KERKNIEUWS. SCHOÖLNIEUWS. REGIITSZA K.ËN. Landbouw. de burgemeesters en secretarissen. Als de burgemeester er van moest leven, zon hij voor verhooging zijn. De Voorzitter herinnert dat de tracte- raenten voor gemeenten met 3000 5000 inwoners bepaald zijn op 650950 gld' Te Ierseke, dat steeds in bevolking is voor uitgegaan is het pas f 700 geworden. De bedoelde verhooging geschiedt buiten be zwaar der gemeentekas. Zijn salaris als burgemeester moet afgescheiden van zijn pensioen als officier beschouwd worden. Verder wordt een arbeider gaarne betaald voor zijn werk. Zoo ook spreker en zeker ook alle raadsleden. Eenparig wordt de verhooging afgekeurd. Alleen de heeren Polderman en Sandee zijn voor een minder aanzienlijkeverhooging. Daarna wordt tot onderwijzeres aan school 2 benoemd mej. L. J. Korsten te Vrouwepolder. Bij de laatste rondvraag verzoekt de heer Wesdorp dat 5 ligplaatsen in de haven zullen verloot worden. De Voorzitter zal dit verzoek in de vergadering van B. en W. brengen. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten. Coes. In de raadsvergadering van Donderdag onder voorzitterschap van den heer burgemeester, waren alle leden tegen woordig. Na goedkeuring der notulen meldt de voorzitter dat tot plaatsvervangend directeur bij de inrichting voor 't Middelbaar Onder wijs over 97/98 is benoemd de heer J. Kieldat voor rekening der gemeente een krankzinnige is geplaatst in 't gesticht Coudewater te Rosmalendat de agent Moens vervangen is door den jachtopzichter uit Sas v. Gent, Dootjes dat de levering der brandstoffen voor de gemeentegebouwen is gegund aan K. Pik. Ingekomen is verzoekschriften van G. M. Klemkerk tot openstelling van inschrij ving voor fe leveren drukwerk voor de gemeente, welk stuk in handen der fin. commissie wordt gesteld. Nog is ingekomen een goedkeuring door Ged. Staten van raadsbesluiten in zake gratificatiën aan onderwijzers aan school B le suppl. kohier van den H. O.vaststel ling begrooting schutterij begr. '98. Voorts eenige gemeenteverslagen en sta tistieke bijdragen statistiek der scheepvaart beweging procesverbaal van kas-opneming bij den gemeente-ontvangerbegrooting der gemeente over 1898en een missive van Ged. Staten, waarin, onder herinnering aan art. 10 der wet van 24 Mei 1897, waar bij bepaald wordt dat het Rijk tot een maximum van f 600 een vierde bijdraagt in de salarissen van burgemeesters en secre tarissen, 't oordeel van den Raad vragen over 't denkbeeld om de salarissen van den burgemeester en van den secretaris elk met f 300 te verhoogen. Over deze vraag zal Vsloten vergadering worden beslist. Een verzoek van dhr. Snel om eervol ontslag als leeraar aan de H. B. S. is aan de Commissie vaa Toezicht gezonden om advies en zal in de volgende vergadering worden behandeld. Tot lid van de commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs wordt met 11 stemmen benoemd de heer J. J. Ocht- man tegen 2 op den heer C. C. Coomans, no. 2 der voordracht. Tot lid van 't burgerlijk armbestuur (vacature E. F. v. Kalmthout) uit een door dat bestuur ingezonden voordracht be staande uit de heeren L. A. Knitel en M. A. Stieger wordt eerstgenoemde benoemd met 10 stemmen tegen 3 op den heer Stieger. Tot lid der gezondheids commissie, vaca ture mr. W. Dicke, wordt benoemd mr: J. de Witt Hamer met 10 stemmen tegen 2 stemmen in blanco en 1 stem op mr. P. v. d. Meer Mohr, no. 2 der voordracht. De verordening