ÜiÊSTEDIl VENDUTIE. ajraraflBWIKIte AANBESTEDINGEN Beste middel tegen Hoesten SCHOUWING- BllHlilUtWJKfc STAM). P©STMI«IS marktberichten. Maandag 20 September 1897, Van het bouwen "van een KOFFIEHUIS op een kavel grond aan den nieuwen grindweg naar ilansweerd. Woensdag 22 September 1897, verkoopen: zuivere Zeeuwsche Roggebloem Kan u dat van 'thart? 1(1, te Bergen ngen terug- in de Dins- en lid van len A. H. ezers 1113. 8. Volatr. I). J. Dees 1.) verkreeg Standaert lat nu uit een steeg te den Dui- waarin oude be- .edenverdie- eener oude werd. In stond lar dochter, met het ïen. Be hui zeer gebla- ïrg) haalde agen eenige ?acht schrok or de man den weg neld On- grens is de gischen vee- Te Houtige- zijn moeder gestikt. tstond Zater- ïer seheeps- ilusckt werd. geen brand jongedochtar Ischappen te stoomtram ng gekomen Te Laren is ren van de der wagens ïem over de zweken. De Ler kinderen, de huwelyk Polsbroek is loot geraakt roude is een waakt oogen huis waren, en. ontslagen verdacht wen, is reeds liad namelijk weduwe te uwen hij door ram en quali- voor te zijn offers in een zoodat hij apitaal was. uitbleven, courantenbe- nt het over- vertoonde ichijnlijk door waarin de de koffers rdat hij zelf op een reis op de stoom- tueschen Rot- isbetrekkingen teres, met wie >n te staan en ng. verden huizen es onder den meisje spie voor en wist ig te worden, jk te zijn en en PJ rjes in de om- huizen gingen huis wilde onderhande koop van een enheid dat zij zijn aanstaande ,t heel lekker oor een tweede de Jong haar kte zoo ellendig rogje nadronk onpasielijk dat Men begrijpt van denkt. La c is hij Zater- in het hotel lat te Arnhem, Staal" logeerde, Huis van Be- we lat lag hij te bed houder gewekt dezen mede. politie om wat ntwoord„ik Bij het been- sn an U ïoüder, bij wien maal had paar en" 6" dat De Jong een zich had, waarin s voorkomen en i 1~Tll t. ook eder >pig II te Utrecht connecties weder 9B3 schadelijk gemaakt, doch hoevelen zullen zich nog door hem laten beetnemen. Het gaat er mee als met de waarschuwingen tegen flesschentrekkers, kwartjesvinders, kooplieden met goedkoope aanbiedingen van lappen of boekwerken, en dergelijke; hoe dikwijls en op hoe menigerlei wijze ge waarschuwd, men vliegt er toch weer in. Velen willen niet leeren, dan dooreten scha of schande. Verzorging van den neus. 1. Houd den neus rein. Bedenk, dat de mond is om te eten en te spreken en de neus om adem te halen. Snuit nooit met trompetgeluid, maar steeds eerst den eenen en dan den anderen kant. Kunt gij niet onder alle omstandighe den (bij loopen, rennen, spreken, slapen) voldoende door den neus ademen, laat dan onderzoeken wat er aan hapert. 2. Zorg dat de kinderen reeds in de eerste maanden steeds den mond gesloten houden. Wanneer zij in de wieg liggen met het hoofd achterovergebogen en den mond open, leg dan de kussens zoo, dat de kin een weinig naar de borst wordt gebogen. Helpt dit niet na eenige weken, raadpleeg dan den geneesheer. Van Kota-Radja naar Nieuwkoop. Onder de sollicitanten naar de betrek king van brievengaarder te Nieuwkoop is ook de station-chef van Kota Radja, die thans met verlof in Europa is. De werkstaking te Almeloo zal een goed verloop hebben. Fabrikanten hebben een loonswijziging aangeboden, ten doel hebbende de loonen der arbeiders voor goede wevers, die hun