5 gemet een Smi OPENBARE VERKOOPINGEN Lh m\89? Joannes "rug 11 TSXA.lv EN. Gelderland 548.748, Noord-Brabant 239.725, .Friesland 339.425, Overijsel 319.494, Gro ningen 292.834, Limburg 276.239, Utrecht 241.178, Zeeland 211,617 en Drente 143,028. Dubbele gymnastiekles „Wie kan nu zonder steun zich zelf omhoog eens trekken Zoo sprak de meester, die ons gyinnas tiekles gaf, En waarlyk twee, drie pijnden zich nog af, Om zoo'n onmogelijkheid te doen die gekken Zorg, vriend, zoo gij hen gekken scheldt, Dat ge eens niet zelf wordt meegeteld. Jongelingsbode. „Speling van het Toeval Onder dit opzicht schrijft „Recht voor Allen" llecht doo>Zee herinnert aan het inter view van Mr. N. G. Pierson door het Handelsblad. Het machtig talent verklaarde dat de socialistische beweging in Neder land achteruitging. En nu heeft Pierson het juist aan de stemmen der socialistisch gezinde arbeiders te danken dathy gekozen werd. Immers de katholiek Mr. Vos de Wael had 3475 stemmen, Mr. Pierson 2554 en II. v. Kol 1337. Waren dezen op V. de W. overgegaan dan was de katho liek gekozen met 4800 stemmen. Thans kreeg V. d. W. alleen de ruim 400 stemmen op den anti-revolutionair uitgebracht terwijl Pierson het tot 4500 stemmen bracht door de hulp der socialis ten. En nu zit de gewezen president van de Bank, het verpersoonlijkt kapitalisme, in de Kamer door de sociaal-demo- kraten Zelfs in Duitschland zou de sociaal- demokratische partij bij een keuze tusschen twee dergelijke kandidaten zich onthouden hebben van de stemming. Het volgende bericht melden de dag bladen uit Pretoria Men is hier van oordeel dat het onder zoek der Zuid Afrikaansche commissie heeft aangetoond dat de Engelsche minister van koloniën bet Ithodescomplot tegen'de Z. - A. Republiek wel niet rechtstreeks aangemoedigd, maar toch niet voldoende ontmoedigd heeft, en dat Chamberlain geeu minister kan blyven. De Volksstem zegt dat Zuid-Afrika het graf is van Chamber lains faam. 7 Juli '97. Benoemd met 16 Juli tot brievengaarder te Rilland P. A. van Boven. In de 41ste Algemeene vergadering der Nederlandsche maatschappij ter bevor dering der pharmacie, gisteren te Middel burg vergaderd zijn in 't bestuur gekozen de heeren Gantvoort te Rotterdam en v. d. Byilaard te 's Gravenhage. Het aantal contribuanten steeg tot 281, de rekening sluit met een saldo van f 108,55. Beslo ten werd de commissie van speciality's met twee leden uit te breiden. Benoemd werd onder anderen de heer J. C. v. d. Harst te Middelburg. Van liberale zijde in district IX Amsterdam is mr. A. Kerdijk candidaat gesteld voor 't geval mr. Tak Beverwijk aanneemten van socialistische zijde is in Winschoten candidaat gesteld H. van Kol en in Leeuwarden ds. W. Bax, met verzoek aan Z. Middelkoop die ook reeds gesteld was, om zich terug te trekken. Van liberale zijde heeft H. Pyttersen ge vallen lid voor Schoterland de grootste kans, in Leeuwarden, waar ds. G. H. Wa genaar candidaat der antirevolutionairen is. Vlissingen. In de „Slaatscrt." van Zaterdag zijn opgenomen de statuten der naamlooze vennootschapDe Zseuwsche stoomwasschery, bleekerij en strijkinrich- ting, tevens chemische wasscherij en ver verij „De Volharding,, alhier. Duur 29 jaar. Maatschappelijk kapitarl f 29,000 verdeeld in