op het heffen van op centen op de personeele belasting tot een maximum van 50, wordt goedgekeurd; be nevens de gemeenterekening over 1896 in ontvangst f 102655,95V2, in uitgaaf f96226,67Vs, goed slot f6429,28. De rekening van het Burgerlijk Arm bestuur wordt goedgekeurd in ontvangst f 51092,31» in uitgaaf f44349,45, goed slot f 6742,86». Een wijziging in de begrooting van 't Gasthuis wordt eveneens goedgekeurd, de werkelijke dienst dier begrooting wijst aan f 44504,85c in ontvangst44349,45 uitgaaf en batig slot f 155,40s met dien verstande dat in uitgaaf is gebracht voor tijdelijke depositie van kasgeld f15500, wat er weder uit werd teruggenomen. Bij 't aan de orde stellen vau de kohieren van schoolgeld op de Hoogere Burgerschool en school E vraagt de heer Buijse het woord en zegt in betrekking tot school E dat hij de zorg der leeraressen voor 't aanbrengen van goede vormen, van beschaving, hulde brengt, dat misschien juist in die goede vormen meer wel dan in de maatschappelijke kundigheden 't zwaartepunt moet gezocht voor 't onder wijs aan genoemde inrichting. Immers de meisjes vergeten deze kundigheden al spoedig, zoodra zij de school hebben ver laten. Maar dan blijkt hieruit ook duide lijk dat deze school is een luxe school. Hij werd door den voorzitter als zijnde buiten de orde onderbroken. Een korte woordenwisseling tusschen de heeren de Jonge en den voorzitter naar aanleiding van deze interruptie eindigde met de toezegging van den heer Buijse de door hem te behandelen quaestie later te zullen ter sprake brengen. vergadering gaat hierna over in eene overleden rink, geboorn» met gesloten deuren. Heropend wordt meegedeeld dat besloten is tot afschrijving van aanslagen in plaat selijke belastingen en schoolgelden met uitzondering van die van mej. A. C. lia- mondt, en 't schoolgeld van dhr. J. Peman Kakebeeke. Ten slotte deelt de Voorzitter mede dat de Raad besloten beeft aan Ged. Staten te berichten dat hij de verheuging der salarissen van den burgemeester en den secretaris tot het voorgestelde bedrag goed vindt. De vergadering wordt daarna gesloten Ned. Herv. Kerk. Beroepen te 's Heer Hendrikskinderen de heer P. C. Ysseling cand. te 's Gra- venbage. Beroepen te Oudendijk (toez.) M. J. F. Schonfeld, cand. te Leiden tc Almkerk ds. C. J. Montijn te Chaam te Oud en Nieuw Gastel ds. J. A. van Tuij- nen te Nijkeck tFr.); te Culemburg ds. G. O. W. van Geittenbeek te Tilburg te Numansdorp ds. J. H. Gunning E.Bzn. te Capells a. d. Yselte 's Gra- venhage dr. J. H. Gerretsen te Dedemsvaart. Bedankt voor Molkwerum (toez.) en voor Garsthuizen door dhr. G. van Dis cand. te Fijnaart; voor Gaast en Ferwoude door ds. N. de Jong te Engwiernm. Geref. Kerken. Tweetal te Middelburg C dr. L. H. Wagenaar te Arnhem B en dr. P. J. Wijminga te Voorburg. Aangenomen naar Kruiningen door dhr- B. v. d. Werff cand. te Drachten. Bedankt voor Veere en voor Hir.delopen door dhr. B. v. d. W erff cand. te Drachten. Wij noemden dezer dagen zes ge meenten in onze provincie waar de gere formeerden nog in kerken A en B gescheiden zijn. Wij noemden toen abusievelijk Serooskerke, doch daar heeft de vereeni- ging reeds in April jl. plaats gehad. Het zijn er derhalve maar vijf. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Steen wijk door ds. F. A. Bakker te 's Gravendeel. f) Wü ontleenen de kerkelijke berichten in den regel aan de groote persen mer ken op dat omtrent 't beroep van ds. Mon tijn allerlei berichten de ronde hebben gedaan, maar dat dit nu blijkens de N e d. 