voorbijgaan. Wij vestigen er Veel meer de aandacht op dat de kerk niet moet leunen op den staatsarm, dat zij haar geestelijk karakter inboet by afhankelijuheid van de wereld lijke macht; bovenaL wijzen wij op de nood zakelijkheid om de gemeente des Heeren in te scherpen dat zij zelve te zorgen (leeft voor haar predikanten en kerkendienst. Zij verlaagt zich door het kassierschap te er kennen van een Staats minister, in plaats van zelve de gelden in te zamelen en te beheeren, die tot onderhoud van hare ker ken en scholen noodig zijn. Uat 't mogelijk is zonder Staatshulp, met eigen krachten de zaken der kerk te regelen, de leeraren te onderhouden, en levende uit de hand des Heeren, daarbj overvloed te hebben, bewijzen de gereformeerde kerken. Milddadigheid moet geoefend worden, het particulier initiatief moet aan 't werk blij ven 't beginsel van self help in allerlei kring het levensbeginsel, is ook in de kerk des Heeren steeds het meest vruchtbare gebleken. Uit beginsel en uit ervaring leeren wij dat de onafhankelijkheid van Christus' kerk eene volstrekte moet wezen. Om al deze reden aanvaarden wij artikel 20 van Ons Program, dat aandringt op der Kerke publiekrechtelijk karakter. Wanneer de vijg niet uit zal botten, Geen druif meer zwellen zal van wijn, De olijf haar kweekers zal bespotten, En alle vruchtboom kaal zal zijn; Als nergens graanveld meer zal rijpen, De herder te vergeefs zal grijpen Naar ooi of rund op veld of stal Zoo weet ik nog, dat onder 't lijden Mijn ziel in God zich zal verblijden, Mijn hart in hem opspringen zal. Da Costa. Wie zijn stand wil ophouden, moet van zijn kapitaal interen of schulden maken. Dit ondervinden particuliere personen zoowel als gemeentebesturen. De groote stad Amsterdam, met ophef gewaagde men er kort geleden van dat baar aantal inwoners thans de 500 duizend inwoners te boven gaat! heeft een schuldenlast, in ronde cijfers, van 76 mil joen gulden, en betaalt aan rente en aflos sing jaarlijks 3'/s miljoen gulden. In 10 jaar tijds vermeerderde de schuldenlast met 18 miljoen en de rente met 1 miljoen gulden. De begrooting van Amsterdam sluit in ontvang en uitgaaf met 16Vs miljoen gulden En de belastingverhooging zal nog oor zaak zijn dat ook de draagkracht ten slotte haar stand niet meer zal weten op te houden. 8 Sept. '97. Vergadering van den Middelburgschen ge meenteraad van Dinsdag 7 Sept. 1897. Afwezig met kennisgeving de heeren A. P. Snouck Hurgronje, W. H. Suouck Hurgronje en de Stoppelaar. De Voorzitter stelt aan de orde de be- eediging der nieuw benoem le raadsleden, de heeren W. J. Sprenger, W. J. J. Koole E. G. Sprenger, A. van der Swalme, E. P. Schorer en C. Verhage. Nadat door hen de gebruikelijke eeden in handen des Voorzitters waren afgelegd, complimenteert deze de vijf eerstgenoem len met het ver nieuwd blijk van vertrouwen dat de kiezers in hen hebben gesteld, terwijl hij den laatstgenoemde mede geluk wenscht met zijne benoeming. Dienaangaande drukt bij hem echter vooral op het hart, dat, ofschoon de wet Middelburg in drie kies districten gesplitst heeft, hij hier zitting neemt, niet alleen voor de belangen van het district dat hij vertegenwoordigt, maar voor de belangen der geheele ge meente. De notulen der laatste zitting worden hierop door den Secretaris voorgelezen en onveranderd vastgesteld, waarna de Voorzitter de mededeeling doet dat sedert de laatste zitting inkwam een adres van Wouter van Groezen om een