MT7EHM Donderdag 9 December 1897 EEN .HOEFJE, Een HUIS en ERF, INBOEDEL, Gebruikte Postzegels. AFLOOP YERKOOPiNGEN ENZ- BUKUfcttLUlvK SÏAiMil- Leestafel MARKTBERICHTEN. op „d e Volharding" te Middelburg namiddags half éen uur pre cies. KOULON, Deurwaarder. Vrijdag 17 December 1897, verkoopen Woonisuizen, Schuur en Erf, Schoenmakersknecht hoofd; hü was binnen twee ureneen lijk Te Rijsoord ie een 21-jarig meisje, dat eenigermate aan vallende ziekte leed, in het water gevallen en verdronken. Bij een landbouwer te Vriezen veen zat Vrijdag een jongetje van 7 maan den in een kinderwagen vlak bij het vuur te spelen Een paar iets oudere kinderen, die bij liet wagentje stonden, hadden het ongeluk het wagentje omver te gooien, waardoor het kleine kind in h.t vuur viel. Toen de moeder, die op de deel was kwam toeloopen, was het kind reeds deerlijk verbrand en is aan de gevolgen overleden. Te Opsterland is een driejarig kind dat uit een kan met kokende koffie dronk, aan de gevolgen bezweken. Te Amsterdam is Zaterdag een 5 jarig meisje, even door de ouders alleen gelaten, door 't spelen met lucifers in brand geraakt en aan de gevolgen overleden. Een boerenzoon te Soes- veld ging met een paard voorbij een boerenhoeve waar een varken geslacht werd, door 't geschreeuw van het varken werd 't paard schichtig, wierp zijn be rijder ter aarde en bracht hem een trap op borst en hoofd toe, waaraan de jongen overleed. Vrijdig is te Havelte een dertig jarige boerenzoon in een put ge vallen en verdronken. De ongelukkige zou anders met Mei a. s. getrouwd zijn. De jonge Moesker die Donderdagnacht in de zoutziederij van Kok Zonen te Bergen op Zoom in een ketel koken de pekel viel, is Zaterdag, na een hoogst smartelijk lijden, bezweken. Hij was on geveer 18 jaar en deed dien nacht voor het eerst nachtdienst. Een 15 jarige stoker aan de tram Tilburg—Waalwijk, geraakte Zaterdag onder zijne machine, zoodat hij onmiddellijk dood was. Een 32-jarige werkman te Bergen op Zoom geraakte met zijn linkerarm in de suikerfabriek der firma Laane, Rogier en Daverveld tusschen de kamraderen, waar door dat lichaamsdeel geheel verbrijzeld werd, zoodat tot amputatie moest worden overgegaan. De man is vader van 12 kinderen. „Een bal op", werd eergistermid- dag te halfdrie te Vlaardingen onder groot gejuich door oud en jong geroepen, en op den stadstoren werd een roode bal, met de Hollandsche vlag er aan, ge- hes ohen. Die roode bal met de vlag is het teeken, dat de laatste logger van de haringvloot in 't gezicht is en alles wel aan boord is. Heeft men gedurende de reis een man der equipage door den dood verloren, dan is de wimpel, dien het visschersvaartuig gewoonlijk voert, omlaag gehaald endoor de torenwacht wordt dan geen bal ge- heschen. Aan het spreekwoord „kwade tijding komt altijd vroeg genoeg" is men ook hier gedachtig, want ontbreekt de wimpel, dan verneemt men eerst de aan komst van het vaartuig, wanneer het in de haven is. Het schip, dat nu in 't ge zicht was, is de „Charlotte" van den heer J. H. Warneke, schipper Nic. Hoo- gerwerf en het „een bal op" werd nu juist zoo luidkeels aangeheven, omdat men voor dezen logger met 13 man equi page erg in ongerustheid verkeerde, daar hij in de laatste dagen niet meer was gezien. Zaak