Aanbes HOUTV AANBES] «■Sovsr? i aanbes Dinsdag 14 De Woensdag 15 D publiek ve 50 gave Cai 25 Olmeboomen boon op Woensdag 15 1. Het opruiuie en leverei Vrouwenb; Kerk, het fundeerin^ 2. Het leveren een ijzerei bovengeno ring. Vrijdag 17 De openbaar v< Maandag 20 Df het verbeter reeren va uitwendig Weineldin I 1--^» Travaglino, een klein mager mannetje! moeite zon hebben er door te kruipen wat door de omstanders terstond werd toe gegeven. Iu ieder geval twee dingen staan ook voor mr. Troelstra vastde rechtbank is niet partijdig geweest, zij handelde slechts ter goeder trouw en de volksvergaderingen met hun geëisch en gescheld hebben onbe voegd een oordeel uitgesproken. Nu is de tweede kamer niet bevoegd om in deze uitspraak ie doen; dit schijnt mr. Troelstra begrepen te hebben, althans hij maakte alvast a prioride in trekking der motie mogelijk door een aan klacht wegens meineed te doen indienen tegen den hoofdgetuige in deze veelbespro ken rechtszaak en toen de minister hem verklaard hal dat deze aanklacht bij den rechter commissaris berust en een vervol ging zal worden ingesteld, weerhield niets den afgevaardigde meer om de motie in te trekken, ja zelfs hij «temde, evenals zijn vriend Van Kol niet tegen de bogiooting; zij beiden onttrokken zich aan de stem ming een demonstratie tegen het volk dat van klassenjustitie spreekt en lie ten den heer v. d. Zwaag alleen staan. En juist andersom deed deze laatste bij de stemming over zijn motie in zake Biller. Daar stemden nu op hun beurt van Kol en Troelstra weer wel voor, doch hij niet omdat hij verzuimd had de presentie lijst te teekènen. Trouwens deze had reden, ook afgedacht van zijn standpunt dat hem dwingt om tegen alles te stemmen wat van kapitalisti sche zijde komt, om zijn stem aan de be grooting te onthouden, wegens den onbe- vredigenden uitslag zijner interpellatie in zake de uitzetting van Biller en diens bijzit. Had hij eerst gedacht dat de uitzetting geschied was op aandrang der Duitsche regeering, welke meening hij, na verkregen betere inlichting, introk, hij bleef 't toch afkeuren dat een bekwaam vakman die f 6 verdient met kans op meer, werd heenge zonden, en vooral dat de jongedochter mee moest, niettegenstaande Billers baas haar als dochter wou aannemen. En nu schijnt deze geschiedenis er ons wel een toe met een vies luchtje, maar deze dame, „geliefd" door baas en knecht, had een kosteloos logies voor zich en weldra voor haar kind, te wachten, haar eene „vriend" is een knap werkman, die baas is, en haar andere vriend is een knap werk man die verdienste had. Hier was dns een eenigszins onopgehelderde inbreuk op het recht in 'tspel. Want die twee waren wel gevaarlijke anarchistenmaar wat zulken menschen geschiedt, kan ook vervolgde Joden, Ar meniërs, Roomschen, Stundisten, Gerefor meerden en andere ongelukkigen treffen, die om des gewetens wil vervolgd worden. Waar is hier de grens van hetgeen de politie doen en niet doen mag Nu nog iets over de begrooting van Binnenlandsche Zaken die daarna aan de orde kwam. De heer v. Asch v. Wijck uit Ede was de tolk van vele Nederlandsche kiezers over de onpractische kieswet op menig punt. Hij drong aan op koninklijke be sluiten ter aanvankelijke verbetering dezer wet. Bijv. om te gelasten dat de btljetten moeten dicht geslagen worden alvorens de achterzijde aan den voorzitter te toonen de zwarte stemvakken en de namen der candidaten moeten grooter worden. Deze spreker is zeer ingenomen met de concentratie der landbouwbelangenmaar er moet een afzonderlijk ministerie van