Een gouden bruiloft. KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. REG II TEZA REN. Yoor de eerste maal zijn te Berlijn een groot aantal Turksche kooplieden gezien en met ingenomenheid begroet. Wel ja. Zoo moet 'tmaar gaan. Frankrijk zoekt, om zijn aartsvijand Duitschland te treffen, bondgenootschap bij Rusland en Duitschland, om zijn aartsvij and Frankrijk te treffen maakt zich bemin nelijk bij Ruslands aartsvijaud Turkije. Frankrijk vergeet nooit hoe Duitschland hem beroofd heeften Turkije vergeet niet dat Rusland hein ook eens een groote aderlating deed ondergaan. De Keizer van Duitschland is met dit al een slimmerik. Hij tracht goede nabuur schap te onderhouden met Frankrijk be wijst groote attenties aan Rusland; biedt zijn hooge bescherming aan Turkijebe vestigt banden van broederschap met Italiëtracht Engeland in de war te bren gen door zijne vriendschap voor Transvaal, en zijne bewondering voor de Turken gaat bondgenootschappen aan en tracht andere te verscheuren. Op die wijze bewaart hij derr vrede in en met Europa. Voeg 't groote grootsche machtsvertoon daarbij waarmede hij op de wereld invloed tracht te oefenen, en men zal toegeven dat hij goed berekend is voor zijn taak van regeerend vorst en staatsman. Deze week is de week der groote ma noeuvres in Duitschland. De manschappen hadden op den door regens doorweekten grond een moeilijke taak. Het eerste Beyer- scbe legerkorps maakte een omtrekkende beweging, zoo meesterlijk schoon, dat het zell's den Keizer verbaasde. En ook de koning en koningin van Italië, Wilhelms gasten, namen met groote belangstelling een en ander op. Te Homburg, waar zij door den Keizer ontvangen werden, werden zij door deze» als bondgenoot aangesproken. De Duitsche pers is met dit bondgenoot schap heel ingenomen en de Italiaansche pers slaat een hoogen toon aan, die geen profetie schijnt van grooten vrede, welken 't bondgenootschap noodzakelijk geacht werd in zich te sluiten. Te Petersburg wordt beweerd dat er geen sprake is van een verbond tusschen Rusland en Frankrij k. Een soort van defen sief contract bestaat reeds lang, doch de Czaar zou steeds geweigerd hebben zich in eenig opzicht te binden. De minister Hanotaux en generaal Boisdeffre zoudeu te kennen gegeven hebben, dat, wanneer het woord „alliance" niet uitgesproken zou worden, de ergste moeilijkheden te Parijs na de terugkomst van den president niet konden uitblijven en dat reeds dadelijk de val van het ministerie als zeker be schouwd kon worden, Daarop zou de Czaar, het groote woord „alliance" vermijdende, beloofd hebben in zijn avondtoast van „nations allieés" te spreken, en zoo geschiedde het. Wanneer het schrijven waarheid bevat, hebben de Franschen zich dus verheugd zoo niet met een doode, dan toch met een gevaarlijk zieke musch. 10 Sept. '97. De heeren mr. Troelstra en Van Kol, leden der Tweede Kamer, hebben tot zetel in de vergaderzaal gekozen de uiterste bank van de linkerzijde, aaa den kant van de zaal waar de ministers bijeenkomen. Zij nemen naast elkaar zitting. Bij een politiek debat, tijdens een der ministeriën-Thorbecke, bestempelde deze staatsman die plaatsen met den uit den Franschen revolutietijd niet onbekenden naam van „la montagne". De beide heeren werken sedert een viertal dagen druk op de bibliotheek der Kamer en vestigen zich metterwoon to 's Gravenhage. Bij kon. besluit is, met ingang van 1 November a., op zijn verzoek, eervol