&ERKN1ED WS. SCHOOLNIEUWS. RECHTSZAKEN. .IMlMilJiMWit. LANDBOUW. als bode van 50150 gld. te verhoogen. De vrees voor niet-goedkeuring der pensioneering wordt gedeeld, waarom de lieer Wesdorp in overweging geeft alleen het bodeloon tot '250 of 300 te verhoogen. De heer Sauer evenwel wil, daar pensioen levenslang duurt en het salaris als bode slechts zoolang de betrekking wordt waargenomen, de beslissing van Ged. St. afwachten, zoonoodig kan dan later het bodetraktement verhoogd wordtin. Het voorstel van B. en W. wordt met algern. stemmen aangenomen. Hu komt in behandeling een concept adres aan H. M. de Koningin, waarin overeenkomstig een vroeger raadsbesluit en op de toen ontwikkelde gronden, ver zocht wordt de traktementen van den burgemeester en den secretaris niet te verhoogen. De 1 oorzilter deelt mee, dat hij heden het kon. besluit ontvangen heeft, waarbij de verhooging wordt goedgekeurd. Hij acht dus verdere behandeling van het adres overbodig. Een paar leden ver klaren zich daartegen, maar met 8 tegen 3 st. wordt besloten van verder verzet af te zien. Door het ontslag van Koster moet een derde veldwachter benoemd worden. Daar Koster f 68 minder salaris genoot dan de andere, stelt de Voorzitter overeenkomstig het advies van den Comm. der Koningin voor het salaris van den te benoemen veldwachter evenals dat der anderen te brengen op f 468. De heer Sauet zou ie nachtwachters betrekking willen afschaffen, te meer, daar de tegenwoordige nachtwacht wel veld wachter zal worden. De heer Polderman acht een nachtwacht noodzakelijker dan een derden veldwachter. De heer Wesdorp zou de benoeming van een derden veldwachter achterwege willen laten. Toch wordt de gelijkstelling der traktementen met 10 tegen 1 stem aangenomen. Daarna wordt besloten de concessie tot privaatgebruik van een gedeelte havendam, berustende tot 1905 bij de Wed. Job Bom, voor f600 af te koopen. Deze afkoop is noodig met het oog op de vergrooting der haven. Vroeger is besloten aan een stom kind van een behoeftig ingezetene alhier extra onderwijs te verstrekken. Daartoe heeft een der onderwijzeressen gedurende een 1 week het onderwijs aan het doofstommen- instituut te Rotterdam bijgewoond. Het kind zal nu gedurende 2 jaar privaat on derwijs maeten genieten, waarvan de be looning op ruim f 100 geraamd, voor reke ning van de gemeente zal worden genomen. Een paar leden vreesden evenwel, dat ook andere ouders met eenzelfde verzoek zullen komen. Ten slotte ontwikkelt de voorzitter breedvoerig een plan tot een conversie- leening, dat B. en W. hebben goedge keurd. De gemeenteschuld bedraagt nog f 37000 ad 4 pCt., woldra te verhoogen met f 12500 voor de haven. Het voorstel is nu, f 62500 te leenen ad 3l/2 pCt. of minder, af te lossen in 25 jaar, en daar mede de oude schuld te delgen, de haven te vergrooten, de gemeente te rioleeren en een straat te vernieuwen. Dit kan volgens het plan geschieden zonderde jaarlijksche uitgaven van aflossing en rente noemens waardig te verhoogen. De heer Sauer acht veel van het voor gestelde onbereikbaar, doch de voorzitter meent, dat de raad by ernstige overden king tot een ander inzicht zal komen, Het plan wordt ter inzage der leden gelegd. Bij de laatste rondvraag stelt de heer Sauer voor d« betrekking van nachtwacht op te heffen. De voorzitter ontraadt, dit ernstig en stelt deh Raad verantwoordelijk