landbouw komen. De heer Troelstra besprak meerdere feiten om te doen uitkomen dat de kies wet slecht werkt en slecht wordt toege past. Vooral wat betreft de aangifte van loonkiezers, enz. Hij kwam er tegen op dat werkverschaf fing als bedeeling zou worden aangeschreven. Vooral 't Maastrichtsche gemeentebestuur kreeg er van dezen spreker van langs, om zijn draconische maatregelen jegens so cialisten en de publiceering der namen van de onderteekenaars der candidatenlyst bestrijdt deze spreker als een onnoodige door de wet niet rechtstreeks geëischte aan-de-kaakstelling, waarvan met name een Spoorwegmaatschappij gebruik heeft ge maakt. De heer Knyper aanvaardt de Kamers van Arbeid in verband met de concentratie der landbouwbelangen als eerste station. Maar hij wenscht dan ook te zien inge steld een Raad van Landbouw, aan wien het Landbouw-comitó zijn mandaat kon overdragen. Maar dan behooren die Kamers van Arbeid voor het boerenbedrijf niet bij Waterstaat maar bij Landbouw. Wat de Kieswet aangaat, vraagt deze spreker beteren waarborg van 't geheim der stemming. Hij heeft den minister reeds een geheim steminstrument aan de hand gedaan. Vooral in ds tabellen eischen de cijfers van loon en huur wijziging in den zin zooals 't Kamerlid Borgesius, thans minister, tot wien Spr. zich richt, dit ver langd heeft. Spr. vraagt of de burgemeester van Ijlst wegens 't gebeurde met Cuossen een be risping heeft ontvangen ven de regeering. De heer Hennequin vroeg den minister die meer voor den landbouw wil doen, doch zonder kosten, hoe dit zal kunnen. De landbouw heeft toch meer aan klinken de bewijzen dan aan platonische liefdesver klaringen. Spr. wil gaarne wachten op de regeling der zaken in overleg met den beroemden directeur generaal speciaal voor den laudbouw doch geeft vast enkele ad viezen. Onder anderen om bij de lage trap waarop de landbouw staat, voorzicU- tig te zijn met ontginning. De spreker kwam vooral op tegen den dwang door den minister aan de gemeen teraden op te leggen om de salarissen van burgemeesters en secretarissen te verkoogen, ook wanneer zij die verhooging onnoodig en onbillijk vinden. Bovendien die tracte- menten zijn op vele plaatsen niet te laag. Ook is 'tgoed den secretaris hooger te bezoldigen dan den burgemeester. De secre taris heeft meer werk, en 't ambt van bnrgemeester behoorde meer een eerepost te zijn. Een ander punt uit de wet regelende de financiëele verhouding der gemeenten bracht de heer Zijlmater sprake. De rege ling der progressie voor de opcenten voor 't personeel geeft wel verlichting voor de lager aangeslagenen, maar geen meerdere druk voor de hoogere aanslagen. Zelfs vermindering van druk voor deze laatsten had de afgevaardigde wel kunnen constateeren. Daardoor zijn vele gemeenten in moei lijkheid. Progressie kan niet worden ge mist, maar zij mag niet worden toegepast, zoodat wetswijziging noodig is in dien zin dat de heffing van buitengewone opcenten op de grondeigendommen van uitwonende eigenaren alsnog worde toegelaten. De heer Pytterson, de Van Houteniaansche Takkiaan, verzette zich tegen den aandrang om uitbreiding van kiesrecht. De democratie wordt, zegt hij, niet hoog gehouden door te veel aandringen op uitbreiding van kies recht, maar meer door herziening der tabel len in zake loon en huur, gelijk de heer Kuyper wil. Ook de heer Lohman dringt op voorzie ning aan in zake de stemmanier, en beveelt aan 't plaatsen van evenveel bussen als er candidaten zijn en het werpen van een balletje in de bus voor den candidaat be stemd. Ook drong deze