stuk ge meentegrond aan den Segeerssingel te mo gen huren, welk adres, conform 's Voor zitters voorstel, naar B. en W. wordt gerenvoieerd om advies. Alsnu wordt overgegaan tot het doen van verschillende benoemingen. Alvorens echter vraagt de heer den Bouwmeester het woord. Nu zal moeten worden overgegaan, zegt hij, tot het kiezen van eene nieuwe commissie van fabricage, geef ik in overweging, geene stem op mij uit te brengen als voorzitter dier commis sie. Ik ben van meening dat eeii lid van het Dagelijksch bestuur daartoe minder geschikt is, dewijl hij in de commissiever gaderingen verschijnt met een reeds vooraf in de vergadering van B. en W. genomen besluit. In eene commissie van Bijstand schrijft de gemeentewet voor dat een lid van het dagelij ksch bestuur voorzitter moet zijn dier commissie. Bij va9te commissiën is dit echter geen voorschrift. Bovendien maakt de instructie voor de commissie van Eabricage de zaak al heel gemakkelijk, volgens deze toch kan een lid van het dagelijksch bestuur in de commissieverga deringen verschijnen en daar eene advi- seerende stem uitbrengen. Is de vergade ring ecbter van een ander gevoelen, dan verklaar ik mij ook volgaarne bereid mij er aan te onderwerpen. De beer E. P. Schorer, hoewel geen hoop koesterend door zijne woorden den heer den Bouwmeester tot andere gedachten te brengen, mag toch niet verzwijgen dat hij zijne zienswijze niet deelt. olgens hem is het een groot voordeel dat een lid van het dagelijksch bestuur voorzitter is van de Commissie van Fabricage. Immers hy is als voorzitter het best in staal zijne meieleden der commissie in- en voor te lichten. Wel kan hij ex officio door de leden der commissie tot het bijwonen der vergaderingen en het geven van inlich tingen worden uitgenoodigd, doch zulk een toestand acht hij minder doelmatig en meer schadelijk dan Devordeilijk voor de goede zaak. De heer den Bouwmeester verklaart echter bij zije gevoelen te blijven persi- steeren, waarop de heer E. P. Schorer nogmaals tracht aan te toonen het onge motiveerde dat naar zijne zienswijze in het besluit van den heer Bouwmeester gelegen is, waarmede dit intermezzo eindigt. Vervolgens worden benoemd a. tot Wethouder, de heer VV. J. Spren ger, met 13 stemmen b. tot Ambtenaar vsn den Burgerlijken Stand, de heer W. J. Sprenger, met 12 stemmen c. tot leden der Commiss.e tot liet ontwerpen van verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd, waarvan ue burgemeester voorzitter is, met algemeene stemmen, de leden die zitting hadden in de vroegere commissie, n.l. de heeren A. P. Snouck Hurgronje, E. P. Schorer, A. v. d. Swalme en W. H. Snouck Hurgronje. d. tot leden der Commissie van Finan ciën, met algemeene stemmen de heeren W. J. Spenger als voorzitter en tot leden de heeren F. G. Sprenger, de Stoppelaar en A. P. Snouck Hurgronje, die allen tot de vroegere commissie behoorden, ter wijl voor de vacature Tak bij eerste stemming werden uitgebracht op den heer Schorer 6, op den heer Gratama 4, op den heer van Hoek 2 en op ieder der heeren van Dunne en van dar Swalme 1 stem. Nadat de heeren Schorer en van Hoek te kennen hadden gegeven voor eene eventueele benoeming te zullen moeten bedanken volgt een nieuwe vrije stemming, waarvan de uitslag was dat verkregen de heer Gratema 5, van Dunne 3, van der Swalme 3, van der Harst 2 en van de Kee 1 stem. Bij de daarop gevolgde stemming over de heeren Gratema, van Dunne en van der