ont slag verleend aan A. de Nood Jz., als raad in het bestuur van het waterschap Walcherenprovincie Zeeland. De regeering ontving omtrent de jongste gebeurtenissen in Groot-Atjeh liet navolgende telegram „Gisteren had in het dal van Lamteh in Lepong een gevecht plaats met sterae benden van Toe koe üemar, wier klewang- aanval driemaal werd afgeslagen. Gesneuveld drie fuseliers en gewond één officier en twee militairen beneden dien rang". Suikerfabrieken. Voor eenigen tijd werd, zooals men weet, het plan gevormd alle hier te lande bestaande suikerfabrie ken in een syndicaat te hervormen. Dinsdag kreeg deze zaak haar beslag. In een te Rotterdam gehouden vergadering van beetwortelsuikerfabrikanten werden de statuten definitief goedgekeurd en het be stuur gekozen. Benoemd werden tot hoofddirecteuren de heeren N. de Caritat, S. C. J. Heerma van Voss, J. Verhoeff, S. J. de Vries en H. Vrinstot commissarissen de heeren E. Laane, J. Maas, Aug. Meeus, L. Heeus, A. C. Grampré Molière, Aug. Peeters, L. de Ram, J. v. Rossum, J. C. Veenhuizen en Paul Wittouck. De nieuwe maatschappj zal den naam dragen van „Nederlandsche maatschappij van beetwortelsuiker-industrie" en geves tigd zijn te Breda. De voorloopige acte van oprichting is door 19 fabrieken geteekend. Tuans moeten nog de aandeelhouders hunne goedkeuring daaraan hechten. De heer Gerdes te Doetinchem viert, zoo God wil, 21 Sept. a.s. zijn Gouden Huwelijksfeest. Toen ettelijke jaren geleden deze hoog geachte schrijver de 70 bereikte en zoo veler belangstelling hem bleek, heeft nij zelf zijn levensgeschiedenis verteld. Daar over dus hier niets. Ieder weet trouwers welk een werkzaam, veelomvattend leven de heer Gerdes heeft geleid, hij die u kan onderrichten omtrent kevers en torren maar eveugond in de Europeesche talen, doch die bovenal veler hart won door zijn boeken en tijdschrifteu en liederen. „8a- rnuël" en „Er ruischt langs de wolken" bewijzen het. Zijn „In de duinen" heeft de baan gebroken voor een nieuwe soort van leesstof, in schoonen vorm, tot aan de verschijning van dit boek, bijna onbekend. Indien allen, die door den heer Gerde» in zijn werkeu (schrijver dezes leerde in zijn jeugd den lieer G. ook als spreker kennen) zijn geleerd en christelijk en nut tig bezig gehouden, op 21 September a. s. hun belangstelling heiu Joen blijken, dan zal die ontzaglijk groot zijn en „Onze Oude Vriend", die nog altijd geen rust neemt, al loopt hij ook naar de 8U, ervaren dat velen hem eeren en liefhebben. Zij het hem en zijner trouwe echtge- noote, na een halve eeuw van lief en leed een schoone dag, met al de zijnen, een dag waarin de Heer hun atle.i geeft Zijn goe dertierenheid te roetaen. Hij doe het on zen waarden broeder E. Gerdes ook in den avond des levens licht zijn Jongelingsbode Vereeniging tot Christelijke Verzorging van Krankzinnigen en Zenuwlijders. Eergisterenavond werd in de Groote Kerk der Ned. Herv. Gemeente te Breda, de 13e jaarlijksche samenkomst van bovengenoemde vereeniging met een Ure des Gebeds ge opend, welke door Ds. de Lind van Wijn gaarden van Utrecht geleid werd. Nadat de vergadering Ps. 689 en 1') gezongen had, ging spreker voor in het gebed, om vervolgens zijn rede uit te spre ken naar aanleiding van Matt. 25 3436. Deze goedbezochte vergadering ging uit een met het zingon van Ps. 72 6 en 7. Gisterochtend werd de Algemeene Verga dering ten halftien in „het Hof van Hei land" met gebed geopend