vak verstaan, bij een werktijd van 58 a 60 uur te brengen op ongeveer f5 voor twee en ongeveer f 10 voor vier weefgetouwen, als minimum-loon. (Van dit laatste bedrag ontvangt de knecht dien een wever met vier getouwen moet hebben f 2.50.) Dit aanbod is door de arbeiders met al- gemeene stemmen aangenomen. Bij het uitgaan der Geref. Kerk te Rijnsburg, had Zondagavond een begin van brand plaats welke ontstond door het uit blazen van het licht in het klankbord, waardoor de vlam in de lamp sloeg. Eer. der aanwezigen had den moed de lamp uit het klankbord te verwijderen, maar was door de hitte genoodzaakt haar op den grond te werpen, waardoor de houten vloer vlam vatte. Gelukkig slaagde men er spoedig in de vlammen te blusschen. Een kleine roman Op den Catharijnensingel te Utrecht werd Zondagavond weder een liefdesdrama afge speeld dat echter nogal goed afliep. Een jongmenscb had namelijk aan zijn meisje met wie hij op trouwen staat, doen weten dat hij door dienst verhinderd was om met haar uittegaan. Tegen zijn verwachting kreeg hij evenwel Zondagavond toch vrij en spoedde zich toen naar zijn geliefde, die echter volgens haar moeder naar een tante was gegaan. Hij meende haar tegen te gaan toen hij op den Singel zijn meisje voor zich uit zag loopen, maar aan den arm van een militair. Buiten zichzelf van woede grijpt hij haar beet, doch krijgt het daar door te kwaad met den militair, die het niet kan aanzien dat men zijn meisje mis handelt. Gelukkig komt het echter tusschen de beide minnaars tot eene verklaring, waarbij aan het licht komt, dat zij haar hart aan beiden had geschonken en hen om beurten met baar liefde „gelukkig" maakte. De zoon van Mars, die de zaak nogal licht opnam, bepaalde er zich toe zijn geliefde haar afscheid te geTen, doch de burger, die het ernstiger scheen te mee- nen en aan zijn leven een einde wilde maken, sprong onverwacht in den Singel, waar hij zeker zou zijn verdronken, indien niet zijn medeminnaar hem gered had. Aardige Herinnering .De heer Goeman Borgesius, onze huidige minister van bin- nenlandsche zaken, is geboren te Sckild- wolde, gemeente Slochteren. Reeds vele jaren geleden nam hij daar met eenige dames en heeren deel aan een zeiltochtje op het nabijgelegen Schildmeer. Door een windvlaag sloeg toen het schuitje om, en de opvarenden werden slechts met groote moeite gered door den kastelein van het Heerenhuis aan het meer, dat den weidschen naam Sans Souci draagt. Toen echter eenige jaren later de heer Borgesius de gelukkige vader was geworden van de fameuze ver- gunningswet, schreef zijn redder een ruwe kerel, hem een hartig briefje, waarin hij onomwonden verklaarde, „dat, zoo hij ge weten had, dat de heer B. zoo'n wet zou maken, hij hem zou hebben laten ver zuipen 1" Naar men vertelt, beantwoordde de gelukkige vergunningswetvader dezen keilwensch met...etn bankje van f25. Post (Wij merken op dat niet de heer Bor gesius maar wijlen minister Modderman de vader is der drankwet, wel heeft mr. Bor gesius met nu wijlen jhr. de Jorge uit Zierikzee een grooten invloed geoefend op de totstandkoming dezer wet. Red. Z.) Uit Gennep schijft men aan de L.K. Gisteren had vanaf de grenzen de begra fenis plaats van een jonge maagd. Niets bij zonders, zal men zeggen Jawel, 't was voor ons iets buitengewoons want in den lijk