Sigaren-Veiling EEN HUIS Woonhuis ei Erf Openbare Verkooping. E lèjarige PAARDEN. HUISRAAD en Arbeidersgereedscliap, Openbare Verkooping KERKNIEUWS. Uit de Tweede Kamer. BUKütëttLUKK STAM)- Leestafel. POLITIE, GOEST" III van lil Dinsdag 23 November 1897, verkoopen: Dinsdag 23, Woensdag 24 en Donderdag 25 November a. s. Donderdag 25 November 1897, publiek verkoopen: EN ERF, op Woensdag 1 December 1897, niet zooveel stapwiggen zijn, waar hy het puist aan heeft. Dit is zeker, hij zit aardig in de rats, hoor. Gister zijn wij uitge rukt met gepakte linnekast en hebben heel wat losse flodders verschoten. Ik had, toen ik thuis kwam,' blaren op mijn voeten, want mijn modeltruppers zijn mij te groot. Morgen is de kapitein jarigzoolang laat ik den brief liggen, want ik heb nu geen spijkers voor een postzegel {Ned. Krijgsman Een kind van 2 jaar als brandstichter dat is de vorige week te Amsterdam vertoond. Terwijl in de Oostenburgervoor straat eene vrouw door een klant in den win kel werd geroepen, sloeg haar 2-jarige zoon met een stok eenjtrandend petroleumstel, dat op tafel stond, op den grond. Op het hooren van den slag en het zien van den vuurgloed stoven juffrouw en klant naar achteren, doch konden niets meer redden, maar vloden. De geheele winkel met zyn voorraad van brood en kruidenierswaren werd een prooi der vlammen, evenals de keuken en de achterkamer. 't Is thans zoo goed als zeker, dat van het in den laatsten tijd zoo druk be sproken syndicaat van suikerfabrieken wel niets komen zal. Leek aanvankelijk toch het getal van twintig fabrieken, die zich zouden moeten aaneensluiten tot dat doel, volstrekt niet onbereikbaar, 't blijkt, nu de aandeelhouders over die toetreding moeten stemmen, dat deze daartoe niet gezind zijn, zoodat slechts enkele fabrieken ten slotte zullen willen medewerken, waar door het geheele plan van zelf komt te vervallen. Een loteling voor de nationale mi litie, wonende te JBarendrecht, was er in geloot, doch kon als reden van vrijstelling inbrengen, te zijn eenige wettige zoon. Zeer onaangenaam werd hij achter dezer dagen verrast, door de geboorte van een broertje, die hem zyn vrijstelling ontnam, zoodat hij weldra den soldatenransel zal moeten dragen. Te Amsterdam hebben zich 2700 ingezetenen aangemeld voor de sneeuwop- ruiming bij den stadreinigingsdienst. Er zijn er slechtss 1200 noodig, daarom zijn de sneeuwkaarten slechts uitgereikt aan diegenen der aanvragers die meer dan twee kinderen te verzorgen hebben. De heer Yan Erp Taalman Kip, di recteur der gasfabriek te Harlingen, is Maandagavond 9 uur verdwenen. Men vreest voor een ongeluk. De politie ver zoekt opsporing en bericht. Maatregelen tegen kappers. Een ver ordening van den prefect van politie te Parijs bepaalt, dat alle kammen van caoutchouc, hoorn en dergelijke zoo spoedig mogelyk door metalen kammen vervangen moeten worden, dat alle metalen gereed schap terstond na het gebruik in heet zeepwater moet worden gelegd, en dat de scheerkwasten telkenB voor het gebruik in heet water moeten worden gedompeld. De borstels, scharen en tondeuses moeten óf in een oven een half uur lang op 100° verhit, óf in een daartoe geschikte ruimte met formaldehyd ontsmet worden. Verder ontvangen de kappers den raad, telkens voor dat zij een cliënt onder handen nemen, hun handen met zeep te wasschen, en steeds droog zand op den grond te strooien, wat dan 's avonds met de haren in het vuur gedaan wordt. Wanneer men boven staande leest moet men hieruit wel de ge volgtrekking maken, dat óf de