Te Hoogezand ie een dienstbode Zondagavond door storm en duisternis bij 't scheppen van water in het diep geraakt en verdronken. Een slechte man is de ar beider Van Kampen nit Sassenheim, die gelijk onze lezers weten zijn kameraad Van Diest door vergif om het leven bracht, na eerst zijn eigen vronw, zijn tweede te hebben ver- giftigd. Thans is uitgekomen dat hij ook zyn lVï- jarig kind door vergif heeft gedood om met genoemde tweede vrouw te kunnen trouwen, en dat hij deze op hare beurt weer uit den weg geruimd heeft om vronw Van Diest te kunnen trouwendoch daartoe moest dan ook eerst Van Diest doodge maakt, Van Kampen heeft twee feiten van vergiftiging erkend; en nu is hij ook beschuldigd dat bij zijn eerste vrouw ver geven heeft, welke twee jaar geleden stierf, in zijn tegenwoordigheid werd 't lijk dier vrouw te Sassenheiin opgegraven. Een hevige sneeuwstorm, welke in hevigheid dien van 12 Maart 1888 nabij komt, heeft over de Amerikaansche staten van New-York en New-England gewoed. De meeste wegen zijn onbegaanbaar, trei nen konden niet verder en moesten out. ruimd worden. Vooral te Boston was de storm zoo hevig, dat deze stad van alle communicatie was afgesloten van midder nacht tot negen uur. Meer dan twee honderd paarden zijn door vallende telefoon- en telegraafdraden gedood. Slechts een enkele straat kau door een voetganger betreden worden. In Pro vidence, Kkode Island en andere plaatsen kan men geen zaken doen wegens het geheel ophouden van verkeer. In het proces-Picquart heeft men de beschuldiging laten vallen, dat Picquart kunstmatige bewijzen tegen Esterhazy deed fabriceeren. Daatentegen heeft de advocaat Leblois, die als getuige gehoord werd, toe gegeven, dat hij zijn ouden vriend Pic quart] had overgehaald, materiaal voor een herziening van het proces-Dreyfus te ver zamelen. De beslissing van den raad van discipline is reeds aan den minister van oorlog bekend gemaakt, maar deze wordt door hem geheim gehouden, men zsgt tot na het proces-Zola, teneinde geen invloed daarop uit te oefenen. Algemeen wordt echter geloofd, dat de beslissing zoo ongun stig mogelijk voor Picquart is uitgevallen. De Czaar heeft in den familiekring aan het Zweedsche hof gezegd, dat het afschu welijk is, dat men een Fransch officier moet verdenken van verraad, maar nog veel afschuwelijker een onschuldige te veroordeelen en de herziening van het proces tegen te werken, alleen uit vrees, dat er van een vergissing hlijkt. Dr. Pea,de beroemde chirurgijn, die dezer dagen gestorven is, trad eens op als dokter bij een duel. Een der tegenstan ders beefde vreeselijk. Zijn getuigen tracht ten hem moed in te spreken, maar bij den eersten aanval liet de arme man zijn degen vallen, en ging op den loop. De aanwezigen keken elkaar verbaasd aan en de getuigen van deu zenuwachtigen vluch teling hadden het land. Maar dr. Pea zeide ik weet welke ziekte den armen jongen zoo plotseling heeft bevangen en hij schreef in het proces verbaal het vol gende „Bij den eersten aanval kreeg de heer X een onweerstaanbaren aanval van tachypodie zoodat de getuigen in overeen stemming met den geneesheer het gevecht deden staken." De eer was geredeen niet graecus (die geen grieksch kent) kan moeilijk we ten dat tachypodie niets anders beteekent dan snelvoetigheid. Gelijk men weet isDreyfus onder an deren veroordeeld op de ontdekking van een borderel, dat is een stuk dat tot toe lichting dienen moest van andere stukken, welke stukken dan de bewuste stukken zouden zijn die hij gestolen had.Schrilt- kundigen van naam, dat zijn