m k i f E. Prak, advocaat en procureur te Gro ningen. Bü kon. besluit is aan den directeur van bet postkantoor te Middelburg, P. Pol- vliet, vergunning verleend tot het aanne men der versierselen van het ridderkruis 3e hl. van het Borstbeeld van den Be vrijder van de Yereenigde Staten van Venezuela, hem door den president dier Staten geschonken. De heer P. J. J. Hotké, surnume rair der directe belastingen, thans waarne mend te Oostburg, is, met ingang van Maandag a. s. belast met de waarneming van het kantoor der directe belastingen te Middelburg. Naar men aan de Haarl. Crt. mede deelt, heeft zich een voorloopig comité (bestaande uit de heeren H. Barger en D. de Leeuw, Amsterdam) geconstitueerd, ten einde een vereeniging te stichten, ten doel hebbende bij de Regeering aan te dringen op het nemen van maatregelen, welke den stand van landbouwers en vee houders in Nederland ten goede kunnen komen"; vooral ook met het oog op de schade door velen in hun bedrijf geleden door het thans heerschende mond- en klauwzeer. Besloten is een request in te «enden met betoog der noodzakely kheid dat de wetgever krachtiger dan tot op heden ingrijpt om te voorkomen, dat hun bedrijf geheel ten gronde gericht wordt, en gevraagd„dat, waar door de daartoe aangestelde rijksambtenaren mond- en klauwzeer wordt geconstateerd, een tijde lijke vergoeding van Staatswege worde verleend en waar het lijdende vee nood wendig' moet worden afgemaakt, algeheele vergoeding door den Staat worde gegeven Vlissingen. In eene heden namiddag gehouden zitting van den gemeenterrad, waarbij de heer Tutein Nolthenius, wegens zijne benoeming tot burgemeester van Apeldoorn voor het laatst het voorzitter schap van den raad bekleedde en onder hartelijke bewoordingen ziju ambt als bur; gemeester van Vlissingen nederlegde, wordt na lezing en goedkeuring der notulen van de vorige zitting, mededeeling en over legging gedaan van de ingekomen stuk ken, waaronder de gemeenterekening over 1896 tot een bedrag van f299803,91 en ontvang f 264383.70 in uitgaaf, alzoo met een goed slot van f 35420.21. Hierop werd benoemd tot onderwijzeres aan school A, mej. C. Lagaaij, onderwijze res te Ierseke, met wie waren voorgedra gen mej. L. J. Korsten, onderwijzeres te Vrouwepolder en mej. J. H. Holm, tijde lijk onderwijzeres te Vlissingen. Uit de voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan school E, bestaande uit de heeren D. Dronkers, onderwijzer te Delft, J. J. van Elsacker, onderwijzer te Westkapelle en C. Vfsser J.Gz. onderwij zer te Vlaardingen, werd als zoodanig be noemd de heer D. Dronkers te Delft. Als vader en moeder in het Gasthuis worden door regenten van dat gesticht ter benoeming voorgedragen: C. van der "Wal en zijne vreuw C. J. van Basten te 's Gravenhage en J. Duiferen zijne vrouw J. Raste Amsterdam. Eerstgenoemd echtpaar wordt benoemd. Als lid der Commissie van toezicht op het Middelbaar onderwijs wordt herbenoemd het aftredende lid, de heer J. Verkuyl Quakkelaar. In plaats van wijlen den heer dr. J-van der Beke Callenfels wordt als lid in de gezondheidscommissie benoemd de heer D. A. Kuiper, officier van gezondheid, met wien was voorgedragen de heer H. Breu- kink, arts. Werd besloten tot den onderhandschen verkoop aan den heer W. Swennen van 6 maal 23,90 M» gemeentegrond op het z. g. Eiland tegen den prijs van f 5 de M2 voor 104.40 M. aan de