tyestfppefen Vruchten te Velde 4 K.G. puik versch. Kleingoed. INLEGPOTTEN. DOET UW VOORDEEL!! BllHIiKHLUKK S'I'AKB- MARKTBERICHTEN. Vrijdag den 27 Augustus 1897, openbaar verkoopen Landbouw-,Zolder- en Melkers gereedschappen Vrijdag 27 Augustus a. s. publiek verkoopen H. v. d. BAAN Hz., L. EVERSDIJK, DEKKER, Set was de gansche week 'daar een drukte geweest om toebereidselen te maken. 12 uur bracht de trein de hooge be zoeksters aan. Duizenden juichten haar toe, onze jeugdige Koningin met haar be vallige houding en schrandere oogen Zij was gekleed in een crème satijnen robe met kanten afgezet en een capothoedje met groote witte panache de Kegentesdroeg een zwart zijden kleed zonder sleep. En zoo ging't verschillende straten door; tot aan het Kinderziekenhuis werd halt ge houden. Dit toch zou de eer heb hebben Van 't eerst te worden bezocht. Daar stonden de patientjes voorzoover zij niet al te ziek waren en zongen een welkomstlied. Vervolgens wandelden de vorstinnen langs de ledikantjes der zieken, hier en daar de hand reikende aan de kleine zie ken en ze vriendelijk toesprekend. Bij 't wegrijden stonden de kinderen aan 'traam en wuifden de Koninginnen toe, en deze wuifden terug hartelijk en lang dat deed dezen armen kinderen goed. Zoo ging 't naar 'tWeeshuis. Rijk ver sierd was de ingang. Daar zongen de kleintjes hun welkomstlied; de Koningin knikte hun hartelijk toe. Daarna gingen de Vorstinnen, door de woonzalen der am bachtsjongens, schooljongens, enz. naar de leerzaaltwee kinderen boden hun een ruiker aan, die zij met een handdruk be loonden. Toen zongen de weezen en her haaldelijk betuigde de Koningin hare in genomenheid met hetschoone gezang. Bij 't vertrek zongen de weezen een lied op de wijs van ons Schoon Wilhelmus. Wilmina van Nassaue Zijt gij, van Neerlands bloed U en ons land getrouwe Zijn wij tot in den dood; Op God is ons vertrouwen In voorspoed en in nood, Op God en op Nassaue Die maakte Neerland groot. Verscheidene schoon versierde straten werden nu door gereden, tot men ophield aan de Kerk; waar kerkvoogden hen ont vingen en de kerkeraad vertegenwoordigd was ;door heeren predikanten Eygeman en ïeykes. De president kerkvoogd geleidde hen naar hetKoor, waar eens Prins Willem de Zwij ger gestaan had om er belijdenis te doen, en daar zat bij zijn geregelde bezoeken van de godsdienstoelening, tijdens hij te Dord recht woonde. Het Koor zong schoon het „Salvem FacRegum". (Bescherm o Heer den Ko ning" Daarna |werd het avondmaalsgoud bezichtigdeen keurig servies, „de roem der Kerk", zij verkreeg het gedeeltelijk uit een legaat van 15000 rijksdaalders haar in 't midden der vorige eeuw door een eerzaam burger, Philip Diodadi, geschon- ken. Het geheele stel weegt ongeveer 10 kilo Toen werd het Stadhnis bezichtigd. De oudste leerlingen der scholen zongen daar de raadsleden werden voorgesteld, terwijl het dejeuner werd genuttigd. Toen werd de Tentoonstelling bezocht. De hoofdingang was versierd met wim pels, groe.i en bloemenen een haie van boompjes leidde naar het hek, waar de stoet door reed. De muziek in de kiosk speelde het volkslied. Toen begon de wandeling door het hoofdgebouw. Eerst ging het naar de afdeeling scheepvaart en visscherijeen voor de netten liggende haringsloep werd bozichtigd en bewonderd Daarna ging het naar de inzending van de Monolinemaatsehappi), waar op verzoek der Koningin de zetmachine in beweging gesteld werd en uitgelegd. Van daar ging 't naar de inzending der rij w ielen