menschen die uit 't schrift kunnen opmaken wie 't ge schreven heeft, verklaarden dat Dreyfus en geen ander de schrijver kon zijn van dit „bordereau". Maar wie zal nu zeggen of deze schriftkundigen ook kunnen gedwaald hebben. Zij zeiven beweren natuurlijk van niet. En bij 't onderzoek in zake de jongst geuite beschuldigingen tegen Esterhazy heb ben zij 't nogmaals aangetoond. Maar daar om is 't niet onmogelijk. Te Wcenen heeft tenminste een merkwaardig geval van vergissing op dat gebied plaats gehad. Daar was een landeigenaar, in weerwil van de betuiging zijner onschuld, veroordeeld wegens het zenden van beleedigende brief kaarten aan een fabrikant. Een der be kwaamste schriftgeleerden verklaarde met stellige zekerheid dat de landeigenaar de schrijver dezer booze stukken was. De man werd dan ook veroordeeld. En wat blijkt nu De verdediger van beklaagde slaagde er in den werkelijken schrijver op te sporen. Hij gaf diens schrift aan den schrift kundige die 't onderzocht en bekennen moest dat hij zich de eerste maal vergist had en de landeigenaar onschuldig was. Iets dergelijks kan immers Dreyfus ook overkomen zijn. De Fransche Kamer hield gisteren een zeer rumoerige zitting, naar aanleiding van het verzoek van Jaurès om ophelde ringen omtrent een brief, geadresseerd aan Delcasse en die onderschept is. Millerand werd tweemaal tot de orde geroepen. Na ophelderingen van de ministers, die een streng onderzoek beloofden, nam de Kamer een motie van vertrouwen Aan. In Klondyke,het Kanadeesche goud land, heeracht een ongeloofelijke koude. Een gouddelver schrijft onder anderen Toen ik vertrok nam ik twaalf brooden mee en in het eerste kamp waren zij reeds bevroren. Ik deed een der brooden in een pan en goot er water op om het te ontdooien, maar het verbrandde eer dat het week werd. Met een mes kon men er niet doorheen komen, het waa hard als een steen. Ik moest het met een zaag verdeelen als ware het een stuk hout. Met de visch die wij vangen doe ik eveneens. Wat nu volgt zult gij niet gelooven en toch is het waar. Ik nam een pan Imet water van een kachel en plaatste die vlak naast den roodgloeienden pot. Aan de rijde der kachel bleef het water warm m ar aan den anderen kant bevroor het tot den bodem. Zoo is de winter in de poolstreek. Het dorp Randogne in Zwitserland met een bevolking van 300 zielen is totaal af gebrand. Een vrouw met twee kinderen en 20 stuks vee zijn in de vlammen omge komen. Dezer dagen was een Wurtembergsch soldaat op weg naar Ludwigsburg. Hij had haast om naar de kazerne te komen want het was reeds erg laat. Een rijtuig kwam hem achterop. De eigenaar mende zelt. „Zou ik niet mogen meerijden, mynheer als 't u belieft, ik ben te laat voor het appèl." „Ja, kom maar hier, naast mij," zei de heer. Men reed voort en men praatte wat. „Zoudt ge niet een weinig vlugger wil len rijden, ik ben uiterst bevreesd voor mijn kapitein, die niet voor de poes is, als het den dienst betreft voor een mi nuut te laat ga je de doos in." „In welke kazerne moet ge zijn vroeg de heer." „In de kazerne K." „Wees gerust, we zullen er bijtijds zijn." De zweep werd op de paarden gelegd en eenige minuten later reed het rijtuig onder de poort van de kazerne door. „Dank u, dank u, beste mijnheer," zei de soldaat bij het uitstappen. Doch op eens wordt de wacht door tromgeroffel in 't geweer geroepen. De heer van het rytuig was niemand anders dan de koning van Wurtemberg zelf. Een onbemiddeld meubelmaker te Berlijn is dezer dagen verrast met een legaat van 50,000 fr., dat hem vermaakt is door een