gebr. Hogerhuis 1 Bij den officier van justitie te Leeuwar den is door de vrouwen Hogerhuis eene aanklacht wegens meineed ingediend tegen Gatze Raitsma, die de voornaamste ge tuige was in het proces-Hogerhuis. Strooi saffraan tusschen de gedroogde vruchten en er komen geen wormen bij. Een avontuur aan de grenzen. Uit 's Heerenberg wordt geschreven Het gebouw der Koninklijke Marechaus see alhier is onder één kap gebouwd met een herberg. In den nacht van 1 op 2 December kwa men met dsn laatsten trein in Emmerik een Nederlander, die vroeger in de buurt van 's Heerenberg gewoond had, en een Duitscher. Beiden maakten een uitstapje uit de kolenmijnen naar Nederland. Goed aange schoten kwamen zij de grens bij 's Heeren berg over en de Hollander bracht zijn kameraad naar de herberg naastde woning der marechanssee, Zjjn herinnering liet hem echter een weinig in den steek en in plaats van aan de tapperij klopte hij aan de woning van den brigadier-commandant. Niemand deed open, aangezien allen reeds naar bed waren. Toen trachtten de heeren door een raam binnen te komen, waardoor de brigadier trakker werd en vroeg wat zij willen, blog steeds meenende dat het de waard die tot hen sprak, begonnen zij tegen de deur te schoppen om binnen gelaten te worden. bene kleine ruk aan de bel was vol doende om de drie boven slapende manschap- Pen wakker te krijgen en toen de beide dronken kerels wilden binnenkomen om naps" te drinken, vielen zij in handen van vier flinke dienaren der politie. üoe het onthaal was bij de uit hun s aap gewekte en daardoor weinig gestichte mannen laat zich goed begrijpen. De rei zigers kregen logies in het daarvoor be- s emde hok. De Duitscher werd 's morgens over de grens gebracht, de Nederlander den volgenden dag ontslagen. Bij dezen laatste werd bij fouilleering gevonden een ijzeren pin in den vorm van een wig met twee scherpe punten, zeer geschikt em iemand een gevaarlijke wond toe te brengen. De Duitscher verklaarde nooit meer in Nederland te zullen komen en verweet zijn makker dat hij hem in zulk eene nette herberg had gebracht. In Boheme is de toestand verbeterd, schoon gespannen. De militaire macht bracht de rustmaar rust is geen vrede. Duitschers en Czechen blijven malkaar haten met een doodelijken haat; en dit kan 't leger niet beletten. Te Praag, waar de staat van beleg is afgekondigd, moeten de huizen 's avonds 7 uur, café's en hotels om 9 uur al gesloten zijn. Te Puim werden samenscholingen uiteengejaagd, waarbij 2 personen zwaar gekwetst wierden. Te Bodenkaag werd een aanval gedaan op de Cze- chische school. Te Königgratz werden ver scheidene winkels van Joden vernield. Te Beraun zijn aan verscheidene woningen de ruiten ingeworpen. Ook op andere plaatsen blijft de bevolking in beroering. Een dure muggebeet. De som van f 120,000 is onlangs in Louisville, in den Noord-Amerikaansohen Staat Kentucky, voor een muggebeet betaald geworden. Daar had een meneer zich verzekerd voor on gelukken, enz. voor bovengenoemde som. Voor eenige maanden stierf hij tengevolge van den beet van een muskiet. (De Ver zekeringmaatschappij weigerde eerst om de som uit te betalen, bewerende, dat een muggebeet geen ongeluk was, in den ge wonen zin des woords. De weduwe echter bracht de zaak voor