Landbouw en Veeteelt. MARKTBERICHTEN- SCHOUWING- kender zijn dan ménige redevoering om aan te tooneu, dat de maatschappelijke welvaart niet weinig bevorderd zon worden door uitbanning vau den sterken drank. Een uitnemend denkbeeld van mevrouw Van Kol om met alle vrouwen van Neder land den troon der Koningin te bestormen om te verkrijgen beëindiging van den Atjeb-oorlog. Men beweert dat vrouwen onbevoegd zijn om hierin te oordeelen. Zij zijn te veel impressionist. Goed; maar hoevele mannen zijn dit ook niet En zoo 't waar is, wat dan te zeggen van de beweging voor Vrouwenkiesrecht, waarin menige man mevrouw Van Kol steunt Vrouwen die niet deugen voor een adres beweging, zijn ook ongeschikt voor het kiezerschap. 8 Oct. '97. De commissie uit de tweede kamer tot onderzoek der stembriefjes in 't kies district Amsterdam VI heeft hare conclussie openbaar gemaakt. Bij onderzoek is haar gebleken dat 2 stembriefjes geldig ver klaard waren (1 voor Geertsema, 1 voor Heemskerk) waarop niet de stip was zwart gemaakt voor den naam, maar onder of naast die stip eenige zwartigheid tejbespeuren viel. Voorts waren er 2 stembriefjes een aan Geertsema en een aan Heemskerk toege kend, wijl de stip zwart gemaakt was voor den naam, doch aan de andere zijde onder de handteekening van den burge meester een naam geschreven was, de com missie meent ten onrechte. De uitkomst is dat Heemskerk en Geertsema elk 1223 stemmen bekomen hebben en Geertsema als oudste in jaien dient gekozen te worden verklaard. De tweede kamer besloot tot toe lating van den heer Geertsema. De afdeelingen der Tweede Kamer heb ben het onderzoek der Staatsbegrooting voor 1898 aangevangen en over Hoofdstuk I benoemd tot Rapporteurs, alsmede voor de algemeene beschouwingen der Staats begrooting de heeren Lohman, v. Alphen en v. d. Velde (antir.), Veegensen Hintzen (lib.),over Hoofdstak III (Buitenl. Zaken) v. d. Borch, v. Bylandt en v. Asch V. Wijck (antir.), Roessingh en JFokker (lib.); over Hoofdst. IV (Justitie) Smits v. Oyen (k), Rink, Smidt, Drucker en Har- togh (lib.) De minister van waterstaat heeft goedgevonden te bepalen dat het goed- keuringsmerk gedurende 1898 te bezigen zal zijn bij den ijk van maten en gewich ten de letter h iu den gewonen schrijf vorm, en by gasmeters de koninklijke kroon. Het merk van het ijkkantoor waar de eerste stempeling heeft plaats gehad bestaat voor het kantoor Middelburg uit het cijfer 12. De liberale kiesrereenigingen in 't kiesdistrict Enkbuizen zullen wel oandidaat stellen den heer Winkel voor de tweede kamer, wijl deze de meeste stemmen ver kreeg. De heer de Raadt te Gouda ver klaart in de Telegraaf niet geweten te hebben van een candidatuur Hoogendijk, weshalve hij een candidatuur van Roomsche zijde hem aangeboden afwijst voorts dat hij tot geen party behoort en geen be loften, aan iemand ook, gedaan heeft. Posterijen en Telegrafie. Verplaatst van het bij post- en tele graafkantoor Boekhorststraat 's Gravenhage naar Tholen tot 31 Jan. 1898 de klerk der posteryen 2e klasse H. J. Tam. Met 16 Oct. wordt de surnumerair der poste rijen W. Schoo, van het spoorwegpost kantoor no. 2, standplaats Rotterdam, over geplaatst naar Zaandam, onder intrekking van zijn benoeming te Zevenbergen. De klerk der posterijen le klasse M. A. Kui pers wordt overgeplaatst van Tholen naar Willemstad; de klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse J. C. H. Friedrich van Willemstad naar Tholen. Belast met het beheer van het bij post- en telegraaf kantoor te Charlois de commies der poste rijen 3e kl. H. J. M. A. Jansen van 't postkantoor te Rotterdam. Naar men verneemt, bestaat bij de regeering het voornemen om den vroeger bestaan hebbende vijfjarigen duur van militairen dienstplicht, die reeds herhaal delijk met twee jaren verlengd is en thans door de wet tijdelijk, namelijk tot 1 Mei 1898, op zeven jaren is bepaald, andermaal na dien datum met twee jaren te verlengen en op zeven te doen vaststellen, en wel gedurende drie jarendus tot 1901. Dit zou dan geschieden onafhankelijk van de in de Troonrede uitgesproken voornemens, tot afschaffing van de plaatsvervanging. Men mag dus eene indiening van de voor die verlenging noodige wetsvoor- drackt welhaast tegemoet zien. Pensioen is toegekend aan jhr. mr. W. M. De Brauw, Commissaris der Konin gin in Zeeland, (f 1680) met instandhou ding van het hem als gewezen Minister van Koloniën verleende pensioen (f 1507). Werd reeds gedurende eenige jaren de paardenfokkerij krachtig van rijkswege ge- stennd, de veefokkerij mocht zich niet iu gelijke sympathie verbeugen. Najarenlang aanhouden door belanghebbenden is ook thans voor de verbetering der veefokkerij een rijks-subsidie beschikbaar, en is in onze provincie de afdeeling Zeeland van het Ned. Rundveestamboek met het beheer dier subsidie en de uitvoering van de te nemen maatregelen belast. In de volgende maand zullen, als gevolg daarvan, voor het eerst door de geheele provincie keurin gen gehouden worden van tweejarige stie ren, waarvoor belangrijke prijzen beschik baar zijn. Wij hebben gemeend, dat om deze nuttige zaak zooveel mogelijk bekend te maken, een publicatie van het voor die keuringen geldige regiment van belang ge acht mag worden. Mogen thans de Zeeuwsche veefokkers toonen, dat zij het streven der regeering, om ook dezen tak van het landbouwbedrijf te steunen, waardeere.i en mat een groot aantal stieren aan de aanstaande keuringen deelnemen. REGLEMENT voor de provincie Zeeland bedoeld in art. 3 van het reglement aangaande de ondersteu ning van de veefokkerij van Rijks wege, I. Van de bijdrage en premiën. Art. 1. De gelden, door den staat over eenkomstig art. 1 van het hierboven ge noemd reglement toegestaan, worden na aftrek van de noodzakelijke kosten, bedoeld in de laatste alinea van dat artikel, be stemd voor Bijdragen voor het onderhoud van stieren die minstens 2 breede tanden hebben. Art. 2. Voor de toekenning der bijdra gen wordt de provincie verdeeld in zeven keuringskringen. De eerste kring bestaat uit Walcheren de tweede uit Schouwen en Duiveland de derde uit Tholen en St. Philipsland de vierde uit Zuid-Beveland de vijfde uit Noord-Beveland de zesde uit Zeeuwsch-Vlaanderen (Wes telijk deel), en de ze\ende uit Zeeuwsch-Vlaanderen'(Oos- telijk deel). De toekenning geschiedt na keuring, over elk dier kringen vergelijkenderwijze, onder dien verstande, dat voor bijdragen alleen in aanmerking komen stieren, die a. op zichzelf beschouwd waardig zijn om te worden bekroond b. in den kring, waar de keuring plaats heeft, tehuis behooren of aldaar worden gestationeerden c. ia een der Rundvee Stamboeken zijn opgenomen of ter opneming daarin worden aangeboden. Art. 3. De kijdragen worden tot drie verschillende bedragen gegeven. De verhouding dier bedragen is als 3 2:1.