Framsche dame. Hij had in 1871 te Epernay, waar hij als soldaat van het Duitsche bezettingsleger was ingekwartierd, die dame uit een bran dend huis gered, met gevaar voor eigen leven. Een groote som gelds die men hem aanbood, wilde hij niet aannemen; maar de geredde dame betoonde hem haar dank baarheid door herhaalde geschenken, en nu heeft zij hem de genoemde aanzienlijke som nagelaten. De twee rijkste mannen in Prui sen zijn de Frankfortsche Eothschild en de „Kanonnankoning" Krupp. De eerste bezit een vermogen van 215,000,000 Mark, de laatste een van 128.C00.000 Mark. Krupp verdient echter met zijn kanonnen het meest van beiden. Zijn winsten bedra gen namelijk 9 miilioen Mark per jaar en die van Rothschild „maar" 6 of 7 miilioen. Uit Torre Annunziata (Italië) wordt bericht, dat meer dan 2000 personen onder den kreet „Wij hebben honger!" naar het stadhuis zijn getrokken. De ge meentelijke politie en de infanterie be waakten het gebouw; er zijn versterkingen aangevraagd. Ook te Napels hebben on geregeldheden plaats gehad; een bakkerij is geplunderd. Verkoop der Gasfabriek te Middelburg. Het voorstel van burg. en weth. te dezer zake luidt als volgt „In de maand, Juli van het vorige jaar ontvingen wij vanwege de Imperial Con tinental Gasassociation in Londen die hier onder steeds met het woord Imperial wordt aangeduid) het verzoek om de gemeente gasfabriek te mogen koopen en eene con cessie ter verdere exploitatie te mogen verkrijgen. In het algemeen waren wij van den aanvang af niet ongenegen tot inwilliging van dat verzoek mede te werken, omdat wij van oordeel waren, gelijk wij nog zijn, dat uit de mogelijkheid dat de verlichting met gas binnen korter of later tijd plaats zal maken voor eene andere soort van ver lichting een risico voortspruit, dat wij voor de gemeente liefst zouden ontgaan nog daargelaten de mogelijkheid, dat te eeniger tijd weder eens nieuwe werken aan de fabriek zullen noodig zijn of in het algemeen de kosten der onderneming uit anderen hoofde vermeerderen. Met het aanvankelijk gedane aanbod van de Imperial echter konden wij vol strekt niet instemmen, doch na eenige maanden te hebben onderhandeld, zijn wij ten opzichte van hoofdpunten wel tot over eenstemming gekomen. Deze hoofdpnnten zijn de volgende. Zooveel mogelijk houden wij ons daarbij aau de redactie van de Imperial zelve, gelijk die voorkomt in het bij haar oorspronkelijk voorstel gevoegd ontwerp contract. Algemeene voorwaarden. 1. De gemeente verleent aan de Impe rial het uitsluitend recht om buizen te hebben en te leggen in hare straten en wegen ten einde daardoor gas te leveren voor verlichting, verwarming en beweeg kracht. De duur der concessie is 35 jaar. 2. De Imperial kan nooh geheel noch gedeeltelijk hare rechten aan anderen af staan zonder toestemming van het ge meentebestuur. 3. Een vertegenwoordiger der Impe rial zal voortdurend in de gemeente ver blijf houden en zorg dragen, dat het met de maatschappij te sluiten contract wordt nageleefd en ten wiens huize alle ge rechtelijke aanzeggingen, aanmaningen, dag- vaardigingen worden gedaan als ware daar het domicilie der Imperial. 