den rechter; in twee instanties werd zij in haar eisch afgewezen, maar voor het hoogste gerechtshof werd deze toegewezen en de maatschappij ver oordeeld om de f 120,000 uit te betalen. Zeep als kleingeld. Een heer die eeni- gen tijd in Mexico doorbracht vertelt de volgende historie In een kleine stad kocht ik eenige citroenen en gaf de koopvrouw een dollar om te wisselen. Zij gaf mij 49 stukken zeep terug in de grootte van een rijksdaalder. Verwonderd keek ik haar aan maar zag toen in haar blikken insgelijks een groote verbazing. Een politieagent, die het voorval had aangezien kwam naderbij en verklaarde mij, dat in vele deelen des lands in plaats van met pasmunt met zeep werd betaald en dat dit een wettelijk betaalmiddel was. Toen ik mijn zeep voorraad nader beschouw de, zag ik dat ieder stuk den stempel der stad droeg en dien der firma, die daarvoor door de stedelijke regeering was aangesteld. Ieder stuk had een waarde van ongeveer vier cents, en vele daarvan waren blijk baar reeds in het water geweest. Dat was trouwens niets ongewoons, men wiesch er mee en zoolang de stempel maar zichtbaar bleef, hielden de stukken hun waarde. In Indië wordt insgelijks vaak met zeep betaald, eveneens in sommige gedeelten van Afrikadaar is door den invloed der zendelingen de tabak als ruilmiddel zelfs vervangen door zeep. Een wonderlyk heer. Dominee Brus- hingbam, predikant van de Methodistische kerk te Chicago, had zijne gemeente Zon dagavond eene aangename verrassing be reid. In plaats van 't gewone koor be stelde hij een militair muziekkorps, dat vroolijke wijsjes speelde. Na de opwek kende muziek van eene vroolijke wals betrad de leeraar onder 't daverend ap plaus der schare den preekstoel en zeide: ,,'t Verwondert mij niet, dat gij applau- diseertdit is de muziek die 't volk noo- dig heeft en die het hebben moet Toen de Eerw. een poosje gepreekt had over 't leven en de daden van Pullman en Henry George, keerde hij zich tot de muzikanten en zeide „Ik moet mijne preek bekorten, want als ik geëindigd heb moet gij ons op meer muziek vergasten, ik ver lang er weer om." Emil Behrend, de veelbesproken „valsche Aartshertog", die nog steeds te Essen in voorarrest zat, is thans daaruit ontslagen, omdat de door hem bedrogen dame de aanklacht tegen hem heeft inge trokken. Het eerste deel van Spnrgeon's eigen levensbeschrijving zal nog in deze maand verschijnen. Er komen vier deelen in't ge heel. Het thans verschijnende handelt slechts over de eerste twintig levensjaren van den beroemden kanselredenaar. Het werk is in zooverre een autobio- graphie dat het door Spurgeon zeiven is ont worpen en is samengesteld uit zijn dagboek en brieven eu aanteekeningen. Een vereerder van Dante, die Dinsdag te Elorence het huis van den grooten dichter bezocht en er alles nauwkeurig bezichtigde, heeft daar een kostbaar exem plaar der Divina Comedia, uitgave 1500, gestolen. Men zocht hem tot dusverre te vergeefs. De Amerikaansche oudheidkundige, Prof. Walters, heeftop het Indianengehied een voorhistorisch slagveld ontdekt, waar de geraamten van honderdduizend man be graven lagen. Gerhard Tersteegen. Het archief der Gereformeerde Gemeente te Barmen, dat een rijke verzameling geschriften enz. bevat, die op den vromen dichter