AANBESTEDING Economische Spijsuitdeeling. Olmen- en Essche- boomen. Openbare Verkooping flinke Dienstbode eene Dienstbode Leestafel. MARKTBERICHTEN- SCHOUWING- BUlUïfêHLMKfê STAND- GORT, RIJST, AMERIKAANSCH SPEK 44/16 per kist en versche SELDERIJ. Zaterdag 27 November 1897, openbaar verkoopen Vrijdag 3 December 1897, NIEUWE HOUTWAREN, als: platen, planken, delen, ribben, latten enz. Lijnkoek en Lijnmeel, Te Maasbree (Limburg) is een elfjarige knaap, bezig mest te vervoeren met kar en paard, door het op hol slaan van het paard en het omslaan der kar er onder geraakt, in deerniswekkendcn toe stand opgenomen en na weinige oogenblik- ken bezweken. Te Zoutkamp is een verver uit een herberg aan de haven ko mende, te water geraakt en verdronken. Te Benschop is een 2-jarig knaapje in een onbewaakt oogenblik te water ge raakt en verdronken. Een koperslager te Zevenbergen bezig met 'tsloopen van een ouden gashouder op it terrein der gasfabriek kreeg een stuk ijzer op het hoofd eu werd doodelijk gewond. Gis terennacht geraakte de 23 jarige zoon van den brugwachter te Heemstede in de Van Merlenvaart en werd, ondanks spoe dige hulp, levenloos opgehaald. Nu de vijvers in het Volkspark te Bergen op Zoom tengevolge van de aan houdende droogte bijna geheel droog zijn vertoonen zich op den bodem verscheiden zoetwatermosselen,waaronder vele een respec tabelen leeitijd moeten hebben, daar de schaal meer dan een manshand groot is. Zaterdagavond vervoegde zich in den sigarenwinkel van de firma Koevoet en Hoogerheide te Leiden een persoon, die aan de juffrouw, die zich in den winkel bevond, om een dubbeltje sigaren vroeg en waarvoor hij een rijksdaalder ter inwis seling aanbood. Nadat de juffrouw hem het geld had teruggeven, wierp hij opeens al het geld in de lade en vroeg den rijksdaal der terug. De juffrouw die de zaak niet vertrouwde, zeide, dat ze eerst in de lade zou kijken om te zien of weikelijk al les wat er behoorde te wezen, er wel was, waarvan de slotsom was, dat de juffrouw een gulden miste en zij den rijksdaalder niet gaf. Deze poging tot oplichting schijnt de man dien avond bij een anderen winkelier ook herhaald te hebben, waarna Meze de politie waarschuwde, die den man inrekende. Een Nimrod te Weert, (L.), had het geluk een wilde eend te schieten in een der vele in deze gemeente voorkomende moerassen of broeken. De geraakte zwem vogel was echter wel veertig passen van den oever verwijderd, zoodat Bello, nadat hij menig vleiende, maar ook een niet kleiner aantal bitse woorden had aange hoord, te water ging en den buit spoedig bereikte. Evenwel scheen bij zich met dat zwemtochtje wat erg vermoeid te hebben want hij bracht de eend naar een met biezen en riet begroeid plekje, dat dichter bij hem was dan de oever, doch dat midden in 't water lag. Lokken, roepen noch drei gementen mochten thans baten. Bello ging op zijn gemak bij 't eendje zitten en hield zich doof. Alle aangewende pogin gen waren vruchteloos. En toch zou het zonde zijn dezen buit achter te laten. Na zich overtuigd te hebben, dat geen menschelijk oog 't geval gadesloeg, had onze jager in minder dan tien tellens zijn jas, broek, enz. uitgetrokken en begaf zich te water. Door