SCHOOI,NIEUWS. Ingezonden Stukken. Donderdag namiddag is te Vlissingen door de justitie uit Middelburg gearresteerd en naar het huis van bewaring overge bracht iï. T., commies der posterijen te Vlissingen, ingevolge gepleegde verduis tering van geldswaardige papieren uit brieven, die op het postkantoor te Vlis- singen waren aangekomen. Naar men verneemt moeten financiüele moeilijkheden T., eene vrouw en 10 kinderen hebbende, tot deze daad hebben gebracht. Hanbvveert. Heden Vrijdagmorgen is van hier weggevoerd een meisje van 20 jaar, naar men zegt uit Roozendaal afkomstig die reeds eenige dagen alhier rondzwierf en door bedelarij aan den kost zocht te komen. Toen de politie haar wilde arresteeren, verzette zij zich hevig en weigerde te loo- pen zoodat zij per kruiwagen moest wor den weg gebracht. Ovezand. Gekozen tot lid van den gemeenteraad de heer P. B. Tho- maes met 63 van de 130 geldige stemmen. Herstemming tusscnen de heeren P. West- veer (aftr.) met 63 en H. Uitterlioeve met 59 stemmen; terwijl op den heer 1). v. d. Dries 57 stemmen waren uitgebracht. Zaamsiag. Heden Vrijdag zijn tit leden van den gemeenteraad gekozen de heeren F. de Ruyter (aftr.) met 189 en W. de Mul (aftr.) met 207 van de 367 stemmen. Op de heeren J. de Putter Cz. en W. de Klerk Jr. waren resp. 142 en 163 stem men uitgebracht. Van verscheidene plaatsen bericht men ons dat ten gevolge der jongste veel vuldige regens zich in de vroege aardap pelen welke nog klein zijn de zoo gevreesde aardappelziekte begint te vertoonen. In de weesinrichting te Neerbosch werd gisteren een jongen vermist. Juist toen de Nijmeegsche boot naar Rotterdam zou afvaren, wist men den deserteur daar te vinden, en terug te nemen. Hij had bij een uitdrager te Nijmegen een pak voor f 1.25 gekocht, welk geld en het meerdere dat hij nog bij zich had, hij door middel van braak uit een kist van een kameraad had gestolen. Te Werkendam kreeg een 13 jarige knaap zulk een hevigen trap van een paard tegen het hoofd dat hij terstond een lijk was.Bij 't station te Utrecht is een wegwerker tusschen de buffers van goederenwagens, waarmede men bezig was te rangeeren, doodgedrukt. Te Vlaar- dingen is de 14 jarige zoon van een schip per door niemand opgemerkt, over boord geraakt, men kwam tojt de ontdekking doordat men zijn pet zag drijven. Na lang visschen vond men zijn lijk. Te Erica is de veldwachter door eenige woeste personen aangevallen en gesneden. Tot zelfverweer loste hij een pistoolschot, dat een der aanvallers doodelijk in 't oor trof. Te 's Gravendeel had een vader van een talrijk gezin de roekeloosheid om te wedden dat hij de Dordtsche kil ge kleed zou overzwemmen. Na zich van jas en schoenen ontdaan te hebben sprong hij in 't water, zwom halverwege en zonk. Zijn lijk is nog niet gevonden. Te Bergen op Zoom dronk een kind van een jaar in een onbewaakt oogenblik uit een liescii met loog, en bezweek eenige uren daarna onder verschrikkelijke pijnen. Te Den Haag bij eene weduwe, die gemeubelde vertrekken verhuurt, meld den zich Dinsdag twee net gekleede heeren een om bevenapartementen te huren. De aan beweerde te behooren tot het kunste naarsgezelschap van het circus Carré, en de ander zeide reizend koopman in ma nufacturen en gros te zijn. De kamers werden verhuurd en al spoedig bleken de nieuwe bewoners joviale luidjes te zijn, die 2ich zeer minzaam