betrekking heb ben, zal dezelve vermeerderen met alle geschriften, gedenkbladen en programma's, welke ter gelegenheid van zijn 200jarigen geboortedag zijn uitgegeven. Te Gent is overleden ce bekende Balgisohe coöperator E. van Buuren. Ook overleed eergisteren ter zelfder plaatse aan typhus Edmond van Beveren, een der hoofdmannen van Vooruit. Hij was de voornaamste stichter van de sucialistische partij te Gent, en werd ook als de be kwaamste beschouwd. Hij zetelde als lid in den Gentschen gemeenteraad, en oefende het bedrijf van huisschildersbaas uit, waar door hij tot zekeren welstand geraakte. - Dezer dageii moest een Engelsche lord aan de bevolking van zijn landgoed meedeelen, dat hij geen geld meer had om zijn voorvaderlijk kasteel zelf te bewonen, en het dus verhuurd had, en Woensdag werden te Londen de diamanten en paarlen van een hooge vrouw verkocht. Zij brach ten bijna twee ton op. De Gemeenteraad van Essen en de Gemeenteraden van 15 daaromheen liggende steden en groote dorpen "hebben besloten de kermis in hunne gemeente af te schaffen. Deze besluiten werden genomen op aan dringen van de in die streek gevestigde vereenigingen van dokters, onderwijzers en ambachtslieden. Een fabrikant uit Berlijn was op reis aan een station een handkoffer ont stolen, waarin zich gouden horloges ter gezamenlijke waarde van 20,000 mark be vonden. Bij onderzoek werd ontdekt dat de dief was een beambte, die met het vervoer van gevangenen belast was De Brusselsche politie legde de hand op een bende zakkenrollers, bestaande uit 12 jongens, van 14 tot 17 jaren oud, die meer dan 80 diefstallen in winkels en woon huizen op hun geweten hebben. Een Christelijk hulpbehoevend Huisva der, bijna 1T* jaar bedlegerig, hebbende slechts de linkerhand tot zijne beschikking, verzoekt den vriendelijken lezers beleeld franco toezending van gebr. postzegels zoowel Binnen- als Buitenl., alsook Bui- tenl. briefkaarten. Ten einde nog eenige bezigheid te hebben en tevens een klein voordeel voor zijn hulpbehoevend gezin te genieten, worden de zegels door hem op zijn krankbed gesorteerd en te gelde ge maakt, terwijl de helft der opbrengst de binnen- en buitenl. Zending ten goede komt. Met heenwijzing naar Gal. 6 2 beveelt hij zich beleefdelijk aan. AdresALB. GRUIS Sr. Zaandam. Molenpad 32. Woensdag 8 Dee. «oes, 10 uur bfi Tas doordeurw. Holl- mann hout en loopvarkens. Donderdag 9 Dec. Heinkenszand, 10 uur bij Bek door not. Bresser houtwaren, biggen enz. Middelburg, doordeurw. Kouion op de Volharding half 1 hout. JKwadendammc, 10 uur bij P. de Jonge door not. Mulock Houwer nieuwe houtwa ren, 2 kruiwagens, 2 geiten, weischaap, loopvarkens, huisraad, kabinetten, vloer- kleeden, bonkers, kachels enz. Ovezande, by Koens door deurw. Holl- mr nn 10 uur houtwaren, meubels, karpetten- loopvarkens, biggen, manufacturen. Middelburg. 8 uur in de Vergenoe ging door not. Verhulst 2 winkelhuizen, Langedelft B 138 en A 92. Te zien daags voor en op den verkoopdag 10—12 en 2—4. Vrijdag 10 Dec. 