gezonde Witte La Plata Maïs, IN LOSSING: KERKNIEUWS. de wet dwingt even streng te zijn. De kantonrechter sprak een veroordeelend vonnis over dit vrouwtje uit. En als blijk dat de goede ziel niet on willig was om de straf te ondergaan, merkte zij op dat zij gaarne de boete zou betalen, als zij maar niet behoefde te zit ten, want daar was zij zoo verlegen mee. Wij vinden dat een ergerlijke rechtszaak, waarover wij echter de mannen van wet en recht niet hard vallen.Zij toch zijn geroepen om tot zelfs de dolste wetten te hand haven. Maar is 'tniet stuitend onbillijk van zulk een heer als de eigenaar van het bosch om zelfs een wandeling door zijn landgoed aan den minderen man te ver bieden De arme kan toch al zoo weinig genieten van Gods schoone natuur, mis deeld als hij is van zoo menigen zegen dien zijn rijke natuurgenoot geniet. Maar waarom gunt dan de rijke zijn armen medebroeder zelfs geen wandeling in zijn bosch, dat zelden betreden wordt dan misschien door jagers en speurhonden waar toe dan toch die plagerijen met die bordjes van Verboden Toegang? Waartoe dat noo- deloos bemoeilijken van den naaste, die toch zeker door zijn wandelen in het bosch wel niets bederven zal. En zoo een enkele 't al deed, hoevelen daarentegen zouden dezen rijken heer zegenen voor zijn gunst Wij kunnen die verbodsmaatregelen niet goedkeuren en zouden wel een weinigje meer naastenliefde van de zijde des groot grondbezitters jegens den armen medebroe der verlangen. Voor den een is 'tmaar een kleinigheid en de ander is er mee gebaat. den geest dezer eeuw. En daarenboven gingen niet weinig scholen gebukt onder geldelijke moeilijkheden, veroorzaakt door den druk der tijden of het verliezen van steun en hulp, die vroeger de zorgen voor het finauciëele verlichttenIs het geen wonder, dat, waar er zooveel was om de School met den Bijbel te knakken, ja, uit te roeien, deze toch bleef bestaan, in getal vermeerderde, en als oen boom, geplant aan waterbeken, zijne groenende takken al wijder uitspreidde? Voorzeker. En met het oog daarop mogen wij blijde betuigen „Gods almachtige bescherming heeft zich tot heden verheerlijkt in de bewaring van die stichtingen Zijner genade." Maar niet minder toont de Heere Zijne onwankelbare trouw, die heerlijke open- baring van Zijne waarheid, in de on ver anderlijkheid Zyner liefde en genade. Geen schoolbestuur geen onderwijzer of onder wijzeres; geen vader of moeder, of wie verder tot het onderwijs op de Christelijke scholen in betrekking staat, die tegenover Gods liefde en genade niet beschaamd moet staan. Allen hebben overvloedige reden, om de belijdenis van Daniël op de lippen te nemen „Bij U, o Heere is de gerechtigheid bij ons is de beschaamdheid der aangezichten." En desniettegenstaande gaat de Heere voort, met Zijne weldadig heden te betoonen hier in den weg van voorspoed, waar menige School met den Bijbel zich in grooten bloei verheugen mag elders, waar het bestaan der school ernstig wordt bedreigd, door het afwenden of wegnemen van dreigend gevaar of druk kend bezwaarof waar die druk naar Zijn oudoorgrondelijken Raad nog een wijle .moet blijven door de gave der lijdzaam- Kandijkoek, ronde, ovale en^ vierkante gn iaaje volharding. Vanwaar dat dies? Het is Zyne onwankelbare trouw, verschillende prijzen. Zie met vaste prijzen. de uit8tallin 12V» Ct. lie zich verheerlijkt in de blijvende wer ring Zijner almacht en genade aan en in ie Scholen met den Bijbel „En nu, wat verwacht ik, o Heere? Mijue hope, die is op U." Dat is geloofstaal. „Op D"; dat is op den levenden God, Die het Verbond zijns vredes houdt en gestadig bevestigtWiens beloften