en de winkelgalerij en toen naar Oud Dordrecht. Aan de poort van Oud Dordrecht wer den de Koninginnen op een geheel eigenaar dige wijze ontvangen. Zoodra de konink lijke stoe'' voor de poort gekomen was, wierpen de hellebaardiers de deuren wijd open, en terwijl de muziek, die achter groen verborgen was, het Wilhelmus speelde, trad de vroedschap naar voren. Deze ge heele groep was in zeventiend-eeuwsch kostuum. Voorop stond met den ge pluimde hoed in de hand de burgemees ter, langs wiens flinke gestalte de met bont gezoomde mantel in breede plooien neer- golfde. Achter hem in een halven cirkel de schepenen, oud raden en goede lieden van achten, allen met de breedenplooikraag om den halsde een in groenlaken met roodsatijn, de ander in zwart met lila, een derde in grijs met zwart, een vierde in het bruin. Nadat de burgemeester van Dordrecht ■ujn 17de eeuwschen collega, „Hidde Wy- land", van het oude stadje van H.H. hhM. had voorgesteld, stelde deze op zijn beurt de leden der vroedschap aan de Vorstinnen voor. En nu opende zich de balve cirkel de vroedschapsledender eene helft draaide naar rechts, de andere naar boks, zoodat aan beide zijden een gelid van de 17de eeuwers kwam te staan, die bet eeregeleide vormden, waartusschen de orstinneu voortschreden. En met bedachtzamen tred, de linker- band op het gevest van het rapier, de ■oantelg sierlijk om de leden gedrapeerd, zette zich dit schilderachtige escorte in be rging terwijl de Koninginnen het volle Slicht hadden op het marktplein en de oude geveltjes. Van daar ging 't naar de Oude Koren ^urs en de markt, daar brachten de pie- oniers hun zwijgend saluut, staande met op- uarts gedragen piek, de musketiers met -- fur«Dtttte in de hand en het musket over den schouder. En zoolang de stoet passeerde, sloegen de tamboers in lang zaam tempo op de trommen, wier doffe tonen ineensmolten met het jubelend gelui der torenklok van het Stadhuis die uit de hoogte den Vorstinnen het welkom toeriep. Zoo naderde men de tribune waar de Vorstinnen plaats namen op antieke stoe len en de burgemeester een toespraak hield en een gedenkpenning, de groote penning van Oud Dordt aan de gasten aanbood. Van Oud Dordt ging de Stoet naar 't Stadhuis, om de vele oudheden te bezichti gen. Van 't stadhuis hing de Oranjevaan, uit het burgemeestershuis hing de histo rische vlag die dienst heeft gedaan als vaandel van de Dordtsche garde d' honneur onder Napoleon, eene herinnering aan onze komen en sprak haar aldus toe'„Het schijnt mij toe, dat een groot aantal menschen in deze buurt voortdurend in een atmosfeer van kwalijk humeur leven. Gij komt allen dagelijks met elkaar in aaraking en als ik nu al uw twisten uit de wereld maak zult gij ze toch morgen weer opnieuw beginnen, altijd als jelui niet aan het kij ven gaat, onmiddellijk na het verlaten van deze zaal. Volgt mijn raad liever, maakt een eind aan dat eeuwigdurend gekibbel en ver drinkt al uw twisten in een sterk kop thee {gelach). Ik zal al deze acties als ingetrok ken beschouwen en u een halve kroon geven om de thee te koopen." Sir John Bridge gaf het muntbtuk aan een der klagende juffers en deze zeide „Zoo is het goed, Sir John, ik zal zorgen schande. Van de Riedijksche peort woei dat zij een sterk kop thee krijgen." de vlag die in 1813 op de oude Riedijk sche pont bij vergissing omgekeerd ge- heschen werd, en door de Franschen die te Papendrecht gelegerd waren, voor de Russische vlag werd aangezien, tengevolge waarvan zij, in de