marktberichten. vaB de chemische eigenschappen van hout „eel heeft bijgedragen. In het algemeen bestaat hout uit 40 Ct. water, 58 pet. brandbare zelfstandig heden en nagenoeg 2 pet. onbrandbare stof. Die brandbare elementen moeten nu omgezet worden, zonder den bouw der cellen te schaden, waardoor het hout zijne waarde zou verliezen. De bewerking is als volgtEerst plaatst men het hour in een cylinder die lucht ledig wordt gemaakt, en waarin stoom wordt toegelaten. Hierdoor wordi het vocht uit het hout verdampt, en worden deze ver- dampingsproducten afgevoerd. Daarop wordt de cylinder weder luchtledig gemaakt en men laat eene vloeistof, zekere zouten bevattende, gemengd met stoom, in den cylinder verstuiven, totdat het hout ver zadigd is. Daarna wordt het hout ge droogd en is het gereed voor het gebruik. By de proeven maakte men gebruik van 2 gebouwtjes, 11 voet in het vierkant en met den vloer 4 voet van den grond. Aan de windzijde werd een groot vuur aange- lagd, en in weinige minuten was het ge wone houten gebouw vernield, terwijl het andere ongedeerd bleef. Zelfs was het binnen dat gebouwtje koel gebleven. Daarna werd bet van binnen beproefd en stegen de vlammen van het daarin brandende hout hoog uit den schoorsteen, smolten de gla zen, maar het gebouw bleef ongedeerd. Het gewicht van zulk hout neemt toe met 8 a 15 pCt., en de duurzaamheid van de bewerking werd bewezen na éene proef, 2 jaar na dato. Tevens geeft het vol komen waarborg tegen vervuren, insec ten, enz. Bij den scheepsbouw kan dit hout veel nut opleveren, ook door zijn geringe ge leidbaarheid, en het brandgevaar op zee sterk verminderen, in het bijzonder bij oorlogsschepen in actie, als wanneer brand veelvuldig voorkomt, en licht verwarring geeft, getuige de laatste zeegevechten tus- schen China en Japan. In tropische klimaten kan zijne geringe geleidbaarheid veel dienst doen in de vuur- plaatsen, en eindelijk zou het uitstekend blijken als bekleeding, voor ketels, pijpen en andere deelen en de sterke uitstraling van warmte tegenhouden. Deze uitvinding schijnt hoogst belang rijk te worden, en vatbaar te zijn voor eene zeer uitgebreide toepassing. Tel. Een vet kalf. Onder dezen titel deelt een buitenlandsch blad een verhaal mede, dat als een voor- looper van de hondsdagen kan worden be schouwd. Er was een zekere mynheer Blancinga- me uit Texas, die vee had verkocht en daarvoor had ontvangen een bankbiljet van 100 dollars, een van ,50 dollars en 16 bankbiljetten van 20 dollars. Dit bedrag stak hij in den achterzak van zijn jas, maar zoo onvoorzichtig dat de eindjes van het papier naar buiten gluurden. De man werd moe, en ging ergens onder een boom lig gen slapen. Toen kwam er een kalf. Het kalf had honger en zag het groene papier voor gras aan en het vrat alle bankbiljet ten op. Juist was hij met de laatste biljetten bezig toen de broeder van den veekoop man ontwaakte en na gewaarschuwd te zijn, wiBt de koopman dertien bankbiljetten van 20 dollars te redden, welke het kalf nog in zijn bek had en die later fin betaling kon geven voor den aankoop van ander vee. Kort daarna werd het kalf geslacht en uit zijn maag werden de opgegeten bil