&EEKKIEÜWS. RECHTSZAKEN. niet zoo donker in als (Oppervlakkig wel schijnt, als men bedenkt dat verscheidene personen, die in de hoogste klassen in de plaatselijke belasting op het inkomen wa ren aangeslagen, ons door den dood ont vielen of naar elders verhuisden en gaf als zijne meening te kennen dat de alge- ineene draagkracht der gemeente door het overlijden of het vertrek dier enkelen niet in die mate heeft geleden dat dit door de overblij venden zal gevoeld worden. Met het een en ander voor oogen sprak liij de hoop uit dat het nieuwe jaar voorspoed moge brengen voor de gemeente, dat de raad steeds zijn vertrouwen moge blij ven stellen in het dageiijksch Bestuur dat zijne beste krachten aan de belangen der gemeente zal blijven wijden en dat de hier te voeren beraadslagingen mogen strekken tot verhooging van bloei en wel vaart. Na lezing en vaststelling der notulen van de laatste zitting stelt de Voorzitter, conform den oproepingsbrief, de volgende punten aan de orde. I. Ingekomen stukken. Daartoe behooren a. Verschillende missiven van Gred. Staten, waaronder bericht van goedkeuring der rekening Ofer 1896 en der begrooting voor 1898, alsmede der voorgestelde geld- lepning ad f 60000, benevens een afschrift van het Koninklijk Besluit waarbij de Gemeente wordt vrijgesteld van de stich ting eener Burger Dagschool. Voor ken nisgeving aangenomen. b. Eeue missive van de Kamer van Koophandel, waarbij zij kennis geeft dat zij gekozen heeft tot Voorzitter Mr. G. N. de Stoppelaar en tot zijnen plaatsver vanger J. P. Fokker. Voor kennisgeving aangenomen. c. Een brief van de kindoren van Swers, meldende het overlijden van hun nen vader, rustend onderwijzer alhier. Voor kennisgeving aangenomen. d. Een proces-verbaal van opname van de kas des gemeenteontvangers. Voor ken nisgeving aangenomen. e. Een adres van W. A. van der Harst, sedert 1889 tijdelijk opzichter bij de ge meentereiniging, om zijne tijdelijke aan stelling door eene definitieve te vervangen. Daar B. en W. van oordeel zijn dat een opzichter bij den genoemden tak van dienst noodzakelijk is, wordt besloten het ver zoek in te willigen. f. Eene mededeeling van B. en W. dat de visscherij c. a. in het openbaar bij inschrijving verpacht is en de gunning voor f425 's jaars aan den tegenwoor- digen pachter W. de Bree beeft plaats gehad. Wel was hij niet de hoogste in schrijverde inschrijving van Paillé was f 2 meer maar met het oog op de ver plichting der gemeente tot het jaarlij ksch schoonhouden der vesten, waarbij de Bree tot genoegen van B. en W. goede dien sten presteert, kwam het hun in het be lang der gemeente voor, hem weder als pachter aan te nemen. De handelwijze van B. en W. wordt zonder opmerking goedgekeurd. g. Een adres van H. van Nieveen te de Lemmer over aanleg eener tram met mechanische beweegkracht van het haven station te Vlissingen over den ouden Ylissingschen weg herwaarts Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten, adressant te berichten dat hij zich, in overeenstemming met het reglement op de tramwegen, ten deze heeft te wenden tot Ged. Staten. h. Een adres van Geb. Jacobsen, ver zoekende, als agenten eener levensver zekeringmaatschappij, in aanmerking te komen voor het sluiten van verzekerin gen tegen ongelukken Wordt, op voor stel des Yoorzitters, besloten dit adres aan te houden, tot dat omtrent het sluiten van dusdanige verzekeringen zal zijn be slist. II. Verzoek van Mr. J. P. K. van der Mieden van Opmeer om eervol ontslag uit zijne betrekking van curator van het gym nasium. Zonder eenige aanmerking wordt het verzoek ingewilligd en het ontslag op de meest eervolle wijze verleend. III. Verzoek von Mej. A. JV. J- Snij ders om eervol ontslag uit hare betrekking van onderwijzeres in de handwerken aan schoot A. De commissie van Toezicht stelt voor haar het gevraagde ontslag niet eervol te verleenen, dewijl zij vóór den gestelden tijd haren dienst verlaat. De heer F. G. Sprenger