aandeelen van f 1000. Hierin wordt deelgenomen door de heeren C. J. Huvers, lid der Staten van Zeeland en Notaris, wonende te MiddelburgJ. C. Raamsdonk, grondeigenaar en predikant wonende te Beverwijk; G. J. Kloppers, handelsbediende, wonende te Vlissingen A. Boers, boekhouder, wonende te Zwijn- dcecht en Mej. M. J. Maters, zonder be roep, wonende te Vlissingen. Door de vier eerstgenoemden wordt deelgenomen ieder met zes aandeelen, laatstgenoemde met vijf aandeelen. De zetel der vennootschap is gevestigd te Vlissingen, alwaar zy haar hoofdkantoor houdt. Verbeterd bericht). Benoemd tot klerk telegrafist 3e klasse met ingang van 1 Juli jl. A. Rijke te Goes en J. J. Peeters te's Heer Arends- kerke. Zomervergadering der Provinciale Stalen van Zeeland. Zitting van 6 Juli 1897. Nadat de zitting door den Commissaris der Koningin was geopend, benoemt hij eene commissie, bestaande uit de heeren Dronkers, Pompe van Meerdervoort en Fruij tier, om de geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid, den heer Mr. A. J. F. Fokker te onderzoeken. Middelerwijl wordt de zitting een ooger.blik geschorst. Na terugkeer der commissie brengt deze bij monde van den heer Dronkers rapport U.t omtrent haar onderzoek, om ten slotte tot toelating te adviseeren. De heer Fokker wordt daarop door den Griffier binnenge leid, legt in handen des Voorzitters, die eenige waardeersnde en opwekkende woor den tot ham richt, de gevorderde eeden af, teekent de presentielijst en neemt zit ting. Hierna geschiedt voorlezing door den Griffier van de Koninklijke Besluiten, waarbij aan Jhr. Mr. W. M. de Brauw eervol ontslag verleend wordt als Commis saris der Koningin en Mr. A. J. Roest be noemd wordt tot zijn opvolger. De laatste neemt hierop het woord en deejt in eenige gevoelvolle woo.den den heeren leden der Staten mede dat do in drukken, die hij by zijne benoeming ont vangen had, zeer gemengd waren, maar vooral werden beheerscht door den treuri- gen toestand waariu zich zijn voorganger bevond, een toestand die hem aan het hoofd bracht van dit gewest. Wel was zijne benoeming voor hem zeer vereerend ge weest, die treurige omstandigheden daar gelaten, maar tevens besefte hij degeheele zwaar.e van de taak, die hij op zijne schouders genomen had. Toen hij dan ook in handen van Hare Majesteit de Koningin Regentes den eed affegde en deze hem namens de Koningin uitdrukkelijk hare goede Zeeuwen ten zeerste had aanbevo len, was hij herwaarts gekomen met het stellige voornemen om zooveel mogelijk te arbeiden aan den bloei van Zeeland. Hij had het volle besef dat die taak zeer ge wichtig was, maar hij was vast besloten haar te volvoeren en rekende daarbij, onder minzame aanbeveling, op de welwillende en vriendelijke medewerking van de leden der Staten. Hierop neemt de heer Heijse het woord. Hij dankt den Voorzitter voor zijn goe den wil en zijne beste bedoelingen en meent dat hij wel de tolk der gansche vergadering zij n zal wanneer hij de gevraag de medewerking volmondig toezegt. Hij wil echter hier niet in toepassing brengen wat men elders bij eene verwisseling van hooge personaadjen gewoonlijk hoortLe roi est mort, vive le roi. Neen, het is he m eene behoefte hier openlijk hulde te bren gen aan den afgetreden