in Jezus ja en amen zijnDie door den Heiligen Geest het geloof werkt en zoo krachtig doet opleven, dat de mond het moet uit spreken: „Mijne hope is alleen en uit sluitend op 17." Waar die hoop leeft, daar schrikken de bezwaren niet af, al stapelen zij zich soms als bergen op daar gevoelt zich het bevende hart wonderlijk getroost ook tegenover feilen en aanwassenden tegenstanddaar vonkt in de ziel iets van den van God gegeven heiligen geloofsmoed, die David deed betuigen „Met mijnen God dring ik dooreen bende; met mijnen God spring jjajf poik over een muur een geloofsmoed, die Uitsluitend verkrijgbaar Habakuk van vreugde deed opspringen in nrn ^en ^eere te midden van veel tijdelyken No'ordstraat. tegenspoed en die Paulus tegenover alle lyl8' en zielsgevaar deed jubelen „lk f m vermag alle dingen door Christus, Die mij I/V kracht geeft." „En nu, wat verwacht ik, o Heere? Wie uit bovenstaand woord de me Mijne hope, die is op 17." Nederl. woorden maakt (b.v. Rat, tak e Dat zij de biddeude betuiging van den ontvangt fr. een pr. gouden Horloge, collectant voor de Unie-collecte, die zijne 25 d. a. v. ieder een kistje (25) p"liefde voor de Christelijke school ook Sigaren. Wie meer dan 40 woorden n> daarin openbaart, dat hij helpt de gaven heeft kans op een pr. Handnaaimac in te zamelen tot stenn en bloei voor het met kast. De eerste 50 bovendien op Christelijk onderwijs, nikkel Horloge. Elk deelnemer ontv. Zijne hope zij op den Heere en zijne uitslag fr. aan huis. Opgaven voor verwachting van Hem, Die harten en beur- Augustus met 15 cents voor onkosten zen kan ontsluiten en liefelijke verrassing J. FOLKERTSMA, bereidt- in Naaimachines, het oog dreigde te verdonkeren, daar kreeg de benauwdeziel weerstof tot juichen; daar werd het hart met vroelijkheid in God en de mond met een heilig lachen vervuld. De Scholen met den Bijbel staan daar als opgerichte teekenen van Gods vrije genade in Christus; van Zijne almachtige bescherming; van Zyne onwankelbare trouw. Zyne genade was het, die ons vaderland er mede begiftigde, toen de wet van 1857 dwong, den Bijbel van de school te ver bannen Jezus als den Zaligmaker in de school te verloochenen en het gebed in Zijn Naam na te laten. Zijne genade gaf in en door die scholen eene welkome, eene afgebedene gelegenheid aan de ouders, die zich door den geest der eeuw lieten blind doeken, om hunne kinderen te doen onder wijzen naar Zijn wil en tot Zijne eer. Zijn vrije genade deed zulks. Zijn vrij machtig welbehagen was het, dat Hem bewoog, om ook dezen dam tegen den voortwoekerenden afval van Hem en Zijn dienst op te werpen. Blinkt Zijne genade zoo heerlijk in het schenken van de School met den Bijbel, niet minder Zyne almachtige bescherming. Gevaren en bezwaren van velerlei aard, die van alle zijden het bestaan dier scholen bedreigden; wie wendde ze af? Was 't niet de Heere, Wiens arm omgord is met macht Hier bedekte tegenwerking daar openbare vyandschap van de zijde der wereld. Hier verkoeling van ijver bij hen, die weleer van liefde voor het Christelijk onderwijs blaakten daar gespannen ver houding en oneenigheid tusschen broeders, die één moesten zijn in den strijd tegen Met die hope vervuld zal hij zijn weg gemoedigd kunnen gaan zal eene mogelijke teleurstelling bij den een hem niet ont moedigen en eene ongedachte verrassing bij don ander hem niet in het schepsel doen eindigen. Zoo zal de Heere de eere ontvangen, die Hem alleen toekomt. „En nu, wat verwacht ik, o Heere Mijne hope, die is op U." Hoe heerlijk, als ook uw hart, mijn lezer, tot geven geneigd, die betuiging met betrekking tot uwe gave voor den Heere