*) In de kringen, genoemd in het vooraf gaand artikel, worden beschikbaar gesteld in don eersten kring 2 bijdragen van elke categorie in den tweeden kring 2 idem derden 2 vierden 3 n it vijfden 1 zesden 2 zevenden 3 Wanneer de bijdragen, voor een dezer kringen uitgeloofd, niet ten volle kunnen worden uitbetaald, kunnende vrij vallende gelden door het bestuur van de afdeeling Zeeland van het N. R. St., op voordracht der keuringscommissie, worden gebruikt tot het verleenen van bijdragen aan stieren in kringel!^ waar meer bekroningswaar- dige dieren dan beschikbare bijdragen aan wezig waren. Art. 4. De aanneming van eene onder houdsbijdrage verplicht den eigenaar van den stier om dat dier tot den len Mei van het jaar, volgende op dat, waarin de keuring plaats heeft, ter dekking beschik baar te houden in den kring, waarin het gekeurd werd, tegen een dekgeld, de som van f2,50 niet te boven gaande. Art. 5. Eigenaren van stieren, waarvoor bijdragen zijn toegekend, ontvangen, met afwijking van het in het voorafgaand ar tikel bepaalde, deze ook, wanneer het dier sterft, of wanneer het door eenig gebrek, buiten toedoen van de eigenaars, niet meer aan de gestelde voorwaarden vol doet. De eigenaren, wier stieren in de in de voor afgaande alinea vermelde gevallen verkee- ren, zijn verplicht binnen drie dagen na den dood of na het ontstaan van bet ge brek daarvan per aangeteekenden brief kennis te geven aan den voorzitter van het bestuur van de afdeeling Zeeland van het N. R. St., die onverwijld een onder zoek doet instellen en daarvan in de eerst volgende bestuursvergadering verslag doet. Het bestuur voornoemd beslist, zoo noo- dig na den stierenhóuder jte hebben ge hoord, of de bijdrage al of niet mag ver leend worden. II.Van de k e u r i n g s c o m m iasi n. Art 6. In elk der kringen, genoemd in art. 2 van dit reglement, wordt eene keuringscommissie benoemd. Elke commissie bestaat, behalve uit het door den Minister van Binnenlandsche Za ken, overeenkomstig art. 3, 2e alinea van het algemeen reglement te benoemen lid, uit den inspecteur van hef N. R. St. onder wiens ressort de betrokkene kring behoort, en drie leden, te benoemen door het be stuur der afdeeling Zeeland van dat stam boek. De benoeming van laatstgenoemde leden geschiedt voor den tijd van drie jaren uit De prijzen voor de in November a. s. te houden keuringen bedragen: voor 1ste prfjs f 45, 2de prijs f30 en 3de pry's f 15 dubbeltallen, opgemaakt door de leden van het N. R. St. afd. Zeeland in den kring, waarvoor de commissie moet keuren. Tot opmaking dier dubbeltallen worden de leden in elk der kringen voornoemd in vergadering bijeengeroepen door de commissarissen, bedoeld in het huishoude lijk reglement voor de afd. Zeeland van meer genoemd Stamboek. Voor die ver gaderingen gelden de bepalingen omschre ven in voornoemd reglement. De leden zijn bij aftreding dadelijk her kiesbaar, terwyl in tussehentijdsche vaca turen geheel op dezelfde wijze wordt voor zien. Tusschen de leden van eenzelfde com missie mag geen bloed- of aanverwant schap bestaan tot in den derden graad. Art. 7. Aan de keuringscommissiën wordt een secretaris toegevoegd. De secre taris heeft geen stem en kan voor meer dan eene of voor alle commissiën worden voorgesteld. Zijne benoeming geschiedt tel kens voor den tijd van één jaar door het bestuur der afd. Zeeland van het N. R. St. Art. 8. De keuringscommissiën benoemen uit hun