voor het gevraagde vöórschot te verleenen. Dit voorstel wordt namens gedeputeer den bestreden door den heer Lucasse, tot dat ten slotte na verwerping van het voorstel van Deinse, dat van Ged. Staten zonder hoofdelijke stemming werd aange nomen. 11. en W. van Krabbendijke vragen een renteloos voorschot uit de Provinciale fondsen van f 6270 tot het vervangen van de bestaande verharding door keibestrating op een gedeelte van den grintweg naar Kruiningen, beginnende aan de Dorpsstraat van Krabbendijke en eindigende op de kruin van den dijk tusscheu de polders Monniken e» Maags. Ged. Staten stellen voor, aangezien in 1855 aan Directeuren van het middel van straat- en zamiwegen in Zuid Beveland een renteloos voorschot is verleend van f 10000, tot begrinting onder anderen van de zandwegen wederzijds het dorp Krab bendijke, het gevraagd verzoek te wijzen van de hand, omdat herhaaldelijk aanvra gen voor eene tweede subsidie werden afgewezen alleen aan de gemeente Biervliet •werd in 1864 eene tweede subsidie ver leend hoofdzakelijk op grond dat de aanleg van den grindweg, een der eerste in dit gewest, indertijd buiten schuld van het gemeentebestuur op gebrekkige wijze had plaats gehad. Het algemeen verslag wordt uitgebracht door den heer van der Have. De heer den Boer houdt een warm plei dooi voor Krabbendijke. Hij merkt opdat de slechte toestand van den weg wordt veroorzaakt door het stuk rijden door vele landbouwers uit gemeenten van Oos telijk Zuid Beveland in hun vervoer van suikerbieten dat het hier geldt een weg van primair belang dat de gemeente Krab bendijke reeds 't aanzienlijk cijfer van f7835 zich heeft getroost voor de verbetering van den weg naar het station. Krabbendijke is eene zeer arme gemeente, hetgeen hij met cijfers uit de rekeningen bewijst kaaigeld wordt er niet gehevenzonder hulp kan Krabbendijke, dat reeds zooveel subsidie ontvangt tot instandhouding zijner scholen, niets uitrichten. Het is dan ook met het oog op dien minderen welstand dat hij zich de vrijheid veroorlooft het voorstel in te dienen, alsnog het verzoek in te willigen, welk voorstel hij ten zeerste in de gunst zijner medeleden aanbeveelt. De heeren Pompt van Meerdtrvoort en de Jonge ondersteunen het voorstel den Boer; de heer de Jonge wijst er vooral op dat van de f 1Ü0U0, die het nu opge heven middel van straat- en zandwegen in Zuid Beveland vroeger ontving, slechts ongeveer f700 gebruikt werden voor den weg die het nu geldt. Het mocht niet baten. Bij monde van den heer Lucasse blijven Gedeputeerden hunne weigering handhaven, zoodat hun voorstel ni verwerping van dat van den heer den Boer, zonder hoofdelijke stemming werd goedgekeurd. Ook de Raad der gemeente 's Heer Arendskerke vroeg een renteloos voorschot van f 11150, voor de bestrating met keien van een gedeelie van den griudweg, toe gang gevende van de kom van het dorp naar het station en het godeelte weg tusschen de weegbrug bij de losplaats en den tweeden toegang naar het stations- emplacement. Ged. Staten, in aanmerking genomen dat de grindweg niet is gelegd met finan- tieele hulp der Provincie, dat, ondanks daaraan in de laatste 5 jaren f713 per jaar werd besteed, die weg niet in goeaen staat is te houden en dat bij 'een goeden toestand van dien weg ook het belang van een aantal andere gemeenten zeer jis be trokken, achten wel termen aanwezig om een voorschot te verleenen. Uithoofde echter hier niet van aanleg, maar van eene vervanging der kunstbedekking sprake is, maken zij bezwaar het volle bedrag te verleenen, en stellen zij derhalve voor een renteloos voorschot van f 5575, of de helft van het gevraagde, te verstrekken. Het algemeen verslag der afdeelingen wordt uitgebracht door den heer Maas. De heer de Jonge breekt eene lans voor de gemeente 's Heer Aiendskerke. Hij kan wel niet beweren dat zij zoe nood lijdend is als de gemeente Krabbendijke, maar toch zoo rooskleurig