„DE ZEEUW" BIJVOEGSEL RECHTSZAKEN. KERKNIEUWS. GEMENGDE BERICHTEN. Tan van Zaterdag 11 December 1897. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vronwepolder ds. J. D. J. Idenburg te Hillegersberg te Arkel dhr. A. H. Scholte cand. te Oostburg te Oost- en West Souburg ds. A. Timmerman te Terneuzen. Aangenomen naar Nieawvliet door dhr. H. van Essen cand. te Zierikzee. Bedankt voor Sirjansland en voor Schoonoord (toez.) door dhr. H. van Essen cand. te Zierikzee; voor Kats, Schore, Ritthem en Grijpskerke door dhr. H. J. F. Keers cand. te Hazerwoude. Beroepen te Rozenburg ds. F. W. C. L. Schnlte te Cothente Muntendam H. H. Ynsonides cand. te Stedum te Bnrum ds. J. Hoekstra te Heterente Bellens ds. K. J. Mulder te Loppersum te Kulemborg ds. Th. H. Ph. v. Papen- jrecht cand. te Dordrechtte Oldehove H. Buiskool cand. te Beertate Goën- garijp ds. J. Riemens Lz. te Hurwenen te Gelselaar en te Ytens (toez.) dhr. D. V. Loukhuysen cand. te Heteren te Zandeweer J. J. Talens cand. te Gronin gen te Cocksdorp (Texel) ds. J. Pot te Oosterbierum. Aangenomen naar Durgerdam door dhr. H. J. F. Keers cand. te Hazerswoude naar Mijnsheerenland door G. B. Hospers cand. te Yriezenveen. Bedankt voor Moercapelle, Wierden, Daarle en voor Odijk door G. B. Hospers cand. te Vriezenveen voor Visvliet en Pieter zijl door J. J. Talens cand. te Groningen; voor Maurik [door ds. J. J. Kuyper te Otterloovoor Doesburg door dr. G. P. Krnyff te Maassluisvoor Lon- gerhouw door ds. F. T. Salverda te Lollum voor Cillaarshoek door G. A. Slagmolen cand. te Schiedam. De heer ds. A. Steehouwer te Poerworedjo (Java), vroeger te Colijnsplaat, faat wegens ziekte met 2 jaar verlof naar federland. Geref. Kerken. Bedankt voor Giessendam A door ds. G. Goris te Vroomshoop. -Do classis Amsterdam heeft den heer J. Gispen préparatoir onderzocht en met algemeeue stemmen beroepbaar verklaard. SCHOOLNXEUWS. Geslaagd te Utrecht voor het uanvangs- «xamen voor de rechten (art. 86 wet Hooger Onderw.) de heer J. J. r.d. Dries. Tot onderwijzeres aan de openbare school te Vrouwepolder is benoemd mej. A. M. Erkeltns te 's Gravenhage. M. C. Blijkens bij den Raad van State, af- deeling voor de geschillen van bestuur in gekomen kon. besluit is op f 108,33 bepaald het bedrag der rijksbijdrage, over 1896 toekomende aan het bestuurder „Vereeni- ging tot bevordering van christelijk school onderwijs" te Goes, voor hare school aan de Wijngaardstraat aldaar, en zulks omdat de bedoelde school slechts over de maand Januari aan de vereischten der wet vol deed, daar de vereeniging, onder wier be stuur zij staat, slechts gedurende dat tijd vak rechtspersoonlijkheid bezat. Arrondissement i-Rechtbank te Middelburg He^en, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens mishandeling: J.W., 19 j.schippersknecht Oostdijk en G. d. B., 26 j. boerenknecht St. Marguerite (België), beiden tot 4 m., M. W., 20 j. arbeider Kruiningen lot 2 m., P. L. E., 20 j, bakkersknecht Krui ningen tot 6 w. en P. W., 17 j. arbeider Krabbendijke tot 7 d. gev. straf; dronkenschap en beleediging van een amb tenaar: J. B. 36 j. arbeider Baarland tot f3 b. 8. 