Opruiming Een flink Winkelhuis,''A. p ""rechtszaken.^ Rei bntt adres vc BRIQUETTEN. 1053 DIJK, OESTERPUT groot0.00.81 1054 OESTERPUT, groot 0.02.22 KERKNIEUWS. H. J. Dronkers en Co.Mei 1894 te Naarden* Uit de hand te koop: SGÜÖÜLNIEUWS. 4 Aug. '97, Wij ontvingen berichten omtrent goed geslaagde, lustige feestvieringen op 2 Aug. jl. Wij wenscjien met deze algemeene mededeeling te volstaan, daar alle berichten immers op hetzelfde zouden neerkomen. Wij hopen dat èn de 2de èn de 31ste Augustus nog zeer vele malen blijde zullen gevierd worden en echt nationale feest dagen zullen zijn. Middelburg. Tot lid van den ge meenteraad in district III is gekozen de heer C. Verhage (antir.) met 222 van de 404 stemmen, de heer J. H. C. Heyse (lib.) had er 182. Bij de eerste stemming waren 389 geldige Btemmen uitgebracht en bekwamen de heeren Verhage 164, Heyse 113, Borsius 101 en Jeronimus 11 stemmen. Deze uitslag verheugt ons zeer. De ge meenteraad wordt door deze keuze verry kt met een degelijk lid, de heer Koole krijgt een krachtig medestander naast zich. Tot waterbouwkundig ambtenaar van den Anna Jacobapolder is benoemd de heer P. Israels te Koudekerke. Bij de herstemming te Leeuwarden voor een lid der Tweede Kamer zijn uit gebracht 3611 geldige stemmen. Hiervan verkreeg ds. W. Bax (soc.) 1668 en H. Pyttersen (lib*) 1943, zoodat gekozen is H. Pijttersen. Bij de herstemming te Winschoten zijn uitgebracht 4402 geldige stemmen. Hiervan verkregen H. v. Kol (soc.) 2100 en B. L. Tijdens (rad.) 2302. Gekozen B. L. Tijdens. In beide districten hadden de antirevo lutionairen de beslissing in handen. Opcenten op het personeel. Art. 14, le lid, der wet van 24 Hei 1897 'Stbl no. 156) bepaalt, dat alle plaatselijke ver ordeningen, betreffende de heffing van op centen op de personeele belasting, van rechtswege vervallen met 1 Januari 1898. Namens den minister van binnenl. zaken, wordt voor zoover noodig, door de Ged. Staten op deze wetsbepaling de aandacht gevestigd, met uitnoodiging om, indien ge- wenscht wordt na genoemd tijdstip met de heffing dier opcenten voort te gaan, de daartoe vereischte verordeningen, met in zchtneming van het gewijzigde artikel 247 der gemeentewet, zóó tijdig vast te stellen en in te zenden, dat beoordeeling en even- tueele goedkeuring daarvan zooveel moge lijk vóór den aanvang van het nieuwe dienstjaar 1898 kunnen plaats hebben. Te 's-Gravenhage is in den ouderdom van 74 jaren overleden de heer H. B. Kip gepensioneerd kapitein ter zee, oud-gou verneur van de kolonie Curasao en onder- hoorigheden, ridder van de Militaire Wil lemsorde en van den Nederl. Leeuw, Het nieuwe ministerie telt 2 leden, die nooit een examen hebben afgelegd. De heer Pierson groeide uit het effecten kantoor zijns vaders op tot meester in de staatswetenschappen „honoris causa" (te Leiden in 1875), schrijver van oeconomische standaardwerken, directeur en president der Nederlandsche Bank, hoogleeraar aan de Amsterdamsche Universiteit, minister, Ka binetsformeerder, zonder ooit van zijn ken nen en weten blijk te hebben gegeven tot het verkrijgen van eenige examenbul of eenig ornans, voor mannen die daar zaten achter een tafel, ernstig beradende