door Prof. Linde boom, na het zingen door de vergadering van IPs. 95 1 en 4gelezen werd Gen. 9 16 eu Jac. 126slot. De heer Bichon van IJselmonde geeft in overweging 't jaarverslag ook te zenden aan leden van Gedep. en Prov. Staten, wijl velen niet melde werkzaamheden der Vereeniging op de hoogte zijn. Het voorstel om de ledenlijst weg te laten, ter besparing van kosten, wordt ver worpen. De financiëele toestand der vereeniging is gunstig, doch financiëele steun blijft zeer noodig. Dr. Bavinck (B. J. F.) heeft zijn tijdelij- ken arbeid op Veldwijk met 1 Sept. '96 geëindigd. Aan dr. v. Dale en dr. Wieringa wordt een woord van hartelijken dank ge bracht voor hunne onvermoeide mediscue zorgen aan ds. v. d. Hoogt voor de gees telijke verzorging van de verpleegden. Op Bloemendaal wordt door ds. v. Bins- bergen een dag in de week aan de lij Iers besteed. Te voren deed dit ds. Sillevis Smitt en na dezen ds. Koopmans, thans te Heinkenszand. Die allen, alsmede dr. Dupont, geneesheer op 's Heeren Loo, en ds. Zahn die op Dennenoord aan de gees telijke belangen der verpleegden arbeidt, werden dankbaar herdacht. Het bestuur acht het voorts wenschelijk dat de vereeniging de verzorging van Ze nuwlijders ter hand neme. De vereeniging is dit verschuldigd aan haar geboorte en naam aan de aandeelheuders en aan de belofte gedaan bij de opheffing van Rustoord. De plaats waar de inrichting zou moeten verrijzen, dient te zijn een buitenplaats of een daarmede overeenkomend terrein, in een gezond oord, dat in dit opzicht een goeden naam heeft, midden in het land aan spoor, tram of boot, niet in de nabij heid van onze tegenwoordige stichtingen. Men beginne met de oprichting van 3 paviljoenen in den trant van eenvoudige, maar gezellige landhuizen: een le klasse voor 20 patiënten, met een slaapkamer voor elk een 2e klasse voor 20 patiënten met een slaapkamer voor 3, ook voor 2 en voor 1 naar behoefteeen 3e klasse voor 30 patiënten, met een slaapkamer voor 6 en ook kleinere slaapkamersbovendien in de 2e en 3e klasse elk een ziekenzaal. Een paviljoen wordt ingericht voor man nen en vrouwen, die in huiselijk verkeer samen kunnen zijn; alleen de slaapgelegen heden streng gescheiden te houden. Ieder paviljoen hebbe zijn eigen keuken. De pensionprijs wordt bepaald voor de le klasse op f6, de 2e op f3, de 3e op f 1 per dag, minstens voor eene maand, bij vooruitbetaling te voldoen. Aan het hoofd van elk paviljoen sta een echtpaar of alleen een besturende zuster, bijgestaan door een verpleger en oene ver pleegster, met 2 a 3 dienstboden. De inrichting hebbe een eigen geneesheer, woonachtig op het terrein, zonder buiten- praktijk dan alleen voor consult, en zoo min mogelijk met administratieve bemoei ingen. Voor de geestelijke verzorging zoeke men aanvankelijk hulp bij een naburig predikant. De vermoedelijke kosten van oprichting bedragen naar globale berekening, ruim f 200.00C. Naar bovenstaand plan van exploitatie zal voor zoover het Bestuur dat kan berekenen, de zaak financieel zonder schade kunnen worden uitgevoerd, indien doorgaans 2/» der plaatsen bezet zijn. In beginsel werd tot de uitvoering van het plan besloten. Een voorstel Kampen om te zorgen dat voortaai: geestelijke verzorgers benoemd worden die in de kerk als dienaar des woords kunnen beroepen worden; wordt na breede bespreking verworpen. Reeds vroeger had de vereeniging ver klaard, als zijnde geen kerk of kerkelijke, 't