't juiste schijnt te zijn. Benoemd tot assistent aan de gemeente- teekenschool te Bergen op Zoom de heer A. van Melle aldaar. Salatiga Zending. (Slot.) Terwijl zij nu den Zaterdag en Zondag bedroefd over de beproevingen en verliezen by de pakken neer zaten, bereidde de Heere hun een groote verrassing. Een familie uit Semarang bezocht hen en de ellende ziende door 't gebrek aan water veroorzaakt, besloot zij op eigen kos ten naar de oorzaak hiervan een onderzoek te doen instellen en toen zij die gevon den hadden togen de arbeiders aan het werk om nieuwe kanalen te graven. Toch wilde dit werk niet best vlotten. Onder den harden steengrond kwamen zij op zand terecht. Daardoor stortte voor een groot deel alles weer in. Nu wil men het met boren en pompen beproeven. Een paar dagen daarna ontvingen zij bezoek van den controleur van Groeboek die met een en ander zeer ingenomen was, en maatregelen nam tot wegsverbetering en werkverschaffing zoodat de leden der kleine gemeente te Kalitjeret thans ruim schoots in de behoeften van hun gezin voorzien konden, dank zy hun ruim dag geld van 25 centen daags. Zendeling Pietzei, nog maar kort geleden uitgezonden en te Blora gevestigd, schrijft reeds een eu ander omtrent zijn reis en wedervaren, mede namens zijn vriend Gericke. Zendeling Guleman te Sipoholon (Suma tra) meldt van groote gebedsverhooringen. Onder anderen liet een heiden wiens eenige zoon doodelijk krank lag, in zyn wanhoop, als laatste toevlucht, den onderwijzer, het Hoofd en een ouderling roepen, wijl de Datoe (tooverpriester) den kranke had op gegeven. En bij was ook den dood nabij. Op een desbetreffende vrasg van het Hoofd sprak de heiden: „Wanneer uw God mijn zoon beter maakt, zal ik met mijngansche familie Christen worden." Het Hoofd gaf hem toen de hand en zeide denk er aan wat gij den Heere beloofd hebt. Daarop de handen biddend ten hemel heffende, bad hij „Heere onze God Gy hebt ons verbond gehoord, beschaam ons nietheb erbarmen met dezen kranke en maak hem weder gezond, opdat deze lieden mogen zien dat Gij God zijt en de gebeden verhoort; en ook zij U leeren hennen en lief hebben, en niet meer tot de stomme afgoden de toevlucht nemen. Amen." En terstond richtte de jongeling zich op en verlangde dat men hem eten en drinken zou geven. Men gaf 't hem en hij at en dronk voor aller oogen. Yan dat oogen- blik was de kranke gezond. Hij en de zijnen zyn reeds door den Doop in de ge meente opgenomen. Voorwaar een treffend geval van „krank heid niet tot den dood maar tot heerlijkheid Gods, opdat ie Zone Gods door dezelve verheerlijkt worde." Arrondissemenls-Rechtbank te Middelburg. Heden Vrijdag zijn veroordeeld wegens overtreding van art. 426 van het Wetboek van Strafrecht, B. d. K., 25 j., koopman, 's Gravenpolder, tot 6 d. h.; mishandeling en diefstal: J. W., 15 j., arbeider, Kruiningen, tot 14 d. gev. straf; mishandeling: J. V., 23 j., koetsiers knecht, Colijnsplaat, tot f 5 b. s. 5 d. h. diefstalA. O., 18 j., zonder beroep, Goes, tot 1 m. gev. straf beschadiging: W. B., 22 j., schilders knecht, Goes, tot f 3 b. s. 3 d. h., en stroaperijJ. H., 20 j-, koopman, L. J. P., 17 j-, bakkersknecht, en P. G. P., 18 j., werkman, allen Goes, ieder tot f3 b. s. 3 d. In zake L. T., 25 j., arbeider te Hein- kenszand, appellant van een vonnis van