voor hem onzichtbare oogen werd hij toch bespied. Hij waadde door het water, zakte op sommige plaatsen zoo diep in de modder, dat hij slechts met moeite ziju beenen kon uittrekken, en ging hier en daar ook wel eens tot aan het hoofd in den plas. Na een uur van in spanning en waaghalzerij had hij zijn eendje pas op 't droge. Lekker zal dat bad in dezen tijd van het jaar niet geweest zijn. Of Bello als loon een kluifje zal krijgen meenen wij met recht te mogen De twij felen. Bakkers-nachtarbeid Van de 1800 biljetten door de bakkers gezellen te Almeloo verspreid, kwamen er 1637 terug. Vóór afschaffing van nacht en Zondagsarbeid stemden 1600 huisvrou wen, dus 98 pCt., tegen de afschaffing 10 huisvrouwen, dus ruim Vs pCt. en blanco 26 De ontvoering van een meisje uit het gesticht „de Goede Herder'" te Almeloo is sinds eenige dagen in onderzoek bij de justitie. De drie personen uit Enschedé, die vermoedelijk aan de ontvoering hebben medegewerkt, zijn reeds in verhoor geweest. Yan de vluchtelingen zelve, die naar Duitschland uitgeweken zijn, is nog niets bekend. Euim zeven jaren geleden vond iemand op den weg in het Friesche dorp Westergeest een beurs met ruim f 10. In plaats van die aan den bekenden verliezer, een man uit de buurt terug te geven, deelde hij den buit met twee makkers, die bij hem waren, en werd alles zoo geheim mogelijk gehouden. Een der vinders, die tegenwoordig in eene fabriek te Westergeest werkt, en meen de dat het nu geen kwaad meer kon, ver telde voor eenige dagen het vroegere bui tenkansje aan zijne medewerklieden op de fabriek, en deze deelden het weer aan anderen mede, waardoor het geval ook ter oore kwam van den Bij ks veld wachter. Deze wist te bewerken, dat de drie perso nen ieder hun aandeel teruggaven aan den man die het verloren had en die het nog zeer goed kon gebruiken. De vrachtrijder Paulus van Dijk, te Beetgum, een van de drie personen, die, volgens sommigen, de inbraak te Britsum zouden hebben gepleegd, waarvoor de drie Gebr. Hoogerhuis zijn veroordeeld, is naar Noord-Amerika vertrokken. Hij was, zooals hij in een brief aan een geacht Leeuwarder ingezetene schreef, onder de genoemde, hem drukkende beschuldiging jiet leven in Friesland moede geworden kon daar hij bijna door iedereen werd ge boycot, ook niet meer den kost voor zijne vrouw en kinderen verdienen. Hij zal deze iaten overkomen zoodra hij er geldelijk toe in staat is. Te Londen is verleden week op 78- jarigen leeflijd overleden Sir Henry Doul- ton, de eigenaar van de groote fabriek van aardewerk dat onder den naam van Doultonwarezooveel vermaardheid ver wierf. De fabriek begon onder zijn bestuur aardewerk voor sanitaire doeleinden te vervaardigen en had daarmede zulk eeu groot succès, dat ze herhaaldelijk moest uitgebreid worden en thans in zuidelijk Londen eene zeer groote oppervlakte beslaat, waar duizenden werklieden gebezigd, worden. De industrie is, zooals men weet, aan vankelijk door Nederlandsche uitgewekenen in Engeland ingevoerd. Op weg van de vereeniga» Staten naar Liverpool is thans een vaartuig, dat de grootste lading aan boord heeft, welke ooit met een enkel schip werd verscheept. Het is de stoomboot „Milwaukee", van