betoonden. De n volgenden dag verzocht een der heeren verlof om, wegens de volgens hem heerschende warmte op zijne kamer, des middags de koffie te mogen gebruiken op de kamer der hospita, hetgeen bereid willig werd toegestaan. Dit gebeurde om streeks twee uur, toen het dienstmeisje van de weduwe, dat steeds na twee uur huiswaarts keert, vertrokken was. Voor zenuwlijden had de huurder een probaat middel bij zich, zeide hij, want ook hij had last van zenuwen. Hij over reedde de juffrouw om een lepeltje van dit middel in te nemen en gaf zelf het voorbeeld om alle wantrouwen te voor komen, aangezien de juffrouw nog gek scherend vroeg of mynheer haar toch niet vergiftigen zou. Nauwelijks had zij het middel gebruikt of een loomheid overviel haar. Zij liet zich in een gemakstoel neer en viel in diepen slaap, waaruit zij eerst gisteren avond ontwaakte. Bij haar ontwaken bespeurde zij ver dachte dingen. Doozen en papieren lagen over den grond verspreid en toen zij, met een angstig vermoeden, haar linnenkast eens nauwkeurig onderzocht, bleek haar dat al haar contanten, ongeveer f 600, be nevens hare juweelen, effecten, gouden en zilveren sieraier., enz., verdwenen waren. Het gebruik van vruchten is nuttig lo. ter afwisseling van het dieet2o. tot lessching van den dorst en om water in het organisme toe te voeren3o. als voeding4o. voor den toevoer van de voor de voeding zoo belangrijke organische zouten5o. tot versterking der nieren, tot bevordering der waterloozing en om het zunrgehalte der urine te verminderen 6o. om de laxeerende werking7o. om den eetlust op te wekken en te verbeteren bo. als middel tegen soheurbuik. Maandblad t. d. vervalsching Een markies-landlooper. Door de ïeehtbank te Heerenveen is wegens land- looperij tot 2 dagen hechtenis en opzending voor den tijd van 3 jaren naar een Rijks werkinrichting veroordeeld, markies F. L. li. de Thouars. Moederweelde op buitengewoon groote schaal. Een zeug van den veehouder A. K. te Benschop heett drie-en-twintig biggen geworpen. Jammer, dat de varkens zoo weinig waard zijn, anders zou zulk een levende bron van inkomsten een boer weer spoedig te paard helpen. Uit de Lijmers. Maandag werd het jaarlijksche spiegelgevecht geleverd der Huissensche schutterij. Met muziek trok men eerst naar de kerk, daarna te 12 ure ten strijde. Eene afdeeling bleef te H., deze verbeeldde de Gelierschen de rest stelde zich op bij het Looveer, waar men zich der traditie getrouw eenigen tijd met visschen bezighield. Dit waren de troepen van den Hertog van Cleve. Te 1 uur kwam een geblinddoekte estafette aanrijden om den Duitschen te vragen wat zij voor hadden. Er werd nu een Duitsche brief meegegeven, waarin de stad Huissen werd opgeëischt. Na eenigen tijd kwam de estafette met een Hollandsch antwoord terug dat lang niet malsch was. Maar een tweede Duitsche brief volgde, dat besloten was de stad te bestormen. Nog maals bracht de estafette het antwoord, dat men de stad niet wilde overgeven. Daarop trok de troep met volle muziek en met fakkels en branders op de stad los. OpdenVeerweg had de ontmoeting plaats. Hevig was de botsing, maar de overwin ning was aan de Cleefschen, ondanks de groote vuren, op de wallen en onder een zegemarsch trok men juichend Huissen binnen. Dit spiegelgevecht wordt alle jaren den eersten Maandag na St. Jan geleverd. Het moet een herinnering