KERKNIEUWS. SCHG0LNIEUW3. RE CUTS ZAKEN. •üüiW' Al is 't wel niet te denken dat hy den zin kent, veel minder verstaat, nit ons doopformulier, aangezien ons leven niets anders is dan een gestadige dood hem zal toch 'l verhaal wel eens te binnen komen van koning Philippus van Macedonië, die door zijn knecht benijd werd om zijn gelukkige positie, en hem van dezen opper- vlakkigen waan te genezen wist, door hem eenige uren met den rang, de vol doening en de geneugten van 't koning schap te laten zitten onder een zwaard dat boven zijn hoofd door middel van een paardenhaar, aan den zolder was opgehangen. En zoo is 't nog. Ambtsdragers, hand havers van 't gezag hetzij zij de kroon .dragen, hetzij slechts een hooge hoed hun tot hoofddeksel dient, hebben een zeer kwade positie, üun levensdraad is in voortdurend gevaar van door den een of anderen moordenaar te worden afgesneden. En vooral Eaure, al is 't ook dat hij een snoepreisje onderneemt, moet wel ge stadig onder dien indruk verkeeren. Zijn voorganger viel onder de hand van den sluipmoordenaar hij zelf werd reeds meer dan eenmaal belaagd. Terwijl hij aanstalten maakte om op reis *e gaan, werd de Spaausche minister Canovas ver moord en hij zelf ontkwam ter nauwer- nood aan een aanslag. Van uit Duinkerken willende vertrekken, gewerd hem de tijding dat zoo juist een bom was ontploft op den weg dien hij gegaan wasterwijl daags te voren een verdacht persoon die bommen bij zich droeg, aldaar was ge arresteerd. En dan, wie is de vorst dien hij bezoeken gaat, anders dan een opgeschrevene ten doode, evenals zijn vader, die herhaalde lijk door nihilisten werd bedreigd, en gelijk zijn grootvader die op de gruwe lijkste wijze door zijn vijanden werd ver moord. Als geschenken voor den Czaar en de Czarina en de Hofdignitarissen neemt de President een keur van kostbaar porselein mede uit de nationale fabriek van Sèvres, namelijk een prachtige tafeipronk,uit drie stukken bestaande, welke een jacht op bevers voorstellen; een tweede tafelstel van vijf stuk, „Bachus" geheeten„de Baad ster" van Falconet„Les op de fluit", „Les aan Amor", „Arnor als geneesheer", „Auior aan den slijpsteen", „Amor ontwa pend" twee standbeeldjes van Katharina de Grootetwee antieke porseleinen va zen twee andere groote vazenvijf thee serviezen. Alles te zanten 71 stuks en 12 schrijnen. Eindelijk heeft de President nog twee iwctMÏborstbeelden van den Czaar en de Czarina bij zich, het, werk van den Rus- sischeu beeldhouwer Bernstam en eveneens te Sèvres gebakken. Ook uit Koustantinopel komt een bericht van dynainiet-aar.slagen aldaar. In de straat tusschen het paleis van den grootvizier en van den Raad van State had de ontploffing plaats. Er volgde een paniek de schade was alleen van materieelen aard. In den n imid lag werd voorts een bom geworpen bij de prefectuur van politie in Pera deze bom sprong echter niet. Twee personen, die dynamiet bij zich hadden, werden nabij de Ottomaansche Bank ge arresteerd. Adrien de Gerlache, leider der Belgische Zuidpoolexpeditie, is even over de dertig. In 1883 ging hij naar zee, en kort daarna scheelde het weinig of hij had schipbreuk geleden bij kaap Hoorn. Na het verkrij gen van den stuurmansrang bleef hij nog eenigen tijd als matroos varen, om maar veel van de wereld te kunnen zien, tot hij in staatsdienst trad, eerst bij den mail dienst op Dover, daarna werkzaam in den hydographischen dienst, Nadat hij, twee jaar geleden, het plan tot zyn expeditie had opgevat, heeft hij een reis naar de poolstreken gemaakt. 