brengt echter in het midden dat in de verordening ook te lezen staat dat eevvol ontslag kan volgen, wanneer maar in den dienst is voorzien. In deze zitting nu zal nog aan de orde komen het benoemen van hare opvolgster en stelt hij dus voor met het geven van ontslag te wachten tot na die benoeming, zullende zich dan niets meer verzetten tegen een eervol ontslag. Conform wordt sthzwijgend besloten. IV. Benoeming van een curator van het Gymnasium. Op de voordracht staan mr. W. Polman Kruseman en jhr. mr. E. A. O. de Casem- broot, van wie de eerste met 9 stemmen benoemd wordt. Y. Benoeming van eene eerste onder wijzeres in de handwertcen aan school A. Conform de voordracht wordt benoemd de op wachtgeld gestelde onderwijzeres mej. H. E. G. Goote, en wordt thans besloten aan mej. A. W. J. Snijders een eervol ontslag te verleden. VI. Benoeming van een lid uit den gemeenteraad tot lid van het burgerlijk armbestuur periodieke aftreding mr. K. JV. Brevet.) Met aigeineene stemmen wordt mr. K. W. Brevet herbenoemd. VII. Benoeming van een voorzitter van het burgerlijk armbestuur periodieke af treding Jhr. C. J. J. A. v. Teylingen). De herbenoeming van den aftredende had plaats met algemeene stemmen. VIII. Tweede suppletoir kohier inkom stenbelasting 1897. Zonder aanmerkingen wordt dit kohier vastgesteld tot een bedrag van f 449.53. IX. Tweede suppletoir kohier honden belasting 1897. Ook dit kohier wordt tot een bedrag van f36 zonder discussie gearresteerd. X. Staat oninbare posten hondenbelas ting 1895. Deze staat ten bedrage van f 114.15 wordt zonder opmerking goedgekeurd. XI. Voorstel van B. en JV. tot rooiing van hoornen in verband met den aanleg van werken tot verbetering der rioleering. Het voorstel luidt om 3 olmen bij de Vlissingseke brug en 2 oimen op de Korte Heerengracht in het openbaar of onderhand* tegeu taxatie van een door B. en W. te benoemen deskundige te verkoopen, wolk voorstel zonder stemming wordt aangenomen. XII Voorstel van B. en W. tot het ver leenen aan hetbesluar van den Middelburg- Vlissingschen rijweg van verlof tot rooiing van boomen langs dien weg. Het voorstel strekt om, onder nadere goedkeuring van Gedeputeerde Staten, het genoemde bestuur te machtigen ter rooiing publiek te verkoopen een 31 tal opgaande boomen tusschen het dorp OostSouburg en de ronde put aan de Oostzijde van den weg en wordt zonder discussie of stemming goedgekeurd. XIII Voorstel tot verhuring van grond op het Noordbolwerk aan de nijverheids- vereeniging {vernieuwing huur Theetuin). Wordt voorgesteld onder de tot hiertoe gegolden hebbende voorwaarden en bedin gen andermaal de gevraagde 4512 centiaren buitentuin c. a voor f45.12 'sjaars van 1 Januari 1998 tot en met 31 December 1922 aan genoemde vereeniging te verhuren. De hoer Koole doet het voorstel onder de voorwaarden ook op te nemen dat geene muziekuitvoeringen op Zondag zullen mogen plaats hebben. De heer van der Swalme kan zich met dat voorstel niet vereenigen die niet van die muziek gediend is, houde zich er van verwijderd. De heer van Dunné vindt dat het stellen van eene dusdanige voorwaarde zon zijn de vrijheid van anderen verkorten, want met niet minder recht zou men ook het verbieden van het orgelspel in de kerken kunnen eischen, dit dringt even goed door tot buiten. En bovendien muziek beschaatt en ongeregeldheden zijn daarbij niet te vreezen op zijn hoogst kan men een wei nig vroolijker zjn dan naar gewoonte men heeft niet verder te gaan dan tot Bergen op Zoomdaar is het volk des Zondags nog vrij wat meer kerksch dan hier, maar na de kerk ontspant men zich bij de vroo- ljke tonen der muziek en alles gaat er even ordelijk, zonder den minsten wanklank. De heer JV. H. Snouck Hurgronje is van meening dat, moge al hier of daar een wanKlank gehoord worden, dit toch geene reden zijn kan om eene voorwaarde te stellen als die bedoeld in het voorseel Koole. De heer Koole wijst er op dat, de muziek moge al beschavend