midden voorzitters. Bij ontstentenis van den voorzitter treedt het oudste lid in jaren als zoodanig op. Geen vergadering of keuring mag plaats hebben indien niet minstens drie leden tegenwoordig zijn. Art. 9. Voor iedere keuring, die zij bijwonen, ontvangen de drie door het Stamboek-bestuur te benoemen leden ieder f6. Eene gelijke vergoeding wordt toege kend aan den secretaris der keurings commissie voor elke door hem bijgewoonde keuring. III. Van de keuringen. Art. 10. In eiken kring worden ten minste op zooveel plaatsen als er stel- len-bijdragen beschikbaar ,zijn keuringen gehouden. Art. 11. Het bestuur van de afd. Zee land v. h. N. R. St. bepaalt in overleg met de keuringscommissiën de gemeente, den dag en het uur waarop de keuringen zullen gehouden worden en zorgt dat tijd en plaats der keuringen tijdig worden be kend gemaakt. Art. 12. Om aan eene keuring te kun nen deelnemen wordt vereischt aangifte bij den voorzitter van de keuringscom missie, minstens een half uur voor het voor de keuring gestelde uur. Het deelnemen aan de keuring bewijst dat de eigenaar van den aangegeven stier bereid is zich aan de in dit reglement gestelde eischen te onderwerpen. Art. 13. Zoo spoedig mogelijk geeft elke keuringscommissie verslag van de in haren kring gehoudens keuringen met opgave van de volgorde der dieren, welke be- kroningswaardig zijn, en de door elk dier dieren behaalde punten. Zoodra al die verslagen zijn ingekomen stelt het bestuur der afdeeling Zeeland v. h. N. R. St. ook met inachtneming van het bepaalde in art. 3 laatste alinea van dit reglement vast, aan welke dieren bij dragen moeten worden toegekend. IV. Van hetgeldelijkebeheer. Art. 14. Het geldelijk beheer uit dit Reglement voortvloeiende wordt gevoerd door den Penningmeester der afd. Zeeland van het Ned. Rundvee Stamboek. Art, 15. De uitbetaling der onderhouds bijdragen geschiedt dadelijk nadat de springlijsten, die gratis aan de eigenaren zullen verstrekt worden, behoorlijk inge vuld aan den penningmeester zullen zijn teruggezonden. Die lijsten moeten, om aanspraak op de bijdrage te kunnen maken, vóór 1 Juni van het jaar volgende op de keuringen ingezonden zijn. Art. 16. Jaarlijks in de maand Febru ari doet de penningmeester rekening en verantwoording over het afgeloopeu kalen derjaar aau het bestuur. Deze rekening wordt overigens inge richt op de wijze aangegeven iu art. 10 van het in het hoofd aangehaalde regle ment aangaande de ondersteuning van rijks wege aan de veefokkers. •Sl Kamperland. Benoemd tot brieven gaarder alhier, met ingang op 16 October a. s., F. Kipperman thans postlooper van hier op Wissenkerke. Een oesterkweekerte Wemeldinge heeft zich 240 jonge kreeften aangeschaft, om met het kweeken van deze dieren eene proef te nemen. Genoemde dieren vertoe ven in een oesterput, welke aan den bin nenkant van den dijk ligt en naar verlan gen van versch zeewater kan voorzien worden. De loodsboot „Koerdzen" is gisteren buiten Wemeldinge op den Oostdam om hoog gevaren. Hansweert. Het met suikerbieten geladen zeilschip „Elisabeth" schipper Dirks voer alhier aan den grond, met hoog water kwam het zonder schade vlot. Te Zutphen is een vrouw, die drie maanden geleden door het onvoorzichtig omgaan met petroleum, waarbij haar jongste kind den dood vond ernstige brandwonden bekwam na een smartelijk lijden in het ziekenhuis aldaar bezweken. Bij gelegen heid der kermis te