netten INBOEDEL rdag 30 Septate 1897 AFBRAAK» liii" GRAANZAKKEN ntmiunm, Gnes, C. ORANJE Lz. Openbare Verknoping. Een nieuw WAGENHUIS Oe Hollandsche Hypotheekbank KOLENBALEN, TASKLEEDEN, AANBESTEDINGEN OPENBARE VERKOOPINGEN marktberichten. verkoopen: Vrijdag I October 1897, DRAAG KLEEDEN, LEESTAFEL. SCHOUWING- BlJfttiKHLIJKSSTANII- ADVERTENUËIla Woensdag 22 September 1897, verkoopen: Woensdag 29 September 1897, veilen en verkoopen: MVfillM, openbaar verkoopen: J. A. Zip en Van Teijlingen, en MAGAZIJN van alle soorten LINNEN- EN JUTE in alle prijzen. Uit de kassen van den heer A. Ver- hagen, te Naaldwjjk, is een tak van een druivenboom vervoerd met 36 trossen, we gende ruim 40 pond. Het fraaie exemplaar ging naar Den Haag. In den nacht van Maandag op Dins dag werden van een gezin te Gouda man, vrouw en één kind ernstig ongesteld. He vige krampen in het lijf. Wat was de oor zaak Een geëmailleerde pan was van een nieuwen bodem voorzien, maar daarbij was een weinig ruw met soldeersel omgespron gen, vandaar een begin van vergiftiging. P. Lnijendijk te Zuidland heeft in zijn tuin een witte kool geteeld, die nadat de stok en de niet eetbare bladeren er waren afgesneden, een wicht had van 20 pond Te Hazerswoude werd een vrouw door een molenroe getroffen terwijl de molen malende was, bewusteloos opgenomen, stierf zij in dezen toestand twee dagen daarna. Een leuk boertje. Donderdagmiddag reed te Amsterdam een boertje op een suk keldraf met zijn met éen paard bespannen kar langs de Weesperzijde huiswaarts. Ter hoogte van de Grensstraat hielden bem twee jonge mannen staande, die verzoch ten te mogen mederijden hetgeen geweigerd werd. Bet boertje zette zijn bles daarop weder in draf, doch de verzoekers liepen de karna en sprongen er achter op. De landman, liet hen ongemoeid zitten tot even voorbij de Deli-Brouwerij, toen drukte hij op een veer, en daar het voertuig een ledige stortkar was, wipten de beide passagiers, tot groot vermaak der voorbijgangers, op de straatsteenen en rolden vrij onzacht over elkander, terwijl het boertje zich in gestrekten draf uit de voeten maakte. Vervalschingen in den ouden tijd. De Amsterd. Ct. schrijft: Wij ontleenen aan een oud geschrift (1808) eenige zeer interessante bizonderheden betreffende de vervalschingen in Frankrijk omstreeks dien tijd geconstateerd. „In de hallen aldus luidt het eenigs- zins naïef verft men de kaas, om die genen te vangen die van gekleurde kaas- korsten houden. „De groene vruchten worden zeer fraai gekleurd door de kleinhandelaren, evenals de kieuwen der visschen, terwijl de bloemen met spelden op takjes bevestigd worden. „Ja, men drijft de onbeschaamdheid zoo ver, dat men opgezet wild verkoopt. Een heer kocht onlangs in een der straten van Parijs van een soort boertje een zeer mooien haas, maar toen de keukenmeid hem wild e klaar maken, bleek het een groote oude kat te zijn, die men op zeer behendige wijze in een konijnenvel had genaaid". En dit geschiedde in den goeden, ouden tijd 1 Op de Eussische spoorwegen gaat het gemoedelijk toeIn een wachthuisje aan een der spoorbanen in het zuidwesten van Eusland, was de vrouw des huizes jarig eD er werd druk feest gevierd. Het huisje was vol gasten maar nog niet vol genoeg naar den zin van den baanwachter. De stoker en de machinist van