Commissaris, die door zijne handelingen met recht op de achting en waardeering der Statenj aan spraak kon maken dertien jaren heeft hij onder ons met vracht gearbeid levendig betreuren wij zijn heengaan en brengen hem onzen afscheidsgroet in de zoete hoop dat eene welveruiende rust hem spoedig het volle genot zijner gezondheid moge teruggeven. De Voorzitter doet daarna mededeeling dat, bij éeue vacature, afwezig zijn de heeren Moerdijk, van Deinse, IJsebaart en Vader van 's Gravenpolder, waarna hij ter kennis brengt de ingekomen stukken. Alsnu wordt overgegaan tot het trekken der afdeelingen, met het gevolg Jat de eerste bestaat uit de heeren de Bats, Kakebeeke, van der Lek de Clercq, Pompe van Meer dervoort, Hennequin, den Boer, Oggel, van Buren, Huvers, J. A. Bolle en van der Have, met de heeren van Waesberghe Janssens en Siegers als leden van Gedepu teerde Statende twee .e uit de heeren Hollestelle, van Teijlingen, Kloppers, de Smidt, Heyse, Erasmus, Maas, van Woel- deren, de Jonge, Moes en M. Bolle, met de heeren Lucasse en de Casembroot als leden van Gedeputeerde Staten de derde uit de heeren Hombacb, Snijders, van Deinse, Fruijtier, Vader van 's Gravenpol der, van Houte, van der Meer, Dronkers, Hammacher, Noordijkeen Fokker, met de heeren van Rompu en van Lijnden als leden van Godeputeerde Staten. Zonder discussie wordt daarop aange nomen een voorstel om in de eerstvolgende bijeenkomst over te gaan tot het benoemen van het lid der Staten, bedoeld in art. 19 der Provinciale wet en stelt de voorzitter namens Gedeputeerden voor om die bij eenkomst te bepalen op Vrijdag 9 dezer. De heer Hombach doet daarop een voor stel om die bijeenkomst te houden in eene avondzitting op 15 dezer om die dan casu quo den volgenden dag des morgens ten 10 uren te vervolgen. De heer Fompe van Meerdervoort zegt dat het moeilijk is om het een ieder naar den zin te maken, hij is tegen het voor stel Hombach en gaat liever met het voor stel des voorzitters mede. De heer Snijders, en met hem de heer Hammacher, wijzen op de omvangrijkheid van de te behandelen stukken om Vrijdag te vergaderen zal niet alles gereed zijn en zal de bijeenkomst wel op een der dagen van de volgende week moeter. wor den vastgesteld. Het voorstel Hombach wordt aangeno men met 22 tegen 15 stemmen. Voor stem men de heeren Siegers, de Casembroot, Heijse, van Lijnden, Snijders, van Rompu, van Woelderen, Noordyke, Kakebeeke, mr. Bolle, de Bats, van Buren, Hammacher, van Houte, Erasmus, van Waesberghe Jan- sens, Hombach, Fruytier, de Jonge, Maas, Moes en Hennequin, tegen de heeren Lu casse, Dronkers, Pompe van Meerdervoort, Oggel, Hollestelle, den Boer, Huvers, de Smidt, J. A. Bolle, van Teijlingen, van dor Lek de Clerq, van der Meer, van der Have, Kloppers en Fokker. Hierna wordt de zitting door den Voor zitter gesloten verklaard. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te O. en W. Souburg ds. F. W. C. L. Schulte te Cothen. Bedankt voor St. Anthoniepolder door dhr. C. Oranje cand. bij de ger. kerken te Middelburg. Beroepen te Warns ds. N. Warmolts te Ternaard te Bladel ds. W. G. van Doorne te Ingen te Genemuiden ds. Chr. Ynsonidc8 te Renkum te Wognum ds. J. J. H. Bange te Lange- zwaag. Aangenomen naar Hoogeveen door ds. B. ,1. van Heijningen te Huizen. Bedankt voor Hardingsveld door ds. J. M. E. Steenbeek te Steenderen voor Godlinze door ds. F. Tammens te De Leek voor Surhuiznm door ds. D. J. v. Brummen te Haskerhorne. Geref. Kerken. Tweetal te Zaandam ds. L. S. Jongsma te Dokkum en ds. M. Schuurman te Alfen a. d. Rijn. Beroepen te Enkhuizen ds. W. H. Oosten te Middelburgte Hattem ds. J. H. Donner te Nieuwdorp; te Dirkshorn ds. K. v. d. Wal te Hillegom te Haarlem B ds. G. H. Tibben te Katwijk aan Zeete Haamstede dhr. R. van van der Kamp, cand. te Maasland. Dr. B. Van Meer, predikant bij de Herv. gemeente te Utrecht, is door het bestuur van de „Vereeniging tot Christe lijke verzorging van krankzinnigen en zenuwlijders in Nederland" benoemd tot geestelijke verzorger in de inrichting „Bloemendaal" te Loosduinen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Steenwijk ds. P. J. M. de Bruin te Apeldoorn. SCaOOLNÏiü ws. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde, aan de stedelijke hoogeschool te Amster dam, de heer B. J. F. Bavinck, arts, geboren te Almkerk, op een proefschrift „De sterfte aan Tuberculosis Pulmonum (Blaasjes op de lonj:) 1875 1895". De heeren A. Keulemans, geboren te Middelburg, en J. P. de Bats, geboren te Biervliet, slaagden te Amsterdam resp. voor het le en voor het 2e natuur kundig examen. St. Maartensdijk. De raad be noemde heden (Woensdag) tot onderwijzer met hoofdacte a. d. openbare school alhier de heer D. v. d. Berg te Siddeburen. Met den benoemde stonden op de voor dracht de hh.G. Beneker de Hoedekens- kerke en T. Kramer te Poortugaal. Heiningen. Met dankbaarheid ver meldt het bestuur der Christelijke school te Heiningen, gemeente Fijnaart, dat het verblijd werd met het bericht dat door wijlen den Edel Achtb. heer, den onver- getelijken burgemeester van Fijnaart, M. van Dis Jz. eene som van t 5U0 is gele gateerd, ten behoeve der Christelijke school. De Haagsche rechtbank veroordeelde den politieagent die verleden week terecht stond wegens diefstal van een paar tulpen uit een tuintje aan den Loosduinschen weg, tot drie maanden gevangenisstraf. De heer J. Berkhout te Middelburg meldt ons dat zijn benoeming tot bewaarder te Haarlem „voorloopig onwaar" is. Goes. De harmonie „Euphonia" geeft heden avond een volksconcert op de tent. Kloetinge. Aantal kiezers 200. Uit gebracht 146 stemmen, van onwaarde 1 stem. volstrekte meerderheid 73. Herko zen dhr. W. v. Liere aftr. met 136, geko zen dhr. S. Noteboom met 83 stemmen, dhr. Chr. Welleman bekwam 64 stemmen. Misse. Herkozen tot leden vau den gemeenteraad de heeren J. Mol met 52 en A. Nieuwenhuyse met 49 van de 85 geldige stemmen. Cortgene. Uit de stemming voor leden van den gemeenteraad is gebleken dat hebben gestemd 130 kiezers, en 2 biljetten van onwaarde zyn ingeleverd. Gekozen J. F. Gelner, aftr. lid, met 100 stemmen, L. van Oeveren met 82 stemmen. Op A. C. Danckaarts aftr. lid waren 48 stemmen uitgebracht. Colijnsplaat. Wegens het overlijden van een der candiJaten, den heerPotappel had Dinsdag volgens artikel 14 der Kies wet de tegen dien datum uitgeschreven stemming voor den Gemeenteraad geen voortgang, maar zal eerst binnen veer tien dagen plaats hebben. Vlissingen. De alhier aangehouden Engelschman schijnt