spreker aan op re geling van het toezicht op de verzekerings maatschappijen. De minister die begon met te zeggeu dat hij zich zou houden aan den geest der wet, zeide omtrent de wet op de gemeente- financiën niet bepaald wijziging toe. Hij wil de wet eerst laten werken en blijkt zij slecht, dan zal hij niet aarzelen wijzi ging voor te stellen. Doch aan meerdere opcenten op 't ongebouwd denkt hij niet. In zake de tractementsverhooging voor burgemeesters en secretaiissen merkt de minister op dat die verhooging niet be hoeft te geschieden waar zij onnoodig blijkt. Doen Ged. Staten voorstellen de regeering ziet geen reden die af te wijzen. Op tal van punten rakende de techniek der Kieswet bleek deze minister eensden kend met de Kamerleden die gereclameerd hadden, zoodat enkele verbeteringen te wachten zijn. Maken wij nog melding van twee amen dementen lo. van de heeren Vermeulen, Kuyper, Mutsaers, Van Alphen en De Waal Malefijt om te schrappen het traktement voor een aan te stellen tweeden hoogleeraar in de geschiedenis aan de hoo- scbool te Utrechten 2o. van de heeren Vermeulen, Kuyper, Mutsaers, Van Alphen en v. Limburg Stirum strekkende om van de begrooting af te moeren de bedragen van f 7000 en f 5850 voor personeel en hulp middelen voor 't onderwijs aan een tegen 1 Sept. a. s. nieuw te openen rijks hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus te Den Helder. 10 Dec. '97 Bij kon. besluit zijn benoemd tot bur gemeester van 's Heersnhoek J. G. P. Timans, secretaris dier gemeente, en tot bnrgemeester van 's Heer Arendskerke jhr. U. E. Lewe van Nijenstein. Verder zijn .benoemd tot lid van het bestuur der waterkeering van de calami- teuze Margaretha-, Kleine Huissens- en Eendragt-polders A. de Kraker Kzn. en tet plaatsvervangend dijkgraaf voor den Suz^nnapolder G. Born. De minister van waterstaat enz. maakt in de St. Ct. bekend, dat op 2 December 1897, omstreeds 11,30 u. voormiddags in de rivier de Waal, onder de gemeente Rossnm, op ongeveer 100 meter beneden kilometeriaai LXVIII en 280 meter uit den linkeroever, een vaartuig is gezonken, genaamd „Jacoba", groot 306 scheepston geladen met ijzer- en koperdraad en gevoerd wordende door J. Padmos, te Oosterland; dat krachtens art. 1 en 2 der wet van 23 Juli 1885 (Stbl. no 151) het vaartuig, en voor zooveel noodig de lading, na ver loop van twee dagen na dagteekening der St. Ct. (8 Dec.) waarin deze bekendmaking is opgenomen, van rijkswege zal worden opgeruimd. Op zijn rekwest, waarin mr. G. Blom te Utrecht officieele viering van den 250 jarigen herinneringsdag van den vrede van Munster verzocht, is hem door den minister van binnenlandsche zaken bericht, dat met belangstelling van zijn wensch is kennis genomen, doch dat geen toezegging kan worden gedaan, dat door de regeering in den geest van het adres zal worden op getreden. Naar men verneemt is eene algeheele wijziging in de uniform der generaals in uitzicht gesteld. De kolbak en atilla zullen zoowel in groot als in dagelij ksch tenue vervallen. In de plaats van de kolbak komt in gala en groot tenue de hoe 1 (steek) met pluim en in die van de atilla eene jas met 2 rijen knoopen met epauletten. In klein- en marschtenue im stede van den hoed de kepi en in plaats van de epauletten passanten. Goes. De heer J. Faberij de Jonge is in plaats van den heerJ. M. Kakebeeke door gedeputeerde staten benoemd tot lid der commissie voor d.e bedrijfsbelasting, en heeft die benoeming aangenomen. Coes. Gisteren, dicht bij wachtpost 40, ouder Kloetinge, gekomen, trok een groepje mannen