Parijsche kappers en barbiers tot dusverre niet erg zindelijk waren óf dat de Parijsche politie met een teedere doch allicht wat. sterk overdreven zorg voor het welzijn der Pa- rij zenaars waakt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Baarland ds. J. E. B. Meloen te Geesteren te Kats dhr. M. J. F. Keers cand. te Hazerswoude te Oud Vosmeer G. H. Locher cand. te Elspeet. Tweetal te Terborg ds. J. C. Benit te Zierikzee en dr. P. Proost te Koog a. d. Zaan. Beroepen te Parrega ds. W. Timmermans Paquy te Oudegate Maurik ds. C. Kuiper te Otterloo te Oosterdijk bij Enkhuizen Th. H. Ph. van Papenrecht cand. te Dordrecht. Bedankt voor Genemuiden door ds. W. Zijlstra te Waddingsveen voor Elburg door ds. Y. Doornveld te Den Ham voor Noordlaren door ds. P. van Binnen dijk te Obergum. Kloetinge. Tot ouderling der Herv. kerk alhier is gekozen in plaats van J. de Jonge die voor een herbenoeming [niet meer in aanmerking wenschte te komen J. Oele. En tot diaken in plaats van C. Welleman die eveneens niet meer in aan merking wenschte te komen J. Jasperse. Rilland. Gekozen met 11 van de 14 stemmen tot lid van het kiescollege dhr. L. van Weele. Woensdag, gisteren en heden werd het algemeen debat over de Indische begroo ting voortgezet. Onder de woordvoerders van Woensdag noemen wij dr. de Visser, Troelstra en den minister van Kol. Deze laatste had 21/2 nur het woord en vervolgde zyn rede den volgenden dag, toen hij op zijn beurt weder beantwoord werd door het kamerlid van Kol. Tussehen haakjes zij gezegd dat met minister van Kol. niet bedoeld wordt de heer Van Kol, maar de minister van Ko loniën. Ook de uitdrukking „kamerlid van Kol." vatte men niet op als ware hier bedoeld het kameilid van Koloniën al is het ook waar dat volgens den openbaar gemaakten rooster van werkzaamheden de heer v. Kol in de Kamer voor de kol. zal zorgen en de minister v. Kol. v. Kol in zijne jongste Kamerrede abusievelijk of schertsend den Afgevaardigde uit Atjeh noemde. Luisteren wij nu even naar genoemde sprekers uit de vele die het woord voerden. Dr. de Visser hield een keurige maiden speech (dat wil zeggen zijn eerBte woord als kamerlid)in welke rede hy het goed recht der zending en de rechtspositie der christen-inlanders bepleitte. Hij deed 't in den geest als dr. Kuyper het ten vorigen jare uitvoerig deed en deze week kortelijk nog eens uiteenzette. Alleen op het punt van artikel 123 van het, Regeerings-reglement plaatste de Botterdamsche spreker zich op het conservatief-radicale standpunt om het zoo te laten en den dwang voor zendelingen der gereformeerde kerken in zake hun verplicht lidmaatschap van 't protestant- sche kerkgenootschap te bestendigen. Toch waarschuwde dr. de Visser tegen die neutraliteit welke eigenlijk neerkomt op protectie voor den Islam en achteruit zetting van het Evangelie. De eerste rede van mr. Troelstra was lang en de tweede heftig. Het gevleugeld woord (van Wagenaar, den historieschrijver), waarin de woorden redeloos, radeloos en reddeloos voorkomen, was 't stramien waarop deze afgevaardigde van Tietjerksteradeel voortborduurde, hij paste deze eigenschappen toe inzake Atjeh, op de Kamer (radeloos), de party en (rede loos) en onze posi'ie (reddeloos). Kadeloosheid toont de Kamer,zegt hij door dat zij van de ministers, iederen volgende volgende gelijk zij den voorgaande [deed, als Tan een Messias alle redding verwacht. Op de economische beteekenis van den oorlog wordt niet gelet, dan alleen voorzooveel betreft het voordeel van enkele industriëe- len en