den sneltrein waren vroolijke lui en lusten ook wel een glaasje. De gasten vonden het idee uit stekend en onze wachter liep een eind den weg op om knalsignalen op de rails te leggen als bewijs dat de lijn onveilig was, en toen de trein aan kwam snorren, gaf de machinist onmiddellijk tegenstoom bij het hooren der signalen. De trein staat stil en machinist en stoker worden danig getracteerd. De reizigers worden ongerust door dit plotseling oponthoud en vragen wat er gebeurd is, maar de trein zet zich weer in bewegingevenwel het slot van 't liedje was, dat de vernuftige seinwach- ter en het dorstige machine-personeel door de maatschappij onmiddellijk ontslagen werden. Nog gemoedelijker is een ander verhaal! Het machine-personeel krijgt twist. Zij be sluiten den trein te laten stoppen en den kamp onmiddellijk te beslechten. Zoo ge zegd zoo gedaan en voor het oog der pas sagiers takelen de heeren elkaar met de vuisten flink toe, zoodat het bloed uit beider neuzen vloeit. Bij het onderzoek verklaarden beiden dat er gevochten moest worden en dat zij voor de veiligheid der passagiers den trein een oogenblik hadden stil laten staan. De directie had een andere meening en verwijderde ook die beide heeren uit den dienst. Een schets „getrouw en naar waar heid" van Anseele, den Belgischen volks menner, geeft Paul de Witte in zijne „Geschiedenis van Vooruit", de bekende Gentsche coöperatieve socialistische ver- eeniging. De Haarl. Ct. ontleent daaraan het volgende: „Gewoonlijk komt hij binnen, hetzij bij 3e bakkers, de schoenmakers, in den win kel, de redactie, enz., als een krijgsoveiste in de kazerne, zonder groeten, met een ern stig, soms barsch gezicht, van onder zijnen pince-nez glurende dien beruchten pince- fiez, welken wij hem in vroegere dagen deden opzetten voor de lol, als hij moest redevoeren, opdat hij een gewichtig voor komen zou gehad hebben om te zien, hij niets bemerkt, dat hem gelegenheid kan geven op zijnen poot te spelen. Uit geheel zijne houding, zijn gang, zijn blik, ?jjne gebaren spreekt de eigendunk „Hier 18 de baas". hr zijn dan ook zeer weinig bestuurders, °nderoffieieren of sleuteldragers, die hunnen -5?*rhoorigen zulk een ontzag inboezemen zooals hij. Ook zijn allen tevreden als hij weg is. Als men hem voor eenige dagen uit de stad weet, gevoelt men eene verlichting. Men moet het gezien hebben, als het ge rucht loopt„Eedje is daar hoe uit meest aller blikken onrust spreekt en hoe allen vrij adem halen, als zij hun pak ontvan gen hebben of er voor ditmaal aan ont snapt zijn". Prins Heinrich XXVI van Eeuss is door de geneesheeren krankzinnig verklaard. Hij zal onder curateele worden gesteld. De Oostenrijksche Aartshertog Frans Ferdinand is in de laatste dagen het voor werp geweest van een perspraatje. Hij was namelijk volgens dit praatje uit Weenen verdwenen en in een der provinciesteden met een burgermeisje, Marie Husmann ge- heeten, in het huwelijk getreden. Nu, zoo erg blijkt 't gelukkig niet geweest te zijn Maar hij heeft toch wel geheime liefdes betrekkingen met dit meisje aangeknoopt gehad, natuurlijk onder een valschen naam, en toen de moeder achter zijn waren naam kwam, is hij spoorloos verdwenen en heeft zij bovengenoemd boozelpraatjeuitgestrooid. Te Antwerpen is een groote diefstal gepleegd. Een makelaar in