Swalme, verkregen de heeren Gratama en van der Swalme ieder 6, de heer van Dunne 1 stem, terwijl 1 briefje in blaco was. Nu had een nieuwe stemming plaats tusschen de heeren Gratama en van der Swalme. Andermaal hadden ieder der heeren 6 stemmen, zijnde 1 briefje in blanco. De Voorzitter meende dat het uitbrengen van 13 stemmen eene informaliteit was, waarom conform zyn voorstel deze stemming nietig verklaard werd en tot eena nieuwe werd overgegaan, waarbij de betrokkenen zich van stemming zouden hebben te ont houden. De uitslag was dat opnieuw b stemmen aan ieder der heeren ten deel vielen, zoo dat eindelijs het lot moest beslissen, het welk zich ten gunste van den heer van der Swalme verklaarde e. Tot leden der commissie van labri- caga, wier vroegere leden, (zooals onze lezers zich zullen herinneren, collectief ont slag hadden genomen), tot voorzitter de heer van Dunné met 9 stemmen (de beer den Bouwmeester had 5 stemmen) en tot leden, de heer van der bwalmé met 12 (de heeren den Bouwmeester en van de Ree hadden ieder 1 stem) en de heer van de Ree met 8 stemmen (dc heer Koole verkreeg 4, de heer den Bouwmeester 1 stem, terwijl éeu briefje in blanco was); f. tot leden der Commissie ten behoeve van de oudheidkundige verzameling en het oud archief, met algemeene stemmen de heeren de Stoppelaar en W. H. Snouck Hurgronje, die ook deel der vroegere Commissie uitmaakten q. tot lid der Commissie voor de oude gevestigde schuld der Gemeeute (vacature Tak). Bij eerste stemming verkregen de heeren Gratama 6, A. P. Snouck Hurgronje 5, van der Swalme 2 en E. P. Schorer 1 stem; bij de daarop gevolgde nieuwe vrije steramtng de heer A. P. Snouck Hur gronje 7, de heer Gratama 6 en de heer Schorer 1 stem. Bij de eindstemming tus schen de heeien A. P. Snouck Hurgronje en Gratama werd de eerste gekozen met 7, tegen 6 stemmen, die op den laatsten waren uitgebracht h. tot tijdelijk leeraar in de wiskunde aan de Burgeravondschool voor den cursus 1897/98, met 12 stemmen (2 waren er uit gebracht op den hoofdonderwijzer van Milaan)Dr. W. A. Poort, die ook gedu rende den vorigen cursus de betrekking ha l waargenomen. Nadat hierop aan den heer Stennga Knijper op voorstel fan den heer van Dunné op de meest eervolle wijze ont slag was verleend tegen 1 November als leeraar aan het gymnasium, brengt de voor zitter ter tafel het volgend niet op de agenda voorkomend voorstel van B.& W. „Naar aanleiding van het aan den leeraar in de oude talen en de geschiedenis aan het gymnasium dr. B. H. Steringa Kuyper met ingang van 1 November a. o. gevraag le eervol ontslag blijkt, zoowel het college van caratoren over het gymnasium als de inspecteur der gymnasia, van oordeel te zyn dat de oproeping van een leeraar in oude talen en geschiedenis vruchteloos zy n zal, daar voor het examen tot het verkrij gen van den graad van doktor in de klas sieke letterkunde de kennis van de ge schiedenis niet wordt vereischt en mitsdien de bekwaamheid om in die beide vakken onderwijs te geven niet zoo licht, li een persoon vereenig l, zal worden gevonden. In aanmerking nemende dat echter ie mand, die dien doctorstitel heeft verkregen, moet worden aangemerkt met de zooge naamde oude geschiedenis goed bekend te zijn, zoo heeft de inspecteur voorgesteld, dat eene oproeping zal worden gedaan voor een leeraar in oude talen en oude geschie denis en dat, wanneer die leeraar zal zijn benoem 1, aan den leeraar aan het gymna sium Seharp de