Maasniel (Limburg) werd iemand door een infanterist een steek met een me9 in den rug toegebracht, welke diep in het lichaam doordrong, zoodat men voor zijn leven vreest. Te Haarlemmer meer is een 5 jarig knaapje bij 't op hol gaan der paarden, van den wagen geval len en daarbij zoo zwaar gekneusd door het over hem hien rijdende voertuig dat hij spoedig daarna overleed. Te Amsterdam is gisteren een rijtuigje waarin een echtpaar gezeten was dat juist ten stadhuize was wezen aanteekenen, met een flinke vaart van den wal in 't water gereden. De koetsier sprong van den bok en de bruidegom uit 't portier dewijl zij 't gevaar zagen aankomen, doch laatstge noemde viel achterover in het water terug, toch had hij nog gelegenheid zijn inmid dels druipnat geworden bruid uit haar ne- teligen toestand te verlossen. Met den schrik en een paar bedorven pakken kwam het bruidspaar vrij. De moordenaar Miiller, gedetineerd in de strafgevangenis te Rotterdam, weigert reeds sedert 5 dagen hardnekkig aile voed sel. Bij tusschenpoozen heeft hij oogen- blikken alsof alles hem als een droom voorbij gaat en vraagt hij om ophelderingdan weer zit hij uren achtereen onbeweeglijk in zichzelf gekeerd. Een tweetal bewaarders zijn belast zich met hem te onderhouden, ten einde hem in zijn doen en laten te volgen en hem zoo mogelijk tot spreken te brengen. Door de rechtbank zijn een tweetal ge neeskundigen belast met een onderzoek naar den toestand der geestvermogens van den moordenaar. Te Generauiden heeft eene koe een kalf met twee koppen ter wereld gebracht. In den nacht van Woensdag op Don derdag te twee uur is te Naarden ingebro ken bij den heer J. Toen deze gerucht vernam en ging zien waren de dieven ver dwenen, eenig klein zilver medenemende. Niet tevreden met den geringen buit be proefden zij, weder door middel van braak, hun geluk op een nabijliggende villa van den heer N. Deze overviel de inbrekers en ge raakte met een van hen aan het worstelen. De andere riep toen „laufen" „laufen", waaraan door no. 2 onmiddellijk gevolg werd gegeven, zoodat het niet is mogen gelukken den dief te houden. Op de villa werd een gedeelte van het klein zilver van den heer J. gevonden. Het groote zilver van den heer N. is echter verdwenen. Een Rijke als Werkman. Walter Wyckoff, een rijke van New- York, heeft van zijn schatten zich twee jaren lang verwijderd en gedurende dien tijd het leven geleid van een der armsten op aarde. In 1888 beëindigde mr. Wyckoff zijn studiën aan Frincetoun university. Hij ver liet de hoogeschool echter niet, maar ging zich voor eenigen tijd toeleggen op de stadie van maatschappelijke vraagstukken. In den zomer van 1889 was mr. Wyckoff gelogeerd ten huize van den milliont.air Morgan. Ter gelegenheid van een vriend schappelijk samenzijn met andere heeren werd een vrij levendig debat gevoerd over den werkman en de arbeidstroebelen, waar van men in meer of minder mate eiken zomer komt te hooren. Mr. Wyckoff koos zeer sterk de zijde van den werkman. De andere heeren kwamen even scherp tegen zijne stellingen op. Eindelijk zeide de gastheer „Hoor eens Wyckoff, gij zyt nog jong gij weet alleen de theorievan de prao- tische zijde kent gij nog niemendal." En met deze woorden ontving de conversatie den genadeslag. Maar diezelfde woorden hadden op den rijken jongeling een diepen indruk ge maakt en hij besloot zich met de „practiscne zijde" in kennis te