jetten te voorschijn gehaald, maar gaheel verschoten van kleur. Mc. Blaivoingame pakte de verkleurde biljetten bij el kaar, rolde ze voorzichtig in een stuk carton en stuurde ze naar den minister van financiën der Yereenigde Staten, met het beleefd verzoek hem daarvoor nieuwe bil jetten te geven. Hij liet dit verzoek ver gezeld gaan met een verhaal over de hebzucht van het kaif. De minister liet het geval onderzoeken, vond dat mijnheer Blancingame gelijk had en zond hem een bedrag van 210 dollars in nieuwe bankno1 ten terug. Te Studzianki in het Russische gou- vernemt Grodno werden Donderdag door een brand 117 huizen in de asch gelegd. Vijf mensehen kwamen in de vlammen om. Tengevolge van hevige regens had den in de laatste dagen in Oostenrijk, Bohemen en Silezië ernstige overstroomin gen plaats, waardoor tal van ongelukken werden veroorzaakt. Nabij Weenen is de Donau-dijk door gebroken, waardoor verscheidene bruggen en spoorwegovergangen werden vernield, de treinenloop in den omtrek der stad Werd gestremd, en verscheidene huizen Moesten worden verlaten. Te Baden, bij Weenen, werd de spoorviaduct zoodanig door het water ondermijnd, dat men voor instorting vreest. Bij de Schvarzenbergbrug Mortte een stelling in, waardoor 15 ar beiders te water geraakten. Slechts vijf honden worden gered. In het Elbe-bekktn, M Bohemen waar de schade enorm is, hwamen tal van personen om. Te St. Pöl- 'en ontspoorde een trein op den door het Water ondermijnden spoordijk. Dc locomo- hef en vier waggons stortten van de hel- hng de machinist werd gedood en twee reizigers en vier spoorbeambten bekwamen ernstige verwondingen. dn de omstreken van Hirschberg in öilezië zijn de laagvlakten in meren ker kkapen. De huizen staan onder water en e bewoners moesten op de daken vluch- ten. Te Berischdorf verdronken een vrouw §1 een kind. Te Largenoels spoelde de spoordam weg. Te Ischl vreest men voor het opraken van de dagelijksehe levensbehoeften, daar het verkeer naar buiten totaal verbroken is. Te Marschendoif kwamen 17 menschen om het leven. Overal is de oogst totaal vernield, het zij door de overstroomingen, hetzij door de zware, op wolkbreuken gelijkende slag regens, hier en daar zelfs door sneeuwval. Te Ostritz bij Görlitz werd een brug weggeslagen, waarop zich acht kinderen bevonden, die, allen verdronken. Een niet zeer bemiddelde mevrouw te Berlijn, bedacht dezer dagen een zon derling middel om voor zich en hare dochters een badreis mogelijk te maken, zonder haar man (een advocaat) er de onkosten van te laten dragen. Ze huurde te dien einde voor een namiddag een rijtuig, waarmede zij bij al haar kennissen en bemiddelde buren voorreed om voor een doodzieke ambtenaarsweduwe, wier man kortgeleden in den dienst veronge lukt is, het geld voor een badreis in te zamelen. De „weldoenster" wist den treurigen toestand van hare bescherme linge iu zulke roerende bewoordingen af te schilderen, dat een niet onaanzienlijk sommetje bijeenkwam. Weldra rees echter bij de gevers twijfel ten aanzien van het gebruik van het ingezamelde geld en door de praatlustigheid van een dienstmeisje kwam het mooie plan nog bijtijds genoeg aan bet licht, zoodat de