Kanaalstraat en van f3 voor de overige 39 M aan de Dijkstraat, alzoo voor een bedrag van f691 20 en f96.60 voor trottoirkosien idem aan den heer A. C. Limonard van 20 maai 27,05 M gemeentegrond op het z. g. Eiland tegen f 5,50 voor 344 M2 aan de Kanaalstraat en van f 3 voor de overige 197 M. aan de Dijkstraat alzoo voor een bedrag van f2483 en f334,02 voor trot- toirkosten idem aan den beer Th. Blankhart van 10 55 maal 18 M. aan de Badhuisstraat ad f 10 de M', alzoo tot een bedrag van f1899 en f268.20 voor trottoirkosten idem aan den heer P. L. de Bruijne qq te Middelburg van 5 maal 9.53 M. ge meentegrond aan den Noordzee-Boule- vard ad f 10 de M1, alzoo tot een bedrag van f476.50. Werden goedgekeurd de rekening van het Gasthuis over 1896 tot een bedrag van f 22649.44 in ontvang, f 22639,70 in uit gaaf alzoo met een goed slot van f 9.66 de rekening van het Weeshuis tot een bedrag van f 7360,9lVa in ontvang, f 6593.32 in uitgaaf, alzoo met een goed slot van f 767.59Vs, en de rekening van de schutterij tot een bedrag van f 1767.44Vs in ontvang, fl453,28Va in uitgaaf, alzoo met een goed slot van f314,16. Vervolgens werd vastgesteld het eerste suppletoir kohier van den Hoofdelyken omslag en besloten tot eene gratificatie van f50 aan mej. G. Sitsen, kweekelinge aan school A. voor de door haar aan het on derwijs bewezen diensten idem aan den marktmeester H. de Munck eene gratifica tie van f50 wegens drukkere werkzaam heden gedurende de jaarmarktwijders werd besloten vergunning te verleenen aan de wed. M. L. Krug voor het plaatsen van een gaslantaarn aan perceel R. N. 150 in de Badhuisstraatidem aan J. Wegeling tot het aanbrengen van twee zonnescher men aan perceel B 65 in de Dijkstraat en aan J. F. M. Hoornaert tot het aanbren gen van een zonnescherm voor de sociëteit de Unie van het Belgische loodswezen aan de zeezijde van het gebouw idem aan L. Hamme tot het aanbrengen van een naam bord aan perceel F. 94 in de Vrouwestraat en aan M. C. Kroon tot het plaatsen van een reclamebord aan perceel 192 in de Glacisstraat. Op het verzoek van den heer Ph. de Leef, houdende verzoek om een houten in plaats van een steenen gebouwtje op een perceel gemeentegrond nabij het terrein van den gemeente reinigingsdienst te plaat sen wordt afwijzend beschikt. 1 en slotte wordt besloten tot wijziging der reglementen van het Gasthuis en Wees huis ten aanzien van de benoemirg van dames regentessen, en de zitting gesloten. KERKNIEUWS? Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zuidzande ds. A. F. Ch. Pont te Nisse. Beroepen te Hornhaizen (Gr.) C. Pekel haring cand. te Assen te Ruinen dr. N. de Jager Meezenbroek te Graft te Stevens weert ds. G. van Wij he te Voorhoutte De Kaag ds. J. A. de Vlieger te Maasland te Leerbroek en Middelkoop ds. W. J. M. Engelberts te Bergschenhoek- Aangenomen naar Giesen-Nieuwkerk door ds. B. A. de Jong te Harderwijk. Bedankt voor Ytens en Hennaard door ds. A. Gelderman te Bunschoten voor Varseveld door ds. W. J. Meiners te Eibergen voor Bladel door ds. W. G. van Doorne te Ingen. Wemeldinge. Door H.H. Kerk voogden en Notabelen van de herv. kerk alhier is besloten om het kerkgebouw dier gemeente te doen restaureeren en zoo veel noodig te vernieuwen. Het plan is om binnen eenige maanden het werk aan te besteden om in 't voor jaar van 1898 het werk te doen beginnen. Geref. Kerken. Drietal te Winsum