stellen. Hij wilde de hinderpalen weten die er op het pad van den arme zijn, en zich begeven in den strijd dien de arme te strijden heeff. Vierentwintig uren later verliet deze rijke jongeling de prachtige woning en de gezellige omgeving van Mr. Morgan. Hij was gekleed in een oud en versleten pak, zonder een enkelen cent op zak te hebben. Een pakje schoon ondergoed was alles wat hij meenam, en dus ging hij „de koude wereld" in. Zijn eerste bedrijf was om lezers te ver krijgen voor een Maandscinft. Vaak heeft hij honger geleden. Hij heeft allerlei werk verricht, nu eens aan den spoorweg, dan in een fabriek, dan a's gewoon daggelder. Hij heeft meegewerkt aan de oprichting van de gebouwen der World's Fair. Hij heeft zich geassocieerd met de anar chisten van Chicago. Hij heeft gewerkt in de mijnen van Colorado. Eindelijk is hij heel in Californië geweest. In al die twee jaren heeft hij maar een week in zijn eigenlijken stand als rijke doorgebracht. Dat was toen zijn broeder in het huwelijk trad en hij daarbij tegen woordig was. Di.ect daarna keerde hij tot zijn zorgvol leven in het W esten terug. Na afloop daarvan legde hij zijn werk manspak af en was terdege op de hoogte met de worstelingen en de ontberingen die verbonden zijn aan het leven van den werkman. Hollander Uit Manitoba komen berichten over hevige prairiebranden. Te Beauséjèur zyn zeven personen verbrand, terwijl het geheele dorp Bagot vernield is, met een graanpakhnis en het station van den Canadian Pacific spoorweg. Een groot aantal gezinnen zijn dakloos. Honderd ton kattestaarten werden onlangs bij ééne gelegenheid verkocht met het doel om er dameskleeren mee te versieren. Als men nu aanneemt dat één kattestaart gemiddeld twee ons weegt, dan werden er niet minder dan 1,792,000 poesjes gedood. - De reuzetuchildpad. In den Engel se hen Spectator staat een aardig artikeltje over de reuzenschildpad, die Mr. Walter Rotschild voor den zoölogischen tuin in Londen aangekocht heeft. Die schildpad is een merkwaardig geschenk, want zy is het oudste levende schepsel ter wereld. Alleen reeds merkwaardig is deze reuzen- pad van Aldabra om haar gewicht dat 500 pond bedraagt, maar tevens ook om haar hoogen ouderdom. Men weet dat zij al leefde in 't einde van 'tjaar 150. In 1810, toen de Engel- schen het eiland Mauritius aan Frankrijk moesten afstaan, werd van die schildpad gewag gemaakt in het verdrag. Het vooruitzicht van een lang leven is nog voor haar, want zooals de Spectator ons herinnert, bestaat er haast geen middel om haar te dooden. Do gelukkige schildpad kan een tijd lang zonder voedsel leven, zonder het minste nadeel er van te hebben. Zij leidt een rustig leventje, is nooit boos, maar droomt vredig haar jaren voort. Jonge schildpadden worden veelal de prooi van arenden, maar als een schildpad ongeveer 500 pond weegt, kan haar dood alleen door een ongeluk veroorzaakt worden, als zij b.v. van een hoogte naar beneden stort. Deze nieuwe bewoonster van den zoölo gischen tuin ziet dus nu spoedig haar twintigste eeuw en wie weet hoeveel eeuwen daarna. Te Maidstone (Engelsch Indië) heerscht op schrikkelijke wijze de typhus. In enkele dagen werden aangegeven 1429 gevallen, waarvan 56 doodelijk. Drie personen gis teren uit Maidstone te Londen aangekomen hebben aldaar typhus gekregen en derhalve de ziekte naar Londen overgebracht. In duizend angsten. De trein zette zich juist in beweging, toen