's eerste vrouw liet hem bij haar sterven 10 kindereu na, onder wie het jonge tje van 5 maanden, dat hem in den weg stond voor zijn huwelijk met de tante van vrouw Van Diest. Dit kind, 's avonds nog goed gezond, werd plotseling ernstig ongesteld. Het was zóo benauwd, dat de kleertjes nat waren van het trunspireeren en na eenige Hren was het dood. Van K. had dit door hem vergiftigde kind verzekerd bij de Haarlemsche levens verzekering en kreeg daar f 8 van uit betaald. Hij toonde zich zeer bedroefd. Het kindje kreeg een krans om het hoofdje, een palmtak en bloemen in het kistje en de dagen, dat het boven aarde stond, wer den er stukjes kaars gebrand, het eenige, zooals hij zei tegen een buurvrouw, die dit wel wat erg vond, wat hij het schaap kon medegeven. Een paar weken na de begrafenis ging het huwelijk door met de toen 59-jarige vrouw uit Lisse, die aan Van K. haar derden man had. Het eerste, wat Van K. deed, was, die vrouw buiten haar weten te verzekeren, zoowelin de Haarlemscbe als in de Haagsclie verzekering, respectievelijk vaor f54 en f 80, die hem na haar overlijden dan ook zyn uitbetaald. Weldra werd ook deze vrouw ziek. Toen zy eenigszins hersteld weder thuis was, ging Van Kampen 's Zondags naar zijn 80- jarige moeder, die te Sassenheim woont, een buurvrouw verzoekende ee.is een oogje te houden. Nog geen kwartier was hy weg, toen de vrouw het doodsbenauwd kreeg en begon te braken, en 's avonds was zy dood, tot groote bevreemding van v. K., die haar 's middags volgens zijn zeggen, nog al wel had gevonden. Ook nu weder de voorwending van groote droefenis. De kist bedekte hij met bidprentjes; zelf bad hij aanhoudendieder, die kwam, werd verzocht dat ook te doen en de kinderen kregen daartoe den last en op het kerkhof viel hy op het graf neer van aandoening. Ieder prees den braven man. Nog geen maand daarna was Van Diest dood. Van K. begreep er niets van, dat die flinke kerel zoo ineens was gestorven en toen hem werd gezegd, dat dienB ingewanden waren opgezonden naar Leiden en dat dit toch maar niet zoo gebeurde, verblikte of ver bloosde hy niet, doch zei, dat bij ook daar van niets begreep. Nadat hij de vrije beschikking niet meer had over het gif, om ratten en muizen te dooden voor de firma, had hij den vracht rijder order gegeven hem voor 15 cent arsenicum uit Leiden mede te brengen eu deze had dit gedaan en het gekocht bij een diogist. Toen Van K. de vergiftigingen nog ont kende, kwam die vrachtenaar zeggen, wat hy gedaan had en toen werd een half leeg zakje gevonden, goed weggestopt in een gereedschapskist in eeu cacaobusje. Na het vinden daarvan volgde de bekentenis. Hoe de opvoeding [der kinderen was, blijkt het best uit wat de vorige week gebeurde, toen het lijk van het kindje werd opgegraven en Van K. op het raad huis te Sassenheim was, waar het onder zoek door de Haagsclie justitie werd in gesteld. Al de kinderen waren dood onverschil lig, èa bij het opgraven èn bij het vervoer van den vader. De oudste dochter, een meisje van pl. m. 20 jaren, was op het raadhuis en maakte dapper grappen mede met de andere vrouwen, die daar als go- tuigen waren opgeroepen. Bij het vinden van 21 centen in een portemonnaie van Van K., opperde één dier vrouwen het denkbeeld, dat daarvoor wel een bittertje kon gehaald worden en de dochter stemde daarmede lachende in en zeide, dat het maar goed was, dat haar vader in de kast ging. Bij de huiszoeking werd de verrassende ontdekking gedaan, dat Van K., die altijd klaagde, in het bezit was van een goede f 100 niet alleen, maar ook van nieuw beddegoed, jassen, broeken enz., zonder dat de herkomst kon worden nagespoord. Ten slotte nog, dat hij al zyn kir deren voor vrij hooge bedragen had verzekerd in begrafenisbussen. Woensdag zijn te Londen twee koningen en een koningin in publieke veiling onder den hamer geb-acht: Ptole- meus PhiLdelplius, Antiochus Soter en Alpina, de vrouw van Seleucus Nicutor! Deze drie doorluchtige souvereinen van vleesch en been, doch in den ïnummie- toestand, vormden één partijtje, dat aan een gelukkigen kooper voor 75 werd toegewezed. Per stuk betaalde de man dus 25 of f300 wat een bagatelletje is. De authenticiteit dezer mummies, die in 1863 uit Egypte naar Engeland wer den verzonden, was schriftelijk gegaran deerd door eenige geleerden van het Britsch