de firma Elder, Dempster Co. De lading bestaat uit 23,814 balen katoen, 36,496 duigen, 14,900 bushels haver, 15,000 bushels tarwe, 429 zakken meel en 2241 roei spanen. De katoen alleen is reeds meer dan eenig ander schip ooit in eens vervoerde. Gevende zakkenrollers komen maar zelden voor. Een Berlijnsche dame heeft echter onlangs in een tramwagen zulk een exemplaar ontmoet. Tegenover haar in den wagen zat een welgekleed heer, met een fraaier, diamanten ring aan den vinger, en toen iemand, die naast de dame zat, uit stapte, ging die heer naast haar zitten. Even na haar uitstappen bemerkte de dame, dat zij haar portemonnaie kwijt was en het bleek, dat de welgekleede heer haar die ontrold moest hebben, want zij vond in haar zak den diamanten ring, die hem bij het behoedzaam manoeuvreeren van den vinger moest zijn gegleden. Het Amerikaansehe blad de „New-York Herald" heeft in zijn drukkerij de nieuwe drukpers „Hoe" geplaatst die wel een wonder dezer eeuw mag worden genoemd. Door deze pers kan men in één uur 96000 exemplaren eener courant van 8 bladen drukken, dus ongeveer 1600 per minuut. Het papier relt onder de persen door met aen snelheid van 52 K. M. per uur. De pers heeft een hoogte van 4 M., een lengte van 71/? M. De „New-York Herald" zal nog twee zulke persen plaatsen, zoodat bijna 300000 exemplaren der courant in 1 uur kunnen worden gedrukt. Een zeer sterk stukje hebben dieven -men verbeelde zich dat 'tDuitschers zijn geweest uitgehaald te Viacennes. Ondanks het toezicht der schildwachten, menigvuldige rondom en de stalwachten, zijn deze dieven er in geslaagd, bij nacht de chambrées in de kazerne van het twaalfde regiment artillerie op het fort daar te be zoeken, waar zij alles wat van waarde was stalen. Yervolgens haalden zij gereed schap uit de werkplaatsen en de hoefsme derij en braken daarmee de deuren der magazijnen van levensmiddelen open, waar zij hun plundering voortzetten. Ook een rijwiel namen zij mee. Met behulp van een ladder verlieten zij het fort. Engelsche speculanten hebben te New-York een vaeAk-trust opgericht, met een kapitaal van 12 millioen dollars. Zij hopen daarmee het monopolie der melk- leverantie te New-York te verkrijgen. Eene nieuwe brandstof, welke voor namelijk in verbinding met turf, zaagsel, enz., tevens als zeer geschikte kleefstof voor briquetten kan geDruikt worden, is in groote menigte gevonden op het eiland Barbados (Kleine Antillen). Die stof ge lijkt veel op was of asphalt en smelt reeds bij een zeer matige verwarming; zij ver brandt met het dubbele warmte-effect als steenkool en heeft daarbij niet de kwade eigenschap van kwalijk rieken, als bij het smelten van pik of asphalt zich voordoet. Zij komt op Barbados in zoo dikke lagen voor en is zoo gemakkelijk uit te delven, dat de ontginning der putten bepaald zeer winstgevend zal worden. Wie er meer van weten wil, vrage in lichtingen aan Patent-Bureau van Carl Fr. Reichelt, te Berlijn N. W. Lang-Sprekers. Het schijnt wel, dat de bekende Oostenrijksehe afgevaardigde Lecher, die de vorige week 12 uur achter een, van negen uur 's avonds tot 9 uur 's morgens, sprak, het record heeft geslagen in het langspreken, tenminste in het par