is de toestand ook niet dat het renteloos voorschot tot op de helft zou kunnen verminderd worden. In aanmerking genomen dat de weg vroeger be- grind was zonder financieele hulp der Provincie, meent hij dat het argument van Gedeputeerden dat hier slechts sprake is van eene vervanging der kunstbedek king, weinig steekhoudend is. Zuid-Beve land wordt naar zijne meening zeer stief moederlijk bedeeld; vele zijner aanvragen ziet het onverbiddelijk afgewezen; bij hoopt ditmaal gelukkiger te zijn met het voorstel dat hij indient om het aangevraagd bedrag ten volle te verleenen. En werkelijk hij was ditmaal gelukki ger, want zijn voorstel, hoe fel ook namens Gedeputeerden bestreden door den heer Lucassewerd krachtig ondersteund door den heer den Boer en ten slotte aangeno men, zoodat aan de gemeente 's Heer Arendskerke een renteloos voorschot van f11150, het volle bedrag harer aanvrage zal worden verstrekt. Ook de gemeente Zuiddorpe harerzijds had om een renteloos voorschot verzocht voor de bestrating van een weg ter ver binding van de kom van de gemeente met die van de Belgische gemeente Salzaete. Ged. Staten stellen voor het verzoek in te willigen en een renteloos voorschot tot een bedrag van f 12872,50 te verleenea. Het algemeen verslag der afdeelingen wordt uitgebiacht door den heer van Buren. Uit dat verslag blijkt dat bedenkingen worden geopperd, dat de noodige inlich tingen ontbraken omtrent de draagkracht van de betrokken polders en gemeenten en dat, met het oog op het niet hooge dijk- geschot door de betrokken polders opge bracht, door deze vooral een deel der kos ten van aanleg onmiddellijk moest worden gedragen. Na eene korte woordenwisseling tusschen de heeren Hennequin en de Casembroot omtrent de hoegrootheid der voorschotten te verstrekken voor wegen van secundair belang, worden bovengenoemde inlichtingen omtrent gemeenten en polder breedvoe rig verstrekt door den heer Moerdijk en ten slotte het voorstel van Gedeputeerden goedgekeurd. Daar bij Koninklijk besluit van 11 No vember 1896 (Stbl. no. 170) tot vernieti ging van het door den gemeenteraad van Aardenburg vastgestelde reglement van po litie werd uitgemaakt, dat het geven van voorschriften nopens de veiligheid van verkeer langs de trambanen in Zeeland is eene zaak van Provinciaal belang, welke geregeld is in het Provinciaal reglement op de tram wegen en mitsdien aan de be voegdheid van den gemeentewetgever is voltrokken, is bij G»J. Staten de vraag gerezen of het onderwerp thans in het Pro vinciaal Reglement voldoende geregeld is Hunne meening is ontkennend, weshalve zij den Staten eene reeks van aanvullingen en wijzigingen van de artikelen van dat Reglement hebben aangeboden. Blijkens het algemeen verslag der afdte- lingen dat uitgebracht werd door den heer Hennequin, hadden de voorstellen van Ge deputeerden geene noemenswaardige be strijding in de afdeelingen gevonden, zoo dat zij ook nu zonder verdere discussie of stemming werden goedgekeurd. Dit was mede het geval met een door Ged. Staten ingediend reglement op de verveningen, noodig geworden door de wet van 13 Juli 1895 (Staatsblad no. 113), door welke wet, in verband met art. 142 der Provinciale wet, thans zijn vervallen de bepalingen omtrent verveningen in 7 van het reglement van politie voor de polders in Zeeland. Het algemeen verslag der afdeelingen te dezer zake werd uitge bracht door den heer Erasmus. Naar aanleiding van een besluit, in de Statenvergadering van 6 November 1896 genomen, ten opzichte van verplichte hengstenkeuring, hebben Ged. Staten het oordeel gevraagd van het hoofdbestuur der maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, van het bestuur der afdeeling Zeeland van het Nederlandsch paardenstamboek en van den Provincialen veearts der le klasse. Onder overlegging van de verschillende rapporten, hebben zij den Staten een reglement op de verplichte hengstenkeuring