of de aspirant, de candidaat, de leerling 't wel waard was. De heer Cremer evenmin. Hij zocht fortuin in Indië, vond die door werkzaam heid, bekwaamheid en stellig ook wel wat geluk en ontwikkelde zich, hier te lande teruggekeerd, tot een politiek man, tot Toil 'IJ r*r\f\ hoofdplaats van het kiesdistrict Middelburg, zijn heden de volgende eandidaatstellingen ingeleverd voor het lidmaatschap van de Provinciale Staten van Zeeland in het kies district Middelburg, ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer dr J. van der Beke Callenfels. A. A. van Doorn van Koudekerke te Veere, door de kiezers: M. J. v. Beveren, J. A. Geldof, G. Kleijse, A. Poppe, Jacs Brouwer Cz., J. W. I'errels, J. Bakker, W. Dekker, P. Dekker, L. de Nood, J. de Schutter, I. H. Peeman, A. Wagenaar, E. Geill, H. de Zeeuw, J. Snoodijk, P. Dreve, A. Geill, A. Verstraate, B. P. Vis ser, A. N. de Landmeter, A. C. Cuveljé, P. J. Huijbrechtse, C. van den Broeke, A. Slabber, W. Verstraate, J. F. deRooij, J. F. Franke, allen te Veere; F. de Bruijn, C. de Roo, A. Tilroe, A. Zwemer, K. Houterman, L. Bosselaar, J. Vermeulen, C. de Bruijn, J. de Vos, W. Walrave, J. Welleman, J. Geldof, P. Kast en A. de Voogd, allen te Vrouwepolder; H. Ja- pikse, Herm. Snijders, P. A. Verhulst, L. A. E. van der Ley, L. K. van der Harst J.Jz., H. P. van de Ree, J. C. van der Harst, F. G. Sprenger, L. C. Villée, W. van Uije J.Jz., J. A. Frederiks, G. Alberts Lz., M. Fokker, A. de Haas, Albt. Jeronimus, J. J. H. Doorenbos, allen te Middelburg. Samen 58 kiezers. D. J. Dronkers te Mtddeiburg, door de kiezersC. J. Huvers, C. Lucasse, A. D. Littooy Az., K. J. de Koster, C. Ver. sluys, M. de Broekert, A. J. Remijn, D, F. Cammelot, J. F. Scheij beier, P. Rijkse, C. Coumou, C. S. Schout, J. A. Vertregt. L. Oranje, P. C. Boutens, P. Soetens, E, Helder, W. Hubregtse, A. Antheunisse- H. Pouwer, J. A. Dekker, P. 0. Ludik. huizen, C. Verhage, W. A. de Rijcke, J- van Aartsen Jz., A. van Sorge, C. Wou ters, C. Cornelisse, J. Botting, J. J. Dor- maar, K. le Cointre, J. M. Heijliger, P. Gilde, A. Krijger, J. Augustijn, P. J. de Broekert, J. Rijkse, A. M. C. J. Thomas sen, P. Sanderse, J. Hondius, K. M. Muller, L. D. v. d. Houten, W. de Rijcke en P. Meijler, allen te Middelburg. Samen 44 kiezers. E. L. van Hardenbroek te Domburg door de kiezersJacs. van Eijzeren, J. van Sluljs, .T. J. Olivier, J. H. van En gelen, G. Bouwens, C. Krijger, G. Krijger, W. Krijger, C. Pouwer, J. E. Meertens, allen te Domburg, A. de Kam te Oost- kapelle, W. J. J. Koole, I. H. Bostelaar, J. Snoep Jr, J. J. Bertel, P. C. Plugge, W. J. C. van Oers, R. J. Scherer, W. P. van Page, J. Pieterse, A. ter Haar Romeny, P. J. Roscam Abbing, M. J. de Witte, J. H. v. d. Kreke, M. de Vos, C. J. van Santen, J. J. Pieterse, L. J. P. Maas Sr, G. Machielse, M. C. Boot, A. A. Hertogs, S. de Vogel, K. fflaasse, C. Wondergem, W. M. Hildernisse, C. Mak, J. J. Blankert, J. Geldof en J. C. v. Vlaanderen, allen te Middelburg, J. Kwekkeboom en P. J. Hillebrand te Brigdamme, A. Hollebrandse te St. Laurens, H. Waardenburg, G. Ge- schiere, P. Besuijen, P. van Hoeve, A. Maljaars, M. Broerse, M. van Hove, J. Cornelisse, H. L. Meijers Sr, C. Steur, allen te Serooskerke, W. de Steur te Oost- kapelle. Samen 53 kiezers. Het voor de candidaatstelling vereischte getal bedraagt 40. M. C. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te O. en W. Souburg ds. J- v. d. Spek te Schoonhoven. Beroepen te Dordrecht dr. B. van Meer te Utrechtte Niekerk ds. J. de Visser te Brakel te De Wilp C. Pekelharing cand. te Assen te Doeveren-Genderen J. C. B. Eijkman cand. te Steenwijk; te Geervliet ds. W. van Esveld te Hattem te Vaassen ds. D. Boonstra te Ouder kerk a./d. Ysel. Aangenomen naar Kallantsoog door H. J. Meuter cand. te Deventer. Bedankt voor 's Gravenhage door dr* H. M. v. Nes te Rotterdam voor Metzlawier door dr. P. H. Rogaar, cand. te Midwolda voor Hornhuizen en voor Kloosterburen (toez.) door C. Pekel haring cand, te Assen voor Longerhouw door ds. A. H. Magendans te Ter Kaple voor Valkenswaard door ds. L. D. G. toebehoorende aan de Naamlooze Vei Krol te Weidum. lerseke. Zondag 22 Aug. a. hoopt de Eerw. heer A. G. H. van Hoogenhuijze, cand. tot den H. D., intrede te doen na des morgens bevestigd te zijn door zijn nootschap „Oba et Laboba" te lersekt. De ondergeteekenden berichten, dat z vader, ds. E. A. G. Van Hoogenhuijze "te door de Briquettenfabriek te Vlis Nijmegen. singen zijn aangeeld als ALLE El Heden *lierdenkt de heer J. L. Fortuijn VEKKOOPERS Toor Droogleever zyn 30 jarigen arbeid als pre- van de in die fabriek vervaardigde Bridikaift Candidaat in N Brabant, 1865, quetten. ,OOFwerd hij als hulpprediker te Hekendorp Levering per IOO stuks a t naar Kerkwerve beroepen, waar hij den Wederverkoopers gemeten flin4 Ang_ 186? doQr zyn Qom^ ds c rabat. Droogleever Fortuyn, bevestigd werd. Het kantoor, Lange Burg C. 94, is g Daarna stoad hij te Melissant (1871), opend van 's morgens 9 tot 's nan^^ie,, (1874), Krimpen a. d. Ysel (1881), 4 uur. Neede (1883), Lochem (1890) en sinds 6 Handel in STEENKOLEN, ANTHRACIETE! Geref* Kerken* BRIQUETTEN en PETROLEUM. Drietal te Stedum ds. P. Bos te Zuid broek, ds. J. Huizinga te Siddeburen en ds. A. Verburg te Bellingwoldc. Aangenomen naar Zaandam A door ds. staande op een der beste standen Lanting te Gameren voor 's Graven. K ape lie. Te bevragen bij notaris LI sande door ds. N. G. Kapteijn te Leerdam. BERT te Kapelle. Ds. J. A. de Bruijn te Emmen hoopt den 22 Aug. zijn 25 jarige evangeliebe diening te herdenken. Achtereenvolgens was ZEerw. werkzaam te Kollnm, Meeden, Hazerswoude, Niezijl, Paterson (N.Am.), Niezijl (2e raaalj en sinds 1894 te Emme'i. Zondag j. 1. herdacht ds. A. Brou wer te Amsterdam zijn 25 jarige ambts bediening. Hij was 28 Juli 1872 te Krab- bendijke bevestigd, diende van 1874—76 de gemeente te Hellevoetslnis, tot 1880 de gemeente te Monster, daarna die te Huizen en sinds 5 Aug. 1883 die te Amsterdam. Na des voormiddags door ds. H. H. Veder van Rotterdam tot zijn dienstsverk te ziju ingeleid met eene predicatie naar aaul. van 2 Cor. 12 2—10, deed des na middags ds. C. Oranje, te voren candidaat te Middelburg, intrede bij ae kerk van Berkel met de woorden van Col. 128. Te 's Gravenhage slaagdeu op het examen L. O. Engelsch de heeren W. Stroo en N. J. v. d. Duyn Schouten beiden van