lid te zijn van een beruchte oplichtersbende in Engeland, daar in verband met de aanhouding zijn broe der te Birmingham door de Engelsche poli tie is gearresteerd. De commissaris van politie alhier kreeg per telegraaf een dank betuiging van de Londensche politie. N. R. G. Terneuzen. Volgens officieuze mede deeling heeft de regeering afwijzend be schikt op het verzoek van den gemeente raad tot opheffing der Kamer van koophan del alhier. Bij het gemeentebestuur is aan gekomen een concessieaanvraag voor gas en electrische verlichting. De heer W. A. Vogelaar, arts te Middelharnis, is op eene jaarwedde van f 12C0, benevens vrije woning, benoemd tot geneesheer aan het burger-gasthuis te Aardenburg. Zondagavond brachten een zestal kerels een bezoek aan den kerseuboomgaax'd van den heer Machielse onder Oosterhout, waar zij zoodanig huishielden dat geheele takken werden afgerukt. Toen de eigenaar hen wilde verwijderen, zochten zij twist met hem, een hunner bracht hem zelfs een hevige wonde toe met een mes. Een 3-jarig kind is te Zoeterwoude te water geraakt on verdronken. Zon dagavond werd op de Bchiedamsche ker mis een persoon uit 9en Amerikaansche luchtschommel geworpen en gevaarlijk ge kneusd. Onder llellevoetsluis is een schipper die pas eenige maanden getrouwd was over boord gevallen en verdronken. Te Mierloo is een man uit een eerepoort gevallen en aan de gevolgen overleden.— Bij een vechtpartij te's Gravenhage heeft Vrij dagnacht een der twistenden zyn kameraad een doodelijken messteek in den buik toe gebracht. Te Amsterdam is eenschip- per in zijn scheepje dood te bed gevonden, waarschijnlijk gestikt in de kleine ruimte door gebrek aan vevsche lucht. Een schipper die te Zwolle een wagen vracht goed afhaalde, is er af gevallen en op de plaats dood gebleven. Een Verkiezingsmanifest. De heer Aug. Kamps te Sittard, die by de jongste Kamerverkiezingen in dat di strict candidaat werd gesteld en daardoor stemming noodzakelijk maakte, is nu weer candidaat gesteld voor de Gemeenteraads verkiezingen. Hij heeft die candidatuur aanvaard en beveelt zich nu in de gunst der kiezers aan involgend interessant ma nifest Attentie s. v. p. Edele Heeren Kiezers voor Leden van den Gemeenteraad te Sittard. Het was UEd. reeds lang bekend dat ik mij zou candidaat stellen. Welnu die tijd is gekomen, en beveel mij ten zeerste in uwe gunst aan. Het zal mijn grootste streven zijn uwe belangen in den gemeenteraad met hart en ziel te behartigen en niet aarzelen om voor alles wat noodzakelijk is mede te werken en mijne beste krachten in te spannen. Hoogachtend. Grocte AUG. KAMPS, genaamd „der Alte August." Een man die uwe rechten heeft gehand haafd door zich Candidaat te stellen voor de Tweede Kamer, want zonder mijn op treden was U allen uw kiezersrecht ont- nomeu en moest Gij U bij eene inleeken- lyst van eenige Kiezers neerleggen en er viel niets te stemmen. Dus ze hadden U allen niet noodig en schuifden hunnen Candidaat maar zoo van de plank af, maar haltzoo ging het niet. Door my hebt gij allen uw stemrecht terug gekregen en hebt als kiezers uwe vrije keuze kunnen doen, en eens goed stemmen geleerd, dat U in 't vervolg weet hoe te stemmen voor uwe gemeentebelan gen, daarom moet U nu „d e r Alte