ds. H. W. Felderhof te Jutrijp, ds. P. Warmenboven te Alblas- serdam en B. J. Heenes cand. aan de V. U. te Idsegahuizen. Beroepen te Bleiswijk B. J. Heeres, cand. te Idsegahuizen te Monster ds. B. Roorda te Scharnegoutum te Almkerk (2e maal) ds. L. Bouma te Emmelenkamp, Koudekerke. Zondag werd onze nieuw beroepen leeruar de heer J. Zijp, candidaat in de gemeente bevestigd door ds. C. B. Schoemakers van O. en W. Souburg met eene leerrede naar 1 Cor. 4:1 en 2. Des namiddags verbond de bevestigde zich aan de gemeente met eene predicatie naar 1 Cor. 3 9a, „Wij zijn Gods medearbeidersGods akkerwerk zÜt gij"- SCHOOLNIEUWS. Sluis. Uit 16 sollicitanten is tot hoofd der Christelijke school alhier benoemd de heer G. Visscher te Utrecht. Geslaagd te Breda voor de hoofd- acte de heeren Jv. Koeveringen van Krabbendijke en M. v. Weele van Waarde en te 's Gravenhage voor Engelsch de heer G. den Toom, van Middelburg. Op de aanbeveling voor conrector aan het gymnasium te Schiedam zijn ge plaatst dr. B. Steringa Kuyper te Middel burg, en dr. E. B. Koster te Doetinchem. Nog iets uit de reiservaringen van ds. Adriaanse. Te Simadas vertelde hem de vroegere „loerah in de desa" thans voorganger, dat de vorige voorganger of ouderling inder tijd door Sadrach wegens overspel was af gezet, en dat de kleine gemeente een paar malen bezoek had gehad van hooggeplaat ste personen, 't verhaal van welke bezoeken den zendeling aanleiding gaf er bericht van te doen aan de kerken in Nederland met blootlegging tegelijk van zijne vrees dat, „mocht over eeuigen tijd Bagelen losgelaten worden het Gouvernement of het Protestantsch Kerkbestuur de hand op Bagelen zou leggen". Uit de mededeelingen van genoemden voorganger aan den zendeling releveeren wij alleen deze eene dat ook de Javaansche Christen zeer fijn voelt en onderscheidt. In 1894 namelijk had Ds. Brunner, (de gouvernementspredikant van Poerworedjo, nu in Solo, die het onder geen stoelen of banken steekt, dat hij volbloed modern is) met den Regent van Wonosobo en andere autoriteiten de gemeente in Proemassan wezen bezoeken. De Christenen aldaar begrepen al spoedig dat zij niet met een „Zendeling," maar met een „pandita-com- penie" te doen hadden, want Ds. B. reikte hun niet de hand toen hij kwam, en vroeg niet naar hun welstand, gelijk ze dat van den Zendeling gewoon zijn; ook sprak Z.Eerw. geen Javaanscb, zoodat de Regent hem tot tolk moest dienen. In deze oogenscbijnlijk onbeduidende mededeeling ligt eene belangrijke vinger wijzing, welke door de zendingsvrienden en deputaten, en de zendelingen zeiven wel niet zal worden voorbijgezien. Voorts deelt zendeling Adriaanse mede dat, blijkbaar van wege 't gouvernement, ds. Brunner heeft aangeteekend 't zielental •nz. der gemeenten aldaar, terwijl ook de resident zieh op de hoogte van den toestand stellen kwam. Deputaten tot den Medischen dienst melden met blijdschap de ontvangst van ongeveer f 1500 van een dameskring te Amsterdam welke met ijver en tact, wel georganiseerd, in verband met de kerken, inzameling houdt voor de „oprichting en instandhouding van een Ziekenhuis op Java ten dienste van de Medische Zending der Gereformeerde Kerken". Het jongste Salatiga-blaadjo bevat eenige brieven van zeudelingsvrouwen, uit welke brieven ook wederom blijkt hoe groot een zegen de Heere geeft ook door den arbeid der znndeling-vrouw, hoe onmisbaar een