Viis- singen; voor Fransch mej. M. S. van den Bosch van Goes en de heeren A. J. d'Haens van Grauw en J. A. Rosier van Amsterdam en voor de hoofdacte dhr. A. Schinal, van Voorburg. In de St. Ct. zyn opgenomen de statuten der vereeniging School voor bouw kundig teekenen voar ambachtsliedenge vestigd te Tholen. De vereeniging is aangegaan voor een tijdvak van 29 jaren en elf maanden, aan vangende den dag der oprichting, den 30en October 1896. De vereeniging heeft ten doel ambachts lieden en toekomstige ambachtslieden in de gelegenheid te stellen onderwijs te ont vangen in bet hand- en bouwkundig tee kenen en in verband daarmede in rekenen en wiskunde. Zy tracht daardoor by te dragen tot de ontwikkeling van den ambachtsman. Zij tracht dit doel te bereiken door: a het doen geven van onderwijs in hand- eu bouwkundig teekenen b het doen geven van onderwijs in rekenen en wiskunde in verband met het teekenen. Om lid dezer vereeniging te zijn moet men lid zijn van het departement Tholen van de Mautschappij tut Nut van 't Al gemeen. Het onderwijs wordt gegeven op dagen en uren, door het bestuur in overleg met den leeraar vast te stellengedurende de maanden November, December, Januari en Februari tweemaal twee uren, en gedurende de overige maanden eenmaal twee uren per week. Als bijdrage voor die lessen wordt ge heven a voor de vier wiutermaanden voor éen leerling f 2 voor twee leerlingen uit éen gezin f 3.33 voor drie leerlingen uitéén gezin f4; b voor de acht overige maanden des jaars dezelfde bijdragen. Aan de volgende gemee ,ten is, bo ven en behalve de bijdrage volgens de onderwijswet, een subsidie verleend voor eene behoorlijke inrichting van haar lager onderwijs Clinge f 4800Driewegen f400; Ede f200; Hengstdijk f925 Ril- land-Balh f200 St. Jansteen f 1510 en Wemeldinge f1250. Kantongerecht te Goes. In de zitting van 3 Augustus 1897 zijn veroordeeld wegens vischdelictJ. G. C. M. en P. P. allen te lerseke ieder 2 maal f 2 b. s. 2 maal 2 d. h. verbeurdverklaring van het kruisnet met bevel tot uitlevering of te betalen f0,50 s. 1 d. h. voor elk hunner L. N. en L. M. te lerseke ieder f2 b. s. 2 d. h.C. A. Z. te Ylake 2 maal f 1 b. s. 2 maal 1 d. h. verbeurdverklaring aalkorf met bevel tot uitl. of te betalen f0,50s. 1 d. h. jachtwetovertred.J. K. te Kapelle f 1 b. s. 1 d. h. W. de B. en M. L. te Kwaden- damme ieder f 2 b. s. 2 d. li. jachtwetovertred. en overtred. wapenwet M. de V. te 's Heerenhoek 2 maal f 5 b. s. 2 maal 4 d. h. en f 1 b. s. 1 d. h. rapen van patrijseieren-. M. M. te Cats f 6 b. s. 4 d. h. loopen over eens anders bezaaiden grond zonder vergunning J. P., P. B., N. P., M. W. en A. M. allen te lerseke A. B., J. O., A. B., S. de L., L. W., M. S. en C. O. te Waarde ieder f 1 b. s. 1 d. h. met een vaartuig voor anker liggen zonder lichtL. d. K. J.Fz. te Grauw f3 b. s. 2 d. h. straatschenderijG. R- te Ileinkenszand f3 b. s. 3d. h. en met veroordeeling tot betaling der schadevergoeding ad f 1.20. J. H. te Kruiningen f 3 b. s. 3 d, h., J. P. Mz., J. P. G. te Schore, M. Z. en J. P. Azn. te Vlake ieder f2 b. s. 2d. k. burengeruchtM. T. te Wemeldinge fl b. s. 1 d. h. overtred. arbeidswetJ. M. te lerseke 2 maal f 1 b. s. 