ingezonden. Dat reglement vielen in de afdeelingen verscheidene opmerkingen ten deel, blijkens het algemeen verslag, nitgebracht door den heer Snijders. Daar niemand aan de algemeene beraad slagingen verkoos deel te nemen, worden achtereenvolgens de artikelen behandeld, waarvan alleen de artt. 4,5 en 6 tot dis cussie aanleiding gaven. Art. 4 luidt „De eigenaars of houders, die hunne hengsten ter keuring wenschen aan te bieden, zijn verplicht daarvan ten minste 5 dagen voor de keuring aangifte te doen bij den secretaris der keuringscommissie, met opgave van a. naam en woonplaats van eigenaaren houder b. naam, ouderdom, ras, kleur en bijzon dere kenteekenen van den hengst, benevens, indien hij in een stamboek is ingeschreven, stamboek en stamboeknummer; c. zoo mogelijk, de afstamming van den hengst en naam en woonplaats van denfokker. Hengsten, na genoemden termijn aange geven, worden van de keuring uitgesloten". De heer Hombach vindt het verkeerd dat de hengstenhouders reeds 5 dagen te voren aangifte moeten doen en bovendien zijn al die gevraagde opgaven naar zijne meening onnoodig, het zijne noodelooze lasten op de schouders gelegd der hengsten- eigenaars. Hij wilde het artikel redigeeren als volgt „Alle eigenaars of houders, die hunne hengsten wenschen aan te bieden ter keu ring, zijn verplicht ten einde aan de keuring te kunnen deelnemen, met hunne hengsten op de daarvoor aangewezen plaats bij den aanvang der keuring aanwezig te zijn. Zij zijn verplicht aan de keurings-commissie alle inlichtingen bij de keuring te geven." Daar Ged. Staten, bij monde van den heer van Lijnden verklaarden, zich in deze geen partij te stellen, wordt de redactie Hombach zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Art. 5 luidt „Alle keuringen geschieden door eene commissie van 3 buiten de Provincie ge vestigde gediplomeerde veeartsen," enz. De heer Fruijtier kan het nut niet in zien waarom de commissie moet samenge steld zijn uit veeartsen buiten de Provincie. Hij zou die woorden „buiten de Provincie" willen weglaten en aan het artikel eene nieuwe alinea toevoegen, luidende «Zij mogen alleen optreden in deelen van Zee land buiten hun dienstkring liggende." Nadat ook hier Gedeputeerde Staten, bij monde van denheer vanLigndenverklaarden zich geen partij te stellen, wordt de redac tie Fruijtier met 16 tegen 21 stemmen verworpen en het artikel onveranderd aangenomen. Art. 6 luidt „De commissie, enz." „De keuring bepaalt zich tot het onder zoek of de hengsten lydende zijn aan een of meer erfelijke gebreken, waarbij in het bijzonder in aanmerking komen: 1". slecht ontwikkelde geslachtsdeelen 2U. spronggewrichtsgebreken, als: spat, hazenhak, sterkontwikkeldreebeen, bolspat; 3". hoefgebreken, als: kanker, klemhoef, plathoef, volhoef, knolhoef, bokhoef, schee- vehoef 4°. dampigheid in alle vormen en stille kolder 5". ooggebreken, als: zwarte-, groene- grauwe staar; 6°. tandgebreken, als varkensgebit, snoeksgebit.". Op dit artikel worden veisohillende amendementen ingediend, die allen worden verworpen; alleen wordt aangenomen een amendement van den lieer Hombach om aan het artikel toe te voegen „7°. eene te groote onevenredigheid in de vormen van het beenderenstelsel." Daarop wordt het door Ged. Staten in gediend ontwerp-reglenient in zijn geheel met 23 stemmen tegen 14 stemmen goed gekeurd. Komt ter tafel de door Ged. Staten in gediende en door de algemeene rekenkamer goedgekeurde rekening wegens de enkel provincie en huishoudelyke inkomsten en uitgaven van het dienstjaar 1895, bedra gende aan ontvangsten f 482383.93Vs, aan uitgaven f 405227.34 en dus sluitende met een goed slot van f 77156 59V2. Nadat het algemeen verslag der afdeelingen bij monde van den heer van Teylingen was uitgebracht, wordt de rekening met algemeene stemmen goedgekeurd, waarbij de leden van Ged puteerde Staten zich van stemming onthielden. Vervolgens