3 d. h. en 7 d. gev. straf strooperij door twee vereenigde personen J. W. B 17 j. matroos a. b.H. M. wacht schip te Nieuwediep en L. C. A., 12 j. zonder b troep Heinkenszand ieder tot f 1 b. s. 1 d. h. beleediging van de Koningin-Regentes P. M., 30 j.,Ter Neuzen, tot 6 m. gev. str.en diefstalH. K. B., 32 j., en J. P. v. D., 41 jwerklieden Vlissingen, de le tot 4 m, en de 2e tot 2 m. gev. straf, en M. H. 62 j.. vrachtrijder Westkapelle totf3 b. s. 3 d. h. In zake J. S., oud 28 jaar, werkman te Domburg, appellant van een vonnis van het kantongerecht te Middelburg, waarbij hij ter zake van openbare dronkenschap lV tiende herhaling is veroordeeld tot 14 hechtenis en opzending naar eene rijks werkinrichting voor den tijd van 6 maan den, is het vonnis des eersten rechters en aldaar ongeveer vijf rijksdaalders heb ben weggenomen na verschillende sloten te hebben verbroken. De griffier leest de acte van beschuldi ging voor en op verzoek van den Officier van Justitie een vonnis van 1893, waarbij de eerste beklaagde wegens diefstal tot gevangenisstraf is vereorieeli. De beklaagden worden verhoord waarbij de eerste zijne schuld halsstarrig blijft ont kennen, de tweede gedeeltelijk bekent. Eerste getuige J. Go edegebure, arbeider, Geeft een verslag van hetgeen gebeurd is met aanduiding van de plaats en consta teering van den diefstal en verbreking der sloten. Tweede getuige M. Goedegebuure, ar beider. Legt eene getuigenis af gelijk luidend aan de vorige. Derde getuige M. van Dammelandbouwer, verklaart op 18 Oct. 1897 op het land zijnde, heide beklaagden te hebben zien komen uit de richting van de woning van Goedegebuure en verder hoe zij bij die gelegenheid zich gedroegen. Vierde getuige vrouw van Loon, ver klaart dat de eerste beklaagde bij haar is gekomen om aardappelen te koopen, doch niet gekocht heeft. De vijf volgende getuigen Timans, bur gemeester, Timmerman en van de Piassehe, gemeenteveldwachters, Pover en Drever, brigadiers der Rijksveldwacht leggen hierop de noodige verklaringen af van hetgeen zij van de zaak weten, waaruit big kt dat de eerste beklaagde eerst bekend heeft, welke bekentenis echter een resultaat is, volgens beklaagde, van de dreigementen der politie en van eene toezegging van deze dat hij bij bekentenis uit de preventieve hechtenis zou ontslagen worden. De beklaagden daarop nader gehoord blijven bij hun eenmaal gegeven ver klaringen volharden. De Officier van Justitie neemt hierop zijn requisitoir, hondt de beschuldiging vol en eischt voor den len beklaagde eene gevange nisstraf vaneen jaar, voor den 2en beklaagde van drie maanden. De heeren mrs. C. de Witt Hamer en A. A. de Veer treden respectievelijk voor den len en 2en beklaagde op. De eerste trachtte de beschuldiging te ontzenuwen en vroeg vrijspraak met on middellijke invrijheidstelling. De tweede beveelt zijn cliënt in de cle mentie der rechtbank aan. De officier repliceert en blijft zijn stand punt handhaven. Van uit de raadkamer teruggekeerd verkondigt de voorzitter dat de Rechtbank beslist heeft den eersten beklaagde niet in vrijheid te stellen en do uitspraak be paald heeft op heden over 8 dagen. Met genoegen plaatsen wij 't vol gende bericht uit Zierikzee Nadat men in vorige vergaderingen de organisatie der kieswet en den propaganda- arbeid in het district besproken had, ver gaderde „Nederland en Oranje" te Zierik zee op 9 Deo. om een begin te maken met de uiteenzetting onzer beginselen aan de band van het Program. De heer D. Mnlder, voorz., leidde de bespreking in over Art. 1, waarna eene drukke en ge animeerde discussie volgde. De kiesv. hoopt elke maand eene dergelijke ver gadering te beleggen. Mannen als kameniers. Men heeft allang als een der eigenaardigheden onzer eeuw opgemerkt, dat de