's Heer Arendskerhe, door deurw. Hollmann by wed. v. Eij keren 10 uur hout waren. Wolfertsdijk, 1 uur bij Meijaard hout waren door deurw. Hollmann. Middelburg, 10 uur Noordsigel R 63 door not. Tak meubelen enz. Inl. de Groot en Hondins. Dinsdag 14 Dec. Coos, bij wed. Rjjk door dourw. Holl- man voor J. Leendertse 4 werkpaarden, 3 melkkoeien, landbouwgereedschappen. Bergen op Zoom, door not. v. Gruting 11 uur Groote Markt veipachten schelpdie- renvisscherij 26 perc. in de Oosterschelde Oostelijk deel de nummers 270, 276c, 276d, 276e, 276f, 276g, 277a, 278c. 280, 281, 282, 283, 284, 286, 288, 293, 294a, 254b, 306e, 324e, 324f, 324g, 332d, 346. 347, 348. En 44 perc. aldaar Westelijk deel de nommers 473, 474, 475, 477, 478, 479, 480, 481, 482, 486, 488b, 488c, 488e, 488g, 488h, 488i, 489b, 489c, 489e, 489f, 489g, 490, 530,531,532, 533, 534, 553, 554, 555, 556, 560, 561, 562, 563, 564, 565, 566, 576, 578, 579, 580, 581, 582. 2 perc. Schelpdierenvisscherjjin de Een- dragt en Mosselkreek 44 en 56. En 9 perc. in 't Sloe de nos. 2, 6, 7, 9, 14, 15, 20, 22, en 24. Ook zal worden aangeboden het recht om de op de buiten pacht zijnde perceelen 12—17 der Eendragt van nature gevallen oesters en mosselen binnen uiterlijk 3 mnd. na de vergunning op te ruimen, in 1 perc. Voorwaarden a f 0.30 by dhr. J. A. Fokker te Bergen op Zoom. Woensdag 15 Dec. Wemelrilnge, door not. Liebert voor wed. Domimcus 11 uur 50 canada's, 25 olmen en 5 esschen. Cortgene, 1 uur bij de Korte door deurw. Gelner 50 eerste soort drachtige kweekscha- pen, in kavels van 10. Donderdag 16 Dec. Middelburg, 1 uur m de Vergenoeging door not. Tak lo. 32 A. bouwl. 2o. 3 H. 59 A. 60 cA. bouw- en weiland en sprink in Biggekerke. 3o. 2,0440 H. weiland en sprink. 4o. 1,5040 H. weiland bij Seisweg. 5o. 2,4842 H. in N. en St. Joosland, Vrijdag 17 Dec. Wfisse, 2 uur bij de Blaeij door not. Pilaar voor wed. v. Liere 1 hoefje aan den nieuwen grindweg 3570 cA. Siapcile, 6 uur bij Hanson door not. Liebert 5 wilgen, 1 olm, 12 canada's,inden boomgaard bij L. de Vos15 canada's bij J. Markusse; 20 populieren en 1 olm bij J. v- Wingen, en hakhout GOES. Zaterdag werd tón overstaan van not. mr. Liebert publiek verkocht een huis en erf in de Kleine Kerkstraat Sectie D no. 94 groot 1 A. 1 cA. bewoond geweest door J. A. Hejjnen, voor de som van f1225, aan H. Faas, logementhouder alhier, plus 81/2 pCt. onkosten. COLIJNSP.LA AT. Zaterdag werd door de landbouwvereeniging „Unitas" alhier aan besteed 16720 K.G. mais en 10000 K.G. katoenzaadmee]. Beide leveringen zijn op gedragen aan den laagsten inschrijver dhr. A. Kole alhier, en wei de mais a f4,05 per 80 K.G. (op monster) en het katoenzaad- meel a f7 per 100 K.G. alles vry op den wagen aan de haven te Colijnsplaat. Donderdag 9 Dec. Middelburg. O. I. huis 12 uur onder houd gebouwen rijksbelastingen Hansweert eu Bath, Raming 13840 en f 1220. Vrijdag 17 Dec. Middelburg aan Prov. bestuur 11 uur a. vernieuwen van twee dukdalven in de buitenhaven te Hansweert, het maken van een dukdaü in de buitenhaven te Wemel- dinge en van twee dukdalven voor het remmingwerk tot beveiliging van den diaaipjjler van de Schoorsche brug. (Raming f 5300b. bouwen sluisknechtswoning aan de O. arm kanaal te Terneuzen. (Raming i 3475). c. maken en inliangen van 2 ijzeren ebdeuren te Wemeldinge, (Raming i 17300). Maandag 20 Dec. Wemeldinge, door Kerkvoogden 1 uur verbouwing kerk. Woensdag 22 Dec. '9 Gravcnliage, 2 uur in het Departe ment van Justitie drie-jarig onderhoud 1 Jan. 1898-31 Dec. 