DE ZEEUW BIJVOEGSEL RECHTSZAKEN. OPENBARE VERKOOPINGEN 15 KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. marktberichten. Tan van Zaterdag 4 December 1897. Op Sinter Claes". Uw komste is soet, en lieflijck nw verschijnen. Asset Sinter Claes was, so sette men seun (tot jonwent de schoen, Wat pleger jou moer, Griet Jans, daer en (hiele hoop goet in te doen Hiele peperhuysjes met snyker-erreten, met (kabbeljausoogen en kapittelstocken, Dat pleegh onse Arent voor klockspijs met (hnyd en met haar in te schrocken. Wat! onse jonghen en kondt nyet uytsta- (meren, soo veul hadt hy te wauwelen, An sen vygen, an sen neuten, an sen boeken- (de flensies en sulck gebras. Seker, 't kijnt sag er uyt so begrobbelt dattet (mier as wonder was. Wat stacker een gelt in d'appelen een plat- (beck, een stooter, een rijer, Een klimmer, vijf state stuy vers, dat stack (hij in sijn spaerpot as een vrijer. GEERT BREERO. De tegenhanger van bovenstaande idylle uit den ouden tijd, (1600) met 't motto ,ftRan verkeerenvan dienzelfden Geert Breêro, moest wegens de St. Nicolaas drukte in de pen blijven. Wie thans een bezoek breugt aan onze helder verlichte winkels met hunne rijke „etalages", die voelt de tegenhanger toch ■wel, ook al heeft hg die ook niet in rijm voor zich. De ongeregeldheden te Weenen waarbij de liberale partij hare eere wegwiep, too- neelen uit de achterbuurt in de Raadszaal afspeelde en een liberaal professor in het staatsrecht Wolf zelfs zijn mes trok om de handhavers van wet en orde, de ▼an God met macht bekleede politie er mee te steken, hebben hun invloed op de Oostenrijksche Kroonlanden doen gelden. Althans Bohemens hoofdstad Praag welke van alle eeuwen 't tooneel van hef tige gevechten en moordtooneelen was, is in opstand gekomen, zoodat de staat van beleg moest worden afgekondigd. De toestand kwam vrijwel overeen met anarchie, zegt de Rieuwe Rott. Crt. Winkels en kantoren van Duitschers wer den op klaarlichten dag geplunderd, door 't Czechische deel der bevolking. Het ge peupel danste op straat om de brandstapels der geroofde goederen. De wetenschappe lijke instrumenten der Duitsche universi- teiteit werden vernield en belangrijke ar- chiefstuken uit het Kinsky paleis verbrand. De infanterie stond machteloos. Er vielen «enige dooden. Den volgenden dag werd de plundering der Duitsche winkels en café's voortgezet en werd de voorstad Zizkou in brand ge stoken. Men houdt 't hart vast wat uit deze poli tieke en rassenquaestie nu zoo de hartstoch ten woeden, van Oostenrijk en zijn Kroon landen worden moet. De deftige liberale heeren in den Rijks raad, de radicale heeren studenten en de socialisten dragen de schulddoch eerstge- noemden het meest. Maar zoo moet 't wel gaan. Wie de bron van 't gezag ontkent, heeft den vrij brief tot aanranding van dat gezag verleend. Wie met „ni Dien" begint, laat minderen dan hij zelve is, eindigen met „ni Maitre"! Vu ei de Ned. Herv. Kerk. Viertal te Vlissingen ds. D. G. Postma te Zaandam ds. L. W. Bakhuizen van den Brink te Joureds. J. Ossewaarde, te Meppel en ds. G. A. van den Brugghen te Beetsterzwaag. Beroepen te Sirjansland dbr. H. van Essen cand. te Zierikzee te Renesse dhr. H. Ph. v. Papenrecht cand. te Dordrecht te Dedemsvaart (toez.) ds. J. P. v. Melle te Sluis te Nieuw Amsterdam (Drente) ds. C. R. v. Lelyveld te Goes. Bedankt voor Oudvosmeer door dhr. G. H. Locher cand. te Elspeet. Drietal te Dordrecht ds. J. L. Dippel te de Bildt, ds. D. G. Postma te Zaandam en ds. Chr. Ynsonides te Renkum. Beroepen te Harderwijk ds. J. Hoekstra te Heterente Beerta (toez.) J. J. Ta lens cand. te Groningen te Hoorn- sterzwaag (toez.) D. vau Lonkhuijzen cand. te Heteren te Loon op Zand. ds. J. A. v. Boven te Oud-Beijerlandte Oene ds. H. J. Bisperink te Waspik 4e Woudsend ds. J. Vermeer te Zwolle. Aangenomen naar Wilsum door G. H. Locher cand. te Elspeetnaar Asch door A. Daran cand. te Rotterdam. Bedankt voor Ytens door Y. Bolman cand. te Harlingen voor Streefkerk door G. B. Hospers cand. te Vriezenveen voor Vlijmen door ds. D. J. Veen te Bergharen Toor jjindeloopen door A. Daran, cand. te Rotterdam. Kapel!©. In de plaats van dhr. A. Nijssen die aan de benrt van aftreding was, is tot kerkvoogd gekozen dhr. D. J. van der Have. Geref. Kerken. ^Bedankt voor Staphorst door ds. E. Vonk te Ambt Vellenhoven. Koudekerke. j.l. Zondag werd alhier het orgel in de Gereformeerde Kerk in gebruik genomen. Onze leeraar Ds. J. Zijp sprak een schoon woord naar aanleiding van Ps. 150. Het instrument geleverd door den 'heer A. S. J. Dekker te Goes, be valt zeer goed en werd op dezen dag be speeld door den heer Verhage, organist der Geref. Kerk van Middelburg C, die zich daartoe welwillend had bereid verklaard. (Door te late inzending eerst heden geplaatst.) Te 's Gravenhage slaagde voor het examen M. O. Wiskunde K I de heer S. Hobma van Vlissingen. Aan de universiteit te Amsterdam is gepromoveerd tot doctor in de genees kunde, op een proefschrift betreffende vergelijkende aschanalysen, mejnffrouw C. de Lange, arts, geboren te Alkmaar. Met gunstig gevolg is het doctoraal examen in de wis- en natuurkunde afge legd door den heer J. C. Schalk wijk. Goes. In de maand Nov. werd de Bijzondere School alhier bezoeht door 227 leerlingen, waarvan 209 geenenkelen school tijd verzuimden 16 leerlingen verzuimden minder dan 3 schooltijden en bij 2 beliep het verzuim van 3 tot 11 schooltijden. In het geheel bedroeg het schoolverzuim in deze maand 0,35 pCt., tegen 1,67 pCt., in Nov. 1896. 5 leerlingen afwezig geweest wegens ziekte. Arrondissements-Rechtbank te Middetburg. Heden, Vrijdag zijn veroordeeld wegens: diefstalJ. S., 45 j.. arbeidster, Bosch- kapelle, tot 1 m. gev. straf diefstal en heling W. J. F. S., 15 j., J. C. S., 14 j., en W. F. S., 10 j., allen zonder beroep, Vlissingen, in hechtenis te Middelburg, de le tot 3 m., de 2e tot 2 m. en de 3e tot 4 m. gev. straf, allen met mindering der doorgebrachte hechtenis overtieding van art. 184 van het wet boek van strafrechtV. M., 31 j., schip per, Caub (Regieringsbezuk, Wiesbaden) tot f3 b. s. 3 d. h. strooperig'jdoor inklimming en braakd* le bovendien mishandelng J. F. G., 18 j., zonder beroep, A. A. S., 19 j., smid, en A. R. B., 17 j., stoker, allen Middel burg, de le tot 1 m. gev. straf en de 2e en 3e ieder tot f 8 b. s. 8 d. h. vernielingJ. v. W., 19 j., arbeider, Schore, tot f3 b. s. 3 d. h. beleediging J. W. 41 j. visscher, Ter Neuzen, tpt f 10 b.s. lOd.h. VrijgesprokenM. J. van D., 21 j., landbouwerskneoht, Baatland, beklaagd van mishandeling. Bij bevelschrift dier rechtbank is naar de openbare