diamanten al daar is gevlucht met een partij diamanten ter waarde van 1% millioen francs, welke een hrndelaar hem had toevertrouwd, om te verkoopen. Een andere diamant ter waarde van 200.0CO fr. is te Parijs een groothandelaar ontstolen. Naar den dief, zekeren Mozes T., werd tot dusverre te vergeefs gezocht. Te Irun is een omnibus bij 't over gaan van de spoorbaan door een trein over reden. Twee mannen en een vrouw bleven op de plaats dood, en nog een reiziger was volgens de laatste berichten stervende. Ook de koetsier werd zwaar gekwetst. Uit Buenos Ayres seint men dat de temperatuur 20 graden Celsius is gestegen en dat deze temperatuurswijziging de ont wikkeling der sprinkhanen bevordert. On danks de pogingen der officieele commissie om ze uit te roeien, vreest men, dat de oogst zal verloren zijn. Tegelijkertijd heeft het gebrek aan regen een nadeeligen in vloed op de veefokkerij. Te San Francisco is een stoomschip aangekomen met 2,500.300 dollars aan goud uit het nieuw ontdekte goudland Klondyke. Op de Wolga is in de nabijheid van Astrakan een ontzettend ongeluk gebeurd. De beide stoombooten Maljutka,, en „Cza- rawitch" kwamen met elkaar in aanvaring. Plotseling werd geroepen„de Czarewitch zinkt", waardoor een zoo groote verwar ring ontstond, dat vele opvarenden in de Wolga sprongen om naar den oever te zwemmen. Daarbij verdronken niet minder dan 40 personen. In de volgende zitting der Belgische Earner zal een voorstel worden ingediend tot normaliseering van de Schelde. Na een bezoek aan Engeland wordt de Czarine-weduwe in de eerstvolgende maanden te Parijs verwacht, waar haar een grootsche ontvangst zou bereid worden. Yan de Inde-Afghaansche grens komt het bericht dat een der Britsche brigades onder generaal Jeffreys éen heftig gevecht had met de Mohmands. Na een verwoed gevecht trokken de Britsche troepen naar hun kamp terug, met een verlies van negen officicieren en 129 gesneuvelden en gewon den. Generaal Jeffreys is licht gewond. De keizer van Duitschland wierp bij de laatste manoeuvres, toen hij zich bij den koning en de koningin van Italië wilde voegen, het laatste stukje van zijn cigarette in de modder van den weg. De gelukkige boer, die van de groote menigte liefhebbers er in slaagde zich van het eindje meester te maken, heeft dit kostbare voorwerp voor een ronde som aan een Engelschman kun nen verkoopen. B "Woensdag 22 Sept. Goes, 7 uur in de Prins van Oranje een pakhuis 257 Ms voor Mej. wed. 0. Duvekot, waarvan bestek enz. ter inzage in genoemd koffiehuis. Aanwijzing 10 uur. Inl. dhr. J. W. v. d. Weert. Vrijdag 24 Sept. middelburg, aan het gebouw van het gew. bestuur het onderhouden van en het doen van hersti Hingen aan hetRjjks-archief- gebouw alsmede het inrichten van eenige lokalen tot bewaarplaats derBijksarchieven. Earning 112000. Vli&singeH, ten raadhuize 2 uur levering steenkolen voor gemeente-administratiön en scholen gedurende wintel 97/98. Voorwaarden ter secretarie. Iersekc, half 12 het vergrooten der o. 1. s. II met ècn lokaal. Bestek a 30 cent bij dhr. H. Snijder. Aanwjjz. 