stoet bewogen zich statig en ernstig twee Duitsche dames, geflankeerd door een fiets, san elk waarvan een grafkrans bing te bengelen. Ons dunkt, dat waar zooalshier de ernst van het oogenblik met de sport wordt vereenzelvigd, het niet lang meer duurt, of wjj worden ten slotte allen op daartoe expr esse lijk ingerichte vierwielen naar de plaats gekard, vanwaar niemand wederkeert. In het 2e kantongerecht te Rotterdam werd gisteren f 1 boete subs. 1 dag geëischt tegen een straatreiniger, wegens ver ontreiniging der straat Zondagavond 11 uur toen de lichten reeds gedoofd waren en geen publiek meer aanwezig was, brak op het landgoed Sons- beek te Arnhem andermaal brand uit, en ook nu weder op het teriein der provin ciale nijverheidstentoonstelling. De brand nam zoo snel in omvang toe, dat in weinig tijds het geheele hoofdge bouw met de daarin zich bevindende voor werpen, alsmede de aangrenzende gebouwen tot den grond toe waren afgebrand. Het museum, het electrische installatiegebouw en de model-stal bleven gespaard. De schade wordt op ongeveer f 180.000 geschat. Ook in den avond van Dinsdag 20 Juli jl. woedde ernstige brand op het tentoonstellingsterrein, waardoor aanzien lijke schade aan de kostbare geëxposeerde voorwerpen en de gebouwen werd toege bracht. Er is bij gelegenheid van dezen brand bar gestolen, order anderen een etui met instrumenten van een lid eener Orkestvereeniging, welk orkest dien avor.d een eoncert had gegeven. De instrumenten zijn later in een pandjeshuis gevonden en de dieven langs dien weg in handen der politie geraakt. Maandag bij het overzieu der tentoon- stellings- thans verwoestingsterrein, viel het op, dat de kolossale remise van het landgoed, een stevig steenen gebouw, dat indertijd meer dan een ton gouds (f 100.000) beeft gekost, ook een prooi der vlammen is geworden, terwijl het toch op geruimen afstand van het verbrande hoofdgebouw staat en tusschen beide ge bouwen de Doolhof is gelegen, welks hou ten schutting en linnen tentdakje zelfs niet geblakerd zijn. En nog vreemder stond men te kijken toen men hoorde dat de wassenbeeldengalerij in dit steenen gebouw pas een uur nadat het geheele hoofdge bouw in puin lag, in brand geraakte. De eigenaar van dit panopticum, Spork, werd daarom gearresteerd, doch 's anderen daags weder in vrijheid gesteld zoodat men omtrent de oorzaak van den brand in het onzekere blijft, wat het treurigste van den aanblik niet weinig verhoogt. Immers op de plaats waar het hoofdgebouw zich zoo vroolijk verhief met zijn elegante torentjes, vlaggen in top, zijn winkeltjes, de wim pels langs het dak, is nu één zwarte plek. De leeuwen, die den ingang bewaakten, liggen gesmolten aan stukken, de hloem- peiken zijn verschroeid, de bloemdragende beelden staan daar verzengd, gebroken. De groote collectiën rij wielen, de piano's, de koperen etalagestukken van Bruns, de zeer fraaie inzending marmeren schoorsteen mantels, grafmonumenten en platen van de Amh. Steenhouwerijde Chineesche theekiosk, de meubelen, de naaimachines, de boekwerken, de rijke collectie pelsen, de enkele rijtuigen, het touwwerk, de vaten, de fles8chenpyramiden, enz., enz., er is niets meer van over. De brandkasten erblakerd, ineengeschrompeld, ziet men nog boven het puin uitsteken, dat is al. Overigens is er geen stuk te herkennen