zijn aan een slag, die aan dezen weg in de 14e eeuw werkelijk geleverd is. De Huissensche schutterij moet daarvan nog een eigenaardig recht hebbenle. visscher. met kruisnet in den Brouwketel (een water tusschen H. en Angeren)2e. het optrekken en muziekmaken voor deze gelegenheid zonder vergunning van den burgemeester3e. raag aan den Brouwketel aan de schutters sterke drank verstrekt worden (ofschoon daar geen vergunning is). Elk jaar wordt een koning benoemd en deze hecht een zilveren plaat van zijn koningschap aan een met dergelijke platen zwaar beladen zilveren ketting. De oudste dier nog aanwezige platen zijn uit de 15e eeuw. Een zwijger. Makart, de beroemde meester van het coloriet, schijnt nog grooter zwijger te zijn geweest dan Moltke Van den grooten veldheer is bekend, dat hij in kleinen kring niet zelden zeer levendig gebabbeld heeft, terwijl Makart volgens het getuigenis van zijne naaste vrienden ook in vrooiijke gezelschappen ongemeen weinig sprak. „Ik ging zoo vertelt een zijner vrienden eens met hem door de Ringstraat, toen een bedelaar ons den weg versperde. De bedelaar had een bord om den hals gehangen, waarop te lezen stond „Doofstom van geboorte," en met een aan tal gebaren vestigde hij de aandacht op dat schild, Makart gaf hem een aalmoes, maar prevelde daarbij binnensmonds „Wat een babbelaar." Een ander maal werd |in een gezelschap gespot over een afgevaar digde, die al tien jaar in het parlement zit en behalve het vóór en tegen bij stem mingen nog geen woord had laten] hooren. Makart alleen luisterde naar het gesprek met een geheel ander gezicht dan zijne omgeving „Welk een manriep hij in verrukking uit. Zijne bewondering was werkelijk zóó groot en oprecht, dat hij het van zich verkreeg, er drie woorden aan te offeren. Koningin Victoria's Jubileum en de Zondagsschool. Ter gelegenheid van het Jubileum leverde het park van Kensing ton Palace te Londen een liefelijk tefereel op. Daar onthaalden Prinses Louise en haar gemaal de Markies van Lome omstreeks 4500 Zondagsschoolkinderen. Er waren on geveer 800 genoodigden en voor de aan zienlijkste was een paviljoen opgeslagen waar ook de Prinses plaats nam. De kin deren zongen onder begeleiding van militaire muziek het volkslied en een gezang, waarna zij voorbij het paviljoen defileerden, met muziek voorop, al zingende het welbekende „Onward, Christian soldiers De leerlingen van elk der zestien Zon dagsscholen waren aan bijzondere kleuren kenbaar: de meisjes droegen een sjerp over den linker schouder, de jongens ro zetten, en natuurlijk waren zij door hun onderwijzers en onderwijzeressen vergezeld. Vervolgens schaarden zij zich voor het paviljoenen zongen een paar toepasselijke liederen op het feest der Koningin, waarna de verschillende scholen een portret in lijst van H. M. ontvingen, met de hand- teekening van Prinses Louise, die hetzelve aan een jongen en een meisje van elke school overhandigde. Voor het vertrek der Prinses werd weer gezongeii en hieven de kinderen een driewerf „hoera" voor de Koningin aan. Daarop werd gedarteld en gespeeld, wer den allerlei vertooningen ten beste gegeven, ververschingen rondgediend en prijzen uitgedeeld. Groote hitte heerscht in de midden-sta- ten van Noord-Amerika. Vele sterfgevallen aan zonnesteek hebben plaats gehad. Te Ottawa wees de thermometer 97° in de schaduw. De Duitschers weten dat