kapitalisten Pakketvaartmaat schappij, tabaksplantages enz. ;het econo mische belang van het geheele Nederland- sche volk wordt veronachtzaamd. De minister van Kol. werd hierbij voor gesteld als de vertegenwoordiger van ge noemde geldmachten, en als persoonlijk belang hebbende bij den voortduur van den Atjeh-oorlog. Redeloosheid toonen de partijen door maar aldoor de aangevraagde credieten voor dien oorlog toe te staan. Zelfs dr. Kuyper is op dat punt bekeerd, en sprak woorden deze week die ieder menscli pijn lijk moeten aandoen, 0. a. als zou hier van verjaring sprake zyn, doch in politieke zaken is er geen recht door verjaring. De heer Bahlmann, een ander monopolist van christelijkheid, eischte dat Toekoe Oemar levend of dood in onze handen zou vallen. Doch Toekoe Oemar's zoogenaamd verraad is om» schuld, onze fout, misschien wel ons opzet. Mag men dan zulk een eisch stellen? Wat ware er gebeurd roept mr. Troelstra uit indien de monopolisten der christelijke beginselen aan het bewind waren gekomen. Reddeloos is onze positie op Atjeh dit blijkt uit de feiten; en daarom verdedigde spr. de motie die wantrouwen tegen den minister uitspreken wil en tracht 't volk te bewerken en ryp temaken voor een latere motie van meer radicale strekking. Uit de lange rede van den Minister stip pen wij slechts aan dat hij (ook nu de in komsten tegenvallen door daling der koffie prijzen) voor vermeerdering der inkomsten zonder ondraagbare lastenverzwaring is, niet is voor uitbreiding van staatswerkzaam- heid op het gebied van mijnontginningen hooge ambtenaarstractementen in het be lang acht van het bestuur, dat ■voor zyn prestige in Indië praal behoeften diffe- rentieele rechten nadeelig acht voor de inlandsche bevolking. Wat den Atjeh-oorlog betreft betoogt de minister, dat deze is een uitvloeisel onzer internationale verplichtingen, en het belang van Indië bij beëindiging van den oorlog betrokken ishij noemt behoud der koloniën een economisch belang, waar mede de beëindiging van den oorlog ten nauwste samenhangt. Ons terugtreden zou Sumatra's Oost- en Westkust in gevaar brengen. Aan een geconcentreerde stelling denkt niemand meer. Overleg met de hoof den is niet gewenscht, maar volharding by het tegenwoordige stelsel. Verovering van geheel Atjeh is het doel niet, even min als onderhandelingen met den sultan. Met vastberaden volhouden bereiken wij Let einde. Eenige merkwaardige woorden sprak nog de minister waarop wij de aandacht vesttgen. Van verschillende zijden werden groote verwachtingen omtrent dezen minister uit gesproken doch de minister, blijkbaar daardoor beklemd, achtte 't noodig die hooggestemde verwachtingen te temperen. Hij zei onder anderen „Men neme het mij niet kwalijk dat by meer nadenken, bij meer kennis, bij raad pleging van de bronnen die voor mij ont sloten zijn op mijn Departement, ik mij niet kan binden aan al wat ik vroeger gezegd heb". De minister noemde hierna tal van onder werpen op, waaromtrent hij bepaalde mee ningen had geuit, en „de meeste waarvan let welhij nog was toegedaan. Slechts „de meeste waarvan". Wie herinnert zich hierbij niet het par- tijgeschreeuw door liberale woordvoerders in Kamers en Kiesvereenigingen tegen 't „nietsdoend" ministerie Mackay, tegen Keuchenius, tegen Godin de Beaufort vooral aangeheven. Zou een weinigje meer be scheidenheid na uitspraken als die van minister Cremer, niet passen in den mond van sommige partij-propagandamakers Nog viel 't op dat de minister Van Kol zachtzinnig gestemd wns tegen de uit latingen van