RECHTSZAKEN. EEKKNIEÜWS. SCaOOLNIEUWS. Landbouw. en dringt by B, en W. aan door uitbag gering ter plaatse aan de klachten derscheep- vaart te willen tegemoet komen. De voorzitter antwoordt dat de door dhr. Quist bedoelde klachten B. en W. niet zijn ontgaan, dat B. en W. 't voornemen reeds uitspraken om tot uitbaggering over te gaan, en de voorbereidende maat regelen daartoe reeds genomen zijn. Hij betwijfelt echter de juistheid der bewering dat deze verzanding gevolg is van een verzuim bij den bouw van het nieuwe Sas. De heer Ochtman merkt op dat de voor stelling hier gegeven, zeer overdreven is en verzandingen als deze aan alle haven inhammen plaats vinden, en ook aan 't oude Sas steeds voorkwamen, maar dan ook aanhoudend moest worden uitgebaggerd. De heer v. d. Peijl betreurt het dat 't proefstation van hier naar Middelburg wordt overgebracht en spreekt als zijn meening uit dat 't gemeentebestuur, bijv. door beschikbaarstelling van grond niet genoeg gedaan heeft om deze ramp te voorkomen. De heeren Ramondt en Lenshoek komer, tegen deze beschuldiging ten ernstigste op en lichten toe wat door B. en W. in deze zaak gedaan is, doch dat op 't aan bod van gemeentewege door de regeering geen acht schijnt te zijn geslagen. Althans er kwam geen antwoord op. De Voorzitter geeft in overweging al dergelijke vragen voortaan schriftelijk in te dienen opdat B. en VV. eenigszins voorbereid en gedetailleerd ze kunnen beantwoorden. De heer v. d. Peijl zegt dat hem wat hij weet, pas gisteren ter ooren kwam. De vergadering wordt hiermede gesloten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hindeloopen J. C. B. Dijk man cand. te Steenwijk te Longer- houw ds. A. H. Magendans te Ter Kaple te Yalkenswaard ds. L. D. Gr. Krol te Weidum te Nieuw Loosdrecht en te Foudgum en Kaard dr. G. Yellinga te Kootwijk. Bedankt voor Hoogeloon door ds. H.J. de Zwart te Ouderkerk aan den Amstel voor Wognum door dr. J. J. H. Bange te Langezwaag. Geref. Kerken. Bedankt voor Ottoland door ds. J. S. Langen te Oldebroek voor Vianen door ds. W. H. Gispen Jr. te Breukelen. Aan de Kath. Universiteit te Leuven slaagde cum laude als candidaat-docter in de letteren de heer J. H. M. Stieger, ge- horen te Goes. Bij het te Wageningen gehouden Staatsexamen voor de leerlingen uit de 2e klasse der afdeeling Hoogere Land- en Boschbouwschool, ter verkrijging van een Diploma als Landbouwkundige, is o. a. ge slaagd P. Leenhouts, te 't Zand (gem. Kou- dekerke). Te Breda slaagden voor de acte van hoofdonderwijzer o. a. de heeren H. Crie- laard van Dinteloord en L. M. Marx, van Dreischor. Heinkenszand. Voor de betrekking van onderwijzer alhier heeft zich geen enkele sollicitant aangemeld. Stavenisse. lil zijn heden Vrijdag gehouden vergadering benoemde de ge meenteraad tot onderwijzeres alhier Mej. van Dellen te Goes, no. 1 der voordracht. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens: mishandelingF. B., 53 j., metselaar, Gent, tot 4 m., I. A. B., 27 jZadel maker, Groede, tot 2 m., J. de V., 28 j., metselaarsknecht, Zaamslag, tot 1 m., C. R., 21 j., boerenknecht, Schore, tot 7 d. gev. straf, en J. M., 37 j., werkman, Breskens, tot f5 h. s. 5 d. h., en W. v. B., 22 jleurder, Arnemuiden, tot f3 b. s. 3d. n. beleediging en mishandeling: J. de B., 22 j., dienstknecht, Axel, tot 14 d. gev. straf verduistering-. P. F., Cz., 20 j., arbeider Kapelle, tot 7 d. gev. straf, en diefstal: A. J. v. de W., 16 