wordt eveneens met algemeene stemmen, nadat hat desbetreffend algemeen verslag der afdeelingen door den heer van Teylingen was uitgebracht, goedgekeurd de begroofing van het dienstjaar 1898 der kosten van het Provinciaal bestuur, voor zooveel het Rijksbestuur is, tot een bedrag van 105050. Ten laatste komt in behandeling de door Ged. Staten ingediende begrooting voor 1898 van enkel provinciale en huishoude lijke inkomsten en uitgaven, in ontvang en uitgaaf bedragende f473007.66. Uit het door den heer van der Have uitgebracht algemeen verslag der afdeelingen bleek het dat verscheidene leden, buiten enkele mindere bedenkingen, hoofdzakelijk gekant waren tegen de door Gedeputeerden voorgestelde verhooging van 9 opcenten (27 in plaats van 18) der personeele be lastingen. Verschillende sprekers, vooral de heeren Hammacher en Snijders, trokken dan ook bij de algemeene beschouwingen tegen die verhooging te velda; waar de Rijkswet ten deel had den middenstand en den minder gegoede geheel of gedeeltelijk te ontheffen, kon het toch zeker niet de bedoeling van dien wetgever geweest zijn om die ont heffing gedeeltelijk illusoir te maken door opdrijving van de provineiale of gemeen telijke opcenten. De meerdere druk op de schouders der meergegoeden gelegd gedoogde ook ten hunnen opzichte die verhooging niet. Er wordt tot de artikelsgewijze behan deling overgegaan. Op hoofdstuk IV afdee ling II sub 1 der uitgaven, aflossing van 46 obligatiën van f 1000 geldieening 1889, tot conversie der 4 pCt. .geldleeningen, f 46000, wordt door den heer Hammacher eene vermindering van f 24000 voorgesteld, daar volgens de toelichting slechts f 29C00 moet worden afgelost. Op hoofdstuk VIII der uitgaven sub 25, subsidie voor d3 maatschappij tot bevor deringvan landbouw en veeteelt in Zeeland voor de bevordering en aanmoediging der paardenfokkerij in die Provincie f 8000 wordt door den heer de Jonge eene ver mindering voorgesteld van f5650, opgrond dat hij niet kon medegaan met de ver hooging, die hei artikel ondergaan had tengevolge van de inhouding der Rijkssub sidie, omdat de Staten niet wilden treden in het verbod van het gebruik van afge keurde hengsten. Op hoofdstuk I sub 2 der ontvangsten Gedeelte van het vermoedelijke goed slot van den dienst 1896 f 60000, stelt de heer Snijders eene verhoogiug voor van f24000, daar uit den toelichtenden staat blijkt dat het vermoedelijk goed slot van 1896 f 94000 zal bedragen. Nadat de heer Siegers namens Gedepu teerden alle amendementen had bestreden, wordt tot stemming overgegaan met het gevolg dat over het amendement Hammacher de stemmen staakten, het araendement de Jonge werd verworpen met 18 tegen 17 stemmen en het amendement Snijders met 24 tegen 12 stemmen hetzelfde lot onderging. Door de staking der stemmen over het amendement Hammacher was ter verdere afhandeling eene nieuwe zitting noodig geworden en werd die bepaald op denzelf den avond ten 7Vs uren. AVONDZITTING. Tegonwoordig 26 leden bij ééne vaca ture afwezig de heeren Óggel, Moerdijk, Vader van 's Gravenpolder, Noordijke, van Houte, Erasmus, Pompe van Meerdervoort, Hollestelle, van Buren, den Boer, van der Lek de Clercq, J. A. Bolle, M. Bolle, Fok ker en Moes, Nadat de heer Kakebeeke nader had uiteengezet wat hij tegen het amendement Hammacher in te brengen had en waarom hij de preferentie gaf aan het voorstel van Gedeputeerden wordt tot stemming over dat amendement overgegaan. Het wordt aangenomen met 15 tegen 11 stemmen. Voor stemmen de heeren IJsebaart, van Teijlingen, de Jonge, Heijse, üronkers, van Woelderen, Snijders. Huvers, de Smidt, Maas, de Bats, Lucasse, Hammacher, Klop pers en van der Have tegen de heeren van Deinse, van Lijnden, Fruijtier, de Casembroot, Hombach, van Rompu, Siegers, Hennequin, van Waesberghe Jansens, Ka kebeeke, en van der Meer. Bij de daarop gevolgde stemming wordt met 23 tegen 13 stemmen, die der