zijn, hetgeen hij niet ontkent, zij hier schijnt te verwilderen; het is hem meermalen gebleken, üm de muziek is het hem echter niet te doen, maar wel dat eene liefelijke wandeling des Zondags voor het publiek versperd wordt en vaak het tooneel wordt van on- ordelijkheden. De heer Heijse voert hierop den heer Koole tegemoet dat er gelegenheid genoeg is om zich eene andere wandeling te kiezen terwijl de Voorzitter den heer Koole zijne mindere humaniteit, verwijt, waar hij ande ren wil onthouden wat hij voor zich niet geraden oordeelt. Het voorstel Koole wordt verworpen (voor stemmen de heeren Koole en Verhage) en daarna het voorstel van B. en W. zon der stemming goedgekeurd. XIV. Voorstel van B. en IV. tot het aangaan eener overeenkomst met het rijk betreffende niet voor den aanleg van spoor weg- en kanaalwerken benoodigde gronden bedoeld in het 2e lid van art. 2 der over eenkomst van 23 Februari 1866. Dit voors'el, strikkende tot terugname van de ongebruikte, indertijd voor spoor weg- en kanaalwerken aan het Kijk afge stane gronden, wordt zonder bemerking goedgekeurd. XV. Voorstel van B. en W. betreffende verzekering tegen ongelukken van het per soneel der fabricagegasfabrieken en duin waterleiding. Het voorstel wil genoemd personeel ver zekeren tegen ongelukken, conform de be palingen der Algemeene Voorwaarden voor werken onder het beheer van het Departe ment van Waterstaat, Handel en Nijverheid, welke voorwaarden ook hier bij stadswer ken steeds worden toegepast. De heer Heijse maakt de opmerking dat de premie die in het voorstel van B. en W. genoemd wordt f8 per f1000 loon, vrij hoog is en andere aanbiedingen veelminder zijn, waarop de Voorzitter antwoordt, dat wanneer eenmaal tot verzekeiing besloten is, natuurlijk van de goedkoopste aanbieding partij zal getrokken worden. De heer Brevet heeft bij de stukken een lijstje gezien van het te verzekeren perso neel der gasfabriek, waarop ook de directeur, onder-directeur, boekhouders, enz. voorko men. Zijns inziens kan het toch de bedoe ling alleen zijn zoogenaamde werklieden te verzekeren en niet personen die geacbt worden niet aan gevaren te zijn blootge steld en bovendien hunne eigene premie kunnen betalen. De heer van Dunné is het niet eens met den heer Bievet, ook genoemde perso nen kunnen evengoed gevaren loopen. De heer Heijse merkt op dat de A. V. alleen van werklieden gewagen, waarop de heer den Bouwmeeeter repliceert dat in de A. V. de rede is van al de personen, in dienst van den aannemer. De heer Brevet doet nu het voorstel, dat alvorens in principe beslist worde, eene volledige lijst worde overgelegd van de personen die men wil verzekeren, welk voorstel met algemeene stemmen, except die des heeren van Dunné, wordt aange nomen. XVI. Voor-stel van B. en JV. tot stich ting van eene niewe school voor onver mogenden. B. en W. stellen voor in het verlengde der Winterstraat aan den Vlissingschen singel eeue nieuwe school K te bouwen, daar de ruimte op de scholen B, H en I te klei» wordt, zoodat men reeds genood zaakt is geweest hot gymnastieklokaal van school B voor s. hooliokaal iu te richten. De plaatselijke schoolcommissie kan zich met het voorstel van B. en W. ver eenigen. De heer Schorer en met hem de heer Heijsevinden het voorstel te sober toe gelicht. Is er behoefte aan een nieuwe school, heeft de heer Schorer zich afge vraagd. Doch hij kan die behoefte niet constateeren, zonder dat hij is ingelicht lo. omtrent het aantal beschikbare plaat sen op de scholen 2o. omtrent het aan tal leerlingen; 3o. omtrent het aantal leer lingen uit andere gemeenten en 4o. hoe veel leerlingen reeds zijn afgewezen. Om trent de twee eerste punten is de secre taris zoo welwillend geweest hem eene opgaaf te verstrekken, doeh ook omtrent de beide andere punten wensohte hij te worden ingelicht. De Voorzitter antwoordt den heer Scho rer dat geene leerlingen uit andere ge meenten de scholen bezoeken en dat tot hiertoe nog