meening dat de stad door de Russen bezet was, op den loop gingen. Er was veel moois onder de te bezich tigen antiquiteiten. Het meest trok de aandacht het konink lijke porselein, de Delftsche borden met voorstellingen van de maanden des jaars, de schotels met de wapens der provinciën, en de zilveren kandelaren der Koningin Re gentes. Doch ook het metselaarsbuis kreeg een beurt, hetwelk Hugo de Groot droeg op zijn vlucht uit het huis van Daatselaar na de ontvluchting in de kist. Meer nog de kostbare zijden en satijnen gewaden uit de 17de en 18de eeuw. Ook de Hindeloper kamer werd bezocht, waar een Hindeloper en zijn vrouw zaten dan de 17e eeuwsche kamer en de kerke lijke oudheden. Na een geestdriftig wederzijdsch af scheid toog de Stoet naar de Merwede- kade voorden boottocht. Langs mooie bui tens ging het en velen waagden er een oogje aan over schuttingen en heiningen, door struikgewas en hagen. Het ging door de armoedigste achter buurten, waar op de minst gekunstelde wijze het welkom klonk. Voor elk huis een vogelkooitje en bloemenrekjes voor de vensters; ook dat was mooi. Soheffer stond op zijn Plein gevangen in een grooten strik van sparren voor de Waag stond een reuzennis van vlagge- doek gespannen. De Roomsche kerk was ingelijks versierd, de geestelijkheid met oranje op 't zwart gewaad, boog voor de Koninginnen toen zij voorbij togen. Zoo bereikte men de Wermedekade. Saluutschoten werden gelost. En toen de boot van den wal was gesleept namen de Koninginnen plaats en voort ging 't. Het was een fantastisch, levendig gezicht op die drukke rivier met hare verscheiden heid van groote en kleine booten Voor de kazerne der pontonniers was intusschen een pontonbrug opgeslagen, die zich over meer dan de halve breedte der rivier uitstrekte. De manschappen waren nog druk in de weer, maar op het uiteinde der brug stonden de officieren opgesteld en brachten den Vorstinnen den militairen groet. Daarna werd 't werk opgenomen De brugvakken, op aan elkander gekop pelde pontons liggende, werden door de rappe pontonniers in enkele minuten uit elkander genomen. De koningin had schik in die handige kerels, half schipper, half soldaat, waterrotten die voor geen jantje behoeven onder te doen. Bij de spoorwegbrug wendde de boot den steven, en voer naar 't punt van afvaart terug, daar voorbij, tot aan de ondiep ten van de Bieshoseh, langs het huis te Merwede. dat romantische brok steen uit Dordrechts eerste dagen. Daarop keerde men terug naar de stad de Kouingin- nen stapten in de rijtuigen en reden naar het station, door duizenden uitge leide gedaan en den indruk achterlatende van een versterkten band tusschen Dord recht en Oranje. Er zijn ongeveer 40000 vreemdelingen in de stad geweest, Volgens een particulier telegram uit Rome is de Paus tweemaal bezwijmd geraakt, tengevolge van de vermoeie- nisseu welke de ontvangst van de Fransche Pelgrims meebracht. De genees- heeren zeggen, dat hernieuwing van deze aanvallen gevaarlijk zou zijn. Professor Canarelli verlaat het Vaticaan niet meer De volksraad van de Zuid-Afrikaan- sche Republiek heeft besloten dat de ver kiezing voor het Staatspresidentschap den 3 Januari zal beginnen en den 5 Februari zal moeten zijn afgeloopen. Een aardig staaltje van patriarchale rechtsspraak vinden we in de Londensche bladen vermeld omtrent de handeling van eon aanklacht of liever een complex van aanklachten wegens beleediging voor den rechter van de Bowstreet. Als gewoonlijk gold het weer kijvendeu