ziet nu niet vele andere besturen, onder nemers of vereenigingen aan om ook voor dergelijke zaken subsidie te verkrijgen, daarbij is een wagendienst niet meer een zoo begeerd vervoermiddel, men moet nu kunnen beschikken over een vervoermiddel met stoom. Ik zie dus niet in dat zich een zwerm van wagendienstondernemers zal opdoen, waarvoor ook in een der af- deelingen zoozeer werd gevreesd. Voor eenige jaren is eene aanvrage ge daan voor een wagendienst Wolfaartsdy kscke VeerGoes, door het geachte lid rar. Bolle van Renesse in bescherming genomen, maar de subsidie is destijds hoofdzakelijk ge weigerd omdat de betrokken gemeenten niet bijdroegen. Door de betrokken ge meenten Tholen, Poortvliet, St. Maartens dijk, worden echter in ons geval bijdragen verstrekt, nu niet zooveel, maar men heeft ook ineen derafdeelingen er aan herinnerd, dat bij het verleenen van dergelijke sub sidien niet zoo zeer op de bijdragen van de betrokken besturen is aangedrongen ik geloof ook dat in deze de gemeenten niet veel meer kunnen geven. In een der afdeelingen werd de opmerking gemaakt, dat met dezen omnibusdienst niet het gelieele eiland is gebaat; het organi- seeren van een omnibusdienst over het geheele eiland zou, hoe gewensoht ook, de krachten verre te boven gaan, een zeer hoog subsidie zou daarvoor vereischt wor den, voor het verleenen waarvan de btaten wel in het geheel niet zouden te vinden zijn. Met een dienst van St. Maartensdijk naar Tholen is het eiland gebaat, daar verschil lende gemeenten in verbinding worden gebracht met elkander en met den stoom tram naar Bergen op Zoom en den staats spoorweg. St. Maartensdijk is gelegen midden in het eiland op een afstand van lVa uur gaans van Stavenisse en 1 nur van St. Anualain Men mag ook niet voorbij zien m een der afdeelingen is dit reeds opgemerkt dat, terwijl verschillende gedeelten van Zeeland, sommige zelfs zeer hooge subsidien ontvangen, Tholen niets ontvangt dan een bedrag voor den onderhoud van den steiger te Stavenisse. Toen voor eenige jaren de subsidie voor de spoorboot Zierikzee -Latsche eer Middelburg zeer belangrijk werd verhoogd ter uitbreiding van den stoombootdienst, en het voorstel werd gedaan om die booten ook te laten aanleggen te Stavenisse, waar door het eiland in verbinding zou worden gebracht met Zierikzee, Goes en Middelburg, toen werd dat voorstel bestreden, en dan ook niet aangenomen, omdat dit aanleggen bij gewone omstandigheden een omweg zou veroorzaken van een half uur, en van due kwart uur bij laag water. Er bestaat nu hoegenaamd geen ver binding tusschen het eiland I holen en ue gemeente Zierikzee, en dat, niettegenstaande wij behooren onder het rechtsgebied van Zierikzee. Ten ernstigste geef ik de vergadering in overweging de gevraagde subsidie te verleenen en wel voor vijf jaren. De heer Pompe van Meerdervoort gaat in zooverre met den vorigen spreker mede, dat hij een subsidie hoogst wenschehjk acht; hij zou die eohter bij wijze van proef slechts voor 2 jaren toe een bedrag van f 600, willen verleenen. Dat is te min, zegt de heer de Casem broot, die niet onduidelijk tracht aar> te toonen dat het land van Tholen steeds stiefmoederlijk door de Provincie is be handeld; ik zou voor 2 jaren minstens eene subsidie van f800, 'sjaars willen verleenen. De heer Lucasse beantwoordt namens Gedeputeerden de vorige sprekers