ze een Prui- sischer. generaal als minister der posterij en hebben gekregen. Het eerste, wat de man heeft gedaan, is het bevel uitvaardi gen, dat de brievenbestellers op het plat teland een sabel moeten dragen. De boe rinnen kuanen nu den brievenbesteller ver zoeken met dat vouwbeentje de brieven open te maken, welke hij haar ter hand stelt. De commissie, door de Volksraad, van de Z. A. Republiek benoemd, ten einde een onderzoek in te stellen naar de beste middelen, om de talrijke personen te helpen, die door de runderpest geruïneerd zijn, heeft heden haar verslag bij den president van den Volksraad ingediend. Zij stelt voor daartoe een crediet van 2U0,Ü00 toe te staan, waarvan 150,000 aan de boeren zullen worden geleend, als eerste hypotheek op hunne hoeven, dit voorschot mag voor eiken boer niet hooger zijn dan 250. De overige 50.000 zullen worden be steed voor het aankoopen van vee, voor 't geval de geleerden er in zouden slagen een afdoend middel tegen de veepest te ontdekken. Het stelsel van leeningen, dat ook reeds vroeger, na de overstroomn.gen is toegepast, is toen gebleken zeer nuttig te werken en voordeelig voor de belanghebbenden te zijn. Om een zonderlinge reden willen de New-Yorksche huurkoetsiers het werk sta ken. Het is nl. gewoonte in de Yereenigde Staten, dat kellners, koetsiers en gevan genen gladgescnoren gezichten hebben en de koetsiers gevoelen zich daardoor gegriefd. Zij hebben zich nu aaneengesloten tot een vakvereeniging en willen het werk staken, wanneer hun eisch niet wordt in gewilligd en het hun niet vergund wordt den mannelijken tooi te dragen. De verwoestingen, welke de over stroomingen in Zuid-Frankrijk hebben aan gericht, zijn veel grooter dan men in den beginne dacht. In Isle-en-Dodon zuidweste lijk van Toulouse, stortten 293 huizen in. Uit Weenen wordt gemeld dat de burgemeesters en wethouders van alle ge meenten in het district Czechen, alsmede 31 burgemeesters en wethouders in het district Trautenau besloten hebben, den 15n Juli te staken. Alle electrische trams te Hamburg ble ven Dinsdagavond plotseling staan. Tenge volge van een gebrek in de geleiding in het stafion voor de electricshe beweegkraht, was dit gebouw in brand geraakt. Voortdu rend schoten lange blauwe vlammen uit de vensters. Het personeel heeft zich, naar het schijnt, bijtijds in veiligheid weten te brengen. De brand schijnt aangekomen te zijn door een ontploffing in een van de vertrekken gelijkvloers. Machines van groote waarde zijn vernield, de schade is zeer aanzienlijk, maar persoonlijke ongelukken zijn niet voor gekomen. De elecirische tram behoelt. den dienst niet te staken, daar in de beweeg kracht door bijstations voorzien kan wor den. Het telefoonnet is op verschillende punten beschadigd. De brand was gister middag gebluscht. Engelsche bladen melden de volgende ongelukken. Te Southsea Common liet een kanonuier aan een gezelschap dames de battery van de marine reserve zien. Hy laadde een Nordenfelt mei wat hij voor een looze patroon hield, maar het was een scherpe, trok af, en een reservist, die eenige meters voor den vuurmond stond, werd door den kogel doorboord. Hij stierf op de plaats zelf. De kogel ging nog door een schutting heen en viel in een artil leriekamp in de buurt. Eenige beambten aan het Somers Town goederenstation waren Dinsdag aan het cricketten. De bal viel op