Olnieboomen Z Twee Vaarzen, OLMEBOOMEN, Olnieboomen, Vollenhoverfs Vollenhovetïs verkoopen openbaar verkoopen 270 zware Canadaboomen. een Dienstbode Openbare Verkooping. verkoopen 1. Bouwland, 2. Bouwland, l# Een Woonhuis en Erf, 2. Een Woonhuis en Erf 3. Een Woonhuis en Erf 4. Een Woonhuis en Erf 32 zware Olmeboomcn, 17 lichte dito FRUITBOOM EN; Wilgen Tronkboomen, 82 zware 19 zware 113 zware Canadaboomen 200 Olmeboomen verkoopen Een groote HIT, 1 Extra Stijfsel meest versterkende drank beste Bier voor dagelijksch gebruik. 77 Olme boomen, Landbouw. itUKÜKlll.UKa STAM)- marktberichten. Woensdag 10 November 1897 opZaterdag 13 November 1897, E* S. (0-0)— Dinsdag 2 November 1897, 2 Koeien, gekalfd 28 September jl. 2 vare Koeien, 2 lv3 jarige Vaarzen, een 2 jarige Vaars en een 2 jarigen Os. Dinsdag 2 November 1897, verkoopen Vrijdag 5 November 1897, verkoopen: 22 gave rechfstammige Dinsdag 9 November 1897, verkoopen: Woensdag 10 November 1897, openbaar verkoopen: en 3 Essche-, 3 Canada- en 2 Populiereboomen. Maandag 15 November 1897, verkoopen: Woensdag 17 November 1897, verkoopen: Vrijdag 19 November 1897, 50 Het goedkoopst adres voor WASKAARSEN is bij Wed. DEKKER, Bellinkstraat. TE KOOP: is verbeterde Patentstijfsel 84 zware Canadaboomen. Pruime-, kerseboomen, enz., lijden soms veel door gomziekte. Om baar te be strijken make men langwerpige insnijdingen in de takken, of snij de de gomplekken nit en wrijve de wonden in met zuring- bladeren of wassche ze nit door middel van een stijven borstel met sterken azijn. In vroeger tijd was de beul in aller oogen een zeer verwerpelijk wezen. Maar ook in dat opzicht zijn de tijden veran derd, blijkens 't feit dat de beul teWee- nen 'Selinger, lid is van een wielrijders club aldaar, waartoe zeer voorname lieden bebooren. In 1873 ontving de beul van Praag, behanger van beroep, een gouden medaille als inzender op de tentoonstelling te Weenen. Ook wijst men tbans weer op het feit, dat Reindel, de beul van Pruisen, die meer dan tweehonderd hoof den beeft doen vallen, bij gelegenheid van zijn 25-jarig huwelijk een eigenhandig schrijven ontving van keizer Wilhelm met een herinneringsmedaille. De melaatschheid begint zich lang zaam maar zeker in Europa te verspreiden. Zoo is bij onderzoek in Spanje gebleken dat in de provinciën Valencia en Alicante de lepra in tal van gemeenten voorkomt en dat in verschillende dorpen 10 tot 12 huisgezinnen door de ziekte aangetast zijn. Van de 23 plaatsen waar de ziekte heerscht is slechts op een plaats een leprozenhuis. l5e liefde en zorg voor 't schoolkind schijnt in de Pruisische provincie Bran denburg haar toppunt bereikt te hebben. Daar heeft de regeering bepaald dat de jongens niet meer gewicht aan boeken naar school mogen dragen dan een achtste van hun lichaamsgewicht. Zware tasschen, at lassen, pennekokers en... bijbels mogen niet gebruikt worden. Het gebruik van schouderransels voor de boeken wordt aan bevolen. De langstgebaarde man ter wereld woont te Vandenesse, in het Pransche de partement Nièvre. Het is een grijsaard van 71 jaar, die zelf niet langer is dan 1.60 M. en een baard heeft van niet minder dan 3.32 M. Als hij loopt draagt hij zijn baard «ver den arm of als een zijdeachtige dub bele spiraal om het lijf gewonden. Deze man draagt niet alleen een baard die