geene afwijzingen hebben plaats gehad. Met die gegevens, die nu eerst ter kennis komen ook van de overige raads leden, repliceert de heer Schorer, is een grondig onderzoek meer dan noodzakelijk. Derhalve doet hy het voorstel de beslissing tot nader aan te houden, aan welk voor stel de Raad met algemeene stommen zijne sanctie hechtte. De agenda afgedaan zijnde doet de Voorzitter nog de mededeeling dat hij van de Imperial Gas Association Company voor een eventueelen verkoop der gasfabriek de volgende aanbieding heeft ontvangen. lo. De verkoopsom zal bedragen f 550000; 2o.de gasprijs zal zijn: voor particulie- lieren 8 cent voor verlichting en 6Va cent voor verwarming voor de gemeente 4 cent voor straatverlichting en 7 cent voor verlichting der gemeentegebouwen 3o. De duur zal zijn 35 jaren, na 'wel ken termijn de Gemeente alles weèr kan terugnemen tegen de getaxeerde verkoops- waarde. Zoo spoedig mogelijk zeide de Voorzitter, naar luid van deze aanbieding, een voor stel te dezer zake toe, waarna hij de zitting ophief. Vlissingen. In een heden namiddag onder voorzitterschap van deu heer Jhr. Mr. A. A. van Doorn van Koudekerke gehouden zitting van den gemeenteraad, werden, nadat deze eerste zitting in dit jaar op de gebruikelijke wijze door den voorzitter was geopend met eene toespraak, waarbij de beste wenschen werden geuit voor de belangen van Vlissingen en hare ingezetenen, de notulen der vorige zitting gelezen en goedgekourd, waarna mededee ling en overlegging der ingekomen stukken plaats vond. Hierop werd aan mej. J. P. Mets, op haar verzoek eervol ontslag verleend als kweekelinge bij het onderwijs in de nut tige handwerken aan school B., ingaande met 1 Februari a. s. Voor de verkiezing van een lid der Kamer van koophandel en fabrieken wer den als leden van het stembureau benoemd de heeren Kalbfleisch en Rottier, tot plaats vervangende leden de heeren Chevalier tn Kloppers. Werd besloten tot den onderbandscben verkoop aan den heer P. L. Bogaard al hier van 10 maal 20 M. gemeentegrond, gelegen aan de Kasteelstraat ad f 4,50 de Mj, alzoo voor een bedrag van f 900, en f 90 voor trottoirkosten idem aan ie heeren G. P. Feij en W. Stroo alhier van 2,25 maal 20 M. gemeen tegrond aan de Glacisstraat ad f 4,50 den M', alzoo voor een bedrag van f 472,50 en f47.25 voor trottoirkosten. Overeenkomstig het voorstel van Burg. en Weth. wordt besloten met de Gebrs. de Corte te Lokeren een nieuw contract aan te gaan voor den tijd van drie jaren tegen den prijs van fl,30 de M3 voor den onderbandscben verkoop van de in de gemeente verzameld wordende beer. Vervolgens werd besloten een overeen komst met het Rijk aantegaan in zake den bouw aan het strand bij de badplaats en wel voor den tijd van twintig jaren, tegen den prijs van f 100 in de 10 eerste jaren en f 150 voor de 10 volgende jaren Idem tot het verleenen van vergunning tot het maken van een beerput aan de sociëteit „Unitas" idem tot het verhuren van de woning met tuin aan den Zandweg aan H. J. Buurman voor deu prijs van f 110 'sjaars idein tot het verleenen van vergunning aan de Kon. Maatschappij „de Schelde" voor het wegruimen van 4 meter kaphout aan fl 'sjaars; idem tot goedkeuring der 8- wijziging van de gemeentebegrooting 1897, waarna de zitting wordt gesloten. Ned. Hcrv. Kerk. Bedankt voor Leiden door ds. N. M. de Ligt te Middelburg. Beroepen te Mensingawier ds. P. Busch Keiser te Roderwolde te Oidehove N. Westendorp Boerema eand. te Kieu- Wolda; te Uosterland op Wieringen P. R. A. v. Meurs cand. te Breda te Meteren I. A. Haag cand. te Rotter damte Wezep P. J. Couvée cand. te Leidente Tzum ds. E. J. W. Post humus Meyjes te Heinenoord te Nieuw Buinen P. J. Roscam Abbing Jr. cand. te Ginneken. Bedankt voor Noordlaren door ds. J. C. de Hoog te Delfzijl voor Does burg door dr. E. J. W. Posthumus Meijjes te Heinenoord voor Wouhrugge door ds. A. C. la Grand te Hoenderloo. Men seint ons uit Utrecht: Het was heden een