Troelstra, doch heftig toornde over een uitlating van den Amsterdamschen liberaal Groen v. Waarder, die zich over de financiën bezorgd makende, Indië een lastpost had genoemd voor ons De minister antwoordde den heer Troel stra dat hy als vertegenwoordiger der geldkliek wel degelijk ook 't belang van den minderen man diende; en aan den heer Groen dat deze zich omtrent zijn conservatieve gevoelens had dienen te verklaren bij de vooruitstrevende kies- vereeniging die hem candideerde, alvorens zich door deze te laten candidaat stellen. Zacht jegens den democraat, hard jegens den conservatief, schijnt dus 't standpunt van dezen minister te zijn. Over de zitting van gisteren ware 't beter maar te zwijgen. Het geldt hier de tweede rede van mr. Troelstra, welke rede wij heftig noemden. Waarschijnlijk was deze spreker reeds een weinig geprikkeld doordat de heer Ketelaar die eerst de motie van Kol had gesteund, zich er nu tegen verklaarde, op grond van de hem ongevallige toelichting derzelve. Een houding die trouwens niet onberispelijk is. Men stemt toch wel voor e n motie, niet voor een toelichting en men kan zich van een toelichting losma ken zonder de motie zelve af te stemmen. Zeker hebben de radicale leden zich door hunne liberale vrienden laten belezen om zich niet door de socialistische broeders op het sleeptouw te laten nemen en heeft dit den heftigen medestander van Van Kol geërgerd. Maar zijn uitvallen werden hierdoor niet gerechtvaardigd, al komt 't oi s vrijwel belachelijk voor dat men van liberale zijde zich daarover kwaad maakt. Men heeft van dia zijde toch geweten welke viienden van dit ministerie men naar de Kamer hielp brengen Maar waartoe dan die verontwaardiging Onder betuiging dat hij het niet had tegen den persoon des ministers, verklaarde mr. Troelstra dat hij de betrekkingen welke deze bekleedt slechts genoemd heeft om de plaats aan te duiden die deze in neemt in de geldwereld, wier belang hij, bewust of niet, heeft te dienen, en om te constateeren hoe een der belangrijkste be trekkingen van onzen staat wordt inge nomen door een sterk type van het groot kapitalisme, om te kenschetsen een kliek die zoo groote macht oefent in Indië de socialistische partij zal tegen de macht die thans aan 'troer is, blijven strijden. Ook andere sprekers dienden van repliek, doch ten «lotte viel de Atjeh-motie met 76 tegen 3 stemmen. Alleen de socialisten stemden er voor. Van 18 tot 19 November 1897. MIDDELBURG. OndertrouwJ: J. H. Meyer jm. 23 j. en T. Schouwenaar jd. 23 j. Getrouwd: J. de Bruin jm. 33 j. en I. C. Tbysebaard jd. 33 j. M. P. Fret jm. 25 j. en C. C. Blaas jd. 21 j. J. van Hoeflaken jm. 23 j. en S. J. Govaert jd. 22 j. P. C. Hondsmeik jm. 22 j. en E. J. Merk jd. 20 j. W. F. H. de Ruyter jm. 32 j en A. Flipse jd. 22 j. M. J. Schroevers jm. 24 j. en M. A. Lakkee jd. 33 j. BevallenC. de Klerk geb. Geelhoed d. M. C. Bos geb. van Bochove d. A. G. Antheunisse geb. v an Essen z. Overleden 0. Willemsen wede van J. A. Grootjans 72 j. GOES. Ondertrouwd: 18, Jacobus Jobse 24 j. jm. te Middelburg en Adriana Cornelia Mynsbergen 26 j. jd. te Goes. Gehuwd Anthonie de Graaf 21 j. jm. te Rotterdam en Pieternella Jacoba Snoek 22 j. jd. te Goes. Geboren 19, Wouterus z. van Aalbert Haamschoten en Christina Blokhuis. De Amsterdamsche Maatschappij van Levensverzekering zond ons een fraaien wandkalender voor 1898. De druk is zeer goed, de cijfers zijn duidelijk de uitvoering schoon. In den rechter boven hoek vindt men de afbeelding van't kan toorgebouw der Maatschappij, Keizers