en zet uiteen waarom zij tot een afwijzend oor deel gekomen zijn. Nooit zijn wagendionsten nog gesubsidieerdde gemeenten, die by dezen wagendienst het meeste belang heb ben, geven slechts een gering subsidie slechts een gedeelte van het land van Tholen wordt door den wagendienst gebaatdoor de subsidie te verleenen wordt een gevaar lijk antecedent geschapen, daar meerdere wagendiensten om subsidie zullen komen aankloppen. De heer Pompe van Meerdervoort is net hiermede niet eens. Hij wil juist de proef voor 2 jaren met de helft der aangevraagde subsidie nemen, om de belanghebbende gemeenten te bewegen hare subsidien te verhoogen en dat er gevaar zou bestaan voor meerdere soortgelijke aanvragen, wel nu, laten zij komen, wij zullen dan elke aanvrage op zich zelve behandelen en bestaan er termen om subsidie te verleenen gelijk in het onderhavig geval, hij zou niet aarzelen die te verleenen. De heer Lucasse blijft het voorstel van Gedeputeerde Staten op de daarvoor aan gevoerde gronden verdedigen. De heer van Waesberghe Janssens, die aanvankelijk het voorstel van zijne mede leden van Gedeputeerden goedkeurde om dat hem de aangevraagde subsidie van fllll te hoog voorkwam, zou thans wel kunnen meegaan met eene subsidie tot het bedrag als door den heer Pompe van Meerdervoort voorgesteld. De heer Lucasse zet nogmaals de be zwaren uiteen die aan net verleenen van subsidie verbonden zijn. i,--.. De heer de Casembroot bestrydt den heer Lucasse. Waar zijn in ons gewest, vraagt hij, wagendiensten die in het geval als deze verkeeren, die eene voortgezette ver binding met spoor en tram vormen. Dus danige wagendiensten bestaan niet. De heer Meyse heeft wel ooren naar het verleenen 'van subsidie. Binnen twee jaren zal de tram Brouwershaven—steen bergen in exploitatie komen reeds wordt er gesproken van de inrichting van een tram op het eiland Tholen misschien kunnen wij die oprichting door onze sub sidie bevorderen. Het voorstel de Casembroot om voor 2 jaren f800 subsidie te verleenen wordt verworpen met 23 tegen 16 stemmen (voor de heeren Eruijtier, de Casembroot,M. Bolle, van der Have, de Bats, Huvers, van Woel- deren, van Buren, Hollestelle, de Jonge, de Smidt, van Houte, Moerdijk, Erasmus, Siegers en Hammacher)dat van den heer Pompe van Meerdervoort om voor 2 jaren 1600 'sjaars te verstrekken, aangenomen met 37 tegen 2 stemmen die der heeren van Lijnden en Lucasse. Yran Ged. Staten was een voorstel inge komen om aan de Ambachtsschool te Zie rikzee gednrende vijf jaren eene subsidie te verleenen van f 400 per jaar. Het algemeen verslag der afdeelingen wordt uitgebracht door den heer M. Bolle Lz., waaruit blykt dat men zich met het voorstel kan vereenigen behoudens eenige opmerkingen, die de heer van Lijnden na mens Gedeputeerden toelicht, waarna het voorstel zonder verdere discussie of stem ming wordt aangenomen. Aan C. Delzenne, sedert 1873 conducteur bij den Provincialen stoombootdienst, stel len Ged. Staten voor een eervol ontslag te verleenen met toekenning van een pensioen van f 300. Het algemeen verslag der afdeelingen, dat ten gunste van het voorstel strekt, wordt uitgebracht door den heer de Bats. De heer van der Meer vestigt er de aandacht op dat naar den maatstaf van andere pensioneeringen bij den stoomboot dienst het pensioen van Delzenne minstens f350 zou moeten bedragen, waarna