lement. Hierbij komt nog, dat Lecher steeds achtereen sprak, en in al die uren slechts eenige glazen wijn en een kop thee kon drinken. Overigens moet men om van lange zit tingen en lange redevoeringen te kunnen spreken, zich naar Engeland begeven. De grootste redevoering, ofschoon niet achter een uitgesproken zal wel die wezen, welke de beroemde Engelsche staatsman E. Burke in 1788 uitsprak tegen den gou verneur-generaal van Britsch-Oost-Indië Warren Hastings. Burke sprak gedurende vier volle vergaderingen, zooals wij zei den, met tusschenpoozen. Ook kan het Engelsche parlement de langste zitting aanwijzen; zij had plaats in 1882 na den moord in het Phoenix-park en duurde 32 uren achtereen. Overigens staat de lange zitting der vorige week en de rede van Lecher in het Oostenrijksehe parlement geheel op zich zelf. Zelfs de stormachtige vergaderingen in het revolutiejaar 1848 waren niet zoo lang. De langste vergadering van den Oostenrijksehen rijksraad had plaats op 12 Juni 1895; zij duurde 16 urenhet waren toen de Jong-Tzechen, die aan obstructi- onisme deden tegenover der liberale meer derheid. Thans zijn het de liberalen tegen over de elericale meerderheid dje de orde verstoren en een goede landsregeering on mogelijk maken. Italië heeft echter een voorbeeld van langspreken, dat waargaloos is Een Itali aan heeft Dante's „Divina Comoedia" in 25 achtereenvolgende uren voorgelezen. Er zullen door den Simplon heen twee tunnels naast elkaar gebouwd worden. De electnciteit zal hierbij meer dan ooit te voren te verrichten hebben. Voor eiken meter, dien de tunnel lang is,' zal 200,000 K. G. steen moeten worden ver wijderd, dat is dus voor 20 K. M., de lengte van de tunnel, de fabelachtige steenmassa van vier duizend millioen ki logram, of vier millioen ton. Die steen moet gemiddeld vier kilometer weggedra gen worden, zoodat er een arbeid moet worden verricht van 16 millioen tonnen- kilometer, hetgeen uitsluitend door middel van electriciteit zal geschieden. Deze methode geeft een aanzienlijke besparing aan geld en tijd. Dit blijkt duidelijk als men de plannen voor den bouw van de Simplontunnel vergelijkt met de tunnelboringen uit vroeger jaren. Bij de Mont Cenis-tunnel kostte Iedere kilometer zes millioen franken, en een jaar tijdeen kilometer van de Simplon tunnel kopt drie millioen franken, en drie maanden tijd. Men werkt tegenwoordig aan zoo'n reuzenonderneming dus vier maal vlugger en tweemaal goedkooper dan 30 jaar geleden aan den Mont Cenis. De electriciteit geeft bij den bouw ook voor de verlichting groot voordeel, door dat zij de hitte in de tunnel maar zeer weinig verhoogt. In het midden van den tunnel zal toch reeds een hitte van 40 graden C. heerschen. De toevoer van versche lucht geschiedt met ventilators, door electriciteit gedreven en door naast de tunnels loopende gangen van 8 meter breedte, die elke seconde 50 kilometer lucht met een snelheid van 22 kilometer in het uur aanvoeren, lucht, die door de hoofdtunnel weer terugkeert. Donderdag 25 Nov. Middelburg door deurw. Keuion hout veiling op de Volharding half 1. Vrijdag 26 Nov. Vllsslngcn, 11 uur bij de stoomwassche- rij Volharding door not. Wisboom Verstegen steenen, ribhout, stellingdelen enz. Kattendijke, voor dhr. J. Vereekeqq. door not. Prins 11 uur 58 olmen, 26 abeelen, 2 esschen op hofstede. Borseie, door not. de Vos 10 uur kade nieuwe houtwaren, biggen en loopvarkens. Iersekcndani, 1 uur voor erven de Witte door not. Mulock Houwer lo. 8480 cA. bouwl. Postweg. 