Visser het geheele onder wijs in geschiedenis zal worden opgedra gen met uitzon lering alleen van onderwijs in oude gesehielenis in de 4e en 5e klasse, waarmede de nieuwe leeraar zal worden belast. De inspecteur toch acht het van belang dat het onderwijs in oude geschiedenis voor die klasse opgedragen zij aan iemand, die de oude talen onderwijst, daar tusschen dat deel der geschiedenis en de Romeinsche- en Griekse he letterkunde een onafscheide lijk verband bestaat. Van zoodanigen maatregel zal echter het gevolg zijn, dat de werkzaamheden van den heer Seharp de Visser nagenoeg zullen worden verdubbeld en dat, deze omstandig heid in aanmerking nemende, zijne jaar wedde van f700 op f1400 dient te worden gebracht. Intusschen is de inspecteur van gevoelen dat de jaarwe de van f 2400 welke Dr. Steringa Kuyper geniet, voor den te benoemen leeraar zonder bezwaar tot op f2000 ka:i worden verminderd. Alzoo zou ten behoeve van het gymna sium eene hoogere uitgave van fflOU'sjaars worden vereischt, welke na aftrek van de helft, die door het Rijk wordt gedra gen, voor de gemeente op niet meer dan f 150 zou komen te staan. Met deze zienswijze over een en ander van den inspecteur heeft het college van curatoren, na den rector te hebben ge hoord, zich vereenigd, zoodat wij op advies van genoemd college de eer hebben u voor te stellen, onder nadere goedkeuring van den minister van binnenlandscke zaaen, aan het gymnasium met ingang van 1 November a. s. een leeraar in oude talen en oude geschiedenis ia plaats van een leeraar in oude talen en geschiedenis te verbinden en wel op eene jaarwedde van f2000 in stede van f2400 en vo rts, na vervulling van de vacature Steringa Kuyper, in vorer genoem lou ge st de jaar wedde van den leeraar in de geschiedenis [thans Scharp de Visser] te verhoogen met f700, alzoo te brengen op 1400. De heer van der Swalme is tegen het voorstel; wel moet hij toegeven, dat het bedrag, waarop het der gemeente zal komen te staan, niet groot is, miar telkens komt men met die kleine bedragen aan, die eindelijk te zamon een groot geheel Vormen. De heer Brevet geeft in overweging eerst te beproeven of men niet iemand vinden kan, zooals de heer Steringa Kuyper; hij vreest dat men voor f2000 niet krijgen zal wien men zoekt. De heer F. G. Sprenger beklaagt er zich over dat men zoo onverhoeds ter tafel brengt een voorstel, waarvan hij geen kennis heeft kunnen nemen. De Voorzitter laat hierop het voorstel voorlezen, waarna op voorstel van den heer van Dunné de zitting overgaat in een met gesloten deuren. Na heropening der openbare zitting wordt besloten hst voorstel van B en W. te behandelen dat, conform het advies van den heer van Dunné. in twee deelen gesplitst wordt. Het eerste deel om eene oproeping te doen voor een leeraar ii. de oude talen en de oude geschiedenis op eene jearwedde van f 20J0, wordt zonder discussie of stemming goedgekeurd. Het tweede deel luidt om de belooning van den leeraar in de geschiedenis van f 700 op f 1400 te brengen. Na de bekomen inlichtingen in de ge heime zitting stelt de heer van Dunné voor de belooning, in stede van op f 1400 op f1100 te bepalen. De heer Brevet daarentegen doet het voorstel het tweede deel aan te houden, tot dat omtrent de oproeping, bedoeld in het eerste deel, eenige zekerheid zal zijn verkregen. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel Brevet aangenomen, zoodat dat van den heer van Dunné vanzelf vezviel. De Voorzitter deelt vervolgens mede dat hij den Commissaris der Koningin een ver lof had aangevraagd vooreen gedeelte der loopende en een gedeelte der volgende maand, waarna hij, daar niemand meer iets in het midden te brengen hal, de zitting ophief. Goes. Vergadering van den gemeente raad Dinsdag 7 Sept. voormiddags half 10. Voorzitter de heer burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heeren Mulock Hou wer en v. d. Leeuw. De voorzitter stelt aan de orde de beëedi- gin" der vier herkozen of gekozen raads leden, welke heeren door den heer secre taris worden binnengeleid. De voorzitter vraagt of de heeren berem zyn de bij de wet gevorderde eeden (lo. eed van zuivering 2o. trouw aan de Grond wet) af te leggen, waarop een toestemmend antwoord volgt. De heeren leggen, tegenover den voor zitter staande, de eeden af. 1. Eed van zuivering „Ik zweer dat ik, om tot lid van den raad te worden benoemd, directelyk of indirectelijk aan geen persoon, onder wat naam of voorwendsel ook, eenige giften beloofd of gegeven heb. Ik zweer dat ik, om iets hoegenaamd in deze betrekking te doen of te laten, van niemand hoegenaamd eenige beloften of geschenken aannemen zal, direetelijk of indirectelijk." 2. Trouw aan de Grondwet: „lk zweer trouw aan de Grondwet en aan de wetten des Rijks." Op beiden wordt telkens geantwoord „Zoo waarlijk helpe mij God almachtig" 1 De voorzitter richt daarop een woord van welkom en geluk wensch, allereerst tot de herkozen leden Ochtmau en de Jonge. IJwe herkiezing met zoo groote meer derheid, zegt Spr., pleit voor 't groote Ver trouwen dat gij u al den tijd van uw lidmaatschap hebt waardig gemaakt. Blijft nog vele jaren uw krachten wijden aan deze gemeente die u lief is. Ik verzoek u uwe plaatsen weder in te nemen. De voorzitter richt zich daarna tot de nieu w gekozenen de heeren Buijse en Dicke. Hij herinnert hen er aan dat steeds een aangename toonen geest geheerscht hebben in deze vergadering; hy hoopt dat blijken zal dat ook door liunne deelneming aan de beraadslagingen, die aangename toon bestendigd werd en 't belang der gemeente bevorderd. Beide heeren nemen daarop hunne pliat- sen in. De voorzitter wijdt daarna een woord van hulde aan 't afgetreden lid den heer Kakebeeke. Hij betreurt 't dat deze lieer zich niet herkiesbaar stelde en dankt hem ook bij zijn afwezigheid voor hetgeen hij in 't belang der gemeente heeft verricht. Daarna is aan de orde de erkiezing van drie leden in da financiëele commissie, door hunne aftreding als raadslid nood zakelijk geworden. Herkozen werden de heeren Ochtman met 9 stemmen (Temperman 1, Dieke 1). De Jonge met 7 stem uen (.Janssen 2, Dicke 1, Buijse 1). Gekozen Dicke met 7 stemmen (Janssen 2, Buijse 1, van onwaarde 1). Tot voorzitter van genoemde commissie wordt herkozen met 10 stemmen de heer Ochtmanterwijl 1 stem op den heer de Jonge was uitgebracht. Herkozen wordt met 10 stemmen (1 in bianco) tol ambtenaar van den burgerlijken stand de heer Ochtman. KEEKN1EÜWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Woudsend door dr. P. J. Krorasigt te Scherpenisse. Beroepen te Bladel ds. C. C. J. W. Wierts van Coehoor.u te E'ershem (N.