August" niet vergeten en zyn puntje eens behoorlijk zwart ge maakt, U kent hem allen goed genoeg en weet dat hij niet bevroren is, maar recht door zee gaat om uwe belangen te hand haven en te verdedigen. Een man die durft spreken als het tijd is en volgens zyn programs zorgen zal(volgt een heele opsomming.) Waardoor Mr. HeemskerkinSneek viel. Een ooggetuige, die op den avond der herstemming de Steenklip passeerde en daar een opstootje zag, verhaalt -• Een zestal Roomsch-Katholieke kiezers n.l. hadden hun stem niet uit willen brengen op „een doleerende" en v. Gilse mochten zij niet steunen, daarom waren zij eenvoudig thuis gebleven en hierover werden zij door hunne geloofsgenooten en anderen onderhouden met gebalde vuisten en scheldwoorden. Dat zou stellig tot een vechtpartij aan leiding hebben gegeven, wanneer de politie niet tijdig aan dit onverkwikkelijk ta fereeltje een einde had gemaakt. (Het Sticht). Onder Oudenbosch zyn drie huizen afgebrand, twee er van waren niet verze- keid, ook de inboedels niet. Te Gen- dringen i3 een groote boerderij een prooi der Viammen geworden. Te Bocholt is een groote stoomweverij met pakhuis totaal afgebran d. Te Utrecht werd gisterennacht een man door twee kerels aangehouden die hem om geld vroegen. Toen hy zei niets te hebben, grepen zij hem aan en er ont stond een worsteling waarbij hij zyn hor loge verspeelde en langs het steile talud van den wat te water rolde. Toen hij wederom opgekropen was, bleken de aan randers er van door gegaan. Te Utrecht had een naaistertje de onvoorzichtigheid om, terwijl het inwendige van haar oor jeukte, daarin met een n..ai- naald te peuteren. Het gevolg hiervan was, dat zij zonder het te bemerken te diep en daardoor door het gehoorvlies stak, terwijl, toen zij de naald weder wilde terugtrekken, deze op eens aan haar vin gers ontglipte en daarop nog verder naar binnen drong. In het ziekenhuis is het met veel moeite mogen gelukken de naald uit het oor te verwijderen, doch naar het zich laat aanzien, zal het meisje haar ver der leven aan dat oor doof blyven. In de Friesche gemeente Achtkars- pelen worden varkens met brandnetels ge voederd, die voedzaam zyn, omdat de dieren er flink ven groeien. Men kookt ze eerst en vermengt ze dan met mais. Ook worden de planten gedroogd en dan aan de paH den gevoederd, die ze met graagte eten' Weder is door de politie te '«Gra venhage proces-verbaal opgemaakt tegen een dienstmeisje, verdacht van diefstal in dienstbaarheidDeze dienstbode, nauwelijks 15 jaren, zou ruim f lüü aan gouden en zilveren voorwerpen en geldswaardig papier hebben ontvreemd. De sieraden werden bij de aanhouding bij haar gevonden. Dronkenschap in de Engelsche groote wereld. De Londensche correspondent van een Duitsoh blad schrijit het volgende: De Vereeniging van Christelijke vrouwen in Engeland heeft aan Koningin Victoria een in 44 talen opgestelde en «et zeven millioeu onderteekeningen voorzien adres gericht, ten doel hebbende om de regee ring en overheden te wijzen op het hand over hand toenemend gebruik van alcohol. Under de onderteekenaarsters treft men dames aan uit de edelste geslachten van Engeland, waaronder miss Francis Willard de presidente van genoemde Vereeniging, de hertogin van Sutherland, de