j., arbei der, Yerseke, tot 14 d. gev. straf. Bij hevelschrift dier rechtbank is naar de openbare terechtzitting verwezen H.V., cud 63 j., leurder, wonende te Oostburg, gedetineerd te Middelburg, ter zake dat hij op 7 Juni j.l. des avonds omstreeks 10 uur, in zijne woning te Oostburg, zijn echtgenoote, J. T., opzettelijk getracht heeft van het [leven te berooven, door onder het uitroepen der woorden: „ik sla je kapot", haa"- met een stoel op het hoofd en in de lendenen te slaan, terwijl de uitvoering van zijn voornoemd voor nemen niet is voltooid tengevolge van omstandigheden van zijn wil onafhankelijk, dewijl zijn vrouw de echtelijke woning ontvlucht is. Aan den beklaagde is de heer mr. A. A. de Veer Gz., advocaat te Middelburg, ambtshalve als verdediger toegevoegd. Mon schrijft ons: De gewone zomervergadering van het Ned. Kundveestamboek Afd. Zeeland werd Woensdagmiddag in het café Bos teVlis- singeu gehouden en door 31 leden bijge woond. De voorzitter Baron Collot d'Es- cury opent de vergadering met een gepaste toespraak, en drukte vooral zijn leedwe zen uit, met het groote verlies, dat het Ned. Rund. Sc. geleden heeft, door het overlijden van den afgemeenen secretaris den heer P. F. L. Waldeck te Loosduinen, die als zoodanig vele jaren ijverig werk zaam was, en stelde voor een brief van rouwbeklag aan de Weduwe te zenden, namens de afd. Zeeland, met algemeene stemmen werd dit aangenomen. Door de commissie tot nazien der reke ning over 96/97 bestaande uit de heeren H. A. flanken, C. Zuijdweg en J. J. Mol werd rapport uitgebracht, de ontvangsten waren f 1429,25, de uitgaven f 1736,63, sluitende alzoo met een nadeelig saldo van f307.58. Onder dankzegging aan den Pen ningmeester werd de rekening alzoo goed gekeurd. De begrooting van 1897/98 wordt nu vastgesteld op eene uitgaaf van t 997,48 met een vermoedelijk tekort van p. m. f400. Het bestuur stelde voor, om dit bedrag te dekken door de leden onderling door een renteloos voorschot in aandeelen van f5, en dit in acht jaren af te lossen hetwelk in het vervolg zal kunnen, daar alsdan een rijkssubsidie zal worden ont vangen. De heer Gerlach uit Domburg een van de oprichters van de afd. Zeeiand bood zich bereidwillig aan, om dit bedrag alleen voer zijn rekening te nemen, het welk dankbaar werd aangenomen. De voor zitter deelde nu nog een en ander mede over het nieuwe reglement, dat in wording is, met subsidie van het rijk. Hot plan bestaat om de prijzen der stieren nog be langrijk te verhoogen, en dat van de eenjarige, in plaats van f 15 op f 30 te brengen, en dat van de tweejarige de helft hooger. Een voorstel om den ouderdom nauwkeurig op te geven bij het keuren, werd minder gewenscht geacht, men vo .d beter om aan de tanden te bepalen, of de dieren bij de één-, of tweejarige behooren. In plaats van den heer E. v. d. Bosch, die als secretaris zijn ontslag had genomen, en dit op de meest eervolle wijze is ver strekt, werd de heer W. Kakebeeke ge kozen, die deze betrekking aanvaardde. De vereeniging die nu boven de 300 leden is gekomen, moest daardoor een vierden com missaris van het hoofdbestuur benoemen. De keuze viel op dhr. M. Kostense te Kruiningen, die zich deze liet welgevallen. Door den Secretaris werd nog verslag uit gebracht van 1896, waaruit men vernam dat het ledental is geklommen va i 283 tot 301, terwijl 105 dieren in het stamboek werden ingeschreven, een cijfer dat nog niet was bereikt. In 1895 