heeren van Deinse, van Lijnden, Fruijtier, de Casembroot, Hombach, van Rompu, Siegers, Hennequin, van Waesberghe Jansens, Ka kebeeke en van der Meer. Bij de daarop gevolgde stemming wordt met 23 tegen 3 stemmen, die der heeren van Deinse, Fruijtier en Siegers, beslist dat de opcenten op de personeele belasting in plaats van de voorgestelde 27, de ge wone 18 zullen bedragen. De post voor onvoorzien wordt daarna in evenredigheid gebracht met bovenstaande wijzigingen en vastgesteld met algemeene stemmen, behalve die van den heer Siegers. Niets meer te behandelen zijnde en nie mand meer het woord verlangen, sluit de Voorzitter de zomervergadering in naam der Koningin KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Numansdorp door dr. P. J. Kromsigt te Scherpeiiisse. Beroepen t3 Heveskesdr. H. P. Rogaar cand. te Midwolda te Purmerend ds. J. J. H. Bange te Langezwaagte Hoogeloon ds. H. J. de Zwart te Ouder kerk aan den Amstelte Gieterveen J. C. B. Eijkman, cand. te Steenwijk; te Heeze door ds. A. S. Gallee te Ever- dingen voor Berkhout door ds. H. A. Ludwig te Helder voor Maurik door ds. G. J. v. Hemert te Maasbommel. Aangenomen naar Hippolytushoef op Wieringen door ds. H. Bax te Middelie. Bedankt voor Garijp door ds. C. H. Callenbach te Dirksland voor Haaften door ds. H. W. M. Hupkens te Menaldum. Geref. Kerken. Bedankt voor Nederhorst den Berg door ds. D. Bakker te Broek op Langendijk. Beroepen te Oudega ds. A. P. Lanting te Gameren. 8CH00LNIEÜW3. Goes. De uitslag van het eerste toe latingsexamen tot de H. B. S. alhier is dat toegelaten zijn tot de voorbereidings klasse Joh. Oele, J. P. van der Meulen, J G. B. van Beek, H. de Jonge, J Persant Snoep. Voorwaardelijk H. J. Pennings. Tot de eerste klasse P. Oele, M. Oele, N. Isebree Moens, J. C. Paul, H. M. Markusse, A. Neter. Voorwaardelijk A. Chr. Poulus en G. de Ridder. Tot de tweede klasseL. Prins en voorwaardelijk M. Isebree Moens. Tot de vierde klasse voorwaardelijk (voor enkele vakken) van Renesse van Duivenbode. Krabbendijke. Door het spelen met lucifers door een 10 jarigen knaap had onder deze gemeente in den Engelschen polder een brand plaats in eene grocte strooklamp waardoor cirea 16000 kilo stroo verbrandde, benevens een mesthoop welke ook nog werd aangetast, Te Hemrik (Fr.) is ongeveer vijf hectaren sparrebosch, eigendom van den heer mr. R. baron van Hrrinxma thoe Slooten te Beesterzwaag, in vlammen op gegaan. Door het opwerpen van dammen mocht het gelukken het vuur te stuiteu. Met moeite konden de nabijgelegen gebou wen behouden blijven. In de wijze der contröle voor perron kaartjes, aan het Hollatidsche spoorstation in Den Haag en ook elders, is dezer dagen eene verandering ingevoerd, waar door de directie hoopt te voorkomen, een meermalen bemerkt bedrog, in dien zin, dat iemand die zich van twee perron kaartjes voorziet, éen daarvan aan de controle bij het betreden van de tunnels vertoond, en het andere gebruikt, om een niet van een plaatskaartje voorzien reiziger die speculeert op het verzuim van con troleeren door de treinconducteurs, den vrijen doorgang aan den uitgangstuunel te verzekeren. De perronkaartjes worden thans aan den ingangstunnel direct inge nomen en door den controleur vervangen door een contramerk, en uitsluitend op vertoon van dat kaartje wordt doorgang verleend aan den uitgang, zoodat iemand die met frauduleuse bedoelingen een tweede perronkaartje in den zak heeft, daarmede niets kan uitrichten. Als uw druiven de grootte van een kleine erwt bereikt hebben, verzuim dan niet, ze uit te knippen, te „krenten", zoo als het heet. Dat kost wel veel tijd, maar dat haalt ge er later dubbel en dwars uit. Wees vooral niet te zainig met het weg knippen opzijn hoogst mag er door elkaar één derde der bessen blijven zitten. Elke bes moet veel ruimte, dus ook veel lich Te Eersel N. B. staat of liever stond een reus onder de lindeboomen, die