onvermoei' de Lady Henry Sommerset, die in een enkel jaar 27 redevoeringen heeft gebon den, 115 vergaderingen bij woonde, op haar propagandareizen 8655 Engelsche mijlen aflegde en voor meer dan 300,000 toe hoorders heeft gesproken. Inderdaad heeft in Engeland zulk een ijverige werkzaamheid tegen het alcoho lisme wel reden van bestaan. De dron kenschap strekt zich daar uit tot in de hoogste standen en vele dames vooral ge ven zich aan de ondeugd over binnen haar vier muren. Ook zijn er in Lon den dameskleermakers, bij wie de cham pagne in stroomen vloeit, modisten, die Schotsche whisky presenteeren, linnen- naaisters die zware bieren, en eigenares sen van parfumeriewinkels die goeden ouden brandewijn schenken. Bekoorlijke ladies vragen in de ververschingssalons een aparte kamer en begieten daar hun tandjes met likeuren. Anderen verlangen bij baar thee herhaaldelijk room en zijn niets verbaasd, als men haar in een kan netje rhum brengt in plaats van melk. Menige voorname dame gaat niet in den schouwburg zonder in haar taschje een flescbje met geestrijken drar.k of een zakje met bonbons te hebben, die niets anders zyn dan capsules met alcohol gevuld. De eene draagt steeds kleine fleschjes bij zich die aan het handvatsel van haar parapluis of parasol zijn bevestigd, een ander ver bergt in haar waaier of in haar mouw een hermetisch gesloten doosje met de een of andere sterke likeur gevuld. Vroeger dronk men veel wijn. Deze geeft aan de vrouwen een vroolijke, le venslustige uitdrukking, hot alxoholgenot werkt echter verwoestend. Mooie vrouwen- oogen verliezen hun glans. Als dat alles waar is, hebben de matig heidsgenootschappen zeker een ruim veld voor hun arbeid. De toestand blijft te Calcutta nog zeer onrustig. Het gerucht loopt dat een voorzetting der ongeregeldheden te duchten is. Bij de jongste onlusten zyn 600 inboor lingen gedood. Donderdag 8 Juli. Middelburg, 2 uur in de Vergenoeging door not. de Vos lo. de zaak in kruide nierswaren en vergunning Groote Abeele. 2o. een timmer- en metselzaak annex. 3o. een perceel bouwtenein. 4o. een huis no. 266. Te zien 7 Juli 10—12 en 2- Vrydag 9 Juli Driewegen, halt 11 bij Van Wingen 24917 H. in 5 perc. En kantgras. Xoutclnnde, lOuurby Van Vlaanderen 20 perc. bouw- en weiland en sprink ver huren door not. Loeff. Zaterdag 10 Juli. 's lieer Arendskerhe, door not- de Rondo Bresser 10 uur 4640 cA. erwten en kanthooi in Sluishoek en 220 cA. gerst in Koolwater. Eu om 12 uur 1 merriepaard 13 jaar, 1 vet kalf, Utrechtsch wagentje, kar op veeren, lemoenkar, Deensche karn met toebehooren, boterton, harnassement, anetuig met bellen, 2 Engelsche toornen, waterpomp met slang, slijpsteen, timmer- manegereedschap, kolomkachel, koukkonifn- ren, lantaarn, vogelkooien, meubels, »s'de' weik. Maandag 12 Juli. Cortgen<', 11 uur in do StaiJsw'fnkeiüer door not. Roelof voor mej. Callenbach oen heerenhuis en grooten tuin 20 k- &0 cA' 3 Juli en 5 Juli tusschen 3 en 5 uurtezian- Wcineldlngr, 9 uur tiendenverhuriug- lerselte, balt' 11 en Hapelle 1 uur voor Kapelle en Kattendyke. Dinsdag 13 Juli. Middelburg, Notarishuis door not. Ver huist inboedel 10 uur als 2 pianino's, salon* meubelen, kasten, chiffonnières, bedden mej toebehooren, ledikanten, wit en gekieur