de heer van Rompu opmerkt dat de heer van der Meer geen rekening houdt met het aantal dienstjaren. Het voorstel wordt hierop zonder stem ming aangedomen. Naar aanleiding van een adres van het hoofdbestuur der Nederlandsehe Vereeui- ging tot afschaffing van sterken drank om drankgebruik op de werken te verbieden en het loon in gepast geld te doen uitbe talen, stellen Ged. Staten voor dit, met vervallen verklaring van de 2e zinsnede van art. 31 van de Instructie voor hun college, aan hen over te laten. In de afdeelingen, waarvan het algemeen verslag wordt uitgebracht door den lieer Moes, had het voorstel geen tegenkanting ondervonden en het wordt ook nu zonder verdeie stemming of discussie goedgekeurd. Van de vereeniging van Nederlandsehe steenfabrikanten en van het Bestuur van den Nederlandschen aannemersbond waren adres sen ingekomen om bij mogelijke geschillen bij aannemingen het stelsel van arbitrage toe te passen en dit in de bestekken op te nemen. Den Provincialen Hoofdingenieur gehoord stellen Ged. Staten voor afwijzend op de adressen te beschikken. Het algemeen virslag dar afdeelingen wordt uitgebracht door den heer Oggel in gunstigen zin voor het voorstel, waaraan de Staten nu ook zonder discussie of stem ming hunne sanctie gaven. Eene door Ged. Staten voorgestelde wijziging hunner Instructie, ten doel heb bende hen te machtigen tot aanstelling van tijdelijke opzichters bij de werken, had blijkens het algemeen verslag der afdeelin gen uitgebracht door den beer Hammacher, geene tegenkanting ondervonden en wordt ook nu zonder discussie of stemming goed gekeurd. Hetzelfde was het geval met eene wij ziging van het besluit tot regeling van den Provincialen W aterstaatsdienst, waarvan het algemeen verslag der afdeelingen werd uitgebracht door den heer Eruijtier. Van Ged. Staten is een voorstel inge komen om nu het Comité tot het verkrijgen vau concessie voor de korste verbinding van de eilanden Schouwen en Duiveland met den vasten wal zijne rechten heeft overgedragen aan de Rotterdamsche Tram wegmaatschappij, aan die maatschappij, als zijnde eene Nederlandsehe, ook de vroe ger gevoteerde subsidie toe te kennen en in verband daarmede eene wijziging in het vroeger genomen desbetreffend be sluit te maken. Het algemeen verslag der afdeelingen, dat wordt uitgebracht door den heer de Smidt, luidt gunstig voor het voorstel, dat, na eene korte explicatie tusschen de heeren Lucasse en van Deinse, zonder stemming wordt aangenomen. Ged. Staten hebben een voorstel inge diend om de concessie van de ondernemers van den stoombootdienst vau Walzoorden naar Vlake en der wagendiensten Hans- weertVlake en WalzoordenHulst, welke 31 December a. s. eindigt, met 5 jaren te verlengen onder genot van een jaarlijksch subsidie ad f11500. Het algemeen verslag der afdeelingen wordt uitgebracht door den heer Eruijtier, waaruit blijkt dat de gevoelens omtrent het onderhavige punt nog al verdeeld waren. In verband met een ingekomen aanbie ding van H. Braakman Ce., stelt de heer Potnpe vun Meerdervoort voor de zaak te verdagen tot de najaarszitting. De heeren Rompu, Fruijtier en Heijse betoogen echter dat dit onmogelijk kan, dewijl de concessie reeds 31 December a. s. eindigt. De heer van Waesberghe Janssens doet namens Gedeputeerden het voorstel om het embaidie, in plaats voor 5, voor 2 jaar te