vrouwen de man nen verdringen uit alle mogelijke betrek kingen. Het is daarom een ware verkwik king ook eindelijk van een geval te hoo- ren, waarbij een man een vrouw in haar betrekking vervangt. Als er een beroep was, dat gerekend moest wordrn tot de echt-vrouwelijke, dan was het zeker dat van kamermeisje. Maar bij dames van New-York is niets onmogelijk. Een dame aldaar schrijft aan een harer vriendinnen „Ik heb mijn kamenier haar ontslag gege ven en een kamerdienaar genomen. En ik moet zeggen, dat ik nog nooit in mijn leven heter bediend ben. Mijn kleeren wor den voorzichtiger dan ooit behandeld, mijn laarsjes en schoenen en pantoffels zien er steeds uit als nieuw. Op reis is mijn ka merdienaar onovertreffelijk. Niets vergeet hij en inpakken kan hij. Mijne zuster zon lachen als zij Jean mijn koffer zag uitpak ken en mijn japons gereed leggen, vooreen diner, vooreen rijtoer, enz.... En waarom ook niet, als er dames-kleermakers zijn en modemakers, zie ik niet in, waarom wij ook niet een man als kamenier zouden nemen. Mijn Jean kan een hoed garneeren en een japon verstellen beter dan het beste kamer meisje, dat ik gehad heb." gemeentewege moeiten worden opgeslagen De gemeente is thans tusschenbeiden komen en er in geslaagd, aan 109 dezer totaal verarmde families woningen te ver schaffen. De overige 159 zwerven zonder middel van bestaan rond. Levenstaaiheid van een kat. Den31en October j.l. verzond een koopmun te Parijs een groote kist met glaswerk naar Algiers, waar zij den 15en November aankwam en uitgepakt werd. Tot groote verbazing der aanwezigen wipte, toen het deksel opge- lioht werd, een groote kat uit de kist, die er op een onbegrijpelijke manier bij het inpakken ingeraakt was en bijgevolg 16 dagen zonder eenig voedsel in de nauwe ruimte had doorgebracht. De kat is 15 jaar oud. en haar Parijsche eigenaar ver zocht, haar zoo spoedig mogelijk terug te zenden. Hij verklaarde zich bereid, de door het dier onderweg aangerichte schade poes had drie kristallen schalen gebro ken te zullen vergoeden. Op weg naar Klondyke. Het is be kend, dat de winter in Alaska vroeg invalt en door deze omstandigheid zijn vele goud zoekers op weg naar de Yukon-vallei ge dwongen, in de bergpassen, of waar zij zich ook bevonden, te kampeeren omdat sneeuw en ijs hun beletten varder te gaan Zekere George Pope, die in den Chilcoot- pas bleef steken, schreef aan zijn te Chi cago achtergelaten betrekkingeu onder dag- teekening van 28 October het laatste nieuws, dat men van de Klondyke-reizigers vernam. Een hevige sneeuwstorm woedde dien dag in den bergpas, waar volgens de door mr. Poppe vernomen berichten in de laatste weken meer dan twintig mannen waren bezweken. Hij had do juistheid dezer op gave niet kunnen constateeren, doch dat het met de reizigers over 't algemeen el lendig gesteld was, kon hij uit eigen erva ring verzekeren. In alle kampementen heerschte de groot ste moedeloosheid, een gevolg van de tallooze gevaren der eindelooze reis. De weg door het gebergte werd door hen beschouwd als een middel tot zelfmoord. 