2 maal 1 d. h. baldadigheidJ. H. te Ierseke f3 b. s. 2 d. h. overtr. Schelderegl.Th. v. H. te Philip pine f2 b. s. 2d. li., J. B. S. Fz. te Ossen- drecht f 5 b. s. 3d. h. overtred. brandweerregl.F. J. T., J. F. W., J. I. L., J. J. V. en J.S.B., allen te Goes ieder f 1 b. s. 1 d. dronkenschap: J. D. te Wemeldinge 2 maal f 15 b. s. 2 maal 3 d. h., J. W. v. D. te Heinkenszand f5 b. s. 3d. h. Vrijgesproken werden J. op 't H. te Kapelle en W. v. L. te Oudelande beiden beklaagd van jachtdelict, C. d. J. te Waarde bekl. van overtr. pl. verord. van Waarde, J. P. te Ierseke bekl. van loipen over eens anders grond zonder vergunning. Goes. Op de vergadering van u. s. Maandag ter bespreking van een nationaal feest bij gelegenheid van de inhuldiging van Hare Majesteit de Koningin in 1898 zullen behalve belangstellende ingezetenen van Goes, ook gaarne verwacht worden alle alhier bestaande vereeuigingen zoowel tot nut als tot vermaak o. a. Land- en tuinbouwvereenigiugen, harmo niegezelschappen, muziek-, zang- engymna- tiekvereenigingen, wielrijders-, kolf- en- la wntennisclubs-, schiet vereenigingen-buurt- vereenigingen tot versiering en feestvie ring van straten, tooneelgezelsehappen, de partement Goes van de maatschappij tot nut van het algemeen, nij verheidsvereeui- gingen, voetbalclubs, werkliedenvereeni- gingen enz. enz. enz. Beleefd worden de vereeuigingen en clubs, die die vergadering met hunne tegenwoordigheid willen vereeren verzocht, teneinde verwarring en onnoodig tijd verlies alsdan te voorkomen, daar van aanteekening en opgave te doen op eene lijst, die van af Donderdag 5 Augus tus des middags 12 uur in „de Prins van Oranje" aan het buffet voorhanden zal zijn, met opgave van de namen van hunne presidenten en secretarissen. Te Domburg heeft de „Vereeni" ging tot bevordering der belangen van de badplaats Domburg" besloten te trachten het noodige kapitaal bijeen te krijgen om nog dezen zomer een motortrara tusscken Domburg en Middelburg te exploiteeren. Poortvliet. Bij den landbouwer M. A. Geuze alhier zijn de eerste gevallen van vlekziekte bij twee varkeus geconsta teerd. De dieren ziju binnen weinige uren daaraan bezweken. In het land van Cadzand hebben plotseling eenige boerenknechts en arbei ders het werk gestaakt en hun respectieve diensten verlaten. Dit moet in verband staan met eene kleine verlaging der loonen. Vliss. Crt. In een koffiehuis te Kapelle is Zaterdag een valsche rij ksdaalaer in beslag genomen. Het muntstuk was goed nage maakt, doch liet randschrift ontbrak. De man, die het stuk uitgaf, is verbaliseerd. M. C. Te 's Heerenhoek is Maandag een arbeider, tevens paardenknecht, van een dilt gevallen. De man kwam op den dorsch- vloer terecht en brak een been. Woensdag 11 Augustus loopt een plei- ziertrein voor reizigers 3e klasse van Rot terdam, Dordrecht, Zevonoergen, Ouden bosch, Breda, Roosendaal en Bergen op Zoom naar Goes, Middelburg of Vlissingen. Te Goes komt de trein aan te 8.49, te Middelburg te 9.15 en te Vlissingen te 9.30. Het vertrek is bepaald op 7.40 voor Vlissingen, 7.55 voor Middelburg en 8.21 voor Goes. Bruinsse. Door het telegraafkantoor alhier werden in de afgeloopen maand behandeld 