-H.) te Wouterswoude ds. N. de Jong te Engwierum. Bedankt voor Krommeniedijk door ds. J. van Loon te Kinswerd voor Uit- huizermeeden (toez.) door ds. W. Magendans te üosterzee. De heer ds. A. L. Geselschap te Kockengen, hoopt 29 Sept. zijne 25-jarige evangelie-bediening te herdenken. Hij was achtereenvolgens als predikant werkzaam te Ketel, Muiden, Wezep, Nieuwerkerk aan den IJsel, Poortvliet, Heerjansdam, en sedert 23 April 1893 te Kockengen. Geref. Kerken. Beroepen te Doesburg 2e maal ds. C. A. Renier te Amsterdam; te Vianen ds. F. Rispens te Steenwijk te Nes en Wierum E. Troost cand. te Hinde- loopen B. v. d. Werft' cand. te Drachten. Aangenomen naar Elburg door ds. G. J. D. Aalders te Gouda A. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Steenwijk ds. F. A. Bakker te 's Gravendeel. Doopsgezinde Gemeente. Beroepen te Terschelling R. Schuursina prop. te Meppel te St. Anna-Parochie R. v. d. Veen prop. te Meppel; te Holwerd en Blija A. H. v. Drooge prop. te Bakkeveen. R. K. Kerk. Door den bisschop van Haarlem is be noemd, tot kapelaan te Berkenrode J. J. Mes, tot kapelaan te Vlissingen C. A. J. ten Hagen, tot kapelaan te Quintsheul J. v. d. Dries. SCHOOLNIEÜWS. Goes. Inde maand Aug. werd de Bij zondere School te Goes bezocht door 234 leerlingen, waarvan 175 geenenkelen school tijd verzuimden 56 leerlingen verzuimden minder dan 10 schooltijden en bij 3 beliep het verzuim van 15 tot 25 schooltijden. In het geheel bedroeg het schoolverzuim in deze maand 2,2 pCt., tegen 3,48 pCt., in Aug. 1896. Goes. Aan het station alhier kwam gisteren avond te 7Va uur een buitenman den aldaar gestationeerden agent van politie mededeelen dat hein zijn zilveren horloge met dito ketting was ontrold. Een oogen- blik daarna kwam een andere buitenman bij den agent en toonde hem het vermiste horloge dat hij gevonden had hangende van achter aan een knoop van zijn buis. In 't gedrang was het daar terecht gekomen en er aan blijven hangen. Goes. De leden, eereleden en dona teurs der Christelijke Werkliedenvereeni- ging hadden gisterenavond eene feestelijke bijeenkomst, waarop ook hunne vrouwen en verdere genoodigden mochten tegen woordig zyn De wandalkerk was v0ör deze gelegenheid door eenige heeren riik versierd geworden; terwijl 0p eene daartoe expressehjk getimmerde estrade de har mome Hozanna met 't vaandel had plaats genomen en niet weinig bijdroeg tot 't welslagen van dit leest. De voorzitter dhr. lazier sprak een kort openingswoord waarna een wedstrijd gehouden werd, in het voordragen. Een le en 2e prijs werden toe gekend waarbij de hoorders zeiven als jury fungeerden. Daar 't feest een huis houdelijk karakter droeg, zullen wij ons van verslaggeven in bijzonderheden ont houden, doch alleen vermelden dat 't feest uitnemend slaagde; dat een aangename, tevreden stemming 't kenmerkte, dat allen hoogst voldaan huiswaarts keerden, en dat de christelijke werkliedenvereeniging een groote schrede voorwaarts gemaakt heeft m de harten. Er waren circa 400 personen tegenwoordig. De heer ds. v. Koetsveld sloot de bijeenkomst met dankzegging. Bruinisse. In de gemeenteraadsver gadering van Dinsdag waren tegenwoordig alle leden. Na de lezing en arrestatie der notulen werd overgegaan tot beëediging der nieuw benoemde gemeenteraadsleden, de heeren J. van Vessem en Elenbaas! Voor deze plechtigheid werd het voor zitterschap waargenomen door den oudsten wethouder den heer Z. Hoogerheide, in wiens handen door de beide heeren de vereischte eeden werden afgelegd. De ver ordening op de heffing der opcenten op de personee.e belasting welke reeds op eene vorige vergadering ter sprake kwam, werd thans vastgesteld. Zij bevat in noofdzaak het volgende: In de gemeente Bruinisse