24 Sept. half 11. Zaterdag 25 Sept. Goes, door 't bestuur van den Goeschen polder hei besteding lo. watergangen schoon maken tusschen Westenweg en Schapendijk lengte 4131 M. En 3o. tusschen Costenweg en havendijk lengte 4242 M. Biljetten voor 7 uur bij dhr. W. Kakebeeke. Oude lande, 2 uur in 't gemeentehuis het bouwen eer.er onderwijzerswoning en brandspuithuis. Bestek enz. a fl bij Kleeu- wens te Goes. Inl. dhr. D. de Koning. Mapelie,door 'tbestuurvan den Willem Annapolder 5 uur bij M. Ferdinandusse schoonmaken van watergangen. Donderdag 30 Sept. Bergen op Zoom, lOuurin de Draak het vernieuwen van de brug naast de Zuid- beer te Terneuzen ender beheer der Genie te Bergen op Zoom. Kaming f 11000. Woensdag 22 Sept. Hrulningen, 12 uur door not. Prins bij ds. Lampen meubelen, barometer; en om 6 uur de bibliotheek. Goes, door deurw. Hollmann 10 uur in de Prins van Oranje vendutie als: mahonie houten penantkast, velocipède, schrijfbureau, rolbureaux. piano's, ledikanten naaimachine, filter, statenbijbel, toonbanken, winkelinven- taris, horloges, nieuwe eeren bedden, ge weren, glas- en aardewerk enz. Vlisslngcn, door not. de Maret Tak 8 uur in de Oude Vriendschap 6 huizen Lange Zelke 128a, b, c, d en Hobeinstraat 205/205a en 207/207a resp. groot 91, 74, 68, 65, 110 en 111 cA. Donderdag 23 Sept. middelburg, door not. de Vos 1 uur voor dhr. Meier de Jong Beenhouwerssin gel by Krijgers stal N.H. graskalvers, 8 dito fokstieren jarige, 10 volbloed Engelsche fokramnien. Vijjdag 24 Sept. Ierseke, 1 uur door deurw. Hollmann aan den put van Bergman en Co. 475 zeeften. Dinsdag 28 Sept. Goes, 1 uur bij wed. M. Kijk voor Zandee Goesche Sas door deurw. Hollmann 2 mer- riën 11 en 12jaar;menwagen, Walchersche veerenwagen, N. Am. ploeg, harnassement. Woensdag 29 Sept. middelburg, 10 uur in Schuttershof door deurw. Eosier inboedel. Donderdag 30 Sept. Wolfaartsdijk, half 10 door not. Pilaar voor J. Meijaard voor afbraak een nieuw wagenhuis Heerenpolder. En 1 ruinpaard 15, 2 merriöri 11 en 16 jaar, 2 menwagens met ijzeren assen, 1 langwagen, 1 Cocksploeg, 1 Saeksplocg, eggtn, rolblok, sleepbord, sleper, vierpaardsketting, grfepen, harnassement, graanzakken, hooi, stroo, mest, mangels, suikerpeen, huisraad, herberginventaris, win kelbascule met gowichten enz. middelburg, door not. Verhulst 8 uur in de Vergenoeging een huis, erf en tuin Koepoortstraat N 33, Verwerijstraat N 126, 125 en een schuur met erfpacht op 320 cA. Te zien 29 en 30 Sept. 10-12 en 2—4 uur. middelburg, half 1 op de werf De Volharding door deuiw. Kouion houtwaren. Vrijdag 1 Oct. middelburg, 10 uur door not. Tak bij Alberts Co. Seisdam afbraak, brandhout enz. Zaterdag 2 Oct. Borsele, 2 uur aan de haven door not. v. d. Kloes breede vuren delen, afmaakscha- len enz. Woensdag 6 Oct. Oostkapelle, 10 uur bij Rooze door not- Verhulst hofstede van wed. Jasper de Kam Wz. groot 9 H. 17 A. 81 cA. Donderdag 7 Oct. middelburg, in de Vergenoeging door not. Tak 8 uur 5 huizen Lange Singelstraat 197 groot 108 cA. Korte Noordstraat E 3 groot 94 cA. Nooidweg S 25 met tuin 215 cA. Id. 25a groot 44 cA. En Hoogstraat I 130 groot 156 cA. En 1 pakhuis aldaar 60 cA. I no. 138. Vegetarische Bode van den Nederl. Vegetariërsbond. Tweemaandelij ksch Blad, gewijd aan de belangen van het Vegetarisme. Ie Jaargang no. 1. Uitgever J. Kuiken St. Anna Parochie. Op dezen Bode vestigen wij gaarne de aandachtal is 't ook dat wij aan de op wekking van den Vegetariërsbond om 't eten van vleesch en visch aan onzen mede- mensch te ontraden, niet mededoen. Wij