werden 85 stieren aan de keuring onderworpen, hier van werden 68 bekroond, in 1896 120 stuks en 22 bekroond en in 1897 101 stuks en 75 bekroond. Op de stierenkeu ring in dit voorjaar werden de beste ge vonden in de afdeeling Oostburg, terwijl de heer Versprille uit Aardenburg den al- lerschoonsten stier bezat, van de 10 aldaar aangebrachte stieren, kregen dan ook 7 een eersten prijs, en 3 een tweeden prijs. Nadat nog besloten was, dat het volgende jaar de vergadering op dezelfde plaats zal worden gehouden, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Hansweert. Van het zeilschip „Drie Gebroeders," schipper de Been, met tarwe geladen van België naar Waalwijk, is nabij Bath liet rechter zwaard gebroken. Het schip is sleepende naar bestemming ver trokken. Wemeldinge. Donderdag avond had Anth. Korstantje knecht bij den landbou wer W. Dekker, het ongeluk met paard en kar op hol te geraken met het onge lukkig gevolg dat hij op de steenen werd geslingerd. In bewusteloozen toestand werd hij thuis jgebracht. Dr. Persant Snoep van Kapelle die aanstonds werd gehaald constateerde geen oogenblikkelijk gevaar, hoewel hoofd en schouder zeer gekneusd waren. Krabbendijke. Douderdag had de knecht, van dhr B., uit Goes het ongeluk terwijl hij tegen de opril reed, waardoor de vracht voor het beest te zwaar leek, achteruit in de sloot te rijden met het gevolg dat een en ander brak en hij nog eene lichte kwetsuur bekwam. lerseke. Woensdagavond sloeg de bliksem in een woonhuis. Er was een moeder met twee kii deren in de kamer, maar allen kwamen met den schrik vrij, behalve het kleinste kind dat door den schrik van zijn stoel viel en daardoor een hoofdwond bekwam. Eenige ornamenten werden van den schoorsteen geworpen en er ontstond een begin van brand, dat evenwel door de moeder onmiddellijk ge stuit werd. De bliksem sloeg aan Iersekendim in een telegraafpaal, die gedeeltelijk gesplin terd werd, terwijl een rijtuig op slechts enkele passen afstand», voor 't hotel, staande, met paard en koetsier ongedeerd bleef. De inzittenden hadden zich juist even in genoemd hotel begeven om de bui af te wachten. Voor den Donderdag van Vlissingen naar Nijmegen en Arnbem vertrokken plei- ziertrein zijn op de Zeeuwsche Jijn 735 kaarten genomen en wel te: Vlissingen 86, Middelburg 143, Goes 200, Kapelle Biezelinge 108, Kruiningenlerseke 78 en Krabbendijke 120. M. C. lerseke. De uitslag der gehouden her stemming voor 2 leden van den Gemeen teraad is dat gekozen zijn de heeren S. Muller (1.) met 272 en M. Wesdorp (lib.) met 308 van de 478 geldige stemmen. Op den heer T. Cupery (lib. aftredend wethouder) waren 229 en op den heer L. v. d. Vliet i^l. cand. der werkliedenveree- niging Vooruit) waren 120 stemmen uit gebracht. Ook de beide gekozenen zijn werkmans- cauïidaten, mede gesteund door de antiro- volutionaire kiesvereeniging Ora et labora, welke zeer terecht begreep dat bij een herstemming tusscheu niet-geestverwanten, 't be'.ang der gemeente het zwaarste weegt en dat, wanneer dit belang evenveel ge baat wordt door de keuze van elk der in herstemming komende candidaten, uit het oogpunt van beginselen de keuze gaat tus scheu twee betrekkelijk kwaden en dus de minst kwade dient gekozen. Voor 't oppermachtige oud-liberalisme is de val van den hoofdman der liberalen een bittere pil, te meer daar hij nog 3 stemmen minder bekwam, dan bij de eerste stemming. Op 12 Juli was de uitslag aldus