terechtzitting verwezen L. V., oud 62 jaren, schaapherder, wo nende te Sint Kruis, gedetineerd te Mid delburg, ter zake dat hij in of omstreeks de maand Februari 1897, terwijl hij als schaapherder in dienst was bij den land bouwer A. Her weg er te Sint Kruis, van de aan zijn zorg en hoede toevertrouwde kudde schapen te Sint Kruis vier lammeren toebehoorende aan bovenvermelden Heer weger, althans aan een ander dan aan hem beklaagde welke lammeren hij derhalve uithoofde van zijne persoonlijke dienstbetrekking onder zich had, opzette lijk wederrechtelijk zich heeft toegeeigeud. Aan den beklaagde is de heer mr. F.N. van der Bilt, advocaat te Middelburg, ambts halve als verdediger toegevoegd. Het gerechtshof te 's Gravenhage be vestigde het vonnis der rechtbank te Zierik zee in zake J. V., visscher aldaar, veroordeeld ter zake van beleediging en mishandeling van den veldwachter te Kerkwerve. Het Rijkstelegraafkantoor te Goes verzond gedurende de maand November 1897, 949 telegrammen, ontving 806, over genomen en verder geseind werden 676 totaal 2431 telegrammen. Ont- Ver- Kantoren. vangen, zonden. Totaal Baarland 41 20 61 Borsele 32 40 72 Driewegen 26 11 37 Ellewoutsdijk 30 56 86 's Gravenpolder 67 40 107 's Heer Arendskerke 28 25 53 's Heerenhoek 27 33 60 Heinkenszand 13 9 22 Hoedekenskerke 40 34 74 Kloetinge 16 8 24 Nieuwdorp 29 40 69 Nisse 21 20 41 Ovezand 49 51 100 Wolfertsdijk 67 58 125 Stavenisse 87 109 196 Oosterland 25 13 38 Sirjansland 21 21 42 Wissenkerke 38 47 85 Kamperland 44 55 99 Colijnsplaat 81 71 152 Bruinisse. Door het telegraafkantoor alhier werden in de afgeloopen maand November verhandeld 887 berichten. Hier van werden verzonden 241, ontvangen 497, en opgenomen en verder geseind 149 tele grammen. De burgemeester van Arnemuiden looft f25 belooning uit voor wie aanwij zing kan doen omtrent den 21-jarigen jon geling Salemon v. Eenennaam, klein van gestalte, gekleed in boerenkleeding, en op 20 Nov. 's avonds 9 uur 't laatst gezien te Veere. Middelburg. Woensdagavond ont stond hier brand in de houten restauratie van de rgwielschool van den heer Gilde, in den Jodengang. Het gebouwtje en aan grenzend magazijn werden jin de asch ge legd; drie fietsen gingen verloren. De houten baan leed weinig schade. De fietsen waren niet, de gebouwen wel verzekerd. Scherpenisse- Door 't ongeval van Maandag met zijn schapen op de schorren van St. Philipsland, waarvan wij in ons vorig no. meldden, lijdt de landbouwer Gil- j am een groot verlies. Van de 207 schapen verdronken 193 en van de overigen bezweken na de redding nog 2. Zijn trouwe hond ver dronk mede bij zijn poging om de schapen naar den dijk terug te drijven. Wissenkerke. Bij den stormvloed van j. 1. Maandag bleven de zeekeerende dijken onder deze gemeente vrij van buiten gewone rampen. Eenigszins belangrij ke storm schade ontstond aan de polders Vliete en Anna Friso; in mindere mate was dat ook 't geval aan de polders Thoorn en Onrust. De duinen van Noord Schouwen heb ben heel wat door den storm te lijden gehad. Veel er van is weggeslagen. Steil rijzen ze van het strand omhoog. In ons vorig no. meldden wij dat te Zoutelande enz. vele vaten terpentijn waren aangespoeld, waarschijnlijk van een ergens vergaan schip. Later bericht uit Belgische bladen meldt dat bij Breedene een