element zij is in 't werk der zending. Zuster Heller te Kali-woengoe schrijft met groote opgewektheid, niettegenstaande de teleurstellingen haar niet bespaard wer den. Witte mieren deden veel schade aan haar huisraad en beste kleederen. Maar zij is vol goeden moed met 't oog op de nieuwe woning die haar man bezig is te bouwen. Zuster Kamp te Salatiga beschrijft den toestand van zendeling Zimmerbeutel, welke zoo ernstig werd dat hij met zijn gezin naar Europa moest terugkeeren. Gok wijst zij op den achteruitgang van zuster Jüngst, inmiddels overleden, terwijl een zincogra- phie van de kerk te Ambarawa, naar een photografie van Zendeling Heller dit blaadje siert, Goes. Op verzoek brengen wij gaarne in herinnering dat de jaarlijksche verga dering der Collectanten voor de Christe lijke school Unie-collecte bepaald is op a. s. Vrijdag 30 Juli, a. s. te 8 uur des avonds in de Chr. School. Goes. In den nacht van Zaterdag op Zondag is uit baldadigheid, bij een inge- zetene~ in deze gemeente een glasruit van het keukenraam, met een steen ingeslagen. Het is de politie gelukt den dader op te sporen en is tegen dezen procesverbaal op gemaakt. Ovezand. Door den veearts A. Mar- eus alhier is onder het rundvee van de Wed. J. van 't Westeinde alhier, mond en klauwzeer geconstateerd. Bedoeld vee loopt in een weide aan den z. g. n. Koe dijk onder de gemeente Nisse. Wij maken er nogmaals attent op dat wij geen berichten over mond- en klauw zeer meer kunnen opnemen. Met boven staand wenschen wij de rij af te sluiten. Red.) Stavenisse. Het is hier als overal elders; alle veld- en tuingewassen hebben regen noodig, maar vooral warmte. De grond is hard als eene kei, tengevolge van droogte en wind. „De windzak staat hier altijd open", zei me onlangs een boer, en de man heeftgrootendeels gelijk. Sommige gewassen hebben er veel door geleden, in 't bijzonder de erwten, wier bloesem voor een deel vernield werd. Het beschot is daardoor over het geheel gering. De tarwe en gerst staan goed; ze zijn uitgegroeid,» en hebben alleen de zon noodig, om te rijpen. Sommige boeren hebben reeds gerst gemendde tarweoogst begint over veertien dagen. De haver is bijna zonder uitzondering goed, rogge en de witte en bruine boonen vrijgoed. Suikerbieten zijn er, zooals te voorzien was, minder gezaaid dan het vorige jaar, n. 1. 80 blooisohe gemeten, waarop nu aardappelen zijn gepoot, bijna alle blauwe en muitjes. De laatste worden thans verscheept voor f 2, per H. L. In de blauwe is het kwaad gekomen, zoowel in den kn ol als in het loof, bij de muis jes alleen in het loof. Er is verbazend veel onkruid, en ook daardoor veel werk, zoodat niemand werk loos behoeft te zijn, en de „kanker" school verzuim dan ook weer op 't schrikbarendst aan ons volksonderwijs „knaagt". Hontenisse. Bij herstemming gekozen tot lid van den gemeenteraad J. B. v. d. Velde met 156 stemmen. J. B. Joossen had er 155. Ongeveer de helft van't aan tal kiezers bleef thuis. Stavenisse. Bij de Dinsdag alhier gehouden herstemming voor een lid van den gemeenteraad werden 179 geldige stem men uitgebracht, waarvan op den heer L. Hage 95 en op den heer N. Kodde 84 stemmen, zoodat eerstgenoemde gekozen is. Terneuzen. Bij de Dinsdag alhier gehouden herstemming voor een lid van den raad is gekozen de heer G. Wieland (aftr. a.) met 483 stemmen. De heer Adr. H. Donze (1.) verkreeg 375 stemmen. Aan