verleenen. Het amendement Pompe van Meerder voort wordt verworpen met 28 tegen 11 stemmen (voor stemden de heeren Oggel, van der Meer, Eokker, van Buren, Maas, Moes, Pompe van Meerdervoort, Heuiie- quin, den Boer, lvakebeeke en Kloppers) en het voorstel van Ged. Staten zonder stemming goedgekeurd, met dien verstande dat de termijn van 5 op 2 jaar wordt te ruggebracht, dewijl er gegrond uitzicht bestaat dat eer 2 jaar verstreken zullen zijn, een stoomtram HulstWalzoorden in exploitatie zal zijn gebracht. Wegens het vergevorderd uur doet de heer Hammacher nu het voorstel de zit ting te verdagen tot Vrijdagochtend ten 10 uur, hetgeen met bijvalsbetuigingen van verschillende leden, zonder stemming wordt goedgekeurd. De zitting wordt hierna opgeheven. ZITTING VAN HEDEN VRIJDAG. In afwachting van het volledig verslag van onzen correspondent kunnen wij mede- deelen dat in de Staten zitting van heden is besloten tot het verleenen van een sub sidie f5000, gedurende 20 jaren, voorden stoomtramweg van Hulst naar Walzoorden. Afgewezen werd het verzoek van II. Braakman en Co omtrent de uitoefening van een stoombootdienst tu» chen Terneuzen lloedeken skerkeHansweertWalzoor den alsmede het verzoek van I. J. Porrey om subsidie voor het overzetveer van IJer- sekedam op Gorishoek. Besloten werd tot het verleenen van eene bijdrage van f372.50 tot verbetering van den weg naar de zandplaats te Breekens. Afgewezen daarentegen werden de ver zoeken van den Raad van Zuiddorpe, van dien van Krabbendijke en van dien van Kruiningen om een renteloos voor schot voor wegsverbetering, en het nader adres van ingezetenen van Hansweert terwijl, na bestrijding door den heer de Jonge van de door Gedeputeerden voorge stelde afwijzende beschikking op een des betreffend verzoek van den Raad van 's Heer Arendskerke, besloten werd aan genoemde gemeente een voorschot van f11150 te verleenen. Goedgekeurd werden de voorstellen tot wijziging van het Reglement op de tram wegen, tot vaststelling van een Reglement op de verveningen benevens op de keuring van dekhengsten. Voorts die betreffende de verantwoor ding van Gedeputeerde Staten wegens de enkel Provinciale en huishoudelijke inkom sten en uitgaven van 1895, de begrooting der kosten van het Prov. bestuur, voor zooveel het Rijksbestuur is, voor 1898, en die betreffende de begrooting der enkel Provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1898, met een voorstel betreffende de heffing van opcen ten op de grondbelasting ten behoeve der provincie, nadat omtrent een dergelijk voorstel tot verhooging der opcenten op 't personeel de stemmen hadden gestaakt. Heden avond nieuwe stemming en be slissing. KERKN1EDWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oosterland ds. H. J. Couvée te Kerkwerve; te Kortgene ds. K. A. de Groot te Houten. Beroepen te Callantsocg J. H. Menter cand. te Deventer; te Apeldoorn ds. C. J. v. Paassen te Meppel te Wir- dem (tocz.) J. Homan cand. te Noorddijk. Aangenomen naar Koudum (toez.) door dr. J. Schokking te Wezep. Bedankt voor Vuien en Dalem door ds. W. v. Esveld te Hattem. Biggekorke. In de jongst gehouden vergadering van kerkvoogden en notabelen der Ned. llerv. gemeente alhier is benoemd tot organist dhr. P. Elorusse, met ingang van 1 Augustus a.s. Aanstaanden Woensdag zal de twee- en-tachtigste gewone jaarlijksche vergade- ringj