dames. Juffrouw Lydia Lyons beklaagde zich over scheldwoorden van de zijde van mej. Emma Green, terwijl de klaagster op haar beurt ter verantwoording geroepen werd door mej. Jessie Cox en deze buiten Lydia ook nog over zekere mrs. Woolley en Emma Cox over Alice Ridley te kla gen had. De rechter Sir John Bridge in plaats van de klaagliederen der dames aan te hoo ien liet haar allen tegelijk voor zich Het gezelschap verliet de zaal, blijkbaar in de beste harmonie. Een Londensch postkantoor heeft het bezoek gehad van een huurpaard. Op de Blackfriars bridge verschrikte namely k een paard, gespannen voor een huurrijtuig, door het- gillen van een stoomfluit op een der booten. Het dier wierp den koetsier van de hok en holde in woeste vaart ver der. In een oogwenk was hij in het naast bijzijnde postkantoor waar een lange file van mensehen wachtte om geholpen te wor den aan hun postzegels of wat zij overigens noodig hadden. Het paard was niet zoo beleefdin plaats van behoorlijk en queue te gaan staan, liep het eenvoudig allen die voor hem gekomen waren, omver en gedroeg zich huilendien nog zóó ongeduldig en ongepast, dat men den indringer niet eens gevraagd heeft wat hij verlangde, doch hem zonder vorm van proces verwijderde en aan zijn reeht.matigen gebieder overleverde. AFLOOP MtROOPlira EM- MIDDELBURG. Donderdag werden door not. Tak publiek verkochtlo. eene karoterij aan den Veerschen weg groot 42 A. 5 cA. aan dhr. J. Cam bier alhier voor i 28912o—5o. 1 H. 45 A. 30 cA. bouwl. by den Ouden Yeerschen weg aan dhr. J. Botting alhier voor f2800; 6o.36 A. 50 cA. weiland aldaar, aan dhr. J. Wouters te Vlissingen voor f740; 7o. 19 A. 47 cA. moesland en sprink, aan den Veerschen weg aan dhr. J. Davidse alhier voor 1480; 8o. 48 A. 90 cA. bouwl. Vrouwepolder, bij de Schellachschs dreef, aan dhr.C. Wouters alhier voor f 6259o en lOo. 56 A80 cA. tiendvi jj bouwl. in Ritthem, aan den dorpsweg en 77 A 70 cA. tiendvrjj weiland aldaar, aan dhr. D. Klemkerk alhier voor f 1211; llo-Ho. 81A. 10 cA. tiendvrij weiland bij Rammekens, en 2 H. 29 A. 50 cA. tiendvrij bouwl. aldaar, aan H. Barendse te Ritthem voor f2375. Alles onverminderd 9 pCt. voor onkosten. Bij de op 19 Aug. te Bergen op Zoom gehouden herveiling der oesterzaak naaml. vennootsch. „Poseidon" is voor put, loods en steiger f 4425 geboden door dhr. C. D. Klos telerseke. Voor perc. no. 175 Ierseke bank met daarop liggende 4330142 oesters en perc. 176 met 2173450 oesters gecombineerd f800 door dhr. M. v. Harmeien te Ierseke. Perc. 52i met daarop liggende 70000 aangeslagen pannen f225 door denzelfden. Voorhoogaarts roeiboot f1025 door dhr. A. Sandee telerseke. Voor bakken, palen, latten, bascule en ver der alle losse materialen f925 door dhr. H. Vette te Ierseke. De combinatie van alle perceelen dat is de geheele oesterzaak, put, perceelen, pannen, oesters, hoogaarts en alle bjbehoorende materialen bracht dus slechts f7400 op. VLISSINGEN. Heden Vrijdag werd door den Majoor Garnizoenscommandant te zijnen bureele aanbesteed de levering vana. 116600 K.G. steenkolen, 4700 stuks lange turven, 2900 stuks korte turven, 6600 stuks vuurmakers en 10000 takkebossen. Ingeschreven voor Steenkolen door de heeren J. G. H. Dommisse 97 en A. F. C. Timmerman 98 cent per H.L. (100 K. G.) Dezelfde heeren schreven in voor lange turf, korte turf en vuurmakers, de heer Dommisse resp, voor 125, 85 en 25 et. per 100 kilo en Timmerman resp. voor 140, 110 en 30 cent per 100 K.G. Voor levering