voor de ge volgen. Ook is de benoeming van den nacht wacht tot veldwachter met het oog op zijn leeftijd nog volstrekt niet zeker. Het voorstel wordt met 6 tegen 5 stem men verworpen en daarna de vergadering gesloten. ATJEH. Toekoe Oemar is met 1000 zijner par tijgangers te Djantoi.zuidelijk van Selimoen. Overste Krull is met 2000 man daarheen getrokken. Uit de toelichting die de N. R. C. aan dit bericht toevoegt, blijkt dat Toekoe Oemar zich niet meer veilig gevoelt op de westkust, en zich langs de voetpaden die over het gebergte naar het diepste der Atjeh-vallei voeren, in verbinding gesteld heeft met Panglima Polim. Zulke wekkers verkoopt men in ons land niet Nu en dan halen de Atjehers nog wel eens de aardigheid uit Gleiing te beschie ten. Dit gebeurde o.a. weer den 30sten November. De overste Krull lag juist een uiltje te knappen,' toen een kogel in zijn oorkussen terecht kwam 1 Het ontwa ken dat daarop volgde, was natuurlijk minder aangenaam, maar de aldus gewekte bleef er toch vrij kalm onder. LOMBOK. Uit Ampenan schrijft men aan het-SW. Hbld. dat eindelijk de zoo lang ge- wenschte toestand van rust is ingetreden ook het laatste schaapje is over den dam. Retmadja heeft zich onderworpen en be vindt zich met andere hoofden te Praja. AMBOINA. Bij de ramp op Ambon zijn omgftkomen de korporaal v. d. Aa, de kanonniers Romang, Janse en Kok en de fuselier Einögg. JAVA. Wreedheden. De heer Klaring deelt in de Semarang Courant eenige schande lijke staaltjes mede van wreedheden, ge pleegd op Inlanders, door of vanwege Europeanen. Het eerste feit is gepleegd op de indigo- onderneming Kemoedo onder Klaten, Solo. „Twéé nog jeugdige karrevoerders van de dessa Doekooh, onder huurland Tjandi Séwoe wilden met hun kar, naar de dessa Goondang, via Kemoedo, gaan. Beide jon gens zaten in hun kar, toen ze de woning passeerden van één der opzichters van Kemoedo, bij name Z. Die opzichter bescriouwde misschien als majesteitsschennis, dat de beide knapen in hun kar bleven zitten, toen ze zijn huis voorbij gingen. Wantv. Z. stoof zijn huis uit, met een stek in zijn hand, waarmede hij onder het uit braken van de gemeenste scheldwoorden, de karvoerders bedreigde. De trekbeesten verschrikten en gingen op hol. De oudste der karvoerders sprong zijn kar uit, liep zijn trekbeesten achterna, om ze tot stand te brengen. Zijn jongere broeder, die ook zijn kar uitsprong, werd door v. Z, nage- loopen, achterhaald en vastgegrepen. „De knaap werd herhaaldelijk geslagen, geschopt en getrapt, en, tot 2 keeren toe, tegen der. grond gesmeten waardoor zijn boven linker arm werd gebroken. Zijn broeder, die inmid leis zijn trekbeesten weer tot stilstaan had gebracht, en terugkeerde, vond den armen jongen, bevuild en be- modderd, met gebroken linkerarm, bewuste loos op den grond liggen De lafaard, die dit feit pleegde, be weerde, dat hij het kind had nageloopen en dit gevallen was. Het tweede feit is het volgende „Een ander niet minder strafrechterlijk misdrijf vond plaats op de indigo-onderne ming Gênêng Sari. Ondervoigende mede- deeling heb ik uit den eigen mond van den Panéwoe Mangoon Hardjojo, iistrict- politie van Prambanan. De ménagère van den heer R. v. E., medeëigenaar en be heerder van Gênêng Sari, zou haar 5 kolossaal groote Ulmer doggen, tegen een de8sa-vronw, van dewa Gambringau, onder huurland