badreis van de vernuftige dame belet en haar het geld afgenomen kon worden. Den advocaat gelukte het door zijn bemoeiingen de be nadeelden van een gerechtelijke vervol ging tegen zijn vrouw te doen afzien deze klinkt echter daar de geschiedenis ruchtbaar geworden is, vaak het geroep in de ooren Baad thuis maar Hooit heeft er aan de Amerikaansche kust van den Grooten Oceaan zulk een opgewondenheid geheerscht als thans, na het ontdekken van goud in de Placers van de Klondike, de rijkste goudmijnen, welke ooit bekend waren, over de oppervlakte van een kwart millioen mijlen. De rijkste streken liggen op het gebied van Canada, aan de Yukon. De berichten omtrent de mijnen spreken van fabelachtige rijkdommen. Niemand weet, hoeveel goud er reeds gedolven is. De mijnwerkers hebben zooveel meegeno men als zij konden dragen en de anderen zijn achtergebleven omdat zij meer goud vonden, dan zij konden vervoeren Er wordt verhaald van iemand, die in de tent van een goudzoeker vijf kannen van vier gallons, ieder met stofgoud gevuld, heeft zien staan, Het stoomschip „Portland" uit Alaska is in Seattle binnengekomen met een ton goud, die 68 goudgravers, welke zich aan boord bevonden, hadden opgeladen. Er is voor een waarde van meer dan twee en een half millioen gulden Tezamen moet er reeds voor meer dan vijftig millioen gulden gegraven zijn. Het goud ligt onder een 20 voet diep bevroren bodem, die alleen door vuren, nacht en dag onderhouden, zacht kan worden gemaakt. Merkwaardig is het dat de grootste fond sen gedaan zijn door lui die niet het minste verstand hadden van goudgraven. Opeen schop aarde vond men voor f 10 aan goud. Elke stoomboot, die naar het Noorden gaat, is propvol, veel voller dan raadzaam is voor de veiligheid van schip en passa giers. Zaterdag is het laatste schio naar het Noorden van Victoria vertrokken. Iedere toevoer wordt echter sterk afgeraden, we gens het dreigend gebrek aan levensmidde len. Tegen het volgende voorjaar is even wel een groote volksverhuizing te ver wachten. Het kiimaat is des winters zeer koud, maar niet zóo koud, dat daardoor het werken wordt belet. De zomer is er heet. Dawsod City aan de Clondike is reus achtig groot. Inmiddels heeft de Canadeesche regee ring besloten van de goudopbrengst in het Yvkondistrict een recht te heffen van 10 percent voor claims met een wekelijksche opbrengst van 500 dollars of minder en van 20 percent voor claims die per week meer dan 500 dollars opleveren. X-stralen en invoerrechten. Aan drie spoorwegstations te Parijs zijn afdoende proeven genomen met X-stralen voor het nazien van bagage en reisgoed. Het voor dit doel gebruikte toestel, ge naamd „Lorgnette humaine", een draagbare camera, waarvan het glas is vervangen door een fiuoresceerend scherm, heeft het groote voordeel, dat het zoowel overdag als 's nachts kan gebruikt worden. Reizigers uit Nederland zullen dus vooral op hun hoede moeten zijn, want de auto riteiten hebben nu een onfeilbaar middel om de verborgen geheimen van onschuldig uitziende reispakken te doorgronden. De traditioneele naald in een hooiberg wordt nu gevondeD. Het was voor toeschouwers een zeldza me gewaarwording het eene