4. De gemeente staat aan de Imperial af het terrein der gasfabriek, de fabriek zelve met alle daar aanwezige toestellen en gebouwen, alsmede het zich buiten het terrein in de straten en wegen bevindend gasbuizennet, de straatlantaarns met palen en armen, de gasmeters bij partikulieren in huur, de hoofdkranen (behalve die welke in de huizen zijn) voor de som van f550,000 (vijfhonderd vijftig duizend gulden) 5. Aan de gemeente wordt telken jare voor den 1 Juli voor elke 1000 kub. M. gas in het daarin voorafgaand kalenderjaar boven de 870000 kub. meter geleverd gas uitgekeerd een bedrag, gelijkstaande aan de opbrengst van 100 kub. meter aan particulieren voor verlichting geleverd gas. De bedoelde geleverde hoeveelheid gas is die, welke door deu in de fabriek te houden fabrieksmeter wordt aangewezen onder aftrek van 15 püt. voor gasveriies en verbruik van gas in die fabriek. Blijkt burgemeester en wethouders dat een andere methode van aanwijzing doelmatiger is, dan zal die andere methode worden ge volgd 6. "Wanneer de Imperial werken zal te verlichten hebben, hetzij tot aanleg van nieuwe of het herstellen van bestaande buizen, zal zij zich hebben te gedragen naar de voorschriften, door ,of van wege burgemeester en wethouders in het belang van liet openbaar verkeer te geven. Voor het mogen opgraven van de stra ten of wegen zal telkens door haar aan de gemeente worden betaald f 0.25 voor eiken vierkanten meter of gedeelte van een vierkanten meter. 7. Schade bij het leggen der straatlei dingen aau eigendommen van anderen dan van de Imperial toegebiacht, wordt van wege de Imperial op hare kosten hersteld. Burg. en weth. zijn bevoegd om indien de bestrating vanwege de Imperial wordt opgebroken, die op kosten van de Imperial te doen herstellen, doch die kosten mogen niet hoogerzijn dan die, welke gewoonlijk voor dergelijk werk worden betaald. De Imperial zal gedurende een jaar de kosten van on derhoud dier bestrating dragen. 8. De gemeente zal gedurende de con cessie geen recht op huur hebben van den grond, waarin de buizen van de Imperial liggen, noch, behoudens het voor sub 6 laatste lid bepaalde, belastingen heffen van datgene wat dient tot den bouw der gas fabriek of tot het voortbrengen van gas. 9. De Imperial is verplicht op verlan gen van burg. en weth. buizen te leggen, straatlantarens te plaatsen op alle open bare straten, wegen en singels in de ge meente en die te verlichten op voorwaarde dat die direct grenzen aan andere, waarin gasleidingen liggen eu reeds voor meer dan de helft zijn bebouwd, of indien de bewoners dier straten enz. gedurende ten minste vijf jaren het verbruik van eene hoeveelheid gas waarborgen, welke vol doende is om een behoorlijken interest te waarborgen van de kosten van aanleg. 10. Het te leveren gas moet geheel vrij zijn van zwavelwaterstof; het zwa- velgehalte mag niet meer bedragen dan 60 gram per 100 kub. meter, het volume koolzuurgehalte niet meer dan 1,5 ten honderd er» het ammoniakgehalte niet meer dan 2 gram per 100 kub. meter. 11. Het lichtgevend vermogen van het gas moet zoodanig zijn, dat de hoeveelheid gas, welke bij 15" Celsius, verzadigd met waterdamp, tot die temperatuur en bij 760 millimeter kwikdruk een volume inneemt van 142 liter, indien zij per uur iu den nor- maalbranderverbrand wordt,daarin een vlam levert van 15 standaardkaarsen lichtsterkte. De Normaalbrander is de Suggs London argand no 1 (os certified by the Board of Trade). Bij dezen brander zal gebruikt worden de daarbij behoorende glazen cylinder van 152 millimeter lengte en van 47,5 millimeter inwendige middellijn. De standaardkaars is de Engclsche parlements- kaars, verbrandende per uur 7,776 gram zijnde de spermacetikaars van 6 in éen Engelsch pond. Indien bij de eerste aldus te nemen proef de kwaliteit of de zuiverheid van het gas niet voldoende is, zullen twee nieuwe proeven worden genomen en indien het dan blijkt, dat het gas niet is in overeen stemming met de bepalingen van het