Tjandi-Sèwoe, hebben opgehitst, welke vrouw voorbij het heerenbuis van den heer R. v. E. passeerde. De kwaad aardige dieren vielen de arme vrouw ge zamenlijk aan en die vrouw zou verscheurd zijn geworden, zoo zij niet ontzet was door de bedienden van den heer R. v. E. De arme vrouw, aan beide beenen, met diepe hondenbeten verwond, werd in dcerniswaar- digen toestand getransporteerd naar de Rongo politie, van dessa Képoeroon, als zijnde door een losloopenden dollen hond gebeten 111; en er werd verzocht, om die patiënte ver der op naar Batavia te doen brengen, in het instituut Pasteur. „De Panéwoe van Prambanan onderzocht die zaak persoonlijk; en nu bleek er, dat het misdrijf zich alzóó had toegedragen als hierboven is medegedeeld". Ned. Herv. Kerk. Aangenomen nazr Wierden (Ov.) door dr. P. J. Kromsigt te Scherpenisse. Tweetal te Saaksum P. J. Couveé cand. te Leiden en D. Plantinga cand. te Makkum. Beroepen te Oosterend op Texel ds. I. D. J. Idenburg te Hillegersberg te Culemborg ds,. A. Weeder te Heer Hugowaard te Woudsend ds. G. Th. Smits te Makkumte Barsingerhorn (toez.) P. R. A. v. Meurs cand. te Breda. Aangenomen naar Noordlaren door ds. J. C. de Hoog te Delfzijl. Geref. kerken. Bedankt voor 's Gravenhage door ds. H. Hoekstra te Schiedam B. De commissie voor de bewaarschool examens, bestaande uit de dames mej.W. Verdonk te Utrecht en mej. Th. A. Ren- gers te Amsterdam en de heeren. ds. H. Pierson te Zetten, voorz., G. P. Post te 's Hage, secr. en J. Snoep te Zetten, beeft besloten evenals vorige jaren het examen te Utrecht te houden in het voorjaar. Aanmeldingen moeten voor 15 Eebr. ge schieden .bij ds. H. Pierson te Zetten, randidaten moeten den leeftijd van 20 jaar bereikt hebben. Daar de commissie niet meer dan 24 oindidaten achtereenvolgens kan exami- neeren, is het niet zeker dat allen die zich aanmelden, reeds ditmaal examen kunnen doen. De examens in de nuttige en fraaie handwerken voor meisjes zullen aanvan gen 15 Eebr. a., en de commissiën zullen zitting hebben voor de nuttige te Breda, 's Gravenhage, Utrecht en Groningen en voor de fraaie te Breda, 's Gravenhage en Groningen. Voorzitters zijn te Breda H. Th. v. d. Grinten, schoolopziener aldaar voor 's Gravenhage J. C. Fabins inspecteur van het lager onderwijs te Delft te Utrecht A. J. Nijland, schoolopziener aldaar te Groningen dr. B. v. d. Meulen, school opziener te Assen. Kampen. Theol. school. Gisteren slaagden voor het candidaats-examen in de theologie de heer N. Diemer en N. G. Kerssies. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school t.e Groede mej. J. Steinz, tijdelijk in gelijke betrekking werkzaam aan de Chr. school te Sluis. Met diep leedwezen vernemen wij 't overlijden van mi-juffrouw J. J. Jonk, hoofd der Chr. Burgerschool voor Meisjes te Middelburg. De overledene heeft met ij ver en talent 'tChr. Onderwijs, eerst te Zierikzee,daarnate Middelburg, gediend en genoot de alge meen® achting. Als opvoedster toonde zij een zeldzamen tact, en paarde aan groote kennis groote bescheidenheid en zachtmoe digheid, die schoone vruchten van 't geloof in haar Heiland. Hare nagedachtenis zal bij velen in zegening zijn. Arrondissement i-Rechtbank te Middelburg Heden, V rij dag, zijn veroordeeld wegens: diefstal: A. K., 46 j., schipper, Ierseke, tot 3 m. gev. straf, en huisvredebreuk P. v. H., 38 j., werk man, Goes, tot 14 gev. straf. Vrijgesproken J. P., 37 j., schoenmaken Wilhelminadorp, beklaagd van diefbtal. De te Middelburg als verdacht van meineed gedetineerde schipper P. v. d. V. te Hansweert, is, naar men verneemt, he den uit de preventieve hechtenis ont slagen. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft van den door de rechtbank te Middelburg wegens oplichting en poging tot oplichting tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf veroordeelden klerk (Engelschman) H. met vrijspraak van een gedeelte der aanklaeiit de hem opgelegde straf tot zes maanden verminderd. UITTREKSEL van bet rapport der Najaars-Stierenkeuring van 1897, gehouden in Zeeland. In October van het vorige jaar publi ceerden op ons verzoek de meeste Dag en Weekbladen, die in deze provincie ver schijnen, het reglement op het houden van Stierenkeuringen met rijks-subsidie voor ons geweest. Aan dit reglement ging vooraf een woord tot opwekking om met een groot aantal stieren aan de keuringen, die in November daaraanvolgende gehouden zou den worden, deel te nemen, er op wij zende, dat, nu de regeering de verbetering der veefokkerij ging steunen, van de zijde der veefokkers eene groote belangstelling verwacht mocht worden. Kunnen wij niet van alle keuringskringen getuigen, dat aan deze opwekking voldoende gevolg werd gegeven, toch hebben wij reden over de deelname tevreden te zijn, te meer daar het eerst laat in h et najaar bekend werd, dat deze keurin gen nog plaats zouden hebben. Door vele stierenhouders waren de 2-jarige stieren, die voor deze keuring gevraagd werden, reeds gevet en verkocht, op andere plaatsen konden zij tengevolge van het heerschen van mond- en klauwzeer of door zelf aangetast te zijn niet op de kenringen verschijnen. Uit het zoo juist verschenen rapport dier stierenkeuringen dat aan de leden van de Afdeeling Zeeland van het Nederlandsche Rundvee-Stamboek gratis toegezonden wordt, laten wij hier dat deel volgen, wat bij zonder uwen lezerskring betreft en zal u ons verplichten uwe medewerking om dit een plaats in uw geacht blad te geven, weder te mogen ondervinden. Uit de dubbeltallen die door de leden van de kringen Zuid- en'Noord-Beveland en Walcheren waren aanbevolen, werden door het Afd. bestuur resp. tot keurmeesters benoemdvoor Zuid-Beveland de hh. C. Zuidweg, J. de Geus en J. J. Molvoor Noord-Beveland de hh. A. N. van Langeraad, J. van Putte en Js. de Looffvoor Wal cheren de hh. G. Born, P. Maas Wz. en S. Louwerse. Deze benoeming is geschied voor den tijd van drie jaren, dus voor de keuringen in 1897, 1898, 1899. Ingevolge het bepaalde bij art. 6 van het reglement op de stierenkeuringen met ondersteuning van Rijkswege, werd door Z.Ex. den Minister van Binnenlandsche Zaken als lid der keuringscommissie be noemd de heer E. L. van Merveonée, Pro vinciale Veearts te Middelburg en door het bestuur der Afd. Zeeland, de Inspecteur van het Ned. Rundveestamboek de heer L. H. Segers te Roozendaalals secretaris werd aan de keuringscommissie toegevoegd de heer E. van den Bosch te Goes, welke drie heeren thans de vaste commissie voor de stierenkeuringen uitmaken. In de verschillende kringen hadden de keuringen op de na te noemen data en gemeenten plaats, t. w.kring Zuid- Beveland, Goes Dinsdag 2 Nov., 's Heeren- hoek Vrijdag 5 Nov., Krniningen Woensdag 10 Nov. Kring Noord-Beveland Cortgene Donderdag 