der algemeene Synode van de Nederi. Herv. kerk worden geopend te 's-Gravcn- hage in het Synodale Huis, Javastraat no. 100. De synode is aldus samengesteld Pread- viseerende leden de hoogleeraren vanwege de Nederlandsehe herv. kerk uit de uni versiteitssteden, dr. M. A. Gooszen, te Leiden dr. J Reitsma, te Groningen de vaste leden dr.C. G. von Reeken quaestor-ge neraal te Haarlem, en L. Overmans, secre taris te 's-Gravenhage, en voorts uit de afgevaardigden vanwege de provinciale kerkbesturen en de Waalsche commissie: de heeren van Dia, predikant te Silvolde en Romijti, pred. te Arnhem, voor Gelderland van der Eiier, pred. te 's Gravenhage en van Popta, pred. te Papendrecht, voor Zuid-Hollandvan Witzenburg pred, te Zaandam en van der Yen, oud-ouderling te Haarlem, voor N.-HollandZeeman, pied. te Zonnemaire, voor Zeeland Brons veld, pred. te Utrecht, voor Utrecht; Leenmans pred. te Harlingen en Nauta, ouderl. te Ypecoisga, voor Friesland Vei- meer pred. te Zwolle en Kruyder ouderl. te Deventer, voor Overijsel; van Eerde pred. te Huizinge en Nauta, oud-ouderl. te V eendam, voor Groningen van Meurs prod, te Breda en van Heusden ouderl. te Rosmale, voor Noord-Brabant en Lim burg Busch Keiser, pred. te Dalen en V os oud-ouderl. te Assen, voor Drente en Perk, pred. te Amsterdam, voor de Waalsche commissie. Geref. Kerken. Beroepen te Anna Jacobapolder R. v. d. Kamp cand. te Maasland. SCHOOLNIEUWS. Middelburg. Aan de Rijks hoogere burgerschool zijn bevorderd van de vierde naar de vijfde klasse voor alle vakken K. P. W. Besuijen, J. Bree- raan, A. 1. J. de Breekert, J. J. van der Harst, H. W. Gort, J. H. C. Kakebeeke, A. van de Kamer, M. J. Ketting, C. J. Munters, J. C. Pelle, D. J. Pennock on J. M. C. Salbergvoor enkele vakkzn A. M. v. Boven niet bevorderd 5 leerlingen van de derde naar de vierde klasse voor alle vakkenJ. Andriossen, C. J. W. Auer, A. J. Borghstijn, J. J. van der Eijk, VY. M. Gliijsen, L. P. Good, J. J. de Groot, K. Holm, J. Jongepier, G. N. A. Ketting, J. N. van der Leyen C. B. Minderhoud voorwaardelijk bevorderd éen leerling, afgewezen 4 leerlingen van de tweede naar de derde klasse zijn bevorderd L. J. de Decker, J. Gabriölse, J. Ph. Iliner, J. M. Kakebeeke, I. Lagaay, W. Pelle, M. l'lasschaert, P. J. van Poel voorde, C. van der Reest, J. W. Sprenger, P. Visser, A. Willemse, R. J. Brakema, L. A. Dhont, W. U. van der Harst, J. C. Hoogervorst, H. J. Karei. E. A. van Poelvoerde, A. M. Sprenger, li. W. v. d. Yeen, M. G. Verheij, F. J. A. Villée en A. J. de Weerd; voorwaardelijk is be vorderd 1 leerling afgewezen 7 van de eerste naar de tweede klasse zijn bevorderd C. J. Beenhakker, J. A. Bour- dres, A. de Bruyne, P. de Bruine, L. M. W. Caljouw, A. G. J. Castelein, P. Din- gemanse, W. L. Gort, F. C. Matzinger, H. J. Poelvoorde, H. Proos, P. J. Vader. W. L. A. van der Veen, W. F. Weber, I. K. van der Weele, J. J. Wisse, C. W. Boudewijnse, L. E. Doornbos, G. C. Kloijse, J. Üostlievense, J. P. van der Veen voor- waardelija zijn bevorderd 2 leerlingen en afgewezen 13. Aan het gymnasium zijn toegelaten; tot de zesde klasse, afdeeling A en B D. Bijlsma, afd. A A. J. Eokker, J. N. Japikse, T. Jonker, A. M. de Liefde en E. A. Visser. tot de vijfde klasse, afd. A J. II. Mu- lock Houwer, W. A. J. Snouck Hurgronje, W. Jansen, B. M. de Jonge, Th. J. Koning, P. E. Lantsheer en