tal kiezers 1113. Uitgebracht 867, van onwaarde 9. Kolijnsplaat. Gekozen tot leden van den gemeenteraad de heeren P. Tazelaar met 131 en K Schippers (aftr.) met 110 van de 169 geldige stemmen. Voors bekwamen M. J. Contant 36, A. de Pree Sr. 32 en A. J. Ridder 22 stemmen. Men schrijft uit Ierseke Algemeen hoort men dat het oesterbroed ook op de pannen en de schelpen op de Oosterschelde zeer overloedig is. Er bestaat thans veel kans, dat over den spoordijk in de Ooster-Schelde een weg zal aangelegd worden voor het verkeer van rijtuigen en voetgangers. De bezwaren welke aanvankelijk bestonden, om den weg door den EDgelschen polder te laten loopen schijnen thans uit den weg geruimd. Tel. Bij den schietwedstrijd van scherp schutters te Breda is door de heeren Heij- boer en Hering uit Middelburg een bronzen medaille behaald in den rozen- wedstrijd. Verder behaalden nog in de afd. A, Beaumont-geweer, den Hen prijs de heer Hering en in de afd. D geweer en munitie naar keuze den 35en de heer Heyboer. Een meisje te Amsterdam die haar broeder die op een sleepboot vaart ging bezoeken, gleed van de loopplank en ver dronk. Het lijk werd thuis gebracht, de moeder van het meisje bleef dien dag tot middernacht uit, zij was op een plezier tochtje opgeruimd thuis komende werd de arme vrouw op deze wijze ontnuchterd. Te Rozendaal sprong Zondag een vreem de dame uit de eerste verdieping van het logement de Leeuw; zij kwam op het hoofd terecht en bleef op de plaats dood. Te Scheveningen zijn twee jongens van 16 jaar, schoon goede zwemmers, bij het baden tusschen de hoofden van het ververschings- kanaal, door de sterke strooming naar zee gedreven. Zij konden niet meer gered wor den en zijn jammerlijk verdronken. Zondagmorgen is een remmer die dienst deed op een goederentrein van Utrecht naar Gouda, overreden en zwaar gekneusd op den weg gevonden. Eenigen tijd daar na overleed hij. Te Scharwoude is een 9 jarig knaapje aan den zeedijk spelende met andere kinderen, toen zij door den meester geroepen werden om in school te komen, en daaraan gehoorzamen wilde, door een petroleumwagen overreden, zijn hoofdje werd totaal verbrijzeld zoodat de dood terstond intrad. Te Den Helder is een aldaar bij familie logeerend knaapje van 11 jaar uit Amsterdam, terwijl hij zich met andere kinderen in een roeibootje ver maakte, te water geraakt en verdronken. Van de kermis te Leiden huiswaarts keerende, raakte gisteren avond een min nend paartje te water met 't ongelukkig gevolg dat' 't meisje, een 27 jarige fabriek- arbeidster, dood werd opgehaald. Ie Wageningen is een besteller van de stoom boot Batauwer toen hij een puts water wilde scheppen, door het bezwijken der leuning, in de haven gevallen en verdron ken Te Leermens (Gron.) zijn twee kin deren in huis, aan tafel zittende, door den bliksem getroffen, een was dood, de ander stervende toen de ouders, welke tijdens de ramp afwezig waren, terug keerden. Te Woudrichem is gisteren middag een visscher door den bliksem ge dood. Te Heythuizen was de heer Orijns die bij 't laatst gehouden examen als on derwijzer slaagde, met een paar vrienden gaan baden, hij kwam in de kolk terecht, zonk in de diepte en verdronk ondanks alle pogingen om hem te redden. Naar aanleiding van het feit, dat thans drie Ministers optreden, (lie eerst se dert '94 hun departementen hebben verla ten, deelt een der abonné's