aan de kerken zei ve te moeten overlaten te beoordeelen, of een dienaar des Woords, die zich overgeeft tot dezen niet-ambte- lijken, maar wel aan zijn vroeger ambts werk zeer nauw verbonden arbeid onder de zoo zwaar bezochte lijders en de hen verzorgende broederschap, daardoor het ambt zou verliezen. Zij bedoelt volstrekt niet hem buiten het ambt te stellen. De heeren L- W. de Vries en H. Klinkert werden als leden des bestuurs herkozen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Borsele ds. H. J. van Hemert te Maasbommel. Zestal te 's Gravenhage ds. H. H. Barger te Bloemendaal, ds. J. Bonvin te Alkmaar, ds. J. H. Gerritsen te Dedemsvaart, ds. A. de Haan te Zwolle, dr. B. van Meer te Utrecht, en ds. A. Tap te Schiedam. Beroepen te Purmerland 1'. J. Schuller tot Peursum, cand. te Amsterdam te Hei- en Boeicop ds. H. J. de Groot te Oude Wetering. Bedankt voor Staphorst door ds. D. Boonstra te Ouderkerk aan den Ysel voor Groot Schermer door as. J. W. E. v. Loon te Obdam voor Ossendrecht door ds. J. A. F. Spema Weiland te Dongen. De heer G. van Dis, cand. te Fijnaart beroepen bij de Belgische Zendingskerk te Brussel, heeft voor dat beroep bedaokt. Door het provinciaal kerkbestuur van Overijsel zijn tot de Evangeliebedie ning toegelaten de heeren Govert van Dis, geboren te Fijnaart, en J. C. Schuller tot Peursum te Amsterdam, theologische candidaten aan de Universiteit te Leiden. lerseke. Benoemd tot Kerkvoogd de heer C. üostdijk, zulks ter voorziening in de vacature door vertrek van Ds. Callenbach. Geref. Kerken. Beroepen te Vianen ds. F. Rispens te Steenwijk; te Vreeswijk ds. J. H. Koers te Koekengen te Rijswijk ds. M. J. Dijk te Bozum. Aangenomen naar Kluudert door ds. J. D. v. d. Velden te Middelburg C naar Hantum en Hiaure door B. J. Heeres, cand. te Idsegahuizen. (IV. Pr. Gr. Crt.) Bedankt voor Gaastmeer door B. J. Heeres, cand. te Idsegahuizen. R. K. Kerk. De heer J. H. Ruscheblatt, deken en pastoor te Alkmaar, heeft tegen 1 Novem ber a. als zoodanig eervol ontslag aan gevraagd. De heer J. H. Ruscheblatt, was o. a. van 18651869 pastoor te Zierikzee. De heer D. Moolhuizen, onderwijzeraan de Chr. School (Molenwater) te Middelburg, is benoemd aan de Chr. school (hoofd de heer Meijncn) te Leiden eu heeft die be noeming aangenomen. De Nieuwe cursus aan het geref. gymnasium, verbonden aan de Theol. school te Kampen, is aangevangen met een 70-tal leerlingen. Aan de beide admissie-examens hebben in het geheel 38 aspiranten voldaan. Terneuzen. Maandag had de plech tige opening plaats der Chr. School te Driewegen. Het nette, doelmatig ingerichte schoollokaal was bij deze gelegenheid ge heel bezet met tal van ouders en belang stellende vrienden. Na een kort openings woord van dhr. Koelmans, die ook de plechtigheid met gebed had geopend, trad ds. R. W. de Jong van Terneuzen op, om de openingsrede uit te spreken, die met onverdeelde aandacht werd aangehoord. Naar aanleiding van Richteren 6 maakte ZEerw. ons duidelijk dat het bouwen van Chr. Scholen een werk is, deor den nood ons opgelegd. In de eerste plaats omdat de ouders het zelve plechtig beloofd heb ben bij den doop, maar ook omdat het openbaar onderwijs niet in overeenstem ming kan zijn met die belofte. De Chr. scholen zjjn gegrond in het wezen van het Christendom. Ons Christendom is Univer seel, ,een godsdienst, die zich op alle terreinen des levens doet gelden niet alleen voor ouders, maar ook voor