A. Sandee 278, C. Hartoog 273, beiden geko zen T. Cupery 233, S. Muller 174, M. Wesdorp 209 en L. v. d. Vliet 149; deze vier in herstemming. D. Bom 137, J. Lemson 107, P. M. v. d. Kodde 100, G. Moerdijk 95, I. Willemse 75. Telt men de 95 gemiddelde stemmen der antirevolutionaire candidaten bij die der beide werkmanscandidaten, die nu respectie velijk 98 en 99 stemmen meer verkregen, dan ziet men, dat de mannen van Ora zich trouw aan de afspraak tot samenwerking gehouden hebben. Men fluistert lat enkele der zittende raadsleden hebben gedreigd met ontslag bijaldien de werkmanscandidaten gekozen werden. Dit nu is niet te hopen. Immers dan zou de stembusberoering opnieuw be ginnen met haar vuilen stroom van vuile strooibiljetten gelijk wij er in ons no. van 10 Juli een hebben doen opnemen; en gelijk wij er u bij deze nog een aanbieden. KiezersBurgers Zoo hoorende en ziende de schandelijke drijverij en verdachtmaking van eenige snoevers die rondwaren en stoken, dan komen woorden uit de Openbaring in ons op, n.l. „En ik zag uit den mond des „Draaks, en uit den mond des „Beestes, en uit den mond des „Valschen Profeten, drie „onreine Geesten gaan.u Kiezers, vrienden, Ge kent ze. Ge weet dat het leidslieden zijn die alleen uit hun hok, hun vuilhok komen, als er wat te spoken, te liegen en te harrewarren valt. Wtj vragen U in gemoede Hebt Ge hen ooit iets goeds of iets nuts zien stichten Ooit boven hun eigen drek zien uitkomen Ooit achting zien verwerven, of vertrou wen zien genieten Ooit bepaalde vrienden zien hebben dan huns gelijken Kiezers, waarachtig, opent toch uw oogen 1 Begrijpt het toch, ais zulke lui, zóó fel, zóó op eens belang in U gaan stellen, U met huisbezoek vereeren Zie je ze anders ooit dat het dan eenig en alleenig om hun eigen kraam te doen is? Denkt Ge dat ze na de verkiezing wat om je geven VVeesttoch wijzer 1 menschen, weest toch wijzer Maar Ge zijt wijzer. Ge begrijpt.dat menschen die zóó fel zijn, die zóó brutaal liegen, snorken, zich bij u opdringen, ver- dachtmaken, ook zichzelf verdachtmaken en zich zóo leelijk blootgeven dat boer en burger ze voelt aankomen. leder uwer weet voor vast dat Cupery zoo'n slecht mensch niet is, zooals zij U opdringen willen. Wij voor ons varen liever met de sche pen van Cupery mee dan met de roerlooze modderbakken van Draak, Beest Valsche Pro feet. Of bovenstaande woorden mooi zijn Neen. Doch wat die kerels uitspraken is nog duizendmaal leelijker. Ziedaar, duidelijker kunnen wij niet zijn. Waarheidslievende Burgers". (De redactie heeft bij bovenstaand be richt en bij 't liberale pamflet dat zij hier boven overdrukte niets te voegen dan de betuiging harer ingenomenheid met de mis lukking van zoo boos bedrijf, af spijt 't haar dat een candidaat, die immers niet aansprakelijk mag gesteld voor de misslagen van wie hem aanbevelen, van deze histo rie het slachtoffer werd). Meliskerke. Bij de gister gehouden herstemming voor een lid van den gemeen teraad waren uitgebracht IOC geldige stem men. Hiervan bekwamen de heeren S. Wisse (aftr.) en W. Wisse ieder 50 stem men, zoodat de heer S. Wisse (aftr. lid) als oudste in jaren gekoze verklaard werd. Het aantal kiezers bedraagt 100. Bij de eerste stemming kwamen 96 kiezers op en bekwamen de heeren S. en W. Wisse ook evenveel stemmen, namelijk elk 41. Nieuwdorp. Bij de wed. Geschiere alhier is Dinsdag de bliksem in de schuur geslagen en verbrijzelde o. a.;eenjploeg, doch