voorwerp na het andere te zien verschijnen. Er werden vele proeven genomen. Van een revolver was alles zichtbaar behalve het houtwerk. Flesschen en porselein waren duidelijk te onderscheiden. Sigaren en cigaretten wer den verraden door hun vorm. Lucifers waren kenbaar aan hun phosphoruskoppen. Een kruis van hout en paarlemoer liet alleen het paarlemoer zien. Een vrouwen muts was slechts te herkennen aan den vorm van yzerdraad, al het overige was onzichtbaar. Blijkbaar is 't dus een nutte- looze bergplaats. Arme dames Porselein, edelgesteenten, jHweelen, gom elastiek, geneeskundige werktuigen, galan terieën, handschoenen, muziekinstrumenten, alle mogelijke artikelen werden door 't ver raderlijk toestel aan het daglicht gebracht. En de vernuftige reiziger moet niet denken, dat hij de autoriteiten kan bedot ten, door kisten mee te nemen, die voor de stralen ondoordringbaar zijn, want stui ten deze ergens op af, dan worden be doelde kisten onverwijld geopend en het bedrog komt uit. De tijd van smokkelen is voorbij In het hotel de la Providence bij het zuiderstation te Brussel hetft een knecht die 's nachts moest waken en voorts de schoenen van de logeergasten poetsen, verleden Vrijdagnacht van ongeveer 80 hunner, die meerendeels de Brnsselsche tentoonstelling waren komen zien, alle schoenen en Jaarzen die zij aan de deur van hun kamer hadden gezet, bij elkaar gepakt en is er met medeneming van dit schoeisel benevens de kleeding en het horloge van een hotelbediende, van door gegaan. Men kan nagaan welke tooneelen er 's morgens voorvielen. Niet alleen hadden de reizigers geen schoenen meer, doch velen moesten ook in den vroegen morgen door den ge- vluchten knecht gewekt worden en misten den trein. Velen speelden op, anderen lachten en de schoenenhandelaars in de buurt hebben geen klagen gehad. "Wel de hotelhouder die er wel niets aan kan doen, maar toch alle kosten moet dragen. De politie doet onderzoek naar den gauwdief. Koning David en lconingin Victoria. In een Fransch blaadje wordt verhaald dat koningin Victoria van Oostersche afkomst is. Hare Britsche Majesteit is uit het oude geslacht van Brunswijk, waarvan de Luneburgsche lijn Hannover verkreeg. De Brunswykers nu zouden onder hun voorvaderen zekere Obert te lien, die in den tijd der krnistochten leefde en de kleinzoon was van de legendarische figuren, Roger van Este en Bradamante, bekend uit Aristo's Orlande EurioBO. Deze Roger was geboren in de stad Rys, op de kust van Cilicië in Klein-Azië, en ging door voor een afstammeling van koning David. De nakomelingen van den Psalmist moch ten volgens het verbaal niet uit Babel naar Jeruzalem terugkeeren, maar werden overgebracht naar Saia in het Taurusgebergte, waar reeds andeie afstam melingen uit het koningsgeslacht een kleinen onalhankelijken staat hadden ge sticht, waarvan de orientalist Oppert bescheiden heeft ontdekt. Tot die afstam melingen zou ook Jozepli, de man van Maria, hebben behoord. Aldus is bewezen dat koningin Vic toria van koning David afstamt mekens. 