takkebossen schreven in Clercx te Mierloo 650, van Koeckhoven te Hoogerheijde 629 v.d. Poel te Ossendrecht 593 cent de 100 stuks. Heden werd aan het gebonw van het gewest, bestuur te Middelburg aanbesteed het leveren en storten van steen tot ver dediging van den oever voor Terneuzen. (Raming f 10,000). Inschrijvers de hh. J. de Bree Fz., Te,neuzen, f 11,740, Basaltmaat schappij Rotterdam f 11.598, P. A. v. d. Velde Terneuzen f11,220. KAPELLE. Heden Vr jdag werd door het bestuur van den Willem Annapolder herbe steed herstel, vernieuwing sn onderhoud t5t 30 April 1898 van de aarde-, kram-, rjs- en stedngloriingswerken van genoem den polder. Ingeschreven door de hh. P. J Visser Hansweert f 19900, C. Bolier Bruinisse f 19400, J. F. Adrinansen Polfliet Walsoorden f18400, J. Hack, Oud-Gastel f16500, P. Dron- kers Kapelle f15777, V. Dekker, Veóre f 14918, G. van Meeleu, Vlissingen f 14309. Van 19 20 Augustus 1897. MIDDELBURG. Ondertrouwd J. W. StejD jm. 20 j. en J. Moens jd. 17 j. P. J Verhagen jm. 20 j. en E. M. Arnoldus jd' 24 j. J. Richel jm. 29 j. en C. Olff jd- 22 jaar. Getrouwd: J. Hoekstra jm. 28 i. en A P. van Puffelen id. 27 j. - J. Ouwerkerk jm. 23 j. en C. Castelejn jd. 23 j, BevallenS. Lejnse geb. Rejnierse d. P. A. Le Cointre geb. Kok d. M. Abra- hamse geb. Cornelisse z. N. de Kejser geb. Bosselaart d. Overleden: P. Verhage man van C. J. Poppe 63 j. A. Antheunisse ongeh. z. 23 j. T. Takens wedr. van R. Tjaks 81 j. A. L. Julianus vrouw van J. Baljeu 36 j. M. M. de Kok ongeh. d. 66 j. J. H. van Moolenbroek 5Vs mnd. z. A. M. van Riet 14 mnd. d. E. Hollestelle z. 4 jaar. Levenloos aangegeven eene dochter van A. J. Rouffaer en A. P. Scheermejei. Een zoon van J. Baljeu en A. L. Julianus. GOES. Ondertrouwd 19, Pieter Maartense H j. jm. en Pieternella Str jd 25 j. jd. Gehuwd19, Gerard Marinus Nagelkerke 26 j. jm. te's Gravenhage en Elisabeth den Herder 25 j. jd. Marinus Roose 25 j. jm. en Elizabeth Kloosterman 27 j.jd. Geboren 18, Marinus Bernavdus z. van Cornells Jacobus de Munck en Pieternella Rejerse. Overleden: 19, Marinus Jacobus 2 mnd.z. v Jan Govers en Anthonetta de Jonge. Dirk 9 mnd. z. v. Klaas Pik en Maria Jacoba Nonnekes. riTii I] Zaterdag 28 Aug. Borsele, 3 uur door 'tpolderbestuur bedelven en schoonmaken watergargen. Aan- wjzing 21 Aug. bj Bruinooge 1 uur en bj v. d. Dries 3 uur. Biljetten voor 28 Aug. bj dhr. Beenhakker. VLISSINGEN, 19 Aug. 1897 Boter f 1.15 a f 1.25 per kilo. Eieren f3.40 a f 3.60 per 104 stuks. ZIERIKZEE, 19 Aug. '97. BOTER. Hoogste koers f .65 a f-.— laagste koers f—621/2 per 5 ons. KIPEIEREN hoogste koers f—80. laagste koers f .70. EENDEIEREN Hoogste koers f Laag ste koers f—de25 stuks. MIDDELBURG, 19 Aug. 1897. De aanvoer [uit Walcheren was heden niet groot en bestond hoofdzakeljk uit Tarwe, Koolzaad en Witteboonen, welk laatste artikel nu bjna zoo goed als opge ruimd kan beschouwd worden. Van andere graan- en peulvruchten was nog weinig ter markt. Walch. Tarwe werd naar kwa liteit van f7,15 tot f 7,25 gekocht. [Nieuwe dito nog niet ter markt, dito Rogge tot f 4,50 aangeboden, dito "Wintergerst weinig getoond bracht f4,60 op. dito Zomergerst weinig getoond en f 4 a f 4,10 betaald. Nieuwe Groene kook Erwten waarvan de aanbieding gering was zjn tot f7,50 ge nomen. Poldersoort hooger. dito Kroon Erw ten weinig ter veil werden met f7,50 be taald. Walch. Witteboonen gewas 1896 ge vraagd en van f 9,75 tot f 10 gekocht Nieuw Winter Koolzaad in puike kwaliteit f 10,50 betaald; velen