4 Nov. Kring Walcheren, Middelbnrg Zaterdag 13 Nov., Oostkapelle Zaterdag 13 Nov. Van de op die keuringen aangeboden stieren werden voor onder houdsbijdragen aangewezen in den KRING ZUID-BEVELAND. A. keuring te Goes. Aangevoerd 5 stieren. Onderhoudsbijdrage van f45.Joris van M. de Bokx te Goes. Id. f30.Max van S. J. Klompe te Wolfertsdijk. En f 15.Herman van Wed. Noteboom Wolfertsdijk. B. Keuring te 's Heerenhoek. Aangevoerd 2 stieren. Onderhoudsbij drage van f 45.Castor van M. Boogerd te 's Heer Arendskerke. ld. f 30.Wil- lem van G. de Jager te Wolfertsdijk. C. Keuring te Krniningen. Aangevoerd 3 Stieren. Onderhoudsbij drage van f 45.Gualtherus van Jan Blok Jzoon Junior te Rilland. Id. f45. Paul Kruger van J. J. Mol te Waarde, ld. f 30.liismarck van J. G. van Nieu- wenhuijze te Schore. Ia Goes waren de inzendingen niet zoo bevredigend als in het voorjaar en waren enkele dieren nog onder de naweeën van mond- en klauwzeer, waardoor zij in conditie zeer geleden hadden te Kruinin- gen waren de Stieren zeer goed, en ook thans stelde de heer E. van Hotegem zeer welwillend zijn huis en erf weder ter tdis- positie der commissie. Te 's Heerenhoek was geen enkele Stier uit deze of de achterliggendegemeenten aanwezig en wordt het de vraag of deze plaats wel goed ge kozen is? Als centrum is zij dit zeker wel, doch van een brandpunt van belang stelling is zij nog ver verwijderd. Ook nu was een behoorlijk afgezette ruimte door de goede zorgen van den Heer Burgemeester Timans ter onzer beschikking gesteld. KRINC NOORD-BEVELAND. Keuring te Cortgene. Aangevoerd 2 Stieren. Onderhoudsbij drage van f45.Jacobus I van Johs. Verhulst te Kamperland. Id. f30.Wil lem I van J. J. Snijders te Wissenkerke. IJ. f 15.Frederik van G. H. Leendertse Gz. te Kamperland. Noord-Beveland, het kleinste der Krin gen, toonde ook nu weder, dat men daar werkelijk goede Stieren weet op prijs te stellen. KRING WALCHEREN. A. Keuring te Middelburg. Aangevoerd 4 Stieren. Onderhoudsbijdra ge van f45. Jan van W. H. de Bruijn van Melis- en Mariekerke te Koudekerks, ld. f 30. Naerebout va» Jacs. Franse te Kleverskerke. ld. f 15. Cesar van Corns. Kasse te Kleverskerke. B. Keuring te Oostkapelle. Aangevo rd 5 Stieren. Onderhoudsbij drage van f 45. Kees van S. L mwerse te Oostkapelle. ld. f 30. Sam van S. Maljaars id. Id. f30. Jan van P. Besuijen te Seroos- kerke. ld. f 15. Hans van J. de Buck id. Id. f 15. Keizer van Jac. Simons id. De kring Walcheren toonde vooruit gang in de qualiteit en vooral ook een zeer bevredigende quantiteit van aange voerde Stieren, terwijl het besluit om eene der KeurirgeD te Oostkapelle te houden naar het schijnt, uitmuntend heeft gewerkt. Een toeschouwerschaar van minstens 60 personen zou het der commissie echter wel wat al te bezwarend gemaakt hebben, wanneer niet de heer Arend de Kam be reidwillig zijn erf ter barer beschikking had gesteld, waarvoor hem een warm woord van dank toekomt. Daar in Februari de keuringen voor 1898 zullen worden bekend gemaakt, wen- schen wy er hier op te wijzen, dat de onderbouds-bijdragen, die daarbij zullen worden uitgeloofd, aanzienlijk hoogei zullen zijn dan die van de voorjaars-keuringen in 1897. De Provinciale Staten stelden ter onzer beschikking eene som van f900 voor slieren, die ouder zijn dan achtmaan den, doch nog niet in het bezit van 2 breede tanden zoodat