langer is dan eenige nndere, maar hij draagt ook reeds langer een baard dan de meeste men- schen. Als knaap van 12 jaren had hij reeds een baard, en op veertien-jarigen leeftijd pronkte hij met een baard van 15 centimeter. Dooven met de vingers te laten hoo- ren, is een resultaat, dat de Engelsche physioloog Mackenbrick hoopt te bereiken. Hij nam de volgende proef. Een phono- graaf werd in beweging gebracht en bracht zijn tonen over op een microphoon. De beweging van laatstgenoemde werd weder op een electrisch inductietoestel overge bracht, met welks tweede rol de handen van een mensch waren verbonden. Laatst genoemde gevoelde nu, zoodra de phonograaf in beweging kwam, een prikkelen in zijn vingers, dat in kracht en rhythmus volko men overeenkwam met de muziek, welke de phonogTaaf weergaf. De Heer Mackenbrick is overtuigd, dat bij eenige oefening een doove alle tonen van den phonograaf door het gevoel in zijn vingertoppen kan leeren onderscheiden, en zoo in zijn gevoel vergoeding kan vinden voor het gemis van zijn gehoor. Door de douanen der Australische kolonie Victoria is beslag gelegd op kisten met „champagne", door een Duitsch huis aan een firma te Melbourne verzonden, welke geen champagne, maar niets anders bleken te bevatten dan mousseerenden bes senwijn. Op de flesschen was een etiquet carte blanchemaar er stond geen naam of plaats van herkomst vermeld. Ook in Zuid-Afrikaansche havens werd in den laatsten tijd veel „verdacht goed- koope" champagne ingevoerd. Een koopman uit Luik, die voor zaken naar Parijs ging, raakte in den spoortrein met een medepassagier, zeer fatsoenlijk in uiterlijk en manieren, in ge sprek over sigaren, en de vriendelijke heer presenteerde hem een sigaar als een staaltje van wat men in Frankrijk kon krijgen. Hij wilde eerst die sigaar ter stond opsteken maar hij bedacht zich en wilde haar liever tot later bewaren. Toen hij nu te Parijs, na het diner, in zijn restaurant die sigaar ging rooken, werd hij, na eenige trekjes gedaan te hebben, door een onoverwinuelijken slaap over vallen, en weldra zakte hij bewusteloos ineen. Zoodra hij weer bijkwam, was zijn eerste woord„dat moet de sigaar geweest zijn," en hij vertelde van zijn reisgenoot en zijn gesprek, dat hij met dien beleefden man had. De politie werd in de zaak gemoeid, en het gelukte haar den gullen spoorwegpassagier spoedig te vinden. Hij zal eerstdaags terecht staan. De Luiksche heer zon, als hij de sigaar terstond had gerookt en bedwelmd ge worden was, den dief een goeden buit hebben opgeleverd want hij had verschei dene bankjes van duizend in den zak. De Czaar heeft zijn Parijschen vrien den weer een pleziertje gedaan. Hij heeft het muziekkorps van zijn garde-regiment, genaamd Preobrajenski, vergunning gegeven naar Frankrijk te gaan waar een zeker en uitbundig succes het wacht. Het orkest bestaat uit 77 musici, die gekozen zijn uit de beste militaire muzi kanten van Rusland. Het heeft als monopolie een bijzonderen Preobrajenski-marsch, die slechts bij uitzondering elders mag gespeeld yorden, en die bij de Czaar-Peter-feesten te Zaandam als bijzondere gunst mocht worden ingestudeerd en uitgevoerd. Morgen komt de -kapel te Parijs. Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw Afdeeling-Walcheren. Vergadering van 1 November 1897. Na opening, der vergadering door den Voorzitter den heer de Bruijn van Melis- en Mariekerke, die door een groot aantal (41) leden werdt bijgewoond, worden de notulen der vorige zitting door den secre taris voorgelezen en daarna onveranderd vastgesteld, onder dankbetuiging aan den secretaris voor de goede zorgen er aan besteed. Alle 41 leden benevens 9 belangheb benden, hoefsmeden, die mede tegenwoor dig waren, verklaarden hierop aan de ver loting te willen deelnemen. Ingekomen zijn; a. eene bekroningslijst van de tentoon stelling gehouden in 1897 b. plan van bezaaiing van het gesubsi dieerde proefveld c. schrijven Hoofdbestuur met concept reglement voor de paardenfokkerij in Zeeland. d. programma voor den winterschool- cursuB te Goes. e. verschillende brieven van hoefsmeden allen aan het bestuur gericht f. schrijven van het hoofdbestuur, waar- big, op verzoek van Ged. St. om advies ge vraagd wordt omtrent het berijden van grintwegen. Daar hier weinig grintwegen zijn, meent het bestuur, dat dit eene zaak is van geen overwegend belang voor deze afdeeling. Conform wordt besloten, nadat op voorstel van den Secretaris, een maximum gewicht van 2500 kilo, per lading was aan genomen hetgeen in het advies zal worden vermeld. Wil men zwaardere ladingen, dan moeten ook de vellingen der voertuigen breeder zijn dan 6 c.M. Op verzoek van den heer Born zal bij het Hoofdbestuur gesproken worden over beperking der wegen en opheffing dier be perking bij vorst. g. een brief van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Middelburg over het vervoer van zuivelproducten naar En geland, waaromtrent door den heer van Gendt nuttige wenken worden gegeven, waarvoor de Voorzitter dankte, in de hoop ze eenmaal in toepassing gebracht te zien. Daarna wordt verslag gedaan van de Hoofdbestunrsvergadering. Door den heer Gerlach waren aan de afdeeling Evier veiligheidsgebitten cadeau gedaan, die alsnu verloot worden. De ge lukkige prijswinners zijn de heeren Mari- nissen, Maas, de Ligny en Buteux. Alsnu wordt overgegaan tot uitreiking der diploma's aan de gediplomeerden hoef smeden, gediplomeerd zijn G. Taal Middelburg, I. Joziasse Koude- kerke, A. Lucieer J.Fz. id., J. A. Contant id., W. Kesteloo Gapinge, A. de Ligny Domburg, A. Meijers Serooskerke, H. L. Meijers, Serooskerke. P. J. Hillebrand, Brigdamme. S. Taal Jz., Meliskerke. K. de Kam, Grijpskerke. A. Taal, Veere. A. Ste- ketee, Oost-Souburg. A. de Kam, Oostka- pelle, hebbende 20 aan het examen deel genomen. De Voorzitter wijzende op het groote nut der cursussen in het hoefsmeden, wenscht de gediplomeerden geluk en spoort hen aan met denzelfden ijver te blijven doorgaan om zich te bekwamen in het vak. Namens de gediplomeerden dankt de hoefsmid Contant te Koadeksrke. Hij brengt zijnen dank aan allen die tot de voor de hoefsmeden zoo belangrijke zaak belangeloos hebben medegewerkt. Hij doet de belofte dat zij conform den wenk des Voorzitters alle krachten zullen inspannen om zich verder te bekwamen. Na de gewone verloting gaat de verga dering uiteen. Van 30 October tot 1 Nov. MIDDELBURG. Ondertrouwd A. A. M. C. Bros jm. 24 j. en C. P. de Vroom jd. 22 j. P. Rienks jm. 34 j en G. Hogerland jd. 25 j. E. Bannetwedr. 