veroorzaakte geen brand. Middelburg. Officieel zijn tot candi daten voor den gemeenteraad gesteld, in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer W. J. J. Koole, de heeren J. Borsius, I. H. C. Heijse, A. Jeronimus en C. Verhage. Voor de vacante betrekking van bin nenvader en moeder in het armenhuis te Middelburg hebben zich 80 sollicitanten aangeinel', Door den veearts A. Marcus te Ove- zand is mond- en klauwzeer geconstateerd onder de schapen van J. Bruinoogo te Borsele en onder de koeien van P. Rijk te 's Heerenhoek. Luitenant de Ridder uit Amersfoort is Woensdag in 't kamp bij Ollebroek van een paard gevallen en bleef op de plaats dood. Te Oosterhout is iemand gevan gen genomen die Maandag zijn woning in brand stak, waardoor die woning en ook de aangrenzende boerderij van zijn buurman een prooi der vlammen werden. Te Breda ontving dezer dagen een fa milie bericht dat de zooij dien men in Indië waande, onverwacht was teruggekomen en zich in Holland bevond. De moeder was op 't vernemen dezer tijding zoo blij dat zij 't bestierf. Zij overleed ten gevolge harer groote blijdschap. De zoon en de doch ter van den brievengaarder te Hapert (N. Br.) zijn Woensdagnacht in de woning van hun vader door den bliksem getroffen en op de plaats gedood. De dochter was een we duwe die twee kindertjes nalaat, de zoon was ongehuwd. Te Bladel is een 10- jarig jongetje door den bliksem gedood. Te Bern mei zijn een heer, die met een bootje zich overzette, met zijn beide knechts in de zoogenaamde Sprang langs den dijk in het water geraakt en verdronken. Woensdagmiddag zijn in een in aanbouw zijnd huis te Borne 2 werklui door den bliksem getroffen, een gedood. De bliksem heeft op verscheidene plaatsen van ons land groote schade aangericht. Hij stak den toren aan der Groote Kerk te Gorinchem, beschadigde het station te Barneveld, vernielde ruiten, schoorsteenen of ijzer werk van gebouwen te Helmond, legde te Beek, Boekei, Erp, Uden, Strijen, Leeuwarden een of meer gebouwen in de asch en trof, hier en daar door hagel ge holpen, de te velde staande vruchten. Te Huizen werden Woensdag terwijl een hooiwagen met 9 personen er op tijdens een hevig onweder de stad binnenreed, twee hunner door den bliksem gedood. De overigen sprongen ijlings van den wagen terwijl het paard op hol ging.Te Pijn- acker werden twee koeien in de weide gedood, terwijl een jongen, die ze aan 't melken was, getroffen werd. Te Rijs- bergen zijn Zondag twee jongens en drie meisjes uit Prinsenhage die de onvoorzich tigheid hadden zich op een klein vlot te begeven dat daar in den diepen wiel lag, door de kanteling van het vlot te water geraakt en vier hunner veraronken. In de Rembrandstraat te 's Gravenhsge is eene vrouw door 't in brand raken harer kleeren bij het springen van een aange stoken petroleumtoestel, derwijs gewond dat zij aan de gevolgen is overleden. Te Beverwijk is Woensdag een man door den bliksem gedood. Te Surhuisterveen- sterheide voedde een moeder haar kind van drie weken met beschuit, in melk geweekt. Ongelukkig kreeg het kind te veel in de keel en is het tengevolge daarvan gestikt. Te Kapelle aan den IJsel is een 5-jarig knaapje al spelende te water geraakt en verdronken. Te Langezwaag (Fr.) is een geval van cholera nostras voor gekomen met doodelijken afloop. De ziekte had een snel verloop. De heer Muller, 3e officier bij de Koninkl. Paketvaartmaatschappij, schrijft het volgende Zaterdagmorgen 19 Juni half 6 waren de opvarenden van het stoomschip Rpijnst, op reis van Batavia naar Deli, ooggetuige van een verschrikkelijk schouwspel. 