9o. 2 H. 19 A. 50 cA. bouwl. in 3 perceelen en in massa. Woensdag 1 Sept. Urijpskerke, 10 uur by wed. Poppe door riot. Huvers de hofstede no. 80 en 81 met bouw- en weiland 18,9460 H in perceelen en combinatiën. Dinsdag 3 Aug. Coes, 1 uur by wed. Viergever door deurw. Hollmann 8 werkpaarden 7—16 jr. en 1 zwarte ponny oud 7 jaar. WcmeldiiiKe, by Korstanje door not. Liebert 6 uur appderiverhuring. Woensdag 4 Aug. Blexellnge, by Bierens 7 uur door not. Liebert voor dhr. Nieuwenhuyze aardappels en bruine boonen. Wisschcrke, 1 uur Thoornpoldei voor dhr. Nieuwenhuyse door deurw, Gelnerop voormalige hofstede v. d. Maas afbraak eenei schuur, planken, tengels, steen, riet enz. Donderdag 5 Aug. Middelburg, aan den stal van dhr. Wouters Beenhouwerssingel dooi not. de Vos half 10 20 N. H. en andere kalfvaarzen. Middelburg, 8 uur in do Vergenoeging door not. Verhulst een huis en erf Noord zijde Dam F 98, van 10-12 en 2-4 uur te zien. Donderdag 5 en 19 Aug. Bergen op Zoom, by wed. Trimbos 11 uur door not. van Gastel de oesterkwee- kery van Poseiboon. Biljetten by dhr. W. v. Oeveren, Ierseke. Vrydag 6 Aug. 'lOravcnpolder, 6 uur by de Koster appelen en peren uit 12 boomgaarden door not. Paardekooper Overman. Zaterdag 7 Aug. Veere, half 1 door not. de Vos voor regenten van het Godshuis voor 7 jaar verpachting lo. 6465 oA. Zandyksche weg wei2o. 2335 cA. id. wei; 3o. 53 A. bouwl. Bieweg; 4o. 6460 cA.id.; 5o. 3710cA. tuin, Warwyksche straat. Dinsdag 10 Aug. iiapelle, 6 uur bij Hanson door not Liebert en Pilaar appels, peren en noten in boomgaarden onder Goes, Kapelle, Kloetinge. Hoedekeiiskeike, 's Giavenpolder en "s Heer Arendskeike en Oudelande, Eversdyk, (de Fouw en Pilaar) en Kloetinge (Buysroggt). Woensdag 11 Aug. 's Hcerenhoeli, voor dhr. L. Dronkers te Nisse half 4 bij Hekken door not. v. d. Kloes een huis, erf. bakkerij 230 cA. firuiningen, 5 uur bij Boudeling door not. Piins fruitgewas van appels en peren in Kruiningen en Smokkelhoek. Woensdag 18 Aug. Iorseke, 11 uur in de Oesterbeurs door not. v. d. Kloes het erfpachtsrecht tot 1 April 1915 van den grond met de daarop staande gebouwen enz. G ns. 1033, 1063 en 1054 van de maatsch. Ora et Labora; als: loods, dijk 120 cA.; put, dijk 81 cA.; put 222 cA. Donderdag 19 Aug. Middelburg, 1 uur in de Vergenoeging door not. Tak lo. een karotery Veersche weg T 16 groot 42 A. 5 cA. 2o. 1 H. 45 A. 30 cA. bouwl. in 4 perc. en in massa. 3o. 3650 cA. weiland. 4o. 18 A. 47 cA. moesland en sprink in St. Laurens. 6o. 48 A. 90 cA. bouwl. in Vrouwepolder bij de Schellacheche dreef. 6o. 56 A80 cA. bouwl. in Ritthcm aan Dorpsweg. 7o.77 A. 70 cA. weiland, 8o. 81 A-10 cA. bouwl. id. by Ram. Viijdag 20 Aug. Middelburg, 11 uur gebouw prov. be stuur leveren en storten van steen tot ver dediging van den oever van Terneuzer. Raming f 10000. LAATSTE BERICHTEN. Coes. In de raadsvergadering van a. s. Donderdag 5 Aug. 