het gla zen dak van het station. Een van de spe lers wilde hem er afhalen, viel van het glazen dak, zestien meter hoog, on over leefde het niet. K^KmËÏJWST~~ Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hoek ds. L. C. Terneden te Maasdam. Bedankt voor Bruinisse door ds. W. Zijlstra te Waddingsveen voor Colijns- plaat door ds. H. J. Couvée te Kerkwerve. Beroepen te 's Gravenhage dr. H. M. v. Nes te Rotterdam; te Grevenbicht ds. G. J. v. Hemert te Maasbommel te Haaften ds. H. W. M. Hupkens te Menaldum te Varsseveld ds. W. J. Meiners te Eibergente Woudsend ds. J. de Visser te Brakel te Ytens ds. A. Gelderman te Bunschotan. Aangenomen naar Beekbergen door ds. D. v. Krevelen te Hoogvliet. Bedankt voor Melissant door E. U. Schallenberg cand. te Kralingen voor Urk door ds. J. Visser te Woudenberg. Geref. Kerken. Vlissingen. Onze geaehte leeraar ds. J. Hulsebos hoopt den 4 Aug. a. s. gedachtenis te vieren van zijn 25-jarigen arbeid in het evangelie. Hij werd be vestigd den 4 Aug. 1872 te Blaauwkapel 17 Oct. 1875 te Wissenkerke18 April 1880 te De Lemmer 26 Febr. 1882 te Oostwold 4 Juli 1886 te Zuidwolde en 6 Oct. 1889 te Vlissingen. Voor de classis Rotterdam is jl. Woensdag met gunstig gevolg peremptoir examen afgelegd door den heer C. Oranje cand. te Middelburg, en beroepen pred. der Geref. kerken te Berkel en Rodenrijs. Door diezelfde classis is de heer R. van der Kamp cand. te Maasland thans beroe pen piedikant te Haamstede, na onderzoek toegelaten tot den dienst des Woords in de Geref. Kerken. Benoemd tot onderwijzer aan de o.l.s. te Westkapelle J. Geldof te Serooskerke. Stavenissc. I)e voordracht voor on derwijzeres aan de o. 1. s. alhier beslaat uit de dames A. v. Dellen, M. Bouwens en A. Arentz, allen te Goes. (De laatste heeft reeds een benoeming aangenomen naar Vinkeveen.) De heer A. L. Kok onderwijzer te Zaamsiag, opgeleid aan de Rijkskweekschool te Middelburg i« op eene jaarwedde van f550 benoemd aan eene openbare school te Barneveld. Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Geref. grondslag. Gisteren werd te Rotterdam de 17e jaar lijksche samenkomst gehouden van de Ver eeniging voor Hooger Onderwijs op Geref. grondslag. Nadut den vorigen avond tot inleiding een bidstond gehouden was in de kerk in de Ammenstraat waarbij dr. II. H. Kuyper prediaant te Leeuwarden, als voorganger optrad, die er naar aanleiding van 2 Kon. 19:4 op aandrong niettegenstaande den tegenspoed welken men ondervond niet te versagen doch op God te vertrouwen werd Donderdagochtend de vergadering door prof. mr. D. F. D. FaOius met gebed enz. ge opend. Uit het jaarverslag bleek, dat de bekende strijd Kuyper contra Lobman voor de ver eeniging gewichtige gevolgen had gehad en deze haar op zware offers in geld en personen kwam te staan. Niet alleen nam jhr. mr. W. H. de Savornin Lobman, maar ook diens vader jhr. mr. A. F. de Savor nin Lobman kreeg zijn ontslig als hoog leeraar verder traden af mr. A. W. van Beeck Calkoen als curator en de heer W. Hovy als directeur. De beide hoogleeraarsplaatsen bleven onbezet. Als curator trad op dr. A. J. W. Monnik te Vorden en als directenr de heer J. vau Alphen te Hengelo. De heer S. baror. van Heemstra werd in plaats van den heer Hovy tot voorzitter van direc- teuien gekozen, terwijl de heer S. J. See- fat naast het penningmeesterschap ook het secretariaat tijdelijk