zelfs. Uit Buenos-Ayres komt het bericht dat in Argentinië wegers de verwoestin gen door de sprinkhanen aangericht, voor den oogst gevreesd wordt. De Egyptische troepen hebben Ber ber ingenomen. De bekende bokser John Sullivan, ex-wereldkampioen, is candidaat gesteld voor bet ambt van burgemeester van Boston. Een fabriek van electrische menschen, firma Gillie, Goddard Co., bestaat sedert korten tijd te Tonawanda. Waarom zou men niet te Tonawanda, waar de naburige Ni- agaravallen onuitputtelijke hoeveelheden electriciteit leveren, electrische huisslaven fabriceeren, welke al die werktuigelijke huishoudelijke werkzaamheden kunnen verrichten, waartoe niet veel nadenken wordt vereischt De heer Philip Perew heeft zich dan ook een electrischen man laten palenteeren, evenals men vroeger een stoommensch ge patenteerd heeft, die juist als de uit ge polijst ijzer vervaardigde Talos, die het eiland Kreta bewaakte, heel deftig door de straten wandelde, tot zijn stoom op was. Zooals bekend is, had Talos volgens de mythe in plaats van bloed kwikzilver in de aderen en het uittrekken van een kleine pin bleek voldoende, op Medea's raad, om den patroulleerenden reus ten val te bren gen. Je als Europeesch soldaat gekleede elec trische man van den nieuwen Prometheus doorkruist sinds eenigen tijd de straten van Tonawanda. Door zijn forsche gestalte (hij is tweeM. lang) en zijn zeer bednegelijk masker weet hij iedereen te impeneeren. Hij trekt een zwaren, met accumulatoren beladen wagen voort, die aan de bbitenzijde met reclames van wonderdadig werkende pillen en drank jes prijkt. Hij loopt natnurlijk net zoo lang, tot de voorraad electriciteit, dien hij voort trekt, is uitgeput. Dan moet hij opnieuw met zijn „levenskracht" geladen worden. De uitvinder wil hem ook nog van een phonographische slem voorzien, opdat hij zijn waren duidelijk hoorbaar en met klem kan aanprijzen. Nu nog maar een automa tisch verkooptoestel, en de wandelende koopman is kant en klaar. Te Tonawanda zijn zoowel dieren als menschen beleefd genoeg, om voor den elec trischen man overal uit te wijken. Met de hernieuwing der gouden eeuw met arbtiders, die geenerlei behoeften kennen, is dus thans, gelijk men ziet, een, aanvang gemaakt. Het is echter te hopen- dat de electrische wezens van den heer Pe rew de wereld niet zoo het onderste boven zullen keeren als de werkmachines hebben gedaan, waardoor het arbeidsvermogen van spinners, wevers en kleermakers vertien voudigd is geworden. In Brandenburg liggen twee merk waardige dorpen ten Zuiden van Lübbenau. Het eene is Klein Klessow, het telt slechts 4 huizen met in het geheel vier gezinnen. Van de vier huisvaders vormen 3 den gemeenteraad; een is burgemeester, de beide anderen zijn de wethouders, en de laatste met zijn gezin vormt „het volk". Terwijl dit dorp geen heiberg heeft, bezit het niet veel grootere Groot Klessow er twee, die geheel en al zi;n toegerust. Bij het geringe aantal inwoners, iets meer dan 200 en daaronder dus hoogstens 40 drinkvaste mannen, zouden beide herbergen naast elkander niet goed kunnen bestaande bewoners wisselen daarom van jaar tot jaar met de uitoefening van hun bedrijf af, zoodat steeds slechts een van de beide herbergen open is. Op Oudejaars-avond, precies 12 uur, wordt deze dan gesloten en de aanwezige gasten verhuizen