het kantongerecht te Goes, waarbij hij ter zake van overtreding der jachtwet is veroordeeld tot 2 maal 7 d. hechtenis, is het vonnis des eersten rechters bij verstek bevestigd. Vrijgesproken G. d. H., 10 j., zonder beroep, Krabbendijke, beklaagd van ver nieling en C. d. B., 43 j. schipper en visscher, Clinge, beklaagd van diefstal. Het Gerechtshof te 's Graven hage heeft in de zaak van J. B., boerenknecht te Kruiningen, veroordeeld wegens mis handeling, de straf verminderu tot een maand. Verder is bevestigd het vonnis der recht bank te Middelburg, waarbij M. K. O., huisvrouw van W. K., werkvrouw te Goes, wegens diefstal is veroordeeld evenals de vonissen der rechtbank te Zierikzee inzake R. P. F., aldaar, ter zake van mishande ling van een ambtenaar, en van C. van T., landbouwer te Tholen, ter zake van mis handeling. Zierik-ee. Op de tentoonstelling van zaaigranen enz., door de centrale tentoon- stelling8-vereeniging „Landbouwbelang" zyn o. a. bekrooad voor: Ruwarige Essex tarwe le prijs. L. Koop man Cz., Zierikzei. 2e prijs. J. C. v. d. Have, Oosterland. 3e prijs. S. J. de Rijke, Sirjansland. Gladarige Eessex tarwe2e prijs S. J. de Rijke, Sirjansland. Challenge tarwe 2e prijs. Chr. Groene- veld de Kater, Noordgouwe. 3e prijs. L. Vis, Noordgouwe. Molds roode tarwe2e prijs. Van den Bosch Co., Goes. Chidham tarwe: 2e prijs»Vau den Bosch Co., Goes. Victoria tarwe 2e prys. P. N. van Nieuwenhuijzen, Nieuwerkerk. Rogge: le prijs. Labrijn Pilaar, Goes. 2e prijs. S. J. de Rijke, Sirjansland. 3e prijs. Van den Bosch Co., Goes. Wintergerat: le prijs. J. W. Romijn, Ouwerkerk. 2e prys. L. Vis, Noordgouwe. 3e prijs. Labrijn Pilaar, Goes. Coes. Vrijdag 1 Oct. a. s. viert onze geachte commissaris van politie de heer A. R. Holsheimer zijn 25-jarigen arbeid bij de politie. Hy begon zyn carrière den 1 Oct. 1872 als agent van politie te Kai- lenburg en doorliep vervolgens alle rangen, waarbij hy herhaaldelijk wegens activiteit den lof zijner superieuren inoogstte. Te Wageningen was het niemsnd minder dan wijlen Z. M. Koning Willem III die hem persoonlijk zijn tevredenheid kwam betui gen wegens 't opsporen van de daders van den diefstal op Oranje-Nassau-oord ook de geruchtmakende zaak van den moord op den kleermaker Jansen aan den Arnhemschen weg wist hy tot klaarheid te brengen. In onze gemeente was 't de inbraak van 7 op 8 Oct. 1893 aan den 's Heer Hendrikskin- derendyk die hy van 't licht bracht. Wij hopen dat den jubilaris dien dag veel welverdiende belangstelling mag te beurt vallen. Middelburg. Woensdag namiddag werd door de brigaden rij ksveldwacht te Cort- gene, Goes, Heinkcnszand, Oostburg, Vlis- singen en Middelburg aan den Nieuwland- schen dijk alhier, onder leiding van den kapitein Opsfelten, prijsgeschoten. Dertien prijzen waren beschikbaar ge steld benevens een poedelprijs. Zij vielen ten deel aan de na te noemen rijksveldwachters J. A. Duininck te Aardenburg een zilve ren horloge, P. Timmerman te Ierseke een wekker, M. J. Verhoek te Goes een sui kerpot (kristal) met zilveren voet, A. Ver mast te Rilland-Bath een kist sigaren, C. v. d. Maat te Ellewoatsdij'c een zilveren zoutstel, J. B. de Wispelaere te Heinkens- zand een spiegel, A. Pover te Heinkenszand een meerschuimen tabakspijp, J. Bakker te Krabbendijke een tabakspot, P. Buteijn te Wemeldinge een portemonnaie, J. Beeks te Borsele een kistje sigaren, M J. Lievense te Domburg een