con tract, zal de Imperial eene boete betalen van f 5 voor den eersten dag en indien de tekortkoming voortduurt f 10 voor iederen daarop volgenden dag, gevallen van force majeure alleen uitgezonderd. De ambtena ren der gemeente, door burg. en weth. aan te wijzen, zullen het vrije gebruik Aanvankelijk bood de Imperial slechts f 450.000. In de f 550.000 is niet begrepen de voor raad steenkolen, cokes enz. en de voorraad materieel (fittings enz.). a) De Imperial wilde aanvankelijk zeker aandeel in de netto winst toestaan. De bepaling van de netto winst zou ech ter naar het oordeel van burgemeester en wethouders aanleiding kunnen geven tot te groote moeilijkheden. hebben van de toestellen der Imperial, die dienen om het gas te onderzoeken, op voorwaarde dat de gemeente de schade vergoedt, die hare ambtenaren aan de toe1 stellen mochten toobrengen. De ambtenaren der Imperial zullen het recht hebben tegenwoordig te zijn bij het onderzoeken van het gas. De proeven zul len worden genomen gedurende den tijd dat de straatlantaarns branden. 12. De openbare verlichting omvat alle openbare straten, wegen, pleinen, boulevards k.aien, bruggen, lanen, wandelwegen, bol werken, singels enz. 13. De Imperial zal gratis moeten le veren vleermuisbran Iers; indien de gemeente eene andere soort brander verlangt, zal de gemeente die moeten betalen, zoowel voor de aanschaffing als voor het onderhoud. De branders moeten van regulateurs wor den voorzien, zoodat zij de door de ge meente verlangde hoeveelheid gas ver bruiken. De Imperial zal jaarlijks moeten doeii controleeren of de regulateurs der straat lantarens de door de gemeente bepaalde hoe veelheid gas doorlaten. Een door burge meester en wethouders aan te wijzen amb tenaar der gemeente zal daarbij tegen woordig zijn. 14. De prijs van het gas voor de openb. straatverlichtiug wordt bepaald op 4 cent per kubieken meter; voor de gemeentege bouwen op 7 cent per kubieken meter, een en ander met dien verstande, dat de prijs voor gemeentegebouwen nimmer hooger zij dan de prijs van het aan particulieren te leveren lichtgas. 15. De duur van de publieke verlich ting zal gemiddeld 2200 uur per brander, per jaar zijn. 16. De tijd voor het aansteken en blus- schen der straatlantarens wordt vastgesteld by een staat die burgemeester en wet houders maandelijks zullen opmaken en toezenden aan den directeur der fabriek. De duur van de straatverlichting zal nim mer minder mogen zijn dan 3 uur per avond. 17. Het aansteken zal geschieden in 40 minuten het kan begonnen worden 20 mi nuten voor den aangegeven tijd en moet geëindigd zijn hoogstens 20 minuten na dien tijd. 18. De lantaarns vanwege de Imperial en voor hare rekening worden genummerd in overeenstemming met de voorschriften vanwege burgemeester en wethouders ge geven. 19 De lantaarnruiten zullen vanwege de Imperial en voor hare rekening minstens eens per week wordan gepoetst eii de ge broken ruiten terstond door andere van best wit glas worden vervangen. 20. Het belrag van het gasverbruik zoowel voor de straatverlichting als voor de gemeentegebouwen zal maandelijks wor den betaald naar eene rekening, aangevende het aantal uren gedurende welke de straat lantarens hebben gebrand en het aantal kubieke meters dat in do gemeentegebou wen is gebruikt, welke betaling zal ge schieden binnen 30 dagen na indiening en accoordbevinding der rekening. 