hielden daarboven. Boter fl.05 a f 1.15 per kilo. Eieren f3.10 per 100 stuks. Ondeeteouwd PIETER MAARTENSE PIETERNELLA STRIJD. Goes19 Augustus 1897. Door Gods goedheid voorspoedig bevallen van een MEISJE. P. A. LE COINTRE geb. KOK. Middelbnrg, 19 Aug. 1897. De Notaris AI M. TAK, zal op voormiddags te 10 ure, op de hofstede van Joos de Bruijne onder Zandijk buiten, in de gemeente Vrouwepolder in het 3 Melkkoeien, 1 Kalfvaars, 2 Jaarlingvaarzen, 1 jarige Os, 2 Kalvers, 2 Varkens, 2 Geiten, 20 Hoenders en 1 Haan, Kuikens, Hond met hok. Windmolen, Kortrnolen, Mangelrasp, Geeselstoel, Kortkist, Vleeschblok, Kruiwagens, Ladders, Turk, Handblok, Mutsaards, Kleef hout, Planken, Damstaken, 8 voeren Weihooi,eene partij Kanthooi. VOORTS EENE PARTIJ waaronder Karn. Roomtonnen, Em mers, Tafels, Stoelen. 2 Ka binetten, Linnenkast, 2 Ta felkastjes, 2 Kleerkisten, 1 Bed met toebehooren, Kachel, Kast- klok, Porselein, Glas- en Aardewerk en meer andere goederen. als: Paardenboonen, Witteboonen, Bruineboonen, Aardappelen, Mangels en Nagras. De Notaris A. M. TAK, zal Heden overleed op het onverwachts na een kortstondig doch smartelijk lijden onze geliefde Echtgenoot, Va der, Behuwd- en Grootvader MATTH. VADER in den ouderdom van 75 jaren. De zekerheid der hope, dat het sterven hem gewin was, troost ons in dit verlies. Namens kinderen en beliuwdkinderen Wed. W. C. VADER— Hendei kse. Klein Brigdamme bij Middelburg, 19 Aug. 1827. Mijnen h artelij ken dank aan allen die mij van hunne belangstelling blijk gaven op mijn 80sten jaardag den 5en Augustus. Oostkapelle. W. SANDERSE. Het ALGEMEEN ARMBESTUUR van Ierseke zal op des namiddags om 1 uur in het hotel Klaasse wassende in de boomgaarden gelegen in de gemeente Ierseke aan den Stee- weg en de Damstraat. De verkoop geschiedt hij inschrijving en opbod. W. VAN OEVEREN Je. Voorzitter C. DE JONGE, Secretaris. des avonds te 8 uren op de bovenzaal der Sociëteit „de Vergenoeging, aan de Groote Markt te Middelburgin het openbaar bij opbod en afslag verkoopen I. Een WOONHUIS en ERF met GROOTEN TÜIN, staande en liggende te Middelburg aan de Lange Noordstraat, en uitko mende aan den Penninghoek- singel, wijk L no. 126, grootte 10 Aren 15 Centiaren. II. Een BLOEMENKAST met TUINGROND, aldaar aan den Penninghoeksingel, grootte 3 Aren 60 centiaren. De perceelen I en II zullen ook gecombineerd worden geveild. III. Een WINKELHUIS en ERF aldaar, aan den Korten Delft, wijk A no. 84, grootte 46 Cen- tiaren IV. Een WOONHUIS en ERF met TUIN aldaar, aan de Nieuw- straat, wijk G no. 227, grootte 2 Aren 78 Centiaren. V. Een WOONHUIS en ERF aldaar, aan de Nieuwstraat wijk G no. 226grootte 1 Are 43 Centiaren VI. Een WOONHUIS en ERF aldaar, aan de Wal wijk B no. 53grootte 74 Centiaren. VII. Een WOONHUIS en ERF aldaar, aan de Hoogstraat wijk I no. 136, grootte 45 Centiaren. Bezichtiging daags vóór en op den dag van verkoop van 10 tot 12 en van 2 tot 4 ure, op vertoon eener toegangskaart ver krijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar nadere inlichtingen zijn te bekomen. Tegen toezending van f 2,50 ontvangt men franco De eerste honderd bestellers krijgen hoven- dien nog een cadeau. Zierikzee. in beste grootvr. verscheidenheden, ook groot e voorraad planten, voor aanplanting in 't groot, van de beste handelsaardbei Jucunda Beste planttijd Aug.Sept. Boom- en Rozenkweeker. Kapelle bij Goes. Groote afslag van Korte Noordstiftftt, Middelburg,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 3