indrukwekkende plechtig heid, de begrafenis van den diep betreur den ds. N. de Jonge, welke begrafenis he den plaats vond. Ruim du,zend vrienden van den overledene uit alle oorden van ons land, en onder hen een tacotig uit Brussel waren op de begraafplaats bijeen. Onder hen merkten wij op de evange listen uit laatstgenoemde stad, het gansche personeel der evangelisatie-drukkerij, vele bekeerlingen, en de meeste predikanten van hier; terwijl de heer Coblijn, Wet houder, tegenwoordig wasj namens het Col lege van regenten der gevangenissen waarin ZEerw. prediker was geweest. Te 1 uur k wam de stoet op de begraaf plaats aan. De lijkkist was letterlijk be dolven onder kransen als zoovele teekenen van liefde tot den afgestorvene. De leden van den kerkeraad droegen de baar. Bij aankomst aan de groeve zong de schare Gezang 52 12. De gedrukte liederen waren rondgedeeld en roerend klonk het over deii doodenakker: Ik geloof een eeuwig leven Mij door Jezus zelv' bereid, Ongekende hemelvreugde Storelooze zaligheid. Leven zonder ooit. te sterven. Vreugde zonder eind of paal, Zonde en dood, waar is uw prikkel Graf, waar is uw zegepraal! Daarna trad prof. J. J. P. Vaieton Jr. naar voren om als vriend van den over ledene diens rijke leven van onvermoei- den arbeid als prediker, maar bovenal als schrijver te schetsen, en daarna in een dankgebed den Heere te danken voor hetgeen Hij in N. de Jonge aan de ge meente had geschonken. Daarna sprak dr. Bronsveld namens de predikanten en den kerkeraad der ned. herv. gem. en wees de gemeeute op het groote ver lies dat zij lijdt door het heengaan van dezen broeder die haar diende als kerkeraadslid en notabelen die zich voor de predikanten had betoond een collega dien men nooit te veel predik beurten ter vervulling kon opdragen die altijd vaardig was hen in hun arbeid bij te staan. Ds. Hoek, van Brussel, sprak namens de synode der Vlaamsch Evangelische kerk in België en wees er op hoeveel de ge meente te Brussel aan ds. de Jonge ver plicht is. De heer E. Chrispeels, evangelist, diep bewogen, sprak namens allen die werkzaam zijn aan de Stads- Evangelisatie 't smart gevoel nit over 't verlies dat deze tak van inwendige zending getroffen heeft. Onder 't neerdalen van 't lijk in de groeve zongen de vrienden het 2e vers van Gezang 191: Neem dan vrij mijn stof, o aarde! Tot het stof dat gij bedekt Eens herrijs ik weer iu waarde, Door Gods almacht opgewekt. Jezus zal Zijn Woord dan staven. Hij beheerscht het stof der graven, Wie in Hem gelooft, verbeidt Leven en onsterflijkheid. Daarna dankte de oudste zoon des over ledenen, de heer Bastiaan de Jonge, alle aa wezigen voor de bewezen deelneming. Hierop verlieten allen diep geroerd deze plaatsen de tranen in veler oogen getuigden hoe groot eene plaats de over ledene gewonnen had in de harten. Geref. kerken. Zestal te Arnhem ds. H. Hoekstra te Schiedam, ds. W. Ringnalda te Haarlem, ds. D. Ringnalda te Oudshoorn, ds. B. v. Schelven te Amsterdam, ds. P. A. E. Sillevis Smitt te Rotterdam en ds. L. v. d. Valk te Seheveningen. Drietal te 's Gravenhage ds. W. K. Brouwer te Makkum, ds. P. J. Wijminga te Voorburg en ds. C. W. E. Ploos van Amstel te Zwolle. Vroeger was onjuist gemeld dat hij had aangenomen. Beroepen te Montfoort-Linschoten ds. C. Steketee te Bolnes. Zondag nam ds. L. Spoel afscheid van de kerk te Harderwijk met eene leerrede naar aanleiding van 1 Petrus 1 25. De gemeente zong hem toe de waorden uit Ps. 134 3. Biezelinge. De kerkeraad der geref. gemeente is door aankoop bij onderhand- schen verkoop eigenaar geworden van 't prachtige heerenhuis van wijlen den heer Gallis Merens, notaris te Kapelle. Ev. Luth. Kerk. Beroepen te Stadskanaal Th. Scbarten prop. te Amsterdam. Arrondissementi-lïechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens vier feiten van diefstal en landlooperij H. A. K., 24 j. schoenmaker zonder be kende woun- of verblijfplaats thans te Middelburg in hechtenis tot 1 jaar