wenschen niet wijzer te zijn dan de Heere onzen God, die zelve (Gen. 3 21) een dier slachtte om den mensch te kleeden, en 't vee den mensch tot spijze gaf (Gen. 93). NIEUWE-, WEST-, ZUID-, NOORD-, en de beide NIEUWE WESTKRAAIERTPOL- DERS 22 Sept. GOESCHE POLDER 4 Oct. Van 18 20 September 1897. MIDDELBURG. Bevallen A. M. Hufjbreg- sen geb. Walraven z. S. L. van Karssen geb. Jansen z. GOES. Ondertrouwd18, Jacobus Ver- beemen 23 j. jm. te Goes onlangs te Breda en Maria Jacoba Brusket 19 j. jd. te Goes. Geboren18, Marinus z. v. Jacob de Dreu en Neeltje Westveer. Janna d. v. Cornelis Leendert Hoogerheide en Catharina Rejack. 19, Maatje d. v. Adriaan Marinus van Paassen en Cornelia Jobse. Overleden19, Adriana Jannetje 1 mnd. d. v. Andries Toutenhoofd en Pieternella Houdenaarde. Van 11 tot 18 Sept. VLISSINGEN. Ondertrouwd A. K. van Driel jm. 30 j. en J. T. M. Hollem jd. 26 j. J. J. Kokelaar jm. 30 j. en T. C. Groenenberg jd. 20 j. A. J. Solleveld jm. 23 j. en T. J. Lichtenoerg jd. 20 j. H. Dek ker jm. 22 j. en L. Bosselaar jd. 21 j. Getrouwd A. van de Sande jm. 24 j. en H. Alter jd. 25 j. P. G. A. Blegenberg jm. 22 j. en M. Willems jd. 23 j. J. C. van der Meijer wedr. 35 j. en C. J. Geldhof jd. 27 j. BevallenE. Gombert geb. Bonnjj z. M. J. Smagge geb. Daems z. P. Anker geb. de Keijzer d. R. Aerssens geb. de N(js z. M. Zaligman geb. Gosschalk d. M. J. Poerstamper geo. Erasmus z. C. M. Olthoff geb. Krug z. A. J. C. Nijs- sen geb. Kesteloo d. - A. P. Donssengeb. Blefjswfjk z. J. de Willigen geb. Adamse z. J. Leeflang geb. van den Berge d. J. L. Romijn geb. Maas z. P. C. Hooftman geb. van Maaren z. M. M. Koppejangeb. Machielse d. C. de Vos Burchart geb. Kesteloo z. - G. Weug geb. Mos d, P. 4.50 - 6.50 Herwig geb. Loot z. levenloos. E. B. Geijsen geb. Tromp d. OverledenA. Roelse d. 2 m. D. A. Mol jd. 22 j. J. A. B. Smagge z. 1 d. J. L. H. A. B. Giffard z. 14 d. - J Roelse z. 2 m M. van Hoek man van J. Roelse 39 j. H. Corstanje z. 2 w. D. van Cleemputte z. 12 w. T. N. Janse d. 6 m. AXEL, 18 Sept. 1897. Oude Tarwe f9.50 a f9.75. Nieuwe Tarwe f9.— a f9.50. Rogge f6.—a f6.50. Nieuwe Wintergerst f 6.50 a f 7.—Zomergerst f6.— a f6.50. Haver f5.50 a f6. Kookerwten f7.75 a 18.25. Voererwten 17.25 a 17.50. Paardenboonen f a f—Lijnzaad f—af—Koolzaad f—.— af— Alles per 100 kilo. Aardappelen f2.— a f2.25 perlOOK.G. Rotterdam, 20 Sept. 1897. Taiwe 20 cent hooger. Rogge 25 cent hooger. Bruine boonen 25 cent lager. Bui- tenlandsche granen stilMeel 25 cent lager. Taiwef 0,-a f 0.- NieuweTarwe. - 6.50 a - 7.90 Rogge- 0.- - 0.— Nieuwe Rogge 4.75 - 5,50 Wintergerst *8.40 - 7.50 Zomergerst -*6.25 - 6.— Nieuwe Chevalier- *8,— - 9.25 Haver - 2,— - 3-40 Paardenboonen - 4,50 - 5.25 Erwten- 0,— - 0,— Nieuwe Kook erwt en - 6- - 7,25 Bruine Boonen - 7,80 - 8.50 Witte- O,-- - 0- NieuwKoo lzaad - 0.— - Kanariezaad Deze prijzen zijn per 100 Kilo. Zeeuwsche EIEREN 14.60 a f 4.80. Op de Veemarkt van heden waren aan gevoerd 249 runderen, 222 kalveren, 3001scha- pen of lammeren, 577 varkens. De prijzen waren als volgtvette runderen le qual. 62, 2e qual. 56, 3e qual. 48 a c, kalveren le qual. 70, 2e qual. 66 ac. schapen le qual. 60 2e qual. 54 c. Var kens le qual. 42 2e qual. 41 c. 3equal. 