onze opmerkzaamheid door de eigenaardige petten, waarmede zij waren getooid. In het eerst dachten we aan ge deserteerde land verdedigers of weggeloopen klassianen, doch naderbij komende, her kenden wij ze als gewone spoorwegwerkers. Dat die mannen met hun nieuw tenue niet ingenomen waren, bleek ons dadelijk, en vooral een hunner, wien het hoofddeksel by na over de ooren schoof, wekte onzen lach lust in hooge mate. Zy zijn dan ook met dit hoofddeksel niet te feliciteeren, want het is een onsmakelijk meubel, dat, hoe goed ook bedoeld als herkenningsteeken, meer denken doet aan afgedankte ,lombokpetten. Colijnsplaat. In de Woensdag doorhet departement Noord-Beveland der Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen gehouden vergadering, bracht de heer C. N. van der Heijde, van Wissenkerke, verslag uit aan gaande de laudverhuring in die gemeente vanwege het Nut. De ontvangsten bedroegen f654,491/», de uitgaven f602,701/», goed slot dus f51.79. [Dat die landverhuring goed werkt, bleek vooral ook uit de omstandigheid, dat de arbeiders, die land van de Maatschappij in pacht hebben, dezen winter 15 a 20 HL. aardappelen in den kelder hebben, een varken konden mesten, en nog iets konden overhouden voor eventueele kwade dagen. De pacht bedraagt f 30,60 per ge- met (Schouwsche maat)]. De heer J. Sturm, van Cats, droeg een paar fragmenten voor uit een novelle van A. de Visser (in het dialect van de graaf schap Lochem), terwijl de heer C. N. van der Heijde, van Wissenkerke, de hoorders vergastte op een stukje in het Walchersch dialect. Stavenisse- De aardappelmarkt is zoetjes aan gerezen tot een rijksdaalder per HL., waarvoor de winterblauwe alom worden geleverd. Ook de uien, die vóór eenige weken bijna te geef waren, doen nu f 1.50 den HL. Het rundvleesch is bijzonder goedkoop, nl. f 0.25 en zelfs f 0.20 de halve kilo de sluiting der Belgische grenzen doet daarop haren invloed gelden, ofschoon deze méér nog den prijs van het jonge vee drukt. Gemeste varkens (levend gewicht) gelden f 0,41 en als hoogste prijs f 0,42 de kilo, terwijl de biggen al een tijd lang zeer pryshoudend zijn, waardoor sommige arbeiders geen keu in het hok hadden en dientengevolge dezen winter van dierlijk voedsel zoo goed als verstoken zijn. Het landwerk is bijna gedaan; enkelen hebben nog werk met het dorschen van granen, anderen met het spitten van bouw land en het delven van greppels, maar voor de meesten is er niets meer te verdienen. De wintergranen staan meest uitstekend; voor deze is „open weer" gewenscht, terwijl de gronden, die op wintervoren zijn ge ploegd, met vorst zouden gebaat zijn. De Landbouwvereenigfng Serooske ke (W) hield Zaterdag 4 Dec. hare laatste vergadering in 1897. Door genoemde ver- eeniging werd in het afgeloopen boekjaar voor ruim f 8000 kunstmeststoffen, voeder middelen en zaaigranen aangekocht. De dieven van paardenhaar laten in Walcheren weer van zich hooren. Zoo werden tusschen j. 1. Zaterdag en Maandag de staarten afgesneden van twee paarden, be- hoorendeaan den landbouwer J. Louwerse te Oostkapelle. Het is gebleken dat door het jongste stormweder aan de Calamiteuze Margaretha, Kleine Haussens- en Eendrachtspolders, gemeente Zaamslag, in het geheel is weg geslagen 565 M2 Vilvoorsche steenglooiing, 665 M3 bezoding, 1045 M2 krammat en 30 M2 grond. Vlissingcn. De Cyprus is eindelijk Don- derderdagavond met behulp van 6 sleep- booten vlot gekomen, hier ter reede gean kerd en Vrijdagmorgen om 8 uur naar Antwerpen opgesleept. Als een bewijs, hoe belangrijk de visscherijen in