neerlegt. Als ge den zegen op uwe gift het wel gedijen van het offer uwer liefde voor het Christelijk onderwijs van den Heere onzen God, verwacht en afbidt; en alzoo ons aller oog in diep gevoelde on waardigheid, maar tevens met heilige ge- loofs vrij moedigheid op Hem gericht is, Die de Christelijke school schonk, in stand hield en zegende Zoo ga dan, gij Blaadje der Unie, door 't land En spreekt in 't belang der Ccllecte. Herinner den Ouders't belang van hun kroost Den Schoolstrijd zijn moeite Gods vrede (en troost En Wie tot den strijd ons verwekte j De schoolstrijd is heilig. Hij gaat om de eer Van Jezus, Wiens Naam zij geprezen 1 Om de eere van Hem, Die voor zondaren stierf. Voor hen ook Zijn Kruisdood het loven (verwierf En smaadlijk de deur wordt gewezen Het Christelijk Nederland ziet dezen smaad. Ach, velen nog zonder te blozen 1 Maar hij, die den Heiland erkent als Gods (Zoon, Die siddert, ontzet van zoo schrikk'lijk een (hoon, En gruwt van die werking des Boozen Die bidt om genade voor zich en het volk, Dat roekloos Gods eere blijft schenden Die steunt, waar hij kan, onze school naar (Zijn Woord Die weet,dat zijn kind oprfiescbolen behoort, God dankend, dat hjj ze mag zenden. Zoo ga dan, gij Blaadje Gods zegen ga mei En make u voorspoedig in dezen. Herinnerden Ouders't belang van hun kroost Den Schoolstrijdzijn moeite; Gods vrede (en troost, Eu Wie ons tot Hope wil wezen. 2 Aug. '97. Bij beschikking van den minister van binnenlaiidsche zaken is, voor het tijdvak van 15 September tot en met 15 December a. s., benoemd tot assistent aan het Rijks landbouwproefstation te Goes R. van Hasselt te Ernpe. De Oud-ministers. Roëll zal burgemeester van Den Haag worden, zegt men. Van Houten gaat een buitenlandsche reis ondernemen, onder anderen naar Ame rika. Van der Kaai) zal zich zeker, althans voorloopig, wel op zijne landgoederen terug trekken. Het nieuwe geweer Onder de oefeningen der troepen in het kamp onder Zeist sprong onder het vuren het geweer van een der manschappen ter hoogte van het magazijn uit elkaar, waar door èn de man èn zijn nevenman aan de handen verwond werden. Naar men zegt, komen meer zulke geval len met het nieuwe geweer voor. Sprinkhanenplaag in Argentinië\ In zijn verslag over 1896 deelt de con- sulgeneraal te Bnenos-Ayres, de heer L. Van Riet. o. a. het volgende mede: Het is bekena, hoe het landbouwbedrijf in Argentinië reeds sedert lang in een treurigen toestand verkeert, als een ge volg hoofdzakelijk van de voortdurend lage graanprijzen, waarbij zich nu eens late nachtvorsten of langdurige droogten, dan weer invallen der sprinkhanen voeg den. De vreeselijke plaag der sprink hanen, vergezeld van droogten, heeft Ar gentinië in de jongste maanden meer dan ooit geteisterd, het grootste gedeelte van den oogst vernietigd en daardoor aan den landbouw een nieuwen zwaren slag toe gebracht. Om van de verwoestingen der sprink hanen een duidelijk beeld te verkrijgen, moet men deze insecten aan het werk heb ben gezien. In zwermen van millioenen en milliar- den zijn zij in het vorige jaar uit het weinig bezette noorden komen aantrekken, om zich overal vernietigend neer te laten. Tot drie malen toe zijn de sprinkhanen in vele landstreken verschenen, bij hun eerste bezoek als vliegende insecten, dan als springende en ten slotte weder als vliegende. Tegen het springend gedierte kan men zich nog eenigszins weren, bv. door het land te omheinen met blikken of zinken platen, of door er slooten om heen te maken. Maar wel aiep en breed moet men graven, want eene kleine sloot is binnen enkele minuten gevuld met de levende massa, die zich