R. van Woelderen; tot de vierde klasse J. J. Boasaon, J. W. N. deBruyn, K. J. Erederiks, B. Meijer, H. J. van Noppen, B. ter Haar Romeny, J. C. Rijnders en J. P. Scholte tot de derde klnsseJ. Bolle, J. A. Eokker, J. J. W. Harent en J. Heijse en tot de tweede klasseS. A. C. Dudock van Heel, B. de Ligt, H. A. A. Sitsen en Scha de Visser. Tot de eerste klasse zijn toegelaten S. de Casembroot, J. J. Cleuver, S. M. P. Heijse, L. J. Jellisma, C. J. de Kruijter, J. M. Borgerholï Mulder en J. J. C. Sanders. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de o. 1. s. te Zwartebroek, gem. Barneveld, A. L. Kok te Zaamslag. Woensdagavond werd in de Nieuwezijds- kapel te Amsterdam de heer W. H. Th. v. Hasielt, die voor het Java Comité onder de Battaks gaat arbeiden, plechtig afge vaardigd. De heer T. M. Looman, ds. v. Noort en ds. Barbas voerden het woord, daarna de jeugdige zendeling zelve, die in staat ge steld wordt, alvorens naar zijn werkkring te vertrekken, zijn ouders op Nieuw Gui nea te bezoeken. Het Nederi. Zrndinggenootschap viert thans zijn honderdjarig bestaan. Woensdag werd de eerste zitting vau deze eeuwver gadering te Rotterdam in de Doelen ge houden en geopend door ds. Drost uit Delft. De feestrede werd uitgesproken uoords. Craandijk uit Haarlem. Onder de aan wezigen was ook de minister van koloniën. Er werd een telegram aan H. M. de Koningin gezonden. Des avonds sprak dr. Jonker uit Dordrecht de slotrede uit naar aanleiding van Matth. 16 18b: „De poorten der hel zullen mijne gemeente niet over weldigen". Met een kleine wijziging is dit dezelfde rede die deze begaafde redenaar een vijftien jaar geleden op een onzer Zendingsfeesten uitspank. Wie zich deze rede nog herin nerden, zullen ongetwijfeld niet minder genoten hebben dan die haar thans voor het eerst hoorden. De (a. r.) Nederlander bevat van deze rede een schoon verslag. Vermelden wij nog dat het Ned. Zen dinggenootschap met groote tekorten te worstelen heeft en milde bijdragen ver weckt van al zijne vrienden, voorzoover zij nog geen feestgave voor 't genootschap hebben afgezonderd. Wie in onze omgeving iets af te zonderen heeft, kan terecht bij dhr. H. J. Roskes te Goes of bij ds. J. H. Schroeder te Ovezand. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens: mishandeling H. R., 22 j. boerenknecht Hoedekenskerke tot 14 d. gev. straf, I. Z. de E., 20 j. Hoek en J. F. v. d. B., 20 j. schippersknecht Hoedekenskerke beiden tot f5 b. s. 5 d. h. toedienen von bier aan een beschonken persoon J. O., 25 j., bierhuishoudster Vlis- gingen tot f 3 b. s. 3 d. h. huisvredebreukJ. V., 19 j.. en A. jf. 24 j., visschers, Arneinuiden, de le tot f 5 y, s. 5 d. h., en ie 2e tot f3 b. s. 3 d. h. huisvredebreuk en mishandeling P. V. 16 j. visscher Arnemuidentot f 6 b. s. 6 d. k. vernieling: H. V., 63 j. leurder Oost burg thans uit anderen hoofde te Middel burg in hechtenis tot 3 m. gev. straf landlooperijJ. E. C., 35 j. horlogema ker zonder vaste woonplaats, thans te Middelburg in hechtenis tot 12 d. hechte- tenia en 1 jaar opzending naar eene rijks werkinrichting verduistering A. E. E. L., 23 j. zon der beroep Vlissingen thans te Middelburg in hechtenis tot 6 m. gev. straf met min dering der preventieve hechtenis, en frauduleuse invoer: P. J. v. T. 21 j. pol derwerker Woensdrecht tot 3 d. gev. straf. Vrijgesproken: E. v. T., 20 