RECHTSZAKEN. SCHOQLNIEUWS. Landbouw. en vooral ook, dat het geregeld schoolgaan bevorderd worde. Hiertoe wenschten wij w el, dat veldarbeid aan kinderen beneden 10 jaar onder schooltijd eenvoudig verbo den werd, terwijl de scholen hun vacantiën steeds moesten regelen naar de eischen van het werk. Dan zouden wij ook zoo gaarne zien, dat het bedelen en venten van kin deren bijv. beneden 12 jaar volstrekt niet gedoogd werd. Nog dit: we wenschen geen schooldwang die ook insluit, dat alle willekeurig school verzuim gestraft wordt maar wij wensch ten zoo gaarne, dat alle ouders beseften welke dwaasheid zij begaan, als ze hun kinderen telkens om een difje of een datje thuis houden. Tegen het allerellendigst visite-gaanherhalen we voor de zooveel- ste maal ons ernstig protest, 't Dient let terlijk nergens voor, dan om de kinders er aan te gewennen, dat ontrouw in hun aangewezen werk er, o zoo goed, mee door kan. Wat veldarbeid betreft nog dit. Men schreenwe niet al te hard, dat men de loonen der kinderen zoo moeilijk missen kan. Die loonen zijn buitenkansjes, die o zoo dikwijls voor extra-uitgaven, bijv. voor een paar oorringen voor den jongen, be steed worden. Wat wij ook zoo gaarne zagen, en wat mede het schoolbezoek be vorderen zou, is, dat de veldarbeid van moeders van kleinere kinderen zooveel mogelijk tegengegaan werd. Op deze en dergelijke opmerkingen en wenschen krijgt men dikwijls ten antwoord een klacht over de malaise onder den boe renstand. We geven toe dat de boeren beter tijden gekend hebben, doch we noe men hun klachten grove tondezoolang ze nog de weelde ten toon spreiden, die met name in den „visitetgd" alom gezien wordt. We hopen met dit stuk een bespreking over den leerplicht ingeleid te hebben, een bespreking in broederlij ken geest, prin cipieel en logisch en kan het zijn, leidende tot helderder begrippen en een gevestigde meening bij ieder onzer. Biggekerke. K. WIELEMAKER. Door lijden wordt het heerlijkheid 1 Licht eerst na middernachtlijk duister! Bezwijk, mijn ziell niet, maar verbeid! De Heer verschijnt eens vol van luister. En reeds bestraalt een morgenster Het onweer, dat zich gadert, En reeds vertoonen zich van verr' De teek'nen, dat Hij nadert 1 (Da Costa.) Met genoegen ontleenen wij aan de Va derlander onderstaande verantwoording van den uitgever in zake de ook door ons gewraakte plaatsing van de advertentie Reteau. Allen, die mij over deze zaak schreven, bericht ik hiermede, dat de plaatsing van de gewraakte advertentie in het vorige nummer, gelijk reeds door de welwillenden onder hen is vermoed, alleen „bjj ongeluk" geschiedde. Tijdens eene korte afwezigheid heeft de, met die zaak nog slechts korten tijd belaste, bediende, die de ported van bedoelde adver tentie niet heeft begrepen, haar geheel arge loos naar de drukkerij gezonden. Het spreekt vanzelf, dat de bestelde, ver dere plaatsing er van achterwege blijft, en maatregelen zijn genomen, om de herhaling van dit, gelukkig geheel eenige, geval te voorkomen, dat door niemand meer betreurd kan worden dan door C. H. E. BREIJER. Door deze bevredigende toelichting is ook deze quaestie weer van de baan. Thales, een grieksch wijsgeer, 640 jaren voor Chiistus levende, werd eens door iemand gevraagd, wat het zwaarste en wat het lichtste om te doen was in de wereld? „Het zwaarste", was zijn antwoord, „is zich zelf te leeren kennen, en het lichtste, de handelingen van anderen te berispen." Men zegt dat van hem de spreuk, „ken u zeiven", afkomstig is. Zou deze heiden nog niet vele tegenwoordig zich noemende christenen beschamen 20 Sept. '97. Vereenigde zitting van de beide Kamers der Siaten-Generaal. De sluiting. De heer Van Naamen van Eemnes, voor zitter der Eerste Kamer, bekleedt den voorzitterstoel. De Voorz. laat door den griffier der EersteKamer voorlezen een Kon.Besluit waar bij de Min. van Binnenl. Zaken gemachtigd wordt om zich