zeilschip met hars en terpentijn geladen is gestrand. Het is de Noorsche bark „Adèle en Sabina", kapt. Velund, van Brunswick (Amerika) naar Rotterdam. Het vaartuig big kt opengescheurd, en de bemanning in de golven omgekomen te zijn. Reeds zijn de lijken van vier matrozen aangespoeld, be nevens 't lijk van een Nederlandschen loods. Overigenszijn aan Zoutelande aangespoeld volgens bericht aan de M. C. 35 vaten hars en 12 even groote vaten terpentijn. Deze laatste vaten waren gemerkt: pure spirits of turpentines. Vervolgens kwam, behalve veel wrakhout, eene gave verschansing van schip of boot, eene nieuwe „bonker"ge merkt L. J., een beddetijk, een pluimkussen en 24 bussen geconserveerd vleesch, waar onder van 3 kilo inhoud, aan. Ook te Vlissingen is oen groote massa van zulke vateu aangespoeld. Veere. Toen Dinsdag de Veersche schuiten van hun tocht naar 't gestrande stoomschip Baidar naar Burghsluis terug keerden, aldus meldt men aan de Middel- burgsche Courantontdekte men een visch- sloep met noodsein op men zette derwaarts koers en constateerde dat dit vaartuig, sloep Ostende 39, schipper P. Steinkens, zat binneu Spitse toD, no. 1 en 1 A van de Hammen, op het plaatje, genaamd Neeltje Jans. Het was halfvol water en de equipage uitgeput door vermoeienis en koude. Hierop gingen Jacob J. van Beveren, Jan van Beveren, Jan Bliek, P. Ver.inde, I. Schout en J. Minnebo aan boord van dit vaartuig, en een paar aan de pompen, om het wat te lichten. Gelukkig kreeg men het tegen half vijf in den avond vlot, zette zeil op en koerste tusschen de platen door naar de Hammen, en vervolgens naar Zierikzee, waar de sloep Woensdag in den morgen binnen viel. De equipage was zeer verwonderd, dat de reddingsboot van Burghsluis niet tot haar hulp gekomen was daar deze haar toch was gepasseerd, en zij het noodsein op had, terwijl het stoomschip Baidar volstrekt geen gevaar had en daar aan reeds assistentie was verleend. Men schrijft ons uit Kruiningen De dezen zomer nieuw gebouwde gemeente bewaarscholen waarvan een op het dorp eu een te Hansweerd, werden heden in gebruik gesteld met ieder een onderwijze res en een helpster, eerstgenoemde met 49, laatstgenoemde met 40 kleutertjes. De ge bouwen eenvoudig doch zindelijk, en zeer doelmatig ingericht, zullen in een lang ge voelde behoefte voorzien, Werneldinge. Aan de oesterperceelen is door den storm groote schade aangebracht. Oudvosmeer. Mej. J. J. 't Gilde alhier, leerlinge der rijkskweekschool voor vroedvrouwen te Rotterdam, is benoemd tot, gemeente vroedvrouw te IJselstein. Dinsdagavond rookte te Amersfoort een bejaard man die aan rheumatiek leed, een pijpje tabak, terwijl hij zich in een wollen deken gewikkeld, neervlijde. Door eer. vonk uit de pijp geraakte de deken ongemerkt in brand en bekwam de man ernstige brandwonden. Te St. Oedenrode is een man die met zijn 13 jarig doch tertje van een sterfhuis terugkeerde, tegen een waterput geloopen en voorover daarin gevallen. Toen men op 't hulpgeschrei van het meisje toeschoot, bleek de man reeds verdronken, een weduwe en vier kindertjes achterlatend. Te Oud-Beierland is een jongen van 15 jaar, eenige zoon en kost winner eener weduwe, bij het springen op een zandtrein onder een der wagens geraakt die hem oogenblikkelgk doodde. Te Bergen op Zoom is ,in de