2o. een huis, schuur en erf Damstraat. 3o. een huis en erf id. 4o. 2 woonhuizen Achterweg. 5o. een derde deel in drie woonhuizen Mosselstraat. Zaterdag 27 Nov. Ovezand, 11 uur door not. de Ronde Bressor voor dhr. J. M. Kakebeeke 's Heeren- hoekschen dijk olmen en esschen. Maandag 29 Nov. Rilland, door not. mr. Liebert 12 uur aan den 4en weg 56 canada's. Iersekendam bij wijlen J. de Witte door no. Mulock Houwer 10 uur 1 windmolen, stroomden, arbeiders- en timmermansge reedschap, mest, meubelen. Dinsdag 30 Nov. Goes, half 3 in de Prins van Oranje voor dhr. Bevier de Fouw door not. de Ronde Bresser 27 olmen in St. Pieterspolder *bij hofstede Vermet. Woensdag 1 Dec. Ellewoutsdijk, bij wijlen J. de Schipper voor J. Smallegange door deurw. Hollmann 10 uur 2 merrïën 14 en 18 jr., 3 kaifkoeien, menwagen, ploeg, eggen, leep, hooi, stroo, peen enz. Wij ontvingen als naar gewoonte ter aankondiging het Kerstnummer van de Wereld strijdHoofdred. ds. A. H. Roose te Rotterdam. Uitgever T. J. Kousbroek te Gouda. Het is een fraai exemplaar met vele verhalen en illustratiëaversjes en aller lei van de hand van bekende volksschrijvers. Ook van den nu ontslapen Adama van Scheltema is er nog een en ander dat met weemoedig genoegen zal gelezen wonden. De prijs is 5 cents; bij getalen minder. Nog ontvingen wij den Almanak 1893 der Nationale Christen Geheel onthouders Vereeniging, J8ste jaargang. Uitgever dhr. Kousbroek voornoemd ook op deze uit gave met 't portret van ds. Scheltema ge sierd, vestigen wij de aandacht, ook om 't goede deelpropageering van de be ginselen der geheelonthouding. Zoo ook vestigen wij de aandacht op een geschriftje bij den uitgever Den Boer te Utrecht verschenen - „De wijn is een spotter", door pater Chiniqui, uit diens eigen leven. Een ijselijk verhaal op best papier gedrukt en a 10 cent te hekomen. Vrijdag 26 Nov. Middelburg, 11 uur aan 't prov. bestuur maken en inbangen van 4 ijzeren deuren van de Oostschutsluis te Sas van Gent en bijwerk. Raming f 14300. Middelburg, half 2 door B. en W. op zegel voor 1898 en '99 de levering van lo. schiijlbehoeften; 2o. bedrukt en onbedrukt schrijfpapier, pakpapier, briefomslagen enz. voor secretarie. Woensdag 1 Dec. Goes door de Oecon. spijsuitdeeling 3 uur in de Spijskokerij biljetten levering gort, rijst, spek, selderij. VLISSINGEN, 23 Nov. 1897 Boter fl.— a f —.95 per kilo. Eieren f6.60 per 104 stuks. GOES, 23 Nov. 1897. Bij flauwe stemming ruimde de aanvoer tot genoteerde prijzen langzaam op. Oude Tarwe f7.50 af 7.60. Nieuwe Tarwe f7.25 a f7.60. Rogge f5.25 a f5.50. Win- tergerst f 4.90 a f 5.20. Zomergerst f 4140 a f 4.60. Haver f 2.80 a f 3.25. Bruineboonen f6.— a f7.—. Paardenboonen f5.60 a f 6.10. Koolzaad faf—.—.GroeneErw ten f 6.50 a f7. Versche Boter f .371/» a f—.47Vs- Eieren f 1.20 a f 1.30. Op de veemarkt waren aangevoerd 261 stuks groot en klein hoornvee benevens 5 schapen. De handel was minder levendig terwijl de prijzen ook iets zwakker waren. OOSTBURG, 24 Nov. 1897. OudeTarwe f8.