op zich nam. De contribution gingen met f 1000 ach teruit doch werden gedekt door een schen king van f 1000. Het nadeelig saldo over 1896 bedraagt f 1964.95. Noodzakelijk is het dan ook naar vermeerdering van inkomsten uit te zien. Ook het studiefonds, waaruit thans 29 studenten geholpen worden, eischt krach tiger steun. Het getal leden der vereeniging be draagt 450, dat der begunstigers 8076. Overeenkomstig het rapport der com missie voor de rekening werd deze goed gekeurd. Door prof. dr. A. Kuyper werd voorts in bevestigenden zin beantwoord de vraag „Is de oprichting van een leerstoel voor de homoeopathie aan te bevelen In de middag-vergadering werd door prof. dr. F. L. Rutgers ingeleid„Het rechtstreeksch belang, dat de Vrije Uni versiteit heeft bij de thans aanhangige quaestien over art. 36 van de Nederland- sche Geloofsbelijdenis", betreffende het recht der overheid tot het straffen met het zwaard van de ketters. De verschillende opvattingen van dat artikel nagaande zette hy uiteen het standpunt waarop zich de Vrije Universi teit te dien opzichte behoort te plaatsen, op den voorgrond stellende dat haar strijd moet blijven gevoerd tegen de meening, dat de overheid op geestelijk terrein dwingend moet optreden. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden Vrijdag zijn veroordeeld wegens mishandeling J. B., 18 j., boerenknecht, Kruiuingen, tot 3 in., F. B., 23 j., metselaar, Goes, tot 2 m., en J. M., 20 j., veldarboider, Krabbendijke, tot 7 d. gev. straf; mishandelingbeleediging van een ambte naar en mishandeling van een ambtenaar J. Z., 2j j., arbeider, 's Gravenpolder, tot 7 d. gev. straf; mishandeling en beleediging van een ambtenaarF. J. T., 23 j., stoker, Goes, tot 14 d. gev. straf beleediging van een ambtenaar: P. R., 23 j en J. 1'. 21 jklompenmakers, Clinge, de le bovendien wegens mishandeling van een ambtenaareerstgenoemde tot 7 d. gev. en laatstgenoemde tot f 5 b. s. 5 d. h. verduistering: A. E. R., 23 j., mechani cus, Vlissingen, thans te Middelburg in hechtenis, tot 3 m. gev. strafen diefstalW. D., 10 j., zonder beroep, Wemeldinge, tot f 1 b. s. 1 d. h. Vrijgesproken P. D., 19 j., werkman Philippine, beklaagd van diefstal. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Stukken wordt:in «een geval terug gezonden. AFGELUISTERD. Kwik. Heb je den afloop van de ge meenteraadsverkiezing gezien Kwak. Natuurlijk, want ik was bepaald nieuwsgierig om te weten of dat cnrieuse trio Labrijn, Dicke, Leijgraaff zou gekozsn worden. Ik begrijp maar niet hoe de li. beralen zulk een drietal kunnnen aanbe velen. Kwik. Jongen wat ben je nog dom. Om Ochtman te redden stelden ze zoogenaamd geen camlidaat tegenover dc Jonge, terwijl Leijgraaff genomen is om de roomschen te winnen, en Dicke om de halve antirevolutionairen naar zich toe te halen Toen dat spelletje goed liep en de room schen in liet lokaas beten, werd op eens de camlidaat Labrijn ingeschoven, eerst tegen Leygraaff, maar later om natuurlijk ook de Jonge te doen vallen. Kwak. Dat had ik zoo niet ingezien. Ik dacht waarlijk dat de liberalen deze maal elk wat wils wilden geven. Kwik. Neen man, een wassen neus, an ders niet. Loos spel, dat hun ten deels goed gelukt is, want zij brachten den in. geschoven candidaat in herstemming, en lieten de roomschen met hun candidaat zitten. Kwak. Dat zal den roomschen ook een bittere