mijlen ver voort- schuift over de uitgestrekte vlakten. Tegen de vliegende sprinkhanen daarentegen is de mensch bijna weerloos. In zwermen, zoo diebt en zóo groot, dat men ze op een afstand voor regenwolken aanziet, komen ze, meestal tegen 3 of 4 uur in den middag, een landgoed overvallen. Men kan trachten den vijand door ge ruisen te verdrijven, door groote vuren en rook, men kan paarden met dit doel op de weiden laten loopen, of arbeiders met stokken en doeken gewapend uitzen den, alles is messtal geheel vergeefsch. De insecten blijven op het terrein, dat zij zich eenmaal hebben uitgekozen, vliegen als ze worden opgejaagd, van de eene plaats naar de andere, maar verdwijnen meestal eerst, wanneer er niets meer van hun gading te vinden is. Ze tasten alles aanweiden, tarwe- en maïsvelden, hoo rnen en struiken; zij vreten gras, granen en groenten, vruchten, bladeren en zelfs den bast van de boomtakjes. Ze zijn overal, bedekken den grond, de gewassen, de boonen van den voet tot den top; zij zitten daar naast, onder en boven elkander, op elkander, soms zelfs in hoopen zóo zwaar, dat stevige takken onder hun ge wicht afbreken. Hun vreten m akt een geluid als 't zacht knetteren van een vuur, en even snel als een vuur verrichten zij het werk der verwoesting. Een uiterst treurigen aanblik biedt eene streek, door de sprinkhanen be zocht. Het is alsof een adem des doods er over heen ging. Boomen en struiken zijn van hun bla deren beroofd en op de korenvelden ziet men slechts de kale halmen. Was de na tuur nog kort te voren in een groen kleed gehuld, men waant thans bijna een win terlandschap voor zich te hebben. Nog gisteren rustte het oog des landbouwers met welgevallen op zijne een rijken oogst, belovende akkers, heden reeds zijn de vruchten van een geheel jaar van inspan ning en arbeid verloren. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hoomsterzwaag, Jubbega en Schurega (toez.) dr. J. C. v. Ronkel, cand. te Leiden te Wezepe J. C. B. Eijkman cand. te Steenwijk; te Culem- borg ds. J. L. Bommezijn te Sneek te Kage ds. J. A. de Vlieger te Maasland. Aangenomen naar Warfum door ds. M. Hefting te Siddeburen naar Nieuw Loosdrecht door dr. G. Vellinga te Kootwijk. Bedankt voor Heeze door ds. A. S. Gallée te Everdiugen voor Stevens- weert door ds. G. van W.,hete Voorhout. Geref. Kerken. Beroepen te Baarland ds. L. Spoel te Harderwijk. Drietal te Ezinge ds. H. D. Drenth te Nieuwolda, ds. S. H. Groeneveld te Mar- rum en ds. A. S. Schaafsma te Boornbergum. SCaÖöLHXEUWS. Te Amsterdam slaagde voor de lioofd- acte de heer C. J. v. d. Putte van Gouda. Te Breda werden Zaterdag 13 candi- daten geëxamineerd, van welke 12 „zakten" De ge nkkige die slaagde, heet Lamers, uit Schiedam De dames H. M. Henry van Aardenburg en A. J. Nijland van Middelburg slaagden te Gr avenhage voor de acte Engelsch (L.O.)- Benoemd tot onderwijzer aan de o. 1 school te Nieuw Beijerland de heer F. H. Odink te Zaamslag. Krabbendijke. Op het telegraafkan toor alhier werden in de maand Juli be handeld 131 stuks telegrammen zijnde 59 verzonden en 72 ontvangen. Het Rijkstelegraafkantoor te Goes verzond gedurende de maand Juli 1897, 811 telegrammen, ontving 743, over genomen en verder geseind werden 409 totaal 1963 telegrammen. O at- Ver- Kantoren. vangen, zonden. Totaal Baarland 15 8 23 Borsele 15 20 35 Driewegen 15 12 27 Ellewoutsdijk 21 30 51 's Gravenpolder 22 21 43 's Heer Arendskerke 37 34 71 's Heeronhoek 31 32 63 Heinkenszand 13 19 32 Hoedekenskerke 18 26 44 Kloetinge 16 12 28 Nieuwdorp 11 16 27 Nisse 20 22 42 Ovezand 17 18 35 Woli'ertsdijk 29 21 50 Wissenkerke 36 41 77 Kamperland 