naar de andere herberg. De voor een jaar „op non-activiteit" gestelde waard van No. 1 wordt dan gast van den tweeden, en zoo wordt verder afge wisseld. Dondeidag 16 Sept. Middelburg 1 uur voor do timmenrans- werkpl ats, Nieuwe Haven I 109, ladders, trappen, werkbanken, enz. doornot.de Vos. lnl. de Groot en Hondius. Vrfjdag 17 Sept. Veere, Zandylr door not. de Vos 12uur bij L- Janse huisiaad enz. Woensdag 22 Sept. «*oes, door deuiw. Hollmann 11 uur in de Prins van Oiarje vendutie. door not. de Maiet Tak 8 uur inde Oude Vriendschap 6 huizen Lange Zelke 128a, b, c, d en Hobeinstraat 205/205a en 207/207a resp. groot 91, 74, 68, 65, 110 en 111 cA- Woensdag 29 Sept. middelburg, 10 uur in Schuttershof door deurw. Rosier inboedel. AlLOOi» YEKhOOriMLIV KM- GOES. De levering der machinerieën en gereedschappen benoodigd voor de coöperatie ve stoomzuivellabriek te Teiwispel (Fr.) is gegund aan de iaagste inschrijver, defiima de Wed. J. C. Massee Zn., alhier voor f 11000. Donderdag 16 Sept. <Jocs, door den Qoeschen polder aan wijzing 1 uur schoonmaken watergangen. Te beginnen Oranjeboom. Biljetten voor 7 uur bij dhr. W. Kakebeeke. Dinsdag 21 Sept. Hoofdplaat, in de directiekeet 3 uur door 't bestuur van de Hoofdplaat en Tho- maespolders verdedigingswerken aan den oever tusschen de strandhoofden gelegen landwaarts van Ooverwerk C. Bestek bfj J. J. Pateer. Woensdag 22 Sept. Goes, 7 uur in de Prins van Oranje een pakhuis 257 voor Mej. wed. C. Duvekot, waarvan bestek enz. ter inzage in genoemd koffiehuis. Aanwijzing 10 urn. Inl. dhr. J. W. v. d. Weert. Vrijdag 24 Sept. Ieriebe, half 12 het vergrootm der o. 1. s. II met èen lokaal. Bestek a 30 cent by dhr, H. Snijder. Aanwijzing 20 Sept. hall 12 en 24 Sept. half 11. Donderdag 30 Sept. Bergen op Zoom, lOuurin de Draak het vernieuwen van de brug naast de Zuid- beer te Temeuzen onder.beheer der Genie te Bergen op Zoom. Raming f11000. NIEUWE-, WEST- ZUID-, NOORD-, en de beide NIEUWE WESTKRAA1ERTPOL- DERS 22 Sept. Van 14 en 15 September 1897. MIDDELBURG. Getrouwd: K. J. van Heusden jm. 27 j. en E. J. C. J. Eiederiks jd. 26 j. Bevallen D. A. van Teijlingen geb. Op ten Noort d. (tweel.) L. Caljouw geb. Joosse d. S. P. M. de Lange geb. Akker man z. Overleden J. van Maaren man van H. M. Jongepier 68 j. J. W. Akkeimans man van J. de Voogdt 69 j. P. J. Arnoldus 3 wk. d L. R. van Hilst man van J. B. Larsen 68j. GOES. Geboien: 15, Jan z. v. Pieter Harinck en Adriana Schipper. Lijst van brieven geadresseerd aan on bekenden verzonden door het post antoor te Middelburg gedurende de 2e helft der maand 'Augustus 1897. M. Lippens, Amsterdam. A. TackBaarn. 3. Korstanje, Ellewoutsdijk. J. Zuidhof, 's Heer Arendskerke. L. 3. Steendam, Rotterdam. G. Bergervoet Van Domburg, Ysnia, Middelburg Buitenland. C. Hopf, Antwerpen. P. J. Wesson London. Newton, idem. E. v. d. Voorde Farijs. H. Froment idem. de Staël de Holstein idem. Lijst van brieven geadresseerd aan on bekenden verzonden door het postkantoor te Goes over de 2e helft van Augustus 1897. J. de Jonge Arendskerke. van Wisse kerke: de Jong Amers foort. VL1SSINGEN, 14 Sept. 1897 Boter'f 1.05 a f .95 per kilo. Eieren f 3.80 a f 4.— per 104 stuks. GOES, 14 Sept. 1897. Met vi ij goede vraag ruimde het aangebo dene tot genoteerde prijzen vlug op. Oude Tarwe f7.25 a f7.50. Nieuwe Tarwe f7.25 a f7.75. Rogge f5.25 a f5.40. Win- tergerst f 4.30 a 1 4.70. Zomergerst i 3.90 a 14.25. Haver t 2.75 a f3.25. Bruineboonen f8.