gracht 729 Amsterdam en daaronder de reclameplaat: de Amsterdamsche stedemaagd met den hoorn des overvloede, symbool van 'tdoel der Maatschappij sparen en geldbelegging. Homoeapathisch Maandblad. Redactie dr. J. N. E. Voorhoeve, 's Gravenhage. Uitgever Larivière en Voorhoeve, Zwolle. Een onmisbaar tijdschrift voor wie aan de homoeapathie doen; 't is zeer geschikt om in clubjes gelezen te worden. Voor ons ligt no. 11 van den 8sten jaargang. De inhoud islo. Is een leerstoel vol doende De schrijver beantwoordt de vraag in tegenstelling met dr. Kuyper in de laatste jaarvergadering der „Vereen, voor Hooger Onderwijs op Gereformeerden grondslag" beslist ontkennend, de student moet, kan en zal door de toepassing, niet door de theoretische beschouwingen ge wonnen worden. De Homoeopathie toch is bij uitnemendheid een ervarings-weten- schap. 2o. Onze Voedingsmiddelen. De schrij ver behandelt thans de plantaardige voe dingsmiddelen Granen (brood), Peul vruchten en Wortelgewassen. 3o. Eerste hulp hij plotselinge ongevallen (de lezer dient hier een papiertje bij te leggen). 4. Een brief van Hahnemann. Gevonden en nog niet afgehaalde voor werpen 1 broodmes met gesneden heft, 2 wollen doeken, 2 messen met scheden, eenige huis sleutels, 1 zilveren broekstuk, 1 nikkelen broekstuk, 1 manchetknoop, 1 nikkel oor belletje, 1 kinderzakdoekje, 2 bonte schor ten, 1 jongenspet, 1 nikkel dames horloge ketting, versohillende portemonnaies met eenig geld en eenige rozekransen. De gedeponeerde voorwerpen en niet door de verliezers afgehaald, zyn ter be schikking der vinders met inachtneming van art. 2014 B. W. en kunnen aan het bureau van politie worden afgehaald. Goes, den 19 Nov. 1897. De Commissaris van Politie, A. R. HOLSHEIMER. Zaterdag 20 Nov. «."oes, in de Prins van Oranje 1 uur door not. Mulock Houwer voor erven dhr. J. v. d. Velde lo. 6760 cA. wisschebosch in Kloetinge. 2o. 6750 cA. bouwl. 3o. 2 woon huizen, schuur en 1 H. 22 Ahoveniering Ouden Singel. En om 7 uur 4o. 2 woon huizen Oostsingel by de Voorstad. 5o. 3 woonhuizen Voorstad. 60. een dito Lange Vorststraat van H. Schouwenburg. 7o. een dito Beestenmarkt van Cardon. 80. een dito Keizerstraat van J. Steutel. Maandag 22 Nov. Scliore, 11 uur door not. Liebert Smok- kelhoek 46 canada's en populieren 1—1,50 M.en achter J. Rottier 67 canada's. Inl. dhr. J. Oele te Goes. Dinsdag 23 Nov. does, 1 uur bij wed. Westdyk Voorstad door deurw. Hollmann 6 anderhalfjarige paarden. Middelbnrg in het Schuttershof, ook Woensdag en Donderdag i0 uur sigaren- veiling voor dhr. Olthoff door deurw. Rosier. Woensdag 24 Nov. doe», 1 uur aan de werf door deurw. Hollmann scheepsafbraak. Serooskerlte, voor M. Bakkor op de hofstede 'tHuis om door not. Huvers 10 uur 1 zwarte merrie, 4 melkkoeien, 3 vaarzen 16, 11 en 8 mnd, menwagen, melk- kar op veeren, tobben, tonnen, borden, sta ken, Landbouw- en melkgereedschappen, stroo meubelen, secretaire, glas- en aardewerk enz. Krahltcndijke, 11 uur voor J. BJokJz. door not. Overman in Middel Zwake by C. Blok 32 olmen, 32 canada, 2 olmen, 1 esch, 1 eik en op de Nol 2 abeolen. dolijnsplaat, 2 uur door not-Noordyke in de Patrijs de wagenmakeiij van dhr. Engelaar 434 cA. met woonhuis, enz. Donderdag 25 Nov. lerseke, door not. Liebert 12 uur in de Oesierbeurs voor wed. D. Koeman een huis en erf Scheldestraat 90 cA. Driewegen, bij A. Kole half 11 door deurw. Hollmann 4 melkkoeien, 2 tweejarige vaarzen, 3 jaarlingen, vaarskalf, loopvarkens, houtwaren. Eversdijk, 11 uur dooi not. Prins 50 canada's, 4 esschen, 2 olmen op hofstede C. Vereeke. Middelburg door deurw. Keuion hout- veiling op de Volharding half 1. Vrydag 26 Nov Katlendijke, voor dhr. J. Vereeke qq. door not. Prins 11 uur 58 olmen, 26abeelen, 2 esschen op hofstede. Borscle, door not. de Vos 10 uur kade nieuwe houtwaren, biggen en loopvarkens. lersekendam, 1 uur voor erven de Witte door not. Mulock Houwer lo. 8480 cA. bouwl. Postweg. 