sigarenkoker, F. Boone te Retranchement een meerschuimen sigaren- pijp, A. A. v d. Broeke te Arnemuiden een aschbakje van cuivre poli. De prijzen werden uitgereikt door den inspecteur per rij keveldwacht in het 5e district, den heer K. J. W. van Geuns. M. C. Middelburg. Voor den Nieuwen Cur sus van de Volks-Zangschool hebben zich 125 leerlingen aangegeven. Middelburg. Onze stadgenoot de heer C. W. Dhuij hoopt Zondag a. s. den dag te herdenken waarop hij zestig jaar geleden in dienst trad bij de firma Auer alhier drukker van het gewestelijk Bestuur van Zeeland Dc jubilaris verricht nog steeds met ijver en opgewektheid zijn arbeid in het bezit van al zyn geestvermogens. Vlissingan. Het Duitsche ss. Alice van Gent naar New-Castle Tine is Woensdagavond omstreeks half 12 beoosten de dokhaven alhier kort tegen den dijk omhoog gevaren, en Donderdagmorgen 11 u. ongeveer een uur voor hoog water zonder assistentie weder vlot gekomen en naar zee vertrokken. Het schip was ledig en had om reden het op liet vlakke zand had gezeten geen letsel bekomen. Vlissingen. Donderdagavond was 't een heele consternatie hier op de Bella- inykade, een der helpers van den dieren temmer Leon Lemaire, was tijdens de voor stelling in hun tent door eene leeuwin vree- selijk inde hand gebeten en nu liep de man haastig in bij den apotheker Baert die de eerste heelkundige kuip verleende. Op de voordracht voor havenmeester te Bergen op Zoom komen o. a. voor H. J. But, lood8schipper te Vlissingen, P. M. Voerman oud opzichter le kl. by de vis- scherijen, en Ph. Buys beurtschipper. Het kamerlid G. L. van der Zwaag doet zich ook als kluchtspel-dichter kennen. Van zijn hand is een kluchtspel verschenen in de Friesche taal getiteld: „De natör giet boppe de lear". (De natuur gaat bo ven de leer.) Bij Bitswijk (N. Br.) ontspoorde de stoomtram die in een sloot terecht kwam, waarbij de machinist een been brak en de stoker zwaar gewond werd. Omtrent den in ons vorig no. ver melden moord te Akkerwoude verneemt men dat de Jong en Rost elk met een jeugdig meisje van daar te Bergum kermis hadden gehouden en op den terugweg naar huis, onderweg te Valern nog wat verble ven. Zoo werd het nacht en kregen zij twist die zoo hoog liep dar zy elkander met messen staken. Een messteek door de Jong aan Ros toegebracht bleek zoo erg dat deze ineenzeeg en later aan bloedver lies bezweek, de Jong keerde met de meis jes huiswaarts en moest zich zwaar gewond te bed leggenook voor zijn leven wordt gevreesd. Uit De Wijk (Dr.) meldt men nog in verband met den aldaar gepleegden dood slag De scheepsjager Achteres uit Hooge- veen die ook in den twist genoemd was, wordt nu door een broeder van den ver- slagene, Daniel Hulst, niet met rust ge laten. Zoo moet hij Woensdagavond Ach teres hebben aangevallen en zoodanig toe getakeld dat men voor diens leven vreest. Te Hendrik Ido Ambacht is een katje ter wereld gebracht met twee monden en vier oogen. Een inzender in het Hbld. beweert dat het eenige middel om te beletten dat margarine voor natuurboter verkocht wordt, is de margarine zwart of blauw te kleuren. Dan kunnen, zegt hij, de roomboterfabri- kanten dit product later ook niet overnemen als de concurrentie nog scherper wordt. Indien er immers geen nevenbedoelingen in 't spel zyn, waarom wordt dan aan de margarine dezelfde kleur gegeven als aan de roomboter en wordt zij verpakt in onze botervaten Woensdag reed een electrische