pil zijn, die moeielijk te slikken ig. Kwik. En hij is nog bitterder als gn het bulletin van de Zeeuw nagaat, waar uit blijkt dat op den heer Leijgraaff de minste stemmen zijn uitgebracht, zoodat hij niet alleen figuurlijk maar ook werkelijk als slippedrager van de liberalen is ee- brnikt. Kwak. Het zal uie toch verwonderen of de roomschen bij de herstemming weer met zich zullen laten sollen. Kwik. We zullen zien maar ik geloof het niet. G. 7 Maandag 12 Juli. Arnemuideii, ten 3 ure door burg. en weth. het ophalen der baardasch en vuilnis. Vrijdag 16 Juli. Wissenkerke, ten 10 ure door het Bost. van den Toornpolder, het aanleggen vrn oen Inlaagdijk. Zaterdag 17 Juli. Wissenkerke, ten 10 ure door het Best. der Waterk. van den Calam. Polder Anna Friso, het uitvoeren van buitenge wone werken tot dyksverbetering aan de waterkeering. Maandag 12 Juli. Cortgenc, 11 uur in de Stad «wijnkelder door not. Roelof voor mej. Callenbach oen heerenhuis en grooten tuin 20 A. 50 cA. 3 Juli en 5 Juli tusschen3en6 uurtezien. Wemeldinge, 9 uur tiendenverhuring. Ierscke, half 11 en Knprlle 1 uur voor Kapelle en Kattendyke. Dinsdag 13 Juli. n id «lel li ure, Notarishuis door not. Ver huist inboedel 10 uur als 2 pianino's, salon- meubelen, kasten, chiffonnières, beddon met toebebooien, ledikanten, wit en gekleurd tafelservies, brandkast, branddoos, sigaren, goud, zilver, schoenmakersfournituieu enz. Inl. de Groot en Hondius. •Srijpskerke, 11 uur bij wed.Poppeeen huis, erf en schuurtje door not. Takl89cA. En om 1 uur, meubelen, ijzeren plaat, spek- stander, landbouwgei eedschappen, glas- en aardewerk, veldvruchten. Goes, op 't Stadhuis 9 uur tiendenver huring voor Goes, Rilland, 's Gravenpolder, Hoedekenskerke en Borsele. En 7 uur 's av. te Wolfcrtsdijk. Woensdag 14 Juli. Goes, in do Prins v. Oranje door not. Mulock Houwer 2 uur voor erven Okker chiffonnière, linnenkast, 4 tafels, 12 stoelen, leuningstoel, pendule, klok, veerenbed, naai machine, goud en zilver. Homburg, voor zeven jaar verpachten door not. Tak 11 uur in de Roode Leeuw 10 perc. bouw en weiland in Domburg en Aagtekerke. En om 1 uur in 't Herv. kerk gebouw voor 't Diaconie armbestuur 12 perc. bouw- en weilanden. Uruiniiigen, 11 uur voor Kruiningen, Waarde en een gedeelte van Valckenitse. En om 1 uur te Schore en balt 3 te 5t loetlnge. Itiggekerke, door not. Loeff voor wed Harpe hofstede met wei- en bouwi. enz 17,8424 H. Maandag en Dinsdag te zien voor den verkoop. En 4 perceelen hooigras, samen 3,1550 H. Kloet Inge halt 8 by Akkenaar voor dhr. J. M. Straub door not. Pilaar 15perc. veldvruchten Noorddijk on Moolhoek. Donderdag 15 Juli. Ierscke, door deurw. Hollman 10uur W C. Poelman 4 werkpaarden, 4 melkkoe* 9 kippenen haan, omnibus voor 6 pers""6.11) vracht-, men- en bakwagen, klein wsge,lt-!®i lemoenkar, driewielskar, Sacks- en AineriK. ploeg, wind-, moes- en snymolen, kantge reedschap, harnassement, wei- en kanthoo mest, mahoniehouten kabinet, 4 tafels, naai machine, regulateur, vloerkleeden enz. Goes, in de Prins van Oranje door not. Pilaar het gebouw der loge 8 uur men annex huis van Neeltje van Loo- Te zien dagelijks 9—12 uur. lleiiikcnszand, 9 uur by Bek tienden- verhuring voor Ovezand, 's Heer Arenas- kerke, Heinkenszand. En om 11 uur NI»»c. En om half 2 te Oudelande in de Gemeentekamer voor Driewegen, Liie- woutsdyk, Baarland, Oudelande. lleiiikeiiMzaiid