2o. een huis, schuur en erf Damstraat. 3o. een huis en erf id. 4o. 2 woonhuizen Achterweg. 5o. een derde deel in drie woonhuizen Mosselstraat. Zaterdag 27 Nov. Ovczand, 11 uur door not. de Ronde Bressor voor dhr. J. M. Kakebeeke's Heeren- hoekschen dijk olmen en esschen. Maandag 29 Nov. Rilland, door not. mr. Liebert 12 uur aan den 4en weg 56 canada's. Dinsdag 30 Nov. Coe«, half 3 in de Prins van Oranje voor dhr. Bevier de Fouw door not. de Ronde Bresser 27 olmen in St. Pieterspolder by hofstede Vermet. Woensdag 1 Dec. Ouderande, in de Slagtweide voor erven Joh. Mol 39 olmen, 1 esch, 1 eik en 45 wilgen tronken door not. v. d. Kloes 10 uur. Vrijdag 3 Dec. Hclnkonsïaiid, by v. Eykeren 10 uur door deurw. Hollmann 42 zachte en 14 harde olmen, 10 esschen, 12 canada's, 2 noten. Zaterdag 4 Dec. Kloetinge, 11 uur door not. Mulock Houwer naast de hofstede van wed. Jero- nimus voor dhr. M. Burger 20 esschen, 9 canada's, tronkboomen en bij Akkenaar 121 olmen. Roes 8 uur door not. mr. Liebert een huis en erf C 251 van wijlen J. Heinen, groot 1 A. 1 cA. Vrijdag 26 Nov. Middelburg, 11 uur aan 't prov. bestuur maken en inhatigen van 4 ijzeren deuren van de Oostschutsluis te Sas van Gent en bywerk. Raming f 14300. Middelburg, half 2 door B. en W. op zegel voor 1898 en '99 de lovering van lo. schiijfbehoeften; 2o. bedrukt en onbedrukt schrytpapier, pakpapier, briefomslagen enz. voor secretarie. SCHOUWING- ST. LAURENS 22 Nov. BIGGEKERKE 27 Nov. ZOUTELANDE 29 Nov. OOSTKAPELLE 30 Nov. wil hopen onze Zoo de Heere geliefde ouders ADRIAAN DE WAARD en JACOMINA VAN SCHAIK. op Woensdag 24 dezer hunne 50 jarige Echtvereeniging te herdenken. Psalm 118 7. Hunne dankbare kinderenbehuwd- en kleinkinderen. Kolijnsplaat, Nov. '97. II 1857. 40 JarigeEchtvereemgingl897. CORNELIS ZACHARIASSE LEINTJE KLAASSE. li Hunne danbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. I Biggekerke, 20 November 1897. 9 Voor de vele blijken van belang stelling zoo van hier als van elders op den 11 dezer ondervonden betuigen onder- geteekenden hunnen hartelijken dank. J. "GOEDBLOED. M. GOEDBLOEDFlipse. Serooskerke, Nov. 1897. Voor de vele blijken van deelne ming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde dochter, zuster en schoon zuster, NEELTJE KOLE, betuigen wy onzen hartelijken dank. llit aller naam, M. KOLE. Schore, 19 Nov. '97. O De Deurwaarder HOLLMANN zal op des namiddags om 1 ure op het plein by de Wed. WESTDIJK te Goes, (Voorstad) voor den makelaar CORNs. OLT1IOFF te Hilversumin het Schuttershof te Middelburg, op ROSIER, Deurwaarder. Notaris LIEBERT te Kapelle zal op des middags 12 uur in het Logement „de Oesterbeurs" te lerseke, voor de Weduwe en Erve Dingenis Kooman te lerseke, in de Scheldestraat, kadaster Sectie G no. 1131, groot 90 Centiaren. 's namiddags te 12Vs uur, te Krobbendijke aan het sterfhuis van Joh. Slabbe» koorn, van breeder bij biljetten omschreven; en daarna in de herberg van D. Keij- gee van het te Krabbcndijkeaan den grintweg, sectie C no. 1164, groot 5 A. 15 cA. Te aanvaarden 1 Mei 1898. MULOCK HOUWER, Notaris,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2