een eerbiedwaardigen ouderdom aanwijst. Vol gens overlevering zou deze door Karei V geplant zijn te midden van het uitgestrekte akkerveld. De omvang van den boom was 11 Meter. In 1838 heeft hij echter veel van zijne sierlijkheid verloren, doordat hij bij een feilen vorst geheel open vroor. Deze eerbiedwaardige reus is een dezer dagen bijna geheel door vuur vernield. Een groote zwerm bijen had zich in den boom genesteld en om deze te verdrijven had men zwavel en andere brandbare stof fen die veel rook afgeven om den boom verzameld, die de by en maar ook den boom vernield hebben. In vroegere jaren, voornamelijk tusschen 1856 en 1860, dreef het bijgeloof een massa vreemdelingen en inwoners van Eer sel naar den reus, die daar een genees middel zochten tegen de koorts. Velen herinneren zich nog hoe in dien tijd de boom gewoonlijk met strikjes en lintjes versierd was. Eene anecdote verhaalt hos een Belg destijds kwam om genezing voor de koorts en naar het offerblok vroeg. Een der omstanders, niet bloo, stak dadelijk zijn pet toe waarin de vreemdeling gul een vijf-frank-stuk wierp. Of de koorts toen geweken was, vertelt de geschiedenis niet Voor den hovenier G. F. te Bergen op Zoom zal de gemeenteraadsverkiezing nog een staartje hebben. Tegen hem is n.l. proces-verbaal opgemaakt, omdat hij op 12 Juni zijne stem heeft uitgebracht in het 2e stemdistrict, terwijl hij in het le district thuis behoorde. Later heeft hij zich begeven naar het le districten beeft daar nogmaals gestemd, nadat hij op de secretarie, onder voorgeven dat hij zijn oproepingskaart had verloren, eene nieuwe kaart had' gevraagd en verkregen. Nieuw middel tegen mond- en klauw zeer Uit Silezië wor lt gemeld, dat men daar aan deze ziekte lijdende runderen binnen korten tijd geneest, door ze een afkoeksel te laten drinken van gewone heide. Een handvel heide op een emmer water, zoo zegt men, is hiervoor voldoende. Er wordt ook nog gemeld, dat koeien dit af kooksel zeer gaarne drinken. Binnen drie dagen zouden ze dan volko men zijn genezen. Nog meer: 't zou ook een voorbehoed middel tegen de ziekte zijn, zoodat de run deren, zelfs in besmette koppels, aaa wie tijdig hiervan te drinken wordt gegeven, van de ziekte verschoond blijven. Evenals wijn wordt de koffieboon (de ongebrande) door het liggen beter. In lan den die de koffie produceeren, als Brazilië, bewaart men haar in zakken van 50 kilo drie, vijf tot vijftien jaar lang. Als men in Brazilië een bezoek ahegt en men is zeer welkom, dan wordt men onthaald op een kop oude koffie, evenals bij ons eene flesch oude wijn wordt ontkurkt. Goede koffie is ten minste vijf tot zes jaar oud, beste moet tien jaar oud zijn. In den laatsten tijd heeft men beproefd de koffie kunstmatig te verouderen door haar gedurende eenige maanden in droge kiste» in een atmosfeer van zuurstof te bewaren. Te Kerk-Driel viel een arbeider bij het oprijden van een oprit, van eene met hooi geladen kareen der wielen reed hem over het hoofd, zoodat hij onmiddel lijk dood was. Te Leiderdorp is het zevenjarig zoontje van een schipper door een misstap van het dek van het vaartuig gevallen en in de Zijl verdronken. De zaken gaan nog zoo slecht niet! De beetwortelsuikenfabriek der firma Daverveldt, Bink Co. te Oudenbosch ondergaat thans eene verandering welke eene uitgaaf vau f 50.000 vereischt. Hier door zal deze fabriek voortaan 300.000 kilogram bieten per dag kunnen verwerken. Koffie Een sterke kop koffie is een goed huismiddel om men3chen, die tenge volge van hevige vermoeienis uitgeput zijn, weer op „hun verhaal" te brengen. Eren- zoo verdrijft de koffie den slaap en is daarom een uitstekende drank voor hen, die 's avonds langen tijd in een vervelend gezelschap moeten doorbrengen. Minder bekend is het, dat de koffie een uitmuntend ontsmettingsmiddel is. Men kan fijngemalen koffie met goed gevolg aanwenden bij vuile en etterende