512 berichten. Hiervan werden verzonden 165, ontvangen 309 en opgeno men en verder geseind 38. Out- Ver- Kautoran, vangen, zonden. Totaal Oosterland 26 16 10 Sirjansland 10 11 21 Waarde. Dat de aardappels een goed beschot zullen opleveren is wel te wach ten. Dezer dagen rooide een arbeider alhier uit één enkelen struik winteraardappelen niet minder dan 98. De ziekte, welke een tijd geleden zich vertoonde in de struik is gelukkig niet doorgegaan; er zijn maar weinig zieke aardappels. Te Munuekemoer is een kind, dat eene koe moest hoeden, door den bliksem gedood. Bij Jntlaas is een 16 jarig knechtje eener sleepboot die zijn eerste reis deed in den Vaartschen Rijn gevallen en verdronken. Te Vucht werden Maan dag, drie gezinuen in rouw gedompeld. In de eerste plaats stierf daar een man die Zaterdag onder neerstortende steenen be dolven werd, aan de daarbij bekomen kwetsuren. In de tweede plaats werd een jongen die zich vermaakte met op en af de tramwagens te springen bij het wisse len door een tramwagen overreden en ge dood. In de derde plaats viel de eigenaar eener krachtmeetmachine („de kop van jut" heet zoo'n ding in de volkstaal) bij het verwijderen van binderlijke takken uit een boom en bleef op de plaats dood. Te Well in Limburg wilde een l ede- vaartganger voor Kevelaar uit Helmond komende, op een hooizolder overnachten, doch viel door eeu gat en bezeerde zich zoo hevig dat hij eenige oogenblikken later overleed. Te Woensel is bij een hevige vechtpartij tusschen dronken werklieden een hunner zoo hevig toegetakeld dat hij aan de gevolgen is overleden. Een vrouw te Culemborg schrok zoo erg van een paar vechtende honden dat zij op de plaats dood bleef. Te Velzen kwam een voertuig met twee personen in aanraking met de stoomtram. Een der inzittenden werd on middellijk gedood. Een brief met een merkwaardig adres kwam deze week uit Duitschland te De venter aan. „Aan den Heer nam is my vergeten. Wont aan den Hek van den Maart en ik meen Hoek Bmestraat. Hij is kuper en handelt met waag eu schoefkaarraaderen te Defver.ter. Nederland." De brief kwam aan 't goede adres terecht. De afzender, een Duitscher, die slecht Hol- landsch sohryft, had 19 jaar geleden zaken gedaan met de firma Gebrs. Hunink te Deventer. Dezer dagen hebben een veertigtal kroegloopers en dergelijke grappenmakers te Amsterdam een eerzaam doch wat eer zuchtig en stellig niet zeer leep ambtenaar bij de gemeentereiniging, zekeren den Boer candidaat gesteld voor de tweede kamer eu hem gedrongen om ter verde diging zijner canlidatuur openbaar op te treden. De man deed het en de hoorders, meest koffiehuisklanten, amuseerden zich kostelijk. Van allerlei baalde de man overhoop en wekte daarbij niet weinig den lachlust en tegen alle kwalen noemde hij het geneesmiddel. Bij de gelegenheid tot debat vroeg eeu der aanwezigen met 't ernstigste gezicht ter wereld naar zijn meening omtrent 't mond- en klauwzeer- enz. Die man had 33 stemmen by de jong ste Kamerverkiezing. Nn deelt men weer een andere grap mee die eenige Rotterdamsche cognacdrin- kers hebben uitgehaald met een eenvoudi- gen man aldaar die, onder de beoefenaars der bouwkundige vakken geen