kinderen. Bovenal ook Chr. scholen om de eere van God. God heeft alles geschapen alles is uit Hem, door Hem, maar ook tot Hem. Alle onderwijs nu, dat niet uitloopt op den Heere is het rechte onderwijs niet. Met het voorbeeld van den inval der Engelscben in Transvaal toonde Spr. aan dat het onmogelijk is voor het openbaar onderwijs om goed les in de geschiede iis te geven. Taak van het Chr. Onderwijs is dan ook de kindereu in alles te wijzen op de majesteit des Heeren opdat zij komen te leven in het diepe besef dat een boven hen staat die alle dingen regeert. Niet alleen Chr. onderwijs, omdat er van Christus gesproken wordt. Dan zouden diegenen gelijk nebben, die neutraal onderwijs wil. len hebben, met Catechetisch onderwijg tusschen de schooluren! Het onderwijs dat in deze school gegeven zal worden, zal rekenen met den Christus in alle vakken. Voorts wees Spr. den ouders er op, dat zij nu eerst geacht kunnen worden te leven in overeenstemming met den wil des Heeren, maar ook dat de strijd nog niet ten einde is. De vijandeu hebben nog de meerderheid. De pers, de regeering, de openbare meening is ons eer tegen dan voor. Laten wij echter den moed niet verliezen. Evenals Gideon zal een Baai strijder zeker ook een Baiiloverwinnaar worden. Vervolgens werd nog het woord gevoeld door de kh. J. Hage hoofdonderwijzer te Hoek, die den hoofdonderwijzer een woord van welkom toesprak, F. van Vliet, hoofd- ouderw. te Axel, J. F. van HeTp, Voorz. der vereeniging voor Chr. Onderwijs te Terneuzen, ds. Steijling, Voorz. der vereen, voor Chr. onderw. te Spui, en de heer P. de Feijter. Daarna herdacht dhr. H. Koelmans met een hartelijk woord de werkzaamheden van dhr. J. M. Mulder vroeger hoofdonderw. aan de Chr. school te Terneuzen, en drukte zijn leedwezen er over uit, dat deze niet tegenwoordig was. Hij toch was in het land van Axel de baanbreker geweest voor het Chr. Onderwijs. Voor 39 jaar begon hij de eerste Chr. school met 17 leerlingen en thans zijn in deze streek ongeveer 1Ü00 leerlingen die Chr. Onderwijs genieten. Naast God is dit te danken aan dhr. Mulder. Ten slotte werd het woord gegeven, [aan dhr. J. C. Jaasen de benoemde hoofdonderw. die zich met een gepast en ernstig woord aan kinderen en ouders verbond. Ten slotte dient nog gezegd te worden, dat de kinderen ruimschoots onthaald werden op chocolade en krentenbroodjes en bij het heengaan nog een kleine ver rassing ontvingen. Mege de Heere al de goede wenschen voor school e» onderwijzer verhooren, opdat jook deze derde Chr. school in Terneuzen moge groeien en bloeien. Arrondissemenls-Rechtbank te Middelburg Heden Vrijdag zijn veroordeeld wegens: diefstal: A. K., varensgezel, Wemeldinge, thans in hechtenis te Middelburg, tot 6 m. gev. straf beleediging van ambtenaren B. D., 29 j., liedjeszanger, zonder bekende woon- of verblijfplaats, tot 8 d. gev. straf; mishandeling: C. N., 21 j., landbouwers- knecht, Axel, tot 2 m. gev. straf, en H. Y, V., 49 j., baker, Vlissingen, tot f 5 b. s. 5 d. h. huisvredebreuk: F. S., 20 j., voerman, Stekene (België), tot 1 m. gev. straf, en S. v. E., 21 j., broodbakker, en J. V., 19 j., visscher, beiden Arnemuiden, beiden tot f 5 b. s. 5 d. h. vernieling: J. B. v. G., 19j., klompen maker, Clinge, tot f 5 b. s. 5 d. h., en wederspannighehlA. A. d. P., 33 j., arbeider, Axel, tot 1 m. gev. straf. Vlissingen. Woensdag is de Pro vinciale stoomboot Zeeuwsch- Vlaanderen op de reis 10.20 