-af8.20. Nieuwe Tarwe f7.40 a f7.60. N. Rogge f5.60 a f'5.80 N. Wintergerst f8.20 a f8.60 per honderd kilo Zomergerst f 7.50 a f7.75 per honderd kilo. Haver per 100 kilo f 6.20 a 1 6.50 Kookerw- ten f6.25 a f6.50. Erwten f6.— a f6.25 Paardenboonen fO, a f6.— Koolzaad f—af—.—. Waar 't niet er bij staat, is de prijs per H, L. Rotterdam 22 Nov. Ter graanmarkt van Maandag was de handel in binnenlandsche granen als volgt: TARWE. De aanvoer van jarige heeft op gehouden. Nieuwe- met redelijk aanbod, was in de beste kwal. tot vorige prijzen te plaatsen doch overigens 10 cents lager. Per heet. f 6.50 a f 8.25, en puike soms nog iers daar boven en per 100 kilo f9.80 af 10.35. Canada- tarwe alsvoren f6.40 a f6.75 per heet. ROGGE flauw onveranderd, 14.75 a f5.50. GERST. Winter per 100^-kilof8 a f8.60 en voorts extra puike kwal. f9. Zomer-per beet. f4.10 a f4.90. Chevalier-onveranderd, per 100 kilo f8.60 a f9. HAVER, ruimer aangevoerd, moest even wel 10 cents lager worden afgegeven. Naar kwal. verkocht van f2.25 tot f3.30 per heet. en van f 6 a f 6.60 per 100 kilo. PAARDEBOONEN, waarvan heden enkele partijtjes ter markt waren, ruimden op van f5.25 tot-f5.80. WITTE BOONEN ontbraken in puike soort, terwijl overige kwal. eene verlaging van 25 a 50 cents moesten ondergaan. Naar deugd verkocht van f6.25 tot f8.75. BRUINE BOONEN waren in extra puike kwal. alsvoren te plaatsen, overigens 30 cents lager. Verkocht van f5.50 tot f7.60, extra puike daarboven. BLAUWE ERWTEN. Kooksoort 25 cents lager. Per heet. f6 a f6.80 en extra nog daarboven. Niet-kokende f 5.75 a f 6.25. KANARIEZAAD onveranderd stil, f4.50 a f6.50. LIJNZAAD met goeden aanvoer, prijzen onveranderd. Noteeving f9.50 tot f 10.75 por H.L. ZEEUvVSCHE EIEREN f6.50 a f6.80. ZEEUWSCHE AJUIN. Aanvoer en vraag gei in g. Prijs voor puike mooie groote f 0.95 per 50 kilo. MAIS per 2000 kiloAmerik. Mixed f 103, f105; dito dito uit stoomboot f98, f100; dito dito naar aank. tijd f98, f93; dito dito Nov.-afl. f92; Cinquantin f112, f115. MEEL. Vorige week was de aanvoer van onze markt ruim, doch vond grif plaatsing tot. onveranderde prijzen. Heden was de beurs levendig bezocht j no teeringen onveranderd. Rotterdam, 23 Nov. Ter veemarkt van Dinsdag warenaangevoerd: paarden, 1707 runderen, 503 vette, 57 nuchtere kalveren, 1784 schapen, 464 varkens, 287 biggen. De prijzen waren als volgtRunderen le kwal 60, 2e kwal. 50, 3e kwal. 40. Kalve ren le kwal. 80, 2e kwal. 68, 3e kwal. 58. Schapen le kwal. 44, 2e kwal. 36, 3e kwal. Varkens le kwal. 44, 2e kwal. 40, 3e kwal. 38 c. Alles per kilo. BIGGEKERKE 27 Nov. ZOUTELANDE 29 Nov. OOSTKAPELLE 30 Nov. Yan 22 tot 23 November 1897. MIDDELBURG. Getrouwd: 1. Moscoviter jm. 30 j. en C. J. C. Rjjbering jd. 21 j. Bevallen: S. M. Groenewegen geb. de Raadt d. GOES. Geboren22, Catharina Jacoba d. v. Daniël Lockefeir en Izabella Klara Tierie. Maria Catharina Elisabeth d. van Engel Norbertus Burgs en Kaatje Bruel. Overleden: 23, Maatje Nieuwenhuijse 64 j. -wede van Johannes Remijnse. Van 13—20 November. VLISSINGEN. Ondertrouwd J. B. Zietse jm. 22 j- en J. de Rijk jd. 19 j. - G. A. 