'sA- vonds te voren was de Reijnst Singapore gepasseerd en zette koers langs de kust van Malakka. Het was goed weer geweest, tegen den morgen werd de lucht zwart drei gend, en brak een zware storm, gepaard met regen, los.Tegen half 6 bemerkte men iets bijzonders, en naderbij gekomen zag men duidelijk hoofden van menschen die even boven het water uitstaken. Ter stond werd de commandant gewaarschuwd en alles gereed gemaakt voor de redding van een kolossaal aantal menschenlevens. De Reijnst bevond zich welura te mid den van een verse li rik kei ijk tooneei. Het schip bewoog zich &ls 't ware voort door mensehen, lijken, kisten en pakken, |terwijl aan den geheelen horizon geen ander schip te zien was dan ons schip. Weldra waren 20 menschenlevens gered, en op de vraag wat er was voorgevallen, vernam men dat zij afkomstig waren van het Chineesche stoomschip Sri Hauvy Ann, dat insgelijks daags te voren van Singapore was afgeva ren naar Mala.ika en juist hier door den storm overvalLn, langzaam was gaaustoo- men, daardoor begon over te slaan en eindelijk omsloeg en zonk. Daar dreven de 190 dekpassagiers anderhalf a twee uur rond, van welke 70 door de Reijnst wer den gered, zoodat 120 menschen, waaronder verscheidene kinderen, in de golven zijn omgekomen. Als een bijzonderheid kan nog vermeld worden dat van eene inlandsche familie bestaande uit man, vrouw en drie kinderen, slechts één kind is verdronken. Te Aarlanderveen is 't aftredende li berale gemeenteraadslid Wolmersteer her kozen bij herstemming, en wel al» oudste in jaren. Hij is 74 jaar, terwijl zijn anti- revolutionoire tegen candidaat Boer pas 72 jaar oud was. Te Bergen op Zoom zijn de aftredenden Daverveldt en Vetten herkozen. A chaque chose malheur eit houKa er een stuk van de Arnhemsche tentoon stelling verbrand is, heeft men den entróe prijs verdubbeld. {Arnh. Ct De dienstbode van den heer W. Brokx te Ginneken werd gisternacht os- aangenaam gewekt, doordat een kerel door opschuiving van het keukenraam zich toe- gang verschafte tot haar slaapvertrek Doordat de meid geweldig om hulp riep' verwijderde de indringer zich, die, hoewei spoedig nagezet, toch niet meer te vinden was. Door de veldwachters te Halfweg werden twee personen aangehouden, met zich dragende een zak, waarin een 5-tal doodgeslagen konijnen. Alras bleek, dat deze waren ontvreemd bij een hunner en wel bij den rijksveldwachter! Zware onweders in het buitenland. Dinsdag wasvoor een groot gedeelte van Europa een „kritieke dag" van den eersten rang, die zich kenmerkte door zware on weders en hevigen neerslag, een feit, dat zich telken jare omstreeks (lenzelfden tijd voordoet. „Als het op Sint Margriet regent, houdt men zes weken nat weder", zeggen de boeren en opmerkelijk is het, dat meestal de 20e Juli het begin is dor regenperiode, die ge woonlijk den geheelen nazomer vergalt, Wat Zwitserland betreft, de geheele land streek tusschen Horgen en Burghalden is door zware onweders met hagelslag ge- teisterd, waardoor de veldgewassen letter lijk lijngemalen zijn. Te Au zijn wijn bergen en boomgaarden geheel kaal geha geld en langs den spoorweg ziet men tal- looze ontwortelde en geknakte vruchtboo- men. Aan het station Au werden op de windzijde alle glasruiten en zelfs de klok verbrijzeld. Bij Horgen