85 jaar gehuwd. Uit Lac Quiparle in den staat Minnesota wordt gemeldEen nog tamelijk kras echtpaar, dat samen de kleinigheid van 217 jaren telt, zal eerst daags de 85-jarige bruiloft vieren. De oud jes verkeeren nu in eenige verlegenheid, hoe zij dit zeldzame jubileum zullen noe men. Het merkwaardige paar, dat denzelf den naam draagt als de Engelsche rijks kanselier, is in het jaar 1812 gehuwd en leefde sedert in de meest volkomen har monie. De man is op 't oogenblik 105 jaar oud, terwijL zijn betere helft hem zeven jaar voor is. Beide oudjes verheugen zich nog in de beste gezondheid en gaven on geveer vijf jaar geleden blijk van hun krasheid, door samen een wandeling van vijftien Engelsohe mijlen (24 K.M.) te ondernemen. Zij waren bij hun thuiskomst wel moe, maar volstrekt niet uitgeput. Te Charleroi werd een meisje van zeventien jaar, dat zich met een naaiwerk bezig hield, door haar zestienjarigen broer geplaagd. Het kwam tusschen hen tot een stoeipartij, waarbij het meisje haar broer bij ongeluk hevig met een schaar in de horst stiet. De wonde was doodelijk, en de jongeling stierf weinige oogenblikken daarna. Het meisje is waanzinnig van droefheid; men vreest voor haar leven. Onder de Kalmukken in Rusland is groote hongersnood. Reeds sinds den win ter van 189596, die groote verwoestin gen onder hun veestapel aanrichtte, zijn zij aan 't achteruitgaan. Veel schuld aan hun trenrigen toestand draagt het belas tingstelsel in het steppesgebied. De Kal mukken worden nl. niet naar de grootte hunner bezitting belast, maar ieder onder hen, rijk of arm, betaalt zes roebel jaar lijks. De gouverneur van Astrakan, die curator is over deze steppenbewoners, wendt alle middelen aan, om door een beroep op de openbare liefdadigheid den nood telenigen. De Kozakken in het Amnr-gebied, die zoo vreeselijk geteisterd zijn door over stroomingen, hebben uit eigen mir.delen van den Czaar een ondersteuning ontvangen van 12000 roebel. GRIJPSKERKE. BevallenA. J. Hujjsman geb. Lamport d. Overleden: P. Andriesse vrouw van J. Blok 67 j. Gr. Geljon man ran K. Chris- tiaanse 80 j. Leestafel De Kleine Heidenbode sterdam W. Kiscbner. Ook deze is een oude kennis, vestigden wij in ons vorig no. zie Zendingsrubriek op deze uitgave aandacht. Wij bevelen baar zeer aan Vrijgesproken: A. R., 60 j., werkman, V issingen, beklaagd van diefstal. «Iddel*»org. Voor de Arr. Rechtb. werd beden behandeld de zaak contra F. C. A. j °io ]aar' koopman an 2o. P. M., oud Jaren zonder beroep, beiden te 's Heerenhoek, thans gedetineerd te Middelb. q a f6"-! Mi te V9rantwoorden dat zij den 18 Oct. 1897 te '8 Heer Arendskerke te amen en in vereeniging in de woning van J. Goedegebure hebben ingebroken In afwachting van de voltooiing van den Trans-Siberisehen spoorweg (van Pe tersburg naar Wladiwostok) worden in Amerika reeds reizen om de wereld tegen verminderde prijzen aangekondigd. De duur van zoo'n reis is vastgesteld op 33 dagen: 7 dagen van New'York naar Bremen IVj dag van Bremen naar Petersburg; 10 da gen van Petersburg naar Wladiwostok 10 dagen van Wladiwostok naar San Fran cisco en 4Vs dag van San Francisco naar New-York. De kosten van de reis zullen in 'tgeheel 500 dollars bedragen 282 dol lars voor 't vervoer en 218 voor hotels ea andere uitgaven. Te Florence hebben in de afgeleopen maand 268 gezinnen hun woningen voor huurschuld moeten ontruimen. Door geld gebrek waren zij bniten staat, elders onder dak te komen, zoodat hun inboedels van tfUrttifittLlJtU Si'ANJU- Van 9 tot 10 December. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. van Breda jm. 25 j. en C. van Proogen jd. 27 j - G. Dijkstra jm. 25 j. en A. H. de Haas jd. 22 j. A. J. van de Poel jm. 20 j. en N. Flissebalje jd. 21 j. C. van der Weel jm. 27 j. en E. de Ruijter jd. 25 j. Gehuwd: L. van Halen jm. 33 j. en J. J. van Sparrentak jd. 30 j. BevallenM. de Jonge geb. van de Kreeke z. C. J. Geers geb. Legemaate z. V. de Kok geb. van de Walle d. OverledenM. Coumou 2 mnd. d. W. Viergever 13 j. d. C. Louwerse 8 md. z. G Will ongeh. d. 57 j. G. F. Happée 22 mnd. d. J. F. L. Abresch man van A. E. Coster 83 j. Levenloos aangegeven een zoon van J. Klaver en T. Beekman. GOES. Gehuwd9, Jacobus Jobse 24 j jm. te Middelburg en Adrians Cornelia Mansbergen 23 j. jd. te Goes. Abraham Bil 27 j. jm. en Aartje Goetgeluk 26 j. jd. Geboren9, Elisabeth Jozina d. v. Johan nes Kloosterman en Cornelia Sprujjt. Overleden: 9, Jannetje Jacoba 20 mnd. d. v. Janus de Kubber en Tannetje de Noojjer. 10, Cornelia 2 jaar d. vanCornelis Leendert Hoogerheide enCatharina Rejack. Overdo maand Navember 1897. SEROOSKERKE. Geboren 1, Leuntje d. v. D. Kodde en M. C. Dingemanse. Overleden: 10, Willem z. v. H. Huibregtsè en W. Wisse. Am- reeds de de tot wekking van Zendingsij ver bij onze kinde ren. De prijs van dit maandblad is slechts 40 cent per jaar. De uitgever wil de jeugd aan 't werk zetten tot het zoeken van inteekenaars. Wie 15 nieuwe lezers kan opgeven, ont vangt een boek in prachtbandmaar ook voor kleiner getal worden mooie boekwer ken beschikbaar gesteld. Wie nog niet in het bezit is van dat prachtige Zendings- boek Verre landen en vreemde volken, kan dit ontvangen, wanneer hij minstens 10 nieuwe inteekenaren opgeeft en daarbij aanteekent dit boek te wenschen; anders wordt een ander boek toegezonden. Daarom, kinderen 1 aan het werk met de kleine Heidenbode. Zij is onze belang stelling dubbel waardig. Lepsius, Armenië en Europa. Een schriftelijke aanklacht. Rot terdam, D. A. Daamen. Een schriftelijke aanklacht, betitelt de schrijver zijn boek. Het mocht wel een schrikkelijke aanklacht heeten. „De waar heid omtrent Armenië moet eindelijk aan 'tlicht komen", zoo begint zijn getrouw verhaal. Het geeft de feiten zooals zij in al hun gruwelijkheid zijn voorgevallen, verder „droge getallen" die spreken tot de harten; beschrij vingen van de bloedbaden uit den mond van ooggetuigen opgeteekenden aan 't eind een Statistiek, eene doodenlijst, met enkele manifesten als bijlage. Wij hopen dat velen het zullen lezen, ter lezing geven en bespreken, en ernstig overwegen wat de moord op deze Chris tenbevolking aan de Enropeesche Chris tenheid, aan ieder onzer persoonlijk te zeg gen heeft, Het is een groot hoek van 300 bladzij den en dat toch slechts f 1.50 kost. John Watson. Lessen over de Wonderen en Gelijkenissen van onzen Heere Jezus, door dr. E. Barger. Rotterdam, D. A. Daamen. Dit is no. 5 van de Bibliotheek voor Zondagsschoolonder wijs. Het is in 53 lessen verdeeld, de onderwijzeres) kan er derhalve een jaar over doen. Wie de „lessen" slaafs volgen wil, en dat zou hier werkelijk geen kwaad kannen, die zal er heel wat langer over doen. De inhoud is dit dan ook dubbel waardig. Maar ook de methode is zoo goed. De socratische, heuristische methode die moest meer op Zondagsscholen worden toegepast. Velen durven haar niet aan, wijl zij zoo lang ophoudt. Laat Watson hnn dan den weg wijzen. Hij plaatst u op eenmaal midden in nw onderwerp. Het kapittel. De Hoofdgedachte. De wenken voor den onderwijzer. De aanteekeningen op den tekst. Schets van de les. Men be- proeve en zie dat een dergelijke behan deling der stof de „leerzaamste" is voor onderwijzer en leerlingen bei. De uitgever zorgde weer voor een fraaien, hanaigen, slappen