1900 van het gerechts gebouw en het huis van bewaring te Zierikzee en de strafgevaugenis te Goes. lerseke, door E. en W. vergrooting der haven. Raming f41000. Van 2 tot 3 December. MIDDELBURG. Ondertrouwd W.A. van Hoek wedr. 58 j en W. C. E. Plato jd. 43 j. BevallenC. Dunr.es geb. Blokpoel z. S. Philipse geb. Gilde d. S. Sturm geb. van Slujjs d. G. de Witte geb. de Jonge d. F. Snijders geb. Zeevaart z. Overleden J. L. Tisserand wede van W. Ragut 63 j. Levenloos aangegeven eene dcchter van J. Bosdijk en A. A. Adriaansen. GOES. Geboren5, Johanna Pieternella d. van Hendrik Janse en Maria Willemse. Over de maand November 1887. OVEZAND. Gehuwd: 12, Hendrik Koole 34 j. jm. te Ellewoutsdijk en Neeltje van Liere 25 j. jd. te Ovezand. Geboren 6, Apolonia d. v. Pieter Priem en Maria Magdalena de Winter. Levenloos aangegeven: 14, een zoon van Johannis Huige en Adriana van 't Westeinde. DRIEWEGEN. Gehuwd 4, Jan Schaalje 24 j. jm. en Tannetje de Korte 23 j. jd. Geboren 19, Deuntje d. v. Jacobus Paauwe en Jacomina Minderhoud. NISSE. Geboren: 22, Jannetje d. van Marinus van Liere en Maatje de Jager. Overleden: 17, Martina Vroonland 36jaar ongeh. HEINKENSZAND. Gebuwd: 5, Paulus van de Ret pe 23 j. jm. en Klazina IJzerman 27 j. jd. - 18, Anthonie Kriger 26j. jm. en Maatje Laurina Uijterschout 21 j. jd. Geboien 5, Cornelis Perdinandus z. van Carllmbens en Adriana Vermeulen. 11, Apolonia d. v. Pieter Hoondert en Maria Verdonk. 14, en overl. 19, Anna Johanna d. v. Cornelis Nijsse en Suzanna Weststrate. 14, Dina d. v. Danker Rijk en Johanna Bek. 22, Jacobus z. v. Hendricus Jacobus Mesman en Jozina Braamse. - 27, Cornelis z. v. Johannis IJzerman en Jannetje Verboom Van 27 Nov. tot 2 Dec. VLISSINGEN. Ondertrouwd A. P. Varel, jm. 32 j. en J. E. Klein, jd. 30 j. D. Stroo, jm. 29 j. en J. Sanderse, jd. 24 j. P. de Lange, jm. 21 j. en E. P. M. Pillault, jd. 31 j. GetrouwdA. Schroevers, jm. 23 j. en L. Pierens, jd. 20 j. J. W. D. Trampe, wedr. 38 j. en P. P. Bender, wed. 47 j. Bevallen C. van Diik, geb. van der Harst, z. J. W. Jobse, geb. Verbeek, d. J. Bostelaar, geb. Bostelaar, d. J. M.T. van Gelder, geb. Urban, z. M. J. Kokelaar, geb. Slagboom, z. J. M. Lako, geb. van Hoorn, d. H. B. M. Kole, geb. van der Steen. z. N. Duvekot, geb- van Eenen- naam, d- J. F. van Dijk, geb. Harte, z. J. Sachs. geb. Pinto, d. E. de Jonge, geb. Ie Bleu, d. J. M. Westdijk, geb. Elve, z. D. Klopmeijer, geb. Ludikhuize, d. S. Botting, geb. Bostelaar, z. J. Minder houd, geb. Roelse, d. S. J. Daane, geb. Swennen. z. (levenloos.) Overleden P. L. Scheele, wed. van J. Sanderse, 59 j., 0. Kosten, d. 8 w. - E. Posehman, z. 5 j. C. L. Bulteel, jm. 22 j. C. M. van der Burgh, d. 10 m. Een schouwspel der wereld, door Hesba Stretton. Rotter dam, D. A. Daamen. Wie Siretton kent, en haar „Lijdens weg" las, die grijpt met groote belangstel ling naar „een schouwspel der wereld", om te vernemen van 't vreeselijke lijden dat op dien langen lijdensweg naar Siberië en nog verder door vrouwen en kinderen van Stnndisten geleden wordt. Het is een boeiend, roerend, diep gevoeld, met kalmen ernst, pakkend geschreven verhaal, waar van de held, een Godzalig Stundist, tot 1904 de doodelijke ballingschap dragen moet en dan hoopt op de terugvinding zijner