van Neuzen even buiten de haven zijnde defect geraakt aan een der wielen waardoor de reis niet kon worden voortgezet maar men het anker moest laten vallen. Na den middag is er een sleepboot heen gezonden en de» avonds omstreeks 6 uur werd de boot in de sluis gesleept met nog al vele passagiers. Daar ook de Walcheren in reparatie aan de Schelde ligt zijn op 't oogenblik de beide nieuwe booten buiten dienst alzoo moet nu de dienst op Breskens en Neuzen met de twee oude booten worden onderhouden. Op Breskens blijft de dienst evenwel on veranderd maar daar die oude booten l'/s tot 2 uur noodig hebber, voor de reis naar of van Neuzen worden er nu maar drie in plaats van vijf reizen gedaan op en van Neuzen. Voorloopig is de dienst aldus geregeld Van Vlissingen 7.10 m., 12.30 nm., en 5.30 Van Neuzen 5.10 m., 10.20 vm., en 3 u. a. Dit zal vermoede lijk duren tot dat er weer een van de nieuwe booten in de vaart kan worden gebracht. De beide nieuwe booten liggen nu op de werf van de Koninklijke Maat schappij De Schelde ter reparatie. Vlissingen. Wij vernemen dat de directie der stoomvaart-maatschappij Zee land besloten heeft twee vroegere nai ht- booten, de Prinses Elisabeth en de Prins Hendrik, in het openbaar te verkoopen, indien de booten althans niet onderhands zijn verkocht vóór de openbare veiling. Kamperland. Donderdagmorgen ont stond brand in een schuurtje met graan staande in den Rippolder naast arbeiders woningen. De brand bleef tot tiet schuurtje beperkt. Het graan en een wagen werden mede door den brand vernield. De oor zaak ervan waren kinderen die met lucifers speelden. Koudekerke. Donderdagavond is al hier een fanfarekorps met aanvankelijk 14 leden opgericht. Als directeur werd be noemd de heer C. Adriaanse, onderwijzer alhier. De vereeniging draagt den naam van „Voorwaarts". De lichtwachter van den vuurtoren te Westkapelle B. B. Louis, is op ver zoek met ingang van 1 Oct. vergeplaatst, naar Domburg. Coes. Benoemd tot agent van politie 3e klasse alhier J. A. DootjeB, onbezol digd rijksveldwachter te Sas van Gent. Middelburg. Het polderbestuur van Walcheren heeft uitgeloot acht stuks obli- gatiën, elk van f 1000, volgens art. 7 van het conversieplan van 3 Maart 1856, welke obligatiën zullen worden afgelost na I Januari 1898: de nommers 806,1, 313 592, 214a en b95, 543 en 137. Door de stoomtram zijn Woensdag twee dronken mannen te Gorredijk gegrepen eu gedood. Te Holysloot is een 6-jarig kind in een sloot achter de woning ver dronken. De moeder die haar nog wilde grijpen, werd met moeite gered. Te Kerkrade werd een medeplichtige van den moord op den herbergier door de politie gevonden, doch hij zat op 't dak van ee« huis en wilde er niet af komen de politie schoot op hem en hij sprong van het dak zoo maar op straat, waarop hij met de politie meegingdoch hij viel onderweg dood neer. Of nu de sprong dan wel het schot 't 'm gedaan heeft, hierover bestaat twijfel. De 16-jarige dienstbode te Lop- persum wie bij het uitstappen door de tram beide beenen werden afgereden, ia aan de gevolgen overleden. Te Stam prooi is een hofstede tot den grond toe afgebrand. Een koe kwam in de vlammen om. Te Groningen hebben twee jon gens vm 7 jaar een hooiberg moedwillig in brand gestoken, zoodat er niets van overgebleven is. De eigenaar was naar de wedrennen op Vogelzang. Terwijl de moeder met een buurvrouw stond te praten is te Zwolle een tweejarig knaapje onder een met