'van der Meijde jm. 28 j. en J. Veele jd. 25 j. - A. Schroevers jm. 23 j. en L. Fierens jd. 20 j. - J- W. D. Trampé wedr 38 jaar en F. P. Bender wede 47 j. J. H. Meijer jm. 23 j. en T. Schouwenaar jd. 23 j. Getrouwd J. A. Maes jm. 22 j. en A. V. S. Aspeslagh jd. 23 j. - J. Koster jm. 27 j. en J. Jongepier jd. 22 j. J. W. Dobbe- laere jm. 29 j. en A. R. Binkhorst jd. 24 j. J. J. Kokelaar jm. 81 j. en T. C. Groenenbergjd. 20 j. - P. van der Sluisjm. 24 j. en W. Post jd. 22 j. P- de Kreek jm. 22 j. en C. A. J. Rozemond jd. 21 j. BevallenP. J. Neele geb. Swenne d. J. de Zwart geb. De Brujjn d. D. J. Marannes geb. Bourgois. A. Schuurbiers geb. Keuvelaar d. - J. M. Verwijs geb. Suurveld d. W. Nijsen geb. Vos d. J. A. de Veij geb. Van Exel z. C. F. Knipper geb. Heroïd z. M. J. Luwena geb. Woltering z. - J. de Voogd geb. Kluifhout d. C. E. Blonde geb. Benteim d. (levenl.) Overleden: J. C. Drubbels ongeh. d. 66 j. - P. Harpe z 4 m. - J. F. van der Efjk vrouw van J. A. Huser 67 j. Voorspoedig bevallen van een ZOON: C. LU1TWIELER— DE VOS. Vlissingen, 23 November 1897. Voor de vele en hartelg ke be wijzen van deelneming, zoo van hier als van elders ondervonden bij het overlijden van onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, Ne. JOZIASSE, Wed. J. Besuijen, betuigen wij bij dezen onzen welgemeenden dank. Koudekerke, 19 Nov. 1897. Namens de familie 0. P. BESUIJEN. der in den winter 1897/98 benoodigde Inschrijvingen met monsters der gorten rijst te bezorgen op VRIJDAG 26 NO VEMBER des middags voor 3 ure aan de Spijskokerij. De Notaris de RONDE BRESSER zal op des voormiddags te 11 uren in de gemeente Ovezandaan den 's Heerenhoekschen dijk, ten verzoeke van den heer J. M. Kake beeke, in het eene groote partij ten overstaan van den Notaris J. DE VOS te Middelburgop A. 's morgens te 10 uren te Aagtekerke bij Maljebs van B. 's middags te 12 uren te Westkapellc, aan en in het koffiehuis van Joosse, van I. NIEUWE en ANDERE HOUTWAREN alsplaten, planken, delen, ribben, latten, kolders, eiken ribben, grenen dito, olmen platen, mestputpalen,enz: TIMMERMANSGEREEDSCHAP, als: ladders, schaven, in soort, 2 trekzagen, touwwerk; GEREEDSCHAPPEN VOOR DE MELKERIJ, karns, roomtonnen, emmers, teelen en meer. MEUBILAIRE GOEDEREN, piano, 2 kabinetten, linnenkast, tafel, stoelen, 2 kastklokken, spiegels, kachel, waschmachine, 2 bedden met toebehooren, dekens, kleeren voorts nog: vet varken, handwagen, en 't geen meer zal worden gepre senteerd. II. Onmiddellijk na afloop der veiling roerend goed de volgende onroerende goe deren afzoderlijk en in combinatte a. HET WOONHUIS MET BAKKEET, SCHUURTJE en perceeltje tuin te Westkapelle, ne. 99 kad. sectie B no. 1985 groot 97 cA. bewoond door W. v. Vaardeghem en b. HET WOONHUIS nr. 100 met erf en perceeltje tuin kad. sectie B no. 1984 groot 66 cA. annex koop a en bewoond door W.v. Rooyen, Informatiën ten kantore van den notaris. zuivere inlandsche kwaliteit. Magazijn „Groenendraak", Middelburg. Terstond of met December een gevraagd bij Mejuffr. HONDIUS, Brood bakkerij, Lange Burgt, Middelburg. Ten spoedigste gevraagd Giststraat F 175, Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 3