hieruit kunnen ver strekt worden: 15 aanhoudings bij dragen van minstens f30 15 ii n ii "20 15 -10 Uit de rijkssubsidie worden eveneens aanhoudings-bijdragen beschikbaar gesteld en wel voor stieren met minstens 2 breede tanden, en kunnen daaruit bestreden worden: 15 aanhoudings-bijdragen van minstens f45 15 - 30 15 n n 15 en kan dit zeker eene aansporing zijn om een groote aanbieding van stieren fe ver wachten. Tevens zij hierop gewezen, dat de stieren die op de najaars-keuring in 1897 eene bijdrage verwierven, ook aan deze keuring mogen deelnemen, en is het te hopen dat vele stierenhouders daartoe beslaiten, want toch eerst wanneer een stier afstammelingen van twee jaar en ouder heeft, valt met meerdere zekerheid te constateeren, welke waarde hij heeft als overbrengervan zijne goede eigenschappen, en zou het jammer zijn, wanneer zijns goede overerving eerst later mocht blijken, wanneer het dier reeds ter slachtbank gevoerd was. De onderhouds bijdrage, die een stier van hoogeren leeftijd kan behalen, stelt den eigenaar ruimschoots in staat de meer dere kosten te bestrijden, die het aanhouden van zoo'n dier vergt. De Sec. der Afd. Zeeland, W. KAKEBEEKE. Goes. Van jl. Zondag opMaandag heeft al hier bij een ingezetene gelogeerd een der Bel gen, voor wien reeds door den burgemees ter van Hoedekenskerke gewaarschuwd is geworden; hij schijnt verkeering te hebben met eene dochter dier menschen. Dinsdag is hij echter op last van onzen C. v. p. te Middelburg gearresteerd en over de grenzen des Rijks verwijderd. Men zij op zijn hoede met die familie geen relatiën aan te knoopen. Tegen een slaapsteehouder alhier is ge verbaliseerd wegens het niet vermelden der namen, enz. in zijn register van per sonen daar gelogeerd. Goes. Gisteravond te 8 ure trad in het gebouw „Samuel" D«. Popta van Pa- pendrecht op voor de Chr. Werklieden Vereeniging der Ned. Herv. Kerk. Nadat de voorzitter, dhr. J. Plazier, de vergade ring met gebed had geopend, kreeg Ds. Popta het woord over zijn aangekondigd onderwerp „Sociale Lichtzinnigheid." Spreker erkende met de pessimisten, dat er vele misstanden zijn in de maatschappij, doch waarschuwde zich bij hen aan te sluiten. Zyt optimist; beziet de we. aid niet van hare zwartste zijde; herstel is immers mogelijk. Is aan Godes zegen niet 't al gelegen Dej eerste oorzaak van ons behoud ligt in God. Als die onze zelfzucht heeft gtdood, is redding mogelijk. bpreker noemde 3 middelen van herstel, door velen aangeprezen als onfeilbaar, doch die toch ydel zullen blijken. Men meent nl.le dat de misstanden moeten worden weggenomen door anderen2e. door de wetten 3e door den Staat. Op welsprekende wijze werd achtereen volgens aangetoond, hoe wij het noch van anderen verwachten moeten, die genoeg met zichzelven te doen hebben en in toe passing brengen ,,'t hemd is nader dan de rok" noch van de wettenwaarvan men zich koeien belooft met gouden horens, welke nooit geboren zijn of geboren zullen worden noch van den Staatdie wel ge neraliseert, maar niet alles kan doen. Geen wetten van den Staat kunnen ons behou den. Da Costa zong er terecht van „Geen grondwet enz." De verbetering moet in de eerste plaats van ons zelf uitgaan. Wel kan de Staat meehelpen. Uit zijne rijke ervaring haalde spreker vele voorbeelden aan van de lichtzinnig heid waarmede velen, ook onder de werk lieden, hunne zuur