zoutziederij een 19-jarige jongeling in een pan met kokend zout gevallen, voor dood er uit gehaald en in hopeloozen toestand naar het Gasthuis overgebracht. Aanwacht- post 16 bg Oudenbosch is een 12-jarige jongen die boodschappen ging verrichten, door den sneltrein overreden en op vree- selgke wijze verminkt. Hg stierf aan de gevolgen. Stukken vleesch werden tusschen de locomotief gevonden. De remmer die te *3 Bosch onder den trein geraakte is aan zijn wonden bezweken. Bij den jongsten storm is onder anderen een Scheveningsche bomschuit „Vrouw Adriana" verongeluktvan do 9 opvarenden moeten enkelen zijn omgekomen. Van de eerst dood gewaanden is onverwachts Woensdag een teruggekeerd. Het was de jonge matroos A. den Duik, die zich zwemmende had weten te redden en door de Maassluische bomschuit „Holland II" werd opgepikt. Te Füddern nabjj Sittart zou de dienstbode van een landbouwer van japon verwisselen. Bij het openen der kleerkast bemerkte zij een daarin versoholen, haar onbekend manspersoon. Een gil en hulp geroep deed de beide zoons van dan huize toesnellen, die den onbekenden gast stevig vasthielden tot politie was ontboden. De onbekende werd in het gevangenhuisje geborgen, om in handen der justitie te worden overgeleverd. Toen men echter gisterochtend het gevangenhuisje ontsloot, was de vogel gevlogen. De arrestant had zich door het dak een uitweg weten te banen. Zijn identiteit vermocht men niet vast te stellen. Dinsdagavond zijn twee Spaansche stoomschepen in de Westerkade te Rotter dam tegen elkander gevaren, ten gevolgen waarvan een der booten de Orcouera dadelijk zonk. De opvarenden werden gered. Te Ede (Geld.) zijn bij den storm van Zondagavond een 60-tal zware eike- en denneboomen tegen den grond geworpen het is er een ware ruïne. Te Hnissen werd een os in de weide door den bliksem doodelijk getroffen. Door de daarmede gepaard gaande stormvlagen zijn het achterhuis van eene boerderij in het „Heerenlaad" en nog een huisje ingestort. KUrtlitóHhUKf; STAND- Van 2 tot 5 December. MIDDELBURG. OndertrouwdJ. C. Clary's jm. 23j. en A. Oreel jd. ,24 j. J. Krokké jm. 27 j. en J. Labrujjère jd. 28 j. Getrouwd P. Sturm jm. 30j. en T. de Rijckejd.27 j. BevallenC. Klap geb. van den Ende z' E. Davidse geb, Joosse z. S. van den Ende geb. van Vliet z. S. J. Walraven geb. van Schagen z. M. M. Polderman geb. de Trojje z. GOES. Overleden1, Pieternella Meyler 73 j. gehuwd met Marinus Molhoek. 2, Maatje Smallegange 32 j. gehuwd met Ja cobus Coinelis Voois. Over de maand November 1997. BRUINISSE. Gehuwd20, Leendert Ca- pelle 28 j. jm. en Adriana Cornelia Smit 32 j. jd. Geboren3, Johannes z. v. A. Ba! en M. van de Velde. 6, Margarieta Apolocia d. v. R. de Waal en C. IJzelenberg. 26, Willem z. v. C. Bolijn en K. Kik. Overleden: 17, Elizabeth Cornelia Hage 19 j. ongeh. COLIJNSPLAAT. Gehuwd: 4 Pieter Jacobus van Schaik 21 j. jm. en Johanna Cornelia Klaassen 21 j. jd. Leendert Franke 21 j. jm. en Jacob i Moerman 21 j. jd. Anthonij Verburg 23 j. jm. en Cornelia Faasse 21 j. jd. Geboren2, Johannis z. v. Pieter Abraham Flipse en Jacoba Hollestelle. 6, Johanna Catharina d. v. Theodorus Alphonsus van Ombergen en Cornelia Hollestelle. 23, Pieter Willem Martinus z. v. Willem Rie- mens en Maartje Wilhelmina Louisa Fri- derichs. - 24, Maria Leijntje d. v. Gilles Geelhoed en Jacoba Pieternella Poortvliet. 