motor door Londen. Een troep kinderen liep met. den wagen mee en enkelen gingen achter aan het voertuig hangen. Waar schijnlijk werd een der jongens aan zijn kleeren door den wielketting gegrepen. Eenige oogenblikken later werd het kind dood tusschen de wielen uitgehaald. Een dwaas Kapitein Slocum uit Boston zeilt in zyn eentje inde „Spray", een notedop, de wereld om. In April 1895 verliet hij Boston, zeilde door de straat Magellaan naar Australië, vanwaar hy nu westwaarts de reis naar Amerika voortzet. Dinsdag kwam hij te Port Louis op Mauri tius aan. Oprecht berouw. De gouverneur van den Staat Colorado was gewoon jaarlyks de staatsgevangenen te bezoeken. Zoo kwam hij eens in een cel, waar een jeugdig ge- vaugene was opgesloten, die zich in de opgewondenheid van loszinnig drankmis bruik tot een strafwaardige handeling had laten medesleepen en dit met meer dan een jaar gevangenisstraf moest boeten. In het hooge vensterraam stond in potten een drietal uit zaad gekweekte bloemen, die blijkbaar met groote toewijding werden verzorgd. De gouverneur vroeg van wien deze bloemen waren en de gevangene zeide daz de directeur \ergunning gegeven had, dat hij uit bloemzaad, dat in zijn bezit was, deze planten kweeken mocht. Zijt gij een liefhebber van bloemen, vroeg de gouverneur en op zijn bevestigend ant woord volgde de vraag hoe hij aan deze voor een gevangene niet gewone liefhebberij kwam Met tranen in de oogen hernam da jonge man, dat zijn moeder twen zij leefde zooveel van bloemen hield, en dat hy verzocht had deze bloemen te mogen hebben om meer aan haar te denken en vaster te staan in het voornemen om in het vervolg niet meer af te dwalen op den slechten weg. Door dit autwoord getroffen en tot ont ferming bewogen zeide daarop de gouver neur „Wel jonge man, daar het denken aan uw moeder dien invloed op uw hart heeft gehad ben ik zeker dat gy uw vrij- heid met weder misbruiken zult en beloof u, dat ik ten spoedigste uw ontslag zal bewerken. De familie van Angiliotti, den moor denaar van dun Spaansckcu minister Ca- novas, is door zijn misdaad tot den bedel staf gebracht. Zyn vader, een kleermakers knecht, en zijn drie broeders kunnen ner gens meer werk krijgen, en zijn moeder moest onderstand aanvragen bij de overheid. Er is, aldus wordt uit Brindisi ge meld, een hevige windhoos neergekomen op de gemeenten Sava, Oria en Latiano. Er zijn veertig doodeu, zeventig gekwet sten en twintig huizen zijn verwoest. Een wachter der Brusselsche tentoon stelling, wien eenige kennissen na het vertrek des Konings van Siam voor de grap zoogenaamde versierselen der Orde van den VVitten Olifant met bijbehoorende diploma's en een vleienden brief hadden toegezonden, is tot hoogmoedswaanzin ver vallen. Een doofstom advocaat, Theodore Grady, is dezer dagen door het hoogge rechtshof van Californië toegelaten tot het uitoefenen van de rechtsgeleerde praktijk. Hij zal echter natuurlijk niet pleiten en alleen schriftelijke adviezen geven. Te Straatsburg en omstreken zijn verscheidene aardschokken waargenomen. De sterkste schok was zoo hevig, dat in verscheiden huizen de deuren openspron gen en de spiegels aan de wanden in be weging kwamen. Een te Aken verschijnend dagblad bevat een door Marie Husmann ondertee- keud stuk, waarin zij verklaart dat haar man noch een aartshertog, nog een hande laar in meisjes, noch een huweiijkszwende- laar is, maar dat zij met het oog op