hout geladen wagen geraakt. Het achterrad ging het kind over het hoofd, ten gevolge waarvan de dood onmiddellijk intrad. T'e Lobit was een knaapje in een boom geklommen om appels te plukken. Hij viel, en bleef aan een der takken hangen. Zijn moeder, dit ziende, wilde haar zomi spoedig ter hulp komen met een ladder. Door den schrik werd zij ech ter zoodanig bevangen, dat zij, vóór zij hulp kon bieden, op de plaats dood bleef. De vrouw van den stationchef te Hel pen bij Roermond, voor een aankomenden trein den toegang tot den spoorweg wil lende sluiten had daarbij 't ongeluk over ile rails te struikelen. Zij viel en werd door den trein gedood. Zaterdagavond tijdens het onweder, was de vrouw van den arbeider Blaauw te Siddeburen, met haar ziek kindje, dat te bed lag, alleen tbuis; de man deed eene boodschap naar het dorp. Vrouw Blaauw, medelijden hebbende met hare schapen, die by zulk ouweder buiten moesten zijn, ging even heen om de dieren in het hok te brengen. Terwijl zij hiermede bezig was, kwam er een zeer zware slag. Het zieke kind riep herhaaltelijk aan moeder, maar moeder kwam niet, en toen vader thuis kwam, vond hij zijne echtgenoote dood bij het schapenhok liggen. De blik sem had haar gedood. De oud-minister van koloniën Berg- sraa heeft door een val zijn been gebroken. Het kamerlid Van Kerkwijk heeft zijne wandelingen hervat. Heimwee bij een paard. Eenigen tijd geleden verkocht een Roer mondenaar een paard aan een Venlonaar. Het dier wilde echter bij zijn nieuwen eigenaar niet vreten. Alle pogingen die werden aangewend faalden. Men liet toen den vroegeren knecht komen, die het paard vele jaren had gevoerd, en werkelijk het dier at weer toen het zijn ouden oppasser zag en door dezen zijn portie toegediend kreeg. Maar toen de knecht weer ver trokken was, begon weer het vroegere liedje, het beest at niet. De verkooper, een loyaal man, besloot den kooper zijn geld terug te geven, en het paard terug te nemen. Hij zond zijn knecht met het geld, deze betaalde den kooper uit en toog met bruin huiswaarts. Doch te Reuver gekomen viel het dier dood neder. Het was van heimwee ge storven. De vergaderingen van den Am»ter damBchen gemeenteraad worden sftsds met het onderstaande gebed geopend. „Almachtige GodWij bidden U om Uwen algenoegzamen zegen bij de vol brenging der werkzaamheden die ons zyn opgelegd. Schenk ons wijsheid en voorzich tigheid, verlevendig in ons een diep besef van onze afhankelijkheid van U, en doe onze beraadslagingen strekken tot bevorde ring der ware belangen der stad." Reeds driemaal werd door den heer Gei ritsen, het thans uitgevallen Kamerlidi voorgesteld 't af te schaffendoch telkens werd zijn voorstel verworpen. Thans heel bij 't opnieuw voorgesteld. Ten gevolge van het beruchte was- schöp te Wijster (gem. Feilen) zijn on derscheidene personen in groot gevaar van in de gevangenis terecht te komen. Naar het Deventer Volksblad meldt, heeft dezer dagen de politie aan een et fabrieken te Deventer een 13-jarig meisj opgeëischt, dat met baar 10 jarig znsje naa Amsterdam moest worden overgebrac waarvan de vader, een bekend dronkaar^i voor dronkenschap reeds te Hoorn e vertoefd. Later werd hij wegens dron Wasschöp is eigenlijk ëene trouwpartij De bakker W. weigerde een mei J trouwen, waarmede hi), naar men al te intieme verstandhouding haa om welke reden de ingezetenen zun vernielden. I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2