24, Louis Adriaan z. v. Adriaan de Pree en Maria de Vos. Overleden: 27, Catharina Munter 4 mnd. d. v. Jasper Munter en Cornelia Bril. 27, Dina Verburg 63 j. weduwe van Pieter Korsuize. CATS, Geboren16, Philippus z. v. Pieter Schrier en Cathallna Cornelia Tazelaar. BORSELE. Gehuwd: 5, AndriesKerkhove 27 j. jm. en Maria de Witte 26 j.jd. Geboren: 8, Anthoninad. v. Jan Schipper en Elizabeth Corstanje. —14, Jacobus Pieter z. v. Joannis de Hullu en Anna Boidin. 15. Adriana d. v. Andries Bruinooge en Anna Catharina van de Velde. 27, Jan netje d. v. Cornelis de Krijger en Leuntje Rottier. Overleden: 28, Johanna Breviel 66 jaar wede van Louis de Winter. VLISSINGEN, 3 Dec. 1897 Boter f0.90 a f 1.— per kilo. Eieren f6.— per 104 stuks. ZIERIKZEE, 3 Dec. '97. BOTER. Hoogste koers f 50 a - laagste koers f 0.37 Va per 5 ons. KIPEIEREN hoogste koers f175 laagste koers fl.— EENDEIEREN Hoogste koersf Laag ste koers f—de 25 stuks. MIDDELBURG, 2 Dec. 1897. De aanvoer uit Walcheren was beden niet groot en tot onveranderde prijzen, met uitzondering van Rogge, Winter- en Zomergerst, ging het aangebodene vrij wel van de hand. Jarige Walch. Tarwe weinige getoond bracht f 8 a f 8.10 op. Nieuwe dito prijshoudead eu van f7,60 tot i 7.75 naar kwaliteit gekocht. Nieuwe Rogge in puike soort f 5.50 betaald. Dito Wmter- gerst 10 cent lager en tot f5,50 verhandeld Dito Zomergerst f 4.50 en f 4.60 naar deugd. Nieuwe Groene Kookerwten f7 5 f7,25 naar kwaliteit betaald. Dito Kroonerwten in puike kwaliteit tot f 7 te bekomen. Dito Walch. Witteboonen in puike kwaliteit f8 75 betaald. Dito Bruineboonen in puike ronde soort van f8 tot f8,25 gesocht. Dito Paardenboonen f5,50 a f5,60 naar kwaliteit. Dito Winterkoolzaad tot fll geveild. Boter f —.86 a f .90 per kilo. Eieren f6.— per 100 stuks. TOSTSRMSBt Lijst van brieven geadresseerd aan on bekenden verzonden door het postkantoor te Goes over de le helft van Nov. 1897. G. Kousemaker, Rotterdam. VFLOOP VEItKOOPIMiËl ENZ- KRABBENDIJKE. Woensdag werd door not. Mulock Houwer voor erven J. Slabbe- koorn publiek geveild een huis en erf alhier groot 5 A15 cA. Kooper dhr. H. Houtekamer alhier voor f 505. Zaterdag 4 Dee. Goes 8 uur door not. mr. Liebert een huis en erf C 251 van wijlen J- Heinen, groot I A. 1 cA. Maandag 6 Dec. Rilland, bij Kolpaart door not. mr. Lie bert in perceelen 12 uur 56 canadaboomen in Engelschen polder, nabij wachtpost 20. Inl. dhr. Harison aldaar. Heinkenszand, bjj Almekinders door deurw. Hollmann afbraak, porceleinen kachel enz. 10 uur. Waarde, b(j Kloet voor het waterschap Waarde door not. Prins voor 7 jaar verpachten 24,7832 H. wei- en bouwl. Woensdag 8 Dec. Goes, 10 uur bij Tas door deurw. Holl mann hout en loopvarkens. Donderdag 9 Dec. Heinkenszand, 10 uur bij Bek door not. Bresser houtwaren, biggen enz. Middelburg, door deurw. Kouion op de Volharding half 1 hout. Hwadendamme, 10 uur bij P. de Jonge door not. Mulock Houwer nieuwe houtwa ren, 2 kruiwagens, 2 geiten, weischaap, loopvarkens, huisraad, kabinetten, vloer- kleeden, bonkers, kachels enz. Ovezande, bjj Koens door deurw. Holl- mmn 10 uur houtwaren, meubels, karpetten, loopvarkens, biggen, manufacturen. Middelburg. 