reed een sneltrein tegen een dwars over de rails gevallen boom, waardoor de machine zware schade beliep. De geheele linkeroever van het meer van Zürich biedt een treurig schouwspel van verwoesting. De oogst is totaal ver loren en de vrucktboomen lijken gevild. Duizenden ruiten werden vernield, voor namelijk in fabrieken en weverijen en de ontwortelde boomen zijn niet te tellen, Daken werden afgerukt en schoorsteenen weggeslingerd. De telegraaf is gedeeltelijk vernield. Een ensrme schade wordt gele den, voornamelijk onder de landbouwende bevolking, die dan ook moedeloos bij de pakken neerzit. En wat Engeland betreft, te Leamington werd een landbouwer op weg naar huis door den bliksem getroffen. Men droeg hem naar zyn woning, waar het bleek, dat hij totaal blind was geworden. Overigenswm hij ongedeerd. Ook werden twee jongeoi in een hooiland nabij Rhymney door den bliksem getrnffen. De jongste bekwam zulke hevige brandwonden, dat hij bijna onmiddellijk een lijk was. De andere knaap bekwam geen ernstig letsel. In het geheele district werd zware schade aangericht en verscheidene huizen liepen onder. In één kwam een doodkist, waarin het lijk lag van een knaap, die bij het zwemmen verdronken was, naar buiten drijven. Door overstroomingen was het verkeer tusschen enkele plaaten gedurende geruimen tij 1 gestremd. De veepest heeft zich nu in de Kaap kolonie tot Viiliersdorp, op nog geenlOO mijlen van Kaapstad, uitgebreid. Ook in Duitsch Zuid-West-Afrika richt de runder pest thans ernstige verwoestingen aan. De regeering der Zuid-Afrikaansche He- publiek heeft de regeeringen der Zuid- Afrikaansche Staten en Kolonies uitgenoo- digd tot een samenkomst op 2 Augustus, ter bespreking van de maatregelen welke tegen de runderpest moeten worden (genomen, Te Parijs zyn drie personen na het gebruik van paardenvleesch zwaar ziek geworden, onder alle blijken van vergif tiging. Het schijnt dat de paardenslagefl aldaar menigmaal vleesch inwrijven met schadelijke zouteu om het langer goed te houden. Twee jonge kinderen gingen te Brui- sel naar de kermis. De jongen leidde if zuster bij de hand toen eensklaps tervj' zij op de haan van de electrische W® waren, van beide zijden een rij tuig aangereden. De twee kinderen werdencW' vergeworpen, terwijl een angstkreet ui' menigte opsteeg. Men nam het meisje op dat door den veger was geraakt. Het was verschrikkelijk verminkt, zoodat het zelfs geen menschelijken vorm meer had- Be- kind was terstond dood. Het jongske geheel met bloed bedekt en had bet be wustzijn verloren bijgekomen, bleek be dat 't niet levensgevaarlijk gekwetst ffa,t Het telegram van gelukwensch doof President Kruger aan Koningin Victoria gezonden, luidde „Van Paul Kruger, Sta* president Zuid-Afrikaansche Republiek, aan H. M. Koningin Victoria. Pretoria, - Juni. Dit de gelukkige herinneringsd's voor U. M. en uw volk van den zestigsteu verjaardag van U. M.'s regeering, Bied mijn hartelijkste gelukwenscken aan, uitdrukkende de vurige bede dat I- vele jaren moge gespaard worden om land te regeereu tot welvaart en vooraf0 van U. M.'s volk." Het antwoord luidde„Victoria K- I. aan den Staatspresident Kruger, Pretor- Windsor Castle, 25 Juni. Ik dank u HM telijk voor de vriendelijke felicitatie» goede wenschen, uitgedrukt in uw telegr van den 21n". ,i. Woensdag is Anthony John Mum een der voortreffelijkste liberale leden

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2