verdiende penningen besteden. Over sparen wordt nooit gedacht. Koopen, 't kost maar een dubbeltje, ook al heeft men 't niet direct noodig, het spreekwoord vergetende „een stuiver ge spaard is een stuiver gewonnen." Koopen 3 en meer borrels per dag, waarvoor o, zooveel nuttigs kon worden aangeschaft. Onder ernst en scherts wist ds. Popta de aandacht van zijn gehoor tot deneince toe te boeien, nnttige practische wenken gevende voor huisvaders en huismoeders, voor jongelingen en jongedochters. Jammer dat van de huismoeders en jongedochters er zoo weinige waren I Worde het woord van den Voorzitter vervuld, dat het gesprokene velen tot zegen zij en smake de Werkl. Vereeniging weer eens spoedig het genot zoo'n Spreker voor zich te zien optreden. Vlissingen. De politieagent T. had Donderdagavond een goede vangst. Na het afgaan der fabriek de Schelde bemerkte bij dat iemand over den muur der fabriek wilde klimmen. Argwaan hebbende, liet hij den man, zekere K., en bankwerker van beroep, begaan, doch rekende hem in toen hij vasten grond onder devoeteu voelde. De politieagent had goed gezien. De overklimmer had eenige stukken koper bij zich en werd dan ook voorloopig in arrest genomen. H. moet te Middelburg woon achtig zijn. Het gerucht liep heden morgen in de stad dat H. medehelpers in dezen diefstal moet hebban. Middelburg. Woensdagavond verga derde onder voorzitterschap van dem heer Snijders de provinciale afdeeling „Zeeland" van den Anti-Dienstvervangingsbond. De voorzitter deelde mede dat verscheidene nieuwe leden van allerlei stand en poli tieke richting waren toegetreden. De af deeling telt thans 103 leden en 3 begun stigers. Vervolgens werd een huishoudelijk re glement vastgesteld voor de afdeeling en een definitief bestuur gekozen, 't welk nu voortaan bestaat uit de heeren Herman Snijders, dr. v. d. Stadt, Jacq. Frank, M. Fokker en A. J. M. Goote. Rilland. Donderdag vierde onder vele blijken van belangstelling zoowel van binnen als van buiten de gemeente de heer J. P. J. Verplanke den dag waarop hij voor 25 jaar als gemeente-veldwachter in functie trad. Door de leden van den ge meenteraad werd den jubilaris des morgens een bezoek gebracht die hem een cadeau in geld verschaften terwijl hij ook nog van verschillende inwoners cadeaux ontving. Waarde. In de jongste vergadering van het Burgerlijk Armbestuur ,werd tot voorzitter van dat bestuur benoemd de heer J. J. Mol. Uit Scherpenisse meldt men aan de Midd. Crt. dat 't verhaal van een meisje aldaar als zou zy te den Haag dienende dreigbrieven hebben ontvangen van een onbekende, door die meid is ver zonnen geworden. Dat hebben wij ook gedachtdaarom legden wij dan ook 't bericht, gelijktijdig ons en anderen bladen gezonden, eenvoudig ter zijde. Nu 't bericht ook in Hollandsche bladen werd overgenomen, maken ook wij gaarne van het tegenbericht melding. Zierikzee. De traktementen van den burgemeester en den secretaris dezer ge meente zijn door Gedeput. Staten vastge steld op f 2000 voor ieder. Naar het huis van bewaring te Zie rikzee zijn op last van den officier van justitie overgebracht '2 personen, die on langs te Oud-Vosmeer een wagen met paard stalen en daarmee naar Antwerpen reden. Genoemde personen, oude bekenden der justitie, zijn door de Belgische justitie aan de onze overgeleverd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 2