zal geheven worden 50 opcenten voor die perceelen welker huurwaarde niet meer bedraagt dan f 37'/s tot f 75, voor die welker huurwaarde loopt van f75 tot flOO 60* terwijl voor die perceelen welker huur waarde flOO en hooger bedraagt 70 op centen zuilen moetan worden betaald. Voorts werd besloten voor den haven meester A. Okkerse voor rekening der ge meente een nieuwe jas en pet aan te schaf ten welke uitgave wordt berekend op f30. In zake het adres van P. Okkerse c. s. wordt door B. en VV. meegedeeld dat door hen na gedaan onderzoek is besloten enkele lantaarns in de Steinstraat te ver plaatsen, waardoor aan het verzoek van de adressanten wordt voldaan. Vlissingen. In de gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad zijn de her kozen en gekozen raadsleden Rottier, Wi- baut, Winkelman, Verknijl Quakkelaar en Aloppers geïnstalleerd, en de verschillende commissiën opnieuw samengesteld. Colijnsplaat. In de Dinsdag gehouden raadsvergadering waren tegenwoordig zes ur i' "If ,aar,wezi£ «as dhr. P. van der Weele Nadat de nieuwe leden, de heeren K. Schippers en P. Tazelaar, waren be- eedigd, werd voorgelezen een request van dhr. A. de PreeJr., waarin verzocht werd vanwege de gemeente een lantaarn te plaatsen in de nabijheid zijner woning. Gerenvoieerd naar B. en VV. Aan de orde was thans de benoeming van twee wethouders. In de eerste plaats werd hiertoe gekozen de aftredende wetb. K. Schippers met vijf stemmen en een in blanco. Voor tweede weth. verkregeuPh.de Back en A. D. Snoep elk twee stemmen, terwijl twee stemmen in blanco waren. de tweede vrije stemming verkregen de Back drie en Snoep drie, en bij de daarop gevolgde herstemming beiden twee stemmen. Volgens art. 51 der gemeentewet werd nu tot loiing overgegaan, waarbij dhr. Snoep uit de bus kwam. Beide ge kozenen verklaarden de benoeming aan te nemen. Tot ambtenaar van den burgerlijken stand werd gekozen dhr. K. Schippers met vijf stemmen en een in blanco, en tot diens plaatsvervanger dhr. A. D. Snoep, eveneens met vijf stemmen en een in blanco. Hierna werd de vergadering gesloten. Wissenkerke. In de Dinsdag ge houden gemeenteraadsvergadering werden allereerst de drie herbenoemde raadsleden beeedigd. Daarna werd aan B. en W. machtiging verleend tot verhuring van grasetting te Geersdijk en van grond in het korps. Met algemeene stemmen werd tot Amb tenaar van den Burg. Stand herbenoemd W. J, V ader van's Gravenpolder. Voorts werd met algemeene stemmen, op voorstel van B. en^ \V. eene hernieuwde aanvraag aan Ged. Staten om ontheffing van de ver plichting tot invoering van vak j op de school te Kamperland, vastgesteld. Een door B. en \V. ontworpen besluit, waarbij de gemeente voor de polders de gelegenheid openstelt om, in samenwerking met haar, gedeelten van wegen, die door hunne ligging langs woningen of in aan sluiting met de tegenwoordige grindwegen, t eerst daarvoor in aanmerking kunnen komen, te verharden door middel van grind, mocht de goedkeuring van alle leden verwerven, behalve van den heer Vader van 's Gravenpolder. De begrooting voor 1898 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 23361.33Vj met eene onvoorziene uitgaafspost van ruim f 1600. Crijpskerke. Dinsdag is door den Raad tot wethouder en ambtenaar van den burgerlijken stand herbenoemd de heer A. de Visser. Driewegen. Herbenoemd tot wethou der dezer gemeente de heer Jac» Krijger.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2