34 26 60 Colijnsplaat 59 66 125 Stavenisse 40 44 84 Een ingezetene van Middelburg, die jl. Vrijdagavond het op de Markt staand hypodrome bezocht, trof het onge luk bij het bestijgen van een paard te vallen met het gevolg dat hij met gebroken knieschijf werd opgenomen en per vigilante naar zijne woDing moest worden gebracht. Bruinisse. In de j. 1. Vrijdag ge houden vergadering van den gemeenteraad werd behandeld. Ie. Aanbieding gemeen terekening. In de commissie tot onderzoek daarvan werden benoemd de heeren J. Goudzwaard. C. Bolier en J. van Vessem. 2e. Aanbieding der Armenbegrooting voor 1898. De commissie hiervoor bestaat uitde hh.Elenbaas,W. Jumelet en Bolier. 3e. Werd besloten na onderzoek der geloofsbrieven, tot toelating van de herkozen leden de heeren Elenbaas en van Vessem. 4a. Goed gekeurd eenige af en overschrijvingen ten bedrage van f 150. 22V2. Door den voor zitter werd mededeeling gedaan van eene gehoudene kasopname bij den gemeente ontvanger. Hieruit bleek dat zich in kas bevond f3493.20. Voorts werd besloten f 25, uit te trekken voor speelgoed ten behoeve der bewaarschool van Mej. Ver meulen. Aan den aannemer der keibe strating werd wegens afkeuring der mate rialen drie weken uitstel verleend voor de oplevering. Bruinisse. Ill de verl. week gehou den vergadering van den Dijkraad werden als nieuwe leden geïnstalleerd de heeren M. K. Krepel en L. van Meurs. De re kening voor den dienst 1896/97 werd daarna voorloopig vastgesteld ten bedrage van ruim 18 mille. Bruinisse. Met de eerste werkzaam heden, de uitbakening, enz. van den trau)- weg Schouwen Duiveland, in verbinding met den vasten wal, is verleden week in den polder Bruinisse, te Zijpa een begin gemaakt. Waarde. In de Zaterdag gehouden gemeenteraadsvergadering werd overgelegd de rekening over den dienst 1896. Er is ontvangen f8683,38V2. Er is uitgeven f 7972,49V2, alzoo een goed slot van f710,89. Geldbelegging door aanplant van Guttapercha boomen. Er heerscht een onaangenaam gevoel van ongerustheid in het rijwielenvak over de toekomstige aanvulling van het artikel gome lastiek. Reeds voor eenigen tijd liepen er onrustbare geruchteu er werd beweerd dat volgens schatting de voorhanden gome lastiek ternauwernood voldoende is om te voorzien in de behoefte van de rijwie- lenfabrieatie en dat, als niet wordt ge zorgd voor uitbreiding van den aanplant, binnen een niet zoo ver verwijderd tijd stip een aanmerkelijk tekort zal ontstaan. Het kan niet betwijfeld worden of binnen een half jaar zal de prijs van de gome lastiek belangrijk stijgen! Nu ligt er eene rijke winstgevende nijverheid in het telen van gomelastiekboomen. Er wordt dan ook te Londen eene krachtige Mij. opgericht om, op het beste voor de teelt geschikte terrein, de Goudkust tan West-Afrika, de vroegere Hollandsche kolonie, op groote schaal gomelastiek te winnen. Moge ook het Nederlandsche kapitaal in deze onder neming deel nemen op ruime Behaal. Im mers eene dergelijke zaak verdient voor geldbelegging vrij wat meer steun dan speculatieve goudmijn- of petroleumaan- deelen. Zondag werd op Urk een 12 jarige knaap door een mug vlak onder het oog gestoken. Er ontstond bloedvergiftiging, waarvan het ventje reeds Donderdag over leed. Een 25 jarig meisje te Vries heeft na een langdurig verhoor bekend haar le vend kind in 't varkenshok te hebben ge worpen en dat het door het daarin aanwe zige varken is verslonden. TeValther- mond had een arbeider en zijn vrouw be zig met zichten en binden en koffievuurtje gemaakt, toen onverwacht bun andarhalf jarig kindje in 't vuur viel en derwijs gebrandt werd dat het onder hevige pijnen