Museum en van het museum Soane. Men zal moeten erkennen, dat het hard is, koning van Egypte, koning van Syrië en koningin van Babylonië te zijn ge weest en twintig eeuwen aan de boorden van den Nijl te hebben gerust, om in een veilingzaal te Londen met een nummertje beplakt, bij één partijtje voor een bagatel te worden verkocht I Eeu loodgieter te Verviers en zijne vrouw waren reels naar bed, toen zy eensklaps een onheilspellend gerucht hoorden. Aan het einde der achterplaats was er van de groote werkplaats niets meer te zien dan een puinhoop. De heele boel was in den grond gezakt, ter oorzake van eene aardverschuiving, die een rots blok had losgemaakt en deze in de diepte doen verdwijnen. Gebouw en machine rieën zijn verbrijzeld. Ware dit ongeluk over dag gebeurd, er zouden verscheidene dooden gebleven zijn. Verdorde bladeren als menukaarten zijn een der nieuwste Parijsche nieuwig heden. De bladeren worden op een bij zondere manier geprepareerd voor dat doel, en dan schrijft men met gekleurden inkt de spysnameti erop. Vooral wingerbladen, eiken-en berkebladen voldoen zeer goed. Turksche posttoestanden. De fraaie briefkaarten met stadsgezich ten en andere lithografische versieringen zijn sedert kort ook in Turkije in gebruik gekomen, doch op een heel eigenaardige manier. De invoer van deze briefkaarten door de post, veroorzaakte aanvankelyk een zekere sensatie, want zooals men weet, is het den Mahomedanen verboden, eenige afbeelding van den mensch te maken of in eigendom te hebben. De postbeambten weigerden op grond daarvan rondweg de verzending van kaarten, waarop afbeeldin gen van menschen voorkwamen, totdat men hen attent maakte op hun interna tionale verplichtingen. Niettemin bleef de postdienst in dit opzicht zeer veel te wenschen overlaten en onophoudelijk kwa men klachten in, dat zelfs briefkaarten met landschapjes bij dozijnen, zelfs bij honderden verloren gingen. Een dagbladcorrespondent te Constanti- nopel kwam er onlangs op een eigenaar dige wijze achter, hoe de vork in den steel zat. Op zekeren dag kwam een keizerlijk Ottomaansch postbeambte in den winkel van een met hem bevriend Euro- peesch koopman een oogenblikje „buur ten". De koopman klaagde in den loop van het gesprek over het verlies dat hij leed door de onverkoopbaarheid van dui zenden briefkaartenniemand wilde ze meer hebben, omdat ze nimmer aan het adres werden bezorgd. O, maak u daarover niet bezorgd, sprak de postbeambte, dat zal wel spoedig anders worden 1 Hoezoo Is er dan een nieuwe regeling op dit gebied te verwachten vroeg de koopman belangstellend. Neen, neen 1 Ik zal het u zeggen, wan neer ge kunt zwijgen. Kan ik op u reke nen Nu dan, de briefkaarten waren zoo mooi en zijn ons zoo goed bevallen, dat wij er onze kamers en de harems mee hebben versierd. Wij hebben nu allen zoo wat genoeg en daarom denk ik, dat er nu zooveel kaarten niet meer weg zullen raken De beambte zeide dit met het onschul digste gezicht van de wereld, drukte den verbaasden koopman de hand en begaf zich met statigen tred naar zyn lessenaar. Te Rijsel heeft men weder .een op stijging beproefd met een zoogenaamd bestuurbaren luchtballon, de „Fram". Ds ballon steeg echter slechts eenige meters, daalde toen en kwam 50 meter van de plaats, waar hij opsteeg, weer by den grond, in de „Rue d' Inkerman", waar hij een tram raakte en de pet van den conducteur meenam. Daarna zweefde hij, met het schuitje langs den grond, eenige straten door. Een oude man werd er door omvergeworpen en brak een been, en een kind kreeg schrammen in 't gezicht. Ein delijk grepen eenige mannen de touwen en brachten den ballon naar zyn uitgangs punt terug. In Japan is een Europeaan, zekero Heer Hagen, uit Berlijn afkomstig, met vier zijner familieleden tot het Schintoisme overgegaan. Dit is het eerste geval, dat christenen den Japanschen godsdienst hebben aangenomen. Vrijdag reed te B&rassie in Enge land een sneltrein bij een kruispunt met groote vaart op een goederentrein in. De machinist van den personentrein kon, na den stoom afgesloten en de rem in werking gebracht te hebben, nog tijdig van de lo comotief springen. De stoker werd zoo zwa^r gewond, dat hij spoedig daarna be zweek. De machinist en de stoker van den goederentrein werden op de plaats

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 2