hun geldelyke omstandigheden, in alle stilte in het buitenland getrouwd zyn. Marie Hus mann spreekt hare verwondering uit over de onverdiende belangstelling der heele wereld in haar persoon. De redactie voegt hier aan toe, dat de broeder van Marie Husmann de echtheid vau het stuk bevestigd heeft. Het aantal geheel-onthouders onder de Engelsche artsen neemt voortdurend toe, zoo ook onder de studenten. Het aantal artsen geheel-onthouders bedraagt thans in Engeland 284, in Schotland 56 en Ierland 71dat der studenten geheel-onthouders bedraagt in het Vereenigd Koninkrijk 309. Ook onder de geestelijken wint de geheel onthouding veld. De regeering der Vereenigde Staten heeft zich in beginsel vereenigd met het plan van de regeering van Canada tot het leggen van een telegraaflijn naar Klondyke. Eergisterenmorge» is by het inlo.open van de „Elbe" te Cuxhaven, by storm weder, de Duitsche torpedobcot „S. 26" omgeslagen en gezonken, waarbij de bevel hebber Hertog Frederik Wilhelm van Mecklenburg en zeven man der equipage verdronken. De torpedoboot „S. 27" bereikte met moeite en met verlies van 1 man de haven. De stoomboot „Müwe" van de Noordsche bergingsmaatschappij is terstond naar de plaats van het ongeval vertrokken. Hertog Frederik Wilhelm is de broeder van den onlangs overleden Groothertog Frederik Frans III en van den tegenwoor- digen Regent Hertog Johan Albrecht van Mecklenburg-Schwerin. Sedert 1893 diende hij als luitenant ter zee bij de Duitsche marine. De Regen! Johan Albrecht, die tegen woordig was bij de jubileum-feesten te Stockholm, is terstond naar Schwerin ver trokken, waar het berioht van het onge val eergisterenavond 6 ure ontvangen werd. Om 8 ure begonnen de klokken te luiden. Heel Schwerin is in rouw. De moeder van den overledene, Groot hertogin Maria, ontving het bericht op net slot Rabensteinfeld. - Het Gezichtvan den Indiaan. Een aardige anekdote komt in een Am«- rikaansch tijdschrift voor van de hand van den ex-gouverneur van Canada, Markies de Lome. Toen de markies zich eens op een zeer kouden dag op een prachtige ijsbaan van de Laurensrivier bevond en daar een poosje naar het schaatsenrijden der Cana- deezen keek, bemerkte hij een Indiaan, die niettegenstaande de grimmige koude bar revoets ging en slechts een lossen mantel om zyn lichaam had geslagen. De markies, die het vrij koud had, of schoon hij een dikken pels droeg, sprak den wilde aan en vroeg, hoe hij bij een zoo lage temperatuur zoo licht gekleed kon gaan. Het is een bijzonderheid der Indi anen een tot hen gerichte vraag met een weer-vraag te beantwoorden, „Waarom gij niet kleed op uw gezicht?" klonk het in gebroken Engelsch ernstig en kalm uit den mond van den Indiaan. Verwonderd zag hem de markies aan: „Wel, iemands gezicht is niet zoo spoedig koud, omdat men van zijn geboorte eraan gewend is, het bloot te dragen." „Goed", zeide de koning der prairieën droog, „ik overal gezicht," en schreed deftig verder. In de vorige week trok een lijkstoet statig uit het Belgische dorp Montbliart naar de Fransche grenzen. Den Franschen douaniers werd, op hun vraag, geantwoord, dat de overledene ge wenscht had op Fransch grondgebied te worden ter aarde besteld. De ambtenaren kregen echter achterdocht, vooral omdat zij de betoogingen van smart bij de geleiders wel wat overdreven von den, en eischten opening van de kist. Dit

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2