bezweek. Een 13-jarige jongen, met zijn vader metselwerk verrichtende op eene boerderij te Stolwijk is door oen onbekende oorzaak in den vliet geraakt en levenloos opgehaald. Te Emmer-Compascuum vitl een vier-jarig knaapje van de loopplank in het kanaal. De vader die nog te bed lag, werd geroepen en sprong terstond in het water met het diep treurig gevolg dat beide, vader en kind, verdronken. Onder Ter Apel werd een 11 jarige jongen Vrijdag door den bliksem gedood. Een stuka door te Gorinchem had de vorige week het ongeluk dat de ladder waarop hij stond om een plafond te witten in 't ge bouw der hoogere burgerschool, omviel, waardoor hij zoodanig gekwetst werd, dat hij aan de gevolgen overleed. Vrijdag tijdens een hevig onweer was een land bouwer te Eemster aan 't eggen. Om den regen ging hij onder een hok, de paarden vasthoudende, schuilen. Beide dieren wer den door den bliksem getroffen en gedood. Hij zelf werd bedwelmd. Een moedige vrouw Te Veendam zag een schippers wedu we haar dochtersje in de diepe hoofd vaart drijven. Ze sprong de kleine na, deed een paar ferme slagen, zonk eerst met het kind weg, maar had toch het geluk de kleine te redden. Op den wal stonden een paar mannen dit kalm aan te zien Aan een echtpaar te Halfweg is, sinds hun huwelijk in April 1894, voor de derde maal een tweeling geboren; vier van de zes kinderen zijn nog in leven. Te Delft werd een echtpaar, op den ver jaardag der moeder, de vorige week verrast met de geboorte van hun 24ste kind. Te Smilde deed dezer dagen een vader aangifte van de geboorte van zijn tiende meisje (jongens heeft hij neg niet), en Donderdag deed iemand onder Hauler- wijk aangifte van zijn elf don jongen, ook nog geen enkel meisje. Te Loosdrecht, waar algemeen moud- en klauwzeer heerscht, begint deze ziekte zich ook onder menschen te vertoonen in den vorm van blaaruitslag aan mond en voeten Krachtige waarschuwing tegen 't gebruik van ongekookte melk. Als een eenoudig middel om papier niet ontvlambaar te maken, wordt aanbe volen het tweemalen te doopen in een ko kende oplossing van één deel aluin in drie deelen water en dan te laten drogen. Een „heer" te 's Gravenhage had Woensdag zich eerst een geheelen middag door de stad laten rondrijden zoodat de koetsier een aardig sommetje had te vor deren. Ten slotte liet hij zich naar het station rijden, waar hij den koetsier met een „even wachten" liet buitenstaan. Deze scheen echter de zaak niet al te best te vertrouwen en ging op het perron eens kijken. De passagier zat in de res tauratie, waar hij zich de biefstukken en de vermout uitmuntend liet smaken tot het fluitje klonk van den conducteur van den vertrekkenden trein. Zonder te betalen snelde hij haastig naar den spoorwagen, maar de bedrogen koet sier en de kellner waren hem te vlug af en grepen hem bij zijn kraag. Aangezien mijnheer geen cent op zak had om zijn schuld te voldoen, bemoeide de politie zich met de zaak en was zij zoo goed om den vroolijken snuiter goedkoop logies te ver schaften in het commissariaat. Geneeskracht van het eiwit. Om snij- en brandwonden te genezen is er geen sneller werkend middel dan rauw eiwit. Vooral bij brandwonden verdient het de voorkeur boven collodium, en het heeft ook nog dit voor, dat dit meestal dadelijk bij de hand is. 