j., werk man, Hoek, beklaagd van mishandeling. Goes. In de (liberale) meeting van jl Maandagavond is besloten bij de aanstaande herstemming voor een lid van den gemeen teraad tusschen de heeren Buijse en Labriin da verkiezing van laatstgenoemde krachtig te bevorderen. Een der aanwezigen, zoo meldt de Goesche Crt., stelde voor „zoo hard mogelijk te werken, vooral nu het geldt een candidaat te weren als dhr. Btiyse, een heftig en scherp tegenstander der liberalen, tegen wienmen als één man moet optreden." Goes. Begunstigd door schoon weder maakten Donderdagmiddag de leerlingen der openbare scholen en de Roomsche school alhier hun jaarlijksch uitstapje per trein naar Vlissingen; onder begeleiding van hunne onderwijzers en de commissie tot wering van schoolverzuim en voorafgegaan door de harmonie „Euphonia". Aan 't strand te Vlissingen werden de kinderen ruim onthaald, er was ruimschoots gelegenheid tot vermaak. Des avonds per trein van tl uur keerden allen in beste orde terug. Donderdag 22 Juli loopt van de Zeeuw sche stations een pleiziortrein, bestaande uit ril tuigen derde klasse, naar Nijmegen en Arnhem en terug. De prijzen der voor dezen goedkoopen trein uit te geven speciale retourkaarten bedragen van Vlissingen naar Nijmegen f 1.90, naar Arnhem f 2.05 van Middelburg i 1.85 en f2, van Goes f 1.65 en fl.8G. Het vertrek is bepaald op 4.20 's morgens van Vlissingen aankomst te Nijmegen 9.40 en te Arnhem 10.04. De trein vertrekt van Arnhem 's avonds te 7 uur en van Nijmegen te 7.32, om te 11.54 te Vlissin gen aan te komen. De verkoop der kaarten, waarvan een beperkt aantal wordt uitgegeven worilt gesloten Woensdag 21 Juli om 3 'uren des namiddags of vroeger, indien het vastge stelde aantal zal zijn uitgegeven. Middelburg. De dief, die in den nacht van Zondag op Maandag uit de een denkooi van den heer Kraatner aan het bolwerk alhier vier eenden stal, is gezien, maar nog niet gesnapt. Twee politiemannen, die in den nacht van Dinsdag op Woensdag in die buurt sur veilleerden, zagen in de kooi een groote vischotter opduiken, die probeerde weer een boutje meester te worden, doch d.ie op et hooren van voetstappen weer verdween. M. C. Middelburg. De liberale kiesvereeni- ging Gemeentebelang heeft candidaat ge steld voorden gemeenteraad in district III vacature Tak, den heer J. H. C. Heijse, lid van provinciale staten, met 13 van de 2U stemmen. Vlissingen. Door den directeur-gene raal der staatsspoorwegen is een eervolle, vermelding toegekend aan den poetser P Marys alhier, wegens betoonde eerlijkheid. Hij een twist tusschen een schipper en zijn knecht te Dode waard is laatstge noemde te water geraakt en verdronken. Een knaapje te 's Hertogenbosch dat Zaterdag zich bij ongeluk met een flobert- buks in den buik schoot, is aan de ge- volgen overlelen. Door te zuigen aan lucifers lieefi te Peruis een kind van 2 jaar zich vergiftigd. Ondanks geneesten- dige hulp overleed het. Te Almeloo is een arbeider tusschen de buffers van twee spoorwagens geraakt en aan de bekomen wonden gestorven. Woensdagnacht werd brand ontdekt in de plakbamer van een behanger te Amersfoort. In een ommezien stond be' geheele huis in brand. De bewoners door het knetteren der vlammen gewekt, hadden nauwelijks den tijd zich te bergen; zelfs moest nog een zevenjarig meisje aan de vlammen worden prijsgegeven. Bij het