wonden. Het poreuze poeder slorpt name ly k de afseheidingsstoffen op en neemt den onaangenamen reuk weg. Omdat de koffie geen sterken reuk verspreidt als chloor en oréoline, is zij het beste middel, dat men in het heete jaargetijde in ziekenkamers kan aanwenden tot reiniging der luchten tot het tegengaan der besmetting. Op het buitengewoon koele voorjaar is in Italië een ontzetteud heete zomer gevolgd. De grootste hitte heerscht op het eiland Sardini waar temperaturen tot L gr. Celsius zijn waargenomen. Op het lts- liaansche vasteland is Milaan de warmste stad. Hier bedroeg dezer dagen in de schadnw de hoogste temperatuur 3Gi/i gr- Celsius. Des nachts is het daar niet veel koeler. Men heeft getracht door besproeiingen in de straten de temperatuur te verkoe en maar dit heeft in 't geheel niet gebaat, dit hitte werd alleen ondrage ijker. K«> is trouwens algemeen bekend, dat oor vele besproeien der straten de droge merhitte in vochtige overgaat. Een treurig ong te Fried richsfeld plaats wftS bezig, een paard yen eerslen overweg i galoppeerende dier ot rière sprong en halve Op hetzelfde oogenblil de rails geslingerd. m doofd door den val, eind te komen, snord die het lichaam van tweeën sneed. Het p machine gegrepen en pletterd weggeslingerd In een hotel te dezer dagen aan taf moeder en dochter welke de laatste steed aanhield, ook bij het bleek deze dame 12 6 aan elke hand reis naar Parijs, om zich van de twee ove laten ontdaan. De da lijk te trouwen, zoolan zijn weggenomen, ofsch een officier er, aan haar hand, ook trouwring te steken. Uit Milaan wore paardenkoopman Care grootste paardenfokkers sedert eenige dagen in heeft tentoongesteld, d afmetingen en door de b heid zijner vormen alle trekt. De pony is slee daarbij echter goed ge sterk. De heer Carca sierlijke pony's, welke dan een hond van mid vierspan voor lichte mai zekert, dat zij in vlug bewonderenswaardig zij Onlangs werd Tarnow ten hevigste mededeeling, dat uit ei vertoevende menagerii ontsnapt. Niemand wa dan de politie, die uitge nam om het dier op tegen middernacht slaag roofdier in een steegje ontdekken, waarop drit officieren van het Ulan het zeldzame exemplaai velden. In weerwil v dringins vermogen \an jeergeweer, gaf de vlu fret achtste schot den De lafheid van den de grootste dieren die e de grootste lafaards va Ze zijn bang voor een lijke dingen en hun ai als ongemotiveerd. Ratt olifanten den grootsten geweldige beesten zijn voor katten zij tromp* fladderen van een vogel onmiddellijke nabijheid, digheid van een kleine kan dikwijls een pani* waarvan de gevolgen alle Olifanten toonen zelden leeuwen of paarden en zij aan de tegenwoordigheid wanneer dc knaagdierei kruipen. Doch als dei over den grond loopt, hun koelbloedigheid en verschrikte rat te onti De ontsteltenis, die rat of muis bij een olifi wordt toegeschreven a kleine dier in zijn slu voor een olifant zier zijn. De geschiedenissen nagerieën is vol verhal die door vrees onhandell Door schrik fceheerscht, gevaarlijk als wanneer wordt aangegrepen en wenschen verongelijkt, geweldige beesten door onschadelijk voorwerp v Als een staaltje v wordt verhaald dat ond eking in China algemee dat men tot het leggen onderbouw voor spoorwe 'nderlijhen noodig he ocht der lijn zou volg eeo kind begraven moet* Zekerheid weet men zelf* e Russische minister te °el aan de keizerin van hehbeD, hem 2000 ««hikking te stellen De kinderdieven van 1 an deze geruchten. De e,,en van menschenlev om de veiligheid vai in^f' bÜv- troggen t T i f.111 a "'gemeen verbi schrli grenzende provin riff"1?611 geleden ad br, bet wederopb 0 Hie verscheidene n J®r8t,ro°mingen was w o i do kinderen uit arn Dsn^^j ontvingen een gel r deze nieuwe brug a»n W vervaardigd is, B«hriift 7aterweeT8tand8 .JU deze omstandighei geheid van den Zijn "'deroffers zeer we d" geweest. aan i'.ur va

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2