van de „Amst. Ct.", vroeger jarenlang aan een ministerie werkzaam, het volgend vermakelijk en historisch feit mee: Er was destijds, aan mijn departement een minister, die zich bij het personeel slecht gezien maakte door de koffie-uurtjes der ambtenaren in te korten en ook te letten op den tijd, waarop zij 's morgens present waren. Toen zijne Excellentie al trad, gaf dat zekere verademing men had hem' niet meer te ontzien. Een der hoogere ambtenaren, dien wellicht de minister nooit persoonlijk ontmoet had, was daar vooral erg blij om. Toen dan nu ook de ex- bewindsman als eenvoudig burger op straat liep en dezen ambtenaar om vuur vroeg (zonder te weten dat hij een vroegeren ondergeschikte voor zich had) beet deze hem norsch toe „Denkt u soms dat ik een wandelende vuurpot ben en liep door. De ander vond dit vermoedelijk wel lomp, maar ging ook zijns weegs. Natuurlijk liet de ambtenaar niet na bij zijn collega's er over op te snijden hoe hij deu vroegeren minister te woord had gestaan. Maar ziet, kort na die ontmoeting ge schiedde het, dat het Z. M. den Koning behaagde andermaal denzelfden vroegeren bewindsman aan het hoofd van hetzelde departement te plaatsen. Doodsangst en verslagenheid bij den bru talen ambtenaar, die nu zijn carrière ge broken zag. Hoonende spot van de collega s, die er pleizier in hadden hem aan te zeg gen, dar hij natuurlijk zijn matten wel kon °PMaarn'zEx. die niet direct met dezen ambtenaar te maken had en misschien ook het geheele geval vergeten was, liet alles zooals het was. Wat niet weg nam, het brutale heerschap heeft benauwde uurtjes gesleten. Als eene bijzonderheid kan gemeld worden, zegt bet „Utr. Dgbl.",dat Hilversum één van de weinige gemeenten is, waar de personeele belasting meevalt. De opbrengst nl. zal ongeveer f7000 hooger zijn dan de raming. Een krasse, flinke grijsaard is de 80- jarige M. Stienstra, te Surhuisterveen. Een jonge '.:6-jarige man zag geen kars om een denneboom van 28 voet lengte op te tillen. De wijsaard naderde hem en zeide: „Is die zoo zwaar?" Hij pakte den boom op en droeg flem zonder te rusten een kwar tier ver 1 Te Nijmegen vervoegde zich onlangs een als heer gekleed man ten huize van mejuffrouw P., die van de „Hollandsche Credietbank" te Amsterdam, op termijnbe taling, Witte Kruis en andere loten bezat. Onder voorspiegeling van kassier dier bank te zijn, kwam hij haar de blijde boodsehap brengen, dat op haar loten f400 was ge- vallen en dat door hem over eenige dagen de prijs zon worden uitbetaald. Daarvoor kwam hij de bewijzen van aandeel afhalen en moest mej. P. voor de kosten f 15 ;n voorschot geven. Daar de „kassier'1 precies denos, der in haar bezit zijnde stukken wist op te geven, sloeg mej. F. geloof aan zijn beweiingen en stelde hem de verlangde stukken ter hand. Daar zij echter op dat oogenblik slechts f 5 aan contanten bezat, werd daarmede door den „kassier" genoe gen genomen onder voorwaarde dat de overige f 10 bij de uitbetaling van den prijs verrekend zouden worden. Na vele plichtplegingen verliet de „kassier" het huis van mej. P. Tot dusverre is de uit betaling echter achterwege gebleven. Een ingesteld onderzoek heeft aan het liobt gebracht, dat mej. P. opgelicht is. De dief schijnt vroeger aan de bank werkzaam te zijn geweest. Kapitein Lehmann, gezagvoerder van het te Rotterdam thuis behoorende stoom schip „Dordrecht", meldt uit