53 j. enO. van Saxen jd 23 j. BevallenA. Th. Steendam geb. de Kok d. C. J. Sprenger geb. Buteux d. M. Lorier geb. Fransooi d. Overleden H. A. Floresse 29 maanden z. GOES. Geboren: 29, Adriaan Cornelis z. v. Willem de Jonge en Jacoba Johanna Ramondt. Van 23 tot 30 Oct. VLISSINGEN. Ondertrouwd P. van Rog- g.en jm. 27 j. en S. Stoffels jd. 24 j. J A Maes jm. 22 j. en A. V. S. Aspeslagh jd. 23 j. J. W. Eykelenboom jm. 25 j. (bjj volmacht) en E. von Staedel jd. 27 j. GetrouwdA. J. 0. van der Steen jm. 25 j. en W. F. van der Lejjejd. 25 j. BevallenD. L. Klupper geb. van Huffelen z- - J- Castel geb. Dronkersz. C. Smol geb. Vlas z. M. F. Puis geb. Verlaeke d. J' Douterse geb. den Herder z. J. Ruüter geb. Sebus d. J. G. Bakx geb. Ratelband z. L. S. W. Soetens geb. van Borge d. a. Liethoff geb. Kloprogge ~7> van Marian geb. Ruben d. M, Ravia geb. Jong d. P. Bleijonberg geb. Karreman d. Overleden: H. C. Brackx d. 2 j. - P. Abrahamse d. 3 m. AXEL, 30 Oct. 1897. Oude Tarwe f 10.25 a 10.50. Nieuwe Tarwe f 10.25 a f 10.50. Rogge f7.- a f7.25. Nieuwe Wintergerst f7.50 a 18. Zomergerst f7.— a f7.25. Haver f 5.50 a f6. Kookerwten f8.- a f8.50. Voererwten f7.50 a f8.-. Paardtnboonen f&.- a f—Lijnzaad f—af—Koolzaad f—.— a f Alles per 100 kilo. Aardappelen f 2.35 a f 2.50 per 100 K.G Rotterdam, 1 Nov. 1897. -lieuwe Tarwe 10 a 15 cent lager.Kook erwten, mindere 20 cent lager.Buitenlandsche granen vast; Meel 25 cent hooger. Tarwef 7,25 a f 8 Nieuwe Tarwe. - 6.50 - 8,30 Rogge- 0.4- - 0.- Nie uwe Rogge - 5.— - 5,10 Wintergerst -*6.75 - 7.10- Zomergerst -*6.25 - 6.— Nieuwe C h e va 1 i e r - «8,— - 9-25 Haver - 2,50 - 3.40 Paarde nbo on en - Erwten0,— - 0,— Nieuwe Kook er w t e n - 6— - 7.25 Bruine Boonen - 6,50 - 7,75 Witte- 7,- - 9,50 NieuwKoo lzaad - 0.— - Kanariezaad - 4.50 - 6.50 Deze prfjzen zijn p9r 100 Kilo. Zeeuwsche EIEREN f4.60 a f 4.80. Op de Veemarkt van heden waren aan gevoerd 127 runderen 134kalveren,i805 scha pen of lammeren, 591 varkens. De prijzen waren als volgt: vette runderen le qual. 60, 2e qual. 52, 3e qual. 48 a c, kalveren le qual. 80, 2e qual. 75— c. schapen le qual. 3u, 2e qual. 25 c. Var kens le qual. 44 2e qual. 43 c. 3equal. 42 c. licht soort 40 a 38. VLAS. 11283 steen blauw. 1050 steen wit. 1500steen Groningsch. ZEEUWSCHE AJUIN. Aanvoer op heden 10000balen.Prijzen f 1.—af0.95 per 50 K.G. AARDAPPELS. Spuische Jammen f3.30 a f3.75. Overmaasehe f 3.75 a f 4,—. Flakkeesche jammen fO.— a fO. Geldersche blauwe f2.60 a f 2.70, Geldersche kralen f—.— a f Zeeuwsche blauwe f2.50 a f2.60. Zeeuwsche Jammen f2.95 a f3.75. Champions f2.80 a f3,—. Drielingen f f- Pooters f 1.90 af 2.—. Heden overleed, zacht en kalm, in de hope des eeuwigen levens, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader ADRIAAN KARELSE, na een smartelijk lijden van vijf da gen, tengevolge van een noodlottig ongeval, in den ouderdom van ruim 60jaren;diep betreurd door ons allen. Boesele, 27 October 1897. Uit aller naam, Wedb A. KARELSELous. *s* De kinderen, behuwd- en klein kinderen van wijlen den heer JOH. MOL HOEK betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, gedurende de ziekte en bij het overigden van bunnen geliefden vader ondervonden. Goes, 1 Nov. 1897. Voor de vele blijken van belang- stelliiig op 23 dezer betuigen wij, ook namens onze kinderen, onzen hartelijken dank. J. A. DEKKER. S. C. DEKKERRemeeus. Middelburg, 1 Nov. 1897. De Notaris de RONDE BRESSER zal op des