kinderen, Michael en Velia, die in Schotland bij familie, afstammelingen der Convenants, verpleegd worden. Velerlei gedachten overstelpen den lezer, ook nog lang nadat hy 't hoek heeft uit gelezen doch de meest bovendrijvende is dat dit boek door een zoo ruim moge. ljjke verspreiding veler harten en cons- cientiën mochteaanraken,opdat eindelijk der schrijfsters-doel bereikt worde: een inter nationale beweging tegen alle geloofsvervol ging, en voornamelijk legen de „groote verdrukking" onzer broeders Stundisten. AXEL, 4 Dec. 1897. Oude Tarwe f -.— a f -.—Nieuwe Tarwa 19.50 aflO. Rogge f6.50 af7.—. Nieuwe Wintergerst f7.50 a f8.-. Zomergerst f6.75 a '7.75, Haver f5.75 af6. Kookerwten f6.50 a 17.—. Voererwten f6.—a f6.50. Paardenboonen f7.— a 17.50. Ljjnzaad f—af—Koolzaad fa f Alles per 100 kilo. Aardappelen f 2.50 a f—per 100 K.G. Rotterdam, 6 Dec. 1897. Wintergerst 25 cent lager. Buitenlandsche granen stilMeel vastonveranderd. Tarwef 0,- a f 0.— NieuweTarwe. - 6.25 - 8.30 Nieuwe Rogge - 4.75 - 6,50 Wintergerst - *7.75 - 8-50 Zomergerst - *7.25 - 7-75 Nieuwe Chevalier - *7,75 - 8.75 Haver - 2,30 - 3-25 Paardenboonen - 5,20 5,80 Erwten- 0,— 0.— Nieuwe Kookerwten - 5,50 - 6.50 Bruine Boonen - 5,25 - 7,25 Witte- 6,- - 8,75 Kanariezaad L ij n z a a d Deze prijzen zjjn per 100 Kil'ó. Zeeuwsche EIEREN f7.— a f 6.80. Op de Veemarkt van heden waren aan gevoerd 263 runderen 128 kal veren, 2652 scha pen of lammeren, 713 varkens. De pry/en waren als volgt: vette runderen le qual. 62, ,2e qual. 54, 89 qual. 44 a c, kalveren le qual. 80, 2e qual. 70-00 c. schapen le qual. 51, 2e qual. 46 c. Var kens le qual. 42 2e qual. 40 c. 3equal. 38 c licht soort 40 a 42. Handel traag. VLAS. 26280 steen blauw. 920 steen Zeeuwsch, 7200 steen Groningscb, 8C0 steen Hollandsch geel. ZEEUWSCHE AJUIN. Aanvoer op heden 15000 balen. Prfizen f 1.10 per 50 KG. groote. AARDAPPELS. Spuische Jammen f3.30 a f3.90. Overmaasohe f3.25 a f Drielingen f2.10 a f— Plakkeesche jammen f 2.70 a f3.—. Geldersche blauwe f2.60 a f 2.80, Geldersche kralen f af—.— Zeeuwsche blauwe f2.60 a f2.80. Pooters f—al Weinig handel. - 4.50 - 6.50 - 8.- - 9,25 Voor de hartelijke bewijzen van belangstelling bij gelegenheid mijner 25- jarige ambtsvervulling ontvangen, betuig ik mijn oprechten dank. Oostkapelle, 6 Dec. '97. A. DE PAGTER, Hoofd der School. De Notaris J. W. VERHULST, zal op Woensdag 15 December 1897, te Veere, publiek presenteeren te verkoopen: a des voormiddags ten elf uur, in het logement „de Kampveersehen toren" in de Warwijksche straat, te Veere, wijk A 99. b des namiddags ten een uur, voor gemeld huis, eenigen als Tafels, Stoelen, Ladetafel, Spiegel, Klok, Kachel, Koper-, IJzer-, Glas- en Aardewerk, Staten-Bijbel, verder 3 platte Vissehersbooten, 2 Bekbooten, Vischnetten, Visschers Gereedschap, Vischbeun, 3 Kippen, en hetgeen meer zal worden gepresenteerd. Daags vóór den verkoopdag te zien. De Notaris PILAAR zal 's namiddags 2 uren te Nisee, in de her berg bij C. de Blaeij, voor wed. en kin deren van J. J. VAN LIERE, bestaande in groot 3570 Centiaren, in de gemeente Nisse, aan den nieuwen grindweg, nabij de hofstede „de mooije Staak." Met Maart een benoodigd bij J. W. LAMAIN, K#m; perland.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 3