half 11 by Bek voor Simonse Pzn. door not. de Ronde Bress 3662 cA. rogge en 16821 cA- rogge. Vrijdag 16 Juli. Zoutelan.ie, door not. Loeff y6™" bij Van Vlaanderen 10 uur voor't Diac. Ar bestuur 40 perc. bouw- en weiland en spri in Zontelande, Westkapelle, Domburg, Aag tekerke, Bggekerke en Meliskerke. Irapi «ige, op hofstede Van Offenbeek door not- Huvers 10 uur zwart merriepaam 13 jaar, 3 baatgevende melkkoeien, 2 kvveea kalvers, melkschaap, melkgeit, 3 lamme hond met hok, marktwagen op yeere menwagen met toebehooren, dnewiel ploeg, eggen in soort, veldgang. sleep Hrtilnlngen, in 't gemeentehuis M not. de Vos 11 uu en dijk in Vrijlan erf en tuin groot Wondergem. Zater '«lieer Aren door not. de Ron j. Remijn 9 perc. by de hofstede O skcersulijk, aa uur door deurw. G steen, mendeuren, Hoornick. Heer Aren Ruyter door not. dhr. Bevier de Po perc., 1,665 H. h 1,5921 erwten in - Maand Hiradendanr toor verpachting d 7 jaar lo. weiland 3o. bouwl. 0,7360 4o. 9880 cA. weila 1,0440 H. in Nis Hoedekenskerke res 5410, 15130 cA- Dinsd Cocs, bij dhr. inschrijving do ho onder EUewoutsdiik koet. Te huur ambachtsheorlykhei dhr. Lenshoek. Aa Waarde. Woens Vcere, 10 uur toren door not. Ta A. Melse 2,130 H. varken, 5 hoenders, turk, 2 kruiwagens meubelen, kleerkist, enz. middelburg,10 door deurw. Rosier Donderd Iersokc, 11 uu Brosser voor dhr. L vruchten in St. Piet 12,40 paardenboone mergerst, 4,25 haver. A. haver. middelburg, in not. Huvers 2 uur Vyveisvreugd; 1766" 15860 cA. id. Schroe Woensd Biggckcrkc, do Harpe 10 uur een jaar, 1 blauw merri baatgevende melkko jarige ossen, 1 2y9ja_ AFLOOP VEIU STAVEN1SSE. He' het bestuur van den aanbesteed het hetste in het buitenbeloop polders, bestaande in werken van 1176 1 noodige bezoding e het buitenbeloop. Ingeschreven door alhier f 2689 ;M. Klep W.Besuyen Duiveudy Hansweert f 3230 en Kattendyke f3290. R De gunning is aan 'sGRAVENPOLDE" not. Paardekooper Ov voor 7jaren: lo. voor Herv. kerk 2.62.66 I f293.90 tegen 1309.01' 2o. voor het bui gelijk H. A. bouw- en weila tegen f 1676.36'/., de v de Herv. kerk 15.82.4 land voor f 1263.64 teg 7 jaren en 4o voor de p bouwland voor f229.9 vorige 7 jaren. De prQs tot I 175 per H.A. MIDDELBURG. Hed het gebouw van Gew aanbesteed„De voor: van liet kanaal van T ving naar de lengte dt de aannemer boven do werken, genoemd in li bindt te maken voor ei f 22.000.) Inschryvers Terneuzen, 480 Meter 1 A, Tholens Dz. id. 474 f40; F. Kleyn, Dordrecl heidsprys f46; C, v. Bot Meters, Eenheidsprijs I Terneuzen. 474 Meters, KAPELLE. Heden Vr besuur van den Willem steed het herstel, vern houd tot 30 April 18 kram-, rys-, en steenglc waterkeering van dien door J, F. Adriaansens Óen voor f15083, P. J. '14955, P. Dronkeis Ka Óen Exter v.d.Biink tel under nadeie goedkeur ü,et werk aan den min gund. COLUNSPLAAT. Doe eendei t Abrahampolde ^besteed herstei Dtwhoud der weikei Polder. Ingeschreven dot alhier voor f2115 en Jai neuzen?) voor f2054. HURI5KM,I.IK Van 8 en 9 Ji im Tilburg, ondert pm'27j. en J. C. de Kr P»ifArslelle J'm- 24 j. A T JvBrui A-J. Voets jd. 23 j. Bni6ptr0Urd D' Steketoe «ulstaert jd. 20 j. ()ïlri"^nJ' Moens gel Overleden A. J. Calfen bul Geboien: 8 Juli en Ma 1 Jacobus Franc' en Maatje van Hoorn. Va!T ün 9' Adriana I Nardus Jnt Blommaart eei r us Johannes Theuns.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2