'tls de inwerking van de lucht, die de wond door ontsteking verer gert, maar het spoedig opdrogend eiwit vormt een huid, waar de lucht niet kan doordringen. Ook is eiwit een der krach tigst werkende middelen teger. dissenterie- Met of zonder suiker geklopt en opeen» ingeslikt, heeft het eiwit een heilzame en verzachtende uitwerking op de ontsteking van de maag en de ingewanden. Bij ge wone gevallen zijn twee, hoogstens drie eieren daags voldoendeen het is niet alleen medicijn, mcar ook een licht voed sel, zooals voor den patiënt het dien»tigst is en bevordert dus des te sneller zijn ge; nezing. Onbrandbaar hout Lang reeds heeft men gezocht naar mid delen om hout onbrandbaar te maken; de eerite pogingen daartoe dateeren zelfs van 1625, maar tot heden was men daarin nog niet ten volle geslaagd. Thans echter schijnt men de oplossing bijna te zijn gekomen, waarbij de kennis B de chemische eigens veel heeft bijgedragen. In het algemeen hesti pCt. water, 58 pet. brai heden en nagenoeg 2 stof. brandbare ele omgezet worden, zondei cellen te schaden, waarc waarde zou verliezen. De bewerking is als men het hout. in een cy ledig wordt gemaakt, en v toegelaten. Hierdoor w< bet hout verdampt, en dampingsproducten afgevi de cylinder weder luch mer. laat eene vloeistof bevattende, gemengd mi cylinder verstuiven, tot zadigd is. Daarna won d'roogd en is het gereed Bij de proeven maakt 2 gebouwtjes, 11 voet i met den vloer 4 voet t de windzijde werd een Jagd, en in weinige mir wone houten gebouw ver andere ongedeerd bleef binnen dat gebouwtje koel werd het van binnen be de vlammen van het daai hoog uit den schoorstee zen, maar het gebouw b Het gewicht van zulk met 8 h 15 pCt., en de de bewerking weid bew 2 jaar na dato. Tevens komen waarborg tegen ten, enz. Bij den scheepsbouw nut opleveren, ook door leidbaarheid, en het bri sterk verminderen, in oorlogsschepen in actie, veelvuldig voorkomt, en geeft, getuige de laatste schen China en Japan. In tropische klimaten geleidbaarheid veel dien plaatsen, en eindelijk zo blijken als bekleeding, v en andere deelen en de van warmte tegenhouder Deze uitvinding schijn rijk te worden, en vatb eene zeer uitgebreide Een vet kalf. Onder dezen titel deelt blad een verhaal mede, looper van de hondsdag» schouwd. Er was een zekere m me uit Texas, die vee daarvoor had ontvange van 100 dollars, een va 16 bankbiljetten van 20 stak hij in den achterzal zoo onvoorzichtig dat papier naar buiten glum moe, en ging ergens oik gen slapen. Toen kwam kalf had honger en zag voor gras aan en het vr ten op. Juist was hij met de bezig toen de broeder man ontwaakte en na gew wist de koopman dertien 20 dollars te redden, wi in zijn bek had en die kon geven voor den aanki Kort daarna werd het uit zijn maag werden jetten te voorschijn gelia verschoten van kleur, pakte de verkleurde kaar, rolde ze voorzich carton en stuurde ze naar financiën der Vereenigde beleefd verzoek hem daa jetten te geven. Hij liet gezeld gaan met een hebzucht van het kaif. het geval onderzoeken, t Blancingame gelijk had bedrag van 210 dollars in ten terug. Te Studzianki in h vernemt Grodno werden een brand 117 huizen ii Vijf menschen kwamen ii Tengevolge van het den in de laatste dage Bohemen en Silezië ernst gen plaats, waardoor tal werden veroorzaakt. Nabij Weenen is de gebroken, waardoor verf en spoorwegovergangen de treinenloop in den werd gestremd, en ver moesten worden verlaten 'Veenen, werd de spoor door het water ondermij instorting vreest. Bij de Si stortte een stellirg in, beiderB te water geraak konden worden gered. In 'n Bohemen waar de f kwamen tal van personei ten ontspoorde een trein water ondermijnden spoo tief en vier waggons sto i'ng de machinist werd reizigers en vier spoorbea ernstige verwondingen. In de omstreken vat "'lezië zijn de laagvlakte eehapen. De huizen staar de bewoners moesten op ten. Te Herischdorf verdr ®en kind. Te Larger

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2