gev. straf met met mindering der doorgebrachte hechtenis en 6 d. hechtenis vier feiten van heling N. V., 55 j. wed. A. P., Goes tot 1 jaar gev. stiaf; drie feiten van diefstal E. d. J., 39 j. hvr. van P. G., barbierster Wemeldinge tot 2 ra. gev. straf mishandelingJ. V., 20 j. arbeider Hoedekenskerke tot 3 m. gev. straf, W. R. 17 j. werkman Sehore tot f5 b. s 5 d. h. en B. W., 19 j., arbeiler, Krabbendijke tot fl b. s. 1 d. h. en ilronkenschap en beleediging van ambte naren: L. S., 33 j. arbeider Heinkeuszand tot f 3 b. s. 3 d. k. en 7 d. gev. straf. Vrijgesproken C. d. D 22 j. arbeider Hoedekenskerke beklaagd van mishandeling. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft inzake J. W., landbouwer te We meldinge, veroordeeld wegens beleediging van een veldwachter, de gevangenisstraf in tien gulden boete veranderd en be vestigde het vonnis van L. V., timmerman te Vlissingen, veroordeeld wegens diefstal. Goes. Als vervolg op 't bericht om trent de inbraak bij gebroeders Pijke al hier melden wij dat de vermoedelijke da ders, P. K., uit 's Gravenpolder en zijn zoon G. K. Woensdagmiddag door de ju stitie uit Middelburg verhoord en geboeid naar Middelburg overgebracht zijn. Reeds uit ons eerste bericht kon worden opgemaakt dat er niet een maar twee in brekers zijn geweest. Immers hoe kan een persoon zonder ladder 't raampje hovende mendeuren bereiken, en hoe kan ook de dienstbode de lantaren uit de hand geslagen zijndoor iemand die op datoogenblik met den eenen eigenaar aan 't worstelen was. Een hunner is echter slechts gezien en herkend, aan zijn kleeding, taille en gang; 't drama is trouwens grootendeels in 't donker afge speeld. Reeds dadelijk bij't onderzoek Vrij dagavond verzekerde de heer Jan Pijke dat hij zijn aanrander diepe krabben in 't aangezicht moet hebben tosgebracht. Bij onderzoek bleek de politie dat P. K. erg geschonden was in 't gezicht, terwijl hij ook een doekje om den vinger droeg op welken de aangerande bij de worsteling gebeten had. P. K. was Viijdagsavonds ongeveer 9 uur thuis gekomen, had zich 't zwart van 't aangezicht gewasschen en had zich hierop bij den barbier 't gekrabde aangezicht doen scheren. Volgens gerucht hebben hy en zijn zoon de inbraak erkend over de aanleiding tot de daad verdiept men zich in gissingen. Wel weet men dat P. K. iu geldelijke moei lijkheden zit en een groot gezin heeft, dat nog staat uitgebreid te worden. Hij heeft 13 kinderen. Kruiningen. Woensdag avond had alhier op de bovenzaal van den heer P. Platteeuw, eene bijeenkomst plaats tot be spreking der feestviering bij de inhuldi ging van H. M. de Koningin. Dat de sym pathie groot was bewees de groote toe loop uit alle rangen en standen. De zaal was overvol. Nadat door den burgemees ter den heer der Weduwen, den Secretaris den heer Dominicus en den heer Prins, het doel der vergadering was uiteengezet, werd bij acclamatie besloten feest te .vieren op nader te bepalen dag. Overgaande tot het benoemen van een feestcommissie werd bij acclamatie de heer der Weduwen Burge meester tot Eere-voorzitter benoemd, tot voorzitter dhr. Prins en tot secretaris dhr J. O. H. Dominicus terwijl' aan de com missie werden toegevoegd al de overige leden van den Raad, de beide predikan ten en het onderwijzerspersoneel. Het dorp met Oostdijk werd in zes buur ten verdeeld, die ieder twee leden zullen afvaardigen bij het Bestuur, waarna ander maal eene algemeene vergadering zal gehouden worden tot vaststelling der feestelijkheden. Bij het sluiten der vergadering werd door alle aanwezigen met geestdrift staande gezongen de drie coupletten uit het Volkslied Bewaar o God enz. enz. Loterij-zwendel De gemeente-veldwachter van 's Heer Abtskerke is zoo gelukkig geweest eene knoeierij te ontdekken, die niet zonder gevolg zal blijven. Een inwoner van 's Heer Arendskerke is met de vereisehte toestemming met eene verloting van goud

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 2