20 Aug. '97. By kon. besluit is benoemd tot dijk graaf van den polder Jacoba A. Verhulst en tot plaatsvervangend dijkgraaf voor den P hilippina-y older L. C. Cornelis. Bij het 3e regiment zijn 20 miliciens tot milicien-wielrijders aangesteld. Op vast gestelde dagen zullen zij als zoodanig bij de oefeningen van den troep leeren optreden. Blijkens een advertentiein dit num mer is de heer Horn, stads-zendeling te Groningen voornemens met zij n sciopticon Zeeland te bezoeken, teneinde voor groot en klein lichtbeelden te vertoonen. Hier biedt zich een schoone gelegenheid voor commissies van scholen en Zondags scholen, alsook voor het organiseeren van volksvergaderingen. Het optreden van den heer Hom in het Noorden vond een zeer gunstig onthaal het hoofd der chr. school te Appingadam, dhr. Huizinga, schreef in de Ommelander Courant onder meer In de vorige week gaf de heer Horn een voordtelling met zyn Sciopticon, in eene zaal te Appingadam, voor eene schare menschen meer dan 200. Het publiek werd van het begin tot het einde op de meest aangename wijze ge- boeid. Slechts dén roep gaat er van uit, dat men algemeen liad genoten. De lichtbeel- den, die op het scherm getoond worden, zijn inderdaad schoon ze zyn groot van afmetingen, zoodat ze door ieder, die zich in de zaal bevindt, duidelijk kunnen worden gezien. Zoowel de Bijbelsche tafereelen als ook de Varia, waarbij men o. a. onze geëer biedigde Koningin in verschillend costuum ziet, en de tafereelen uit het leven van een schipbreukeling, zijn alle zeer aan trekkelijk. De heer Horn verstaat uitnemend de kunst om op aangename en onderhoudende wijze bij elk lichtbeeld eene korte ver klaring te geven. Ten einde te voorkomen, zoo schrijft dhr. Risch in de Goesche Crtdat door onjuiste opvatting van de in de bladen opgenomen kennisgeving van den minister van binnenl. zaken betrekkelijk het mond en klauwzeer, de landbouwers en veehou ders wellicht schade zouden beloopeu of moeielijkheden ondervinden, acht de ondergeteekende zich geroepen het volgende ter hunner kennis te brengen Niet ingetrokken is de bepaling dat het zieke en verdachte vee moet blijven in de weide, op het erf of in den stal, waarin het zich bij het uitbreken der ziekte be vond, m a w. dat geen ziek of verdacht vee may gebracht worden uit of van de plaats, waar het was; toen het ziek werd verklaard. Eveneens blijft van kracht de bepaling dat van het zieke en van het herstelde vee aangifte behoort te worden gedaan. Vervallen daarentegen is de bepaling dat geen gezond vee bij ziek vee mag worden gebracht, m. a. w. dat gezonde dieren in de weide bij zieke mogen worden gebracht, evenwel ouder dien verstande dat zij dan in die weide moeten blijven. Eveneens is vervallen de bepaling dat de dieren na gezondverklaring nog vijf tien dagen in de weide of op het erf moe ten blijven. Nadat zij gezond zijn verklaard, zyn zij dus dadelijk vrij en wordt onmid dellijk het bord weggenomen terwyl da delijk andere dieren in de weide mogen worden gebracht. Hoe maakt men zich onaangenautn bij zijne medemenschen Wanneer men iedere deur, die men door komt, hard toe slaat. Wanneer men nooit een kleine fout ver goelijkt, doch op liefdelooze wijze gispt. Wanneer men slechts belang stelt in zijne eigene aangelegenheden, en in het geheel niet