8 uur in de Vergenoe ging door not. Verhulst 2 winkelhuizen, Langedelft B 138 en A 92. Te zien daags voor en op den verkoopdag 10—12 en 2—4. Vrijdag 10 Dec. 's Heer Arendskerke, door deurw. Hollmann bij wed. v. Eijkeren 10 uur hout waren. Wolfertsdijk. 1 uur bij Meijaard hout waren door deurw. Hollmann. Middelburg, 10 uur Noordsigel R 63 door not. Tak meubelen enz. Inl. de Groot en Hondins. Dinsdag 14 Dec. Goes, bij wed. Rijk door deurw. Holl- man voor J. Leendertse 4 werkpaarden, 3 melkkoeien, landbouwgereedschappen. ÜBergen op Zoom, door not. v. Gruting II uur Groote Markt verpachten schelpdie- renvisscherij 26 perc. in de Oosterschelde Oostelijk deel de nummers 270, 276c, 276d, 276e, 276f, 276g, 277a, 278c. 280, 281, 282, 283, 284, 286, 288, 293, 294a, 254b, 306e, 324e, 324f, 324g, 3324, 346. 347, 348. En 44 perc. aldaar Westelijk deel de nommers 473, 474, 475, 477, 478, 479, 480, 481, 482, 486, 488b, 488c, 488e, 488g, 488h. 488i, 489b 489c, 489e, 489f, 4S9g, 490, 530, 531, 532, 533', 534, 553, 554, 555, 556, 560, 561, 562, 563, 564, 565, 566, 576, 578, 579, 580, 581, 582. 2 perc. Schelpdierenvisscherijin de Een- dragt en Mosselkreek 44 en 56. En 9 perc. in 't Sloe de nos. 2, 6, 7, 9, 14, 15, 20, 22, en 24. Ook zal worden aangeboden het recht om de op de buiten pacht zijnde perceelen 12—17 der Eendragt van nature gevallen oesters en mosselen binnen uiterlijk 3 mnd. na de vergunning op te ruimen, in 1 perc. Voorwaarden a f0.30 bij dhr. J. A. Fokker te Bergen op Zoom. Woensdag 15 Dee. Werneldinge, door not. Liebert voor wed. Dominicus 11 uur 50 canada's, 25 olmen en 5 esschen. Gort gene, 1 uur bij de Korte door deurw. Gelner 50 eerste soort drachtige kweekscha- pen, in kavels van 10. Donderdag 16 Dec. Middelburg, 1 uur in de Vergenoeging door not. Tak lo. 32 A. bouwl. 2o. 3 H. 59 A. 60 cA. bouw- en weiland en sprink in Biggekerke. 3o. 2,0440 H. weiland en sprink. 4o. 1,5040 H. weiland bij Seisweg. 5o. 2,4842 H. in N. en St. Joosland, Vrijdag 17 Dec. Hilsse, 2 uur bij de Blaejj door not. Pilaar voor wed. v. Liere 1 hoefje aan den nieuwen grindweg 3570 cA. Kapelle, 6 uur bjj Hanson door not. Liebert 5 wilgen, 1 olm, 12 canada's, in den boomgaard bjj L. de Vos; 15 canada's bij J. Markusse; 20 populieren en 1 olm bij J. v. Wingen, en hakhout Dinsdag 7 Dec. Breda. 12 uur bij den intendant der 3de divisie inf. levering runderen voor de militaire slachterij te Middelburg. Donderdag 9 Dec. Middelburg. O. I. huis 12 uur onder houd gebouwen rijksbelastingen Hans weert eu Bath. Raming 13840 en f 1220. Vrijdag 17 Dec. Middelburg aan Prov. bestuur 11 uur a. vernieuwen van twee dukdalven in de buitenhaven te Hansweert, het maken van een dukdalf in de buitenhaven te Wernel dinge en van twee dukdalven voor het remmingwerk tot beveiliging van den draaipijler van de Schoorsche brug. (Raming f 5300; b. bouwen sluisknechtswoning aan de O. arm kanaal te Terneuzen. (Raming i 3475). c. maken en inhangen van 2 ijzeren ebdeuren te Werneldinge, (Raming f17300). LAATSTE BERICHTEN. Vlissingen. Het s.s. „Cyprus" zit nog steeds op de Spijkerplaat. Lichters zijn er bij voor inneming lading. Wegens hooge ligging van het schip vreest men dat het schip er niet afgebracht zal kunnen worden; De driemastschoener Vixen" op Caloot estrand zal deor lichters ontladen worden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 5