40 c. licht soort 38 a 42. VLAS. 1306 steen blauw. steen wit. steen Groningsch. ZEEUWSCHE AJUIN. Aanvoer op heden 17000 balen.Prijzen f 0.90 per 50 K.G. AARDAPPELS. Zeeuwsche Jammen f2.50 a f2.75. Pooters f 0.75 a f 1. Prijzen als vorige week, bij redelijken aanvoer weinig vraag; prijzen vast. Gevoelig voor de vele bewijzen van belangstelling bij de ziekte en het overlijden van mijn geliefden echtgenoot den Heer JAN MEIJERS, zoo van hier als van elders ontvangen betuig ik met dezen mijn welgemeenden dank. Ritlhem 18 Sept. 1897. WED. J. MEIJERS— be Blok. Voor de vele blijken van deelne" ming ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, betuigen wij bij dezen onzen hartelij ken dank. Mede namens de kinderen en behuw dkinderen, Web. M. GOOSSEN— van Riet. - Goes, 20 September 1897. Voor de talrijke bewijzen van be langstelling en vriendschap, mij betoond toen mij de Eere-medalje der Orde van Oranje-Nassau is verleend, betuig ik mijnen hartelij ken dank. Goes, 9 Sept. 1897. M. KOK, telegram-besteller. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes zal op des voormiddags om 10 uur in „de Prins van Oranje" te Goes eikenhoutenen geschilder de Kabinetten, mah. Secre- taire, mah. Penantkast, Linnenkasten, Schrijfbu- reau, 2 Rolbureaux, mah. en andere Tafels, Speelta fels, Weener-, Kussen en andere Stoelen, 2 Piano's, Spiegels,Ledikanten,Naai machine, Filter, Staten- bijbel van 1748, Toonbanken, waar onder een met opstal, Winkelinven- taris, Horloges, 3 nieuwe veeren Bed den met toebehooren, Dekens, 6 ver beurdverklaarde Geweren en Lood en verder Glas- en Aardewerk. Op deze vendutie zullen o. a. worden verkocht goederen behoorende tot het fail lissement vau D. GEENSEN. Kijkdag Dingdag te voren. o De deurwaarder I. P. ROSIER te Mid delburg zal op des voormiddags te 10 ure in het Schut tershof te Middelburg, v? EEN I ZINDELIJKE goederen kunnen bijge voegd worden en worden desverlangd ter stond weggehaald. De Notaris PILAAR zal des voormiddags te half 10 uren precies, aan het dorp WolferUdijh, voor Jan Meijaard en de erfgenamen zijner echt- genoote A. M. Gunst, Voor AFBRAAK in den Heerenpolder. VOORTS: bruin Merriepaard, oud 11 jaar, 1 zwart Ruin- paard oud 15 jaar, 1 blauw Merriepaard oud 16 jaar, 2 Melkgeiten, 2 Menwagens met ijze ren assen, 1 Langwagen, lCocksploeg, 1 Sacksploeg, Eggen in soort, 1 Rol blok, Sleepbord, Sleper, Moesmolen, Snijmolen, Kruiwagen, Grindplankeri, vierpaards-Ketting, Vorken, Griepen, Harnassement, Graanzakken, Hooi, Stroo, Mest, Mangels-, Suiker- en Paarde: peeën te velde, EN EINDELIJK: bestaande o. a. in XI eikenhouten Boogkabi- net, 1 dito Bureau, 1 dito Kast, 3 Veeren Bedden, 1 Kapokbed, Matrassen, 2 Kleerkisten, 1 Regulateurklok, 1 Wek ker, 1 Biljard met toebehooren, 1 koperen Spoelbak, 1 koperen Koffie kan, 3 Kachels, 2 Petroleum-toestel- len, Tafels, Stoelen, Spiegels, Lam pen, Schilderijen, 1 Winkel-bascule met Gewichten, Koper-, Tin-, Blik-, Glas- en Aardewerk, enz. De notaris A. M. TAK, zal op des voormiddags te 10 ure aan de Stoom- houtzagerij van de heeren G. Al berts Lz. Co. op den Seisdam te Middelburg, in het Eene groote partij bestaande in: Planken, Ribben, Latten, Scha len, Achterdeelen, Groenhart- schalen, Brandhout en meer. verstrekt gelden onder eerste hypothecair verband. Middelburg. Agenten. ENZ. ENZ.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 3