of slechts half luistert naar wat anderen lief is of interesseert. Wanneer men anderen altijd tegenspreekt. Wanneer men ieder verzoek, hoe vrien delijk ook gedaan, afslaat. Wanneer men niet de kunst verstaat anderen eenig genoegen te bereiden of de wenschen van anderen te raden. Wanneer men zich nooit schijnt te ver heugen over iets, dat bestemd is om u vreugde te bereiden, doch er nauwelijks aandacht aan schenkt. Wanneer men steeds verlangt dat anderen in dezelfde, opgewekte of gedrukte stem ming zullen verkeeren als gij, en het hun kwalijk neemt wanneer het anders is. Wanneer men geenerlei drukte van an deren bv. van kinderen, kan verdragen. Wanneer men steeds aanmerking maakt op het eten of nergens van houdt. Wanneer men, zonder zich aan anderen te storen, alles wegschuift of werpt wat u in den weg staat, en dan het gevallene niet eens opraapt. Wanneer men zijn uiterlijk verwaarloost uit gemakzucht. Wanneer men nooit eenige bezigheid wil afbreken of eindigen ter wille of ten ge-- noege van anderen. In één woord Wanneer men alléén aan zichzelf denkt. (Huisvr.) Vlissingen. In eene heden Vrijdag middag gehouden zitting van den gemeente raad, onder voorzitterschap van den heer Th. van Uije Pieterse, waarnemend burge meester, werd, na lezing en goedkeuring der notulen van de vorige zitting, over gegaan tot het onderzoek der geloofsbrieven van de by de stemming van den 13 Juli jl. benoemde raadsleden. Deze door de commissie van onderzoek in orde bevonden zijnde, wordt besloten tot toelating van de heeren J. Verkuijl Quakkelaar, F. H. J. Wibout, W. Winkelman, N. Rottier en H. M. Kloppers. Vervolgens wordt mededeeling en over legging gedaan van de ingekomen stukken en besloten tot onderhaudschen verkoop aan den heer E. L. Asperslagh van een stuk grond, ter grootte 7,18 M1 aan den hoek van den Nieuwendijk en de Ballast- kade, voor eene som van f 107,70; idem aan den heer A. C. Limonard van 5,90 X 24 M. grond op het z. g. Eiland a f 5,50 voor 100,30 M2 aan de Kanaal straat en van f3 per M2 voorde overige 41,30 M2, aan de Dijkstraat, voor de som van f 675,55 en f 155,50 voor trottoirkosten. Wordt besloten tot inkoop van stedelijke gevestigde schuld, tot een nominaal bedrag van f3800 tegen den koers van 22 pCt. Niettegenstaande de gemeente van af 1 Januari 1898 geen gemaalsbelasting meer zal heffen, blijven B. en W. het wenschelijk achten de belasting op het gedistilleerd nog te behouden en stellen mitsdien voor daartoe een betrekkelijk adres te richten tot den Minister, ten einde die heffing vooralsnog bij de wet te bepalen, welk voorstel wordt aangenomen. Vervolgens wordt vastgesteld eene ver ordening voor de heffing van 50 tot 85 opcenten op de personeele belasting. Wordt besloten regenten van het gast huis te machtigen de jaarwedde van f 50 te verhoogen tot f 100 of zoo noodig tot f 120. Afwijzend wprdt beschikt op het adres van de wed. J. Roos, houdende verzoek haar ontheffing te verleenen van de pacht van twee perceelen grond door wijlen haar echtgenoot van de gemeente in 1893 ge pacht voor den tijd van 7 jaren. Evenwel wordt haar de bevoegdheid verleend, de perceelen gedurende de nog loopende pacht- jaren onder nadere goedkeuring van B. en W. aan derden te verpachten. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten tot het aanbrengen van een duiker in de Coosje Buskenstraat, waarvan de kosten zijn geraamd op pl. m. f500. Door het toenemend aantal leerlingen op de openbare scholen, waardoor behoefte bestaat aan een grooter aantal schoolbanken, worden B. en W. gemachtigd die onder eigen beheer te doên maken, evenwel een lötal voor een bedrag van 1300. Wordt besloten toe wijziging der Alge- meene verordening van politie en daarbij art. 69 2e lid vastgesteld als volgt: Het is verboden, tenzij met toestemming van den raad, na des namiddags 12 uur glazen en gevels aan den openbaren weg te wasseben, of trottoirs, stoepen of klin kerpaden te schrobben, schuren of vegen. Wordt besloten aan C. Maas vergunning te verleenen tot het uithangen van een reclamebord aan zijn perceel M 167. En ten slotte tot eene 5e wijziging der gemeentebegrooting 1897. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Gouderak (toez.) ds. A. ten Have te Polsbroek te Muntendam (Gr.) dr. H. P. Rogaar catid. te Midwolda. Bedankt voor Kuilenburg door ds. J. L. Bommezijn te Sneek. Geref. Kerken. VerbeteringOp het tweetal te Krui- ningen stond niet ds. N. G. Kapteijn te Leerdam maar ds. W. Kapteijn te Breda. Beroepen te Staphorst ds. W. Wolsink te Steen wijk. Middelburg. Ds. W. H. Oosten hoopt Zondag 26 September a.s. afscheid te nemen van de Geref. kerk te Middel burg B en Zondag 10 October intrede te doen bij de geref. kerk te Enkhuizen. Als bevestiger zal optreden ds. A. van der Sluijs te Baarn. Geslaagd voor de hoofdacte te Breda de heer W. Odink van Zaamslag bij het surnumerairs-examen der belastingen le ged., te 's Gravenhage, de heeren H. J. Vooren en W. F. Sturm. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Heden, Vrijdag, zyn veroordeeld wegens: mishandeling C. A. S., 33 j. vrachtrij der, Ter Neuzen, tot 14 d. gev. straf diefstal: Ph. v. M., 29 j., en A. F., 22 j., varensgezellen, Vlissingen, de le tot 45 d. en de 2e tot 2 m. en A. L. v. d. B., 15 j. zonder beroep, Stekene (België) en L. N. 31 j., zonder beroep, Kemseke (Bel gië), beiden tot 7 d. gev. straf en P. de B. 30 j. klompenmakersknecht, Hulst, tot f8 b. s. 8 d. h. en bedelarijPh. H. 48 j., werkman, Mid delburg, tot 2 ml. 5 d. hechtenis. Ontslagen van rechtsvervolgingA. P. 20 j., schipper, J. P. 33 j., en P. P. 25 j., schippersknechts, allen lerseke, beklaagd van diefstal. Goes. Dinsdag hield het Harmoniege zelschap „Hosanna" alhier zijne jaarver gadering onder presidium van dhr. L. de Beste Wz. directeur-voorzitter. Uit het verslag van den secretaris J. L. Cense bleek dat het afgeloopen jaar niet ongunstig voor de vereen, was, en ze in staat was vaak in 't publiek op te treden met succes. Eene correspondentie met den Frieschen Bond van Chr. fanfare-corpsen om tot uitgave van Chr. muziekstukken te geraken, leverde wegens niet genoegzame deelneming in den lande, niet het gewer.schte resultaat op. Het ledental vermeerderde met 3en bedraagt thans 34. Daarna kwam de penn. dhr. A. Quakkelaar aan de beurt, en bleek dat de finantiën vrij gunstig staan, hoewel het aantal donateurs afnemend is. Dhr. L. de Beste Wz. en J. A. Does aan de beurt van aftreding werden met bijna algeineene stemmen herkozen terwijl mede voorzien werd in de vacature van een lid dei C. v. Advies, ontstaan door 't bedanken van dhr. Steketee. Ten slotte werd de directeur bij acclamatie herbenoemd en door dhr. H. Janse Bz. vice-voorzitter gelukgewenscht namens de vereen, met zijne herbenoeming. De vergadering met gebed geopend door door den president, werd (op verzoek) door den vice-voorz. met dankzegging gesloten. Waarde. Donderdag werd alhier ge vonden het aangespoelde lijk van eene onbekende vrouw vermoedelijk tusschen de 30 en 40 jaar oud, middelmatig van gestalte, gekleed met wit hemd met kant aan den hals, corcet, een grijze en een witte onderrok en bovenkleed, waarvan de kleur niet meer te onderscheiden was, benevens bruine mantel, blauwe kousen en lage schoenen. Een hoed was niet aanwezig. Op het lijk zijn gevonden 1 witte zakdoek, 1 glacé en 2 bruine handschoenen. Rilland. Woensdag had alhier een ernstig ongeluk plaats. Nabij Saeftingen wordt door eenige Hellandsche werklieden een zoogenaamde due 'd alf geplaatst. Door een tot nog toe onbekende oorzaak begon een der driestanders van de heistel ling te verschuiven met dat gevolg, dat eensklaps de geheele heistelling over boord sloeg. De werklieden het gevaar voor hun leven ziende namen ijlings de vlucht in de kajuit, twee ervan sprongen over boord en werden gered doch een werd naar meu vermoedt (de eigenlijke oorzaak weet men niet) door een of ander vallend voorwerp getroffen met dit gevolg dat hij voor dood werd opgenomen en oogenblikkelijk met het in de nabijheid zijnde stoombootje naar Bath werd vervoerd alwaar hij in de her berg van J. L. v. d. Brink werd gebracht. De heer de Oude arts alhier verleende aanstonds heelkundige hulp. Men vreest het ergste. De ongelukkige heeft een vrouw en drie kinderen, en woont te 's Gravendeel. Stavenisse. De verbouw van een deel van het gemeentehuis tot postkantoor en woning voor den brievengaarder is zoo goed als afgeloopen, zoodat het w erk eerstdaags kan worden opgeleverd. Beide, woning en kantoor maken met het gemeentehuis een net geheel, terwijl ook inwendig alles, vooral het schilderwerk, van dien aard is, dat de" aannemers eer van hun werk hebben. De plaats van het postkantoor is een groot gerief voor tal van gemeentenaren, die in voor- en najaar een modderpoel moesten doorwaden, om hunue correspondentie aan de post toe te vertrouwen. lerseke. Dondeidagavond hield de Gemeenteraad een vergadering waarin be sloten werd voor de vergrooting van school 2 van het Burgerl. Armbest. aan te koopen ongeveer 166 M2 grond tegen 80 ct. per M2. Wijl door de wet op de financieele ver houding tusschen Rijk en gemeente de ver ordening op de heffing van opcep.ten op de personeele belasting is vervallen, werd een nieuwe verordening vastgesteld, waarbij het aantal opcenten weder op 50 ward bepaald. Eveneens werd de veiordening op de inning der opcenten vernieuwd. Ingekomen was de rekening over 1896, en de begrooting voor 1898 van het Bur gerl. Armbestuur. Tevens werd de gemeentebegrooting voor 1898 den raad aangeboden. Vlissingen. Donderdagmorgen is de 27 jarigs jarige ongehuwde loodskweeke- ling P. de Mul, bij het op den boeg bren gen van het anker, aan boord van den naar zee gaanden Nederl. loodsschoener no. 9 schipper N. Stofkoper, overboord gevallen en onmiddellijk in de diepte ver dwenen, waardoor alle pogingen tot redding vruchteloos waren. Vlissingen. Dinsdagavond werd in het café Bos een bijeenkomst gehouden van handels- en kantoorbedienden. Als spreker trad op de heer W. C. de Graaff die 't doel en streven van den Bond schetste. Er werd een afdeeling opgericht met 26 leden, een voorloopig bestuur werd gekozen, bestaande uit de heeren E. Batten, C. Dom misse Bz., C. Domminisse Tz., D. P. Harting en