21. Wanneer de straatlantarens niet zij n ontstoken binnen 20 minuten na den tijd, aangegeven in de maandelij ksche staten, zal de Imperial een boete verbeuren van f 0.50 per lantaarn. Deze bepaling is niet van toepassing in gevallen van force ma jeure. Indien de Imperial verhinderd mocht zijn de straatlantarens van gas te voorzien, zal zij binnen drie dagen op hare kosten de gasverlichting vervangen door petroleum of eetiig ander verlichtingsmiddel. De prijs, die de gemeente daarvoor heeft te betalen, zal niet ,hooger zijn dan die bepaald voor gas. 22. De Imperial zal eene boete verbeu ren van f 0,50 voor iedere lantaren, waar van de brander niet de hoeveelheid gas verbruikt, door burgemeester en wethou ders bepaald. Dezelfde boete zal worden verbeurd voor iedere lantaren, die niet behoorlijk onderhouden is. Verlichting bij particulieren- 23. De Imperial verbindt zich gas te leveren aan ieder, die dat zal verlangen en die eene verbintenis van 3 maanden wil aangaan. 24. Het gas zal geleverl worden op gasmeter. De venruikers hebben de vrije beschikking over het gas, dat door den meter is gegaan zoowel binnen- als bui tenshuis, maar zij hebben geen verhaal op de Imperialindien het aantal lichten niet in verhouding is met de gasmeter. 25. De meter zal worden aangebracht op een plaats waar] hij gemakkelijk be reikbaar is voor de ambtenaren der Im perial, die altijd (behalve tusscben 10 uur des avonds en 8 uur des morgens) het recht zullen hebben den meter te onder zoeken, ten einde na te gaan of de inlaat en de uitlaat van den meter volkomen in orde zijn. 26. De Imperial verbindt zich meters naar hare eigene keuze in huur te ver strekken aan alle verbruikers, die dit verlangen op de volgende voorwaarden a. Ieder, die gas verlangt voor ver lichting, verwarming of beweegkracht in zijn huis, zijne fabriek of zyne werkplaats, moet dit verzoeken ten kantore van den directeur der Imperial te Middelburg, b. Iedere nieuwe gebruiker, huurder zijnde vin zyne woning, moet, indien dit door de Imperial wordt verlangd, eene schriftelijke toestemming teonen van den huiseigenaar. c. De aanleg van de hoofdbuis tot den gasmeter mag slechts door de Imperial worden gemaaktde aanlegkosten van de hoofdbuis tot deu voorgevel worden be taald door de Imperial, de rest van de pijp zoowel als de kosten van het leggen door deu muur en in het huis worden door den verbruiker betaald. d. De gasmeters en de hoofdkranen, welke buiten de huizen liggen, zyn en blijven het eigendom der Imperial. Deze plaatst en onderhoudt ze. De verbruiker betaalt maandelijks de huur, bepaald onder litt. j. e. De verbruikers zullen den beambten der Imperial tusschen 8 uur 's morgens en 10 uur 's avonds vrijen toegang ver- leenen tot de meters, teneinde de meters op te nemen en zoo noodig met water te vullen. Beschadigingen, aan de meters en aan de hoofdkranen veroorzaakt, zullen voor rekening van den verbruiker worden hersteld. De meters zullen iedere maand door een beambte der Imperial worden opge nomen, teneinde het verbruikte gas vast te stellen. y. Hee bedrag voor het verbruikte gas zal iedere maand worden betaald, zoo wel als de meterhuur, de kosten van herstel enz. zonder eenige korting. h. Bij weigering van betaling heeft de Imperial het recht den meter weg te ne men en den gastoevoer af te snijden be houdens al de rechten van de Imperial om den schuldenaar te vervolgen. i. De Imperial zal het recht hebben het aantal in gebruik zijnde vlammen op te nemen en alle redelijke middelen te gebruiken om zich tegen kwade trouw te vrijwaren en, ingeval van voortdurende moeilijkheden met een verbruiker, den gastoevoer af te snijden, zonder verplicht te zyn eenige schadevergoeding te betalen. j. De maandelij