blusschen werd een der pijpleidera herig gekneusd door een dak van de aangrenzende woning dat op hem viel. Hoe schraal dikwijls bij kas, een bezoek aan het Kurhaus moet er bij den Hagenaar af al zou een kostbaar stnk er voor naar den lombard worden gebracht. Het volgende feit deelt het Utr. Dagblad mede, „dat dezer dagen met de noodige glimlachen van mond tot mond ging en misschien nog 't meest werd oververteld door personen, die er zei ven 't mast bij zijn; in de afgeloopen week vond iemand op straat een portemonnaie met een dub beltje, een Kurhauskaart en een lom bardbriefje van f 30". 't Ergste voor de eigenares wa» nog, dat én de naam op de kaart en de ge; zauienlijke waarde, (i tegenover den eerlijk dag te komen en te plichtmatig aan het werpen van waarde leening moet brengel men dat noemt, haari Zóó leeft men in l) En elders ook i Verregaand bru door een opgeschoten bij den concierge va burgersoholen is uitg In de gang bij der rijwielen van zijn middag om 4 uur, du verschaft de jongen sleutel toegang tot i concierge, ontvoert ij wiel, dat buiten dq bestegen w ordt en bl voor het huis op en concierge komt buite knaap van den pas 1 ontkent natuurlijk, b rijwiel meer te zien. „En je bent toch i Welneen". „En ik zelf zie jo met het wiel". „Dat lieg je". De jongen laat ziel rekenen en voor den hem echter wegens vrijlaat. Eenige dagen later, nienw van den sleuii voordeur van den col zich het tweede rijw hij voor den rechter wegens gebrek aan b J v°lging ontslagen, r straatjongen kon getu een sleutel in het sli steken. Verstoord over de dingen welke de best* j bezorgd had, heeft nn bij den ooncierge aangi gevraagd en hem toeg| onthouden, ik waag ei en den officier van jd brief geschreven, waaj den sleutel en een br arrestatie ontnomen, t< Twee studenten te Glasgow hebben op Libysche woestijn, en waar Oxychynchus h meest Grieksche, papyr dekt, en daaronder el 2 eeuwen na Chr. gel taalde woorden van Je minste varianten op bel Een der woorden echti] tende spreken over Zij. beid, laat onder meer R het hout en ik ben di De studenten hebbe papyri mee naar Enge zijn ook fragmenten u gedeelten van Homero De Zweedscbe besloten tot algemeene Zweedsehe schepen. De loonminimun van 50 ongeveer f 33, een arbt en bijbetaling voor ove i Keizer Wilhelm ongeluk getroffen. Teru der door hem geleii ning, aan boord van anker liggende Hohenzi achterdeel van 't schip uitzicht te genieten, mo de „rauchsegel" (rookze deze door nieuwe te ver zeilen zijn groote stnkk aan den mast gehecht w beschermen tegen den r< steen. Bij 't afnemen va ging dat te spoedig los, werd onderwijl door den van den Keizer geslin, korte, aan den rand va gebrachte strop die vo< van het zeil dient, den «foog vi00g. Dit 00g i gekwetst, doch een non e. WOnd wordt verwacl u goed is afgeloopen. Hrins Frederik Le» vertegenwoordiger van 1 e gelegenheid, beeft j gen de Keizer-Wilhelm rr7«*br«g van Euro] aaiT1Jn' 1)6 Ü^oonsliu maf e.Te" ka,,t komt d 108 M Kb°0g Van 16 Stelt ?Bn de bed(,M st ,men de hoogte va] ''d«i kerktoren op 7i P de torenspits nog het ku„, UU het Narwal, ea Plaatsen zonder hnn„ e® middelste pijl rin S' a" de lundhoofd "gen zit 11,000 kub. r wTg bevat 5 tll„; ,9"a 2 miljoen - vo 'e.n Hemscheid en Waf perDCbt slecht» 7>/s ,,u 'et IoTm r0eger-14, 1-' K.M. vermind

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2