J. Scherer. Middelburg. Woensdagavond trad de heer W. C. de Graaff, secretaris van den Bond van handels- en kantoorbedienden in het „hotel Verseput" op met eene lezing ter opwekking om tot dezen bond toe te treden. De spreker had succes, want een afdeeling kwam tot stand waartoe 35 leden toetraden, die zich een voorloopig bestuur benoemden. Goes. Donderdagavond werd in de Prins van Oranje alhier eene bijeenkomst van handels- en kantoorbedienden gehouden, uitgeschreven door den Nationaler. Bond van handels- en kantoorbedienden in Nederland. De heer W. C. de Graaff, secretaris van den bond leidde het onderwerp „Aanslui ting by den bond" in. In eene met aandacht gevolgde rede toonde spr. aan hoe noodig voor handels- en kantoorbedienden aansluiting is. Vorming van pensioenfondsen, Zondagsrust, lots verbetering, plaatsbureau en nog vele andere noodige zaken kunnen dan tot stand ge bracht worden. In de wet op de Kamers van Arbeid heeft men de handels- en kantoorbedienden geheel over het hoofd gezien, daarom heeft de Nationale Bond nu nog een adres aan de regeering gericht waarin op dit gebrek gewezen wordt. Het doel van den bond is lo. langs wettelijken weg te trachten de welvaart der leden te bevorderen 2o. te streven naar pensioneering op 60 jarigen leeftijden verzorging bij invaliditeit, ziekte of andere ongevallen, en zorg voor weduwen en weezen der leden 3o. Een nationaal bureau in te richten om te voor zien van betrekkingen en uitreiking van diploma's4o. inroeping van staats- of gemeente-tusschenkomst waar dit noodig mocht zijn. Als tastbaar bewijs voor 't nut van het vereenigingsleven ook der handels- en kantoorbedienden, noemde Spreker Ham burg daar werd een bond van handels- en kantoorbedienden opgericht in 1858. Sinds haar oprichting bezorgde hij aan 61000 personen plaatsing; hij telt 52000 leden, waaronder 26 Kamers van Koop handel. De bond had 't laatste jaar uit gegeven 193100 mk en ontvangen 284700 mk. Hy heeft een pensioenkas met 6000 leden en een vermogen van 3Vt miljoen mark, waaruit 45 weduwen, 1 wees en 17 invaliden worden verzorgd. Een zieken en begrafenisfonds met 6651 leden, dat in 1896 een uitgaaf bad van 189000 by een ontvangst van 214000 mark. Aan 4300 buiten betrekking zijnde leden werd on dersteuning gegeven. Niet alleen is aansluiting een persoonlijk belang, ook met het oog op vrouw en kin deren is ze noodzakelijk. Nadat spr. zijn op wekking had gesproken, besloten 15 der aanwezigen tot toetreding, zoodat een afdee ling werd geconstitueerd, die een voorloopig bestuur aanwees, de heerenLunenburg met 14^ Korstanje met 9 en Wingerder met 10 stemmen die de benoeming aannamen en de functiëa onderling verdeelden. De heer Lunenburg is voorzitter. Stavenisse. In de heden Vrijdag gehouden vergadering van den gemeente raad werd de politieverordening herzien en tot de toelating der herkozen of gekozen leden, de heeren L. Hage en L. v. d. Hoek, na goedkeuring hunner geloofsbrieven, be sloten. KRABBEND1JKE. Heden Vrijdag had alhier de verpachting plaats ran bouwland in deze gemeente en te Waarde aanko mende het Burgerlijk Armbestuur te Goes. Weder werden hooge prijzen basteed, en wel van f 60 tot f 112 per H.A. Hansweert. Door den hevigen wind is van het Belgisch otterschip„Marie Louise" schipper Verstraeten komende van België en bestemd naar Amsterdam nabij Wal soorden den mast gebroken. De sleepboot „Norway" heeft het schip