Zeeland steeds nog zijn, kan dienen dat van Bergen-op-Zoom, Kruiningen, Yerseke en Vlake verzonden zijn 1,971,998 kilo oesters en van Biuinisse en Philippine 19,595,192 kilo mosselen. De ontvangst der visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen bedroeg f 54,5404,13. Te Heusden is een 3 jarig knaapje ten gevolge van het inslikken van een cent gestorven. Te Heemstede is een dronken man in de jenever gestikt. Een zesjarig knaapje te Almelo is bij 't spelen op een glijbaantje achterover gevallen en aan hersenschudding bezweken. De bewoonster eener steeg te Amster dam werd gisterenmorgen ten gevolge van 't onmatig gebruik van sterken drank, dood in haar bed gevonden. Te Am- Sterdam is een persoon, tengevolge van te veel bittere amandelen op eenmaal te eten, overleden. Donderdagmorgen is op het station Venloo een conducteur ondereen rangeerende machine geraakt en zwaar ge kneusd opgenomen. Woensdagmiddag bewoog zich te Al- meloo een groote menigte vreemde werk lieden door de straten. Op een advertentie van zekeren heer Stroink teGronau(Duitsch- lan-i) waren menschen tot zelfs uit Apeldoorn aangekomen, om zich, ingevolge die adver tentie, van 112 uur in een der koffie huizen aan te meiden. Doch daar kon men geen voldoende inlichting geven en de steller der advertentie bleef uit. Eindelijk seinde de burgemeester naar Gronau, wat er aan schol en 't antwoord luiddezij moeten morgen terugkomen. De menschen waren hierover zeer teleurgesteld, want er waren er bij die reeds des nachts ten 3 uur van huis gegaan waren. Ds. Hulsman te Zandvoort is door den bekenden rijken philantroop den heer P. W. Janssen te Amsterdam in staat ge steld een gebouw aan te koopen dat inge richt zal worden tot een Zandvoortsch Ons Huis, lokaal voor Christelijke en Maatschap pelijke belangen. Geschiedenis van een huis. In den loop dezer maand zal door den notaris Van Mens te Groot-Zundert, een in dat dorp staand huis verkocht worden, dat als een voorbeeld van verandering van bestemming kan dienea. Na door ver schillende particulieren bewoond te zijn geweest, diende het tegen het einde der vorige eeuw tot verblijf van een persoon, van wien niemand wist wie hij was of van waar hij kwam, en die bij de komst der Franschen, in officiers-uniform gekleed, hen te gemoet ging; tweemaal was het huis de wisselplaats der posterij en twee maal diende het voor paardenstallater strekte het gedeeltelijk tot stapelplaats van beetwortelen, die, in verband met het continentaal stelsel, aan de Fransche administratie moesten geleverd worden. Nauwelijks van het vreemdejnk bevrijd, werd er het kantoor der Rijks- en Ge meente-belastingen gevestigd, dat tijdens de Belgische onlusten werd ingeruimd voor een tijdelijk postkantoor, hetwelk inge volge een koninklijk besluit bestemd werd voor de behandeling der correspondentie van en naar de zuidelijke gewesten; dit opgeheven zijnde, werd het gebouw de bergplaats van rijtuigen en daarna inge richt vsor bureau van den grens-contro- leur; na dien» vertrek diende het voor pakhuis, om eenigen tijd later te jstrekken tot hulpkantoor der brievenpost, terwijl er te gelijk de belangen der heilige plaat sen in Palestina met ijver en vrucht werden behartigd. Na nog korten tijd door een gepensioneerd kapitein te zijn betrokken, werd het eindelijk aangekocht door een rentenier, wiens weduwe het thans in veiling heeft doen brengen. Twee kleine jongens van 5 en 6 jaar die met lucifers speelden, staken Dinsdag morgen te Nunspeet een schuur in brand, die naast een boerenwoning, even