te begeven naar de verga dering der Staten-Generaal, teneinde in eene vereenigde vergadering der Beide Kamers de zitting in naam der Koningin te sluiten. De Voorz. benoemt eene commissie van acht leden, die den Min. in het gebouw der Tweede Kamer zal ontvangen en uit leiden. ïT"1~"v^ van ^ie commissie werden enoeniWi.Boneval Faure, Merkelb en Van Asch van "VVijck, 1 'of'Eerste Kamer Goekoop, Seret, Veegens en Miehiels van Verdugnen, leden der Tweede Kamer. Kort daarna treedt de Minister, vooraf gegaan door de commissie, de vergaderzaal binnen. De heer Goeman Borgesius, Kamerlid minister van binnenlandsche zaken, neemt plaats voor den troon, en houdt de vol gende aanspraak: Mijne Heeren! Een belangrijk zittingsjaar ligt achter ons. Met uwe medewerking kwamen veler lei maatregelen van wetgeving tot stand. De nieuwe regeling van het kiesrecht werd ingevoerd. De belangen van den arbeid werden behartigd door de oprich ting van Kamers van Arbeid, die van den handel en verkeer door de goedkeu ring van met vreemde regeeringen ge sloten tractaten en door bevordering van den aanleg van stoomtramwegen. De linauciëele verhouding tusschen rijk en gemeenten werd vastgesteld, de alge- meene regelen ten aanzien der plaatselijke belastingen werden gewijzigd. De nieuwe wet op de personeele belas ting werd ingevoerd. De suikeraccijns werd opnieuw geregeld. Nieuwe wettelijke voorschriften met be trekking tot de heffing van de rechten van successie en van overgang bij over lijden kwamen tot stand. De herziening van de belastingopbrengst van de gebouwde eigendommen werd bij de wet voorgeschreven, De wet regelde de jaarlij ksche uitkeering uit de opbrengst der Nederlandsche bedrijfs belasting aan de Nederlandsch-Indische geldmiddelen. Op menig ander gebied van wetgeving werden de in het algemeen belang noodige voorzieningen getroffen. Door de Koningin-Weduwe-Regentes daartoe gemachtigd, verklaar ik deze zit ting der Staten-Generaal in naam der Ko ningin te zijn gesloten. De Minister wordt door de commissie uitgeleid, en nadat zij in de vergaderzaal is teruggekeerd, sluit de voorzitter de ver eenigde vergadering. Bij de staatsspoorwegen is eervol ontslag verleend op zijn verzoek aan den opzichter A. H. N. Boosten te Goes, in gaande 1 October. Bij koninklijk besluit is aan mr. E. H. van IJsendgk op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend als lid van het college van regenten over het huis van bewaring te Oostburg, onder dankbe tuiging voor de in die betrekking bewezen diensten, en is benoemd tot lid van gemeld college van regenten mr. M. J. F. F. H. Erens, griffier bij het kantongerecht te Oostburg. Aan dr. P. R. van Mierlo, te Breda, is op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid van den geneeskundigen raad voor Zeeland en Westelgk-Noord-Brabant. Tot surnumerair der posterijen en telegrafie is te Aardenburg benoemd S. W. Weisfeldt. Bij Koninklijk besluit zijn, met in gang van 1 October a.s. benoemd tot ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantongerechten in het arr. Middel burg voor de kantons Oostburg Terneuzen en Hulst, ter standplaats Middelburg, mr. J. C. G. Boot, thans ambtenaar vau het O. M. bij de kantongerechten in het arr. Utrecht voor de kantons Utrecht en Wijk bij Duurstede, ter standplaats Utrecht, en tot ambtenaar van het openbaar ministerie by de kantongerechten in het arr. Ltrecht voor de kantons Utrecht en Wgk bg Duur stede, ter standplaats Utrecht, mr. L. C. Besier, thans ambtenaar van het O. M. bg de kantongerechten in het arr. Middelburg voor de kantons Oostburg, Terneuzen en Hulst, ter standplaats Middelburg. Donderdag overleed het lidder Tweede Kamer voor Enkhuizen de ;heer J. Zyp Kz., burgemeester van Abbekerk en afge vaardigde der prov. Staten van Noord- Holland. Woensdag had bg te Hoorn nog een vergadering gepresideerd, doch had wegens ongesteldheid moeten ,terugkeeren. Evenredige Vertegenwoordiging. Vrgdag had te 's Gravenhage, onder voorzitterschap van mr. J. A. van Gilse, eene algemeene ledenvergadering plaats van de Nederlands he vereeniging voor evenredige vertegenwoordiging. Uit enkele mededeelingen bleek dat op de statuten der vereeniging de koninklyke goedkeu ring verkregen is en dat zij door vrg wil lige toetreding thans 50 leden telt, waar onder drie kiesvereenigingen. De vergadering besloot dat de verkiezing van bestuursleden zal plaats hebben volgens het stelsel der evenredige vertegenwoordi ging van Hare en tevens dat gelegenheid zal worden gegeven tot schriftelijke stem ming ook aan hen, die niet ter vergadering aan de stemming kunnen deelnemen, waar door de leden, wonende buiten 's Graven hage, plaats van vestiging der vereeniging, hun stem voor de verkiezing zullen kunnen uitbrengen. Op die beginselen is de vaststelling van het reglement overgelaten aan het voorloo- pig bestuur, dat voor die taak door de vergadering met drie leden werd aange vuld. (Tot dusver bestond het alleen uit de heeren v. Gilse en C. E. v. Koetsveld.) De wensch werd te kennen gegeven, dat de commissie het reglement op zoodanig tijdstip zou kunnen vaststellen, dat de stemming ter verkiezing van bestuursleden nog vóór de aanstaande algemeene verga dering, die in April moet plaats hebben, kan gehouden worden. De heer Menno Huizinga deed aan de vergadering belangwekkende mededeelingen omtrent eene deor hem gemaakte studie van een stelsel van evenredige vertegen woordiging, dat zich gereedelgk met een vertegenwoordiging van districtsbelangen laat vereenigen. Elk die instemt met het beginsel der Vereeniging en lid wenscht te werden, heeft zich daartoe eenvoudig schriftelij k op te geven bij den heer C. E. v. Koetsveld te Goes, den secretaris. Toegekend de rang van brigadier- titnlair aan de rijksveldwachters J. P. Timmerman te Middelburg en J. L. Krie- kaard (jachtopziener) te Serooskerke (Sch.) Door den directeur-generaal der Staats spoorwegen is een eervolle vermelding toe gekend aan J. A. Auemaet machinist eerste klasse te Vlissingen wegens betoonde ac tiviteit en oplettendheid. Intrekking van aanhangige wetsont werpen 1 De Minister van Financiën heeft met machtiging van H.M. de Koningin-Regentes volgende wetsontwerpen ingetrokken lo. tot heffing eenor rijwieibelasting 2o. tot nadere regeling van de bezoldi ging der Algemeene Rekenkamer; 3o. tot wgziging van art. 41 der wet van 26 Mei 1870 betrekkelijk de grond belasting; 4o. tot goedkeuring van den onderhand- schen verkoop van een perceel grond en water te Coevorden aan de Dedemsvaartsche Stoomtramwegmaatschappij 5o. tot wgziging van het Vilde Hoofd stuk A der Staatsbegrooting voor 1896 6o. tot wgziging en aanvulling van de begrooting der uitgaven van het pensioen fonds voor weduwen en weezen va.i bur- gerlgke ambtenaren over 1897 7o. tot nadere regeling nopens de ver gelding van tijdelijke diensten met pensioen; 8o. tot heffing van opcenten op het recht van overgang van onroerende goederen, nagelaten door niet-ingezetenen. KEBKMEÜWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Apeldoorn ds. G. Mansvelt te Amersfoort te Godlinze ds. R. Vorenkamp te Zuidwolde te Roermond H. Ph. Rogaar cand. te Midwolde; te Herbajum M. J. F. Sckönfeld cand. te Ried bg Franeker. Aangenomen naar Purmerland door J. C. Sohuller tot Peursum cand. te Wijhe. Bedankt voor Moerkapelle door ds. N. C. Bakker te Wgngaarden voor Zwaagwestende door ds. G. B. Boomer te Driebergen voor Woubrugge door ds. E. Postma te Ameide voor Tjerkgaast door ds. N. de Jong te Engwierum. Geref. Kerken. Beroepen te Nichtevecht en Nederhorst den Berg ds. P. Zylmans te Hengeloo. Aangenomen naar Scherpenzeel door ds. O. Los te Oudvosmeer. Bedankt voor Houwerzyl door ds. W. Bouwman te Lutjegast. Tot geestelyk verzorger in de Chris- telyke stichting voor krankzinnigen te Bloemendaal is door het bestuur dier stichting voor de tweede maal benoemd ds. J. Bootsma te Den Helder. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Urk door ds. C. Wgdoogen te Oud-Beyerland. Doopsgezinde Gemeente. Aangenomen naar De Horn door R. Schuursma prop. te Meppel. XJnie-Qollecte. Uostkapello f 11,81%. Rilland. Benoemd tot leeraar in het boekhouden aan de Ryks H. B. S. te Bergen op Zoom de heer W. Kosten hoofd der school te Bath. Kantongerecht te Goes. Ter terechtzitting van 20 September 1897 werd in zake J. Z. te Heinkenszand het op 24 Aug. jl. bg verstek gewezen vonnis waarbij hg wegens dronkensahap was veroordeeld tot eene hechtenis van 3 weken an opzending naar eene rgks werk inrichting gedurende 6 maanden, tegen welk vonnis hij was in verzet gekomen bekrachtigd. De krygsraal in Den Haag veroor deelde J. de B., als soldaat gedetacheerd bg het Algemeen Depót van Discipline tot zes weken gevangenisstraf ter zake van diefstalJ. T. T., militair bij het 3e reg. inf. tot drie weken militaire detentie ter zake van eerste desertie in tg d van vrede, door niet te voldoen aan eene oproeping in werkelyken dienstA. d. W., als sol daat gedetacheerd bg het Algemeen depót van discipline tot zes maanden mil. deten tie ter zake van het voortgezet misdryf van insubordinatie, door het met woorden beleedigen van zyn meerdere in rang. Op de Landbouwtentoonstelling te 's Gra venhage vanwege de Hallandsche Maatschap pij van Landbouw gehouden zgn toegekend Voor verzameling akkerbouwgewassen 2e prijs Labrijn en Pilaar, Goes. Roode Engelsche Wintertarwe le prgs Van den Bosch Co., Goes. Witte Engelsche tarwe, geteeld op klei en zavelgronden: le prijs Van den Bosch Co., Goes. 2de prgs L. Koopman Cz. Zierikzee. Witte Engelsche tarwe geteeld op zwarte gronden2e prgs Van den Bosch Co., Goes. Winterrogge 2e prijs Van den Bosch Co., Goes. Wintergerst3e prijs J. W. Romegn, te Ouwerkerk. Chevaliergerstle prgs J. W. Romegn, Ouwerkerk. Bleekroode Zeeuwsche uijen 3e prgs J. W. Romeiju Ouwerkerk. Gele beet- of mangel wortels geteeld op kleigrond eervolle vermelding Van den Bosch Co., Goes. Beet- of mangel wortelen geteeld op zand- of zwarten grond: 3e prijs Van den Bosch Co., Goes. Paarden- of koepeen (veevoeder) geteeld op kleigrond le prijs J. W. Romeijn, Ouwerkerk 2de prijs Van den Bosch Co., Goes. Cichorei-wortelen 2e prijs J. J. van 't Hof, Zierikzee. Goes. In de Vrijdag gehouden ver gadering van landbouwers die suikerbieten verbouwen werd medegedeeld dat het aantal leden 773 en 't aantal afdeclingen 39 bedraagt. In betrekking tot het contract campagne 1898 werd besloten een commissie te be noemen die zich zal bezig houden met de samenstelling van een concept contract. De commissie zal twee ontwerpen maken: een op levering op suikergehalte en een op gewichtslevering. Tot leden der com missie worden benoemd de heeren Kos- tense, Hocke, Van Langeraad en Pateer resp. voor Z. Beveland, Schouwen c. a., N. Beveland c. a., en Z. Vlaanderen O. D. Als vereeniging op landbouwgebied met meer dan 600 leden heeft de ver eeniging recht op aansluiting bij het Ned. Landbouwcomité. Die aansluiting zal van groot belang zijn voor de bietenverbou- wers. Tot lid werd benoemd de heer K. J. A- G. baron Collot d'Ecury, en tot plaatsvervangend lid dhr. C. J. Hocke Hoogenboom. Openbare les van do Volkszangschool te Middelburg. Onder leiding van den heer W. K. Kuiler, onderwyzer met hoofdaete aan een der scholen alhier, had Vrgdag 17 Sept. in de nieuwe Concert- en Gehoorzaal de uitvoe ring plaats van eenige zangnummers door de leerlingen van bovengenoemde Volks zangschool. Deze volkszangschool, onder- afdeeling van de Middelb. vereeniging „Uit het Volk voor het Volk", mag zich verheugen in den heer Kuiler een direc teur te bezitten, die uitstekend de kunst verbtaat den lust tot zang onder zgn leer lingen op le wekken, gaande te