hier binnen gesleept. Van het aakschip „Victor Marie" schipper Vergouwen, gela den met zaal, naar Pruisen is de boeg- spr.et en giek gebroken. In „Muis de Schutter" zingt Abraham de Winter o. a. ,Maar toen de vlammen moesten wijken Voor den laatst en waterstraal, Kwam de tamboer-majoor eens even kijken Maar de schutters sliepen nog allemaal." Bij een brand nabij Naarden moet nog erger gebeurd zijn volgens de „Gooi en Eemlander" hebben niet alleen ne schut ters oftewel de brandweermannen geslapen, doch er is niet eens een laatste, veel min der een eerste waterstraal geweest, terwijl een geheel huis afbrandde op ongeveer een kwartier afstand buiten de kom der stad. „Toen de commandant ter plaatse kwam, was er niets meer aan den brand te doen. Het huis, bewoond door de familie S., en staande op slechts honderd pas afstand van een gebouw met riet gedekt, is jl. Dinsdagavond tusschen half twaalf en éen uur geheel in de asch gelegd. Onmiddel lijk na het uitbreken van den brand begaf zich ds jongeheer S., naar Naarden om den commandant te wekken. Dit duurde echter nogal lang. De commandant ging kijken, maar andere overheidspersonen achtten het onnoodig de klok te luiden. Ware de brandweer te kwart voor 12 uit gerukt (wat zeer goed had kunnen ge beuren) dan||zou het voorste gedeelte van het huis behouden zijn gebleven. Als eene noodlottige wiudvlaag was opgestoken, hadden zeer goed vonken uit den hellen vuurgloed op het nabijzijnd rieten dak kunnen waaien. De .verontwaardiging van de bewoners, die geheel van hulp (al waren het dan maar pogingen geweest) verstoken bleven, is dan ook zeer groot. Te Oude Pekela hebben twee zusters in een twist elkander zoo toegetakeld dat men voor 't leven van een hunner vreest. Zij ligt met eenige gebroken ribben te bed. Te Roozendaal is een spoorweg werker onder zijn arbeid dood gebleven. Te Kranenburg ging een paard op hol bespannen voor een voertuig dat omsloeg, terwijl er zes personen inzaten; een hun ner, de wethouder van Maasbommel, bleef op de plaats dood. Te Dordrecht is Woensdagavond een 23 jarige dienstbode terwyl zij naar het leven stond te kijken op de rivier, in verband met het af te steken vuurwerk, blijkbaar onbemerkt, in de Oude Maas gevallen en verdronken. Voordracht voor directeur der bank van leening te Bergen-op-Zoom, de heeren C. Andriessen, adj .-onderofficier 3 reg. inf. Bergen-op-Zoom, J. Bergman, oesterhande laar, lerseke, F. W. S. van der Halen, particulier, Zierikzee, A. N. J. van Eossnm, ambtenaar ter secretarie te Monster, 's 6ra ven hage, N. G. van der Stadt, adj.-onder- officier 5e reg. inf. Amersfoort. Er vlug bij Een kleine jongen kwam ademloos in een magazijn te Amsterdam binnenloopen. Is meneer thuis Ja, wat moet je Ik moet meneer noodzakelijk spreken, zeer particulier. Dat gaat nietmeneer heeft belet. Ik moet hem onmiddellijk spreken zeer particulier. De jongen hield zoo sterk aan, dat men hem bij den patroon binnen liet. Wat moet jij, baasje vroeg mijnheer. U heeft een loopjongen noodig, meneer. Ben je razend, brutale knaap moet je me daarvoor storen 1 Neen, wij hebben een jongen. Neen, meneer, u heeft er geen meer hij is zoo pas overreden op den Dam. De jongen werd aangenomen. De Koninginnen te Dordt. Onze geliefde Koninginnen vierden Woensdag feest in de oude gravenstad Dordrecht met de burgers wier gas ten zij waren.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2