voormiddags 10 uren te Heinkenszand ten verzoeke vun den heer J. BRAAM SE achter diens hofstede aan den Zanddijk in het openbaar 150 ZWARE tóSafiSËS'Z&a De Notaris DE RONDE BRESSER zal des voormiddags lOVs ure te's Heer Ar ends- kerke aen het Poldersche dijkje, te begin nen hij de hofstede bewoond door den heer J. Veiimet in het Tersto nd gevraagd, liefst van buiten. Adres Mej. KAMERMANS, Kinderdijk, Middelburg. De deurwaarder HOLLMANN zal voor dhr. Ceerard van Weele landbouwer in den Perponcherpolder op des namiddags om 1 uur op bet plein van de Wed. M. RIJK te Goes, De Notaris PILAAR zal te Goesin „de Prins van Oranje" voor de erfgenamen vanMej.Wed.VERTREGT De Beuijne a. des namiddags te half 3 uur in de gemeente Hoedekenskerke, in den Slabbekoornpolder. groot 99 aren. Verpacht tot 1902 aan P. Boudens Bz. om f 65 in het jaar. tiendvrij, aldaar groot 43 aren 80 cen tiaren. Verpacht tot 1902 aan M. Kesse- laae om f29.50 in het jaar. b. des avonds te 7 uren te Goes, aan de Korte Nieuwstraat, wijk B no. 95, verhuurd aan Wed. P. Waleave om f 1 per week. aldaar, wijk B no. 94, verhuurd aan Jb. v. d. Hiele om f 0.75 per week. aan de Nieuwstraat, wijk D nr. 165 en 165a, verhuurd aan M. Janse van Nooedwijk en Wed. W. Janson, samen om f 2.20 per week. aan de Roelof Benjamin van den Bosch straat wijk D nr. 166, verhuurd aan P. .T. v. Calmthout om f 1.50 per week. De Notaris PILAAR zal des voormiddags te elf uren, a. op de hofstede „Plantlust" bewoond door wed. J. Boonman aan het dorp s-Heer Arendskerke van 1.20 tot 1.80 M. omtrek, en eene partij b. in eene weide in den Zak, aan den dijk van s-Heer Arendskerke naar Heinkenszand zeer geschikt voor Werkhout, en EENE PARTIJ geschikt voor Mestputpaien en Afheiningen. Inlichtingen te hekomen ten kantore van den heer J. OELE Hz. te Goes. De Notaris PILAAR zal des namiddags te 3 aren, te Goes, in „de Prins van Oranje" in eene weide annex de hofstede aan het Hollestelsehe weegje, bewoond door ~De BOONMAN, gemeente Ovezand. Te veilen in 4 perceelen en in massa. Aanwijzing doet De. BOONMAN, ter wijl inlichtingen zijn te bekomen bij den heer C. RISSEEUW en voornoemden No taris PILAAR, heiden te Goes. De Notaris DE RONDE BRESSER zal op na afloop der verkooping voor den heer J. Bbaamse te Heinkenszand in de weide „de Zand put" aan het dorp in het Geschikt voor werkhout. De Notaris PILAAR zal des voormiddags te 10 uren, in de ge meente s-Heer Arendskerke, aan den dijk nabij „Ter lucht", voor den heer J. M. Kakebeeke, De Notaris PILAAR zal des voormiddags te 10 uren, in de gemeente 's- Gravenpolder, aan Schoortjes Zandweg, en aan den Haagdijk. Te beginnen aan Schoortjes Zandweg. De Notaris PILAAR zal des voormiddags te 10 uren, in de gemeen te Baarland, voor dhr. A. Buteijn, op zijne hofstede, bewoond door G. Nusse, in den Vreelandpolder, geschikt voor werkhout. vlug en mak, oud 13 jaar, te bevragen bij J. W. GEELHOED te Middelburg. TE KOOP: oud 14 en 18 maanden bij W. KASTELEIJN Yrouwepolder. 1 en werd daarom hooger bekroond H dan alle andere stijfselsoorten, zij I verwierf het eere-diploma en eene I medaille van H. M. de Koningin, is bovendien per pakje 2 ct. g o e d- n k_ooper. Vraag uw leverancier. H Zaandam. PAUL AVIS. STOUT LAGER geschikt voor werkhout EN

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 3