— a f 8.30. Paatdenboonen f—a f K ooizaad f a f G roene Erw ten f6.75 a f7.50. Vei sell o Boter f— .50 a f .60. Eieren f .90 a fl- Op de veemarkt waren aangevoerd 45 stuks hoornvee en 3 schapen. De handel was levendig, tegen animeerende prijzen. OOSTBURG, 15 Sept. 1897. Oude Tai we 17.50 a f7.80. Nieuwe Tarwe fO.- a f0— N. Rogge 15.25 a f5.60 N. Wintergeist 17.50 a 17.60 per honderd kilo Zomergeist f 0.00 a fO.- per honderd kilo. Haver per 100 kilo f6.- a i 6.25 Kookerw- ten f6.75 a f7.—. Erwten 10.- a 10. Paardenboonen f0.00. a fO.— Koolzaad i af Waar 't niet er bij staat, is de prijs per H L. Rotterdam 13 Sept. Ter graanmarkt van Maandag was in bmnenlandsche granen de handel als volgt: TARWE. De aanvoer was geiinger dan vorige weken en ruimde prijshoudend op. Jarige per heet. f6-40 a f7.80, extra kwal. daarboven en per 100 kilo f8.75 a 19.75, extra nog daarboven. Nieuwe per heet. f6 a 17.60, extra ciaarbov n, en per 1G0 kilo f9 a 19.75. Canada- f6 a f6.45. ROGGE 10 cents hooger. Verkocht van f 4.75 a i 5.20, zaaisoort daarboven. GERST. Winter in de besie soort onver anderd, mindeie traag. Per 100 kito in puike soort 17.75 a f8, overigens f6.50 a f7.25. Zomer- 50 cents per ÏOU kilo lager, werd verkocht van f6.50 tot 17 en extra kwal- tot f 7.30 per 100 kilo. Cbevalier- onveranderd. Per heet. f5 a 16 en per 100 kilo f7.75 a f8.75, extra blanke soort f9.10 a f9.25. HAVER alsvoren. Per heet. f2 a f3.30 en per 100 kilo f 6 a f 6.50. BRUINE BOON EN vonden tot onveran derde pi ijzen plaatsing. Per heet. naar deugd fb tot 18.60 en de puikste kwal. nog daarboven. BLAUWE ERM TEN. Kooksooitpiyshou- dend. Per heet. 16.50 a f7.25 en voorts puike kwal. boven de hoogste noteeiing. Niet kokende f6 a f6.40. KOOLZAAD niet ter markt. KANARIEZAAD onveranderd. Per heet. f4.50 a f6.50. ZEEUWSCHE EIEREN f4.30 a f 4 50. ZjüEUWSCHE AJ UIN. Aanvoer heden ca 12000 balei:. Prijs voor groote en kleine f0.90 per 50 kilo. MAIS per 2000 kilo Amerik Mixed f 93, f90; dito dito uit stoomboot 190, f88, dito dito stoomend f 90, f89. MEEL. Gedurende de afgeloopen week kwam in den meelhandel weinig verandering. De vraag voor consumtie is toenemende en het is waar te nemen dat de voorraden onder de bakkeri) zeer klein zijn. Heden was puik meel tot de hoogste nc- teeringen gemakkelijker te verkoopen. Rotterdam, 14 Sept. Ter veemarkt van Dinsdag waren aangevoerd: paarden, 2176 runderen, 768 vette, 71 nuchtere kalveren, 2730 schapen. 644 varkens, 205 biggen. De prijzen waren als volgt: Runderen le kwa) 58, 2e kwal. 50, 3e kwal. 40. Kalve ïen le kwal. 74, 2e kwal. 60, 3e kwal. 50. Schapen le kwal. 54, 2e kwal. 40, 3e kwal. Varkens le kwal. 42, 2e kwal. 40, 3e kwal. 36c. Alles per kilo. Ü-' Zoo de Heere wil en zy leven hopen onze geliefde Ouders PIETER ADRIAANSE Dz. <S en MAATJE DE KAM <g; op den 18 September a. s. hunne (g 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Bwtine dankbare kinderen behuud- en kleinkinderen. Zonfelande, September 1897. Heden overleed, na een langdurig en geduldig lijden, onze hartelijk ge liefde dochter, zuster en behuwd zuster LENA CATHAR1NA JACOBA, in den jeugdigen leeftijd van 19 jaar, diep betreurd door hare