ksche meterhuur zal bedragen: voor een 2 lichtsmeter f0.15, een 3 lichtsmeter f 0.20, een 5 lichtsmeter f 0.25, een 10 lichtsmeter f 0,3^, een 20 lichtsmeter f 0.50, een 30 lichtsmeter f 0.60, een 50 lichtsmeter f 0.70, een 100 lichts meter f 1, en een 200 lichtsmeter f 2. Een tarief, volgens hetwelk de Imperial straatleidingen en meter zal plaatsen en leveren, moet iedere 3 jaar aan de goed keuring van burgemeester en wethouders- worden onderwerpen en zoowel de lm perial als de verbruikers zullen aan dat tarief zyn gebonden. 27. De gebruikers kunnen alleen gas verlangen gedurende den tijd dat druk wordt gezet voor den gewonen dienst. Het leveren van gas buiten genoemden tijd zal kunnen geschieden alleen volgens bijzondere overeenkomst. De druk, gemeten tot zelfs op de verst verwijderde punten der fabriek, zal ge durende den dag minstens 20 millimeter waterdruk bedragenvan zonsondergang tot 1 uur in den morgen ten minste 25 millimetervan 1 uur tot 5 uur in den morgen ten minste 15 millimeter. Gas voor tijdelijke of speciale doeleinden als illuminatiën, het vullen van luchtballons enz. zal bij bijzondere overeenkomst wor den geregeld. 29. De prijs van het gas voor de inwo ners van Middelburg wordt vasfgesteld op hoogstens 8 cent per kubieke meter voor verlichting en op hoogstens 6Vs cent voor verwarming en beweegkracht. De Imperial zal het recht hebben vooruitbetaling te vorderen van het approximatief maande lijks te leveren gas. 30. Het bedrag van het gebruikte gas zal maandelijks worden betaald. Bij niet- betaling in de volgende maand heeft de Imperial het recht den gastoevoer af te snijden en te weigeren gas te leveren, tot dat alle achterstallige schuld is betaald. 31. In alle gevallen van force-majeure, waardoor de Imperial verplicht mocht zij n tijdelijk den toevoer van gas te staken, is zij geenerlei schadevergoeding verschul digd aan de gebruikers. Yernieuwing der concessie. 32. Indien 2 jaar voor het te sluiten contract eindigt, hetzelve niet is vernieuwd voor een tijdvak van hoogstens 25 jaar, in de gemeente bevoegd om de fabriek, de buizenleiding en al het materiaal, als dan de Imperial toebehoorende, over te nemen tegen verkoopwaarde. Bij verschil van partijen over de ver koopwaarde worden ter bepaling hiervan door de arrondissements rechtbank te Mid delburg of door het rechtscollege, dat haar alsdan mocht hebben vervangen, ten ver zoeke der meest gereede partij, drie des kundigen benoemd, naar wier bij meerder heid van stemmen vastgestelde schatting partijen zich zullen hebben te gedragen. De op de benoeming en de werkzaam heden dezer deskundigen te vallen kosten worden door elk der partijen voor de helft gedragen. 33. Wordt van de bevoegdheid om de fabriek over te nemen door de gemeente geen gebruik gemaakt, dan wordt de con cessie op dezelfde voorwaarden geacht te zyn verlengd vooreen tyd vak van 10 jaar. 34. Tot waarborg van de goede, richtige nakoming van de verplichtingen van het te sluiten contract door de Imperial zal deze aa i de gemeente tot een bedrag van f 70.000 reëel eerste hypotheek op lande rijen of inschrijving op een der grootboe ken nationale schuld verleenen of tot gelijk bedrag obligatiën van het rijk, provincië of gemeenten des rijks in pand geven. 35. Alle geschillen over het te sluiten contract of zijne uitleggingen worden in het hoogste ressort beslist door drie scheids lieden, waaraan partijen beloven zich te Oorspronkelijk bedong de Imperial 25 jaar en verplichting van overname.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 2