houden en door zgn bezieling den lust in een „daad" om te zetten. Wg wenschen de vereeniging geluk met haar zangschool, die in een gevoelde be hoefte voorzag en blijft voorzien en daar door den dank verdient van ieder, die iets voelt voor de schoonste gave die God zgn schepselen gaf: den zang. Juist de ont wikkeling van deze schoone gave, met name onder die kringen welke zich niet de weelde kunnen veroorloven apart zang en muziekouderwys den kinderen te doen geven, is een zaak, waarvoor een lans mag gebroken worden in onze bladen. De afwezigen want een paar tiental len plaatsen bleven onbezet hadden on- gelgk met weg te blgven van een over het geheel genomen schoone uitvoering door de leerlingen van de vier klassen. De jongsten gaven al dadelyk een indruk van de wijze, waarop het onderwijs gegeven werd door hun correcte vooroefeningen in noten lezen, gevolgd door 5 liederen naar hun bevatting, waaronder „Avondbede" „Hetwyzertje rond" en „Het Viooltje" keu rig werden voorgedragen. De tweede klasse vervolgde met een nummer vooroefeningen en daarna vier liederen waaronder „De kleine Koningin" zeldzaam zuiver uit de keel kwam. De derde en vierde klasse gecombineerd nam de taak over en liet in „De Heer is ons een toeverlaat", "Oogstlied", „Het Dorpskerkje" en nog 2 liederen hooren, hoe de geleidelijke overgang van het ge- makkelyke tot het meer ingewikkelde nooit nalaat vruchtbaar te zgn in het voortbrengen van iets goeds, iets ongedachts, vooral in het slotnummer „Een lentedag" (le ged.) van Worp, bg zangliefhebbers bekend als een schoone compositie. Ten slotte door alle klassen de pakkende en met gloed ge zongen Oud Nederlandsche Volksliederen „Bergen op Zoom" en „o Heer, die daar", alsmede het „Wg leven vrg" van Brandts Bugs. Moeilgk valt het in het bgzonder bij alle stukken stil te staan over de wgze van uitvoering; stippen wij in het algemeen aan dat de leerlingen voelden wat zij zongen uit den aard van den voortgebrachten toon bg de een-, twee- en driestemmige liederen, de solo-partgen enz. Doch in het bgzonder kan den directeur het eere-diploma worden uitgereikt voor de wijze waarop hij zgn leerlingen geleerd heeft de woorden uit te spreken zóó, dat men best zonder de ge drukte liederen voor zich het lied kon volgen. En juist dit is een hoofdfactor bg zang. Werkelijk konden groote menschen, leden van zangvereenigingen een lesje daar aan nemen, voor zoover zij tegenwoordig waren. Terecht zeide de heer v. d. Harst, secretaris der Vereeniging, in zijn toe spraak dat de avond een genotvoile ge weest was en de uitvoering ten zeerste voldeed aan de eischen, die men de Volks zangschool kon stellen. Tweemaal Brand. Gisteren (Zondag) morgen omstreeks 11 uur brak in de Particuliere Ziekenverple ging in de Gortstraat te Middelburg (direc trice en eigenares der inrichting Mej. M. A. Rost, vroeger zuster in het Gasthuis te Goes) brand uit op de boveuachter- kamer, misschien tengevolge v.m een aldaar bij het bed staand petroleumkacheltje. Door spoedige hulp en een extincteur werd deze brand beperkt tot gezegde kamer en werd een bed, kussen en stoel een prooi van het vuur. Ook was midden in het vloerzeil een gat gebrand terwgl het pe troleumkacheltje nog gedeeltelgk gevuld bleek met petroleum. Naar verschillende personen verklaren was deze brand geheel gebluscht en moet ook de stadsbouwmeester den brand als geheel gebluscht beschouwd hebben. De twee patiënten die dan ook buiten het huis waren gebracht, werden weer in het gebouw teruggehaald. Erger was het echter des avonds. De direct rice, Mej. Rost, benevens „de zuster" en de dienstbode waren op hunne slaapkamer en ontkleed toen omstreeks 11 uur, dus on geveer een half etmaal later, wederom op dezelfde kamer brand ontstond die van zoo ernstigen aard bleek dat aan redden van de goederen bgna niet bleek te denken. Zelfs werd het daarnevens liggende kapi tale huis