's avonds 8 uur zijn aan de orde Notulen. Ingekomen stukken. Onderzoek geloofsbrieven. Voorstel omtrent vacatur:. - geld aan school B. Indiening Gemeente- rekening 1896. Ie suppletoir kohier van den H. O. AFLOOP YERKÖÜNMJKN \M- KRUININGE. Zaterdag werd door B. en W, aanbesteed het begrinden van den ach terweg van af het dorp Kruii inge tot de rijksgebouwen te Hansweerd. Begrooting f3005: Ingeschreven door P.J. Dubbelman, Dordt f 3290A. van Poperingt, Bruinisse f3199; C.Boller, fdem f3120; A.Foudraine, Goes f3115; J. de Jonge, Middelburg!3098; A. Goedemond, Hansweerd f 3000L. van de Linde, idem t 2998J. F. Adriaansen Polfliet. Walsoorden f2917 J. Lmdenbergh Cz„ Wemeloinge f2883; B. den Exter van den Biink, Krabbendyke f2830; J. P. Panny, idem f2795; J B Koch, Hans weerd f2580 en C. Bakker, Sliidrecht f2521. Onder nadere goedkeuring gegund aar. den laagsten inschrijver. AXEL, 31 Juli 1897. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe 18.40 a f8.75. Rogge f 5.50 a 15.75. Nieuwe Wintergerst 16.50 a f 7.—. Zomergerst f a f Haver f6.— a f6.50. Kookerwten (0.— a 10.—. Voererwten 16.50 a f 7.— Paardenboonen f6.50 a 17. Lijnzaad f—af—Koolzaad!—a Alles per 100 kilo. Aardappelen f 1.50 a f 1.75 perlOOK.G. HOORN. Karwyzaad !9 a 19,50 per H.L. Rotterdam, 2 Aug. 1897 Tarwe 10 a 20 cent hooger. Rogge 15 cent. lager. Buitenlandsche granen stil. Meel 25 cent hooger. Voor Kar wij zaad bleef deze week goede vraag bestaan. De voorraden ruimden op. De vraag voor het Buitenland blyft echter uit. Tarwe- 6.40 a - 7.20 Rogge4.25 - 4.70 Nieuwe Wintergerst 6.— - 7.— Zomergerst - 0.— - 0.— Chevaliergerst -0,— - 0,— Haver - 3, - - 4.— Paardenboonen 4,50 - 5,25 Erwten- 0,— - 0.— Kookerwten - 0,— - 0,— Bruine Boonen - 0,- 0,- Witte- 0— 0,- Koolzaad - 10.40 10.80 Kanariezaad f 9a 9.50 p. 100 Kg. Mosterdzaad (oruin) 124 a f25 dito (geel) f 18 a f 20. Karwijzzaad (jarig) flü1/# a f9.25 per 50 K.G. dito (1897) f8.50 a f9.25 id. (zonder baal.) f 9 a f 9,50. Alles inclusief baal. Zeeuwsche EIEREN f3.20 a 3.C0. Op de Veemarkt van heden waren aan gevoerd 171 runderen, 283 kalveren, 1777scha- pen of lammeren, 624 varkens. De pry zen waren als volgt: vette runderen le qual. 64, 2e qual. 60, 3e qual. 50 a c, kalveren le qual. 75, 2e qual. 65 ac. schapen le qual. 50 2e qual. 45-00c. Var kens le qual. 37 2e qual. 36 c. 3e qual. 35 c. licht soort 34 a 35. VLAS. 170 steen blauw. steen wit.steen Groningsch. AARDAPPELS. Geen aanvoer. FOSTEEMMM Lijst van brieven geadresseerd aan on bekenden verzonden door het post ntoor te Middelburg gedurende de eerste helft der maand Juli 1897. J. Coenraad, Hillegersberg. D. Bosschaart RotterdamM. Akkermans Van Dombueg: P. de Klerk Middelburg. Beiefkaaeten I. A. J. de Wilde RotterdamJ. C. Douw Rotterdam. Beieven Buitenland: Cross LondenA. Vauce Philadelphia. Abusievelijk meldden wij in ons vorig no. dat de raad van Stavenisse eervol ont slag had verleend aan de onderwijzeresin de nuttige handwerken aan de o. 1. s. aldaar. Dit is niet zoo, wijl reeds bij hare benoeming was bepaald dat hare betrek king werd opgeheven bij de benoeming eener onderwijzeres bedoeld bij art. 24 der wet op het L. O. Briefwisseling. Vriend G. De postzegels ontvangen. Uwe overige vragen beantwoorden wij ontkennend. Red. Aan te Wat u hieromtrent meldt is een alge meen verschijnsel. Op dit punt wenschen wij echter geen berichtenregen uit te lok ken. Wij hebben trouwens reeds eenige marnden geleden op vrij goede gronden voorspeld dat wij 't volgende jaar minder kiezers zullen hebben dan zelfs onder de oude Kieswet. De dubbele grief door u aan de