eene jonge dame, nog juist op tijd de coupédeur opendeed en zich op de kussens van den waggon liet neervallen. Het zou dan ook geen pretje zijn geweest twee uur op den volgenden trein te hebben moeten wachten. Zij leunde behaaglijk achterover en nam een krant in de hand, waarin zij weldra verdiept was. Wat daar al niet in de wereld gebeurde! Vreeselijk! Oorlog, pest, ellende van allerlei soort en weer een moord, gepaard met diefstal, in den spoor trein. In een coupé tweede klasse had men een dame vermoord gevonden. De moordenaar had briiianten uit haar ooren getrokken, en dergelijke vreeselijke bizon- derheden meer. Van den dader zooals natuurlijk is, geen spoor. De lezeres was wel geen zenuwachtig bang meisje, maar zij wierp een angstigen qlik om zich heen. Behalve zij zat er nog slechts een heer in de coupé, een kleine breedgeschouderde man met borstelige wenk brauwen, waaronder twee scherpe oogen voortdurend vorschend en vol verwachting haar aanzagen. In den beginne liet dit haar tamelijk koud; maar toen de man niet ophield haar aan te staren, be gon zij evenwel langzamerhand hetzelfde gevoel te krijgen als een klein vogeltje, dat door een slang wordt aangestaard. Hij keek ook van tijd tot tijd onrustig om zich heen, waarbij zijn gelaat steeds een grimmiger uitdrukking kreeg; plotseling sprong hij op. De dame werd nu bepaald bang. Als dat een roover was, misschien wel een moordenaar 1 Zij wilde roepen, om hulp schreeuwen, maar haar keel was als dichtgeschroefd, zij kon geeii geluid uitbrengen. Op eens naderde hij haar, waarbij hij de hand in den zak van zyn overjas stak. Wat zocht hij daar Een revolver Een dolk? Een boksijzer? Zij sprong op en staarde hem ontzet aan. Wat wilt gij van mij Hij glimlachte grimmig en zeide toen: „Ik heb u toch niet verschrikt? Dat wilde ik niet. Maar kijk eens, juffertje, ik moet zoo aanstonds uitstappen, en gij zit al, sedert gij in den trein gesprongen zijt, op mijn hoedl" De dame stamelde duizend verontschuldigingen. De hoed was geluk kig geen „hooge zijden". VL1SSINGEN, 8 Oct. 1897. Boter fl.— a f 1.10 per kilo. Eieren f4.80 a f 5.— per 104 stuks. MIDDELBURG, 7 Oct. 1897. Door den drukken veldarbeid was de aanvoer heden uit Walcheren niet groot en bestond hoofdzakelijk uit Witteboonen, waarnaar weder een goede vraag was. Van andere Granen en Peulvruchten was het aanbod gering.* Jarige Walch. Tarwe werd in puike soort van f7,75 tot f8 gekocht Nieuwe dito weinig ter markt en mede f 7.75 a f 8 be taald. Dito Rogge in puike zaaisoort 15,75, gewone f 5.50. Dito Wintergerst niet ge toond, nominaal f5.30. Dito Zomergerst weinig ter markt en f4.60 betaald. Nieuwe Groene Kookerwten van f7.50 tot f7.60 genomen. Dito Kroonerwten weinig getoond en naar kwaliteit van f8 tot ƒ8.25 betaald. Dito Walch. Witteboonen gevraagd en in de beste soort tot 110 gekocht. Dito Bruine boonen in puike ronde soort bijna niet ter markt, f 9.40 a f 9,50 werd daarvoor betaald. Dito Paardenboonen niet tei veil. Dito Winter Koolzaad werd bij partij tot f 11 aan geboden. Boter f -.95 a f 1.05 per kilo. Eieren f 1.80 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 7 Oct. '97. BOTER, Hoogste koers f .62i/s af-.— laagste koers f-.57Vsper5 ons. KIPEIEREN hoogste koers f140 laagste koers fl.— EENDEIEREN Hoogste koers f Laag ste koers f—de 25 stuks. AAGTEKERKE 11 Oct,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2