onbekende, gemeenlijk tot slachtoffer dient, wanneer men lust heeft, een grap uit. te halen en nog dezer dagen ternauwernood ontsnapte aan een candidatuur voor den gemeente raad. In een vergadering van een zeer bekende vereeniging, waarvan hy lid is, en waar men hem weer zeer in do maling nam; kwamen eenige jonge lieden hoogst ernstig tot hem om te betoogen dat de hem aan gedane behandeling niet te pas kwam, dat een vereeniging die haar meest verdienste lijke leien dusdanig behandelde, den rug moest worden toegekeerd, te meer daar zij toch niet meer voldeed aan de eischen, die de jongere meer vooruitstrevende leden er aan meenden te moeten stellen. Er moest een nieuwe vereeniging komen, doch op veel breederen grondslag. Herhaaldelijk was dit reeds onder de jongeren bespro ken velen hadden reeds hun toetreding toegezegd en er werd nog met kracht voortgewerkt aan het winnen van nieuwe zieltjes. Het eenige wat nog ontbrak, was een bekwaam kleptomaan. 01 hij dat wilde wezen De patiënt gaf als zijn ineening te ken nen, eigenlijk minder óp de hoogte te ziju van de beteekenis van kleptomaan. O, dat was zooveel als voorzitter. Iu een kleine vereeniging sprak men van een president, in een grootere van voorzitter, doch in de allergrootste vereenigingen was de titelkleptomaan. Hij was bereid die functie dan te aan vaarden. Groote blijdschap onder de vrienden, want nu was het tot stand komen der nieuwe vereeniging verzekerd; van een goeden „kleptomaan" hing toch zooveel af, nietwaar Enfin, men scheidde, onder afspraak dat de kleptomaan zoo spoedig mogelijk de lijst der leden zou ontvangen om hen uit te noodigen de constitueerende verga dering bij te wonen. Werkelijk kwam een paar dagen later een zeer lijvige naamlijst in zyn bezit. Hij hoorde een der grootst bekende zalen en zond aan de duizenden leden" een uitnoodiging tot bijwoning der vergade ring, onderteekendX, kleptomaan. Op den bepaalden avond was bij reeds vroeg in de zaal, waar alles uitstekend in orde was gemaakt om zulk een groot gezel schap te ontvangen. Tot op den huidigen dag is echter nog geen enkel lid verschenen. Gelijk de lezer weet is een kleptomaan niet een voorzitter maar een man die de hebbelijkheid heeft, in gezelschappen alles te stelen en te snaaien wat hem onder 't bereik komt. Bij het marclieeren der schutterij te Haarlem naar bet paradeplein heeft een der schutters gistermorgen eerst zijn geweer weggeworpen, vervolgens zijn uniform uitgetiokken en zich toen tegen een officier verzet. Met dezen wilde hij een vechtpaatij aangaan. De politie heeft het driftige schuttertje terstond gearresteerd. Menscheneters in Nederland Bij een twist te Haarlem werd door een man de neus van zijn tegenpartij totaal afgebeten Ten huize van een notaris te Amster dam werd een sterke gaslncht waargeno men, wat tengevolge had, dat gisternamid dag een gasfitter bezig was naar een lek te zoeken. Wel wat onvoorzichtig gebruikte bij daarbij een lichtje en de noodlottige gevolgen bleven niet uit. Plotseling werd een geweldige knal gehoord de vloer in de gang sprong open, de marmeren bedek king in stukken, het plafond en de muren in de gang scheurden en in de wanden werden gaten geslagen