buiten de gemeente stond. Daar men al spoedig den brand bemerkte, kon men voorkomen dat de geheele boerderij afbrandde. De schuur, waarin zich korven en wagens bevonden, werd een prooi der vlammen. Namens de Gereformeerde Zondags school „Obadja" te 'a-Gravenmoer, werd aan H. M. Koningin Wilhelmina, een prachtige schilderij, zijnde eene keurige pen- en penseelteekening van het „Onze Vader", versierd met 't Nederlandsch Wapen en Kroon, ten geschenke aange boden. Als blijk van erkentelijkheid en waardee ring (zond. H. M. aan genoemde corpo ratie f25. Vraag: Wat is eender meest rustige Rijksbetrekkingen in Nederland? Antwoord Plaatsvervangend voorzitter van den schuttersraad bij de rustende schutterij Schacheraars in pluimgedierte ken- neu een „prachtig" middel, om de ver bleekte kammen van oude, taaie, waar- delooze hanen en hennen fraai rood te kleuren. Verven is niet meer veilig ge noeg. 's Daags vóór men de dieren wil verkoopen, gaat men nu hun kammen met peper inwrijven op den morgen van den verkoopdag neemt men die kammen in den mond en zuigt er op uit levens macht ze blijven dan dien dag en vaak nog een weinig daarna mooi rood. Het prikkelende, pijnlijke gevoel van de inge wreven peper en het zuigen doet de dieren kraaien en kakelen. En menigeen, die dit alles aanziet voor bewijzen van jeugd en legkracht, loopt er danig in. Men zij dus op zijn hoede! R. N. In Amerika, het practische land, waarin de regel geldt tijd is geld begint men met bizondere voorliefde zich op het bezigen van weinig woorden toe te leggen. Aardige geschiedenissen worden hierover verteld. By een diner van de club der pers te Philadelphia zou de president Morton Mac Michaels de welkomstrede houden. Hij stond op. Men wachtte een deftige speech maar hij zeide slechts, zich naar alle zijden buigende: „Gentlemen eat„Mijne heeren eet 1" Onder luiden bijval volgde men deze uitnoodiging op, die den hongerigen meer welkom was dan de mooiste phrasen. Bij hetzelfde diner had men een toost op Charles Lamb uitgebracht. De geestige journalist stond op om te bedanken. Met inide stem riep hij „Mijne heeren." Toen boog bij met groote vriendelijkheid voor allen en ledigde zijn glas zonder een woord te spreken. Ook hem viel luide bij ral ten deel. Een bekend advokaat in Niwankee rijdt naar eene landstad. Hij komt aan eene brug over een kleiee rivier, welke hij te paard niet passeeren kan. Over de brug loopt een jong schoon meisje met een mand vol boter, om ter markt te gaan. De ad vocaat spreekt haar aan en vraagt „Hoe diep is dit water en hoeveel krijgt ge voor uwe boter?" Zes voet negen pence, antwoordt het meisje. Dit slagvaardig antwoord, waarin geen woord te veel was, maakte indruk op den laconischen jurist. an zulke antwoorden houd ik," zeide bij, „en daarom houd ik van u. Ge zult een goede vrouw worden. Wilt ge mii trouwen Het meisje ziet hem aan en antwoordt: „Ja." De Amerikaansche courunten beginnen in hare reporten op zeer energieke wijze woorden te sparen. Zoo bijvoorbeeld „Jane Smith stak gisteren haar vuur met petroleum aan. Hare begrafenis vindt Maandag plaats." Een C. J. V. onder Roodhuiden. I» u reeds bekend, lezer, dat er ook C. J. V. onder de Roodhuiden bestaan Waar schijnlijk niet, want deze Ver. hebben tot voor korten tijd, zeer afgezonderd geleefd, zonder veel steun of belangstelling van buiten te ontvangen. Er zijn er op't oogen- blik een 46 tal en het feit dat zij deson danks in bloei en kracht toegenomen zijn, bewijst zeker wel hun levensvatbaarheid. Han arbeid is nog zeer gering. Zy houden