Grimsby aan de N. R. C. het volgende: „Na aankomst alhier van Archangel vernam ik vin de luchtreis per ballon van den heer Andree. In de Witte zee ontmoette ik iets vreemds drijvende en kon niet uitmaken wat het was. Een schip kon het niet zijn want het was week en beweegbaar; een doode walvisch ook niet want die had moeten stinken; en daar slechts een paar vogels rondflad derden, kom ik tot het besluit dat gemeld voorwerp het overblijfsel van den ballon moet zijn geweest. Het was 17 Juliv.m, op 69 graden O. L. en 35 graden N. B." De N. R. C. voegt aan dit bericht een en ander toe, waaruit hare vrees blijkt dat 't bericht waar kan zijn. Een andere luchtreis dan die van Andree toch is dezer dagen niet gemaakt in het hooge noorden. Maar 't blijft mogelijk dat de ballon, als 'ter een is, een vroeger en veel zuidelijker verongelukte is, die door den stroom een uitlooper van den Golfstroom langs de Noorsche kust ge voerd is tot op de aangeduide plek. Andrée was li Juli van Spitsbergen op gestegen. Heeft hem werkelijk het onge luk getroffen dan kan enmogelijkde stroo ming die langs de westkust van Nova- Zembla meest naar het noorden voert, hem in zoo korten tijd naar de kust van het Kola-schiereiland, waar nu het wrak ge vonden werd, gevoerd hebben. In ieder geval blijft het mogelijk dat men noch yan den ballon noch van Andrée en zijn metgezellen ooit meer iets vernemen zal. Duurder stukje grond dan dat door den raad der gemeente Sneek aanvaard is, zal zelden gekocht zijn Voor eenigen tijd werd door dien raaa een huis aangekocht en afgebroken ter doortrekking eener straat, doch men had verbeten direct ook over te nemen een achter dat huis staand houten gebouwtje, een oppervlakte beslaande van nog geen 4 M2. Dit houten hokje behoort aan den heer Van der Veer, die er olie in kookt, de grond, waarop het hokje staat, behoort óf aan de gemeente óf aan genoemden heer. daarover bestaat twijfel. Thans heeft de raad besloten voor dat lapje grond en dat hokje aan den heer Van der Veer uit te betalen f 1000 en hem tevens af te staan in vollen eigendom een gedeelte grond bij de Stadsbelt, ter grootte van 16 M', om daarop een oliekokerij en pakhuis te bouwen Per M2 is dns f250 ii f 300 betaald, een prijs die wel tot de zeldzaamheden zal blij ven behooren. Onlangs werd melding gemaakt van een dikken wielrijder. J. Ter Gouw haalt ook een dikkertaan op de volgende manier In de eerste helft der voorgaande eeuw had men te Amsterdam op den hoek van 't Singel en de Lijnbaanssteeg, een zalmhui!, en de baas van dat huis, Kornelis va» Stijn, alias de Dikke of Dikke Kees, was onder derdehalfhonderdduizend Amsterdam mers de dikste. Hij woog, volgens Jacob Bikker Kaye, precies 466 pond. Deze dikzak kwam den '25sten Oct. 1751 te sterven, en nu was er een buitengewone drukte aan 't sterfhui!, want de begrafenis eischto buitengewoo' maatregelen. Toen de kist thuis gebrf werd, bleek die niet alleen drie voet M> maar aan 't hoofdeinde zelfs meer Ja» voet breed te zijn. Er was geen baan of om Amsterdam te vinden groot geno b voor zulk een kist, en er moest dus op zettelijk zulk een groote baar voor gernaa worden. En daarbij verklaarde de aanspr die ,,'tlijk had," dat geen 12 dragers »ul een lichaam, kist en baar torsen k <- maar dat er een dubbel getal noodig Eindelijk was alles gereed, eni omringende buurtenliepen uit, om te| u De baar stond voor de deur, de vri waren in huis, de aansprekers en vri stonden op en voor de stoep. Juist kwam een sleeper voorbij vrachtslee, beladen met vaten, ree de baar en den arm er af. „0urnike- Dadelijk een standje met het geu lijke geschreeuw; en daarna een slaging, en eindelijk een ui D« begrafenis moest uiigesteld w drager! „vrienden in huis," de aansprekers, drag^ en kijkers konden weer naar b rd 's anderen daags, als de baar g zou zijn, terug te keeren- d ontwnge« Volgens een te Madna ..