band. VSBJfcJSESfEaSïff Q, Het verslag der vergadering der Bruinisser Visscherij vereen, geeft aanleiding tot eene kleine rectificatie. Bij den jongsten storm is naar de voorsteller zegt gebleken dat er bij den huidigen toestand gevaar be staat. (Feitelijk is gebleken dat er totaal geen gevaar bestaat). De overkapping op den steiger te Zijpe is niet voor de mosselkweekerij maar in bet belang van den mosselhandel. Het voor stel tot aanvrage van een reddingsboot is aangenomen, niet aangebonden tot een volgende vergadering. wed. Dominicus 11 uur 50 canada's, 2!» olmen en 5 esschen. Donderdag 16 Dec. Middelburg, 1 uur in de Vergenoeging door not. Tak lo. 32 A. bouwl. 2o. 3 H. 59 A. 60 cA. bouw- en weiland en sprink in Biggekerke. 3o. 2,0440 H. weiland en sprink. 4o. 1,5040 H- weiland bjj Seisweg. 5o. 2,4842 H. in N. en St. Joosland. Vrjjdag 17 Dec. Domburg, bjj" Schuttershof half 2 24 olmen en 4 linden. Middelburg, door not. Tak 10 uur aan de houtzagerij Alberts nieuwe houtwaren en afbraak Oostkapelle, 10 uur bij Rooze en «rijpskerke 1 uur bjj wed. Poppe door not. de Vos houtwaren. Klsse, 2 uur bij de Blaeij door not. Pilaar voor wed. v. Liere 1 hoefje aan den nieuwen grindweg 3570 cA. Kapelle, 6 uur bij Hanson door not. Liebert 5 wilgen, 1 olm, 12 canada's, in den boomgaard bij L. de Vos; 15 canada's bij J. Markusse; 20 populieren en 1 oim bij J. v. Wingen, en hakhout. Voor mej. v. d. Weele 1 Canada en voor dhr. Nijssen 2 Esschen Hill e werf weg. Woansdag 22 Dec. Westkapelle, holf 2 door uot. Loeff bij Kaland twee huizen, schuur en tuin Koestraat 1237 cA. waarvan 317 cA. erf pacht. ttloetlnge, bij Akkenaar door not. Mu iock Houwer voor Ambachtsheer en heeren Burger hakhout en tronkboomen in Kloe- tinge, 's Gravenpolder, 's Heer Abtskerke, Kapelle. Donderdag 23 Dec. Middelburg, door not. Huvers 8 uur in de Vergenoeging huizen met tuin lo Seissingel R 18a. 2o. Jodengang R 206. 3o daar naast. 4o. daar naast. 5o. tegenover. 6o winkelhuis Seisplein Q 335. Te zien daags voor en op den verkoopdag 10—12 en 2—4. Kieuw dorp, door not- v. d. Kloes voor erven G. Leenman 11 uur bij Modderkreeke. 2 huizen. Dinsdag 14 Dec. Cots, bij wed. Rijk door deurw. Holl- man voor J. Leendertse 4 werkpaarden, 3 melkkoeien, landbouwgereedschappen. Bergen op Zoom, door not. v. Gruting 11 uur Groote Markt verpachten schelpdie- renvisscherij 26 perc. in de Oosterschelde Oostelijk deel de nummers 270, 276c, 276d, 276e, 276f, 276g, 277a, 278c. 280, 281, 282, 283, 284, 286, 288, 293, 294a, 254b, 306e, 324e, 324f, 324g, 3324, 346. 347, 348. En 44 perc. aldaar Westelijk deel de nommers 473, 474, 475, 477, 478, 479, 480, 481, 482, 486, 488b, 488c, 488e, 488g, 488h, 488i, 489b, 489c, 489e, 489f, 4S9g, 490, 530,531,532, 533, 534, 553, 554, 555, 556, 560, 561, 562, 563, 564, 565, 566, 576, 578, 579, 580, 581, 582. 2 perc. Schelpdieren visscherij in de Een- dragt en Mosselkreek 44 en 56. En 9 perc. in 't Sloe de nos. 2, 6, 7, 9, 14, 15. 20, 22, en 24. Ook zal worden aangeboden het recht om de op de buiten pacht zijnde perceelen 12—17 der Eendragt van nature gevallen oesters en mosselen binnen uiterlijk 3 mnd. na de vergunning op te ruimen, in 1 perc. Voorwaarden a f 0.30 bij dhr. J. A. Fokker te Bergen op Zoom. Woensdag 15 Dec. Veere, door not. Verhulst 11 uur huis Warwjjksehe straat. En 1 uur inboedel oa. StatenbQbel, 3 platte visschersbooten, 2 bek- booten, vischbeun, visschersgereedschap. 