mededeeling vastgeknoopt, treft inderdaad de kieswet Van Houten, dewijl zij het kiesrecht koppelt aan bezit; doch 't brengen van niet gewilde personen in do regeercolleges of colleges van vertegen^ woordiging, daar gelaten of 't een gebrek is of een deugd, is vrucht van elke kies rechtuitbreiding, het meest van de verste. Red. liUitliKltliLIKK STAND- Van 31 Juli 2 Augustus 1897. MIDDELBURG. Ondertrouwd: P. F. van Slype jm. 32 j. en P. M. Kersbergen jd. 29 jaar. Bevallen: A. Vos geb. Geelhoed z. M. F. Weststrate geb Cammelot d. F.Bassie geb van Leerzem d. P. Minderhoud geb. Lievense d. Overleden: A. van Driel ongeh. d.72j. P. Byleveld man van P. van Sluys 71 j. W. van Dyk 11 mnd. z. GOES. Geboren: 30, Adriana Jannetje d. v. Andiies Toutenhoold en Pieternella Houdenaarde. 31, Cornelia Maria d. v. Leendert Heynsdyk en Maria Pikkaart. Pieternella Jacoba d. v. Sfinon Gerardus Meyler en Jannetje Verdonk. Overleden: 31, Willem Fre^erik 6j. zoon van Pieter Steutel en Gtertruida Lakké. 1 Aug. Diikje 15 mnd. d. v. Hubertus Janse van Noordwyk en Pieternella Sonke Van 24 tot 31 Juli. VLISS1NGEN. Ondeitrouwd: P. J. Beyé jm. 24 j. en J. M. L. Gtiys jd. 20 j. Getrouwd: P. F. van Gemstjm. 21 j. en K. Verryk jd. 18 j. BevallenV. M. R. Strobbe geb. De Rijcker z. W. S. van der Want geb. den Boer z. A. J. van Leuven geb. Saajj d. D. M. Aarnoutse geb. de Waard z. - M. Brouwers geb. Clement z. A. E. Legemaate geb. van der Hooft d. L. Kempe geb. Bostelaar d. S. de Vos Burchart gob. Poortvliet d. N. Maquelin geb. van Veen z. P. De Poorlère geb. de Blok z. E. A. Pieters geb. Geijsen z. S. A. van de Velde geb. 8teenkiste z. P. Schuurbiers geb. Geleyn d. OveiledenL. Belfroid z. 9 mnd. J. de Plaa jd. 24 j. S. J. Risseeuw d. 7 w. Over de maand Juli 1897. COLIJNSPLAAT. Geboren: 11, Cornelia Lambertus z. v. Dirk Heystek en Pieter nella Schippers. 19, Cornelia d. v. Gys- bregt Kramer en Pieternella Goulooze. 25, Catharina d. v. Jasper Munter en Cor nelia Bril. 27, Wilem Anthony zoon van Jacob Kole en Dingena de Vos. - 30, Izaak z. v. Jan Lamse en lozina Verburg. Overleden: 6, losias Potappel63jaar man van Prientje Israel. 10, Jacobus Moens 68 j. man van Lena Remyn. 21, Frans 2 mnd. z. v. Jan Slimmen en Jannetje Priester. Zoo de Heere wil en wij leven hopen onze geliefde Ouders JAN DE SMIT 1 en MAATJE DE PREE t~", Zondag 8 Aug. hun 25-jarige Huwelijk te herdenken. J Hunne dankbare kinderen Js behuxid- en kleinkinderen. V Colijnsplaat, Aug. 1897. Zoo de Heere wil en wij leven, hoopt onze geliefde vader WILLEM SANDERSE, den 5 Augustus zijn 80sten verjaardag te vieren. Namens kinderenbehuwd- en kleinkinderen J. SANDERSE. Serooskerke. Ondeethouwd J. DRONKERS en M. C. BUIJZE. Mtajamurg 2 189J^ Zienkzee Nog treurende over het verlies van ons dochtertje Geebtbuida, werd ons ouderhart wederom zwaar getroffen, doordat het den Heer be haagde van onze zijde weg te nemen ons zoontje WILLEM FREDFRIK, in den ouderdom van 6 jaar en 5 maanden. Hij Die geen rekenschap geeft van Zijne daden, trooste ons in dit smartelijk verlies. Goes, 31 Juli 1897. Namens de familie, P. STEUTEL en Echtgenoote. 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 3