van den heer van der Weel, sigarenhandel, aangetast aan het dak, ter wgl zeer beduidende waterschade werd aangebracht. Ook een daarachter liggend pakhuis van den heer Flipse had nog al veel waterschade. Het huis bewoond door Mej. Rost brandde intusschen geheel ledig; alleen het achterhuis (operatie ;amer en keukentje) werden door het vuur gespaard. Wat nog niet verbrandde werd zoodanig door het water verwoest dat het waarde loos is. Van het huis bleven alleen de muren staantrap, zolders enz. het is alles weggebrand. Naar wg vernemen is Mejuffrouw Rost per rgtuig naar hotel Abdy vertrokken met het personeel. De geredde goederen zijn geborgen bij den Heer Beem Rabbi, daarover wonende. De inboedel van Mej. Rost was verzekerd bg de onderlinge Gro- niger Brandwaarborgborgmaatschappij, naar men zegt voor f 7000 het huis (niet aan haar toebehoorende) bg eene Haagsche maat- schappy, het huis van den heer van der Weel bg de Zierikzeesche Br. Waarb. maat- schappg en het perceel van Flipse bg den heer Henri Tak. Nog werd ons medege deeld dat door de politie een onderzoek werd ingesteld hetwelk reeds in vollen gang is. Waarde. In de Zaterdag gehoudene zitting van den gemeenteraad werd de be grooting voor den dienst 1898 in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 7341,98%. Aan den heer J. Geleedst werd met ingaan van 1 October op zgn gedaan verzoek eervol ontslag verleend als havenmeester Besloten werd een tydelyk havenmeester te benoemen van 1 October tot en met 31 December a. s. Kapelle. J. 1. "Vrgdag nacht is door den sneltrein een zich op de spoorlyn bevindend rund, dat uit de weide was geraakt, overreden, het dier was grooten- deels vermorseld zoodat slechts weinig daarvan voor de concumtie kon worden goedgekeurd. De trein remde terstond doch bekwam verder geen ongeval. De eigenaar van het rund had aan het onge val geene schuld, wel schade. Sluis. De uitslag der nieuwe raads verkiezing is, dat de 3 aftredenden toch herkozen zgn, n.l. de heeren J. H. Hen- nequin met 147, A. Zonnevglle 128 en J. C. Stern met 119 st, De heer L. Breesnée verkreeg 116 van de 213 uitge brachte stemmen. De uitslag op 9 Juli, jl. was J. H- H. 172, J. C. S. 141, A. Z. 115, L. B 115 st. Donderdagavond zijn op last van een onbekend persoon, die veehandelaar zeide te zijn, door dry vers uit een land van v. d. Wilk onder Oegstgeest, 16 koeien ont vreemd, niettegenstaande bedoeld land met een bord gesignaleerd was, dat de dieren lijdende waren aan mond- en klauwzeer. Het dryven langs den weg sehynt zoo onhandig te zgp geschied, dat een dier die ren door den stoomtram werd overreden waardoor de locomotief derailleerde, gelukkig zonder persoonlijke ongelukken te veroor zaken, terwgl bij aankomst in den stal van Dieben te Leiden bleek, dat een der koeien gebruik had gemaakt van de heer- schende duisternis en onderweg ontsnapt was. Eenige jaren geleden vermaakte iemand te Meeden zye boerderg, te Westerlee ge legen, aan zekere heer D. te Meeden. De erflater was toen weduwnaar en kinderloos. Later hertrouwde hg en werden uit dien echt 2 kinderen geboren. Nu is de man gestorven en daar indertgd vergeten was het testament te herroepen, zijn de 2 kin deren onterfd en blijft de heer D. erfge naam. Laatstgenoemde nu wil de erfenis niet aanvaarden en wenscht daarvan af stand te doen ten behoeve van de 2 kinderen. Zout in opgelosten toestand ingeademd geneest verkoudheid in het hoofd. Te Arnhem is op last van den rech tercommissaris, belast met de instructie in strafzaken gearresteerd en naar het huis van bewaring overgebracht, J. van Hattum de Graaff, handelaar in muziekinstrumen ten en verdacht van moedwillige brand stichting in het hoofdgebouw der tentoon stelling. Hij had op de tentoonstelling eene belangryke inzending en had zijn polis kort voor den brand aanmerkelyk doeg verhoogen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2