iedere week slechts éengodsdienstige bijeenkomst, en de eenige band die hen saambindt is de eenvoudige, Christelijke vriendschap der leden onderlingeen or ganisatie is hun dusver onbekend. Doch de jonge Indianen begeeren vnrig eenige meer uitgebreide kennis te verkrijgen en dank zy de pogingen van Dr. Eastmann, Seeretaris van het Int. Zendings-Comité voor den arbeid onder de Indianen, zijn reeds de eerste stappen gedaan om die be geerte te vervullen. Een jonge Sioux, Arthur Tibbets, studeert reeds aan de school te Springfield, teneinde opheleid te worden tot Secretaris der C. J. V. onder zyn stamgenooten. Bovendien heeft Dr. Eastmann een pro- pagandatocht ondernomen ten behoeve der C. J. V. op het gebied van den stam der Kraaienen dien der „Doorboorde Neuzen Een instelling, die door de Indianen bij zonder gewaardeerd wordt is die der zomer scholen voor de leden der C. J. V. Deze conferenties, want daarmede komen deze scholen 't meest overeen, zyn dit jaar voor de tweede maal gehouden te Big Stone Sea (Dakota), een heerlijke landstreek. De tenten werden opgeslagen op een plaat» die voor 48 jaar nog getuige was van do Indiaansche krijgsdansen. Onder de aan wezigen waren prachtige typen van oude krijgslieden. Bij 't ondergaan der zon op den eersten dag, werd het liedJezus, Redder mijner ziel gezongen, welks tonen heerlijk weerkaatst werden in de ernstige en welluidende Dakota-taal, door de omliggende heuvels. De bijeenkomsten zyn gehouden van 1524 Juni, door 84 Indianen (2 meer dan in 1896) en ze werden geleid door 7 blan ken, secretarissen van C. J. V., die ver schillende onderwerpen bespraken, zooals Bijbelbespreking, de arbeid in 'talgemeen, lichaamsoefeningen enz. Verscheidene jonge Indianen hebben getuigenis afgelegd van hun eenvoudig, vast geloof in God hun Zaligmaker. Dit zijn nu de nako- melingsn der oudste bewoners van Amerika, die vroeger zoozeer door de blan ken geleden hebben en thans het verdwij nen nabij zijn. Jongelingsbode. nen Heden den 10 Deo. hopen onze ge liefde ouders JAN VAN WALLENBURG en CORNELIA DE RIJCKE hunne 45 Jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen, be huwd- en kleinkinderen. Vrouwepolder, 10 Dec. 1897. im mmww Heden werd ons kindje in den leeftijd van bijna elf weken door den dood ontnomen. Middelburg, 8 Dec. 1897. C. COUMOU M. T. COUMOU—van Dijk. Ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van liefde, vriendschap en deelneming tijdens het lijden en bij bet overlijden van onze geliefde Echtge- noote, Dochter en Zuster ondervonden. Ps. 134 3. Namens de familie, M. SCHIPPER. A. CORSTANJE, en familie, Goes, 10 Dec. '97. De ondergetee nen hartelijken danl wijzen van belangstel gelegenheid hunner40j Biggekerke. C. Zk De Deurwaarder H zal op des namiddags om 1 de Wed. M. RIJK t van Johs. Leende te Wemeldinge, VERKOl 4 Werk koeien, bouvvge Notaris LIEBERT des morgens 11 uur, weide aan den Hoogew de wed. FOORT DO! alle geschikt v des namiddags ten 2 voogden der Her Schore in de Consistoi IN 2 PER' Het bestek is ter in van A. op 't Hop alda Aanwijzing in loco dag van aanbesteding 11 ure. Inlichtingen zyn te Architect A. LE CLE! De Notaris A. M. voormiddags te 10 uri zagerij van de heeren op den Seisdam te Eene aanzien bestaand Planken, Ribben, deelen, gewone e len, Eiken- Rib benevens eene gr als Deuren, Rame den, Balken en I KERKVOOGDEN GEMEENTE te Wei zullen op des namiddags ten 1 en gaardelaan Secretaris van Kerkvoog Kerkvoog M. VAN OOST] ANTH. DE Bfio Wemeldinge, Dec. if

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2