tafelservies, brandkast, branddoos, sigaren, goud, zilver, schoonmakersfournituren enz- Inl. de Groot en Hotidius. «JrypskerUe, 11 uur by wed. Poppeee huis, erf en schuurtje door not. Tak 1890 En om 1 uur, meubelen, ijzeren plaat, sp stander, landbouwgeieedschappefl, glas-o aardewerk, veldvruchten. junMr- Goes, op 't Stadhuis 9 uur tiendenver r Goes, Rilland, 's Gravenpolder, 3 /VUCCIO. inex. 3o. ris en erf I 2-4 uur. I Hrulnliigcn, 1 Waarde en een ge En om 1 i.ur te Mloetinge. Hlggekcrke, Harpo hofstede m< 17.8424 H. Maandaf den verkoop. En 4 i 3,1550 H. Hloellngo hall dhr. J. M. Straub veldvruchten Noord Dondei lerseke, door c C. Poelman 4 werk 9 kippen en haan. vracht-, men- en bi lemoenkar, driewiel ploeg, wind-, moes- reedschap, harnasse mest, mahoniehout! machine, regulatou Goes, in de Frii Pilaar het gebouw annex huis van Ne dagelyks 9-12 uur. ■lelnkenszaiHl verhuring voor Ov kerke, Heinkenszan JVIssc. En om half de Gemeentekamer woutsdük, Baarland Helnkenszand Simonse Pzn. door 3662 cA. rogge en Viyda Xoufelande, do by Van Vlaanderen bestuur 40 perc. bou In Zoutelande, Wes tekerke, Bggekeike (■aplnge, op hc door not. Huvors 10 13 jaar, 3 baatgevenc kalvers, melkschaap, hond met hok, m menwagen met toe ploeg, eggen in soo windmolen, melkger< meubels, huisraad, binet enz. Hrulnlngen, in not. de Vos 11 uur 7, en dyk in Vrylandsc erf en tuin groot 7.1 Wonder gem. Zaterda 'e Heer Arend» Ruyter door not. d dhr. Bevier de Fouv perc., 1,665 H. bav 1,5921 eiwten in Scl NAGEKOMEN Er biedt zich aan goed bekend met boer Brieven letter B. boe te koop by P. C. wer te Colijnsplaat. Vrydag middelburg, 11 i prov. bestuur de voor van het kanaal van l Kapelle, half 11 den Willem Annapolde: en ondei houd der a£ steenglooiingwerken des polders. Biljotten I dhr. v. d. Mandere. B menkomst bij den ambtenaar te Biezelin Ca*», gemeentehui! Abrahampolder 10 uur onderhoud tot 30 April aan genoemden polde cent by dhr. Wagt.ho. Zaterdag lerseke, door C. K wing van zyn koffiehuis Krulniiigen, door van 2 bewaarscholen. Biervliet, tsn_2 ur van de polders Amelia leggen van een grindba der en een in den Hel Maandag Arnemulden, ten weth. het ophalen dor Vrydag Wlisenkerkr, ter Best. van den Toornpc vtn een Inlaagdyk. Zaterdag 1 '•"««kerke, ter Best. der Waterk. van Anna Friso, het uitvcx ^one werken tot dyks waterkeering. mi Vrydag 21 maki aan>t 2Jn jan een twee dhoefd voor de dry ver leidende brug van de «euzen en het vorrichte "rkzaamheden. Raminj kllHUKHMJK Van 6 en 7 J „MIDDELBURG. Beval 1 eee. Kerssen d.—J. Ver' cci M' JeBema huring voor Goes, Rilland,'s uiavcn^'"--' lloedekonskei ke en Borselo. En 7 uur s av. 4% otIVrtsdijk. Woensdag 14 Juli. Domburg, voor zeven jaar verpadrwn door not. Tak 11 uur in de Roede Lee 10 perc. bouw en weiland in Boniburg Aagtekerke. En om 1 uur in't Herv. k gebouw voor 't Diaconie armbestuur r-p« bouw- en weilanden. Q ,,H„r«hof Middelburg, 10 uur in het Schutterawi door deurw. Rosier meubelen, Ven nnpo Jeiiem 1896 r 0verleden te van m Allegonda an Matthys van Al ?SQ7 T Anna Anl" Klap. Us KrÜSer Pu j .0jer de maand RILLAND BATH Schipper Sl j. jm Bronkers 22 j id L Ktee 26 en Alphe nes Jac Anthone 71 j. Geh en 10, Ja

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2