al de deuren op gang uitkomende, werden min of meer be schadigd en in een voorkamer aan de straat werden de meubels door elkaar ge worpen. De ontploffing was zoo hevig, dat oo op de koogere étages alle deuren uit de sloten werden geslagen en in het vry diepe huis van de tuindeur alle rnlte'' werden verbrijzeld. Aan de straat dee het in de woning een ware ruïne, gasfitter werd ernstig gekwetst aanf en handen, Het geschrijf ir mogelijkheid of onw Andrée de luchtreizi houdt aan. Nadere in genomen voorzorgsma 't gerucht dat op vrij daarbij is te werk g« onder anderen veel t< ben gehad, en een gr touwen reeds bij h< verloren, terwijl ook zeer groot was, zoo van den ballon van KG. moet zyn gedaa standigheden zou 't ge de ballon vergaan wi Te Rotterdam een dronken man th zijn vrouw. Hij maak kwaad dat hij een pa wilde, doch bij ongeil zijn 4-jarig stiefkind Het was gelukkig eei wonding die in 't zie doch de buren haddei ernstig voorgesteld da maakten en den moe wilden. Ook de plezi kwaad geiucht te h tenminste in onze omg door plezierreizigers v zyn 4-jarig eigen kin< daarna het hoofdje af Een derBevelai Maandag per plezierti gekomen miste 'savon in de stad ronddwale een kijkje nemen, to geheel de kluts kwi hem in 't bureau eet den nacht verschafte deren morgens zyn zi had, kwam hij tot de hem de zilveren broekk vestknoopen ontroofd dit geschied is weet Om watervlekkf tafels te verwijderen, nat zout op de besc laat het eenigen tijd droogt men de plekke af en wrijft er met nigen tijd over. Een heele verani Het prachtige landg Waddingsveen is nu ge plaats moeten maken varkensfokkerij Het gezang der na ger klonk heelwat het luidruchtig monst avond door die zwiji geven. Dat de invoer va land weer verboden is tijd voor de landbouw zeer lastig. Veel ong namelijk uit Bellingwo naar New-Rhede uitg zich evenwel te redt paarden trekken de vr arbeiders trekken haar en de Duitsche paardi de plaats van hestemm De gemeenteraad voor de slachtoffers 300.000 mk. beschikba alleen moeten in de dronken zijn maar het niet te bepalen. Op de overwin Albuquerque in Gazala ge nederlaag voor de te zijn in het Bileni-c van den Delagoabaai. daten (hoe groot word er geen enkele in leve Bij de stierengev Zondag een toreador Te Arles richt men gineeler in dan in de slnit men de toegange af en laat daar dan wil, mag ermee vechte twee van zulke dilet Een gendarme kwam derwyl vergat men den de stilletjes en pikte tusschen uit, dien hy Tot nog toe werden zq in marionetten-theaters Een curieus reel Zaterdag voor het assisi Oe eigenaar van Nelso echip, de Foudroyant, van Beecham's pillen Blackpool voor het hi de agent, in opdracht v de Foudroyant onlangs het strand geslagen was °p de zijde van het gl laten schilderen „Erge elk zyn plicht zal d pillen gebruiken". De heer Beecham zi)n agent opgedragen, 1 T"or niet al te veel gel genoemde dadelijk een het werk zette, en latei a'beeldingen maakte v het Nelson's woord paro om mot die fotografieën De jury vond dat de m n'et toe had, en veroor 'hillings schadeloos8telli tot 50 en jn de kosj Een kleine douceur van 't geen er van de J (5t"leven.Maar wat e

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2