ouders, broe ders, zusters, door hem die haar zoo I innig lief had en verdere betrekkingen. Uit aller naam: A. P. WOUTERS. L. WOUTERS- de Nood. Veere9 September 1897. Voor de talrijke bewijzen van be langstelling en vriendschap, mij betoond toen mij de Eere-medalje der Orde van Oranje-Nassau is verleend, betuig ik mijnen hartelijken dank. Goes, 9 Sept. 1897. M. KOK, telegram-besteller. OP des namiddags te 6 ure, in het Koffiehuis van den heer Boudeling te Kruiningen. Waarvan aanwijzing in loco zal geschie den één uur voor de aanbestedirg. Het bestek en teekening zijn ter inzage en nadere inlichtingen te verkrijgen bij den Architect A. LE CLERCQ, te Kruiningen. o De Deurwaarder HOLLMANN te Goes, zal op des voormiddags om 10 uur in „de Prins van Oranje" te Goes eikenhouten en geschilder-* ('eKabinetten, inah. Secie- laire, mah. Penant kast, Linnenkasten, Schiijlbu- teau, 2 Rolbureaux, mah. en andere Tafels, Speelta fels, Weoner-, Kussen en andere Stoelen, 2 Piano's, Spiegels,Ledikanten,Naai machine, Filter, Staten bijbel van 1748, Toonbanken, waar onder een met opstal, Winkelinven taris, Horloges, 3 nieuwe veeren Bed den met toebehooren, Dekens, 6 ver heul övei klaarde Geweren en Lood en verder Glas- en Aaidewerk. Op deze vendutie zullen o. a. worden verkocht goederen behoorende tct het fail lissement van D. GEENSEN. Kijkdag Dinsdag te voren. is het voortdurend gebruik van des morgeus voor het ontbijt. Deze rog gebloem is en wordt onderzocLt door het scheikundig bureau alhier en volkomen zuiver bevonden. Verkrijgbaar in pakjes vau 5 ons a 13 cent. Magazijn „GROENEN DRAAK" Middelburg, te Vlissingen bij den Heer LUITW 1ELER. Lieve Broeders en Zusters, Vrienden van het Godsrijk op aarée, tenzij gij ons nog spoedig een grootere of kleinere gave toe zendt voor Chr. Scheurkalenders naar In- dië, zullen wij o zoovele militairen, die het vorige jaar met het Kerstfeest zoo blijde met een Kalender waren, teleur moeten stellen. Het vorige jaar zonden wij er 500 en toen waren er reeds veel te kort, maar indien de gelden niet ruimer vloeien, kun nen wij er nu hoogstens 300 verzenden. Kan u dat van 'thart? Wij hebben goede hoop dat gij alsnog zult zeggenNeen, dat kan mij niet van 't hart, dat mag niet zelf kan ik het Evangelie onder onze Kolonialen niet gaan prediken, maar een gave in goud of zilver kan ik nog wel afzonderen. Zegt dit uw Christelijk hart? Welnn, lieve lezer of lezeres, zend dan spoedig nwe bijdragen. Daar wij begin October weten moeten hoeveel kalenders wij kunnen verzenden, kunnen wi) voor dit doel niet meer bij u aankloppen. Wenscht gij dus dat er een grooter of kleiner getal voor uwe rekening medegaat, haast u dan postwissel of brief te zenden onder het mottoScheurkalenders naar in- dië, en uw hart zal daardoor bevredigd, uwe gaver, zullen dankbaar aanvaard en vermeld worden. Nog in dsnk ontvangen aan gezamenlijke giften uit 'tbeele land, met inbegrip van het vroeger vermelde bedrag, samen f 69.60. Wie helpt nn s.v.p. verder aan een f 60 Dan zouden wij toch nog 500 exx. kunnen zenden. Komt, Broeders en Zustersdoe ieder wat hij kan en vermag. Met heilbede en groet, ALBt. GRUIJS Sr., Zaandam. 7 Sept. '97. Molenpad 32. BLAUWE VOERERWTEN f 5.25 80 Kilo. Magazijn „GROENENDRAAK", Middelburg,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 3