-^i telegram uit Havanna, heelt ...Jood het opstanielingenhoofd Maqueira ter veroordeeld. Bg Radolin terdag twee trei elkander, tengevol stand der wissels. locomotief werdenl Dertien personen onder vier zeer zv De brandei sche bladen vertel den dood van e dame, Isabel Murp ter van een millio kon ze reeds op d over een vermogei beschikken. Op h al haar vermogen te zetten. Haar n voor alcohol belie 200 dollar, terwijl levensonderhoud i hoefde. Op den le ze reeds op 35 dronkenschap en zien. Met haar 21 een gesticht, dat i verliet om haar or te zetten. Een gr naar Amerika, haai al in haar prille maakte haar zoo aantal haar onbekei dat ook te New-Yo straffen over haar n haar terugkeer in de wynspiritus en ea te drinken. Kort weer voor het ger< 205de maal veroorc hechtenis. Om zie thuis een heele 1 aanrukken en dronk verlamming haar te Zoo eindigde op den de loophaan van de lionaire, die volgen haar naastbestsande: en ontwikkeld gewe redden liet uit d drankduivel. Opstand in de Het kamp van Mi werd Dinsdag nacht gevallen. Een Eng< gedood. Drie coma nant zyn gewond, den vijand, die Woem De veepest in Z deelen van Zuid-Afri pest blijft verwoesti Transvaal, den Oranj kolonie. In een ver het voorstel het syst in te voeren; hy st< inenting op te richt* Generaal Joubert aanbeveling van het groote meerderheid er mede te nemen. Vry dagavond va Kentucky, in een zo opgevoerd, dat eindid werk op het toones dit aangevangen, toj acteur met brandende tooneel vluchten en m de kleeren sryner conl terwyi in een oogwenl doordat het dak vau uit geteerd papier en twee kinderen i kooide ïyken werden| van daan gehaald, drang om er uit u dan honderd en vyi meer ernstig gekwetsj heelen nacht arbeiddeij vel tel te vijftij doorl Nal - Dover bereike me zwemi we eei J°f .doel beg. zwom zei Alweder is i poging gedaan om zwemmen. Zaterdag Amerikaan Peter N mirally Pier te Dover doel Galais te beri Een kleine boot begeleidde den zwe menigte kykers was vertrek. Het water v»n de stroom betrekkelijk! maar daaraantegen De heer Nally slag te zwemmen, Van systeem en zwu „borstslag". Hy was mede met zyn vrienden! een uur trok de mist In dien tyd voedde vleesch-extract en gem te hy pruimtabak tene Van de tong te verhin Werd het donker torens van Calais reeds maar toen bespeurde onmiskenbare teekenen klaagde over kramp nek. In den nacht yend hy werd do rium aangegrepen, geven. Zyn vrienden Wel tegen half drie in de boot en 's mc Galais bereikt, van Per stoomboot ter Gelyk men weet i Verbond van Weest dat den up» en België verloste der helden van liogier een staa kten, voor wien tl t Vrijheidsplein te waurby een liberaa meesteren een clericaal mert, het woord voerden '1 door ,nl "werci eeF maai s ng s morgen^ van waa] terugkeeri men weet liberalen opstand de ste uit zij dezen opT 1 Brus Bu] staatsman thans

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2