's Heerenhoek, bjj v. d. Plasse door deurw. Hollmann 11 uur inboedel. Wemeldlngc, door not. Liebert voor AFLOOP \ERH00P1NGKN MIDDELBURG. Donderdag werd onder nadere goedkeuring door den directeur der directie belastingen, invoerrechten en accijn zen, aanbesteedhet onderhouden en her stellen van de gebouwen en aanhoorigheden van 's rijks belastingen te Hansweert en te Bath, tot 31 December 1900, in 2 perceelen. lo. Inschrijvers A. Goedemond Hansweert f 3410; L. D. v. d. Linde Hansweert f 3580. C. Karelse Kruiningen f3640; P. Dronkers Kapelle f3717 en J. B- Koch Hansweert f3800. (Raming f3840). 2o. Raming f1220. Inschrijvers J. van Boven Rilland f 1050Goedemond voor - noemd f 1160; Dronkers voornoemd 11173 J. P. Panny Krabbendijke f 1190; Koch voornoemd f1218 en G. Windhorst Rilland Bath f1220. men biljet ongeldig. MIDDELBURG. Donderdag werd door not. Verhulst publiek verkocht 2 winkelhuizen, lo. -Langedelft B 138, aan den heer B. M. Wijtman alhier voor f 6200. 2o. Langedelft A 92, aan den heer P. Sonius alhier voor f3900. MARKTBERICHTEN. VLISSINGEN, 10 Dec. 1897 Boter fl.— a f 1.05 per kilo. Eieren f5.40 per 104 stuks. MIDDELBURG, 9 Dec. 1897 Uit Walcheren was heden maar een m d- delmatigen aanvoer ter markt. Tarwe werd nog het meest aangeboden en met uitzon dering van Witteboonen bleven prijzen van alle andere artikelen onveranderd. Jarige Walch Tarwe komt niet meer voor en kan als opgeruimd beschouwd worden. Nieuwe dito gevraagd en van f7.60 tot f7,75 naar deugd gekocht. Nieuwe Rogge was tot f5,50 te bekomen. Dito Wintergerst weinig ter markt en tot f 5,50 gekocht. Dito Zomer- gerst mede weinig getoond en f 4.50 a f 4,60 betaald. Nieuwe Groene Kookerwten toe f 7 gekocht en enkel daarboven. Dito Kroon- erwten in puike soort tot f7 betaald. Dito Walch. Witteboonen weinig getoond 25 ct hooger en tot f9 gekocht enkele daarboven. Dito Bruineboonen brachten in puike ronde soort f8 op. dito lange f 7 a f7.50 naar deugd. Dito Paardenboonen weinig ter markt, f 5,60 word daarvoor betaald. Dito Winter Koolzaad 3p fll gehouden. Boter f -.90 a f —.94 per kilo. Eieren f 6.— per 100 stuks. ZIERIKZEE, 10 Dec. '97. BOTER. Hoogste koers f —.60 a laagste koers f 0.50 per 5 ons. KIPEIEREN hoogste koers f 150 laagste koers fl. EENDEIEREN Hoogste koersf Laag ste koers f—de 25 stuks. Woensdag 15 Dec. Schore, door Kerkvoogden in 2 perceelen 2 uur 't opruimen der stoelen en leveren en stellen van vrouwebanken en maken van een fundeering om de kerk. Het leveren en stellen van eer. ijzeren omheining op ge noemde fundeering. Aanwijzing 11 uur. Inl. dhr. A. le Clercq. Vrijdag 17 Dec. Middelburg, verkoopkantoor St. Janstr. door dhr. A. v. Dorst het verbouwen van 't perceel Molenwater N 46. Middelburg aan Prov. bestuur 11 uur a. vernieuwen van twee dukdalven in de buitenhaven te Hansweert, het maken van een dukdalf in de buitenhaven te Wemel- dinge en van twee dukdalven voor het remmingwerk tot beveiliging van den draaipijler van de Schoorsche brug. (Raming f5300; b. bouwen sluisknechtswoning aan de O. arm kanaal te Terneuzen. (Raming f 3475). c. maken en inhangen van 2 ijzeren ebdeuren te Wemeldinge, (Raming f17300. Maandag 20 Dec. Wemeldinge, door Kerkvoogden 1 uur verbouwing kerk. Woensdag 22 Doe. Kieuw en 9t. Joomand,door deland- bouwvereeniging levering 39000 KG. super- phosphaat, 26000 KG. ammoniak dito, 33000 KG. ehilisalpeter. Inl. F. P. Polderdijk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 5